Ostatné,

Terče na šípky: najlepšie elektronické ai. | Recenzie, test

Terč na šípky nemusí byť len súčasťou barov a krčiem. Zaobstarať si ho môže každý, kto má túto napínavú a zaujímavú hru rád. Terč stačí zavesiť do požadovanej výšky a už nič nebráni tomu užiť si zábavu a následné súperenie medzi všetkými, komu sa šípky dostanú do ruky.

Vyberať sa dá hneď z dvoch druhov daných terčov. Prvou variantou sú elektronické šípky, ktoré sú unikátne predovšetkým tým, že jednoducho počítajú dosiahnuté skóre, kontrolujú poradie a umožní jednoduchú voľbu vybraných hier. Klasikou sú potom sisalové šípky, ktoré žiadne elektroniky nevyužívajú a vychádzajú z bežných terčov.

Súčasný terč na šípky určený pre hobby použitie nadchne hlavne svojimi kompaktnými rozmermi a nízkou váhou. Netreba sa obávať podôb známych z barov a krčiem, kde boli terče veľmi robustné, ťažké a mali podobu klasického dreveného automatu, do ktorého bol inštalovaný terč.

V súčasnej dobe je veľa výrobcov, ktorí ponúkajú ešte viac jednotlivých produktov. Pri výbere by ste mali mať jasno, aké prevedenie preferujete a s akým zámerom chcete šípky hrať. V prípade sisalových a plastových terčov je výber pomerne jednoduchý, na parametre je dobré sa zamerať najmä pri elektronických terčov na šípky. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie terče na šípky a ich recenzie.

Najlepšie terče na šípky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších terčov na šípky z testov a hodnotenia pre rok 2024.

VzhľadModelTyp terčaPočet hier/počet hráčovŠípky súčasťou balenia 
Windson WD-AP100A recenzie a testWindson WD-AP100AElektronický18/8Áno
Echowell DC 88 recenzie a testEchowell DC 88Elektronický16/8Áno
WORKER WJ200 recenzie a testWORKER WJ200Elektronický18/8Áno
Echowell 1016 recenzie a testEchowell 1016Elektronický31/16Áno
WORKER WJ300 recenzie a testWORKER WJ300Elektronický27/8Áno
Windson AP400 recenzie a testWindson AP400Elektronický27/8Áno
Kensis DARTBOARD recenzie a testKensis DARTBOARDPlastový-Áno
Echowell DC 100 recenzie a testEchowell DC 100Elektronický16/16Áno
Winmau Blade 5 recenzie a testWinmau Blade 5Sisalový-Nie
Harrows Official Competition recenzie a testHarrows Official CompetitionSisalový-Nie

Zobraziť celú ponuku

Recenzie 10 terčov na šípky

Windson WD-AP100A

Windson WD-AP100A recenzie a test

Elektronické šípky Windson WD-AP100A sú určené až pre 8 jednotlivých hráčov, ktorí proti sebe môžu zmerať svoje sily. Tým ponúka terč k dispozícii celkom 18 jednotlivých hier, ktoré sú následne delené do rôznych variácií, vďaka čomu je možné vyberať až zo 159 jednotlivých kombinácií. Hra vďaka tomu nemusí byť nikdy jednotvárna a vždy možno hrať inú verziu.

Tento model ponúkne aj zónu určenú pre šípky ktoré minú samotný terč, čo je vlastnosť známa predovšetkým z komerčných krčmových verzií. Všetky informácie o hre sa zobrazujú na prehľadnom LCD displeji. Po vybalení z krabice je možné začať ihneď hrať, pretože súčasťou balenia je 6 šípok s hrotmi a k tomu všetkému výrobca pribaľuje ešte šesticu ďalších náhradných hrotov.

Echowell DC 88

Echowell DC 88 recenzie a test

Elektronický terč na šípky Echowell DC 88 je určený pre širokú škálu hráčov, hru môže hrať od jedného, až po celkom 8 ľudí. K dispozícii je pripravených 16 najpopulárnejších hier a tie umožňujú aj niekoľko rôznych modifikácií, vďaka ktorým tento terč ponúkne až 120 rôznych variantov hry. Informácie o hráčoch a ich výkonoch zobrazuje dostatočne veľký LCD displej v spodnej časti.

Okrem napájanie z adaptéra je možné tiež napájanie na batérie, čo sa hodí, pokiaľ nie je terč v blízkosti žiadne elektrické zásuvky. Ako batérie, tak ani adapter však nie je súčasťou balenia, čo nie je práve praktické. Čo však v balení nájdete je hneď šestica šípok, vďaka ktorým je možné ihneď po doručení začať hrať, bez nutnosti ich dodatočného nákupu. S terčom sa vďaka jeho hmotnosti 3 kilogramy aj veľmi jednoducho manipuluje.

WORKER WJ200

WORKER WJ200 recenzie a test

Elektronický terč WORKER WJ200 je určený pre hru jedného až ôsmich hráčov. Ponúkne veľmi rozmanitý výber hier, ktorých je k dispozícii celkom 18. Vďaka rozmanitosti ich nastavenie tento terč umožní hrať jednu z celkom 216 herných variant a v dôsledku možnosti napájania batériami je možné hrať v podstate kdekoľvek. O šetrenie energie sa postará funkcia automatického vypnutia.

Terč je vyrobený z kvalitného tvrdeného plastu, ktorý sľubuje veľkú odolnosť. Súčasťou je tiež LCD displej zobrazujúci dôležité informácie z prebiehajúcej hry. Poteší, že súčasťou balenia je aj 6 šípok, ktoré sú doplnené 6 náhradnými hrotmi. Nastavenie hry prebieha jednoducho pomocou tlačidiel, ktoré sú v spodnej časti okolo LCD displeja.

Echowell 1016

Echowell 1016 recenzie a test

Elektronické šípky Echowell 1016 zaujmú predovšetkým svojou konštrukciou, pretože v spodnej časti je celkom 9 LCD displejov, ktoré zobrazujú všetky potrebné informácie týkajúce sa prebiehajúcej hry a jej nastavenie. Hier je na výber naozaj veľa. Tých preddefinovaných má terč 31 a každá z nich ponúkne aj množstvo variant, čo dohromady znamená 184 jednotlivých modifikácií.

Hrať môže aj väčšie partia priateľov, pretože vybranú hru možno spustiť až pre 16 jednotlivých hráčov. Rovnako tak terč umožní aj hru jedného jediného. Napájanie je realizované elektrickým adaptérom, čo obmedzuje jeho použitie len tam, kde je zdroj elektrickej energie. Obsluhu zjednodušuje systém automatického vypnutia, vďaka ktorému sa po hre nie je nutné o čokoľvek starať.

WORKER WJ300

WORKER WJ300 recenzie a test

Elektronický terč na šípky WORKER WJ300 je veľmi prepracovaným modelom. Ako vďaka použitiu odolného tvrdeného plastu, tak pre systém ochranných zatváracích dvierok. Tie slúžia nielen k ochrane terče, ale sú určené aj na umiestnenie šípok, ktoré má hráč hneď po ruke. Súčasťou konštrukcie je aj prehľadný LCD displej zobrazujúci všetko podstatné.

K dispozícii je celkom 27 zaujímavý hier, ktoré možno ešte modifikovať niekoľkými ďalšími úpravami. Vďaka tomu terč ponúka dohromady 216 rôznych herných variant. Napájaný je klasickým adaptérom do zásuvky a vybavený je tiež funkciou automatického vypnutia, alebo zvukovou signalizáciou. Súčasťou balenia je aj 12 šípok a tiež 12 jednotlivých hrotov.

Windson AP400

Windson AP400 recenzie a test

Elektronický terč Windson AP400 je určený skôr pre menšiu spoločnosť, lebo na ňom dohromady môže hrať iba 8 hráčov. V spodnej časti terča sa nachádzajú hneď 2 LCD displeje prostredníctvom ktorých sa volí jednotlivé hry a ktoré ukazujú výsledky jednotlivých hráčov. Napájanie je riešené pomocou klasického sieťového adaptéra určeného do zásuvky.

Zaujme počet jednotlivých hier, ktorých je k dispozícii celkom 27. Vďaka možnostiam ich ďalšieho nastavenia ponúkne terč dohromady až 202 rôznych variácií, z ktorých je možné vybrať tú najviac vyhovujúce. K dispozícii je v balení tiež 12 jednotlivých šípok, ktoré sú doplnené ďalšími dvanástimi náhradnými hrotmi, ktoré možno využiť v prípade zlomenia.

Kensis DARTBOARD

Kensis DARTBOARD recenzie a test

Terč na šípky Kensis Dartboard je jednoduchou plastovou variantom pre toho, kto nechce voliť terč sisal. Terč je vyrobený z klasického plastu a vďaka hornému pútku ho možno pohodlne umiestniť na stenu, alebo kamkoľvek inam. Keďže nie je závislý na elektrickej energii, možno ho vziať a hrať na ňom doslova kdekoľvek.

Políčka na terči o priemere 40 cm sú klasicky rozdelené, vrátane násobkov Double alebo Triple. Jednotlivé políčka sú farebne odlíšená s využitím žltej, modrej, červenej a zelenej farby. Súčasťou balenia sú aj šípky, k dispozícii ich je celkom 6 a vybavené sú plastovým hrotom.

Echowell DC 100

Echowell DC 100 recenzie a test

Terč na šípky Echowell DC 100 je elektronickým modelom, ktorý je napájaný pomocou adaptéra zo siete. Určený je až pre 16 jednotlivých hráčov, ktorí môžu vyberať z celkom 16 základných a tiež populárnych hier, ktoré umožnia ďalšie modifikácie. K dispozícii tak je celkom 84 rôznych herných variant, ktoré možno navoliť prostredníctvom troch ovládacích tlačidiel.

Prehľadnosť hry podporí dostatočne veľký LCD displej, na ktorom sú zobrazované jednotlivé výkony hráčov. Tí môžu začať hrať ihneď po vybalení, pretože výrobca k terču dáva celkom 6 soft šípok. Vďaka klasickým rozmerom a tiež hmotnosti 3 kilogramy je zaistená aj ľahká manipulácia.

Winmau Blade 5

Winmau Blade 5 recenzie a test

Sisalový terč na šípky Winmau Blade 5 patrí do skupiny najlepšie hodnotených terčov svojej triedy. Je určený ako pre hobby použitie, tak aj pre tréning profesionálov. Vďaka užšom použitým drôtom sa zvýšila plocha pre dopad šípky až o 14 percent. Disponuje funkciou Rota Lock Systém, ktorá využíva 3 ozubených koliesok a pomocou nich možno terč ľahko uchytiť na akúkoľvek stenu.

Terč využíva oceľového pavúka s žiletkovým profilom. Jeho priemer je štandardizovaných 450 milimetrov a dopadová plocha je vyrobená z kvalitných vlákien rastliny sisalana, ktorá rastie v Keni. Práve v tejto krajine bol tento terč tiež vyrobený. V jeho príslušenstve bohužiaľ nič ďalšieho nenájdete, šípky sa tak musí dokúpiť zvlášť.

Harrows Official Competition

Harrows Official Competition recenzie a test

Šípkový terč Harrows Official Competition spadá do kategórie takzvaných sisalových variant. Jeho dopadová plocha je vyrobená z častí rastliny nazývanej sisal, ktoré rastie v Afrike a Mexiku. Jednotlivé vlákna rastliny sa stáča, lisujú a potom sú základom pre výrobu tohto terča, ktorý produkuje jeden z najznámejších výrobcov sveta.

Súčasťou balenia terča je aj praktický držiak na stenu, vďaka ktorému ho možno rýchlo a pevne uchytiť kamkoľvek. Terč má štandardizované rozmery a je určený ako pre hobby hru, tak na ňom môžu trénovať aj tí, ktorí to s šípkami myslia o niečo vážnejšie. Z recenzií zaznievajú pozitívne hlasy smerom k pomeru ceny a výkonu, niektorí tiež zmieňujú, že pri dopade šípky nevydáva takmer žiadny hluk, čo môže byť v určitých situáciách praktické. Šípky s oceľovým hrotom však nie sú súčasťou balenia a je tak nutné ich dokúpiť.

Ako vybrať terč na šípky

Možných variant je na trhu celý rad, preto vybrať najlepší terč na šípky nemusí byť jednoduché. Je potrebné zvoliť správny typ, zamyslieť sa nad úrovňou hry, rovnako ako zohľadniť pre koľko ľudí bude určený a za akým účelom. Náš poradca vás prevedie všetkými parametrami.

Typ terča

Terč na šípky delíme do troch kategórií. Jednoducho sa dá povedať, že hrá úlohu predovšetkým materiál určený na jeho výrobu a to, či má alebo nemá nejaké funkcie. Podľa toho delíme terče do týchto skupín.

Sisalový terč na šípky

Varianta, ktorú používajú hlavne, avšak nielen, profesionáli. Sisalový terč na šípky je tvorený z vlákien rastliny sisalu, ktoré sú spracované a následne ich z nich vytvorená hlavná časť – dopadová plocha pre šípky. Terč nemá žiadne funkcie, nemá žiadne napájanie a možno ho použiť kdekoľvek. Nevýhodou je nutnosť počítať každý hod. Zaujímavosťou je, že na kvalitný sisalový terč na šípky môže byť použité až 16 miliónov sisalu.

Plastový šípkový terč

Klasický plastový šípkový terč je lacnejšou alternatívou sisalového. Ani ten nie je nijako napájaný a nemá žiadne funkcie. Každý hod treba počítať ručne. Hlavným materiálom je plast, ktorý môže znižovať celkovú presnosť hry. Pre hobby použitie kdekoľvek sa však javí ako dobrá voľba.

Elektronický terč na šípky

Je určený pre hobby použitie tam, kde je kladený dôraz na jednoduchosť a zábavu. Vychádza z klasickej plastovej klasiky. Ponúkne však aj niekoľko desiatok hier v stovkách modifikácií. Každý hod je automaticky počítaný, a tak sa hráči môžu sústrediť len na svoje hody a nič iné.

Počet hráčov a počet hier

U sisalových a plastových terčov je počet hráčov neobmedzený. Elektronické šípky sú určené vždy pre minimálne jedného hráča. Maximálny počet býva 8, u lepších prístrojov ich môže byť dokonca až 16.

Opäť platí, že sisal a plastový terč nie je nijako nastavovaný a možno hrať akúkoľvek hru. Elektronický terč má hry preddefinované a tých môže byť na niekoľko desiatok. Vďaka možnosti modifikácie každej z nich sa možno dostať až na niekoľko stoviek rôznych variácií.

Prehľadnosť hry

Elektronické terče sú väčšinou vybavené displejom, ktorý ukazuje, ktorý hráč hrá, rovnako ako ukazuje výsledok daného hráča. Niektoré varianty môžu mať aj viac ako jeden LCD displej. Sisal a plastová klasika je založená na poradovníku, ktorý si hráči musia pamätať. Tiež si musí zapisovať a sčítať každý svoj hod.

Príslušenstvo

Dobrým príslušenstvom sú šípky, ktoré umožňujú okamžitú hru. Pri elektronických by mal byť k dispozícii adaptér, prípadne batérie, ak je možné dodávať energiu z nich. Ďalej môžu do príslušenstva patriť aj rôzne držiaky na steny, boxy na šípky, hroty a ďalšie doplnky.

4.5/5 - (25 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.