Veľké spotrebiče do kuchyne,

Šuflíkové mrazničky: Test a recenzie 10 najlepších

Šuflíková mraznička je spotrebič slúžiaci pre uchovanie jedla po dlhšiu dobu než klasicky v chladničke. Od truhlicové mrazničky sa odlišuje hlavne svojou konštrukciou, kedy pripomína chladničku. Z toho dôvodu je tiež nazývaná ako skriňová mraznička.

Rozlišujú sa dva varianty prevedenia, a to voľne stojace a vstavaná mraznička, u ktorej je možné umiestniť korpus na prednú stranu a nechať ju splynúť s kuchynskou linkou. Paleta modelov je široká a kľúčovým parametrom je objem, ktorý je východiskovým bodom do konkrétneho výberu.

Zásuvková mraznička sa môže líšiť aj tým, ako nízku teplotu dokáže vyvinúť, do akej energetickej triedy patrí a akú má spotrebu energie, alebo či je mraznička no frost, teda bez namrazenej. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber obsahujúce najlepšie šuflíkové mrazničky a ich recenzie.

Najlepšie šuflíkové mrazničky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších šuflíkových mrazničiek z testov a hodnotenia pre rok 2020.

Porovnanie parametrov

 Goddess FSC085TW9Zanussi ZFU19400WASiemens GS54NEW40Whirlpool AFB 601 APBeko RFSA 240 M21WHyundai FSB050WW8Electrolux EUN2244AOWLiebherr Premium GP 1486Gorenje F 6181 AXSnaige Ice Logic F22SM-T10002
Energetická triedaA++A+A+++A+A+A+A+A+++A+A++
Počet priestorov4574617486
Skladovanie pri poruche11 h18 h25 h18 h16 h6 h24 h32 h28 h20 h
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 šuflíkových mrazničiek

Goddess FSC085TW9

Goddess FSC085TW9 recenzie

Šuflíková mraznička Goddess FSC085TW9 je dobrým riešením pre toho, kto chce mať vo svojich potravinách prehľad. Ponúkne celkom 4 oddelenia priestory pre umiestnenie vecí. Celkový objem tohto modelu činí 85 litrov. Zaujme aj svojim mraziacom výkonom, ktorý je 4 kg za dobu jedného dňa.

Jej spotreba energie činí 0.37 kWh, čo tento model radí do dobrej energetickej triedy s označením A++. Dobré je aj jej prevedenie. V prípade výpadku prúdu môže ponúknuť bezproblémovú dobu skladovania až 11 hodín.

Ide o klasický model bez doplnkových funkcií. Kladom je celkovo nízka hlučnosť udávaná o hodnote 41 dB. Jeho použitie je možné na akomkoľvek mieste, pretože prednosťou je možnosť zmeny otvárania dverí, a to podľa potreby.

Energetická trieda, zmena otvárania, objem

Bez lepších funkcií

Zanussi ZFU19400WA

Zanussi ZFU19400WA recenzie

Šuflíková mraznička Zanussi ZFU19400WA zaručene zaujme toho, kto potrebuje na svoje potraviny dostatok priestoru. Celkový objem je 168 litrov. Rozdelená je do celkom 5 priestorov, vďaka čomu je možné mať v potravinách poriadok. Tie stihne zamraziť v dobrom tempe, ktoré je 20 kilogramov za dobu 24 hodín. Kladom je funkcia supermrazenia.

Produkt patrí do kategórie energetickej triedy A+, čo znamená spotrebu energie o hodnote 0.658 kWh. Dokáže tiež zabezpečiť, že v prípade výpadku môžu byť potraviny bezpečne skladované až po dobu 18 hodín bez rizika rozmrazení.

V prípade potreby je možné zmeniť otváranie dverí na druhú stranu. Hlučnosť počas prevádzky je výrobcom stanovená na 40 dB. Zaujme tiež systémom akustického a vizuálneho stráženie vysoké teploty, či praktickým mraziacom podnosom.

Veľký objem, supermrazenie, stráženie teploty

Robustnosť plastových šuflíkov

Siemens GS54NEW40

Siemens GS54NEW40 recenzie

Šuflíková mraznička no frost Siemens GS54NEW40 je moderný, výkonný a veľkokapacitný model, ktorý má vydarený dizajn a je skvele vybavený. Jeho úžitkový priestor je nadpriemerný, ponúka až 323 litrov a je rozdelený do 7 oddelených zón. V nich nájdeme 2 priehradky intenzívneho zmrazenie, odnímateľný twist ice box na ľadové kocky, VarioZone, alebo 5 transparentných mraziacich boxov, z ktorej je jeden väčší než ostatné.

Jedná sa o veľmi úsporný model, energetická trieda je A+++ a jeho spotreba elektrickej energie za rok činí 187 kWh. Mraziacim výkonom sa tiež radia medzi lepšie modely, jeho mraziaca kapacita je 22 kg za 24 hodín. Klimatická trieda je SN-T a spotrebitelia na ňom oceňujú, okrem iných predností, tiež nízku hlučnosť 41 dB.

Vo vnútri mrazničky je praktické LED osvetlenie a poteší tiež prehľadný display doplnený o ovládací panel. Ten je však bohužiaľ dostupný iba po otvorení dverí, čo je škoda. Samozrejmosťou je technológia no frost, voliteľné zavesenie dverí vpravo alebo vľavo, či vyrovnávací systém nožičiek. Praktický je tiež varovný systém s memory funkciou a pri výpadku prúdu, alebo pri poruche, udrží potraviny zmrazené dlhých 25 hodín.

Veľký objem 323 litrov, nízka hlučnosť, LED osvetlenie, TouchControl a varovný systém

Ovládanie a display dostupný len pri otvorených dverách

Whirlpool AFB 601 AP

Whirlpool AFB 601-AP recenzie

Malá mraznička Whirlpool AFB 601 AP poskytne slušný objem o hodnote 86 litrov, ale dokáže ponúknuť aj praktické rozdelenie na celkom 4 jednotlivé šuplíky. Má funkciu supermrazenie, vďaka čomu zvládne bez problémov zamraziť 8 kilogramov jedla do 24 hodín po jeho umiestnení.

Zaradená je do energetickej triedy A+, čo znamená spotrebu energie o hodnote 0.48 kWh. Ak by došlo k výpadku prúdu, vie udržať potraviny zmrazené po dobu 18 hodín. Veľkým kladom je tiež jeho nízka hlučnosť, pretože práve tá činí len 39 dB.

Nemá displej, a tak je ovládanie riešené klasicky, pomocou mechanického nastavenia hodnôt. Možno je zmena dvierok na potrebnú stranu a po vytvorení prípadnej námrazy nie je problém klasického odmrazenie. Vďaka nastaviteľným nožičkám nie je problém s umiestnením aj na krivú podlahu.

Funkcia supermrazenie, nízka hlučnosť

Bez funkcie nofrost

Beko RFSA 240 M21W

Beko RFSA 240 M21W recenzie

Skriňová mraznička Beko RFSA 240 M21W zaujme svojou veľkosťou, ktorá sa pozitívne podpisuje na jeho vnútornom objeme, ktorý je 215 litrov. Ten je rozdelený na jednotlivé zóny, teda šuplíky, ktorých je celkom 6. Počas prevádzky zaujmú hodnoty, ktoré udávajú ročnú spotrebu 257 kWh, čo je spojené so zaradením do energetickej triedy s označením A +.

Má vcelku dobré mraziace schopnosti, vďaka ktorým nie je problém do 24 hodín zmraziť až 14 kilogramov potravín. Keď by došlo k výpadku elektrického prúdu, dokáže potraviny udržať zmrazené až po dobu 16 hodín. Umožňuje vyberaní políc medzi šuplíky, čo prispieva jeho vyššej praktickosti a využiteľnosti.

Hlučnosť tohto produktu je 42 dB a poteší antibakteriálny štít, ktorý je tvorený madlom a tesnením s antibakteriálnou úpravou. Rad spotrebiteľov poteší dobrý pomer ceny k výkonu, na druhú stranu je to za určité kompromisy. Nie je možné napríklad zameniť smer otvárania dverí a nie je prítomná ani funkcia rýchleho mrazenia.

Veľký objem 215 litrov, mraziaci výkon 14kg/24h, dobrý pomer cena/výkon

Nedá sa zameniť smer otvárania dverí

Hyundai FSB050WW8

Hyundai FSB050WW8 recenzie

Mini mraznička Hyundai FSB050WW8 má naozaj miniatúrne rozmery, pretože jeho vnútorný objem je len 34 litrov. Vnútorný priestor je jednotný a nie je rozdelený. Na druhú stranu sa zase môže vojsť doslova kamkoľvek. A to aj vďaka možnosť zmeny otvárania dvierok. Vďaka veľkosti je veľmi malá aj jeho spotreba, ktorá činí 0.4 kWh, čo je spojený o s umiestnením do energetickej triedy A+.

V prípade umiestnenia potravín je potrebné počítať s tým, že zvládne zamraziť za 24 hodín približne 2 kilogramy potravín. V prípade výpadku prúdu je dokáže udržať o optimálnej teplote po dobu, ktorá je 6 hodín. Hlučnosť tejto mrazničky je podobná ako u iných produktov, a to 41 dB.

Vzhľadom k svojmu uskutočneniu nemá žiadne lepšie funkcie, ako napríklad supermrazenie, alebo systém nofrost. Zaujme však svojou kompaktnosťou, ktorá je spojená s rozmermi 51x44x49 cm a tiež s váhou, ktorá činí len 16 kilogramov.

Kompaktné rozmery, energetická trieda A+, zmena dverí

Výdrž pri výpadku prúdu

Electrolux EUN2244AOW

Electrolux EUN2244AOW recenzie

Vstavaná mraznička Electrolux EUN2244AOW je skvelým riešením pre toho, kto ju chce umiestniť priamo do svojej kuchynskej linky, aj pre toho, kto mrazí veľké množstvo potravín. Celkový objem totiž robí veľmi dobrých 208 litrov. Celá vnútorná plocha je prakticky rozdelená na 7 segmentov, ktoré tvoria jednotlivé zásuvky.

Aj napriek veľkosť sa netreba báť spotreby. Tá je 0.841 kWh, čo v praxi znamená zaradenie do celkom populárne energetickej triedy A+. Nepretržitá prevádzka je spojený aj s dobrou hlučnosťou o hodnote 39 dB. O ľahké ovládanie sa zase stará integrovaný displej, ktorý zobrazuje aj všetko potrebné.

Samozrejmá je funkcia supermrazenie, vďaka ktorému je možné za 24 hodín zmraziť až 20 kg potravín. Ak by malo dôjsť k výpadku prúdu, udrží je mraznička v dobrej teplote po dobu až 24 hodín. Samozrejmá je aj funkcia nofrost.

Veľký objem, funkcia nofrost, energetická trieda A+

Bez osvetlenia

Liebherr Premium GP 1486

Liebherr Premium GP 1486 recenzie

Voľne stojaca mraznička Liebherr Premium GP 1486 patrí medzi jednu z najúspornejších produktov na trhu. Keď ide o jeho spotrebu, tak tá činí 0.276 kWh. To ho v súvislosti s ostatnými parametrami radí do kategórie úspornej triedy A+++.

Zaujme tiež celkový objem, ktorý je 104 litrami a poskytuje tak kompromis medzi veľkou a malou mrazničku. Pre lepšie rozdelenie ponúkne celkom 4 jednotlivo oddelené priestory. Vďaka režimu supermrazenie je možné dosiahnuť výkon, vďaka ktorému je možné do 24 hodín nechať dokonale zmrznúť až 11 kilogramov potravín.

Unikátna je konštrukcia spojená s izoláciou. Pokiaľ dôjde k výpadku prúdu, možno potraviny skladovať viac ako jeden deň, konkrétne 32 hodín. Kladom je aj minimálna hlučnosť. Aj napriek dobrý výkon takmer nie je počuť, pretože robí hluk iba do 38 dB.

Doba skladovania pri poruche, trieda A+++, supermrazenie

Iba 4 oddiely

Gorenje F 6181 AX

Gorenje F 6181-AX recenzie

Mraznička Gorenje F 6181 AX zaujme už na prvý pohľad, pretože na rozdiel od klasiky ponúkne pekné nerezové prevedenie. Špecifická je aj svojou veľkosťou a následne aj svojím objemom, ktorý robí veľmi dobrých 261 litrov. Samozrejmosťou je praktické rozdelený vnútorných priestorov, a to až na 8 jednotlivých šuplíkov.

Aj napriek svojej veľkosti vedia ponúknutý hospodárnu prevádzku, pretože spotrebuje 0,791 kWh, čo ju radí do energetickej triedy nesúci označenie A+. Hoci nedisponuje funkciou supermrazenie, tak dokáže behom 24 hodín pohodlne zmraziť potraviny s celkovou hmotnosťou 25 kg.

Zaujmú aj izolačné vlastnosti. Ak dôjde k poruche na elektrine, je možné potraviny bezpečne skladovať až po dobu 28 hodín. Nadmerná nie je ani prevádzková hlučnosť, ktorá sa drží na maximálnej hodnote 42 dB.

Veľký objem, dobrý výkon, nízka spotreba

Iba základné funkcie

Snaige Ice Logic F22SM-T10002

Snaige Ice Logic F22SM T10002 recenzie

Šuflíková mraznička SNAIGE Ice Logic F22S-T10002 zaujme dvojicou vlastností. Tou prvou je unikátny chladiaci okruh a tou druhou špičková izolácie. Vďaka nej je možné pri poruche ponechať potraviny v mrazničke až po dobu 20 h.

Potravín sa do tejto varianty vojde skutočne dosť. Disponuje totiž celkovým objemom o veľkosti 196 litrov. Ten je rozdelený na jednotlivé šuflíky, ktorých je k dispozícii celkom 6. Samozrejmý je aj dobrý výkon. Naraz vložených 24 kilogramov potravín bude zmrazené za 1 deň.

Ohromí aj spotrebou. Vzhľadom k svojim parametrom si vezme iba 0.53 kWh, čo je spojené s faktom, že sa pýši energetickou triedou A++. Výkonná jednotka navyše nie je nijako zvlášť hlučná, pretože tá maximálna je stanovená na hodnotu 41 dB, čo je pomerne bežná hodnota.

Rýchle mrazenie, doba skladovania pri poruche, úspornosť

Bez nofrost systému

Ako vybrať šuflíkovú mrazničku

Šuflíková mraznička je charakteristická tým, že na prvý pohľad môže vyzerať aj ako chladničky. Niekedy je označená aj ako skriňová mraznička. Jej charakteristikou je teda skôr vyššia výška a konkrétne šírka. Na trhu je možné stretnúť sa variantmi v dvoch prevedeniach. Prvá je možnosť voľne stojaca a druhou možnosťou je vstavaná mraznička, na ktorej prednej časti je možné umiestniť klasický korpus, ako v prípade kuchynských skriniek.

Výkon a akumulačná doba

Obe hodnoty spolu zľahka súvisia. Šuflíková mraznička s dobrým výkonom zaistí, že sa počas 24 hodín dokáže zmraziť veľké množstvo potravín. Úplne obyčajná riešenie ponúknu výkon spojený s 3 kg jedla za 24 hodín. Standard začína na mraziacom výkone okolo hodnoty 10 kg / 24 hodín. Tie najlepšie vie dosiahnuť i výkonu, kedy za deň zmrazí až 40 kilogramov.

Akumulačná doba je hodnotou, ktorá udáva, ako dlho dokáže šuflíková mraznička udržať potraviny zmrazené, ak vypadne elektrický prúd. Tie menej kvalitné majú danú hodnotu okolo 5 hodín. Optimálna je doba okolo 15 hodín, ktorá už zodpovedá aj dlhším výpadkom. Sú však aj modely, ktoré udržia jedlo zmrazenie aj 30 hodín bez prúdu.

Energetická trieda

Parameter, ktorý udáva, ako veľmi je skriňová mraznička úsporná. Tie najmenej ekonomické sú spojené s energetickou triedou A, čo je však stále celkom dobrú hodnotu. Na trhu možno nájsť aj také, ktoré majú triedu A +++, čo sa pochopiteľne odrazí aj na nižších výdavkoch za energie. Energetickú triedu nájdete na štítku, ktorý musí povinne každý mraznička mať. Okrem nej tam nájdete údaj o objeme, triede mrazenie, hlučnosti a ročnej spotrebe.

Objem mrazničky a jej rozdelenie

Šuflíková mraznička treba vyberať aj podľa objemu s ohľadom na požiadavky používanie. Tie úplne najmenšie varianty ponúknu objem okolo 30 – 40 litrov. Sú ale aj modely v celkovej hodnote okolo 200 litrov. Orientačné rada spojená s výberom často hovorí, že jedna osoba v priemere využije práve 30 – 40 litrov.

Opomenúť nemožno tiež jej rozdelenie. Teda na jednotlivé šuflíky a boxy. U väčších mrazničiek môžu byť 4, ale môže ich byť aj 6. Majú primárne praktickú funkciu, ktorá je spojená s tým, že je možné veci lepšie triediť aj rýchlejšie nájsť.

Praktické funkcie a vlastnosti

Medzi také môže patriť funkcia supermrazenie. Tú je vhodné aktivovať, keď sa pridáva väčšie množstvo jedla a je potrebné, aby ho šuflíková mraznička čo najrýchlejšie schladil. Ďalšou funkciou, ktorá súvisí s teplotou, je snímač kombinované s varovným zvukom, ktorý informuje o tom, že teplota vnútri výrazne stúpla.

Praktickou funkciou je aj technológia nofrost. Tá je založená na tom, že sa vo vnútri netvorí námraza. V praxi to znamená, že šuflíková mraznička no frost nie je nutné nikdy počas použitia takzvane odmrazovať.

Hlučnosť

Parameter, ktorý je možné nájsť aj na energetickom štítku a ktorý je u väčšiny produktov takmer rovnaký a líšia sa len v jednotkách decibelov. Štandardné hlučnosť, ktorá sa u tovaru tohto typu objavuje, je okolo 40 dB. U niektorých je to viac, u iných zase o niečo menej.

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.