Outdoor,

Najlepšie termosky: na jedlo, pitie, pre deti | Recenzie, test

Termoska je dobrým pomocníkom pre každého, kto si chce dopriať svoj teplý alebo naopak studený nápoj aj dlhší čas po jeho príprave. Veľkou výhodou, ktorú dnes termoska má, je jej veľká univerzálnosť. Je v podstate jedno, aký nápoj sa do nej pripraví a aký je v nej prenášaný. Niektoré modely sa už navyše neobmedzujú len na klasické pitie. Existuje aj termoska na jedlo a niektoré termosky určené deťom môžu mať napríklad aj obľúbenú slamku.

Zatiaľ čo klasický termohrnček je určený už na samotnú konzumáciu, termosky sú využívané hlavne na transport daných nápojov, a to pokiaľ možno v požadovanej teplote po čo najdlhšiu možnú dobu.

Termoska môže byť využitá ako bežnými ľuďmi, ktorí si chcú teplý alebo studený nápoj vychutnať počas svojich štandardných ciest, tak môže byť využitá aj outdoor nadšenci, ktorí si ho chcú dať na zahriatie bez toho, aby museli nápoj v daný čas zdĺhavo a komplikovane variť.

Sortiment termosiek je dnes naozaj bohatý ako s ohľadom na ich možné využitie, tak s ohľadom na veľkosti a objemy, ktoré ponúka. Prevažná väčšina súčasných termosiek je nerezových a dvojplášťových, rozdiely sú v ich určenie a systému uzáveru. Ten býva najčastejšie mechanický (tlačidlový), alebo skrutkovací. Veľkoobjemové termosky majú často dávkovací uzáver, a to napríklad v prevedení pumpičky. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie termosky a ich recenzie.

Najlepšie termosky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších termosiek z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Recenzie 10 termosiek

Termoska Esbit

Termoska Esbit recenzie a test

Termoska na čaj Esbit VF1000ML je samozrejme využiteľná aj na celý rad ďalších nápojov, jej objem totiž činí dostatočný 1 liter. Výška termosky je 27 centimetrov a jej celkový priemer je 9 cm. Zaujme aj pomerne nízka váha, ktorá činí len 537 gramov. To však nie sú jediné jej prednosti. Jedná sa o dvojplášťové riešenie, ktoré je vyrobené z nerezovej ocele. Vnútorná časť je potiahnutá vrstvou striebra, ktoré dokáže zabezpečiť lepšie udržanie tepla.

V prípade nápoje naliateho v bode varu možno očakávať, že za 12 hodín bude mať pri uchovaní termosky v normálnych podmienkach teplotu okolo 75 stupňov Celzia. Vnútorný povrch zo striebra navyše zabezpečí antibakteriálne vlastnosti a eliminuje aj nepríjemné usadenie kalu a ďalších nečistôt. Už vzhľadom k vyššej cene sa nechá predpokladať, že sa jedná o veľmi kvalitnú termosku, čo okrem iného dopĺňa fakt, že disponuje dvojicou uzáverov. Podľa potreby ju opatríte buď závitovým, alebo mechanickým uzáverom.

Tescoma Constant nerez

Tescoma Constant nerez recenzie a test

Termoska Tescoma Constant nerez je dvojplášťovou variantou termosky, ktorá využíva vákuového princípu. Vďaka prevedeniu z kvalitného nerezu je zaistená ako odolnosť a dlhá životnosť, tak aj odolnosť voči korózii. Kladom je tiež vydarený vzhľad, ktorý dotvára niekoľko drobných čiernych prvkov. Celkový objem termosky je 1 liter a je určená pre uchovanie nielen akýchkoľvek teplých, ale aj akýchkoľvek studených nápojov.

Priemer termosky je klasických 9 centimetrov a jej hmotnosť je iba 400 gramov, čo je zárukou jednoduchého transportu. Vybavená je jedno dotykovým uzáverom pre pohodlné otvorenie i zatvorenie, čo zaručuje nalievanie nápoja s minimálnou stratou teploty. Horná časť termosky poslúži aj ako praktický hrnček na nápoj, ktorému v tomto prípade nechýba ani malé a praktické uško.

Termoska na jedlo Esbit

Termoska na jedlo Esbit recenzie a test

Termoska na jedlo Esbit zaujme už na prvý pohľad, má totiž práškovú povrchovú úpravu, ktorá pôsobí moderne a nadčasovo. Tiež nadchne svojou kvalitou, vďaka ktorej je určená aj pre náročné outdoorové použitie. Tu oceníte aj protišmykovú úpravu materiálu. Celkový vnútorný objem termosky je 0,75 litra, jej výška činí16 cm a priemer 10,8 cm, nadchne tak svojou celkovou kompaktnosťou.

Skrutkovacie viečko termosky možno využiť aj ako praktický hrnček, alebo aj ako misku. Vďaka širokému hrdlu je zaistený ako dobrý prístup k jedlu, tak i bezproblémové čistenie. Majitelia oceňujú aj nízku váhu, ktorá je iba 470 gramov. Či už ju využijete v prírode, v práci, alebo bude použitá ako termoska na zmrzlinu, svojou kvalitou i vlastnosťami udržanie teploty nesklame.

Tescoma termoska Constant

Tescoma termoska Constant recenzie a test

Termoska na kávu Tescoma Constant vyzerá na prvý pohľad ako klasická kanvica, oproti nej je však veľkou prednosťou dlhodobé udržanie teploty. Nie je vhodná len na teplé nápoje, hodí sa aj na uchovanie tých studených. Ide o dvojplášťovú vákuovú termosku, ktorá zaujme aj možnosťou veľmi jednoduchého nalievanie, a to prostredníctvom systému dávkovača, kedy nedochádza k strate vnútornej teploty.

Oproti konkurenčným produktom má väčší objem, a to až 1,2 litra. To sa však podpisuje aj na jej veľkosti a vyššej váhe, ktorá činí 750 gramov. Výrobca sľubuje mimoriadnu kvalitu a dlhú odolnosť, čo je potvrdené aj tým, že je na produkt poskytovaná predĺžená záruka v dĺžke celých 5 rokov. Spotrebiteľom sa páči jej kvalitné a nerezové prevedenie, zmieňujú tiež často praktickosť a dobrý pomer ceny a kvality.

Skip Hop Zoo

Skip Hop Zoo recenzie a test

Skip Hop termoska Zoo je ideálna termoska na jedlo pre deti, a to pre svoj dizajn, na ktorom je vydarený motív psíka, alebo môže byť veľa ďalších grafik zvieratiek. Výrobca samozrejme kládol dôraz na kvalitné materiály, a tak sa v termoske nevyskytujú látky ako BPA, ftaláty a ďalšie. Vyrobená je z nerezu a plastových súčastí, z plastu je spodná časť, viečko a tiež praktická vidlička určená na naberanie jedla, ktoré možno v termoske uchovávať.

Jej rozmery sú 12 centimetrov na výšku a 8,5 centimetrov na priemer. Celkový objem je 325 mililitrov. Pokrm dokáže v závislosti od okolitej teploty udržať po dobu približne 5 – 7 hodín. Vďaka veľkému priemeru je umožnené pomerne jednoduché čistenie a negatívom pre mnohých môže byť fakt, že nie je doporučené umývanie v umývačke riadu. Výrobok pochádza ako mnohé ďalšie z Číny a o to viac poteší, že konkrétne tento spĺňa prísne európske štandardy ASTM & EN14372.

Banquet OK Culinaria

Banquet OK Culinaria recenzie a test

Termoska s pumpičkou Banquet OK Culinaria zaujme predovšetkým svojím objemom, ktorý činí 1,9 litrov. Vďaka tomu je možné uchovať dostatočné množstvo teplého aj studeného nápoja pre väčšiu skupinu ľudí. Vnútorný priestor termosky je tvorený sklenenou vložkou, ktorá napomáha udržanie teploty po dlhú dobu. Rizikom však môže byť krehkosť, a preto nie je odporúčané používať ľad.

Veľmi praktickou funkciu ponúka integrovaná pumpa, pomocou ktorej je možné jednoducho naliať nápoj do šálku alebo pohára a nestratiť tým príliš tepla zvnútra nádoby. Termoska zaujme ďalej svojím podareným dizajnom ktorý kombinuje štýlový nerez s čiernymi plastovými dielmi. Jej celková výška je 39 centimetrov a jej univerzálnosť poteší až na dve výnimky, nie je vhodná pre uchovanie sýtených nápojov a pre uchovávanie akýchkoľvek mliečnych nápojov.

Suavinex MNL

Suavinex MNL recenzie a test

Termoska na príkrmy Suavinex MNL je priamo určená všetkým malým deťom. Potvrdzuje to svojím podareným dizajnom, ktorý využíva ružovú či modrú farbu a motív medvedíka. Kladom sú aj praktické vlastnosti, dokáže konkrétne pokrm, ale aj akýkoľvek nápoj udržať pri požadovanej teplote až po dobu 4 hodín. Praktickou vlastnosťou je široké hrdlo a tiež zaoblené hrany, čo napomáha jej čisteniu.

Celkový objem má táto detská termoska presne 500 mililitrov a pýši sa aj nízkou hmotnosťou, ktorá je len 370 gramov. Vnútorný plášť je vyrobený z nerezovej ocele, ktorá neabsorbuje akékoľvek pachy, ani zápachy. Praktickou vlastnosťou je špeciálny ventil na nalievanie nápojov, ktorý možno aktivovať jednoduchým stlačením. Je vhodná pre deti už od narodenia a výrobca neodporúča jej umývanie v umývačke riadu, na čo je potrebné myslieť.

B.BOX Termoska so slamkou

B.BOX Termoska so slamkou recenzie a test

Termoska pre deti B.Box môže byť použitá predovšetkým na klasické nápoje. Starším deťom táto termoska so slamkou umožní samostatné a bezproblémové pitie, slamka je vyrobená zo silikónu a umožní vypiť aj posledné zvyšky nápoja. Jej prednosťou je vydarený dizajn, ktorý kombinuje nerezovú časť s prvkami plastovými, ktoré sú vyvedené v rôznych zaujímavých farbách.

Vďaka kvalitnému prevedení vie počas 7 hodín udržať studené nápoje a po dobu 5 hodín nápoje teplé. Celkový objem je pre deti dostatočných 350 mililitrov a zaujme jednoduchým používaním, kedy stačí len stlačiť príslušné tlačidlo a viečko sa samo otvorí. Veľmi praktická je jej údržba, na rozdiel od mnohých konkurenčných termosiek umožňuje umývanie v umývačke riadu. Vydarené spracovanie necháva odkaz aj na spomínanom viečku, kde je umiestnené praktické držadlo pre jednoduché prenášanie, či zavesenie.

Stanley Legendary Classic

Stanley Legendary Classic recenzie a test

Termoska Stanley Legendary Classic zaujme predovšetkým svojím čiernym dizajnom, rovnako ako kvalitnými materiálmi. Je vyrobená z nerezovej ocele bez BPA a pre udržanie požadovanej teploty využíva dvojité nerezové steny a vákuovej izolácie. Je opatrená náterom proti praskaniu, čím si zachová stále dokonalý vzhľad. Vďaka svojej konštrukcii vie udržať teplý nápoj pri požadovanej teplote až 24 hodín a studený po dobu 32 hodín.

Nadchne tiež kráľovský objem, ktorý činí 1,9 litrov. Uzáver je skrutkovacie s istotou stopercentné tesnosti, negatívom môže byť snáď len vyššia váha, ktorá činí 1 200 gramov. Inak sa jedná o praktického pomocníka, ktorý sa v závislosti na parádnom madle ľahko prenáša a vďaka viečku možno mať po ruke vždy aj šálek, do ktorého možno nápoj naliať.

Lamart LT4008 Branche

Lamart LT4008 Branche recenzie a test

Termofľaša Lamart LT4008 Branche spadá do kategórie menších a jednoduchších termosiek, čo sa však pozitívne podpisuje aj na jej nízkej cene. Celkový objem tohto typu termosky je 420 mililitrov a rozhodne poteší jej nízka hmotnosť, ktorá činí 370 gramov. Vďaka kompaktným rozmerom si ju možno vziať v podstate kamkoľvek, pretože na výšku meria 23,3 centimetrov a jej priemer má hodnotu 6,4 cm.

Celá termoska je vyrobená z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele, ktorú dopĺňa plastová vrchná časť s praktickým mechanizmom. Ten stačí len stlačiť a už je možné nalievať pripravené nápoje. Ako vonkajšia, tak i vnútorná časť je vyrobená z ocele, čo z nej robí veľmi odolný produkt a praktická poistka v hornej časti zabraňuje akémukoľvek nečakanému otvoreniu.

Ako vybrať termosku

Termoska je dobrým pomocníkom vo chvíli, kedy potrebujete udržať jedlo alebo nápoje teplé, či naopak studené. Pri výbere treba zohľadniť rad vecí, od veľkosti, cez určenie, až napríklad po použité materiály. Pozrite sa, na čo sa pri výbere sústrediť primárne.

Konštrukcia termosky

Väčšina termosiek na trhu má takzvaný dvojitý plášť. To znamená, že je tvorená vonkajšou vrstvou a následne vrstvou vnútornou, v ktorej už je samotný nápoj. Jednoduché a dnes už väčšinou historické termosky využívajú vnútornú sklenenú nádobu a priestor okolo nej je vyplnený izoláciou. Takáto varianta môže byť krehká, ale aj veľmi ťažká. Preto sú oveľa lepšie termosky nerezové. Z ocele je vyrobená vonkajšia aj vnútorná časť. Miesto výplne je vákuum, ktoré napomáha lepším izolačným vlastnostiam.

Materiál

Najjednoduchší a tiež najlacnejší termosky sú vyrobené z plastu. Ten však nemá nijako dobré izolačné vlastnosti a nápoj môže rýchlo chladnúť (alebo tepla). Lepším riešením sú nerezové termosky, ktoré už vedia udržať teplotu počas 6 – 12 hodín. Špičkou je termoska z titánu, ktorá môže uchovať teplý nápoj po dobu 24 hodín a studený až po dobu 2 dní.

Objem

Dôležitá vlastnosť, s ktorou súvisí aj využitie. Štandardom je dnes objem okolo jedného litra. Väčší objem s veľkosťou okolo 2 litrov môže ponúkať termoska s pumpičkou, ktorá je skôr stacionárnom riešením. Menšie objemy naopak majú detské varianty, kde sa pohybujeme v rozmedzí 300 – 400 ml.

Využitie

Všeobecne sú termosky používané na uchovanie teplého alebo studeného pitie. Existuje však aj termoska na jedlo, do ktorej je možné umiestniť detské príkrmy, klasické jedlo, alebo napríklad zmrzlinu. Nemusí sa nutne jednať len o varianty pre deti, termoska na jedlo sa hodí aj ľuďom ktorí trávia dlhší čas v prírode a chcú mať ľahko k dispozícii teplé jedlo.

Uzáver

Najjednoduchší a najpraktickejší variantou je klikacie uzáver, ktorému sa tiež hovorí mechanický. Stačí stlačiť, viečko sa otvorí a nápoj možno naliať. Alternatívou je skrutkovací uzáver, ktorý je komplikovanejšie na použitie, ale praktickejšie, pokiaľ ide o tesnosť. Dávkovacie uzávery sú použité u stacionárnych termosiek, vykonané môžu byť buď pumpičkou, alebo tlačidlom. Medzi deťmi je tiež obľúbená termoska so slamkou, ktorá uzatvára výpočet možností uzáverov, ktoré sa v súčasnosti používajú.

4.5/5 - (22 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.