Domácnosť,

Zvlhčovače vzduchu

V dnešnej dobe dokonale zateplených bytových panelových domov a novostavieb, sa môžeme stretnúť s problémom přesušeného vzduchu. Suchý vzduch vzniká pri nízkej vlhkosti vzduchu a tento jav sa najčastejšie vyskytuje práve v bytoch, ktoré sú vykurované ústredným kúrením. Zďaleka sa však nevyhýba ani iným priestorom. Proti príznakom suchého vzduchu pomôže napríklad zvlhčovač vzduchu, o ktorých je táto recenzia.

V letných mesiacoch je ideálny relatívna vlhkosť v rozmedzí 40 až 55 percent a v zimných 30 až 50 percent. Rozdiel je spôsobený tým, ako sa telo a pokožka vyrovnáva so zmenou klímy v rôznom období. Vyrovnať tento stav do rovnováhy je hlavným cieľom zvlhčovačov vzduchu, a že svoj význam v domácnostiach určite majú, spoznáte najlepšie na sebe. Hoci sa to nemusí na prvý pohľad zdať, počas zimných mesiacov nízka vlhkosť spôsobuje pocitovo väčšie zimu. Ak teda udržíte pomocou zvlhčovača vzduchu vlhkosť v ideálnom rozmedzí, ušetríte sekundárne tiež na vykurovanie.

Dehydrovaní pokožka, suchá svrbiace koža, zhoršené dýchanie, popraskané pery, suchý kašeľ alebo stále unavené, podráždené a svrbiace oči. To sú hlavné zdravotné komplikácie, ktoré suchý vzduch spôsobuje. Zvlášť nápomocný môže byť astmatikom, ktorým v presušená prostredí dvíha komfort. Niekde sa môžete mylne stretnúť aj s názorom, že zvlhčovač vzduchu pomáha s dýchaním i alergikom – to nie je úplne pravda, pretože vlhkejšie vzduch viac šíria mikroorganizmy, ktoré alergie spôsobujú. Nemajte však strach, netrpíte ak akútna alergiou, zvlhčovač rozhodne neublíži.

Svoje nezastupiteľné miesto má spotrebič v klimatizovaných priestoroch, kde tiež vzniká suché prostredie a s ním spojené zdravotné ťažkosti. Ak spojíte celodennú prácu na PC s klimatizovanou kancelárií, priamo si hovoríte o unavené a podráždené oči.

Veľká časť modelov kĺbi funkciu zvlhčenie vzduchu s ionizátorom. Ten nabíja molekuly vzduchu záporným nábojom – ionizuje ho a výsledok je opäť kvalitnejší vzduch, ktorý prispieva ku skvalitneniu prostredia. Ak by ste sa rozhodovali medzi dvoma podobnými modelmi, rozhodne vyberte zvlhčovač vzduchu s ionizátorom. V tomto článku sme pre vás pripravili najlepšie zvlhčovače vzduchu, podľa parametrov, recenzií a testov samotných užívateľov. Ak nechcete pri výbere nič podceniť, rozhodne si prečítajte nákupného radcu na konci článku.

Najlepšie zvlhčovače vzduchu – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších zvlhčovačov vzduchu z testov a hodnotení pre rok 2025.

VzhľadModelTyp odparuSpotreba vodyOdporúčaný priestor 
Hyundai HUM 770 recenzie a testHyundai HUM 770Ultrazvuk0,3 L / hod62,5 m3
Guzzanti GZ 987 recenzie a testGuzzanti GZ 987Ultrazvuk0,2 L / hod120 m3
Ionic-CARE Ocean-CARE H4 recenzie a testIonic-CARE Ocean-CARE H4Ultrazvuk / teplý0,18 L / hod52 m3
Steba LB 5 recenzie a testSteba LB 5Ultrazvuk0,4 L / hod98 m3
Dyson AM10 recenzie a testDyson AM10Studený--
Hyundai HUM 282 recenzie a testHyundai HUM 282Ultrazvuk0,3 L / hod38 m3
Nature7 ALADDIN DF12AL recenzie a testNature7 ALADDIN DF12ALUltrazvuk0,01 L / hod50 m3
Boneco 2055D recenzie a testBoneco 2055DStudený0,3 L / hod125 m3
Steba LB7 recenzie a testSteba LB7Ultrazvuk0,4 L / hod60 m3
Bionaire BU7500 recenzie a testBionaire BU7500Ultrazvuk0,22 L / hod70 m3

Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Hyundai HUM 770Guzzanti GZ 987Ionic-CARE Ocean-CARE H4Steba LB 5Dyson AM10Hyundai HUM 282Nature7 ALADDIN DF12ALBoneco 2055DSteba LB7Bionaire BU7500
Príkon32 W35 W80 W140 W55 W35 W12 W20 W130 W27 W
Objem na vodu5,2 L2 L3,5 L6 L3 L2,2 L0,08 L4,5 L6 L2,7 L
Hlučnosť35 dB32 dB35 dB--35 dB-25 dB-38 dB
ČasovačÁnoNieÁnoÁnoÁnoNieNieNieÁnoÁno
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie a skúsenosti

Hyundai HUM 770

Hyundai HUM 770 recenzie a test

Ak hľadáte zvlhčovač vzduchu, ktorý má desiatky pozitívnych recenzií, spĺňa všetky základné funkcie na výbornú a je cenovo dostupný, môže byť pre Vás Hyundai HUM 770 dobrou voľbou. Tento ultrazvukový zvlhčovač vzduchu s ionizátorom zvládne nepretržitú prevádzku až 52 hodín bez nutnosti doplnenie vody, pomáha mu k tomu veľký zásobník vody, ktorý pojme až 5,2 litra vody.

Model je vybavený spomínanú funkciou Ionizácia, vďaka ktorej je vzduch obohatený zápornými iónmi a je tak ďaleko kvalitnejší. V modernom atraktívnom dizajne je zasadený veľký LCD display, na ktorom je všetko prehľadne viditeľné. Display bohužiaľ dosť ostro svieti a môže tak pôsobiť rušivo. Okolo neho sú umiestnené tlačidlá pre ovládanie spotrebiča.

Hyundai HUM 770 vie tri stupne prúdenia studenej pary a odporúčaný priestor od výrobcu má 62,5 m3. Spotrebuje 0,3 litrov vody za hodinu a hladina hluku činí príjemných 35 dB, čo je hodnota, pri ktorej môžete nerušene spať. Časovačom môžete nastaviť odložený štart, alebo navoliť čas, po ktorom sa zvlhčovač sám vypne. Užitočná je tiež funkcia automatického udržiavania nastavenej vlhkosti.

Dobrý pomer cena výkon, veľký zásobník vody
Príliš svietivý display

Guzzanti GZ 987

Guzzanti GZ 987 recenzie a test

Parametrovo a cenovo zaujímavým je tiež zástupca firmy Guzzanti a to konkrétne s modelom GZ 987. Jedná sa o ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, ktorý má zásobník na 2 litre a dokáže za hodinu vytvoriť páru až z 0,2 litra vody. Príkon je štandardných 35 W, čo je u ultrazvukového systému štandard a príjemná je nízka hladina hlučnosti – iba 32 dB.

Výrobca udáva doporučený priestor až 120 m3, však berte tento údaj silne s rezervou. Spoľahlivo zvládne relatívna vlhkosť vzduchu obstarať na približne polovičnom priestore. Nastavenie prebieha pomocou šestice tlačítok a kontrolu zabezpečuje LCD display. Z funkcií tohto modelu môžeme vyzdvihnúť automatickú reguláciu vlhkosti.

Konštrukcia ponúka nočné farebné LED osvetlenie, čo je veľmi praktické riešenie a v praxi ho jedine oceníte. Pomocou skladací hubica môžete smerovať výpust pary v rozsahu 360 stupňov, čo u iných modelov nebýva k dispozícii.

Mierne LED osvetlenie pre nočnú prevádzku
Kratšie napájací kábel (60 – 70 cm)

Ionic-CARE Ocean-CARE H4

Ionic-CARE Ocean-CARE H4 recenzie a test

Ak hľadáte kombináciu ultrazvukové technológie a teplej pary v jednom zariadení, spozornite v prípade zvlhčovača Bionicu Ocean-CARE H4. Tento model je na trhu už niekoľko rokov a stále sa vďaka svojej veľkej obľube úspešne ponúka. Je vhodný do priestorov s veľkosťou až 52 m3, zásobník na vodu má kapacitu 3,5 litra a výkonnosť je 0,18 litra za jednu hodinu prevádzky.

Vďaka svojej ojedinelej kombinácii dvoch technológií má vyššie príkon a tým pádom aj spotrebu – 35 W. Hlučnosť sa drží na príjemných 35 dB a nechýba základné funkcie, ako je časovač, otočná parná tryska o 360 stupňov, alebo tri režimy prevádzky – automatický, nočný a voľne nastaviteľný. Vďaka kombinácii a možnosti predohrevu vody dôjde k zničeniu choroboplodných zárodkov a baktérií, čím získava Bionicu ďalšie plusové body.

K prevádzke nie je potreba špeciálne pripravené vody, pretože je prítomný demineralizačná filter. Ten má životnosť 180 dní pri automatickom režime a chodu šiestich hodín denne. Ovládanie jednotky prebieha cez intuitívne guľatý panel, nad ktorým je umiestnený prehľadný display.

Kombinácia ultrazvuku a teplé pary
Zložitejšie manipulácie pri plnení vody

Steba LB 5

Steba LB 5 recenzie a test

Steba LB 5 na prvý pohľad zaujme veľkú nádobou na vodu, ktorá má objem 6 litrov. Tiež spotreba vody je relatívne vysoká – 0,4 litra za hodinu. Ide teda o veľmi výkonný ultrazvukový zvlhčovač vzduchu.

Špeciálna funkcia Nanosilver obmedzuje množstvo a množenie baktérií v zásobníku vody. Do zariadenia je možné bez obáv dať vodu z kohútika, pretože pomocou vodného a antibakteriálne filtra zachytí minerálne látky a zabráni tak ďalšiemu rozptýlenie týchto častíc vo vzduchu. Vysoký výkon je vybraný vyšším príkonom – 140 Wattov, však v režime ECO pracuje len s príkonom 40W. Často nevídaný je tiež keramický filter, ktorý vodu zmäkčuje a odstraňuje z nej prípadný zápach.

Z funkcií spomenieme ionizáciou, vďaka ktorej sa vzduch nasýti zápornými iónmi a ten je následne oveľa dýchatelnější, navodí pocit sviežosti, ktorý poznáme napríklad po búrke. Na veľkom LED displeji je k zobrazenie napríklad aktuálna teplota, vlhkosť, či indikácia prázdnej nádoby. Môžete využiť tiež funkciu predohrevu, ktorá pomôže odstrániť baktérie a vírusy.

Veľmi veľká 6 litrová nádoba na vodu, výkonný
Vyššia hlučnosť (výrobca ju neuvádza)

Dyson AM10

Dyson AM10 recenzie a test

Neprehliadnuteľný a elegantný zvlhčovač vzduchu Dyson AM10 je technologickým kráľom všetkých zvlhčovačov, ktoré sú v súčasnej dobe na trhu. Má unikátnu technológiu tvorby pary a to ultrasonický generátor (piezoelektrický prevodník), ktorý je bezkonkurenčne tichý a výkonný. Príkon má Dyson 55 W a kapacita zásobníka na vodu je 3 litre.

Okrem unikátneho systému tvorby studenej pary má zvlhčovač ďalšie jedinečné prvky, ktoré na bežných prístrojoch nenájdete. Je ním napríklad Ultraviolet Cleanse technológia, ktorá pomocou UV-C zlikviduje 99,9% baktérií. Systém Air Multiplier, ktorý zaisťuje bezvrtuľový, silný a rovnomerný prúd vlhkého vzduchu bez poryvov. Komfort dolaďuje diaľkový ovládač s magnetickým úchytom, ktorý slúži na nastavenie teploty, vlhkosti a intenzity prúdu vzduchu.

Model dokáže bez dolievanie vody pracovať až 18 hodín. Pýši sa tiež ako celosvetovo prvý zvlhčovač, ktorý získal potvrdenie o šetrnosti k pokožke od dermatologickej aliancie. Ďalšie ocenenie mu udelila asociácia Allergy Standards za jeho jedinečné pozitívne pôsobenie ako na astmatikov, tak alergikov. Ak chcete to najlepšie, čo môžete v tejto kategórii získať, práve ste to našli.

Tichý, výkonný, UV-C fliter, ultrasonický generátor
Vyššia cena

Hyundai HUM 282

Hyundai HUM 282 recenzie a test

Jeden z absolútne základných modelov je ultrazvukový zvlhčovač Hyundai HUM 282, ktorý zvyšuje relatívna vlhkosť vzduchu v priestore až o veľkosti 38 m3. Jeho výhodou môže byť pre veľkú časť zákazníkov jednoduchá obsluha, bez zbytočných tlačidiel naviac. Všetko obstará jeden otočný gombík, ktorý postráda akýkoľvek display.

Príkon je príjemných 35 W, zásobník na vodu má kapacitu 2,2 litra a spotreba sa pohybuje okolo 0,2 litra vody za hodinu. Tiež hlučnosť je s 35 dB veľmi prijateľná. Zvlhčovač bez doplňovania dokáže pracovať až 22 hodín a svojím výkonom a rozmery sa skvele hodí do malej domácnosti.

Svojim úplne základným prevedením postráda väčšinu funkcií a doplnkov, ktoré majú dospelejší zvlhčovača. Chýba teda Ionizácia a chýba tiež časovač. Napriek týmto nedostatkom doslova prekypuje jednoduchou obsluhou a dobrým pracovným výkonom, vďaka ktorému je vhodný pre všetkých, ktorí si chcú zvlhčovač vzduchu vyskúšať a nechcú utrácať tisíce.

Nízka cena, jednoduché ovládanie
Komplikovanejšie dolievanie vody

Nature7 ALADDIN DF12AL

Nature7 ALADDIN DF12AL recenzie a test

Nature7 ALADDIN DF12AL je trochu odlišný ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, u ktorého nie je primárne jeho výkon, ale celkový pocit, ktorý dokáže navodiť. Do zásobníka na vodu, ktorý má objem 0,08 litra, sa vo väčšine prípadov dávajú esenciálne oleje, ktoré prí odparovanie prevonia priestor a navodí oázu pokoja. Namiesto esenciálnych olejov môžete použiť obyčajnú vodu a následne ich zo zariadenia bežný zvlhčovač, ktorý má však výkon iba 0,01 litra vody za hodinu.

O výkone však tento výrobok nie je. Má iné prednosti a iný zmysel použitia. Uplatnenie nájde v modernom interiéri, masážnom salóne či wellness centre. Prevoňať dokáže priestor až o veľkosti 50 m3 a má funkciu automatického vypnutia.

Zvlhčovač má tvar Aladinovej lampy a pri tvorbe pary dochádza k efektu, ktorý s Aladinova lampu máme spojený. Relaxačnému efektu pomáha tiež podsvietenie dvanástich farebnými LED diódami, ktoré menia svoju farbu a možno ich zastaviť v takej farbe, na ktorú máte práve náladu. Tento elegantný interiérový doplnok pristanú každému modernému domovu a je tiež veľmi vhodný ako darček.

Elegantné a malé prevedenie
Nízky výkon

Boneco 2055D

Boneco 2055D recenzie a test

Boneco 2055D vďaka technológii dvoch diskov slúži skvele ako zvlhčovač, čistič a práčka vzduchu. Vďaka najnovšej koncepcii je zvlhčovač veľmi tichý – hladina hluku sa pohybuje do 25 dB a tiež dostatočne výkonný, dokáže spotrebovať 0,3 litra vody za hodinu.

Príkon 20 W patrí jednoznačne medzi najmenšie, ktoré môžete nájsť. Vďaka tomu sú s týmto modelom mimoriadne nízke prevádzkové náklady. Moderný a elegantný dizajn môžete podporiť použitím parfumácie, potom bude zážitok z prevádzkovania naozajstnú lahôdkou.

Vo výbave chýba časovač, nechýba však funkcia ionizácie. Kapacita zásobníka na vodu je 4,5 litra a vďaka tvorbe studenej pary prídete o typický parný efekt – na druhú stranu je táto technológia ďaleko kvalitnejšie, pretože sa do vzduchu dostane len také množstvo vody, ktoré je schopné prostredia prirodzene pojať. Na tele je ďalej umiestnený prehľadný display a tlačidlá pre voľbu základných parametrov, ako je denný / nočný režim a zníženie a zvýšenie žiadané vlhkosti.

Diskový zvlhčovač, studená para, nízka hlučnosť
Vyššia cena (vykúpená pokročilou technológiou)

Steba LB7

Steba LB7 recenzie a test

Ďalším zástupcom kvalitného ultrazvukového zvlhčovače vzduchu od výrobcu Stebe je model LB7. Jedná sa o pokročilejšie model, ktorý je zhotovený z kvalitných platov a má skvelý pracovný výkon. S vyšším príkonom 130 W dokáže spotrebovať až 0,4 litra vody za jednu hodinu. Kapacita nádrže činí veľkorysých 6 litrov a podľa výrobcu je zariadenie vhodné až do priestorov s veľkosťou 60 m3. V ekonomickom režime dokáže Steba pracovať len s príkonom 30 W, takže sa nebojte, že urobí dieru do peňaženky.

Ovládanie prebieha pomocou šiestich tlačidiel a medzi nimi je veľký, dobre čitateľný LCD displej, kde sú zobrazené všetky potrebné parametre. Ovládanie je možné aj pomocou diaľkového ovládača. Prítomná je funkcia časovač s automatickým vypnutím, nastaviteľným v rozmedzí jednej až dvanástich hodín.

Steba LB7 je vybavený keramickým filtrom, ktorý zmäkčuje vodu a odstraňuje jej prípadný zápach. Samozrejmosťou je tiež antibakteriálne filtrácia, pre zachytenie baktérií a ďalších nepríjemných častíc. Funkcia predohrev tiež ničí prípadné baktérie vo vode a zároveň zvyšuje zvlhčovacie výkon prístroja. Napriek nedohledatelné hlučnosti zvlhčovače si ľudia, ktorí si už model zakúpili, veľmi chváli je nízku hladinu hlučnosti.

Výkonný, tichý, objemná nádrž na vodu
Výrobca neuvádza hlučnosť

Bionaire BU7500

Bionaire BU7500 recenzie a test

Zvlhčovač vzduchu Bionaire BU7500 vie ako studenú paru, tak teplú paru – prvýkrát spomínanú tvorí pomocou ultrazvukovej jednotky a teplú pomocou vykurovacieho telesa. Je teda len na vašom rozhodnutí, ktoré technológiu dáte prednosť. Objem zásobníka na vodu činí 2,7 litra a spotreba vody je 0,22 litra za hodinu.

S hladinou akustického hluku 38 dB patrí medzi priemerne hlučné jednotky a výrobcom odporúčaný maximálny priestor je 70 m3. Bionaire má automatickú reguláciu vlhkosti, alebo ju možno manuálne nastaviť a to od 35% po 65% s krokom 5%. Digitálny display zobrazuje všetky potrebné hodnoty, od aktuálnej vlhkosti, po nastavení výkonu a podobne.

Zvlhčovači bohužiaľ chýba Ionizácia prúdiaceho vzduchu, časovač s nastavením v rámci dvanástich hodín však prítomný je. Výkon možno škálovať tromi krokmi a užitočná je aj možnosť nestavitelného smeru výstupu pary. Súčasťou zvlhčovača je jeden demineralizačný filter, ktorý je potrebné čas od času vymeniť za nový. S jeho používaním však odpadá potreba vodu pred vliatím do nádržky špeciálne filtrovať a čistiť.

Jednoduchý kubistický dizajn, dotykové tlačidlá
Chýba ionizácie vzduchu

Ako vybrať zvlhčovač vzduchu

Ponuka zvlhčovačov vzduchu je veľmi bohatá, na výber máte rôzne veľkosti, konštrukcie a vyhotovenia. Zvlhčovač by vás nemal pri behu rušiť, preto dbajte, aby hladina akustického hluku bola v medziach. Pre rôzne veľké priestory a pre odlišne náročných užívateľov existujú rozdiely v type odparu, veľkosti objemu na vodu, výkonu odparení, alebo príkonu – zatiaľ čo jeden model môže mať spotrebu len niekoľko desiatok Wattov, druhý si vezme pokojne päťkrát toľko. Rozdiely sú ďalej tiež vo výbave, zamerajte sa na časovač, ionizátor a ďalšie stupňa výbavy.

Typ odparu

Podľa toho, ako samotný zvlhčovač vzduchu pracuje, ich rozdeľujeme na tri typy. Každé prevedenie má svoje špecifické vlastnosti a hodí sa do určitého prostredia a určitým spotrebiteľom. Existujú tiež zvlhčovače, ktoré kombinujú napríklad dva typy odparu, čo môže byť veľmi praktické.

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu

Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu patrí u spotrebiteľov medzi najobľúbenejšie prevedení, pretože majú nízku hlučnosť, nízku spotrebu elektrickej energie a sú zároveň najvýkonnejšie. Pomocou vysokofrekvenčného ultrazvukového oscilátora rozvibrujú vodu a vytvorí z nej mikrokvapôčky, ktoré sa následne šíri do vzduchu. Mlžiny je pri vypúšťaní z prístroja jasne viditeľná, jemná a rovnomerná.

Pred každým zapnutím je dobré do zvlhčovača dať čerstvú, ideálne prefiltrovanú vodu. Voda zbavená minerálov a ďalších látok je minimálne zdravotne závadná, a teda aj následne zvlhčený vzduch netrpí žiadnymi zdravotne nevhodnými prvkami. Ak by sa voda nemenila, alebo bola mineralizovaná, prípadne obsahovala veľké množstvo vodného kameňa, nielenže znížite životnosť spotrebiče, ale minerály, prípadne zárodky baktérií a plesní, sa vám dostanú do vzduchu, ktorý dýchate, alebo sa usadia v blízkosti zvlhčovača.

Zvlhčovač vzduchu so studenou parou

U tohto typu sa voda odparuje pomalšie, a teda zostáva v zásobníku dlhšie. Na prvý pohľad spoznáte zvlhčovač so studeným odparovaním tak, že z neho nestúpa viditeľná para. Tá sa vytvára pomalšie vnútri zariadenia a opúšťa ho už rozptýlená vo vzduchu. Funguje pomocou filtračných kaziet, alebo diskov, kde sa zachytáva voda a tá je pomocou ventilátora rozháňaný do ovzdušia. Jedná sa o najprirodzenejší spôsob odparovanie, pretože nedochádza k presýteniu priestoru vodnou parou a do vzduchu sa dostane len také množstvo, ktoré je schopný vzduch pojať.

Zvlhčovač vzduchu s teplou parou

Táto technológia je vo veľkom nahradzovaná zvlhčovači ultrazvukovými, pretože prevádzka parného zvlhčovača vzduchu nie je rozhodne najlacnejšie. Princíp je založený na odparenie vody z nádržky pomocou výhrevného telieska, následne sa mieša so vzduchom a plynulo sa rozptyľuje v priestore. Výhoda tohto princípu je v prevarenia vody, vďaka ktorému sa väčšina choroboplodných látok zneškodnia ešte skôr, než dôjde k premene vody na paru.

Objem zásobníka a spotreba vody

Jasne dohľadateľné parametre, podľa ktorých budete vyberať buďto menej výkonný zvlhčovač, alebo viac výkonnejší model. Kapacita zásobníka býva od 2 litrov až po 6 litrov vody a spotreba vody, teda množstvo, aké je zariadenie schopné vpraviť do éteru, sa pohybuje od 0,2 litrov za hodinu, až po 0,4 litrov za hodinu.

Príkon a odporúčaný priestor

Príkon rovná sa spotreba elektrickej energie. Najúspornejší sú ultrazvukové zvlhčovače vzduchu a naopak najnáročnejšie na spotrebu elektrickej energie sú zvlhčovače s teplým odparovaním a to až päťnásobne. Príkon priemerne osciluje okolo 50 W za hodinu a ide väčšinou ruka v ruke s celkovým výkonom zvlhčovača. Doporučený priestor výrobca väčšinou uvádza a zaujímajte sa o neho najmä v prípade, ak plánujete využívať zariadenia vo väčších priestoroch.

Funkcie zvyšujúce komfort

Bezpochyby najčastejším doplnkom zvlhčovačov je ionizátor, ktorý obohacuje vzduch anióny. Docielite tak rovnako kvalitného vzduchu, ako v lese, alebo pri mori. Práve na týchto miestach je vzduch zápornými iónmi prirodzene nasýtený najviac a iste si spomeniete, ako sa na týchto miestach krásne dýcha. So zvlhčovačom vzduchu obsahujúce ionizátor teda docielite porovnateľne kvalitného vzduchu.

Pomocou časovača môžete nastaviť odložený štart, alebo naopak dobu, po ktorej sa zvlhčovač automaticky vypne. Môžete tak mať pripravené ideálne prostredie kedykoľvek, kedy sa budete do svojho bytu vracať.

Žiadnemu zvlhčovačmi by tiež nemalo chýbať nastavenie sily tvorby pary. Niekde sa stretnete s nastavením čisto manuálna, na iných modeloch za vás čidlá postrážia hladinu relatívnej vlhkosti samy a podľa toho riadi intenzitu odparu.

4.5/5 - (8 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.