Dielňa,

Vibračné brúsky: na drevo, kov, plasty | Recenzie, test

Vibračná brúska patrí medzi základnú výbavu každého človeka, ktorý chce, alebo musia pracovať s drevom. Jej univerzálne použitie a výhoda, ktorá sa prejaví pri brúsení veľkých plôch, robí z tohto nástroja jeden z najrozšírenejších naprieč dielňami ako hobby kutilov, tak profesionálnych remeselníkov. Na aké brúsenie sa viac hodí vibračná alebo excentrická brúska a prečo je dobré mať vo výbave obe?

Excentrická je vhodná pre nerovnomerné brúsenie, členitý nábytok a rôzne profilovaný materiál. Vibračné naopak vyniká pri práci na rovných povrchoch a doslova septembra pri brúsení veľkých plôch dreva, kovu i plastu. Výkonné obojručné vibračné brúsky sú základným vybavením väčšiny remeselníkov, či už je ich odbor akýkoľvek. Tiež domáci majstri jej schopnosti zužitkujú napríklad pri brúsení latou, trámov, hranolov či plánik na plot.

Okrem výkonného brúsenie surového materiálu sa vibračné brúsky skvele hodí na odstraňovanie starých náterov a lakov. Farby a laky najmä použitím drsných brúsnych papierov miznú veľmi rýchlo a po výmene za jemný brúsny papier docielite tiež skvele hladkého povrchu, pripraveného na znovu natretie, alebo namorenia lakom.

Elektrická vibračná brúska je najbežnejším prevedením, s ktorým sa stretnete. V náročných prevádzkach je k videniu tiež pneumatická vibračná brúska poháňaná stlačeným vzduchom. Pre vašu dielňu, alebo garáž však zbytočne nákladné riešenie.

Vibračná brúska na drevo a ďalšie materiály je bežne dodávaná s obdĺžnikovou základňou, na trhu možno nájsť tiež špeciály, ako je kruhová alebo guľatá vibračná brúska. Naopak rohová brúska s trojuholníkovou vibračnou hlavou je pomerne bežná, a to z oprávneného dôvodu – je veľmi praktická, najmä pri práci v detailoch.

Na základe parametrov, testy a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie vibračné brúsky a ich recenzie. Ak sa chcete dozvedieť o vibračných brúskach a ich vlastnostiach viac, zabrúste na nákupného radcu v druhej časti tohto článku.

Najlepšie vibračné brúsky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších vibračných brúsok z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Bosch GSS 23 AMakita BO3711Black-Decker KA274EKABosch PSS 250 AEEinhell TE-OS 2520Narex EBV 180 EFieldmann FDB 2004-EBlack-Decker KA280Einhell TE-OS 1320Bosch PSS 200 AC
Prachový filterÁnoNieNieÁnoNieÁnoNieÁnoNieÁno
Maximálne otáčky12000 / min11000 / min10000 / min12000 / min12000 / min10000 / min11000 / min13000 / min12000 min12000 / min
Hmotnosť1,8 Kg1,6 Kg4,2 Kg1,6 Kg3,7 Kg2,3 Kg1,6 Kg2,3 Kg1,5 Kg1,6 Kg
Suchý zipsNieNieNieÁnoÁnoNieNieÁnoÁnoNie
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 vibračných brúsok

Bosch GSS 23 A

Bosch GSS 23 A recenzie a test

Elektrická vibračná brúska Bosch GSS 23 A je svojou cenou veľmi dobrou alternatívou všetkým hobby brúskam. S príkonom 190 W nepatrí medzi najsilnejšie brúsky, avšak pre domáce použitie na menších plochách, alebo pri odstraňovaní menších vrstiev náterov, poslúži aj tak výborne. Brúsna doska má tvar obdĺžnika a rozmery 182 x 92 milimetrov pri hmotnosti 1,8 Kg.

Vibračný doske chýba systém upínania na suchý zips, prítomný je len svorkový systém a ten pri fixácii potrebuje trochu viac zručnosti, pretože je potrebný brúsny papier správne podsunúť do príslušných miest. Po niekoľkých založenie vám to však už nebude robiť problém. Brúska Bosch má veľmi kvalitné spracovanie a výrobca osadil model GSS 23 A špeciálny gumovou tlmiacou vložkou, vďaka ktorej sú vibrácie, ktoré sa prenášajú do rúk veľmi malé. V kombinácii s nízkou hmotnosťou tak dochádza k veľmi príjemné manipuláciu a prácu.

Maximálne otáčky vibračné brúsky dosahujú 12 tisíc za minútu, čo je teda 24 tisíc kmitov. Vibračná brúska obsahuje integrovaný systém mikrofiltra Bosch, ktorý skvele zachytáva aj ten najjemnejší prach. Okrem neho dostanete aj box na odpad, ktorý sa nechá sňať a nahradiť hadicou od vysávača, čím sa odsávanie ešte viac zdokonalí.

Výborný pomer cena / kvalita, nízke vibrácie
Menej užívateľsky prívetivá fixácie brúsneho papiera

Makita BO3711

Makita BO3711 recenzie a test

Makita BO3711 patrí medzi najobľúbenejšie a najpredávanejšie vibračné brúsky, ktoré sú momentálne k dispozícii. Lety preverený model má príkon 190 W a základnú dosku obdĺžnikového tvaru. Ako podložka, tak doska sú vymeniteľné a dodávaný set neobsahuje možnosť upnutia suchým zipsom – ten možno však ľahko dokúpiť.

Upínanie brúsneho papiera tak prebieha pomocou kovovej páky, ktorá je v tomto prípade relatívne veľká a výmena je tak jednoduchá a zvládne ju každý. Veľmi dobre funguje aj systém na odsávanie prachu, ktorý sa ukladá buď do odsávacieho boxu, alebo je možné pripojiť hadicu od vysávača a docieliť tak naozaj čistej práce. Avšak za predpokladu, že máte dierovaný papier, v ktorom sa neusadzuje prach a odsávanie tak funguje správne.

S hmotnosťou len 1,6 kilogramu sa jedná o jednu z najľahších plnohodnotných vibračných brúsok na drevo. Okrem hlavnej rukoväte je ergonomicky umiestnené aj druhé madlo, ktoré slúžia pre obojručné prevádzku. Rozmery vibračné dosky sú štandardných 185 x 93 mm a prítomná je aj možnosť regulácie brúsneho výkonu a to v rozmedzí 4 až 7 tisíckami kmitov za jednu minútu.

Kvalitné spracovanie, nízka hlučnosť, regulácia otáčok
Pri výmene papiera je nutné odňať odsávacie box

Black-Decker KA274EKA

Black-Decker KA274EKA recenzie a test

Naozaj veľkým kusom techniky je vibračná brúska Black-Decker KA274EKA, ktorá je vhodná pre tie najväčšie plochy, ktoré chcete brúsiť. Jej veľký príkon elektromotora 310 W nemá veľa konkurentov a s jeho silou zvládnete počas chvíľku zbrúsiť tá veľké plochy, ktoré s inými modelmi by ste robili niekoľkonásobne dlhšie.

Ľahkú vadou na kráse je relatívne vysoká hmotnosť 4,2 Kg, takže vibračná brúska nie je vhodná na detailné práce, kde je často potrebné meniť pozíciu brúsenie. Je najvhodnejší pre brúsenie veľkých dosiek, podláh a podobne. Brúsna doska má obdĺžnikový tvar a rozmery 270 x 115 mm – čo je tiež nadštandardne veľká plocha. Otáčky sú samozrejme regulovateľné a to od 6000 po 1000 otáčok za minútu.

Profesionálna brúska Black-Decker KA274EKA má napájací kábel dlhý 3 metre a šikovný upínací systém brúsnych papierov, ktorý funguje na jedno stlačenie palca. Dodávaný vak spoľahlivo lapá vzniknutý prach, alebo je možné na odsávanie pripojiť vysávač. Brúsku vrátane desiatich brúsnych papierov dostanete navyše v praktickom a robustnom kufríku.

Vysoký príkon, robustný kufrík, veľká brúsna plocha
Vyššia hmotnosť 4,2 Kg

Bosch PSS 250 AE

Bosch PSS 250 AE recenzie a test

Najpredávanejšie vibračná brúska Bosch je model PSS 250 AE, ktorý exceluje dobrým príkonom 250 W a možnosťou regulácie kmitov od 14000 až po 24000 kmitov za minútu. Jej kvalitné spracovanie a použitie kvalitných materiálov iba nabúrava použitie plastu na mieste vibračnej plochy, iní výrobcovia majú tento priestor vybavený lepšie, ale to je naozaj jediná vada na kráse tejto skvelej brúsky.

Duálne upínanie znamená, že môžete brúsne papiere prichytiť ako pomocou suchého zipsu, tak pomocou kovových svoriek. Toto riešenie vás tak nijako neobmedzuje, rovnako tak ako vás neobmedzuje hmotnosť 1,6 kilogramu. Práca je veľmi príjemná aj vďaka rukoväti Softgriff, a v spojení s prípadnou rukoväťou, ktorá slúži pre dokonale presné vedenie a rozloženie síl, vás práca jednoducho musí baviť.

Zásobník na prach je vybavený mikrofiltrom Bosch, ktorý sa postará o zachytenie aj veľmi jemného prachu. Zásobník je vybavený aj priehľadom, ktorý slúži pre jednoduchú kontrolu naplnenia. Ergonomické prevedenie je vhodné aj pre ľavákov a s rezonančným obvodom 2 mm sa tak jedná o skvelú brúsku pre každého remeselníka, alebo domáceho majstra.

Duálne upínanie na suchý zips aj kovové svorky, mikrofilter Bosch, vysoký výkon
Plastová vibračná doska

Einhell TE-OS 2520

Einhell TE-OS 2520 recenzie a test

Prevedením veľmi pekná vibračná brúska Einhell TE-OS 2520 boduje okrem dizajnu a dobré ceny rovnako dobrým príkonom elektromotora, ktorý má hodnotu 250 W. Oscilačná rýchlosť má hodnotu 14000 až 24000 kmitov za minútu a je teda regulovateľná. Brúsna doska je typického hranatého prevedenia a má rozmery 230 x 115 milimetrov, čo je nadpriemerný údaj.

Čo sa dá tejto brúske vytknúť je len hmotnosť, ktorá s váhou 3,7 Kg nepatrí medzi najľahšie modely. Pre dlhé brúsenie veľkých plôch, pre ktoré je veľmi vhodná, je to skôr výhoda, než nevýhoda. Horšie sa s ňou budú brúsiť malé plochy a taktiež nebude úplne ideálne manévrovateľnosť. Základňa je vyrobená z hliníka a okrem klasických kovových svory na ňu možno brúsny papier prichytiť aj pomocou suchých zipsov.

Brúska má rezonančný obvod dva milimetre a nájdeme u nej aj praktický tlmič vibrácií a ergonomickú rukoväť. Obe tieto veci prinášajú skvelý komfort pre používateľov, pretože sa k ruke dostane len minimum vibrácií. Súčasťou balenia je praktický kufor, záchytný box na prach, ktorý môže byť nahradený bežným vysávačom, čím dôjde k zefektívneniu odsávanie.

Dobrá cena, slušný výkon, väčšia brúsna plocha
Vyššia hmotnosť 3,7 Kg

Narex EBV 180 E

Narex EBV 180 E recenzie a test

Narex EBV 180 E je robustná dvojručná vibračná brúska, ktorá je určená najmä pre každodennú náročnú prevádzku v remeselných a stolárskych dielňach. Zaobstarávajú si ju tiež remeselníci na stavby a podobne, pretože pevnejšie pracovný nástroj s ťaží nájdete. Veľká väčšina brúsky a komponentov je vyrobená z kovu a odľahčených zliatin, ktorými zaručuje bezproblémový chod po dobu minimálne niekoľkých rokov.

Príkon vibračné brúsky Narex EBV 180 E má slušnú hodnotu 280 W a brúsna základňa, vyrobená z MPE, má rozmery 170×93 mm. Tento rozmer patrí medzi menšie, a preto je brúska vhodná ako na rozmernejšie plochy, tak aj na menšie drevené, kovové, alebo plastové časti. Vstavaný ventilátor efektívne pomáha odsávanie, ktoré následne ukladá prach do zberného papierového vrecka, alebo je možné pripojiť hubicu vysávača.

Vibračná doska sa vychyľuje až o 2,4mm čím dochádza k veľmi efektívnemu úberu materiálu. K rýchlej výmene brúsneho papiera pomáha pomocný systém FastFix a zabudované protizávažie skvele tlmí vibrácie, ktoré sa dostávajú do rukoväte. Chod brúsky je tichý a prídavná rukoväť pre druhú ruku pomáha k dosiahnutiu optimálneho vedenie stopy brúsky.

Veľmi robustné a poctivé prevedenie, kovové materiály
Vyššia cena

Fieldmann FDB 2004-E

Fieldmann FDB 2004-E recenzie a test

Ak nechcete príliš utrácať, brúsite len občasne a mäkké materiály či menšie plochy, mohli by ste si bez obáv vystačiť s vibračnou brúskou Fieldmann FDB 2004-E. Jedná sa o brúsku s radom kompromisov, ktoré však vykupuje veľmi nízka cena. Príkon vibračné jednotky je 150 W a je osadená bežnou obdĺžnikovú základňou, ktorá má štandardné rozmery 187×90 mm. Je vyrobená z mäkkého materiálu, ktorý sa môže po čase používania opotrebovať – guma by bola vhodnejšia.

Ďalším kompromisom je absencia regulácie otáčok, pre väčšie, či menšie úber materiálu si tak musíte vystačiť iba s vlastnou silou prítlaku a správneho použitia brúsnych papierov. Tie sa uchytávajú iba kovovými svorkami – suchý zips u tohto modelu nie je k dispozícii. Výrobca ďalej uvádza, že nie je vhodné brúsiť sadrokartón a my takéto odporúčanie dvakrát zvýrazňujeme.

Spracovanie teda nie je odolné jemnému prachu a výrobca k modelu nedodáva záchytný box na prach – môžete si však bez obáv pripojiť vlastné vysávač, čo je v dôsledku efektívnejšie riešenie. Hmotnosť má iba 1,6 Kg a preto s ňou je práca príjemná aj u členitého podklade. Ak nie ste náročný jedinec a ide vám hlavne o to, aby brúska dobre brúsila, tento model môže pre vás ako stvorený.

Nízka cena a nízka hmotnosť
Nízky príkon 150 W, plastové materiály

Black-Decker KA280

Black-Decker KA280 recenzie a test

Veľmi prakticky vyzerajúci vibračná brúska Black-Decker KA280 zastúpi rovno niekoľko elektrických nástrojov v jednom spotrebiči. Medzi jej hlavné prednosti patrí výmenné brúsnej dosky, ktorá je buď guľatá, alebo trojuholníková. Výmena je navyše veľmi jednoduchá a nepotrebujete pri ňu použiť žiadne náradie. S príkonom 220 W sa jedná o skvelé multifunkčné zariadenie, ktoré zastane obrovský kus práce, či už ste domáci majster, alebo profesionál.

Vibračná brúska na drevo, kov i plast ďalej vyniká pokročilým systém zachytávaním prachu. Cyklónový zásobník na prach zachytáva ďaleko väčšie množstvo aj toho najjemnejšieho prachu a tým pádom robí prácu čistejšie a rýchlejší. Pre upínanie brúsnych papierov slúži suchý zips a hodnota rotačného obvode činí dobré 2 milimetre.

Že sa jedná o kvalitné a výkonnú brúsku svedčí tiež možnosť obojručného ovládania a tri metre dlhý napájací elektrický kábel. Váha 2,3 kilogramu patrí k priemeru medzi brúskami a vďaka otočnému voliči otáčok Autoselect budete mať vždy priebeh brúsenie pod kontrolou za každej situácie a na všetkých brúsených povrchoch.

Kruhová a trojuholníková doska, pokročilé zachytávanie prachu
Menšie ponuka brúsnych papierov

Einhell TE-OS 1320

Einhell TE-OS 1320 recenzie a test

Ďalšiou vibračnou brúskou je Einhell TE-OS 1320, ktorá patrí medzi vibračné brúsky s trojuholníkovou základňou brúsnej dosky. Tá má rozmer 150 x 150 x 100 milimetrov a je priamo predurčená pre vybrusovanie škár a ťažko dosiahnuteľných miest brúskou klasickú. Príjemná je tiež jej nízka cena a preto nie je problém mať túto brúsku v dielni ako doplnok brúsky veľké, obdĺžnikové.

Príkon elektromotora nie je nijako oslnivý a s hodnotou 130 W skvele slúži tomu, k čomu je určená – teda dobrusovanie menších plôch. Otáčky motora sú fixne dané a majú hodnotu 12 tisíc za minútu, teda 24 tisíc kmitov za minútu. Brúsne papiere sa osadzujú na vibračnú dosku pomocou suchých zipsov a v balení ich nejdete 6. Praktická je tiež dodávaná spona na prívodnú elektrickú šnúru, ktorá je pri jednoručným ovládaním skvelým doplnkom.

V balení je tiež zásobník na zber prachu alebo adaptér pre pripojenie vysávača na vyústenie odsávacieho mechanizmu. Váhu 1,5 kilogramu pri práci takmer ani necítite a skvelému pocitu pri brúsení pomáha tiež mäkčená rukoväť, ktorá dokáže tlmiť rad vibrácií. Oscilácie má hodnotu 2 milimetre, takže štandardné, ako je tomu u väčšiny bežných brúsok.

Multifunkčná brúska vhodná pre detailné brúsenie
Nízky príkon elektromotora – 130 W

Bosch PSS 200 AC

Bosch PSS 200 AC recenzie a test

Vibračná brúska Bosch PSS 200 AC boduje predovšetkým svojou prijateľnou cenou. Skôr menší príkon elektromotora 200 W kmitá s brúsnou doskou obdĺžnikového tvaru s rozmermi 185 x 93 milimetrov. Hmotnosť 1,6 Kg patrí k priemeru v tejto výkonnostnej kategórii a práce s brúskou tak nie je nijako fyzicky náročná.

Bosch model PSS 200 AC nevysadili možnosťou regulácie otáčok, respektíve kmitov a tak má brúska stále s hodnotou 24 000 kmitov za minútu. Penová brúsna doska neumožňuje nasadiť brúsne papiere pomocou suchého zipsu a tak sa musíte uspokojiť iba so svorkovým systémom, ktorý však funguje v podaní Bosch veľmi dobre. Ergonomické prevedenie je vhodné aj pre ľavoruké jedince a samozrejmosťou je prítomné odsávanie prachu.

Softgriff rukoväť pohlcuje veľkú časť vibrácií, ktoré by sa inak dostali až do ruky obsluhy. Zabudovaná druhá rukoväť umožňuje obojručné vedenie brúsky, ktoré tak pomáha presnosti a zefektívňuje brúsenie. Oscilačný obvod má hodnotu 2 milimetrov, zberný box na prach má priehľad pre ľahké zistenie stavu naplnenia a tak sa celkovo jedná o veľmi dobrú brúsku pre všetkých hobby užívateľov a kutilov.

Kompaktné rozmery, skvelá kvalita, nízka cena
Horšie sa nasadzuje zberný box, bez regulácie otáčok

Ako vybrať vibračnú brúsku

Príkon

O tom, ako je vibračná brúska výkonná, do najväčšej miery vypovedá uvádzanie príkon elektromotora. Je dôležité povedať, že elektrické vibračné brúsky nie sú nijako energeticky náročné. Tie najmenej výkonné, ktoré sú určené na občasné domáce brúsenie, majú príkon zhruba do 190 W. Od tejto hodnoty sú brúsky už relatívne dobre výkonné a s rastúcim príkonom rastú aj jej možnosti. Do 250 W sa jedná o brúsky pre domácich majstrov a pre menej náročných remeselníkov, kto chce špičkový stroj, bude vyberať v príkonoch 250 W a viac.

Otáčky a kmity

Spolu s príkonom idú otáčky vibračného ústrojenstva, respektíve kmity vibračné dosky. Tieto dva pojmy idú ruka v ruke, pretože kmity sú vyjadrené otáčky krát dve. Ak má vibračná brúska 12 000 otáčok za minútu, vyjadrené na kmity má 24 000 kmitov za minútu. Keďže časť výrobcov udáva tento parameter v otáčkach a iní v kmitoch, je potrebné tento vzťah poznať a správne ho reflektovať.

Platí, že výkonná vibračná brúska by mala mať aspoň 10 tisíc otáčok za minútu, čo súčasné modely kvalitných brúsok napospol všetky spĺňajú. Kmity je dobré mať regulovateľné, ak si však zaobstaráte základný model, ktorý túto funkciu postráda, budete si musieť vystačiť s reguláciou iba vaším prítlakom k brúsenému podkladu.

Brúsna doska a jej rozmery

Väčšina vibračných brúsok, s ktorými ste sa stretli a ktoré tvoria tiež ponuku, sú s obdĺžnikovou vibračnou doskou. Tento tvar je najvhodnejší pre brúsenie veľkých rovných plôch, pre ktoré sú prevažne určené. Okrem obdĺžnikového tvaru je k dispozícii aj trojuholníková brúsna doska, ktorá boduje v horšie dostupných miestach tam, kam sa s hranatou základňou nedostanete.

Úplne výnimočne môžete vidieť kruhovú vibračnú brúsku – v tomto prípade naozaj len ako raritu, pretože ak chcete mať guľatú brúsnu základňu, je jednoznačne lepší excentrická brúska, ktorá okrem kmitanie tiež rotuje.

S vyšším príkonom sa tiež zvyšuje rozmer brúsnej plochy. Základné rozmery sú 182×92 milimetrov a výkonné verzie vibračné brúsky môžu mať obdĺžnik kľudne až o veľkosti 230×115 milimetrov. Dobre si rozmyslite, na aký druh brúsenie brúsku prevažne využijete, lebo s väčšou základňou sa tiež zmenšuje manévrovateľnosť pri komplikovanejším brúsenom podkladu.

Uchytenie brúsnych papierov a odsávanie

Úplne základné uchytenia je v prípade obdĺžnikové vibračné brúsky pomocou kovových svoriek, ktoré sú umiestnené na začiatku a na konci vibračnej plochy. Ich výhoda tkvie v pevnej aretáciu. Zároveň sa však jedná o nie celkom rýchly spôsob uchytenia a v prípade tohto systému je potrebné myslieť na časť brúsneho papiera, ktorý sa ohýba a svorkami aretuje – je teda potrebné mať vždy o niekoľko cm brúsny papier dlhší, než je dĺžky brúsnej dosky. Ako brúska excentrická, tak i vibračná brúska môže byť vybavená suchým zipsom, ktorý aretáciu a výmenu papiera značne zrýchli a uľahčí.

Medzi dôležitú funkciu vibračnej brúsky patrí tiež odsávanie prachu, vznikajúceho brúsením dreva, kovu, farby a plastu. Jeho zachytávanie nielenže zlepšuje kvalitu prostredia, v ktorom ste a kde dýchate, ale taktiež predlžuje životnosť samotnej brúsky. Odsávaním je vybavená takmer každá vibračná brúska a odpad je buď zachytávaný do vaku, plastového zásobníka, alebo odsáva rovno do bežného vysávača. Pre správnu funkciu odsávania je dobré mať v brúsnom papieri otvory, ktoré si buď vytvorte, alebo kupujte také, ktoré je už majú.

Hmotnosť, hlučnosť, doplnky

Ako ľahko, alebo ťažko sa vám bude s vibračnou brúskou pracovať, napovie parameter hmotnosť. Ťažšie vibračné brúsky však nie sú rozhodne na škodu, častokrát i naopak – vždy záleží na aký účel vibračnú brúsku kupujete. Ľahké modely sú dobré pre ľahšiu manipuláciu a jednoručné ovládanie, zatiaľ čo na ťažšie prevedenie pri hrubom brúsení nemusíte toľko tlačiť a tým pádom vás nebudú bolieť toľko ruky. Tiež čím výkonnejšie brúska, tým je jej váha oprávnene vyššia.

V hladine hlučnosti sú pomerne veľké rozdiely výrobok od výrobku. Do tohto parametra zasahuje niekoľko vecí, ako je výkon elektromotora, kvalita spracovania, alebo kvalita materiálu vibračné dosky a šasi. Vždy je dobré sa pozrieť do recenzií a parametrov produktu, ako je hlučnosť hodnotená, alebo stanovená.

Medzi najčastejšie doplnky patria určite anti-vibračný systém, ktorý pri práci s vibračnou brúskou znateľne zvýši komfort a tým pádom aj dobu, po ktorú môžete brúsiť. Antivibračným systémom sú vybavené najmä výkonnejšie modely a výrobky od renomovaných značiek náradia. Často sa tiež stretnete s mäkčenými rukoväťami, ergonomickými tvarmi a druhým držadlom pre uchopenie brúsky oboma rukami. Tým zoznam hlavných funkcií a doplnkov končí.

4.4/5 - (23 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.