Outdoor,

Najlepšie termohrnčeky: na kávu, do auta ai. | Recenzie, test

Termohrnčeky sú možnosťou, ako uchovať svoj obľúbený teplý alebo studený nápoj dlhšiu dobu pri požadovanej teplote. Sú riešením, ktoré eliminuje jeho rýchle vychladnutí, alebo naopak zteplání. Termohrnček je dobrou voľbou hlavne pre toho, kto si chce vytvoriť nápoj podľa svojich predstáv ešte doma, ale chce si ho vypiť inde. Na ceste, v zamestnaní, alebo len za pár desiatok minút až hodín. Vďaka termohrnčekov nápoju zostane požadovaná teplota, čo sa pozitívne podpíše aj na jeho chuti.

Zatiaľ čo termoska je spojená zvyčajne s väčšími objemami, kedy umožní konzumácii nápoja po celý deň, termo hrnček je objemovo alternatívou klasického hrnčeka. Niektoré prevedenia sú vyložene alternatívami pre klasické hrnčeky a kelímky, zatiaľ čo iné možno pevne uzavrieť, a tak je ľahko transportovať aj v inej polohe, než v zvislej a bez rizika vyliatia.

Líšiť sa samozrejme môžu svojím objemom, materiály, ale aj tým, ako dlho udrží nápoj pri požadovanej teplote. Ponuka jednotlivých výrobcov a obchodov je celkom bohatá, a tak sa spoločne môžeme pozrieť na najlepšie termohrnčeky, ktoré na trhu aktuálne sú. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie termohrnčeky a ich recenzie.

Najlepšie termohrnčeky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších termohrnčekov z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Recenzie 10 termohrnčekov

Tescoma Constant nerez

Tescoma Constant nerez recenzie a test

Kvalitný termohrnček Tescoma Constant nerez je určený ako na teplé, tak aj na studené nápoje. Celkový objem hrnčeka činí zaujímavých 400 ml, vďaka čomu uspokojí aj toho, kto si rád dopraje väčšie množstvo svojho obľúbeného pitia. Hrnček zaujme aj svojim prevedením, pretože je vyrobený z prvotriednej nerezovej ocele. Určený je na akýkoľvek nápoj, vrátane teplej kávy a čaje, rovnako ako sa dá využiť aj na nápoje studené.

Konštrukcia zaujme aj svojou kvalitou, ktorú výrobca potvrdzuje tým, že dáva na termo hrnček predĺženú záruku v dĺžke 5 rokov. Okrem kvalitnej ocele je použitý tiež silikón a plast. Z toho je vytvorená horná časť, rovnako ako praktické ucho. Zaujme aj nízka váha, ktorá činí len 330 gramov. Medzi jediné negatívum patrí nemožnosť hrnček umývať v umývačke riadu.

KeepCup Brew Cork Press M

KeepCup Brew Cork Press M recenzie a test

Termohrnček KeepCup Brew Cork Press M sa pýši tým, že sa jedná o jedinečný ekologický barista friendly hrnček na svete. Zaujme nielen štýlovým a kvalitným skleneným prevedením, ale aj korkovým prstencom. Ten umožní jednoduché prenášanie bez rizika popálenia prstov. Objem hrnčeka je 340 mililitrov a jeho výška len tesne prekračuje 11 centimetrov, priemer potom činí 6 cm.

Toto riešenie je primárne náhradou klasických plastových téglikov. Je nielen ekologickejšie, pretože umožní opakované použitie, ale oproti nim dokáže nápoj udržať až o 30 minút dlhšie horúci, ako plast. Súčasťou je praktické viečko, vďaka ktorému sa nápoj nemá šancu vyliať. Praktická páka umožní jeho ľahké otvorenie a jednoduchú konzumácii.

Primus Commuter mug

Primus Commuter mug recenzie a test

Termohrnček Primus Commuter mug zaujme predovšetkým svojím dizajnom. Výrobca vsádza na použitie výrazných farieb, ktorými sa chce odlíšiť od konkurencie a používa tiež kvalitnú nerezovú oceľ. Tá je doplnená protišmykovou povrchovou úpravou, ktorá zaistí bezproblémové držanie. Vďaka svojmu tvaru je hrnček kompatibilný s väčšinou držiakov nápojov v súčasných autách a dobré izolačné vlastnosti zabezpečí dvojstenná izolácie.

Celkový objem hrnčeka je 400 mililitrov a poteší aj priemerná hmotnosť, ktorá činí 350 gramov. Viečko je skrutkovacie, čo zaisťuje špičkovú izoláciu. Jeho súčasťou je jednoduchý, ale praktický otváracie systém, ktorý umožní ľahké pitie a zároveň perfektné utesnenie, čo oceňujú aj spotrebitelia vo svojich recenziách.

Lamart LT4031

Lamart LT4031 recenzie a test

Cestovní termohrnček Lamart LT4031 ponúka objem presne 480 mililitrov a napriek tomu sa pýši kompaktnými rozmermi, ktoré sú len 21,5 x 7 centimetrov. Vďaka tomu sa hravo zmestí do akéhokoľvek batohu, alebo tašky. Pre svoj tvar padne perfektne aj do ruky, kedy sa ocenia aj jeho váha, ktorá činí 380 gramov. Zaujme aj svojim podareným dizajnom, ktorý je vyvedený v zelenom odtieni i ďalších farbách.

Vďaka kvalitnej oceli, z ktorej je vyrobený, ponúkne ako ochranu proti korózii, tak tiež vysokú odolnosť. Horná časť je vyrobená z plastu a súčasťou je špecifický tlačidlový mechanizmus, ktorý umožňuje rýchle a jednoduché otvorenie. Vďaka širokému hrdlu sa hrnček ľahko udržuje a čistí, preto ani až tak nevadí, že výrobca neodporúča jeho umiestnenie do umývačky riadu.

TOMMEE TIPPEE Explora

TOMMEE TIPPEE Explora recenzie a test

Termo hrnček Tommee Tippee je zaujímavý termohrnček so slamkou, ktorý je určený primárne tým najmenším. Tomu zodpovedá aj celkový objem, ktorý činí 260 mililitrov. Určený je každému dieťaťu od 12 mesiacov a vyrobený je z polypropylénu a materiálu TPE. Vďaka tomu môže ponúknuť ako odolnosť, tak samozrejme aj ľahkosť, ktorá je pri použití deťmi dôležitá. Jeho váha v prázdnom stave činí len 150 gramov, čo je veľmi dobrá hodnota.

Tento termohrnček pre deti využíva aj špeciálne konštrukcie slamky, ktorá nekvapká a ani pri prevrhnutí sa netreba obávať rozliatiu tekutiny. Samozrejmosťou sú aj dobré izolačné vlastnosti, ktoré udrží teplotu prenášaného nápoja. Mamičky oceňujú i ľahkú údržbu, pretože na rozdiel od mnohých iných možno tento model umývať v umývačke riadu.

Tefal Travel Mug

Tefal Travel Mug recenzie a test

Termohrnček na kávu Tefal Travel Mug je možné samozrejme využiť aj na akýkoľvek iný teplý, alebo studený nápoj. Jeho prednosťou je vydarený dizajn v mnohých viac či menej výrazných farebných kombináciách a nechýba ako protišmykové dno, tak silikónový návlek, ktorý eliminuje riziko popálenie. Vyhovujúce je aj dostatočný objem, ktorý činí 360 mililitrov.

K výrobe je použitá špičková nerezová oceľ v kombinácii s plastom, z ktorého je vyrobené viečko. Jeho súčasťou je praktický uzáver, ktorý dokáže regulovať prietok a eliminovať riziko obarenia. Vďaka dvojito izolované stene možno studené nápoje udržať po dobu 8 hodín a tie teplé po dobu 4 hodín. V závislosti na týchto dobrých izolačných vlastnostiach je pochopiteľná aj jeho vyššia hmotnosť, ktorá dosahuje 450 gramov.

Orion Termoplechovka Teenager

Orion Termoplechovka Teenager recenzie a test

Termo hrnček Orion Termoplechovka Teenager zaujme svojim dizajnom, pretože má tvar klasickej plechovky. Vďaka tomu ponúkne aj väčší objem, ktorý robí výborných 700 mililitrov. Pýši sa aj nízkou hmotnosťou o hodnote len 390 gramov a neprehliadnuteľný je tiež podareným dizajnom, ktorý kombinuje širokú škálu pestrých farieb.

Plechovka je vyrobená z kombinácie nerezovej ocele a plastu. Zachováva si veľmi dobré parametre, pretože studený nápoj udrží až 12 hodín a teplý po dobu až 8 hodín. Viečko využíva klasický závit, ktorý je doplnený silikónovým tesnením. To zaručuje, že nech už je plechovka prenášaná v akejkoľvek polohe, nehrozí vyliatie nápoja, ktorý je vo vnútri.

Lifeventure Thermal Mug

Lifeventure Thermal Mug recenzie a test

Lifeventure Thermal Mug je kvalitný termohrnček z nerezu so skvelými vlastnosťami. Studený nápoj dokáže udržať po dobu 12 hodín a nápoj teplý po dobu celých 4 hodín. Celkový objem hrnčeka je 300 mililitrov a aj napriek nerezovú oceľ, z ktorej je vyrobený, sa môže pýšiť svojou váhou o hodnote len 262 gramov.

Konštrukcia využíva expanznej komory s podtlakovým ventilom, ktorý je súčasťou veka. Vďaka kvalitnému vnútornému povrchu nehrozí, že by bol nápoj akokoľvek kontaminovaný chuťami, poprípade pachy. Zachová si za všetkých okolností svoju kvalitu. Vďaka veľkosti iba 12 centimetrov skvele padne do ruky, či do vášho batohu.

Road Star termohrnček s ohrevom

Road Star termohrnček s ohrevom recenzie a test

Termohrnček do auta Road Star je skvelým pomocníkom pre toho, kto trávi svoje dni na cestách a chce mať k dispozícii neustále teplý nápoj a to v množstve až 450 ml, čo je celkový objem tohto hrnčeka. Jeho unikátom je možnosť napojenia do zásuvky autozapaľovača o napätie 12V, vďaka čomu môže udržať nápoj teplý po ľubovoľne dlhú domu. Teplotu je možné ľahko regulovať až do hodnoty 60 tich stupňov Celzia.

Termo hrnček je konštruovaný tak, aby ponúkol čo najlepšie izolačné vlastnosti. Je vyrobený z kvalitnej nehrdzavejúcej oceli a využíva dvojitú izolovanú stenu. Horná časť v podobe viečka je vyrobená z kvalitného plastu a jednoduchú manipuláciu zaistí i praktické plastové ucho, vďaka ktorému je možné nápoj z hrnčeka veľmi pohodlne piť.

Contigo West Loop

Contigo West Loop recenzie a test

Termohrnček Contigo West Loop je určený ako na teplé, tak aj studené nápoje a to v množstve 430 mililitrov, čo je jeho celkový objem. Úplným unikátom je patentovaný uzáver s tlačidlom Autoseal, ktoré stačí stlačiť a človek môže jednoducho ihneď a rýchlo piť. Rovnako tak možno viečko jedným stlačením uzamknúť a eliminovať tak akékoľvek vyliati nápoja, ktorý sa nachádza vo vnútri.

Hrnček je vyrobený z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele, z ktorej je zhotovený dvojitý plášť zaisťujúci špičkové izolačné vlastnosti. Vďaka tomu možno teplé nápoje udržať pri požadovanej teplote až 4 hodiny a tie studené až po dobu celých dvanástich hodín. Milovníkov zaujímavého dizajnu nadchne ako vydarený tvar, tak aj rad farebných kombinácií.

Ako vybrať termohrnček

Termohrnček je určený pre každého, kto si rád dopraje svoj teplý alebo studený nápoj inde ako doma a požaduje, aby mal svoju správnu teplotu čo najdlhšie je to možné. Nejde však o jediné kritérium výberu. Spoločne sa pozrieme na to, čo zohľadniť, keď termohrnčeky vyberáte.

Materiál

Naprosto kľúčová a veľmi dôležitá vlastnosť. Dnes sú termohrnčeky vyrábané predovšetkým z nerezovej ocele, ktorá ponúkne hlavne dobré izolačné vlastnosti, rovnako ako ponúkne dobrú odolnosť a tiež životnosť. Druhým populárnym materiálom je plast. S tým sa stretnete najmä keď je vyberaný termo hrnček pre deti, kde je kladený dôraz na odolnosť, nízku váhu a izolačné vlastnosti sú skôr v pozadí.

Ďalej možno na trhu nájsť i varianty sklenené. Príkladom je termohrnček Keepcup, ktorý sa stáva ekologickou alternatívou pre toho, kto nechce kávu alebo iný nápoj do jednorazových téglikov. Opomenúť nemožno tiež dnes stále skôr okrajové varianty, ktorými sú bambusový termohrnček a porcelánový termohrnček. V oboch prípadoch je potrebné počítať s horšou izoláciou a horšou odolnosťou.

Objem

Tiež jeden z dôležitých parametrov výberu. Ak plánujete kúpiť termohrnček na kávu len preto, že si svoj obľúbený nápoj nestihnete vypiť doma, plne postačí menšie objemy s veľkosťou zhruba 250 – 300 mililitrov. Ak máte v pláne piť nápoj po celý deň, je vhodné pozrieť sa po väčších objemoch, ktoré už môžu dosahovať rozmedzí 500 – 700 mililitrov.

Transport

Ak je termohrnček prenášaný v batohu, je potrebné myslieť na čo najväčšiu tesnosť, aby sa jeho obsah za žiadnych okolností nevylial. Kto často cestuje autom, môže zaobstarať termohrnček do auta, ktorý je špecifický nielen svojím tvarom, kedy ponúkne kompatibilitu s držiakom nápojov. Súčasťou môže byť aj kábel, ktorý sa zapojí do dierky autozapaľovača a zaistí ohrev nápoje po celú dobu cesty. Pri transporte v ruke môže byť kritériom výberu aj ergonomický tvar zaisťujúce jednoduchý úchop, alebo praktické ucho.

Použitie

Úlohu pri výbere zohráva aj samotné viečko. To by malo nielen tesniť, ale malo by ponúknuť aj ľahkú funkciu otvorenia, napríklad stlačením tlačidla. Mechanizmus zaistí otvorenie otvoru, cez ktorý možno daný nápoj piť. Najmenším prídu vhod termohrnčeky so slamkou, ktoré konzumácii daného nápoja výrazne uľahčí.

4.5/5 - (23 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.