Záhrada,

Najlepšie plynové grily: Recenzie 10 záhradných grilov

Medzi obľúbenú činnosť väčšiny ľudí, ktorá sa nechá prevádzkovať od jari do jesene, patrí jednoznačne grilovanie. Grilovanie je o pohode, patrí k nemu dobrá nálada, rodina, deti, susedia, kamaráti a samozrejme kvalitný gril. V poslednej dobe sa rozširuje najmä okolo rodinných domov plynový gril a je k tomu niekoľko dôvodov. Záhradný plynový gril sa veľmi ľahko obsluhuje, a preto s ním pripraví dokonalé steaky naozaj každý behom pár desiatok minút od otočenia gombíka.

Záhradný gril na plyn býva väčšinou väčších rozmerov a to z dôvodu, že k nemu potrebujete mať pripojenú bombu, v ktorej je stlačený propán-bután. Preto je vo väčšine prípadoch zabudovaný v ráme, tvoriace stôl, a to vrátane odkladacích priestorov, poličiek a pracovných plôch. Nejedná sa teda o malé a ľahké zariadenie, a preto majú tieto grily svoje miesto práve na záhradách. Grilovanie na plynovom grile je zdravší, než je tomu v prípade klasického grilovania na uhlie. Horením plynu nevzniká vôbec žiadny dym a nedochádza k priamemu kontaktu ohňa a pripravovanej potraviny. Odkvapkávacia šťava, marináda a tuk je zvedený do záchytnej nádoby a tým pádom sa nepripaľuje, čo prispieva opäť k zdravšej príprave.

Rýchlosť, s akou mäso a zeleninu pripravíte je rovnaká aj pokiaľ sa posunieme k následnému čisteniu. Moderné plynové grily už mávajú rozkládatelnou grilovacie vaňu, vrátane grilovacieho roštu a platničiek. Všetky tieto časti následne môžete vložiť do umývačky riadu a vrátiť sa ihneď späť k priateľom. Riešiť nemusíte ani odpad v podobe popola, grilovanie na plynovom grile je jednoducho ľahké, rýchle a čisté.

Tie najlepšie plynové grily majú až sedem samostatne regulovateľných horákov, čím sa ľahko udržuje presná teplota. Vo výbave domácich plynových grilov by rozhodne nemal chýbať zabudovaný teplomer, ďalej je možné sa stretnúť s postrannými horákmi, alebo horným ohrievacím roštom, ktorý sa hodí k zapekanie pečiva, prípravu zeleniny alebo udržanie teploty ugrilovaného mäsa. Niektoré modely majú tiež zabudovaný elektrický otočný gril na hydinu.

Ak sa rozhodujete, či zaobstarať elektrický alebo plynový gril, prečítajte si obe naše recenzie a urobte si obrázok sami. V prípade, že máte k dispozícii len balkón, je pre vás jasnou voľbou gril elektrický. Keď mu disponujete záhradu, bude grilovanie na plynovom grile opravdickým grilovaním, ktorému bude k dokonalosti chýbať už len typické dymovú arómu.

V tomto článku nájdete záhradné plynové grily a recenzie tých najlepších, ktoré si môžete zaobstarať. Vychádzali sme zo skúseností, testy samotných užívateľov a technických parametrov jednotlivých modelov. Nižšie sme pripravili tiež nákupného radcu, ktorý vás prevedie svetom záhradných grilov tak, aby ste pri výbere nezabudol nič dôležité.

Najlepšie plynové grily – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších plynových grilov z testov a hodnotení pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Campingaz 2 Series Classic EXSCampingaz 3 Series Woody L INTWeber Q 1200Compass PARTY POINTG21 Texas BBQHecht CONTACT 3G21 Mexico BBQ Premium LineWeber Spirit II E-320 GBSFieldmann FZG 3003Weber Genesis II SP-435 GBS
Materiál roštuLiatinaSmaltLiatinaNerez / chrómSmaltLiatinaLiatinaLiatinaLiatinaLiatina
Počet horákov2312337436
Spotreba plynu0,699 Kg/h0,698 Kg/h-0,373 Kg/h0,675 Kg/h-1,349 Kg/h---
TeplomerÁnoÁnoÁnoNieÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 plynových grilov

Campingaz 2 Series Classic EXS

Campingaz 2 Series Classic EXS recenzie a test

Pohodlné grilovanie pre rodinu a priateľov úplne bez starostí zaistí Campingaz 2 Series Classic EXS. Plynový gril od popredného svetového výrobcu grilov a plynových prenosných horákov disponuje dvoma horákmi s plynulou nezávislou reguláciou. Môžete teda grilovať na celej ploche veľkého 2100 cm2 roštu, alebo využiť len jednu polovicu.

Prevedenie je klasické, teda kontaktné s horákmi umiestnenými pod roštom. Celkový výkon je 9,6 kW a spotreba plynu zodpovedá 0,699 Kg / h. Vďaka piezo zapaľovanie môžete začať grilovať behom okamihu, zapnete hlavný prívod plynu, raz škrtnete a horáky sú zapálené. Vo veku grilu nájdeme samozrejme tiež teplomer, ktorý by nemal chýbať žiadnemu kvalitnému grilu.

Po stranách grilu sa nachádza odkladacia plocha a postranné horák. Záhradný gril Campingaz je tiež vybavený ohrievacím roštom, vhodným na zapekanie pečiva, alebo udržanie teploty pripravovaných pokrmov.

Dobrý pomer cena / kvalita / výkon
Málo rozširujúcich doplnkov

Campingaz 3 Series Woody L INT

Campingaz 3 Series Woody L INT recenzie a test

Veľký výkon, veľký grilovací priestor a nízka spotreba plynu – tak znie základná charakteristika modelu 3 Series Woody L INT od overeného výrobcu Campingaz. Gril obsahuje tri horáky umiestnené priamo pod roštom, ich celkový výkon je 9,6 kW, čo teda bohato stačí aj pre väčší počet osôb a oslavy všetkého druhu. Na ploche 2800 cm2 môžete pripravovať až tri druhy pokrmov naraz pri odlišných teplotách.

Materiál použitý pri tomto modeli na rošt je smalt, spomínaná nízka spotreba činí 0,698 Kg / h a súčasťou veka je samozrejme praktický teplomer. Váha činí 40,6 Kg, ale vďaka zabudovaným kvalitným kolieskam je manipulácia s grilom hračka. Po oboch bokoch sú krásne drevené odkladacie stolíky, nenájdeme tu teda pomocnú platničku. Nezabudlo sa však ani na praktické detaily, ako sú háčiky na rukavice, grilovacie náradie alebo utierku.

Poteší prítomnosť Culinary Modular Systemu, vďaka ktorému môžete guľatý tál vymeniť za ďalšie kompatibilné príslušenstvo, ako je kachlí na pizzu, panvicu wok, alebo španielsku paellu. Celá vaňa grilu je rozoberateľná a je možné ju umývať v umývačke riadu. Nielen že teda bude grilovanie s Campingaz 3 Series Woody L INT hračka, ale čas vás nezaberie ani následné čistenie.

Elegantný agátové drevo, Modular system
Absencia bočné platničky

Weber Q 1200

Weber Q 1200 recenzie a test

Stolný plynový gril Weber Q 1200 je medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbený, v recenziách kvitujú jeho výbornú kvalitu spracovania aj skvelú funkčnosť. Podľa niektorých skúseností funguje stále rovnako dobre o viac ako 10 rokov. Predáva sa ako plynový gril na stôl, alebo v sade s podstavcom, ktorý je možné k základnej variante kedykoľvek dokúpiť.

Veľkou výhodou je možnosť prevádzky na plynové kartuše aj PB fľaše, potreba je k tomu dokúpiť iba prechodku. Môžete s ním tak grilovať kdekoľvek v prírode alebo v kempe rovnako pohodlne ako na záhrade. S grilovacou plochou o veľkosti 1376 cm2 je podľa výrobcu vhodný až pre 6 osôb, podľa skúseností spotrebiteľov zvládne obslúžiť aj väčší počet ľudí.

Celé jeho prevedenie je veľmi kvalitné, ako je tomu zvykom pri všetkých produktoch tejto značky. Liatinový rošt je smaltovaný porcelánom, šasi grilu je hliníkové a podstavec je vyrobený z nylonu zo sklených vlákien. Nechýba tu teplomer, elektrické zapaľovanie ani miska na odkvapkávajúci tuk. Vzhľadom k svojej veľkosti iba nie je kompatibilný s veľkou časťou Weber príslušenstva, ako je to u väčších grilov.

Malý plynový gril, vhodný na kartuše aj PB fľaše, výborná kvalita spracovania
Menšia kompatibilita s Weber príslušenstvom

Compass PARTY POINT

Compass PARTY POINT recenzie a test

Ak kupujete svoj prvý záhradný plynový gril a nie ste si istí, či Vám bude vyhovovať, môžete siahnuť po cenovo dostupnom modeli Compass PARTY POINT. Ide o základné prevedenie plynového grilu, ktorý výborne splní to základné, čo sa od grilu čaká. Nečakajte však žiadna veľká prekvapenie, použité materiály zodpovedajú cene a v dôsledku nízkej hmotnosti sa nejedná o príliš stabilný model.

Výkon má Compass Party Point 5,85 kW a obsahuje dva samostatné horáky. Tie sa dajú separátne ovládať a je tak len na Vás, či budete grilovať na celej ploche 1819 cm2 veľkom roštu, alebo využijete len jeho polovicu. Už niekoľkokrát spomínaná hmotnosť činí 16,5 kilogramu a je tak len na vašom posúdení, či je to pre Vás výhoda, alebo nevýhoda.

Rošt je dodaný v nerezovom / chrómovom prevedení a horáky sú umiestnené štandardne pod ním. Chráni je Flavorizer, vďaka ktorému sa nedostane odkvapkávajúci tuk do priameho kontaktu s plameňom a je zvedený do záchytnej nádoby. Praktické sú bočné odkladacie stolíky a niekoľko háčikov, ktoré sú umiestnené na prednej strane grile.

Ľahký, nízka cena, nízka spotreba plynu
Horšie stabilita v dôsledku nízkej hmotnosti

G21 Texas BBQ

G21 Texas BBQ recenzie a test

Ďalším kvalitným výrobcom plynových grilov je G21 a model Texas BBQ sa radí medzi plnohodnotné grily pre domáce použitie. Má tri plne regulovateľné horáky a smalt-liatinový rošt s úžitkovou plochou 2120 cm2. Máte teda veľké možnosti, ako gril použijete. Grilovacia plocha je rozdelená na dve polovice kedy prvý polovica je klasický rošt a druhá sú oceľové plechy. Každá časť je tak vhodná pre inú úpravu mäsa a ďalších pochutín.

Celkový výkon troch horáka je 9,45 kW a sú kryté systémom Flame Tamer, ktorý chráni horáky pred priamym skapáváním tuku do plameňa a tým zabraňuje vzplanutia a pomáha dlhšej životnosti. Tiež zabraňuje priamemu ohrevu mriežky v mieste horákov a teplo rovnomerne rozprestiera po celej ploche roštu. Samozrejmosťou je prítomnosť teplomeru a dvoch bočných sklopných odkladacích stolíkov.

Chýba tu postranné horák a horný rošt pre zapekanie pečiva či pozvoľné prípravy zeleniny, čo sa však vzhľadom k príjemnej obstarávacej cene nechá odpustiť. Hmotnosťou 23 Kg nepatrí medzi ťažké opekanie a vďaka štyrom kolieskam s ním zvládne manipuláciu každý.

Plne pojazdný vďaka 4 kolieskam
Do priestoru pod gril sa nezmestí 10 kg bomba

Hecht CONTACT 3

Hecht CONTACT 3 recenzie a test

Plynový gril na záhradu Hecht CONTACT 3 má veľmi dobrý pomer cena/výkon a používatelia v recenziách spomínajú, že pre občasné grilovanie s rodinou alebo priateľmi je úplne dostačujúce. V tejto cenovej hladine má nadpriemerne veľkú grilovaciu plochu, na ktorej je možné bez problémov pripraviť jedlo aj pre väčšie stretnutie hostí.

Pod masívnym roštom, ktorý je vyrobený z liatiny, sa nachádzajú celkom tri plynové horáky, ktoré majú všetky svoje oddelené ovládanie. Príjemnou vecou je prítomnosť zadnej mriežky, na ktorej je možné dopekať alebo len udržiavať hotové pokrmy teplé. Na oboch stranách grilu sa nachádzajú odkladacie plochy, ktoré sú veľmi praktické.

Na presúvanie nechýba dvojica transportných koliesok a madlo, vo veku zase integrovaný teplomer. Celkový výkon horákov je 10,5 kW a jeho ovládanie je ľahké. Výhodou je tiež možnosť dokúpenia ďalšieho vhodného príslušenstva, z ktorého je možné spomenúť hlavne zakrývaciu plachtu.

Dobrý pomer cena/výkon, mriežka na rozpekanie, väčšia grilovacia plocha
Nič zásadného

G21 Mexico BBQ Premium Line

G21 Mexico BBQ Premium Line recenzie a test

Chcete veľký a luxusný záhradný plynový gril? Potom práve pre Vás sme zaradili do recenzií G21 Mexico BBQ Premium Line od celosvetovo prevereného výrobcu. Celý gril je vyrobený z kvalitného nerezu a rošt, vrátane platničiek z liatiny. Jedná sa teda o poriadny kus záhradnej techniky, ktorá bude pýchou všetkých vašich osláv a príjemných večerov.

Plocha roštu patrí s veľkosťou 4158 cm2 medzi najväčšie plynové grily, ktoré môžete zohnať a o dobre vyhriaty priestor sa stará 6 samostatne regulovateľných horákov. Prítomný je tiež 7 horák vo forme bočnej platničky, alebo napríklad horný rošt, ktorý vždy nájde využitie. Praktické detaily, ako piezo zapaľovanie, alebo presný teplomer sú v tejto kategórii samozrejmosťou.

Tento gril dokáže bez problémov obslúžiť až desiatky ľudí, má vyššiu hmotnosť, vyššia rozmery a tiež vyššiu spotrebu. Preto si dobre rozmyslite, kam gril umiestnite, aby Vám príliš neprekážal. Ďalšou veľkou výhodou je nerezová otočná ihla s elektrickým motorom, na ktoré ľahko pripravíte hydinu a ktorá posúva využiteľnosť grilu opäť o trochu ďalej.

Veľmi veľká plocha roštu, otočná ihla s motorom
Neskladný, vysoká hmotnosť (adekvátne k rozmerom)

Weber Spirit II E-320 GBS

Weber Spirit II E-320 GBS recenzie a test

Plynový gril Weber Spirit II E-320 GBS má skvelé spracovanie, je stabilný a výborne funguje. Recenzie spotrebiteľov sú naskrz pozitívne a používatelia tiež oceňujú kompatibilitu so širokým príslušenstvom a doplnkami Weber, hoci sú za vyššiu cenu. Má veľkú grilovaciu plochu a mnoho technologických vychytávok, ktoré posúvajú grilovanie na vyššiu úroveň.

Podstatnou z nich je vysoko výkonný grilovací systém GS4, ktorý pracuje s tromi samostatne regulovateľnými horákmi. Tie sú vyrobené z nerezovej ocele a prekrývajú ich flavorizéry, teda porcelánom smaltované arómu koľajnice, ktoré zabraňujú kvapkaniu tuku a štiav priamo na horáky.

K dispozícii je veľmi praktický bočný horák, ktorý príde vhod napríklad pri príprave príloh alebo omáčok. Pri jeho nepoužívaní sa nechá využiť ako odkladacia plocha, ktorá je aj na druhej strane. Okrem výmenných častí grilu umožňuje aj pripojenie modernej termosondy iGrill 3.

Stabilný a kvalitný plynový gril, kompatibilný s Weber príslušenstvom, bočný ohrievací rošt
Vyššia cena doplnkov

Fieldmann FZG 3003

Fieldmann FZG 3003 recenzie a test

Záhradný gril na plyn Fieldmann FZG 3003 má podľa mnohých recenzií veľmi dobrý pomer cena/výkon aj dobré spracovanie. V tejto cenovej hladine sa jedná o jeden z najlacnejších plynových grilov s tromi horákmi. Všetky tri sú samostatne regulovateľné a ich celkový výkon je až 8,1 kW.

Disponuje integrovaným zapaľovaním a vo svojom veku má zabudovaný teplomer. Pre pohodlnejšie premiestňovanie nechýba pár transportných koliesok a manipulácia s ním vďaka hmotnosti 22 kg nebude väčší problém. Oproti podobným modelom má tento gril sklopné bočné stolčeky, čo oceníte hlavne pri jeho uskladnení.

Grilovacie rošty sa nachádzajú na grile tri (každý nad jedným horákom) a vyrobené sú z liatiny. Vďaka tomuto rozdeleniu sa gril najmä lepšie čistí. Pod poklopom nechýba ani mriežka na dopekanie alebo ohrievanie a podľa skúseností sa gril ľahko ovláda. Jedinú výhradu smerujú recenzenti k návodu, ktorý by mohol byť vytvorený prehľadnejšie.

Nízka obstarávacia cena, dobré a funkčné spracovanie, sklopné bočné odkladacie plochy
Menej prehľadný návod na zostavenie

Weber Genesis II SP-435 GBS

Weber Genesis II SP-435 GBS recenzie a test

plynový gril s bočným horákom Weber Genesis II SP-435 GBS je určený náročným spotrebiteľom, ktorí ocenia jeho výbornú kvalitu, vysokú stabilitu a pokročilé funkcie. Zaujme aj nadpriemerne veľkou grilovacou plochou, ktorá má rozmery konkrétne 86 x 48 centimetrov. Jedinou nevýhodou môže byť iba vyššia obstarávacia cena, hoci je adekvátna tomu, čo gril zvláda.

Vybavený je veľmi výkonným grilovacím systémom GS4, ktorý dokáže horáky zahriať už za 6 minút. Nechýba praktická bočná platnička, oveľa viac však zaujme horák Sear Station, ktorý slúži na precíznu prípravu steakov. Liatinové rošty sú smaltované porcelánom a poklop je z nerezovej ocele, čo prispieva k lepšiemu rozloženiu tepla.

Samozrejme nechýba integrovaný teplomer, hoci lepšie výsledky dosiahnete s termosondou iGrill 3, s ktorou je gril kompatibilný. Má veľké bočné stolíky, háčiky na príslušenstvo a samozrejme je plne kompatibilný s Weber príslušenstvom. Kvalite zodpovedá vyššia hmotnosť takmer 73 kg a aj preto sú prínosom štyri transportné kolieska.

Veľmi kvalitný a veľký plynový gril, 6 samostatných horákov, pokročilé funkcie
Vyššia obstarávacia cena

Ako vybrať záhradný gril na plyn

V prvom rade by ste sa mali spýtať, pre koľko ľudí budete najčastejšie pokrmy pripravovať a podľa toho ďalej vyberať buď menšie a kompaktnejšie plynové grily, alebo siahnuť po výkonnejších modeloch, ktoré môžu mať dvakrát väčšiu plochu roštu. V každom prípade platí, že čím je gril drahší, tým bude vyrobený z kvalitnejších materiálov a kvalitnejšie zostavený. Ak plánujete vonkajší gril používať často, rozhodne sa oplatí túto investíciu nepodceniť.

Výkon

Dá sa napísať, že výkon zodpovedá veľkosti plochy roštu a počtu horákov, teda čím je gril väčší a má viac horákov, tým bude aj výkonnejší. Do výkonu 5 kW budete vyberať grily pre sviatočné použitie a pre menší počet osôb, v ponuke výrobcov sa s nimi príliš nestretnete.

Zlatá stredná cesta sú plynové grily s výkonom od 5 kW do 10 kW. Väčšina ponúkaných domácich plynových grilov je práve v tomto výkonnostnom rozsahu a je vhodný pre časté užívanie pre 5 až 10 osôb. Ideálne teda na rodinné grilovanie a malé oslavy. Výkon 10 kW a viac je už doménou polo profesionálnych grilov a tu jednoducho platí čím vyšší výkon, tým viac pripravíte steakov naraz. S veľkým kontaktným grilom s výkonom necelých 20 kW sa už nemusíte báť ani veľkých osláv, svadieb a podobných udalostí.

Veľkosť a prevedenie roštu

V priemere sa stretnete s plochou od 2000 cm2 do 3000 cm2 a to je pre väčšinu situácií úplne dostačujúce grilovací priestor. Rovnako ako v odseku výkonu platí, že extrém bane a hore využije len malé percento ľudí. Pozornosť venujte materiálu roštu, väčšina kvalitných grilov na plyn má rošty buď z liatiny, alebo smaltu. Pri lacnejších prevedenie sa môžete stretnúť s nerezovým / chrómovým roštom, to však neplatí v prípade grilov top svetových značiek, ako je plynový gril Weber, Campingaz či G21. Zamerajte sa tiež na jeho možnosti, rad modelov má vymeniteľný stred napríklad za kachlí na pizzu, ázijskú wok panvicu alebo stojan na kurča. Spomínanú variabilitou roštu získate ďalšie široké využitie, a preto sa oplatí si priplatiť za taký model, ktorý toto ponúka.

Typ ohrievania

Zapojením ventilu na plynovú fľašu začne prúdiť propán-bután do toho najdôležitejšieho, čo robí plynový gril grilom a to sú horáky. V závislosti na veľkosti ich na grile nájdeme niekoľko a to od dvoch, až pokojne po sedem. Každý horák má väčšinou svoje vlastné ovládanie a preto možno dosiahnuť na ploche roštu rozdielnych teplôt pre vhodnú prípravu danej potraviny, alebo druhu mäsa. Priamo úmerne počtu horákov stúpa spotreba plynu, poteší tiež prítomnosť piezo škrtadlá, ktorým zapáli plameň bez potreby zápaliek či zapaľovače.

Kontaktný

Kontaktný ohrev patrí medzi najčastejšie typ, s ktorým sa naprieč výrobcovia možno stretnúť a treba podotknúť, že sa jedná právom o uprednostňované prevedenia. Horáky sú umiestnené priamo pod roštom a každý môžete jednotlivo regulovať. Proti odkapávanému tuku a šťave sú chránené takzvaným Flavorizer, čiže koľajničkou, ktorá zakrýva priamy plameň a tým nedochádza k spaľovaniu. Nestane sa vám teda, že by došlo k vznieteniu.

Lávové kamene

Podobná konštrukcia ako v predchádzajúcom prípade len s tým rozdielom, že namiesto Flavorizer sú nad horáky umiestnené lávové kamene. Tieto lávové kamene akumulujú teplo a ďalej ho odovzdávajú upravovanému pokrmu. Do kameňov tak odkvapkáva tuk a ten za určitých podmienok dokáže vzplanúť. V súčasnosti je tento typ skôr na ústupe, aj keď svojich zákazníkov si aj tak nájde a to práve vďaka akumulačným vlastnostiam kameňov, ktoré udržia dlhú dobu teplotu. Na každom konci grilovanie je potreba aspoň 15 minút gril nechať zapnutý, aby došlo k úplnému vypálenie lávových kameňov. Vďaka tomu je do určitej miery tento typ grilu samočistiaci. Lávové kamene majú svoju životnosť a po čase je potrebné ich vymeniť za nové, spoznáte to tak, že sa začnú drobiť.

RBS

Posledný typ ohrevu je radiant burner system, čiže systém sálavých horákov, kde sú dva horáky umiestnené oproti sebe v bokoch grilovacej vane. Táto technológia má výhodu v tom, že nedochádza k vôbec žiadnemu kontaktu odkvapkávajúcich tukov a plynových horákov. V žiadnom prípade tak nenastane zapálenie ani k produkovaniu nepríjemného dymu. Vlastnosťou RBS grilov je tiež rovnomerne rozohriata plocha roštu a nemožnosť teplotu škálovať pomocou jednotlivých horákov.

Prevedenie a doplnky

Kvalita použitých materiálov a prevedenia sa predovšetkým odvíja podľa obstarávacej ceny a s narastajúcou cenou rastie aj kvalita. Nemusíte mať však obavy, že by ste si u svetovo preverených výrobcov plynových grilov, ako sú Campingaz, Weber, alebo G21, naakumulovaný.

Všetky plynové záhradné grily, okrem lávových, majú prepracovaný záchytný systém tukov a štiav. Prítomné bývajú tiež odkladacie priestory, háčiky, poličky a pracovný stolík na boku stola. Svoje uplatnenie nájde aj externý horák, ktorý býva umiestnený aj na boku a môže poslúžiť napríklad na prípravu zemiakov a inej zeleniny.

Medzi doplnky, s ktorými sa môžete ďalej stretnúť, patrí vymeniteľné stredy rošte za okrúhly kameň na pizzu, ázijskú wok panvicu a stojan na hydinu. Vyššiu radu modelov majú elektrický rotujúce gril. Detaily, ako sú aromatické misky napríklad na pivo, alebo ihlové teplomery, poteší každého fajnšmekrov.

Rozmery a hmotnosť

V prípade plynových grilov na záhradu sa príliš na rozmery nehľadí, pri ich zaobstaranie sa už počíta, že máte dostatočný priestor či už pre ich používanie, tak skladovanie. Jedná sa teda o väčšie zariadenia, prítomné bývajú manipulačné kolieska, ktoré spríjemnia manipuláciu. Priemerná hmotnosť sa pohybuje od dvadsať do päťdesiat kilogramov, v závislosti na veľkosti konkrétneho modelu.

4.2/5 - (21 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.