Malé spotrebiče do kuchyne,

Zmrzlinovače (výrobník zmrzliny): Test, recenzie + Ako vybrať

Zmrzlinovač dokáže potešiť každého milovníka tejto studenej pochúťky. Môžete si s ním pripraviť domácu zmrzlinu v pohodlí domova ako alternatívu zmrzline zo stánku alebo nanuku zo supermarketu. Máte prehľad o použitých surovinách, a okrem zmrzliny sa hodí aj na prípravu sorbetu alebo mrazeného jogurtu.

Výrobník zmrzliny má celkovo kompaktné rozmery a vyznačuje sa jednoduchým použitím. Významnejšie rozhodnutie budete musieť vykonať v tom, či zvoliť zmrzlinovač s kompresorom alebo chladiacou nádobou, ktorú je nutné najprv nachladit. Samochladiaci zmrzlinovač je drahšie a energeticky náročnejšie, na druhú stranu je zmrzlina kvalitnejší a príprava samostatnejší.

Zohľadniť by ste mali nielen objem misy, druh pohonu, prítomnosť kompresora či chladiace nádoby, príkon, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad funkciu časovača a automatiky, alebo či má vyberateľnú nádobu. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie zmrzlinovače a ich recenzie.

Najlepšie zmrzlinovače – TOP 9

V tabuľke je výber 9 najlepších zmrzlinovačov z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Guzzanti GZ 154DeLonghi Il Gelataio ICK6000Guzzanti GZ 152Tescoma Della CasaGuzzanti GZ 157Ariete Party Time ART 630Guzzanti GZ 156Steba IC 20DeLonghi IC8500
Príkon12 W230 W150 W-15 W-12 W9,5 W6 W
Váha2,95 kg14,5 kg10,3 kg1,4 kg2,5 kg0,6 kg2,8 kg2,9 kg2,8 kg
Vyberateľná nádobaÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
ViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 9 zmrzlinovačov

Guzzanti GZ 154

Guzzanti GZ 154 recenzie a test

Zmrzlinovač Guzzanti GZ 154 má kompaktné rozmery, vďaka ktorým nezaberie miesto a je tak možné ho mať v podstate kdekoľvek. Zaujme tiež rýchlosťou, s akou môže byť zmrzlina pripravená, pretože tu nie je nutné čakať dlhší čas, než len 30 minút od jeho spustenia. Samozrejmá je aj kvalita jej konzistencia, ktorú zabezpečí předmrazená a tiež izolovaná nádoba, ktorá má 2 vrstvy.

Aj cez svoju kompaktnosť je možné získať celkovú kapacitu o hodnote 1,5 litra, čo na bežné využitie v domácnosti plne dostačuje. Nastavenie je hračkou ako vďaka LCD displeju, tak aj vďaka digitálnemu časovaču, ktorý zaistí automatickú prevádzku.

Nádoba nadchne ľahkou údržbou a umožní jednoduché umývanie. A to aj vďaka tomu, že nádoba je úplne vyberateľná. Príkon tohto modelu je iba 12 W a pokiaľ ide o hmotnosť, aj tá zaujme, pretože váži prijateľných 2,95 kilogramov.

Cena/výkon, rýchlosť prípravy, displej
Hodilo by sa viečko na misku

DeLonghi Il Gelataio ICK6000

DeLonghi Il Gelataio ICK6000 recenzie a test

Zmrzlinovač s kompresorom DeLonghi Il Gelataio ICK6000 umožní pripraviť až 700 gramov kvalitné domáce zmrzliny. Má však aj ďalšie využitie, pretože príde vhod aj pri snahe o ochladení rôznych nápojov, ktorým chcete dodať potrebnú teplotu. Zaujme aj jednoduchý prepínač, ktorý má 4 polohy, podľa zvolenej funkcie.

Základom konštrukcie je nádoba s objemom 1,2 litrov, ktorá je určená práve na zmes na zmrzlinu, ale aj na nápoje. Nechýba možnosť jej jednoduchého vybratia. Vďaka kompresoru je zaistené automatické vychladenie celej zmesi priamo v prístroji. Využité je chladiace médium R134a, ktoré patria do skupiny ekologických, ktoré nezaťažujú prírodu.

Veko je hermeticky uzatvárateľné. Vďaka priezoru je možné pozorovať samotnú prípravu. Nádoby a veko je možné umývať v umývačke čím je zabezpečená aj bezproblémová a tiež rýchla údržba. Príkon je 230 W, čo znamená zhotovená zmrzliny približne do 40 minút od samotného spustenia.

Dobrý príkon, aj na nápoje, umývanie v umývačke
Hlučnosť a veľké rozmery

Guzzanti GZ 152

Guzzanti GZ 152 recenzie a test

Samochladiaci zmrzlinovač Guzzanti GZ 152 sľubuje rýchlosť prípravy vytúžené zmrzliny do 30 – 35 minút. Vstavaný kompresor zaistí tiež dobrú úsporu energie, a ďalej možnosť nastavenia požadovaných teplôt. Tá môže byť v rozmedzí od -18 až po -35 stupňov Celzia.

O možnosť úplne automatickej prevádzky sa postará praktický časovač. Ten je možné nastaviť už na hodnotu 10 minút, alebo dobu predĺžiť až na 60 minút. Zmrzliny možno pripraviť vďaka kapacite nádoby až 800 gramov. Tomu zodpovedá objem nádoby, ktorý je o hodnote 1,5 litrov. V nej je možné okrem zmrzliny pripraviť aj mrazený jogurt či sorbet.

O jednoduchosť nastavenia a sledovanie procesu prípravy sa stará aj praktický LED displej. Údržbu uľahčí zase možnosť umytí v klasickej umývačke riadu.

Objem nádoby, nastavenie teploty, tichý kompresor
Malý otvor pre pridávanie prísad

Tescoma Della Casa

Tescoma Della Casa recenzie a test

Domáci zmrzlinovač Tescoma Della Casa je unikátny tým, že funguje na ručné, teda ľudský pohon. Vďaka tomu je možné si pochúťku pripraviť jednoducho kdekoľvek. Nádoba je ľahko vyberateľná a umiestniteľné do mrazničky, kde sa prechladne na požadovanú teplotu. Navyše vďaka svojim kompaktnej rozmerom nezaberie príliš miesta.

Celkovo je možné pripraviť až 600 mililitrov domácej zmrzliny, mrazeného jogurtu, alebo trebárs aj sorbetu. Základom je umiestnenie do mrazničky na približne 18 hodín. Okrem kompaktných rozmerov zaujme aj ľahkosť, ktorá je daná kombináciou hliníka a plastu.

Objem vyberateľné nádoby činí 0,6 litrov. Vďaka ručnému mechanizmu možno zmrzlinu tvoriť aj bez nutnosti použitia veľkej sily. Priesvitní viečko umožní jednoducho sledovať samotný postup prípravy, bez potreby jeho otvárania alebo odnímanie.

Príprava kdekoľvek, nízka cena, jednoduchá príprava
Nemožno umývať v umývačke ako celok

Guzzanti GZ 157

Guzzanti GZ 157 recenzie a test

Výrobník zmrzliny Guzzanti GZ 157 je variant bez vlastného kompresora, založená na nutnosti vložiť nádobu do klasického mrazničky. Model určite zaujme svojou kapacitou, ktorá robí veľmi dobrých 1,5 litra. To znamená možnosť prípravy aj niekoľko sto gramov chutné domáce zmrzliny, ale aj mrazeného jogurtu, alebo tiež veľmi populárneho sorbetu.

Príkon o hodnote 15 W zaistí nízku spotrebu energie, ale aj potrebný výkon k základným funkciám. Nechýba nádoba s 2 izoláciami, ktorá dobre drží potrebnú teplotu. Vďaka tomu je možné mať zmrzlinu hotovú už za 20 minút od štartu prípravy. Praktickosť uľahčí vyberateľná nádoba.

Pre bezproblémové nastavenie je tu LCD displej, na ktorom sa zobrazujú jednotlivé potrebné hodnoty podľa voľby. Váha tohto Zmrzlinovače je 2,53 kilogramov. Vďaka kvalitnému hladkému povrchu je zaistená aj bezproblémovosť jeho čistenie.

Kompaktné rozmery, objem nádoby
Bez vlastného chladenia

Ariete Party Time ART 630

Ariete Party Time ART 630 recenzie a test

Zmrzlinovač Ariete Party Time ART 630 je na trhu absolútnym unikátom. Ako pre kvalitné nerezové prevedenie, tak aj po zaujímavý dizajn s prvkami červenej farby. Ďalej zaujme existencie akumulátora. Ten sa nabije a zmrzlinu je možné následne vyrobiť v podstate kdekoľvek. Použitá batéria je lítiová a na jedno nabitie je možné vyrobiť až 5 zmrzlín.

Príprava prebieha priamo v mraziacej miske, ktorú nie je nutné pred prípravou chladiť, pretože všetko zabezpečí energie z batérie. Miska je vyrobená z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Vďaka svojej kapacite ponúkne možnosť prípravy až 1 kilogramu chutné zmrzliny.

Rozoberateľná konštrukciu výrazne uľahčuje údržbu a samotné čistenie. Ovládanie prebieha pomocou 1 tlačidla. Nechýba systém automatického vypnutia hneď po tom, čo sa samotnej zmrzlina pripraví a je hotová. Samozrejmý je prevádzka bez nutnosti kábla.

Batériová prevádzka bez kábla, na 1 kg zmrzliny
Návod na obsluhu

Guzzanti GZ 156

Guzzanti GZ 156 recenzie a test

Zmrzlinovač Guzzanti GZ 156 má dvojito izolovanú nádobu, ktorá je určená na předmrazení. Praktickou vlastnosťou je možnosť vyrobiť tiež rôzne druhy mrazených jogurtov, rovnako ako rôzne druhy sorbetov.

Jednoduché nastavenie prístroja je zabezpečené ako pre intuitívne ovládanie, tak aj preto, že nechýba LCD displej, ktorý umožní skontrolovať nastavené hodnoty. Práce zmrzlinovače môže byť úplne automatická, k čomu príde vhod digitálny časovač so širokým rozsahom nastavenia minút pre jednoduché vypnutie.

Zaujme tiež kapacitou nádoby. Tá má objem presne 2 litre, čo je zo porovnávaných modelov najväčšia hodnota. Samozrejmosťou je možnosť vybratia, čo uľahčí ako prechladnutia, tak i následnú držbu. Keďže prístroj sám nechladí, tak postačí menší príkon, ktorý má hodnotu 12 W.

Objem nádoby 2 l, LCD displej, časovač
Nemá priehľadné veko

Steba IC 20

Steba IC 20 recenzie a test

Domáci zmrzlinovač Steba IC 20 sa nijako výrazne nelíši vo sľubované dĺžke prípravy obľúbené pochúťky. Stačiť by malo 30 minút na to, aby bola pripravená. A to v mise, ktorá je vyberateľná a ktorá má veľkosť 16 cm na výšku, čo zaistí aj jej dobrú kapacitu.

Celkový objem misy činí 1,5 litra, čo je spojené s pozitívom toho, že je možné pripraviť až 20 kopčekov domácej zmrzliny, mrazeného jogurtu alebo sorbetu. Nechýba automatická prevádzka, kedy je možné nastaviť časovač na dĺžku až 30 minút.

Vnútorná nádoba je vyrobená z hliníkovej zliatiny, ktorá má nezávadnú potravinárskou úpravu. Navyše umožní jednoduchú údržbu, ktorá je spojená s možnosťou jej umývanie v umývačke. Praktické veko ponúkne otvor, prostredníctvom ktorého je možné dodávať do zmrzlinovača potrebnú náplň.

Kvalitné prevedenie, umývanie v umývačke
Bez vlastného chladenia

DeLonghi IC8500

DeLonghi IC8500 recenzie a test

Výrobník zmrzliny DeLonghi IC8500 umožní pripraviť 20 kopčekov domáce pochúťky. K tomu slúži vyberateľná nádoba, ktorá je vyrobená z hliníka, so špeciálnou nezávadnú úpravou. Jej rozmery sú 15×19,5×19,5 cm, a tak prispieva k celkom kompaktným rozmerom zmrzlinovača. Jej veľkým kladom je tiež objem, ktorý robí dobrých 1,5 litra.

Chladiaca kvapalina je medzi nádobou a telom, a tak sa do mrazničky ukladá celá konštrukcia. Okrem zmrzliny je možné taktiež chladiť nápoje. Veko má praktický otvor, ktorým možno postupne pridávať ďalšie suroviny.

Základom pohonu je klasická elektrina. Tento model má príkon o hodnote 6 W. Jeho veľkým kladom je tiež možnosť rozobratia na niekoľko častí, čo je spojené s praktickosťou jednoduchého čistenia a údržby.

Rozoberateľný, aj na nápoje, veko s otvorom
Mrazí sa celá konštrukcia

Ako vybrať zmrzlinovač

Výrobník zmrzliny sa delí na dva hlavné typy, od ktorých sa odvíja aj ich použitia. Pri prvotnom výbere je dobré prihliadnuť práve k danému rozdelenie. Od toho sa odvíja hlavne náročnosť či jednoduchosť prípravy.

Zmrzlinovač s kompresorom

Variant, kedy hovoríme o samostatnom spotrebičmi, ktorý svoju prácu odvedie kompletne sám. Do príslušnej nádoby stačí naliať a vložiť potrebné suroviny a nechať zmrzlinovač, nech odvedie svoju prácu. Ten zmes a nádobu najprv sám prechladne a postará sa o vyšľahaní požadovanej konzistencie. S týmto typom je spojená úplná bezpracnost, ale je potrebné počítať s tým, že tieto riešenia patrí medzi drahšie.

Zmrzlinovač bez kompresora

Toto riešenie je špecifické svojou priaznivou cenou, čo patrí medzi jeho hlavné plus. Na druhú stranu je spojené s náročnosťou použitia. A to preto, že najprv je nutné nechať nachladit samotnú nádobu v klasickom mrazničke, čo môže trvať aj niekoľko hodín. Až potom je možné ju umiestniť do zmrzlinovača, vložiť ingrediencie a spustiť program. Niektoré modely nádobu vyberateľnou nemajú a do mrazničky sa vkladajú celé, čo kladie väčšie nároky na kapacitu.

Druhy pohonu

Pohon je dôležitý hlavne k otáčania lopatiek, ktoré budú zo surovín postupne vytvárať požadovanú zmrzlinu. Najjednoduchšie riešením je ručný zmrzlinovač, kde sa lopatky uvádzajú do pohybu klasickým otáčaním kľukou. Štandardné riešenie je spojené s využitím elektriny, kedy musí byť zmrzlinovač zapojený v elektrickej zásuvke. Niektoré inovatívne modely majú integrovanú batériu, ktorú stačí nabiť, a práve tá následne dodá potrebnú energiu v príprave. Zmrzlinu tak zle vytvoriť aj v miestach, kde nie je zdroj elektrickej energie.

Hodnota príkonu

Tá sa samozrejme týka iba tých modelov, ktoré sú poháňané elektrinou. Vziať treba do úvahy to, či je konkrétna zmrzlinovač s kompresorom, alebo nie. Ak áno, mala by sa hodnota príkonu pochopiteľne vyššia. Tá sa pohybuje okolo hodnoty 180 W, čo je plne postačujúce štandard. Pokiaľ ide o domáce zmrzlinovač, kde je nutné nádobu najprv klasicky nachladit, je optimálna hodnota príkonu v rozmedzí 10 – 15 W, pretože ten je nutný len k roztočení daných lopatiek.

Objem

Ďalším parametrom je objem, aký zmrzlinovač ponúkne. Ten by sa mal odvíjať hlavne od toho, pre koľko ľudí je zmrzlina pripravovaná. Tie najmenšie disponujú objemom okolo 0,5 litra, čo je celkom malá hodnota. Rad bežných modelov ponúkne objem v rozmedzí 1 – 1,5 litra, čo zodpovedá zhruba 20 kopečkům zmrzlín. Samozrejme sú aj varianty, ktoré majú objem nad 2 litre a väčšinou ide o profesionálnejší modely.

Funkcie a ovládanie

Čím je jednoduchšie, tým samozrejme lepšie. Výrobník zmrzliny možno zaradiť do skupiny manuálnych a automatických. Prvá skupina vyžaduje ručné prepínanie funkcií, stráženie času i manuálne vypnutie. Niektoré lepšie modely môžu mať časovač. Automatický zmrzlinovač je oproti tomu spojený s možnosťou stlačení tlačidla, kedy sa sám postará ako o prípravu zmrzliny, tak o samotnej vypnutia.

Praktické vlastnosti

Medzi kľúčový prvok praktickosti patrí vyberateľná nádoba. Ako preto, že možno v mrazáku mať menej miesta, tak hlavne preto, že je uľahčená samotná jej údržba. Rad modelov umožní aj rozobratie na viac častí, čo jednoduchosť čistenie len podporuje. Tie najlepšie možné bez akejkoľvek obavy umývať v umývačke riadu.

Ďalej sú praktickými vlastnosťami potrebné funkcie časovača, rôzne indikátory, rovnako ako presklené veko pre sledovanie prípravy, alebo veko spojené s otvorom, vďaka čomu je možné jednoducho, bezpečne a za chodu pridávať ďalšie potrebné ingrediencie do pripravovanej zmrzliny.

4.4/5 - (27 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.