Starostlivosť o telo,

Zastrihávače brady a fúzov: Test, recenzie 9 najlepších

Zastrihávač brady a fúzov je riešením pre mužov, ktorí si nepotrpia na hladko oholenú tvár a radšej nosí strnisko alebo dlhšie fúzy, o ktoré je potreba starať. Do značnej miery sa podobá strojčeka na vlasy, ktorý funkciu zastrihávanie fúzov môžu pokryť. Zastrihávače fúzov sú si podobné aj s holiacimi strojčeky, oproti ktorým si možno zvoliť dĺžku zástrihu pomocou nástavcov.

Strojček na fúzy môže mať zdroj napájania kombinovaný, sieťový alebo akumulátorový. Sieťový zastrihávač fúzov je limitovaný dĺžkou kábla a umiestnením elektrickej zásuvky. Akumulátorový zastrihávač fúzov sa dokážu nabiť pomerne rýchlo (okolo hodiny) a vydrží v prevádzke niekoľko desiatok minút. Výhoda bezdrôtovej prevádzky je zrejmá, ľahko sa využíva na cestách a lepšie sa s ním manipuluje.

Zohľadniť by ste mali nielen zdroj energie, dobu prevádzky a nabíjanie, materiál britov (oceľové, nerezové, titánové), rozsah strihu, počet nadstavcov, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či je s odsávaním, umývateľný alebo má samoostriace čepele. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber obsahujúce najlepšie zastrihávače fúzov a ich recenzie.

Najlepšie zastrihávače brady a fúzov – TOP 9

V tabuľke je výber 9 najlepších zastrihávačov fúzov z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Philips MG3740/15Philips MG9710/90Braun MGK 3221Remington MB6850Wahl Vacuum TrimmerETA Tyler 9342Braun MGK 7221Rowenta TN6040Philips Series 3000 MG3740/15
UmývateľnosťÁnoÁnoÁnoNieNieNieÁnoÁnoÁno
Doba prevádzky60 minút120 minút50 minút60 minút90 minút240 minút100 minút120 minút60 minút
Doba nabíjania16 h1 h10 h2 h1,5 h3 h1 h1,5 h16 h
ViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 9 zastrihávačov fúzov

Philips MG3740/15

Philips MG3740/15 recenzie a test

Zastrihávač fúzov Philips MG3740/15 je vďaka bohatému príslušenstvu veľmi multifukčný zastrihávač, ktorý zvládne starostlivosť o celé telo. S vhodným nástavcom je možné zastrihávať fúzy, vlasy aj chĺpky na rôznych častiach tela. K dispozícii je niekoľko hrebeňových nástavcov s rôznymi dĺžkami, zastrihávač nosných a ušných chĺpkov i nástavec pre precízne a jemné kontúry.

Z recenzií zaznievajú pozitíva na dobrý pomer ceny a výkonu, jeho všestranné využitie ale aj napríklad na nízku hmotnosť, vďaka ktorej sa s týmto zastrihávačom veľmi pohodlne pracuje. Spomínajú naopak tiež pomerne vyššiu intenzitu vibrácií, alebo dlhší potrebný čas na plné nabitie 16 hodín.

Všetky nadstavce sú plne umývateľné pod vodou, čo je z užívateľského hľadiska taktiež iba pozitívne. Brity majú nielen samočistiacu funkciu, ale pohyby o seba sa tiež sami ostrie. Oproti iným typom dodáva k tomuto výrobca aj praktický prepravný obal, do ktorého sa zastrihávač zmestí vrátane všetkých jeho nástavcov.

Multifunkčný zastrihávač, nízka hmotnosť, pomerne bohaté príslušenstvo
Dlhšia doba plného nabitia

Philips MG9710/90

Philips MG9710/90 recenzie a test

Strojček na bradu a fúzy Philips MG9710/90 OneBlade je dodávaný vo veľmi zaujímavej kombinácii, a to kvalitného zastrihávača brady a holiaceho strojčeka OneBlade. Vďaka tejto kombinácii je zaistená komplexná starostlivosť nielen pre fúzy, ale aj vlasy a chĺpky na celom tele. Podľa testov spotrebiteľov sa jedná o veľmi kvalitné zariadenie, ktorému nie je takmer čo vytknúť.

Napriek skutočne veľkému počtu nástavcov, ktoré pri nákupe obdržíte, je možné zakracovať maximálne na 12 milimetrov, čo môže byť pre niektorých užívateľov obmedzujúce. Vyniká naopak veľmi dobrým riadením energie, pretože dokáže pracovať 120 minút a do plnej batérie sa nabije iba za 1 hodinu.

Zastrihávač aj strojček na holenie sú plne vodeodolné, pri ich používaní sa preto nemusíte nijako obmedzovať, a aj čistenie je vďaka tomu veľmi jednoduché a rýchle. Poteší doživotne samoostriace čepele dual cut, chránič na citlivé oblasti alebo praktické cestovné puzdro. Bez problémov tvaruje, zastrihuje aj oholí fúzy všetkých dĺžok, čo recenzie užívateľov len potvrdzujú.

Sada so strojčekom Philips OneBlade, veľké množstvo nástavcov, kompletná vodeodolnosť
Maximálny strih len 12 mm

Braun MGK 3221

Braun MGK 3221 recenzie a test

Zastrihávač brady a fúzov Braun MGK 3221 je jedným zo základných prevedení zastrihávačov tohto výrobcu. Pre nenáročne užívateľov má veľmi dobrý pomer cena/výkon, dá sa kúpiť lacno, ale cena je vykúpená najmä menej výkonnou batériou. Tá je staršieho typu NiMH, nabíja sa 10 hodín av prevádzke udrží strojček 50 minút.

Ak ho budete využívať predovšetkým doma a minimálne na cestách, obmedzenie batérie nebude pre vás príliš zásadným problémom. Recenzie a skúsenosti spotrebiteľov naopak spomínajú veľmi jednoduché ovládanie, jednoduchú výmenu nástavcov alebo aj dobrý výkon, ktorý sa premieta do dobrých výsledkov zastrihovania.

Strojček na bradu disponuje čepieľkami so samoostriacou funkciou a je v prevedení 6v1 – zvládnete s ním upraviť nielen fúzy, ale aj vlasy alebo chĺpky na rôznych častiach tela. V príslušenstve sú 4 vlasové nástavce o rôznych dĺžkach, nástavec pre chĺpky v nose a ušiach a malá čistiaca kefka. Zastrihávač fúzov má umývateľné nástavce pod vodou, o celkovej vodeodolnosti sa však výrobca nezmieňuje.

Jednoduché ovládanie, nízka obstarávacia cena, dostatok výmenných nástavcov
Celkovo slabšia batéria

Remington MB6850

Remington MB6850 recenzie a test

Zastrihávač brady s odsávaním Remington MB6850 využíva inovatívnu vákuovú technológiu zberu fúzov, ktorá má vysokú účinnosť. Potvrdzujú to aj recenzie a testy spotrebiteľov, ktorí túto funkciu chvália aj pri porovnaní s inými značkami. Poteší tiež celkovo malým prevedením, ktoré sa v kombinácii s funkciou odsávania skvele hodí aj na časté cestovanie.

Čepele strojčeka majú titánovú povrchovú úpravu a ako potvrdzujú skúsenosti, aj po niekoľkých rokoch zostávajú čepele perfektne ostré. Na rozdiel od iných strojčekov má tento iba jeden nadstavec, ktorý sa však dá nastaviť do niekoľkých dĺžok strihu. Pre niekoho môže byť iba obmedzujúca minimálna výška strihu 2 mm, maximálna 18 mm je potom dobrým priemerom.

Vákuová komora na fúzy sa jednoducho vyberie z tela zastrihávača a ľahko sa čistí. Na tele zariadenia výrobca zakomponoval indikátor nabíjania a nainštalovaná je lepšia lítiová batéria. Tá zvládne prevádzku 60 minút a nabije sa celkom rýchlo, a to za 2 hodiny. Spolu so strojčekom na bradu dostanete aj čistiacu kefku a pevné cestovné puzdro.

Vákuová technológia vysávania fúzov, titánová úprava čepelí, nastaviteľný hrebeň
Minimálny strih od 2 mm

Wahl Vacuum Trimmer

Wahl Vacuum Trimmer recenzie a test

Profesionálny zastrihávač brady s odsávaním Wahl Vacuum Trimmer 9870-016 patrí medzi najlepšie zastrihávače fúzov, ktoré si na doma môžete zaobstarať. Výrobca Wahl je známy najmä medzi profesionálmi, avšak ponúka aj produkty pre náročných spotrebiteľov pre ich vlastné použitie. Samotnému strojčeku nie je snáď čo vytknúť, preto možno vidieť ako nevýhodu iba vyššiu obstarávaciu cenu.

Má vysoký výkon a predovšetkým disponuje technológiou Vacuum Technology, ktorá zvládne bezpečne povysávať väčšinu zastrihnutých fúzov do zbernej nádobky. Strihaciu hlavicu je možné úplne vybrať, čo uľahčuje čistenie kefkou, ktorá v balení nechýba. Jeho súčasťou je aj 9 nástavcov, s ktorými zvládne zastrihovať v rozsahu 0,7 mm až 25 milimetrov.

Elektrický zastrihávač vlasov a brady je vybavený moderným Li-Ion akumulátorom, ktorý sa nabije za 90 minút a zvládne udržať zariadenie v chode ďalších 90 minút. Čepele sú samozrejme samoostriace a sú vyrobené z kvalitnej uhlíkovej ocele. Vďaka automatickej úprave napätia v rozmedzí 100 až 240 V s ním nebudete mať problém pracovať kdekoľvek po svete.

Profesionálny strojček, veľký rozsah výšky strihu, vákuová technológia s účinnosťou až 96 %
Adekvátne vyššia obstarávacia cena

ETA Tyler 9342

ETA Tyler 9342 recenzie a test

Strojček na bradu a vlasy ETA Tyler 9342 má podľa testovania a skúseností spotrebiteľov veľmi dobrý pomer cena/výkon, obzvlášť potom vyzdvihujú 3,7 V Li-Ion akumulátor, ktorý je nabitý za 3 hodiny a udrží zariadenie v prevádzke veľmi dlhú dobu až 240 minút. Touto výdržou nemá mnoho konkurentov a ako recenzie potvrdzujú, oproti iným renomovaným značkám je rozdiel skutočne znateľný.

Okrem prevádzky na batérii je možná aj sieťová prevádzka, zastrihávač na bradu vás vďaka tomu nikdy nenechá v štichu. Skracovať je možné od 0,8 milimetrov do 18 mm, na čo slúžia aj dodávané hrebeňové nástavce, ktorých je celkom 6.

Raritou je potom nielen v tejto cenovej relácii LED display, ktorý je navyše veľmi podarene zakomponovaný do tela zastrihávača. Zobrazuje počet kmitov, stupeň zaťaženia čepieľok, zostávajúcu dobu prevádzky a indikácie o dobíjaní a oleji. Možné je tiež nastaviť rýchlosť strihania v 5-tich úrovniach a poteší aj pevné cestovné puzdro, ktoré výrobca pridáva zadarmo.

Veľmi dobrý pomer cena/výkon, prehľadný LED display, veľmi dlhá doba prevádzky
Neumývateľný pod vodou

Braun MGK 7221

Braun MGK 7221 recenzie a test

Prístroj na úpravu brady a fúzov Braun MGK 7221 je dodávaný s veľmi bohatým príslušenstvom – sám výrobca ho označuje ako 10v1. Z veľkého množstva nástavcov môžeme spomenúť 4 hrebene na fúzy, 2 hrebene na vlasy, nadstavec na dokonalé kontúry alebo nadstavec na bezpečné vystrihanie chĺpkov z uší a nosa.

Súčasťou tejto sady je navyše aj holiaci strojček Gillette Fusion 5 ProGlide, ktorým sa ľahko a rýchlo docielia hladké tváre. Za zmienku určite stojí inovatívne technológie AutoSense, ktorá 13x za sekundu vyhodnocuje hustotu fúzov a podľa toho následne upravuje výkon tak, aby zostal konzistentný po celú dobu strihania.

Oproti iným je veľkou výhodou jeho 100% vodeodolnosť, možno ho teda používať bez obáv aj v sprche pod tečúcou vodou. Hlava strojčeka na fúzy je pre dlhšiu životnosť celokovová a poteší aj zabudovaná moderná batéria typu Li-Ion, ktorá vydrží na jedno nabitie zariadenia poháňať 100 minút a nabije sa za 1 hodinu.

Možnosť strihu od 0,5 mm do 21 mm, prevedenie 10v1, kvalitné spracovanie
Nič zásadného

Rowenta TN6040

Rowenta TN6040 recenzie a test

Zastrihávač brady Rowenta TN6040 má naskrz iba pozitívne recenzie a podľa skúseností spotrebiteľov je tichý, skvele sa s ním pracuje a je predurčený na cestovanie. Má kompaktné rozmery, je možné ho dobíjať štandardným USB káblom a je dodávaný s tvrdeným protinárazovým puzdrom, v ktorom je zariadenie v oveľa väčšom bezpečí ako v prípade sáčkov.

Lítium-iónový akumulátor sa nabije do plnej kapacity za 90 minút a zvládne udržať strojček v chode ďalších 120 minút. Dodávaný je s päticou hrebeňových nástavcov, s ktorými je možné skracovať fúzy v dĺžkach od 1 mm do 6 mm. To je tiež zároveň zrejme jediné obmedzenie, pretože na vyššie zakracovanie fúzov nie je koncipovaný.

Poteší jeho kompletnú vodeodolnosť, nemusíte sa báť holenia ani pod tečúcou vodou. Holiaca hlava zvláda dokonale kopírovať obrysy tváre, a okrem tej je ideálna aj pre ďalšie partie. Brity z nerezu majú titánový povrch Forever Sharp, vďaka ktorému vydržia dokonale ostré niekoľko rokov. Výhodou je aj jeho veľký výkon, výrobca uvádza 8000 otáčok motora za minútu a výkonnosť potvrdzujú aj samotní spotrebitelia.

Praktické cestovné prevedenie, nabíjanie cez USB, vodeodolnosť a nízka hlučnosť
Maximálny strih 6 mm

Philips Series 3000 MG3740/15

Philips Series 3000 MG3740/15 recenzie a test

Zastrihávač fúzov Philips Series 3000 MG3740/15 sa pýši označením 9 v 1. A to vďaka flexibilite, ktorú vie ponúknuť. Tej je dosiahnuté vďaka tomu, že jeho súčasťou je celkom 9 rôznych nástavcov. Okrem ľubovoľnej úpravy fúzov ho možno využiť aj na elimináciu chĺpkov v nose, alebo napríklad v ušiach. Oceľové brity navyše disponujú schopnosťou samoostrenia.

Pre klasické zastrihávanie sú k dispozícii 2 nadstavce ponúkajúce rozsah 1 a 2, rovnako ako ďalej 3 – 7 milimetrov. Nechýba nástavec pre strnisko v rozsahu 1 – 2 milimetre, alebo praktický hrebeň na fúzy pre dĺžky 3 – 7 milimetrov. V balení je aj kovový zastrihávač pre tvorbu potrebných línií.

Starostlivosť o nástavca je veľmi jednoduchá, pretože je možné umývať pod tečúcou vodou. Jednoduchá je aj manipulácia. Vďaka NiMH batérii nie je nutný kábel, avšak zvoleným typom batérie trpia doba nabíjania, ktorá je okolo 16 hodín. Na plné nabitie dokáže pracovať približne 60 minút. Kladom je aj možnosť automatickej voľby napätia medzi 100 – 240 V.

Automatická voľba napätia, 9 nástavcov
Doba nabíjania 16 hodín

Ako vybrať zastrihávač brady a fúzov

Zastrihávač fúzov by mal byť v prvom rade vyberaný podľa toho, čo sa od neho očakáva. Od toho sa odvíja nielen jeho parametre, ale aj počet nadstavcov. Niektoré modely ich môžu mať napríklad aj 10. Takýto strojček na fúzy sa dá použiť ako na úpravu strnisko, hladšie oholenie, úpravu kontúr, uspôsobenie briadky alebo fúzov, tak si dokáže poradiť treba s chĺpky v nose i ušiach.

Dĺžka strihu

Kvalitný zastrihávač brady by mal ponúknuť kratší strih, ktorý bude v rozmedzí 0 – 4 milimetre. Ďalej by mal byť schopný aj dlhšieho strihu, ktorý sa môže pohybovať v rozmedzí napríklad aj 4 – 30 milimetrov. Výšku strihu môže ovplyvniť ako použitie konkrétneho nadstavca, tak samotná regulácia nastavenia priamo v rámci tela zastrihávača.

Materiál britov

Ďalšia vec, podľa ktorej zastrihávač fúzov vybrať, je materiál samotných britov. Medzi materiál základné a klasický patrí bez pochýb oceľ. Ponúkne dobrú cenu, ale aj riziko horšie životnosti a kvôli zreznutí ich nemožno čistiť vo vode. Posledný menovaný problém rieši nerezové brity. Lepšou voľbou je určite titán, ktorý je umývateľný, pevný, má dlhú životnosť, ale aj vyššiu cenu. Poslednou možnosťou je odolná ale krehká keramika, ktorá sa u bežne dostupných variantov na trhu objavuje skutočne len zriedka.

Druh napájania

Zastrihávač fúzov môže byť napájaný klasicky káblom. Vzhľadom k horšej flexibilite a manipuláciu sa od tejto možnosti pomaly upúšťa. Rovnako tak sa upúšťa od varianty, kedy je napájaný výhradne len z batérie a pred použitie je vyžadované jej nabitie. Toto má nevýhodu v tom, že ak sa batéria vybije, je potrebné počkať, kým bude jej kapacita aspoň z časti naplnená.

Štandardom dnes býva kombinácia oboch variantov. Základom je napájanie z akumulátora. Tu je treba prihliadnuť k výdrži, ktorá sa pohybuje okolo 60 minút. Rolu hrá i doba nabíjania, ktorá býva okolo 1 hodiny. Pozor však na to, že sú aj modely ktoré sa nabíjajú 15 hodín (NiMH typ batérie). Ak sa batéria vybije, je možné strojček na fúzy zapojiť do siete a používať ďalej. Tu je praktickou vlastnosťou možnosť prispôsobiť sa napätie v rozsahu 100 – 240 V. Vďaka tomu ho možno využiť po celom svete.

Funkcie a vlastnosti

Základom kvalitného zastrihovača fúzov by mala byť ľahká údržba. Niektoré majú odnímateľné nože, ktoré možno opláchnuť pod tečúcou vodou. Tie lepšie sú kompletne vodeodolné a umožní celkový oplach. Prepracované zastrihovače majú dokonca čepele označovanej ako samočistiaci.

Unikátom je tiež zastrihávač fúzov s odsávaním, ktorý ponúkne špeciálny vákuový systém, ktorý nasáva odstrihnuté fúzy. Vďaka tomu eliminuje tvorbu neporiadku v kúpeľni, alebo kdekoľvek inde. Väčšinou dokáže zachytiť 90 – 95 percent odstrihnutých fúzov.

Medzi praktickú vlastnosť sa tiež radia samo ostrenie britov. Tie sa nikdy neotupí a sú konštruované tak, aby sa pri každom použití automaticky nabrúsil. Nielen že to eliminuje nutnosť ich brúsenie, ale aj prípadnú potrebu ich výmeny.

4.4/5 - (33 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.