Kozmetika,

Suchý šampón: Recenzie 10 najlepších

Suchý šampón sa používa ako núdzové riešenie, kedy vaše vlasy po náročnom dni nepôsobí okúzľujúcim dojmom, sú mastné, spľasnuté a potrebujú oživiť a zároveň nemáte času nazvyš, aby ste si vlasy umyli, vysušili a upravili. Oproti tomuto procesu, ktorý trvá pokojne aj pol hodiny, zaberie aplikácia suchého šampónu na vlasy len pár minút a výsledok je perfektný.

Suchý šampón je vhodný najmä pre osoby, ktorým sa rýchlo mastia vlasy. Tento prostriedok hlavne absorbuje mastnotu, odstránia nechcený maz a dodá vlasom späť sexi objem. Často je jemne parfumovaný, vráti teda vlasom okamžitú sviežosť a príjemne je prevonia. Môžete teda zabudnúť na ohrané triky na konci dňa s copom, alebo čiapkou, ktorými sa unavené vlasy bežne maskujú.

Prvé produkty pred pár rokmi mohli nechávať škvrny na pokožke hlavy, farbiť oblečenie, robiť žmolky, či na vlasoch robiť nepríjemný film. Súčasný kvalitný suchý šampón však týmito problémami netrpí, výsledok je prirodzený a ani nevysušuje pokožku hlavy. Jeho použitie je veľmi jednoduché a rýchle, na dokončenie procesu v poriadku minút už potrebujete len uterák a hrebeň. Vlasy oživí na jeden až dva dni, po ktorých sa efekt pomaly vytráca a je dobré si už vlasy štandardne umyť vodou a šampónom.

Môžete sa s ním stretnúť v sypkej forme, ako prášok alebo v spreji. Suchý šampón v spreji je modernejší forma produktu, má podstatne ľahšie nanášanie a dosahuje sa s ním lepšie výsledky. Je to obľúbený pomocník na cesty, pri cestovaní, alebo dlhšom pobyte mimo civilizácie.

Často sa robí v dvoch verziách prevedení, keď veľké spreje s objemom až 200 ml môžete mať v pokoji doma a menšie, 50 ml spreje, vždy pri sebe a v prípade potreby kedykoľvek a hlavne kdekoľvek naniesť a použiť. Na základe parametrov, testy a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie suché šampóny a ich recenzie.

Najlepšie suché šampóny – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších suchých šampónov z testov a hodnotení pre rok 2023.


Zobraziť celú ponuku

Recenzie 10 suchých šampónov

Batiste Fragrance Original

Suchý šampón Batiste Fragrance Original je veľmi obľúbený produkt, jeho užívateľky ho často hodnotia ako najlepší suchý šampón, ktorý kedy vyskúšali. Ponúka tiež celkom dobrý pomer cena výkon a je možné zaobstarať ako väčšie balenie s 200 ml prípravku, tak menšie balenie s objemom 50 ml, ktoré je ako stvorené na cesty, do batohu či do kabelky. Z vlasov spoľahlivo úplne pohlcuje mastnotu a odstraňuje z nich nečistoty. Tiež je vyživuje a posilňuje. Pomerne kladne je hodnotená aj jeho svieža vôňa, ktorú po aplikácii zanecháva. Unavené vlasy sú s týmto prípravkom behom pár minút opäť svieže. Je určený pre všetky typy vlasov i farieb.


Wella Professionals Eimi Dry Me

Suchý šampón v spreji Wella Professionals Eimi Dry Me je spoľahlivý prípravok na vlasy od renomovaného výrobca. Podľa hodnotenia z recenzií vlasy nezlepuje, ani na nich nezanecháva biely povlak, ktorý sa môže objaviť u menej kvalitných suchých šampónov. Vlasom dodáva späť ich prirodzený objem, ihneď po nanesení absorbuje mastnotu a nečistoty z vlasov. Spľasnuté vlasy tiež obnoví a dodá im späť svoju krásu. Okrem príjemnej vône vlasy tiež odľahčí a prevzdušní. Súčasťou zloženie je tapiokový škrob, ktorý má na starosť osvieženie vlasov a absorbuje z nich olej. Je vhodný pre všetky typy vlasov, zaobstarať si ho môžete vo väčšom balení, ktoré má objem 180 ml alebo v cestovnom spreji s 65 mililitrami.


Nivea Fresh Revive

Suchý šampón na vlasy Nivea Fresh Revive má tiež veľa spokojných užívateľov. Z unavených vlasov spoľahlivo odstraňuje nečistoty, maz a predlžuje efekt umytých vlasov behom pár minút. Vlasy opäť prevzdušní, osvieži a vráti im bohatý a vzdušný objem. Vlasy sú po použití suchého šampónu navyše príjemne prevoňané. Výrobok je predávam len vo veľkom balení s objemom 200 ml a to v dvoch verziách. Jedna verzia je pre svetlé blonďavé vlasy a druhá naopak pre vlasy tmavé.


Klorane Nettle

Suchý šampón pre mastné vlasy Klorane Nettle je ďalším veľmi obľúbeným výrobkom. Určený je predovšetkým pre vlasy mastné, ktoré môžu byť aj jemné. Efekt je veľmi kvalitný a z recenzií je zrejmá tiež dobrá znášanlivosť s pokožkou hlavy. Sprej má objem 150 ml, väčšie ani menšie balenie u tohto typu dostupné nie je. Medzi jeho hlavné úlohy patrí pohlcovanie prebytočnej mastnoty, odstránenie nečistôt z vlasov a vytvorenie vzdušného a bohatého objemu. Aplikácia prebieha najmä ku korienkom vlasov zo vzdialenosti 20 – 30 centimetrov, je použiteľný ako na tmavé vlasy, tak aj na svetlé.


Schwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust Texture

Suchý šampón Schwarzkopf Professional Osis+ Refresh Dust Texture je výrobkom od renomovanej firmy, ktorá ponúka svojim zákazníčkam kompletný sortiment vlasovej kozmetiky. Jej suchý šampón v spreji má desiatky kladných recenzií, ktoré napospol všetky atakujú stopercentnú spokojnosť. Unavené mastné vlasy osviežuje, absorbuje z nich mastnotu, čistí pokožku hlavy vrátane vlasov a navyše dodáva jemnú kontrolu. Čo to znamená? Sprej jemne vlasy fixuje, takže znovu udrží tvar, ktorý ste im po umytí dali. Aktívnou zložkou je v tomto prípade ryžový škrob, ktorý má výborné absorpčné vlastnosti. Veľmi praktické je jeho veľké balenie s objemom 300 ml, ktoré vydržia v domácich podmienkach naozaj dlho.


L’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal Boost

Suchý šampón pre všetky typy vlasov L’Oréal Paris Magic Shampoo Vegetal Boost je možné zaobstarať vo veľkom balení s objemom 200 ml prípravku, menšie cestovné balenie k dostaniu nie je. Tento rýchly pomocník je tiež jedným z najobľúbenejších produktov vo svojej kategórii, ženy píšu, že je na neho stopercentnú spoľahlivosť. V jeho zložení nájdeme ryžový prášok, ktorý odbúrava mastnotu, lístky bieleho čaju, alebo bambusovou vodu. Vlasy okamžite po nanesení oživuje, osvieži je a to bez zdĺhavé umývanie. Navyše nezanecháva viditeľné biele stopy a po aplikácii necháva vlasy jemné, nadýchané a znova plné energie, ako by ste ich práve umyli.


TONI&GUY Cleanse

Suchý šampón TONI&GUY Cleanse je ďalšou obľúbenou alternatívou, ktorá je u rady spotrebiteliek v kategórii týchto produktov jasnou voľbou. Je určený pre normálne až mastné vlasy, takže je vhodný pre väčšinu populácie. V tomto prípade má objem 100 ml, čo je ideálny kompromis ako do kúpeľne, tak do tašky. Prípravok podľa popisu výrobcu nezanecháva biele stopy a krásne vonia, čo teda potvrdzujú aj recenzie. Skvele z vlasov absorbuje mastnotu, vracia im späť ich prirodzenú sviežosť a pridá vlasom tiež na objeme. Aplikuje sa rovnako, ako ostatné produkty, nanáša sa ideálne až ku korienkom a potom nasleduje dôkladné prečesanie.


label.m Cleanse

Suchý šampón pre jemné vlasy label.m Cleanse je ideálnou voľbou pre všetkých hnedovlásky, ktoré pokukujú po tomto druhu vlasovej kozmetiky. Je teda určený pre tmavý odtieň vlasov a zároveň pre jemné vlasy, ktoré potrebujú šetrnejšie zaobchádzanie. Aktívny látkou je samozrejme škrob, ktorý má výborné vlastnosti v boji s kožným mazom. Vlasy nezlepuje, ani na nich nezanecháva biely povlak. Naopak je osviežuje, prevonia je a výsledkom je tak opäť dokonalý účes, ako by ste si vlasy práve umyli. Okrem odstránenia mastnoty vlasov zbavuje aj nečistoty, ktoré sa v nich po náročnom dni môžu nazbierať. Aplikácia je veľmi jednoduchá, zo vzdialenosti cca 10 – 15 centimetrov sa rovnomerne nanesie, nechá sa pár minút pôsobiť a potom sa vlasy prečešú.


Matrix Total Results Miracle

Suchý šampón Matrix Total Results Miracle je výrobkom jednej z najpopulárnejšie značky vlasovej kozmetiky na svete a tomu zodpovedá aj tento prípravok. Balenie s objemom 150 ml je síce drahší, než sú priemerné ceny, avšak tento suchý šampón si to rýchlo obháji. Vlasy osvieži tak dobre, že predĺži čas do ďalšieho umývania nie o jeden deň, ale až o dva. Odstraňuje z nich prebytočný maz, dodá výrazný objem a hlavne nezanecháva šedý povlak, ktorý rozhodne nie je príjemný. Je určený pre všetky typy vlasov vrátane všetkých odtieňov. Okrem odstránenie mastnoty z vlasov vyčešte tiež všetky nečistoty.


Aussie Aussome Volume

Suchý šampón pre jemné vlasy bez objemu Aussie Aussome Volume je ďalším obľúbeným výrobkom pre osvieženie vlasov. Ženy na ňom vypichujeme príjemnú vôňu, vlasy prevonia ovocím a letom, čo je pre väčšinu veľmi príjemné. Samozrejmosťou u každého suchého šampónu je absorpcia mastnoty a dodanie vlasom okamžitú sviežosť. Vo vlasoch nezanecháva biele stopy, ani nevysušuje pokožku, čo môže byť problém u menej kvalitných výrobku. Tento sprej má objem 180 ml a v tomto prevedení sa neponúka v cestovnom, menšom balení. Je vhodný primárne pre jemné vlasy, ktoré môžu mať rôzny farebný odtieň.


Ako vybrať suchý šampón

Výber suchého šampónu nie je nijako zložitá záležitosť. Ak sa chcete vyvarovať nepríjemným skúsenostiam, alebo slabému efektu, je dobré získať tip od niekoho zo svojho okolia, prípadne z recenzií na internete. Keďže sa jedná o pomerne novú kozmetiku, nie je ešte u všetkých žien suchý šampón v spreji známy. Jeho obľuba však stále rastie a tým sa zvyšuje aj ponuka popredných výrobcov vlasovej kozmetiky.

Veľkosť

Prvé, čo si v kamennej drogérii všimnete, je veľkosť balenia. Pri nákupe cez internet je však táto vec z obrázka menej viditeľná a preto si starostlivo strážte, aké veľké balenie si za koľko peňazí kupujete. K dispozícii sú spreje s objemom len 50 ml, ktoré sú výborné vďaka svojej malej veľkosti do kabeliek, tašiek a podobne. Môžete ho mať tak stále so sebou, až ste kdekoľvek, alebo robíte čokoľvek. Do svojej kúpeľne je však výhodnejšie zaobstarať si väčšie balenia, ktoré býva štandardne 200 ml, avšak sú aj spreje s objemom 300 ml.

Typ a farba vlasov

Veľká časť suchých šampónov je vhodná pre všetky typy vlasov aj pre všetky farebné odtiene. Možno však naraziť na také, ktoré sú určené pre mastnejšiu, alebo jemnejšie vlasy. Tie potom na danom type vlasov dosahujú lepšie výsledky a rovnako je tomu aj u farieb. Sú výrobky určené priamo na hnedé, respektíve tmavé vlasy a na svetlé, blond vlasy.

Zloženie

Čarovnú zložkou, ktorú nájdete snáď vo všetkých suchých šampónoch, je škrob. Škrob je ten pomyselný zázrak, ktorý zbavuje vašu hlavu a vlasy mastnoty a vracia tak vlasom prirodzený pekný vzhľad. Možno sa stretnúť napríklad s ryžovým škrobom, alebo s tapiokovým škrobom. Ďalšie obsiahnuté zložky sú rôzne arómy pre príjemnú vôňu, alebo extrakty z listov bieleho čaju, či bambusová voda.

Ako používať suchý šampón

Suchý šampón na vlasy je akousi poslednú záchranou pre chvíle, kedy nutne potrebujete urobiť niečo so svojimi vlasmi, ale zároveň nemáte čas. Preto je aj jeho aplikácia rýchla a efektívna. Sprejom sa aplikuje zo vzdialenosti typicky 15 – 30 centimetrov rovnomerne na celú hlavu, nechá sa pár minút pôsobiť a potom sa starostlivo vyčeše. Ak máte tú možnosť, pred vyčesaním je dobré vlasy pošúchať uterákom, čím sa suchý šampón dostane všade, kde je potreba.

4.4/5 - (46 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.