Starostlivosť o telo,

Najlepšie žehličky na vlasy: parné, na vlny ai. | Recenzie, test

Pre atraktívny účes nemusíte hneď do kaderníctva alebo salónu. Žehlička na vlasy je vie dokonale narovnať, aj keď od prírody nie sú, a eliminovať tak rôzne vlny, rovnako ako kučery. Niektoré navyše dokážu pravý opak, teda z rovných vlasov vytvoriť vlny a lokne. Do istej miery tak preberajú funkcie kulmy.

Vlasy sa rôzne líšia a tomu zodpovedá aj v celku širokej rozdelení žehličiek ako podľa typu (napríklad parné, ionizačné žehlička, alebo tiež žehliace kefa), tak povrchu žehliacich doštičiek. Pri žehlení sú vlasy namáhané a niekde si vystačíte s keramickým povrchom, inde bude vhodnejšie turmalínový povrch alebo kombinácie materiálov s napustenými olejmi. Svoje špecifiká má tiež žehlička na krátke vlasy alebo výber podľa kvality vašich vlasov (jemné, silné).

Zohľadniť by ste mali nielen materiál žehliacej plochy (a či je s keratínom alebo bez), veľkosť ramien, dobu nahriatie, rozsah teplôt, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad dĺžku kábla a či je otočný, podporu ionizácie, funkciu automatického vypnutia a rýchleho nahrievanie. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie žehličky na vlasy a ich recenzie.

Najlepšie žehličky na vlasy – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších žehličiek na vlasy z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Remington Shine Therapy S8500BaByliss ST395ERowenta SF7510F0Valera Silhouette 647.03Rowenta CF5820F0BaByliss Pro 2151Remington On The Go S2880Braun SatinHair 7 ES3Remington Keratin Therapy S8590Rowenta Optiliss Keratin SF3122D0
IonizátorNieÁnoÁnoÁnoÁnoNieNieÁnoNieÁno
Duálne napätieNieNieÁnoNieNieNieÁnoNieNieNie
Max. teplota230 °C230 °C200 °C210 °C200 °C200 °C200 °C200 °C230 °C230 °C
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 žehličiek na vlasy

Remington Shine Therapy S8500

Remington Shine Therapy S8500 recenzie a test

Žehlička na vlasy Remington Shine Therapy S8500 je unikátna tým, že má žehliacej plochy s keramiky, ktoré sú navyše napustenie marockým olejom. Disponuje tiež širokým rozsahom teplôt. Tie je možné nastaviť v celkom 9 stupňoch. A to od 150 až do 230 stupňov Celzia. Zaujme i rýchle nahriatie, spojené so zvukovou signalizáciou.

Praktická je tiež funkcia Turbo Boost, ktorá zaistí rýchle pripravenie na použitie. Vďaka zámku teplotného nastavenia je zabezpečené aj jednoduché budúce použitie. Ďalej má uzamykateľné aj žehliacej plochy. Pripravená je už za 15 sekúnd od zapnutia.

Nechýba bezpečnostna funkcia, kedy sa po 60 minútach bez používania sama vypne. Vďaka otočnému káblu ponúkne jednoduché využitie. Kladom je ošetrenie vlasov bez ich poškodenia a zaťaženia. Dokáže im dodať zdravý a príjemný vzhľad.

Nahriatie za 15 sekúnd, 9 variantov teploty, napustená marockým olejom
Niekomu by mohla vadiť vôňa minerálov, ktorými sú plochy žehličky napustené

BaByliss ST395E

BaByliss ST395E recenzie a test

Parná žehlička na vlasy BaByliss ST395E ponúkne jedinečnú funkciu naparovania, vďaka ktorej vlasy nielen narovná, ale tiež je hydratuje. K tomu je využitá voda v nádržke s objemom 8 mililitrov. Nechýba kvalitná titano-keramický povrch.

Táto naparovacia žehlička na vlasy ponúkne aj veľmi účinnú ionizáciu, rovnako ako rozčesávacia hrebeň, ktorý je zaťahovacia do 3 jednotlivých pozícií. Je určená pre všetky druhy vlasov a umožní nastavenie teploty v rámci 5 stupňov. A to v konkrétnom rozsahu od 170 až po 230 stupňov Celzia. Tiež tu nájdete LED displej, ktorý ukazuje konkrétne nastavenie žehličky.

Veľkosť doštičiek činí 85 x 38 mm. Vďaka otočnej koncovke kábla je zaistená jednoduchosť práce. Nahriatie je v podstate okamžité. Vďaka ultrarýchle rekuperáciu teploty je zabezpečená aj celková ochrana tohto prepracovaného modelu.

Ionizácie vlasov, 5 nastavenia teploty
Niektorí zmieňujú malú nádržku vody

Rowenta SF7510F0

Rowenta SF7510F0 recenzie a test

Ionizačná žehlička na vlasy Rowenta SF7510F0 zaujme aj tým, že má integrovaný kefa z prírodných štetín, ktorý pomáha udržiavať vlasy pri žehlení vypnuté. Ďalej využíva technológiu plávajúcich dosiek. Tie sú obohatené o Cashmere Keratín proteín a arganový olej. Zaujme tiež veľmi rýchla doba nahriatie v dĺžke iba 15 sekúnd.

Nechýba LCD displej ukazujúci potrební nastavenia. K dispozícii je celkom 8 režimov nastavenia teploty, a to vždy po 10 stupňoch. Tie je možné voliť v rozsahu od 130 do 200 °C. Žehliaca plocha s veľkosťou 25×90 mm zaistí rýchlu úpravu vlasov.

Nechýba bezpečnostne vypnutie pri 1 hodine nečinnosti, alebo tiež uzamykací systém. Tento model môže byť braný aj ako variant na cesty, pretože ponúkne možnosť duálneho napätia, a to pri použití v rámci 115 V i klasických 230 V.

Duálne napätie na cesty, doštičky s arganovým olejom, rýchle nahriatie
Bez cestovného puzdra

Valera Silhouette 647.03

Valera Silhouette 647.03 recenzie a test

Profesionálna žehlička na vlasy Valera Silhouette 647.03 zaujme tým, že dokáže na vlasoch vytvoriť aj veľmi zaujímavé vlny. Ide o krepovačku so 6 vlnami, ktorá má plávajúce dosky zaisťujú rovnomerný kontakt. Nechýba možnosť elektronického nastavenia teploty vo veľkom rozsahu. A to konkrétne od 120 až do 210 stupňov Celzia.

Dosky sú vyrobené z keramiky, čo zaistí rýchle nahriatie aj rozloženie tepla. Studená špička eliminuje riziko popálenia. Vďaka šnúre s dĺžkou 3 metre je zaistená jednoduchá práca. Tú podporí tiež otočný kĺb prívodnej šnúry.

Unikátna je turmalínová technológia, ktorá prináša negatívne ióny, a tak sa eliminuje statický efekt vlasov. Zaujme tiež nízka hmotnosť, alebo aj jednoduché nastavenie konkrétnej teploty. Kladom je aj dokonalý výsledok spojený s vytvorením vĺn a efektu kvalitných zdravých vlasov.

Vytvára vlny, široká škála teplôt, turmalín
Len na 230 V

Rowenta Power Straight CF5820F0

Rowenta CF5820F0 recenzie a test

Žehliaca kefa Rowenta Power Straight CF5820F0 je alternatíva klasických žehličiek na vlasy. Tento hrebeň je založený na jednoduchom princípe chytenie vlasov a následnom česanie, vďaka čomu budú dokonale vyžehlené. Nechýba možnosť nastavenia optimálnej teploty, a to v 3 stupňoch. Tá môže byť konkrétne 160, 180 a ďalej i 200 stupňov Celzia.

Model využíva celkovo 40 štetín, pomocou ktorých zachytí vlasy priamo pri končekov. Ďalej má tiež 2 druhy štetín, ktoré pomôžu napnúť kučeravé vlasy. Všetko dopĺňa celkom 100 unikátnych vyhrievaných štetín, zaisťujúce potrebné narovnanie.

360 stupňová otočná šnúra zaistí bezproblémovú manipuláciu. LED displej zobrazujúci teplotu zase uľahčí nastavenie. Vďaka keramike je zaistené tiež rovnomerné nahriatie, ale aj jednoduché česanie a rovnanie. Nechýba praktický generátor iónov. Ten sa podpisuje na vyššej kvalite vlasov.

Generátor iónov, 100 vyhrievaných štetín
Iba 3 teploty

BaByliss Pro 2151

BaByliss Pro 2151 recenzie a test

Krepovačka na vlasy BaByliss Pre 2151 zaujme už kompaktnosťou svojich rozmerov. Nadchne tiež svojimi celkovými vlastnosťami. Počas žehlenia zamedzuje tomu, aby sa vlasy lámali a inak poškodzovali. Nahriatie je veľmi rýchle a k práci môže byť tento model pripravený už za 30 sekúnd od zapnutia.

Tieto krepovacie kliešte využívajú tiež nanotechnológie, rovnako ako špeciálnych žehliacich doštičiek pre udržanie stabilnej dlhodobej teploty. Veľkosť žehliacej plochy je 6 milimetrov a celková veľkosť žehličky činí 15 cm. Dá sa preto využiť aj počas cestovania.

Nechýba možnosť využiť dostatočne vysokú teplotu, ktorá môže byť až 200 stupňov Celzia. Napájaná je klasicky z elektrickej siete, cez kábel s dĺžkou 1,8 metrov. Má tiež nízku hmotnosť, čo celkovú jednoduchú manipuláciu len podporuje.

Kompaktné rozmery, krepovanie, nanotechnológie
Horšia izolácia

Remington On The Go S2880

Remington On The Go S2880 recenzie a test

Cestovná žehlička na vlasy Remington On The Go S2880 zaujme nielen svojou celkovo nízkou hmotnosťou, ale tiež svojimi kompaktnými rozmermi. Jej dĺžka je iba 15 centimetrov, a tak je ako stvorená na akékoľvek cesty. Využíva možnosti pripojenia k rôznemu napätia, čím je možné využitie v podstate kdekoľvek vo svete.

Disponuje tiež žiaruvzdorný puzdrom, ktoré uľahčia jej celkový transport. Ďalej zaujme keramickým povrchom doštičiek, ktoré majú veľkosť celkom 1,3 cm × 6 cm. Aj vďaka keramike sa pýši rýchlemu a rovnomernému zahriatiu. A to konkrétne na teplotu 200 stupňov Celzia.

Vďaka kvalitnému prevedenie vlasy nielen vyžehlí a zaistí výsledok bez krepovateniu, ale sľubuje im dodať i lesk. Zmestí sa napríklad do kabelky a umožní úpravu vlasov i počas dňa. Stačí nájsť zásuvku a do tej tento model zapojiť.

Kompaktné rozmery, celosvetové napätie
Bez nastavenie teploty

Braun SatinHair 7 ES3

Braun SatinHair 7 ES3 recenzie a test

Ionizačná žehlička na vlasy Braun SatinHair 7 ES3 je špecifická vďaka iónovú technológiu, ktorá výrazne obmedzuje nežiaduce elektrizovanie a tiež zaisťuje to, aby bola smerovaná vlhkosť tam, kam je práve potrebné.

Kvalitné sú tiež dosky, ktoré sú vyrobené z keramického materiálu nesúci názov NanoGide, ktorý zaisťuje veľmi dobrý sklz. Ďalej nechýba funkcia Colour Saver, ktorá je ako stvorená pre všetky farebné vlasy. Tie dokáže chrániť proti nepríjemnému blednutiu. Nahriatie žehličky nie je nijako dlhé a trvá zhruba 40 sekúnd. Teplotný rozsah je 130 °C – 200 °C a na výber je 9 teplotných stupňov.

Samozrejmá je aj bezpečnostné funkcia, ktorá je spojená s tým, že po 30 minútach nečinnosti sa sama automaticky vypne. Má šnúru s dĺžkou 2 metrov, ktorá zaistí jednoduchú manipuláciu a ľahkú prácu kdekoľvek a kedykoľvek.

Keramické dosky NanoGide, technológia Colour Saver, rýchle nahriatie
Bez duálneho napätia

Remington Keratin Therapy S8590

Remington Keratin Therapy S8590 recenzie a test

Profesionálna žehlička na vlasy Remington Keratín Therapy S8590 je unikátna práve tým, že jej žehliace plochy sú napustené keratínom, pre dosiahnutie dokonalých výsledkov. Ďalej nechýba istota rýchleho zahriatie do 15 sekúnd. Po nahriatí sa ozve zvukový signál. Vplyv na dané celkovo rýchle nahriatie má aj funkcia nesúci názov Turbo Boost.

Samozrejmá je možnosť jednoduchého nastavenia v rozsahu celkom 5 teplotných stupňov. S tým je spojený aj rozsah, ktorý činí 160 – 230 °C. Vďaka integrovanému digitálnemu displeju je možné daný teplotný rozsah ľahko skontrolovať.

Dĺžka žehliacej plochy činí 110 mm a tiež nechýba bezpečnostné čidlo, ktoré žehličku po 60 minútach automaticky vypne alebo senzor tepelnej ochrany s vypínačom. Vďaka možnosti univerzálneho napätia je možné jej požití aj kdekoľvek na cestách.

Turbo Boost nahriatie, 5 teplotných režimov, s keratínom
Nemá pútko

Rowenta Optiliss Keratin SF3122D0

Rowenta Optiliss Keratin SF3122D0 recenzie a test

Žehlička na vlasy Rowenta OPTILISS Keratín SF3122D0 dokáže nadchnúť celým radom vecí. Sem patrí žehliace plochy, ktoré sú označené ako Keratin & Shine. Tento povrch kombinuje využitie keratínu s jedinečným turmalínom, čo by malo viesť k silným a lesklým vlasom.

Plávajúce žehliace dosky skvele kĺžu a zaujmú aj svojimi rozmermi, ktoré sú 9 x 2,5 centimetra. Samotná doba nahriatie sa po zapnutí pohybuje okolo 60 sekúnd. Nechýba možnosť nastaviť si vlastné teplotu v celkom širokom rozmedzí. A to od 130 až do hodnoty 230 stupňov Celzia.

Funkcia automatického vypnutia prispieva k bezpečnosti rovnako, ako praktický uzamykací systém. Pláty majú iba 2,5 centimetra, čo zaistí ľahké žehlenie už od končekov. Regulácia teploty prebieha jednoducho pomocou mechanického ovládania.

Keratín a turmalín, automatické vypnutie, dobrý rozsah teplôt
Bez displeja

Ako vybrať žehličku na vlasy

Dôležitou súčasťou výberu je typ žehličky. Na trhu existuje mnoho variantov a toto je výpočet tých hlavných, z ktorých je potrebné vybrať tú najlepšie vyhovujúci pre vaše vlasy alebo stylingové požiadavky. Základom sú klasické žehličky na vlasy, ktoré fungujú na princípe nahriatie dosiek, ktoré vlasy vyžehlí do rovnej podoby.

Rozdelenie žehličiek

Parné žehličky na vlasy

Unikátne prevedenie, ktoré využíva nádobku na vodu, z ktorej je následne vytvorená para. Tá prináša nielen efekt vyrovnanie vlasov, ale podpisuje sa aj na tom, že účes hydratuje. Para navyše minimalizuje teplotný šok. Je vhodná hlavne pre silné a kučeravé vlasy, s ktorými by si klasická žehlička len ťažko poradila.

Ionizačné žehličky na vlasy

Hlavným špecifikom ionizačné žehličky na vlasy je to, že vytvára záporné ióny. Tým eliminuje elektrostatické problémy, rovnako ako sa pozitívne podpisujú na kvalite vlasov a ich vzhľadu. Malo by dôjsť k obmedzeniu lámavosti, zvýšenie ich lesku a zvlhčenie.

Cestovné mini žehličky na vlasy

V prvom rade sú cestovné mini žehličky malé, a tak sa môžu vojsť trebárs aj do dámskej kabelky. Ďalším ich pozitívom je možnosť pripojenia k ľubovoľnému napätiu, a napriek tomu budú bez problémov fungovať. Jediná väčšia nevýhoda je prirodzene v menšej žehliacej ploche.

Profesionálne žehličky na vlasy

Variant určená pre náročných, stylistu a kaderníkov. Profesionálne žehličky na vlasy využívajú špičkových materiálov dosiek, širokej škály nastavenia teplôt, aj ďalších technológií pre rýchly, a hlavne dokonalý výsledok. Typický je pre ne i dlhý kábel, ktorý hlavne v salónoch zabezpečuje potrebnú manipuláciu.

Žehličky na vlny a kučery

Už názov napovedá, že žehličky na vlny a kučery nie sú primárne určené ku klasickému žehlenie. Ženy, ktoré majú rovné vlasy, môžu tento typ využiť na to, aby im dodali efekt zaujímavých vĺn. Ich špecifická konštrukcia (úzka a po stranách zaoblená) umožní jednoduché natáčanie vlasov pre vytvorenie vĺn. Vhodné sú predovšetkým pre normálne alebo slabé vlasy.

Krepovačky na vlasy (krepovacie kliešte)

Krepovačka inak tiež krepovacie kliešte sú podobné žehličke, akurát cieľom nie je vlasy narovnať, ale krepovať a vytvoriť objem. Používa sa napríklad k rôznym retro účesom.

Žehliaci kefy (hrebene)

Žehliace kefy môžu na prvý pohľad vyzerať ako štandardné hrebene. Využívajú však možnosti nahriatie a toho, že pri svojej práci vlasy rozčešú, rovnako ako je narovnajú a dodajú im objem. Sú vhodné typicky pre husté a nepoddajné vlasy.

Materiál žehliacej plochy

Kľúčovou vlastnosťou pri výbere je tiež to, aký má žehlička na vlasy povrch, ktorý je ohrievaný a prostredníctvom ktorého dochádza k úprave vlasov. Úplnou klasikou je v dnešnej dobe povrch keramický, ktorý sa nahrieva rovnomerne a vlasy nespáli. Existuje aj povrch z teflónu, turmalín, alebo aj titánu. Niektoré modely jednotlivé druhy povrchov kombinujú. Okrem samotného povrchu môže hrať úlohu aj to, čím je napustený. Veľmi často je to napríklad keratín, ale môže sa jednať o arganový olej, alebo rad ďalších látok, ktoré majú za cieľ vlasy posilniť.

Teplotný rozsah

Ten môže byť celkom veľký. Obyčajné varianty zvyčajne neumožnia zvoliť si teplotu. Taká žehlička býva väčšinou nastavená na 200 stupňov Celzia. Tie najlepšie modely však ponúknu rozsah 5 – 8 variantov, ktorý môže čítať nastavenia v rôznych intenzitách, napríklad od 130 až po 230 stupňov Celzia. Dané nastavenie sa volí s ohľadom na typ a silu vlasov.

Rýchlosť nahriatie

Ďalším parametrom výberu je aj rýchlosť nahriatie. Klasické modely sa môžu nahrievať okolo 1 minúty. Profesionálna žehlička na vlasy a iné lepšie modely však môžu ponúknuť aj rôzne boost funkcia. Vďaka tomu možno žehličku nahriať napríklad aj do 15 sekúnd.

4.4/5 - (27 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.