Kozmetika,

Vody po holení: Recenzie 10 najlepších

Voda po holení je nepostrádateľným kozmetickým doplnkom väčšiny mužov. Je to najmä z toho dôvodu, že pokožka po holení býva podráždená, a ak sa o svoju pleť staráte, potom je použitie vody po holení pre jej regeneráciu viac než vhodné.

Voda po holení sa používa k celkovému zjemneniu pleti, pleť upokojuje a tiež ju dokáže osviežiť. Niektoré vody môžu obsahovať ďalšie zložky, ktoré pomáhajú vyhladzovať vrásky, pleť zmatňujú alebo môžu mať UV filter, ktorý chráni pokožku pred ostrými slnečnými lúčmi. Vybrať si teda správnu vodu po holení je rovnako dôležité, ako si vybrať kvalitný holiaci strojček.

Prípravky, ktoré sa aplikujú po holení, samozrejme bývajú parfumované, avšak sa jedná o veľmi jemnú koncentráciu vonných zložiek. Ak chcete viac percent vonných zložiek, možno použiť kolínsku vodu. Tiež tá je však v porovnaní s klasickými toaletnými a parfumovanými vodami veľmi jemná.

Ideálna voda po holení sa odvíja predovšetkým od vašich osobných preferencií. Veľmi často sa páni snažia zladiť vodu po holení spoločne s používanou toaletkou alebo parfumom. Nie je ostatne dôvod, aby sa jednotlivé vône miešali. Ak tak máte svoju obľúbenú vôňu, priamo sa ponúka k nej zaobstarať aj vodu po holení od rovnakého výrobca. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie vody po holení a ich recenzie.

Najlepšie vody po holení – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších vôd po holení z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Recenzie 10 vôd po holení

Hugo Boss No.6 Bottled

Voda po holení Hugo Boss No.6 Bottled patrí medzi veľmi populárne prípravky, čo je zrejmé aj z počtu užívateľských recenzií. To značí jednak jej obľúbenosť medzi mužmi, na druhú stranu si pri jej použití môžete pripadať už trochu tuctovy. Ide však o mužnú vôňu, ktorá podčiarkne vašu zmyselnosť aj schopnosť prejaviť emócie. Vôňa je citrusovo-korenistá a je nevtieravá. Určite oceníte jej svieži nádych, ktorý sa k vode po holení veľmi hodí a je zároveň vhodná pre každodenné použitie. Zaobstarať ju je možné v sklenenej fľaštičke s objemom 100 mililitrov.


Giorgio Armani Acqua di Giò Pour Homme

Voda po holení pre mužov Giorgio Armani Acqua di Giò Pour Homme je určená pre tých mužov, ktorí sa nezdráhajú zaplatiť vyššiu cenu za značkový výrobok. Na druhú stranu tu nebudete platiť za výnimočnosť, pretože ide o pomerne používanú vodu, rovnako ako je tomu u toaletky z rovnakej série. Obľúbenosť tejto vody po holení však na druhú stranu rozhodne nie je len tak pre nič za nič. Jedná sa o silnejší vôňu, ktorá na vás strhne pozornosť, s čím je potrebné počítať. Je svieža a voňať vám tu bude najprv mandarínka a pačule, ďalej mužné cédrové drevo a datľové aróma v závere.


Dior Fahrenheit

Voda po holení Dior Fahrenheit patrí medzi klasiku všetkých klasik, ktorá je na trhu už od roku 1988. Jej veľmi charakteristická vôňa, ktorú si obľúbila veľa mužov, môže v dnešnej dobe pôsobiť už ľahko old school, na druhej strane má nezameniteľný charakter, ktorý ju odlišuje od dnešnej typickej produkcie . Je to vôňa, ktorá je popisovaná ako silná aj nežná, tiež preto vám môže pomôcť otvoriť cestu k srdcu mnohých žien. Jedná sa o veľmi obľúbenú vôňu, ktorú každý bezpečne pozná a doby, kedy sa hojne napodobňovala, už tiež odzneli. Pripravte sa však na vyššiu cenovku.


Old Spice Whitewater

Old Spice voda po holení Whitewater patrí medzi veľmi známe prípravky po holení ponúkajúce dobrou parfumáciu, takže vám dlho vydrží. Hoci sa jedná o pomerne rozšírený produkt, tak vôňa nie je tuctová. Pleť upokojuje, osviežuje i povzbudzuje. Pomáha pri hojení drobných poranení vzniknutých v dôsledku porezania žiletkou, čo je veľmi praktické. Ak chcete byť cítiť športovo a sviežo, môže to byť pre vás dobrá voľba a na internete je často za oveľa lepšiu cenu ako v kamennej drogérii, ako upozorňujú spotrebiteľské recenzie.


Nivea Men Sensitive

Nivea voda po holení Men Sensitive ponúka kvalitnú starostlivosť pre mužov s podráždenou pokožkou po holení. Poskytuje okamžitú úľavu a chráni pred vysušením, čo je hlavný dôvod jej nemalé popularity medzi mužmi, ktorí sa o svoju pleť starajú. Celková šetrnosť tejto vody je daná tým, že neobsahuje alkohol. Preto je tiež veľmi jemná, čo platí rovnako aj pre ostatné použité zložky. Vôňa je svieža, ľahko korenená, ale nič príliš agresívne drevitého. Zaobstarať ju možno v balení 100 mililitrov, čo už na nejakú tú dobu vydrží.


Davidoff Cool Water

Voda po holení Davidoff Cool Water vás privíta citrusovo-sviežou vôňou, ktorá je ľahká a budete sa s ňou cítiť dobre po celý deň. Väčšina recenzií zákazníkov, ktorí si vodu zakúpili, sa zhoduje v jej jemnosti a nevtieravosti. Jemnosť a ľahkosť vône je však vykúpená o niečo nižšia výdržou, takže ak máte radi o niečo výraznejšie vône, nemusí vám vyhovovať. Produkt bol na trh uvedený už v roku 1988 a použitými vonnými zložkami je stále dostatočne nadčasový, takže sa nestratí ani teraz.


Denim Black

Denim voda po holení Denim Black sa otvára pižmovým tónmi a jej celkový charakter je príjemný. Hlava je tvorená z kvetinových zložiek ruže, jazmínu a pelargónie. Srdce potom je céder a santalové drevo. V závere zahrajú tóny ambry, dubového machu a krétskej živice. Jedná sa o veľmi obľúbený produkt z kozmetiky po holení pre mužov, ktorý na prvý pohľad zaujme aj svojou veľmi priaznivou cenou. Cez pomerne nízkou cenovku však celkové vyznenie nepôsobí lacno, a tak môže byť táto voda po holení vhodná aj ako darček pre vášho muža.


Adidas Dynamic Pulse

Voda po holení Adidas Dynamic Pulse za priaznivú cenu môže padnúť do oka všetkým športovo založeným mužom, ktorí hľadajú atraktívnu a mladistvú vôňu. Vonná zložka tejto vody po holení sa otvára tónmi mandarínky a mäty. Vonné zložky obsiahnuté v tejto vode vás neomrzí ani v strednej časti, kde ucítite jablko a fazuľu Tonka. Základom je potom ambra spoločne so santalovým drevom. Spolu s touto vodou po holení nie je problém vybrať ďalšie kozmetické produkty z rovnakej rady, čo iste poteší. Zakúpiť je ju možné vo väčšom balení, ktoré má objem 100 mililitrov.


Gillette Series Cool Wave

Gillette voda po holení Cool Wave je kvalitným produktom za rozumnú cenu, ktorý dobre slúži tomu účelu, pre ktorý bol vyrobený. Muži, ktorí si túto kozmetiku zakúpili, oceňujú jemnú a príjemnú vôňu a príjemný pocit po aplikácii. Prípravok obsahuje zložky hydratujúce pleť, ktorú tiež upokojuje a osviežuje. To všetko v kombinácii s mužnou vôňou, ktorú môžete nosiť po celý deň, tvoria zaujímavú voľbu s dobrým pomerom ceny a výkonu. K dostaniu je v klasickej fľaštičke s objemom 100 mililitrov.


Chanel Allure Homme Sport

Voda po holení pre mužov Chanel Allure Homme Sport na vás ihneď dýchne najmä luxusom, ktorý je so značkou Chanel pevne spätý. Drevitý charakter vône s jemne korenenými podtónmi je silne mužný a hodí sa pre atraktívneho muža so záľubou v športe. Táto voda po holení je samozrejme súčasťou celého radu produktov, ktoré možno s touto vôňou zakúpiť. Môžete tak svoju kozmetiku dokonale zladiť, čo sa priamo ponúka. Vysoká cena v prípade tohto produktu samozrejme nemôže prekvapiť, poteší však, že dostanete fľaštičku so slušným objemom 100 mililitrov.


Ako vybrať vodu po holení

Ak ste zástancami klasického holenie pomocou žiletiek alebo častejšie už dnes holiacich strojčekov vybavených ostrím, potom sa môžete stretnúť s podráždením pokožky po holení. Tiež sa samozrejme občas dá porezať. Podráždenie prispieva tiež používanie peny na holenie, ktorá pokožku vysušuje. Preto je voda po holení v kozmetickej výbave rady mužov nepostrádateľná. Môže pleť upokojiť, hydratovať, zvláčnět a prípadne tiež dezinfikovať ranky.

Podráždenie môže vzniknúť aj pri použití elektrického holiaceho strojčeka, ale už nebýva tak výrazné. Mnoho mužov používa vodu po holení aj z dôvodu jej vône. Tá býva veľmi jemná a spravidla vám dodá pocit sviežosti. Môžete ju veľmi dobre kombinovať aj s vami používaným parfumom či toaletkou rovnakej rady značky.

Rozdiel medzi vodou po holení a kolínskou

Pretože v prípade vody po holení ide predovšetkým o zlepšenie stavu pokožky, a pretože sa nanáša priamo na pleť, je jej parfumácie skôr slabšia. Ak by ste však chceli niečo silnejšie, môžete vyskúšať tiež kolínsku (EdC). Tá má vyšší pomer vonných zložiek, ktoré sú v koncentrácii od 2 do 5%. Spravidla tiež kolínska neobsahuje žiadne upokojujúce zložky a hojivé prísady.

Kolínska má predovšetkým voňať, preto je dobré aplikovať ju na miesta v oblasti krku, ktorá sú veľa prekrvená a vôňa sa tak lepšie šíri. Ako voda po holení, tak kolínska však majú oveľa nižšiu koncentrácii vonných zložiek než klasické toaletné vody (EdT) alebo parfumy (EdP). Kolínsku však niektorí muži používajú aj ako náhradu toaletky, čo sa hodí vtedy, ak máte radi jemnejší navoňanie.

Ako používať vodu po holení

Veľmi dobré je používať upokojujúci kozmetiku po holení treba po horúci kúpeli alebo sprche, čím predlžujete výdrž vonných zložiek. Po kúpeli sú totiž póry pokožky otvorené, a tak dochádza k tomu, že sa voda po holení lepšie absorbuje do pokožky. Po kúpeli je tiež ideálny čas na holenie, lebo sú fúzy mäkšie a zabránite vďaka tomu tiež nadmernému podráždenie pokožky.

Máte problémy so suchou pokožkou po častom používaní peny na holenie? Potom sa odporúča aplikovať vodu po holení dvojfázovo. Najprv ju naneste po samotnom holení a počkáte až sa vstrebe. Potom ju naneste znovu. Nemusíte sa obávať, že budete príliš voňať, ako sme už spomínali, parfumácie je veľmi mierna, a tak sa to s vodou po holení prakticky nedá prehnať.

Navoňajte sa ako pravý gentleman

Nebudeme zastierať, že voda po holení plnia len funkčnú stránku. Moderný muž chce skrátka pekne voňať, a tak vyberá vodu po holení často podľa toho, aký má obľúbený parfém či toaletku, ako sme už spomenuli v úvode. Ak to tak chcete zladiť k dokonalosti, je vhodné používať všetky kozmetické prípravky z jednej rady, a to vrátane napríklad aj sprchového gélu.

4.4/5 - (22 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.