Starostlivosť o telo,

Zastrihávače brady a fúzov: Test, recenzie 9 najlepších

Zastrihávač brady a fúzov je riešením pre mužov, ktorí si nepotrpia na hladko oholenú tvár a radšej nosí strnisko alebo dlhšie fúzy, o ktoré je potreba starať. Do značnej miery sa podobá strojčeka na vlasy, ktorý funkciu zastrihávanie fúzov môžu pokryť. Zastrihávače fúzov sú si podobné aj s holiacimi strojčeky, oproti ktorým si možno zvoliť dĺžku zástrihu pomocou nástavcov.

Strojček na fúzy môže mať zdroj napájania kombinovaný, sieťový alebo akumulátorový. Sieťový zastrihávač fúzov je limitovaný dĺžkou kábla a umiestnením elektrickej zásuvky. Akumulátorový zastrihávač fúzov sa dokážu nabiť pomerne rýchlo (okolo hodiny) a vydrží v prevádzke niekoľko desiatok minút. Výhoda bezdrôtovej prevádzky je zrejmá, ľahko sa využíva na cestách a lepšie sa s ním manipuluje.

Zohľadniť by ste mali nielen zdroj energie, dobu prevádzky a nabíjanie, materiál britov (oceľové, nerezové, titánové), rozsah strihu, počet nadstavcov, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či je s odsávaním, umývateľný alebo má samoostriace čepele. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber obsahujúce najlepšie zastrihávače fúzov a ich recenzie.

Najlepšie zastrihávače brady a fúzov – TOP 9

V tabuľke je výber 9 najlepších zastrihávačov fúzov z testov a hodnotenia pre rok 2021.

Porovnanie parametrov

 Philips QT4015/16Philips QP6520/20 OneBladeBraun BT 5070Rowenta Airforce TN4800F0Philips Series 7000 BT7210/15Remington Beard Boss MB4125Braun MGK3060Philips BT5200/15Philips Series 3000 MG3740/15
UmývateľnosťÁnoÁnoÁnoÁnoNieÁnoÁnoÁnoÁno
Doba prevádzky60 minút90 minút50 minút45 minút75 minút40 minút60 minút60 minút60 minút
Doba nabíjania1 h1 h1 h100 minut1 h16 h8 h1 h16 h
ViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 9 zastrihávačov fúzov

Philips QT4015/16

Philips QT4015-16 recenzie

Zastrihávač fúzov Philips QT4015/16 má unikátnu konštrukciu, ktorá disponuje špeciálnym kolieskom, pomocou ktorého je možné ľahko a rýchlo nastaviť požadovanú dĺžku strihu. Tá najkratšia má už 0,5 milimetrov, zatiaľ čo tá najvyššia 10 milimetrov. O bezpečie aj komfort sa starajú ako kvalitný hrebene, tak hlavne zaoblenie špičky.

Brity sú vyrobené z titánu, čo je spojené s kvalitou, ale aj dlhú ostrosťou, rovnako ako s jednoduchou celkovú údržbou. Tá je maximálne jednoduchá, pretože stačí brity jednoducho opláchnuť pod prúdom tečúcej vody.

Prevádzka je spojená s využitím batérie, ktorá sa nabíja 1 hodinu. Po plnom nabití ponúkne energiu na 60 minút práce. Rovnako tak je možné zastrihávač používať aj klasicky, pripojený do siete. Zaujme možnosť prispôsobenia sa rôznemu napätie, a tak sa hodí aj na cesty do rôznych cudzích krajín.

Titánové čepele, zaoblené špičky, prispôsobí sa napätie

Bez samo ostriacich britov

Philips QP6520/20 OneBlade

Philips QP6520-20 recenzie

Strojček na fúzy Philips QP6520/20 OneBlade je označený ako hybridné riešenie pre náročných. Vie fúzy nielen zastrihávať, ale ponúkne aj možnosť ich tvarovania, alebo ľahkého holenie. Unikátom je tiež presnosť samotného hrebeňa.

Technológia OneBlade je založená na veľmi rýchlo sa pohybujúcim ostrie. A to v rýchlosti až 200x za sekundu. Ďalej využíva sytém dvojitej ochrany, ktoré eliminuje poranenia. K dispozícii je nadstavec, ktorý umožní zvoliť celkom 14 rôznych dĺžok strihu. Hodnoty začínajú už na dĺžke 0,4 milimetrov a končí na dĺžke 10 milimetrov. Unikátom je obojstranný brit umožňujúci prácu v rôznom smere.

Vďaka vodotesnosti je zaručená ľahká údržba, a to oplachom pod tečúcou vodou. Nabíjanie zaistí neustálu pripravenosť. Po nabití vydrží Li-Ion batéria dodávať energiu na 90 minút práce. Zaujímavosťou je unikátny LED displej, ale aj praktický zámok alebo cestovné puzdro.

Výdrž 90 minút, ostrie OneBlade, vodeodolný

Drahšie výmenné hlavice

Braun BT 5070

Braun BT-5070 recenzie

Zastrihávač brady Braun BT 5070 zaujme svojim flexibilným použitím, pretože sa hodí na úpravu briadky, fúzov, ale aj klasického strnisko. Disponuje 2 zastrihávacím hrebene s označením Click and Lock. Tie zaistia jednoduchú výmenu, rovnako kvalitný výsledok. Celkovo je možné využiť jednu z celkom 25 rôznych dĺžok.

Prvý presný nástavec umožní nastavenie v rozsahu 1 – 10 milimetrov. Ten je doplnený variantom pre dlhé fúzy s nastavením 10 – 20 milimetrov. Špecifikom je možnosť využitia zastrihávača úplne bez nástavcov. Oceľové nerezové čepele zaujmú svojou ostrosťou aj šetrnosťou.

Vnútri sa nachádza takzvaný 2 batériový systém. Ten zabezpečí, že na jedno nabitie je možné strojček používať až 50 minút. Priaznivá je aj doba nabíjania, ktorá je okolo 1 hodiny. Samozrejmá je aj možnosť jeho použitia klasicky s káblom pripojeným do siete, ide teda o kombinované riešenie.

Holenie bez nástavce, jednoduché čistenie, tichá prevádzka

Nič zásadné sme nenašli

Rowenta Airforce Precision TN4800F0

Rowenta Airforce TN4800F0 recenzie

Zastrihávač fúzov s odsávaním Rowenta Airforce Precision TN4800F0 je unikátny v tom, že dokáže ponúknuť úpravy fúzov bez neporiadku. Ten je odsávaný pomocou vákuovému systému s vysokou účinnosťou. Ďalej nadchnú pevné a tvrdé titánové britvy. Proti iným materiálom majú až 4x vyššiu životnosť.

K dispozícii je 20 rôznych pozícií samotného nastavenej výšky strihu. To všetko s presnosťou na 0,5 milimetrov. Akékoľvek ostřižené kúsky fúzov končí v zásobníku, ktorý sa naplní zhruba po 8 úpravách. To uľahčí a zjednoduší celkovú údržbu.

Mimo prevádzky sa zapojením do siete je možné využiť aj integrovanou Li-Ion batériu. Vďaka nej je možné bezdrôtové používanie po dobu 45 minút na jedno nabitie. Samotná doba nabíjania sa pohybuje okolo 100 minút. O stave nabíjania je užívateľ informovaný prostredníctvom praktického LED displeja.

20 rôznych nastavení, LED displej, vákuové odsávanie nečistôt

Bez cestovného puzdra

Philips Series 7000 BT7210/15

Philips Series 7000 BT7210-15 recenzie

Philips Series 7000 BT7210/15 je zastrihávač brady s odsávaním, ktorý vie eliminovať akýkoľvek neporiadok. A to vďaka unikátnemu systému, ktorý do transparentnej nádobky vtiahne až 90% všetkých oholených fúzov. Zaujímavosťou je aj systém Lift and Trim, ktorý dokáže pred samotným oholením fúzy nadvihnúť a následne ich naviesť k britom.

Brity sú vyrobené z nerezu a majú kvalitné dvojité ostrie. Navyše sa počas použitia sami automaticky brúsi. Vďaka koliesku na rukoväti je možné ľahko nastaviť požadovanú výšku strihu. Presnosť je 0,5 milimetrov a najnižšia hodnota je 0,5 mm.

Jednoduchú údržbu zabezpečí možnosť jednoducho opláchnuť hlavicu s britmi. Zaujme tiež rýchlosť nabíjania, ktorá je zhruba 60 minút. Po ňom je možné zastrihávač používať po dobu 75 minút. Jeho univerzálnosť poteší aj tým, že je možné ho používať aj pripojením k sieti.

Odsávací systém, voľba strihu kolieskom

Nie je umývateľný

Remington Beard Boss MB4125

Remington Beard Boss MB4125 recenzie

Zastrihávač fúzov Remington Beard Boss MB4125 je multifunkčným pomocníkom ako pre vytvorenie strnisko, tak pre úpravu dlhších fúzov. Pri použití bez hrebeňa je možné nastaviť rozsah od 0,4 až po 1 milimeter. S hrebeňom sa výška fúzov zvyšuje na hodnotu od 1,5 až po 18 milimetrov. Jedinečný je aj dizajn s názvom OptiAngle, ktorý zaujme svojou ergonómiou a jednoduchou manipuláciou. K tej prispieva aj nízka hmotnosť s veľkosťou 0,2 kg.

Tento model využíva ozubených čepeľou s označením CaptureTrim, ktoré sú unikátne pre svoju efektivitu a tiež celkovú presnosť. Jednoduché čistenie je spojené s možnosťou danou hlavu jednoducho umyť pod tečúcou vodou a potom ju nasadiť späť na svoje miesto.

Vďaka využitiu batérie je možné s ním pracovať úplne bez kábla. Doba nabíjania je však dlhšia a pohybuje sa okolo 16 hodín. Stav signalizuje LED indikátor. Po plnom nabití je možná doba prevádzky v dĺžke 40 minút.

Nízka váha, čepele CaptureTrimm, dizajn OptiAngle

Dlhá doba nabíjania

Braun MGK3060

Braun MGK3060 recenzie

Strojček na fúzy Braun MGK3060 ponúkne celkom 8 rôznych spôsobov úpravy fúzov, kam sa radí ako holenie, tak i úprava a strihanie, rovnako ako odstraňovanie drobných chĺpkov treba z nosa. Zaistí to široká škála nástavcov. Súčasťou balenia je aj 1 strojček Gillette Fusion s technológiou FlexBall, ktorý ponúkne možnosť využitia klasického oholenie.

Pre úpravu fúzov sú k dispozícii 2 nástavce v podobe hrebeňov. Prvé ponúkne úpravu o rozsahu 3 až 11 mm. U druhého je hodnota rozsahu 13 až 21 mm. Nastavenie prebieha pozvoľna po dĺžke 2 milimetrov. O presnosť sa starajú brity z nerezovej ocele.

Flexibilitu zaistí kvalitné batérie, z ktorej je možné získavať energiu po dobu 60 minút. O jej aktuálnom stave informuje praktická LED kontrolka. Tento model zaujme aj možnosťou využitia na cestách. Dokáže sa prispôsobiť rôznemu napätie, a to v rozmedzí od 100 až do 240 V.

Rozsah príslušenstva, plne umývateľný (Wet/Dry)

Batérie NiMH s dlhším nabíjaním

Philips BT5200/15

Philips BT5200-15 recenzie

Zastrihávač brady Philips BT5200/15 má kvalitnú konštrukciu a prevedenie, s ktorým je spätá záruka v dĺžke 3 rokov. Ďalej zaujme aj systém dynamického navádzania, ktoré sa podpisuje na rovnomernosti samotného výsledku. O kvalitu úpravy sa stará aj integrovaný hrebeň, ktorý má jedinečnú schopnosť fúzy nadvihovať a navádzať ich k britom.

Brity sú dvojito ostrené, vyrobené z nerezovej ocele. Strih je efektívny a tiež šetrný. Možné je nastaviť rôzne výšky fúzov. Kolieskom na rukoväti je možné jednoducho upraviť rozsah dĺžky a to od 0,4 milimetrov až po hodnotu 10 milimetrov. Všetko s presnosťou na 0,2 mm.

Vďaka kompletnej vodotesnosti je zaistená ľahká údržba, oplachom pod tečúcou vodou. Ľahkú manipuláciu zaistí využitie batérie, ktorá na nabitie vydrží okolo 60 minút. Problémom nie je ani využitie s káblom. Tým sa tiež nabíja, a to veľmi rýchlo, okolo 1 hodiny.

Rýchle nabíjanie, vodeodolný, úprava výšky strihu bez výmeny nástavca

Bez cestovného puzdra

Philips Series 3000 MG3740/15

Philips Series 3000 MG3740-15 recenzie

Zastrihávač fúzov Philips Series 3000 MG3740/15 sa pýši označením 9 v 1. A to vďaka flexibilite, ktorú vie ponúknuť. Tej je dosiahnuté vďaka tomu, že jeho súčasťou je celkom 9 rôznych nástavcov. Okrem ľubovoľnej úpravy fúzov ho možno využiť aj na elimináciu chĺpkov v nose, alebo napríklad v ušiach. Oceľové brity navyše disponujú schopnosťou samoostrenia.

Pre klasické zastrihávanie sú k dispozícii 2 nadstavce ponúkajúce rozsah 1 a 2, rovnako ako ďalej 3 – 7 milimetrov. Nechýba nástavec pre strnisko v rozsahu 1 – 2 milimetre, alebo praktický hrebeň na fúzy pre dĺžky 3 – 7 milimetrov. V balení je aj kovový zastrihávač pre tvorbu potrebných línií.

Starostlivosť o nástavca je veľmi jednoduchá, pretože je možné umývať pod tečúcou vodou. Jednoduchá je aj manipulácia. Vďaka NiMH batérii nie je nutný kábel, avšak zvoleným typom batérie trpia doba nabíjania, ktorá je okolo 16 hodín. Na plné nabitie dokáže pracovať približne 60 minút. Kladom je aj možnosť automatickej voľby napätia medzi 100 – 240 V.

Automatická voľba napätia, 9 nástavcov

Doba nabíjania 16 hodín

Ako vybrať zastrihávač brady a fúzov

Zastrihávač fúzov by mal byť v prvom rade vyberaný podľa toho, čo sa od neho očakáva. Od toho sa odvíja nielen jeho parametre, ale aj počet nadstavcov. Niektoré modely ich môžu mať napríklad aj 10. Takýto strojček na fúzy sa dá použiť ako na úpravu strnisko, hladšie oholenie, úpravu kontúr, uspôsobenie briadky alebo fúzov, tak si dokáže poradiť treba s chĺpky v nose i ušiach.

Dĺžka strihu

Kvalitný zastrihávač brady by mal ponúknuť kratší strih, ktorý bude v rozmedzí 0 – 4 milimetre. Ďalej by mal byť schopný aj dlhšieho strihu, ktorý sa môže pohybovať v rozmedzí napríklad aj 4 – 30 milimetrov. Výšku strihu môže ovplyvniť ako použitie konkrétneho nadstavca, tak samotná regulácia nastavenia priamo v rámci tela zastrihávača.

Materiál britov

Ďalšia vec, podľa ktorej zastrihávač fúzov vybrať, je materiál samotných britov. Medzi materiál základné a klasický patrí bez pochýb oceľ. Ponúkne dobrú cenu, ale aj riziko horšie životnosti a kvôli zreznutí ich nemožno čistiť vo vode. Posledný menovaný problém rieši nerezové brity. Lepšou voľbou je určite titán, ktorý je umývateľný, pevný, má dlhú životnosť, ale aj vyššiu cenu. Poslednou možnosťou je odolná ale krehká keramika, ktorá sa u bežne dostupných variantov na trhu objavuje skutočne len zriedka.

Druh napájania

Zastrihávač fúzov môže byť napájaný klasicky káblom. Vzhľadom k horšej flexibilite a manipuláciu sa od tejto možnosti pomaly upúšťa. Rovnako tak sa upúšťa od varianty, kedy je napájaný výhradne len z batérie a pred použitie je vyžadované jej nabitie. Toto má nevýhodu v tom, že ak sa batéria vybije, je potrebné počkať, kým bude jej kapacita aspoň z časti naplnená.

Štandardom dnes býva kombinácia oboch variantov. Základom je napájanie z akumulátora. Tu je treba prihliadnuť k výdrži, ktorá sa pohybuje okolo 60 minút. Rolu hrá i doba nabíjania, ktorá býva okolo 1 hodiny. Pozor však na to, že sú aj modely ktoré sa nabíjajú 15 hodín (NiMH typ batérie). Ak sa batéria vybije, je možné strojček na fúzy zapojiť do siete a používať ďalej. Tu je praktickou vlastnosťou možnosť prispôsobiť sa napätie v rozsahu 100 – 240 V. Vďaka tomu ho možno využiť po celom svete.

Funkcie a vlastnosti

Základom kvalitného zastrihovača fúzov by mala byť ľahká údržba. Niektoré majú odnímateľné nože, ktoré možno opláchnuť pod tečúcou vodou. Tie lepšie sú kompletne vodeodolné a umožní celkový oplach. Prepracované zastrihovače majú dokonca čepele označovanej ako samočistiaci.

Unikátom je tiež zastrihávač fúzov s odsávaním, ktorý ponúkne špeciálny vákuový systém, ktorý nasáva odstrihnuté fúzy. Vďaka tomu eliminuje tvorbu neporiadku v kúpeľni, alebo kdekoľvek inde. Väčšinou dokáže zachytiť 90 – 95 percent odstrihnutých fúzov.

Medzi praktickú vlastnosť sa tiež radia samo ostrenie britov. Tie sa nikdy neotupí a sú konštruované tak, aby sa pri každom použití automaticky nabrúsil. Nielen že to eliminuje nutnosť ich brúsenie, ale aj prípadnú potrebu ich výmeny.

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.