Veľké spotrebiče do kuchyne,

Najlepšie vstavané chladničky: bez, s mrazničkou | Recenzie, test

Vstavaná chladnička je typická tým, že je určená priamo do konceptu samotnej kuchyne. To znamená že nie je samostatne stojacim spotrebičom, ale je zasadená, a teda vstavaná priamo do samotného priestoru kuchynskej skrinky. Ponúka pritom obe možnosti voľne stojacich typov, teda monoklimatické aj kombinované chladničky.

Rozlišujú sa tri konštrukčné prevedenia, a to vstavaná chladnička s mrazničkou, bez mrazničky a malá vstavaná chladnička pod linku (pracovnú dosku). Ak je prítomná mraznička, potom je umiestnená hore alebo dole, tak ako je bežné. U vstavané chladničky sú rozmery obzvlášť dôležité, predovšetkým jej výška (šírka a hĺbka je štandardizovaná).

Zohľadniť by ste mali nielen objem chladničky a mrazničky, energetickú triedu, poťažmo tichú prevádzku alebo umiestnenie vstavby (do skrinky, pod pracovnú dosku), ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či je beznámrazová (no frost) alebo s nulovou zónou. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie vstavané chladničky a ich recenzie.

Najlepšie vstavané chladničky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších vstavaných chladničiek z testov a hodnotenia pre rok 2023.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 AEG SCE818D3LCWhirlpool ART 9811 SF2Bosch KIS86ADD0Electrolux ERN1200FOWWhirlpool ARG 913Electrolux LRB3AF12SCandy CIO 225EEGorenje RKI4182E1Electrolux ERN1400AOWBeko BU1153HCN
Ročná spotreba175 kWh225 kWh164 kWh-187 kWh127 kWh148 kWh272 kWh-181 kWh
Výška176,9 cm193,5 cm177,2 cm81,5 cm81,9 cm121,8 cm122,1 cm177,5 cm87,3 cm84 cm
Šírka55,6 cm54 cm55,8 cm56 cm59,6 cm54,8 cm54 cm56 cm54 cm59,5 cm
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 vstavaných chladničiek

AEG SCE818D3LC

AEG SCE818D3LC recenzie a test

Vstavaná chladnička s mrazničkou AEG SCE818D3LC je plná moderných technológií a funkcií, a to je tiež oprávneným dôvodom jej vyššie ceny. Ku kvalitnému skladovanie potravín významne prispieva technológia ColdSense, ktorá snímačmi rozpozná zmenu teploty pri otvorení dverí a v krátkej dobe vyrovná teplotu späť na ideálnu hodnotu.

Nedisponuje síce priamo funkcií NoFrost, však nahrádza ju do veľkej miery technológie LowFrost, ktorá funguje na princípe skrytých chladiacich okruhov. Tie minimalizujú tvorbu námrazy a tiež prispievajú k ľahšiemu odmrazovanie. Ovládanie je riešené dotykovo elektronicky cez panel Dual Touch, ktorý je doplnený LED displejom.

Poslednou zaujímavou funkciou je automatické zatváranie dverí, ktoré prípadne dvere dovrie za vás. Priestor chladničky ponúka objem 187 litrov a riešený je priehradkami CustomFlex, ktoré umožňujú organizovať vnútorný priestor presne podľa vašich predstáv. Mraznička sa 72 litrami patrí k menším a menšia je aj jeho mraziaci kapacita 4,1 kg potravín za 24 hodín. Veľmi dobrá je však hlučnosť chladničky dosahujúci len 34 dB.

Automatická regulácia teploty ColdSense, priehradky CustomFlex, technológia LowFrost
Nie je beznámrazová

Whirlpool ART 9811 SF2

Whirlpool ART 9811 SF2 recenzie a test

Vstavaná kombinovaná chladnička Whirlpool ART 9811 SF2 disponuje mnohými modernými funkciami i technológiami a k ​​tomu kombinuje dobrú obstarávaciu cenu. Veľkou výhodou je jej nižšia hlučnosť než býva zvykom, konkrétne je 35 dB a spadá do triedy hlučnosti B.

Jedinou nevýhodou je jej horšia energetická účinnosť, než býva pri moderných chladničiek zvykom. Trieda energetickej účinnosti je E a ročná spotreba elektriny 225 kWh. Chladiaca časť má veľký objem 227 litrov, mraznička je potom s objemom 79 l skôr menšie. Nedisponuje funkciou noFrost, za to však má pokročilú technológiu rýchleho odmrazenie Direct Cool s funkciou Stop Frost.

Námraza sa hromadia na kovovej akumulačné doske, ktorú stačí raz za čas vybrať a opláchnuť pod tečúcou vodou. Technológia 6. Zmysel Control neustále reguluje teplotu v chladničke a technológie Fresh Control kontinuálne stráži vlhkosť. Pre rýchle schladenie slúži funkcia Fast Cooling a samozrejmosťou je úsporné LED osvetlenie. Ovláda sa elektronicky cez dotykový panel.

Chladenie s 6. zmyslom, veľmi rýchle odmrazovanie, dobrý pomer cena/výkon, nízka hlučnosť
Mierne horšie trieda účinnosti E

Bosch KIS86ADD0

Bosch KIS86ADD0 recenzie a test

Vstavaná chladnička Bosch KIS86ADD0 má dobrú energetickú triedu účinnosti D a za jeden rok spotrebuje 164 kWh elektriny. V spodnej časti má umiestnenú mrazničku s objemom 74 litrov a samotná chladnička má objem 191 litrov. Vybavená je mnohými funkčnými doplnkami, ktoré z nej robia moderné a veľmi kvalitnú vstavanú chladničku.

Hoci nedisponuje praktickou technológiou NoFrost, prítomná je technológia lowFrost, ktorá má výrobník chladu zabudovaný po obvode mraziaceho priestoru, čo zvyšuje efektívnosť chladenia a prispieva k ľahšiemu odmrazovanie. Jej dôležitou súčasťou sú aj prepracované odolné pánty, ktoré odolávajú častému otváranie a zatváranie.

Vnútri chladničky sú použité odkladacie police s funkciou easyAcces, ktorá výsuvným sklom zaisťuje komfortnejšie vkladanie vecí. Vnútro chladničky si vďaka systému varioZona možno přeskládal podľa svojich preferencií a vyššiu praktickosť nájdeme aj v mraziacej časti, kde je prítomná bigBox zásuvka vhodná na rozmerné potraviny. Z ďalších výhod môžeme ďalej spomenúť úsporné LED osvetlenie, svetelné a zvukové alarmy, freshSense či dva nezávislé chladiace okruhy.

Odkladacie plochy easyAccess, funkcia superchladenie, technológia lowFrost, odolné pánty
Bez technológie NoFrost

Electrolux ERN1200FOW

Electrolux ERN1200FOW recenzie a test

Electrolux ERN1200FOW je vstavaná chladnička pod pracovnú dosku, ktorá ponúkne rozdelenie na dve časti. Jej celkový objem je 114 litrov, z čoho je 97 litrov určené na chladenie a ďalej 17 litrov určené na mrazenie potravín. Táto menšia mraznička ponúka výkon 2 kg/24 hod a možnosť skladovať potraviny pri poruche a výpadku prúdu po dobu 13 hodín.

Hlučnosť je 40 dB, čo je v porovnaní s ďalšími modelmi o niečo viac. Tiež je spojená s optimálnou spotrebou a so zaradením do energetickej triedy. Jej vstavané rozmery, dôležité pre správne umiestnenie, činí 82 x 60 x 55 centimetrov.

Nastavenie teploty prebieha mechanicky a minimálna starosť zaistí aj automatické odmrazovanie chladiacej priehradky. Tu sú potom 2 poličky pre lepšie rozdelenie potravín. Nechýba ani žiarovka osvetľujúce priestor. Konštrukciu je možné upraviť umiestnením dverí s pravým i ľavým otváraním.

S mrazničkou, automatické odmrazovanie, dobrá spotreba
Ľahko vyššia hlučnosť

Whirlpool ARG 913

Whirlpool ARG 913 recenzie a test

Vstavaná kombinovaná chladnička Whirlpool ARG 913 disponuje v celku kompaktnými rozmermi, ktoré robia konkrétne 81,9 x 59,6 x 54,5 cm. Model má tiež nízku hmotnosť s hodnotou 32 kg. Aj cez tieto parametre vie ponúknuť celkom dobré vlastnosti z hľadiska vnútorných priestorov.

Celková hodnota objemu 129 litrov je rozdelená na klasickú chladiaca časť, ktorá je veľká 111 litrov a menšie mraznička s veľkosťou 18 litrov. Hodnota jeho výkonu je 2 kg/24 hod čo jeho veľkosti plne dostačuje. V prípade poruchy alebo výpadku prúdu udrží jedlo zmrazené ešte celých 13 hodín.

Pri nepretržitej prevádzke si chladničky vezme 187 kWh za rok, a to ju radí do triedy energetickej náročnosti F. Chladiaca časť ponúkne možnosť automatického odmrazovania, rovnako ako 3 poličky, z čoho sú hneď 2 výškovo nastaviteľné. Taktiež má 2 zásuvky na zeleninu.

S mrazničkou, automatické rozmrazenie, pod linku
Bez antibakteriálne úpravy

Electrolux LRB3AF12S

Electrolux LRB3AF12S recenzie a test

Monokliomatická vstavaná chladnička Electrolux LRB3AF12S ponúkne priemerne veľký chladiaci priestor s objemom 208 litrov, mraznička u tejto chladničky prítomný nie je. Na výšku meria 121,8 cm, široká je 54,8 cm a hĺbku má 54,9 cm. Poteší tiež jej nižšia hmotnosť 35 kg.

Má veľmi dobrú triedu hlučnosti B, ktorá zodpovedá 35 dB. O poznanie horšie je to potom s triedou energetickej náročnosti, ktorá má hodnotu F a vychádza z ročnej spotreby 127 kWh elektriny. Chladnička ponúka veľmi variabilné usporiadanie priestoru vďaka prevedení OptiSpace. Police sú vyrobené z bezpečnostného skla, je ich 5 a v chladničke sa dajú umiestniť podľa konkrétnej potreby.

Veľmi praktické je tiež automatické odmrazovanie, ktoré šetria nielen čas strávený údržbou, ale aj elektrickú energiu. Osvetlenie zabezpečuje úsporná LED žiarivka a ovládanie teploty je riešené manuálne. V spodnej časti je umiestnený box na zeleninu a dvere majú 4 priestranné poličky. Poteší tiež možnosť zmeny zavesenia dverí.

Vnútorný priestor OptiSpace, nízka hlučnosť 35 dB, automatické odmrazovanie
Horšie energetická trieda F

Candy CIO 225EE

Candy CIO 225EE recenzie a test

Vstavaná chladnička Candy CIO 225EE má pri kompaktných rozmeroch výhodu v prítomnosti malej mrazničky, ktorá je umiestnená v priestore chladničky v hornej časti. Jej objem 16 litrov síce nie je veľký, na drobnosti však stačí. Objem hlavného priestoru, teda chladničky, je potom 163 litrov. V recenziách hodnotia spotrebitelia dobre jej nižšiu hlučnosť, ktorá sa 39 dB spadá do triedy hlučnosti C.

Trieda energetickej účinnosti patrí s hodnotou E k priemeru, jej ročná spotreba energie je 148 kWh. Chladnička nie je vybavená modernými funkciami ani najnovšími technológiami, vďaka tomu však dokáže poskytnúť nízku obstarávaciu cenu.

Pre skladovanie potravín sú k dispozícii 3 police z bezpečnostného skla, ktoré sú výškovo nastaviteľné a teda praktické. Naspodku sa potom nachádza veľká zásuvka na zeleninu. Dvere ponúka tiež úložný priestor, a to v podobe 3 priehradiek, z ktorých jedna dokáže pojať i veľké fľaše. Nastavenie teploty prebieha manuálne a ako osvetlenie poslúži úsporná LED technológie.

Nízka obstarávacia cena, kompaktné rozmery, zabudovaná malá mraznička
Mraznička s menším objemom 16 l

Gorenje RKI4182E1

Gorenje RKI4182E1 recenzie a test

Vstavaná chladnička s mrazničkou Gorenje RKI4182E1 ponúka priemerne veľkú chladničku aj mrazničku, vyniká však priestranným prevedením, ktoré ponúka mnoho chytrých riešení. Objem chladiacej časti je 189 litrov a mraziacej časti 71 l. Radí sa do menej energeticky účinné triedy F, čo značí jej vyššiu spotrebu elektriny 272 kWh. Naopak dobrá je jej hlučnosť, s hodnotou 38 dB sa radí do triedy hlučnosti C.

Spomínané chytré vnútorné členenie číta XXL SpaceBox, táto zásuvka je v mrazáku a pojme skutočne veľké veci, ako je napríklad moriak, alebo zabíjačkové výrobky. V chladničke potom nájdeme úsporne umiestnený držiak na fľaše, police na fľaše vo dverách s väčšou hĺbkou, alebo úložný priestor HiddenSpace, čo je dodatočný úložný priestor nachádzajúci sa v spodnej časti zásuvky CrispZone.

Práve zásuvka CrispZone zaujme funkcií HumidityControl, ktorá vo vnútri nej reguluje vlhkosť a je vhodná pre skladovanie zeleniny. Sklenené police sú výškovo nastaviteľné, ovládanie teploty je riešené veľmi jednoducho otočným ovládačom a osvetlenie je riešené LED technológiou, ktorá má dlhú životnosť a menšiu energetickú náročnosť.

Priestranné prevedenie, technológia FrostLess, Úsporný režim EcoMode
Horšie energetická trieda F

Electrolux ERN1400AOW

Electrolux ERN1400AOW recenzie a test

Vstavaná chladnička Electrolux ERN1400AOW síce nie je chladnička no frost, ale aj tak zaujme svojimi parametrami. Hlavne tým, že má vnútorný objem postačujúcich 140 litrov. Rozloženie jedla uľahčí celkom 3 police v plnej šírke, rovnako ako priestor vo dverách, alebo držiak na 6 vajíčok. Na strane vnútorného priestoru je umiestnená žiarovka.

Ponúka moderné funkcie, ako je automatické odmrazovanie a zaujme aj pomerne nízkou hlučnosťou. Hodnota 38 dB rozhodne patrí na trhu medzi tie lepšie a tichšie. Čo je možné upraviť, to sú závesy dvierok na druhú stranu otváranie.

Pri nepretržitej prevádzke v rámci 1 roka spotrebuje okolo 123 kWh. Disponuje jednoduchým mechanickým ovládaním teploty, alebo priehradkou na zeleninu v plnej spodnej šírke.

Nízka hlučnosť, odmrazovanie
Mohla by mať antibakteriálnu úpravu

Beko BU1153HCN

Beko BU1153HCN recenzie a test

Malá vstavaná chladnička Beko BU1153HCN je vstavaná chladnička s mrazničkou, ktorá je vhodná pre jednotlivcov, páry, na chatu alebo do kancelárie. Vo veľmi kompaktnom prevedení totiž nájdete ako chladničku s objemom 92 l, tak aj mraznička, ktorej objem je 15 litrov. Veľmi dobrá je potom aj jej hlučnosť 37 dB, ktorá spadá do triedy hlučnosti C.

Horšie triedy však dosahuje v oblasti energetickej účinnosti, ohodnotená je triedou F a jej ročná spotreba energie činí 181 kWh. Na výšku má 84 cm, široká je 59,5 cm a na hĺbku má chladničky len 54,5 centimetrov. Vzhľadom na nižšiu obstarávacej cene poteší prítomnosť technológie MinFrost, ktorá prechádza častému odmrazovania, pretože významne znižuje námrazu.

Nielen k lepšiemu vzhľadu prispieva LED osvetlenie, ktoré je u takto malých chladničiek málo časté, je ale tiež úsporné a aj jeho životnosť je veľmi dlhá. Samozrejmosťou je potom možnosť otočenia smeru otvárania dverí, má automatické odmrazovanie a teplota sa v chladničke nastavuje mechanicky.

Kompaktné rozmery s mrazničkou, technológie MinFrost, nižšia hlučnosť 37 dB
Horšie energetická účinnosť

Ako vybrať vstavanú chladničku

Vstavaná chladnička je spotrebič, ktorého unikátom je to, že nie je voľne stojaca, ale reálne sa usadí do niektorej zo skriniek v samotnej kuchyni. Prvé kritérium výberu, ak je vaším cieľom vstavaná chladnička, je spojená s konštrukciou.

Typ vstavanej chladničky

Vstavaná chladnička s mrazničkou

Prvá varianta, ktorá je tou maximálne všestrannou a je alternatívou k voľne stojace kombinované chladničku. Vstavaná chladnička s mrazničkou je všestranným pomocníkom hlavne v tom zmysle, že potraviny nielen chladí, ale aj zmrazí. Nevýhodou je menší objem mrazničky.

Vstavaná chladnička bez mrazničky

Tiež sa pre ňu môže použiť označenie monoklimatická vstavaná chladnička. Jej charakteristika je spojená s tým, že vstavaná chladnička bez mrazničky má výhradne len chladiaci priestor. Hodí sa napríklad do domácností, ktoré využívajú samostatnú mrazničku, a tak ho nepotrebujú ako súčasť chladničky.

Malá vstavaná chladnička

Riešenie, ktoré sa hodia skôr pre jednotlivca alebo pre páry. Malá vstavaná chladnička však môže mať aj svoje pozitíva. Prvá je spojené s tým, že je možné ju umiestniť pod kuchynskú linku. Druhým pozitívom je to, že sa dá použiť ako štýlový minibar.

Vnútorný objem

Vstavaná chladnička by svojím objemom mala zodpovedať tomu, koľko ľudí ju bude používať, alebo k akému účelu bude slúžiť. Tie najmenšie majú objem okolo 100 litrov, u tých veľkých môže dosahovať aj 300 l. Dôležité je tiež vziať do úvahy, že v prípade prevedení s mrazničkou treba celkový objem rozdeliť, a to na časť určenú pre chladenie a časť určenú pre mrazenie.

Výkon mrazničky

Ak je vstavaná chladnička vybavená mrazničkou, hľadí sa ako na jeho objem, ako aj jeho výkon. Ten sa uvádza pomerne jednoducho, a to ako kilogramová hodnota jedla, ktorá sa zvládne zamraziť za 24 hodín. Menšie vstavaná chladnička s malou mrazničkou dokáže ponúknu výkon okolo 2kg/24hod. Tie lepšie môžu byť aj okolo hodnoty 10kg/24hod.

Okrem výkonu hrá úlohu aj to, ako dlho dokáže mraznička udržať mäso a ďalšie potraviny pri nízkej teplote, pokiaľ dôjde k výpadku prúdu. Jednoduchšie vstavaná chladnička ponúkne hodnoty okolo 4 – 5 hodín. U tých najlepších možno hovoriť o hodnote okolo 10 – 15 hodín.

Rozmery pre vstavanie

Keďže je vstavaná chladnička umiestňovaná do kuchynskej skrinky, je potrebné brať do úvahy aj rozmery. Hĺbka zvyčajne býva štandardizovaná. Zohľadniť je preto nutné šírku, ktorá u klasických modelov býva o niečo menšia ako 60 cm. To preto, že taký je obvyklý rozmer skriniek. Ďalej je potrebné prihliadnuť tiež k výške, ktorá už môže byť čisto individuálna. Môže byť väčšia rovnako ako existuje vstavaná chladnička pod linku, ktorá má prirodzene výšku nižšiu.

Spotreba energie

Tá sa odvíja hlavne od toho, ako je chladnička veľká a aký má objem. Vplyv má ale aj konštrukcie alebo technológie. Orientačne možno spotrebu vyčítať z informácie, koľko spotrebuje elektriny za rok prevádzky. Najúspornejší modely sa pohybujú na hodnotách okolo 150 kWh. Lepším vodítkom je energetická trieda. Ekonomickejšie varianty sa môžu pýšiť označením D a viac.

4.6/5 - (14 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.