Záhrada,

Nafukovacie vírivky: Recenzie 7 najlepších

Relaxovať nie je nutné iba v kúpeľoch a spa centrách. Je možné odpočívať aj doma. Zaistí to nafukovacia vírivka, inak tiež vírivý bazén alebo vírivá vaňa, ktorá je produktom umožňujúca zažiť pozitívne účinky bublinkové kúpele v pohodlí a súkromí domova.

Domáce a vonkajšia vírivka nie je len skvelou voľbou pre toho, kto si chce oddýchnuť inak ako vo svojej posteli. Hodí sa aj pre celkové príjemné prehriatie tela a uvoľnenie svalov, rovnako ako sa hodí každému, kto túži po masáži. Tú prinášajú tisíce malých či väčších bubliniek.

Nafukovacia vírivka v zime

Mobilnú vírivku možno umiestniť na rad miest, ako je záhrada, terasa, ale napríklad aj interiéry bytu a domu, pričom niektoré nafukovacie vírivky možno použiť celoročne aj v zime, a to aj pod bodom mrazu. Ide napríklad o vírivky Bestway s funkciou Freez Shield. Táto funkcia automatického ohrevu zabraňuje zamŕzaniu vody vo vírivke, vodovodných potrubiach a čerpadlách.

Vírivky existujú v rôznych typoch a variantoch, napríklad so solinátorom, ozónom či hydromasážnymi tryskami. Na základe parametrov, testy a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie nafukovacie vírivky a ich recenzie.

Najlepšie nafukovacie vírivky – TOP 7

V tabuľke je výber 7 najlepších nafukovacích víriviek z testov a hodnotení pre rok 2022.


Porovnanie parametrov

 Intex Pure SPA s ohřevemBELATRIX Mountine 120Intex Pure SPA 79" Jet & Bubble Massage OctagonBestway Lay-Z-Spa HawaiiBestway St. Moritz 54175MSpa Bubble BIRKIN M-125SBestway Lay-Z-Spa Palm Springs
Maximálna teplota vody40 °C42 °C40 °C40 °C40 °C42 °C40 °C
Rýchlosť ohrevu1,5 - 2,5 °C/h1,5 °C/h1,5 - 2,5 °C/h1,5-2 °C/h1,2 - 1,8 °C /hod1,2 - 1,8 °C /hod1,5-2 °C/h
Počet vzduchových trysiek120130120120140138120
ViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 7 mobilných víriviek

Intex Pure SPA s ohřevem

Intex Pure SPA s ohřevem recenzie a test

Nafukovacia vírivka Intex Pure SPA s ohrevom je ideálnym riešením pre toho, kto hľadá relaxáciu nielen pre seba. Kapacita vírivky sú 2 až 4 osoby, ktoré si užijú nielen dostatok priestoru, ale aj relaxácie. A to v teplej vode. Tento model totiž disponuje aj vlastným a kvalitným ohrevom privádzanej vody.

Že bude relaxácie dokonalá zaistí ohromné množstvo bubliniek. Tento model patrí medzi nafukovacie vírivky, kde sa o všetko stará celkom 120 veľmi výkonných trysiek, ktoré do vody vháňajú vzduch. Myslené je aj na bezproblémové dlhodobé použitie, čo zaisťuje systém bojujúci proti usadzovaniu vodného kameňa.

Vnútorný priestor vírivky je 147 centimetrov a ten vonkajší 191 centimetrov. Pohodlne sa tak zmestí aj do menších priestorov. Samozrejmosťou je praktický ovládací panel, ktorý dokáže fungovať aj úplne automaticky. Stráži napríklad nastavenú teplotu a pri poklese o 2 stupne opäť spustí ohrev. Samozrejmosťou sú aj 2 filtračné vložky pre zaistenie hygieny.

Automatický ohrev, 120 trysiek, kvalitný materiál
Kartušová filtrácia

BELATRIX Mountine 120

BELATRIX Mountine 120 recenzie a test

Vírivka pre dvoch Bellatrix Mountine 120 je obľúbený model, ktorý je vďaka svojim kompaktným rozmerom možné umiestniť takmer kamkoľvek. Za pekného počasia môže byť umiestnená vonku a po čas zimy v interiéri. Má oválny tvar, ktorý je koncipovaný pre dve dospelé osoby. Na dĺžku má 1,95 m a na šírku 1,2 metra. Výška je 0,65 metrov a zmestí sa do nej presne päťsto litrov vody.

O dokonalý komfort a relaxáciu sa stará 130 vzduchových trysiek, čo je v porovnaní, pre koľko osôb je táto nafukovacia vírivka určená, veľmi dobrú hodnotu. Konkurenčné modely majú rovnaký počet trysiek aj u dvojnásobne väčších víriviek. Integrované ovládanie v leme je umiestnené presne uprostred, je teda ľahko dosiahnuteľné pre obe osoby.

Výhrev má príkon 1200 W a dokáže vodu ohrievať rýchlosťou 1,5 °C za hodinu. Maximálna teplota, ktoré možno dosiahnuť, je 42 stupňov Celzia, čo je v porovnaní opäť výborná hodnota. Jednotka pre tvorbu perlinkovej masáže má tiež dostatočný príkon 600 W. O čistotu vody sa stará kartušová filtrácia s krycou textíliou. Hmotnosť je 29 kilogramov a pre jednoduché prenášanie sú na vonkajšej strane pripravená madla.

Kompaktné rozmery, maximálna teplota vody až 42 stupňov Celzia
Len pre dve osoby

Intex Pure SPA 79″ Jet & Bubble Massage Octagon

Intex Pure SPA 79

Vonkajšia vírivka Intex Pure SPA 79 “Jet & Bubble Massage Octagon zaujme na prvý pohľad svojim tvarom. Je to osemuholník. Vďaka tomu nadchne svojou kapacitou. Je určená pre 4 dospelé osoby. Tvar navyše uľahčí využitie priestoru a zaujímavá farba bude skvele ladiť s okolím.

O dokonalú relaxáciu sa táto nafukovacia vírivka postará nielen preto, že ponúkne celkom 120 vzduchových trysiek. Ďalej ponúkne 4 hydromasážne trysky, ktoré uvoľnenie svalov a zážitok z masáže len podporí. Aby bola zaistená jej stabilita, došlo na použitie unikátnej technológie s označením Fiber-Tech.

Integrovaný elektronický systém ochrany proti vodnému kameňu sa spolu s filtráciou stará o dokonalú vodu a minimálnu údržbu. Jednoduchosť použitia zaistí aj ovládací panel. Ten umožní napríklad aj nastavenie ohrevu vody, ktorá zvyšuje teplotu až o 2,5 stupňov Celzia za hodinu. Ďalej nechýba ani výkonné čerpadlá pre efektívne čistenie vody, alebo tvorbu bubliniek.

Netradičný tvar, ochrana proti vodnému kameňu, kapacita 4 osôb
Vyššia hmotnosť vírivky

Bestway Lay-Z-Spa Hawaii

Bestway Lay-Z-Spa Hawaii recenzie a test

Štýlovo vyzerajúci mobilná vírivka Bestway Lay-Z-Spa Hawaii je určená pre každého, kto chce relaxovať vo väčšom počte osôb. Jej kapacita je 4 až 6 ľudí, ktorí si môžu užiť príjemný odpočinok. O ten sa stará aj systém trysiek, ktorých je celkom 120 a ktoré vháňa do vody vzduch a napomáhajú uvoľňovanie svalstva. K tomu treba pridať aj ďalších 8 vodných trysiek.

Tento model zaujme aj tým, že je vyrobený z kvalitných materiálov, vďaka ktorým nie je problém celoročné použitie. Dôkaz, že sa dá použiť nafukovacia vírivka v zime. A to aj vďaka systému ohrievania. Ten dokáže vodu ohriať až na príjemných 40 stupňov Celzia. Vzhľadom na objem vírivky aj celkom rýchlo, pretože teplota vody stúpa tempom 2 stupne Celzia za hodinu.

Súčasťou konštrukcie je unikátny systém zmäkčovania vody ClearSoft, rovnako ako veľmi výkonný filtračný systém. Ten sa spolu s kartušovou filtráciou stará o dokonalú čistotu vody aj pri pravidelnom používaní.

Kapacita až pre 6 osôb, celoročné použitie, systém zmäkčenie vody ClearSoft
Väčšie rozmery pri zložení

Bestway St. Moritz 54175

Bestway St. Moritz 54175 recenzie a test

Elegantná záhradná vírivka Bestway St. Moritz 54175 má nielen guľatý tvar, ale zaujímavý ratanový potlač, ktorý dokonale ladí s okolím. Tiež zaujme jej priemer, ktorý činí celých 3,05 metrov. Vďaka nemu je k dispozícii dostatočná kapacita pre odpočinok až 6 osôb.

Unikátom je systém označovaný ako AirJet, ktorý sa stará o tvorbu vzduchových bublín. Tie zaistia celkom 140 vzduchových trysiek. Ďalším unikátom je tiež materiál TriTechTM, ktorý je zárukou vysokej odolnosti a dobrého pohodlie. K tomu prispieva aj automatický ohrev, ktorý zaistí dosiahnutie a udržanie požadovanej teploty vody.

Vírivka zaujme ako jednoduchým vybalením a prípravou – nafúknuť ju možno vlastným čerpadlom, tak i zložením. Kladom sú 2 držadlá, ktorá uľahčí jej prenášanie. Ľahké je tiež udržanie čistej vody, a to vďaka čerpadlu a kartušové filtráciu, cez ktorú voda kontinuálne po celú dobu použitia prechádza.

Kapacita 6 osôb, nafúknutie vlastným čerpadlom, ratanový potlač
Kruhový tvar

MSpa Bubble BIRKIN M-125S

MSpa Bubble BIRKIN M-125S recenzie a test

Nafukovací vírivý bazén MSPA Bubble Birkin M-125S má kruhový tvar a celkový priemer 204 centimetrov. Vďaka tomu môže ponúknuť kapacitu aj pre 6 dospelých osôb. Tie si tak môžu vychutnať dokonalú relaxáciu. Tú primárne zaistí celkom 138 vzduchových trysiek vytvárajúce toľko požadovanej bublinky. A to veľmi potichu, čo zabezpečí systém s názvom Whisper Quiet Design.

Unikátom tejto vírivky je integrovaný systém dezinfekcie vody. Súčasťou je generátor ozónu, ktorý sa stará o jej dokonalú kvalitu. Podporou je tu tiež kartušová filtrácia. Relaxovať možno samozrejme v teplej vode, vďaka integrovanému ohrevu. Ten zvládne ohriať vodu o 1,2 – 1,8 ° C za jednu hodinu, čo je vzhľadom k objemu 930 litrov dobrá rýchlosť.

Užívateľa láka tiež pohodlnosť zaistená treba intregrovanými sedátkami, ktorých je celkom 6, alebo kvalitným a príjemným materiálom. Systém samo nafukovanie zase zaistí doslova bleskové použitiu ihneď po vybalení z krabice.

Generátor ozónu, kapacita 6 osôb, samonafukovacie systém
Absencia vodných trysiek

Bestway Lay-Z-Spa Palm Springs

Bestway Lay-Z-Spa Palm Springs recenzie a test

Nafukovacia vírivá vaňa Bestway Lay-Z-Spa Palm Springs je okrúhleho prevedenia a jej priemer je 196 centimetrov. Vzhľadom ku svojej výške disponuje objemom vody, ktorý je 916 litrov. Toto množstvo môže byť vďaka integrovanému ohrevu celkom rýchlo nastavené na požadovanú teplotu, a to tempom 2 stupňa za hodinu.

Pohodu pri relaxácii nemusí umocniť len to, že vodu možno ohriať až na 40 stupňov Celzia. Táto vírivka na terasu ponúkne i dostatočnú kapacitu, čo znamená, že si pohodlie môžu užiť hneď 4 dospelé osoby naraz. Tie zaujme aj fakt, že môžu využiť ohromné množstvo bubliniek, ktoré im zaistia celkom 120 trysiek.

Táto nafukovacia vírivá vaňa vie zaujať aj ľahkou mobilitou, pretože jej hmotnosť je necelých 40 kilogramov. To uľahčí jej uloženie, ale aj sprevádzkovanie na požadovanom mieste. Vďaka kartušové filtráciu je riešením, ktoré zaistí dokonale čistú vodu aj pri pravidelnom používaní.

Nízka hmotnosť, integrovaný ohrev, filtrácia
Jednoduchšie prevedenie

Ako vybrať vírivku

Nafukovacia vírivka je stále využívanějším riešením na záhradách, ale aj terasách domov alebo bytov. Ak hľadáte rady, ako vybrať vírivku, je vhodné sa primárne zamerať na dôvody jej použitia a na počty osôb. Dôvodom pre využívanie môže byť len relaxácie po náročnom dni, rovnako ako snaha o docielenie každodennej masáže. Kapacita víriviek je udávaná v osobách. Väčšia riešenie umožní relaxáciu 2 dospelým osobám a 2 deťom. Varianty pre náročných dokážu pojať aj 6 dospelých osôb.

Rozmery a tvar vírivky

Pre začiatok je potrebné si uvedomiť, kam bude vaša nafukovacia vírivka umiestnená. A podľa toho voliť jej rozmery a tiež jej tvar. Pri umiestňovaní hrá úlohu predovšetkým vonkajšie veľkosť. Tá sa pohybuje od 125 centimetrov u tých najmenších, až po 204 cm u tých väčších. Samozrejme hovoríme o kruhovom prevedení. Okrem neho existujú aj vírivky štvorcového tvaru, ktoré sa skvele hodí napríklad do rohu terasy, alebo do rohu pergoly. Sú ale aj výnimočné riešenia, ktoré majú napríklad tvar osemuholníka.

Materiál vírivky

Môže ovplyvniť celý rad vecí. Je to napríklad jej pevnosť a odolnosť, ktorá ide ruka v ruke s dlhšou životnosťou. Vhodný materiál ovplyvní aj izolačné vlastnosti, rovnako ako celkovú stabilitu po napustení. Dnes sa používa množstvo rôznych materiálov, ktorých základom je PVC, ďalej laminované tkaniny, ochranné vrstvy, alebo u modernejších víriviek takzvaná I-Beam štruktúra, ktorá sa pozitívne podpisuje na celkovej kvalite vystuženie.

Starostlivosť o kvalitu vody

Keďže sú vírivky používané aj každý deň, a to niekoľkými ľuďmi naraz, je potrebné zabezpečiť aj dobrú kvalitu vody. O to sa stará hlavne filtrácie, ktorá zaistí odstránenie pevných nečistôt z vody. S filtrovaním vody súvisí aj výkon čerpadla. Čím vyššia hodnota, tým lepšie. Niektoré systémy zvládnu aj 1 400 litrov vody za hodinu, čím počas tohto časového úseku prefiltrujú celý objem vírivky. Moderné typy majú aj funkciu vytvárajúce ozón, ktorý napomáha eliminácii mnohých baktérií.

Základom je však filtrácia. Kvalitnejším a drahším riešením je filtrácia piesková. Tá ponúkne skvelé výsledky a nenáročnú údržbu. Výmena piesku stačí pri bežnom využívaní za 2 roky. Druhým riešením je kartušová filtrácia. Tá síce nedosahuje tak kvalitného čistiaceho efektu, ale je podstatne lacnejšie a dobre sa hodí skôr na menšie vírivky.

Mobilita, použitia a uschovanie

Sú vírivky, ktoré umožnia celoročnú prevádzku (aj v zime), a tak ich stačí na miesto postaviť iba raz, sprevádzkovať, a potom ich len využívať. Sú však aj prípady, keď sa využívajú len na niekoľko mesiacov v roku. V takom prípade je dobré zohľadniť ich mobilite. O tej rozhodujú nielen kvalitné úchytky umožňujúce jednoduché prenesenie na požadované miesto. Rolu hrá i hmotnosť. Tie najľahší môžu vážiť aj pod 40 kilogramov a jej prenesenie je hračkou. Existujú ale aj ťažšie varianty, kde sa hmotnosť pohybuje medzi 50 a 100 kilogramami.

Ďalej je vhodné zohľadniť jednoduchosť nafúknutie vzduchom. U niektorých možno využiť nožnú pumpu alebo kompresor. Lepšie modely ponúknu systém samo nafukovanie, vďaka vlastnému vzduchovému čerpadlu. Úlohu pri výbere zohráva aj veľkosť po vyfúknutie, ktorá určuje to, aké ľahké je vírivku na dobu nepoužívania uložiť napríklad do pivnice alebo technickej miestnosti.

Kľúčové funkcie

Sú hneď dve. Prvý jasnú funkciou je existencia trysiek, ktoré produkujú bublinky. Rolu hrá hlavne ich počet, ktorý by mal u kvalitné vírivky rozhodne prekračovať počet, ktorých je 100. Dôležitý len tiež dostatočný výkon systému, ktorý vzduch tvorí a do trysiek ho vháňa. Okrem vzduchových trysiek existujú aj nafukovacie vírivky, ktoré majú vodné trysky. Ich počet je výrazne menší a zvyčajne ide o počet, ktorý korešponduje s kapacitou. Pokiaľ ide o vírivku pre 4 osoby, je k dispozícii rovnaký počet daných vodných trysiek.

Druhou kľúčovou funkcii je ohrev. Ten je dôležitý pre možnosť relaxácie aj pri chladnejších dňoch. Prvá dôležitou informáciou je maximálna teplota, ktoré môže byť dosiahnuté. Tá sa zvyčajne pohybuje okolo 40 stupňov Celzia. Ďalej hrá úlohu aj rýchlosť ohrevu. Tá sa odvíja od výkonu vykurovacieho telesa a objemu vody. Štandardná tempo ohrevu je spojené s tým, že je voda počas hodiny ohriata o 1,5 – 2 stupne Celzia.

Doplnky k vírivke

Samozrejmosťou by mal byť praktický ovládací panel, umožňujúci nastaviť všetko, od teploty vody, po intenzitu bubliniek, alebo množstvo aktívnych trysiek. Ponúknuť by mal aj automatické prednastavené režimy. Samozrejmým doplnkom by mala byť tiež krycia plachta optimálnych rozmerov. Pomôže nielen v tom, že vodu ochráni pred nečistotami. Pokiaľ má termoizolačné vlastnosti, spomalí chladnutia vody.

Vhodné je mať k dispozícii aj transportnej tašku, ktorá uľahčí prenos na miesto, rovnako ako je dobrým obalom pre uloženie vírivky. Vhodným doplnkom je tiež podložka, ktorá dokáže nielen znížiť riziko poškodenia podlahy vírivky, ale tiež zlepší izolačné vlastnosti.

Cena

Rozdiely sú značné. Tá najlacnejšie môžete kúpiť okolo 400 eur. Od nich sa však nedá očakávať nijako unikátne vlastnosti a funkcie. Vhodné je držať sa v rozmedzí medzi 400 až 1200 eur, v závislosti na kapacite, materiálu, funkciách a vlastnostiach. To je optimálna cesta. Kto hľadá niečo výnimočné, nájde na trhu aj také riešenia, ktoré svojou cenou presahujú sumu 1500 eur.

4.2/5 - (17 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.