Malé spotrebiče do kuchyne,

Vaflovače: Test a recenzie 10 najlepších

Vaflovač je na prvý pohľad malý, ale pritom veľmi unikátny kuchynský spotrebič. Kto sa zamiloval do skvelých belgických vaflí, ten si je vďaka nemu bude môcť pripraviť aj v pohodlí svojho domova. Okrem tohto druhu zvládne tiež srdiečkový alebo kvetinový tvar. Hlavnou prednosťou je ako rýchlosť prípravy, tak celková jednoduchosť.

Podobne ako toustovač, aj waflovač môže ponúknuť viac funkcií, a okrem vaflí ho tak možno použiť napríklad na prípravu toastov, muffinov alebo na klasické grilovanie. Taký vaflovač 3 v 1 sa stáva všestranným pomocníkom, nech je chuť na sladké aj na slané.

Zohľadniť by ste mali nielen príkon, počet vaflí, tvar a materiál platničky, rozmery vaflovača, ale aj počet funkcií a s tým spojené vlastnosti. Napríklad nepriľnavosť platničiek a ich umývateľnosť v umývačke. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie vaflovače a ich recenzie.

Najlepšie vaflovače – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších vaflovačov z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Severin WA 2103GRAEF WA80DeLonghi SW12C.BKAriete Party Time ART 187Concept VF3040Rommelsbacher WA 1000EClatronic WA 3491/WHSteba CM 3Gorenje WCM702PWSteba WE 20 VOLCANO BLACK
Hmotnosť1,6 kg2,6 kg2,5 kg1,3 kg1,6 kg2 kg1,2 kg1,8 kg3 kg1,9 kg
Tvar vaflíSrdceSrdceŠtvorecŠtvorecŠtvorecSrdceSrdce-SrdceSrdce
Nepriľnavý povrchÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 vaflovačov

Severin WA 2103

Severin WA 2103 recenzie a test

Vaflovač Severin WA 2103 je pomocníkom pre každého, kto doslova miluje chutné vafle. K dispozícii sú 2 pečenie dosky, ktoré majú nepriľnavý povrch. To sa podpisuje na jednoduchosti prípravy, aj na jednoduchom čistenie. Vďaka dobrej hodnote príkonu o veľkosti 1 200 W je prístroj veľmi rýchlo nahriaty, rovnako ako je spojený aj s rýchlou prípravou jedla.

V čelnej časti je jednoduchý točný gombík, ktorý umožní jednoduché nastavenie teploty. Nechýba tiež 2 diódy, červenej a zelenej farby. Tie symbolizujú ako prevádzku, tak aj to, že je prístroj pripravený a nahriaty a je možné začať s prípravou.

Moderný plášť kombinuje nerezový povrch s kvalitnou čiernym plastom. Vďaka uskladnenie vo vertikálnej polohe dokáže dobre šetriť miesto. Celkový plocha je prakticky rozdelená na vytvorenie 4 jednotlivých vaflí, ktoré majú tvar trojuholníka.

Nepriľnavý povrch, plynulé nastavenie teploty, 2 pečenie dosky
Nič zásadné sme nenašli

GRAEF WA80

GRAEF WA80 recenzie a test

Waflovač GRAEF WA80 zaujme už na prvý pohľad. A to ako svojou okrúhlou konštrukciou, tak predovšetkým svojím kvalitným nerezovým vzhľadom. Má tiež tepelne izolované rukoväte, čo eliminuje akékoľvek popálenia počas obsluhy.

K dispozícii je celkom 6 pečúcich úrovní, čo sa pozitívne podpisuje na dokonalom výsledku, podľa potreby každého stravníka. Samozrejmá je aj jednoduchá elektronická regulácia teploty. Dosky na vafle sú vyrobené z nepriľnavého materiálu. Vďaka tomu sa cesto na vafle nepripeká, rovnako ako je zabezpečená aj jednoduchosť a rýchlosť čistenia a údržby všeobecne.

Príkon o hodnote 1 200 W má vplyv ako na rýchle nahriatie, tak i na krátku dobu prípravy. Celkom je možné v rámci 1 prípravy vytvoriť 5 jednotlivých vaflí, ktoré majú obľúbený tvar srdca. Nechýba jednoduché ovládanie pomocou minimalistického panelu.

6 pečiacich úrovní, nepriľnavý povrch, dizajn
Podľa niektorých ohlasov zostáva po vypnutí dlhšiu dobu horúci

DeLonghi SW12C.BK

DeLonghi SW12C.BK recenzie a test

Vaflovač DeLonghi SW12C.BK má veľmi elegantné nerezové prevedenie s robustnými nožičkami, ktoré zaisťujú jeho maximálnu stabilitu. Zaujme tiež svojimi kompaktnými rozmermi, a tak ani v malej kuchyni nebude zaberať nijak veľké miesto. Kladom je aj priestor pre schovanie kábla, ktorý sa jednoducho namotá okolo samotných nožičiek. Skladovať je možno tento model aj vertikálne.

Príkon o hodnote 800 W plne dostačuje pre bežnú domácu prípravu. Disponuje praktickým uzamykateľným systémom, ktorý sa hodí ako počas prípravy, tak eliminuje aj otvorenie počas manipulácie a tiež skladovanie.

Nepriľnavý povrch dosiek eliminuje pripaľovanie. Jednoduchá je ich údržba. Obe 2 je možné vybrať a buď umyť klasicky, alebo je možné ich vloženie do umývačky riadu. Praktický veľký predný úchyt zlepšuje celkovú manipuláciu.

Hlboká platnička pre hrubšie vafle, zamykanie
Nižšia hodnota príkonu

Ariete Party Time ART 187

Ariete Party Time ART 187 recenzie a test

Vaflovač Ariete Party Time ART 187 má veľmi netradičný retro dizajn, ktorý kombinuje štýlovú červenú farbu s bielymi líniami. Na hornej časti sa nachádzajú 2 kontrolky, a to červená a zelená. Tie informujú ako o prevádzke, ako aj o situácii, kedy je už vaflovač plne nahriaty a je možné do neho nalievať cesto na vafle.

Výkon tohto modelu je 700 W a je určený na prípravu 2 kusov vaflí. Tie majú klasický a najpopulárnejším, teda štvorcový tvar. Príprava prebieha na 1 platničke, ktorá je rozdelená práve na dvojicu kusov. K vaflovači je primontovaná napevno.

Systém bezpečného zamykania eliminuje otvorení ako počas prípravy, ako aj v čase ukladania. Nepriľnavý povrch zjednodušuje prípravu a umožní aj ľahkú údržbu. Postačí utretie bežným obrúskom. Vďaka systému navíjanie kábla navyše nikde neprekáža.

Retro dizajn, rýchlosť prípravy
Neodnímateľné dosky

Concept VF3040

Concept VF3040 recenzie a test

Vaflovač Concept VF3040 zaujme hodnotou príkonu o veľkosti 1 000 W. Ten zaistí bleskové nahriatie aj veľmi rýchlu prípravu. Tiež zaujme materiálom svojich platničiek. Tie sú vyrobené z keramiky, čo sa podpisuje na rovnomernom vedenie tepla a výslednej kvalite vaflí. Tiež zaujmú tým, že sú nepriľnavé, a tak sa veľmi jednoducho udržujú. Celkom možno pripraviť 2 vafle o štvorcovom tvare.

Kontrolka prevádzky a nahriatie dá vedieť, kedy je všetko pripravené. Vďaka izolovanému studenému držadlu sa netreba báť popálenia počas manipulácie, ani počas prípravy. Nechýba ani priestor pre kábel, ktorý tak nikde neprekáža.

Moderný je tiež vzhľad, ktorý má obdĺžnikový tvar a kombinuje využitie nerezového materiálu s kvalitným čiernym plastom. Zaujme i ľahká manipulácia, a to vďaka nízkej hmotnosti, ktorá činí len 1,6 kilogramov. Kompaktné rozmery navyše umožní ľahké uloženie kamkoľvek.

Keramické platničky, nízka cena
Platničky nie sú vyberateľné

Rommelsbacher WA 1000E

Rommelsbacher WA 1000E recenzie a test

Waflovač Rommelsbacher WA 1000E je naozaj moderným pomocníkom do každej kuchyne. Ukazuje to svojou netradičnou konštrukciou, rovnako ako materiálom. Je vyrobený z nerezovej ušľachtilej leštenej ocele, ktorá napomáha nielen luxusnému vzhľadu, ale aj jednoduché údržbe a samotnému čisteniu.

Pečúca plocha je okrúhleho prevedenia a má priemer 18 centimetrov. Vďaka tomu je možné pripraviť celkom 5 dostatočne veľkých vaflí, ktoré majú populárne tvar srdiečok. Obe dosky na pečenie majú nepriľnavý povrch, čo zjednodušuje prípravu, rovnako ako následné čistenie.

Teplotu prípravy je možné plynule regulovať. Indikátor sám upozorní, kedy je všetko pripravené. Vďaka izolované rukoväte je eliminované možné riziko popálenia. Má praktický priestor pre uchovanie kábla a skladovať ho možno aj vo vertikálnej polohe.

Unikátny dizajn, regulácia teploty
Vyššia cena a rozmery

Clatronic WA 3491/WH

Clatronic WA 3491/WH recenzie a test

Vaflovač Clatronic WA 3491/WH má hneď niekoľko kladov. Prvým sú určite kompaktné rozmery, ktorý sú spojené tiež s nízkou váhou, ktorá je 1,2 kilogramov. Zároveň to neznamená, že by ponúkol možnosť tvorby malých vaflí. Je to práve naopak. Pečúca plocha má priemer dobrých 18 centimetrov a je rozdelená tak, aby vytvorila 4 vafle v tvare sŕdc.

Zaujme možnosť ľahkého skladovaní ako vo vertikálnej, tak aj horizontálnej polohe. Na rýchlosť prípravy má vplyv príkon o hodnote 1 200 W. Ďalej nechýba kontrolka prevádzky a pripravenosti, vďaka čomu sa proces nijako výrazne nezdržuje.

Pečúce plochy majú nepriľnavý povrch, a tak nehrozí pripaľovaniu, rovnako ako je zabezpečená aj jednoduchá údržba. Plynule nastaviteľný termostat umožní zvoliť optimálnu teplotu. Kladom je aj izolovaná rukoväť, alebo praktická poistka eliminujúci prehriatiu.

Dobrý príkon, ochrana proti prehriatiu, plynulý termostat
Bez vyberateľných dosiek

Steba CM 3

Steba CM 3 recenzie a test

Vaflovač 3 v 1 Steba CM 3 je dobrým pomocníkom pre každého, kto má chuť na prípravu domácich pochúťok. Tu umožní prípravu populárnych muffinov, rovnako ako obľúbených cake-pops a ďalej nemožno ignorovať ani zaujímavé donuty. To všetko v pohodlí domova, vďaka 3 nepriľnavým formám, kde však chýba tá klasická, na bežné belgické vafle.

Nepriľnavý povrch foriem uľahčí ako čistenie, tak eliminuje pripaľovaniu počas prípravy. Jedlá možno vytvárať aj bez nutnosti použitia oleja. Systém Easy-click-off je spojený s jednoduchosťou výmeny foriem. Na nich je možné pripraviť aj slané pokrmy. Príkon tohto modelu je postačujúcich 800 W.

Vďaka svetelnej kontrolke je možné presne zistiť, kedy je prístroj nahriaty a kedy je možné začať s prípravou. Protišmykové nožičky tiež výrazne zvyšujú stabilitu pri chystanie pokrmov. Konštrukcia ponúkne aj priestor pre uschovanie napájacieho kábla.

Celkom 3 formy, systém Easy-click-off
Bez formy na belgické vafle

Gorenje WCM702PW

Gorenje WCM702PW recenzie a test

Vaflovač 2v1 Gorenje WCM702PW je pomocníkom, ktorý umožní pripraviť si vafle sladké aj tie slané a ďalej tiež obľúbené cupcakes. K tomu poslúži 2 formy, ktoré sú veľmi jednoducho vymeniteľné. Keďže sú vyberateľné, je tiež uľahčená ich údržba spojená s čistením. Tomu napomáha aj nepriľnavý povrch, ktorý sa ocenia aj počas prípravy.

Skladovanie je možné v klasickej horizontálnej, tak i vertikálnej polohe. Nechýba praktický indikátor teploty upozorňujúci na pripravenosť, ani bezpečnostné uzatvárací mechanizmus, ktorý eliminuje problémy pri príprave a skladovaní.

Izolované rukoväte sú zárukou ľahkej manipulácii hlavne počas prevádzky. Pripraviť je možné buď 5 vaflí o obľúbenom tvare srdca, alebo vďaka druhej forme 7 takzvaných cupkakes. Presná hodnota príkonu činí 700 W. Gumová základňa navyše zvyšuje celkovú stabilitu pri použití.

Platničky na vafle a cupcakes, údržba dosiek
Väčšia váha oproti porovnávaným modelom

Steba WE 20 VOLCANO BLACK

Steba WE 20 VOLCANO BLACK recenzie a test

Vaflovač Steba WE 20 VOLCANO BLACK je pripravený rýchlo a jednoducho pripraviť 4 dokonalé vafle takzvaného belgického štýlu. Unikátom konštrukcia nie je len zaujímavý dizajn kombinujúci nerez a tiež čierny plast. Nechýba praktický inovatívne otvor na naplnenie. Ten zaistí presné odmeranie cesta aj to, že sa ho naleje presne toľko, aby nedošlo k nežiaducemu pretečeniu.

Vďaka nepriľnavému povrchu stačí úplné minimum tuku. Materiál sa podpisuje aj na jednoduchosti a rýchlosti samotného čistenia. Vďaka izolované rukoväti nehrozí riziko popálenia počas obsluhy. Ukladať je možné tento model ako v horizontálnej, tak i vertikálnej polohe.

Príkon činí 700 W a stav prevádzky signalizuje praktická kontrolka. Druhá kontrolka signalizuje stav súvisiaci s tým, že je prístroj nahriaty a je možné začať s prípravou. Priestor pre uloženie kábla eliminuje to, že by prekážal.

Otvor pre naplnenie a elimináciu pretečeniu
Pevne namontované dosky

Ako vybrať vaflovač

Na trhu možno nájsť dva varianty. Prvý je klasický waflovač, ktorý umožní prípravu len klasických vaflí. Potom existujú aj modely označované ako vaflovač 3v1. Ich špecifikom je to, že použitie dokážu výrazne rozšíriť. V nich je potom možné pripraviť napríklad donuty, obľúbené cupcakes (muffiny), rovnako ako je možné použiť na toasty a grilovanie, alebo na prípravu slaných pokrmov. Typ možnej prípravy sa odvíja od typu dosiek, ktoré taký model ponúkne.

Materiál konštrukcie

Úlohu pri výbere hrá tiež jeho konštrukcia. Vaflovač býva vyrobený z dvoch materiálov. Tým lepším je nerez, ktorý nielen dobre vyzerá, ale ponúkne aj lepšie kvalitatívne vlastnosti. Negatívom je určite o niečo vyššia cena. Druhý obvyklým materiálom je plast, ktorý zaujme hlavne svojou cenovou dostupnosťou. Niektoré firmy sa snažia materiály kombinovať a vytvárajú elegantné prevedenie, ktoré kombinuje napríklad nerez s kvalitným čiernym plastom.

Tvary vaflí

Vaflovač vyberajte tiež podľa jeho tvaru, od ktorého sa zvyčajne odvíja aj tvar samotných pečúcich dosiek. A z toho následne vyplýva to, aký tvar budú mať samotné vafle. Klasikou sú vafle štvorcové alebo obdĺžnikové. Ide o pomerne bežný typ a označujú sa tiež ako belgické vafle. Ide tak o odkaz k originálnemu produktu. Sú však i prevedenie, ktoré majú okrúhlu konštrukciu, ktorá umožní vytvoriť tvar iný. Známe sú napríklad tvary trojuholníkové čiže srdiečka, rovnako ako nemožno opomenúť prevedení, ktoré pripomína napríklad kvety.

Platničky a ich povrch

Je štandardom, že povrch platničiek je obvykle nepriľnavý. To znamená, že je eliminované pripekaniu, rovnako ako to, že nie je potrebné nijako veľké množstvo oleja, čo uľahčuje tiež údržbu. Vo väčšine prípadov sa používajú kovové materiály, ktoré sú potiahnuté nepriľnavou vrstvou (teflónom). Nájsť však môžete aj waflovač, ktorého platničky sú keramické, ktoré dobre rozvádza teplo.

Počet vaflí

Dôležitú úlohu má aj počet vaflí, ktoré dokáže prístroj pripraviť. Tento parameter ľahko súvisí aj s jeho celkovou veľkosťou, alebo s jeho tvarom. Pokiaľ ide o belgické vafle, kedy je vytváraný štvorec alebo obdĺžnik, tak ponúkne drvivá väčšina variant možnosť pripraviť si 2 vafle. Pri iných tvarov je štandardom, že možno v rámci jednej prípravy vyrobiť 4 – 5 vaflí.

Príkon

Má vplyv ako na to, s akou rýchlosťou bude vaflovač nahriaty, tak na to, za ako rýchlo môžu byť vafle hotové. Modely s nižším príkonom majú hodnotu okolo 700 W, čo pre nenáročné domáce použitie plne dostačuje. Lepšie modely však vie ponúknuť príkon okolo hodnoty 1 000 W a vyššie.

Vlastnosti a funkcie

V prípade skladovania by mala zaujať možnosť využiť ako horizontálnu, tak i vertikálnu pozíciu. Ďalej je kladom blokovací bezpečnostný systém, ktorý by eliminoval otvorenie oboch častí. Funkciou, ktorá je praktická u prípravy, je regulovateľná možnosť teploty vďaka termostatu, rovnako ako možnosť využitia indikátora – kontrolky ktorá upozorní na to, že je waflovač už kompletne nahriaty.

4.3/5 - (29 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.