Starostlivosť o telo,

Strojčeky na vlasy: test, recenzie | Najlepšie zastrihávače vlasov

Strojček na vlasy má hneď niekoľko možností využitia. Možno s ním skrátiť vlasy na určitú dĺžku, pomôže k úprave takzvaných kotliet a podobne ako zastrihávač fúzov môže byť s vhodným nadstavcom využitý k zastrihávanie briadky a udržiavanie upraveného strnisko. Plynulosť a kvalitu strihanie do značnej miery ovplyvňuje výkon motora, ktorý odlišuje profesionálny strojček na vlasy od toho bežného pre domáce použitie.

Strihací strojček môže mať zdroj napájania kombinovaný, sieťový alebo akumulátorový. Sieťový strojček na vlasy trpia prítomnosťou kábla horšie manipuláciou, na druhú stranu má obvykle väčší výkon. Akumulátorový zastrihávač vlasov možno pohodlne využiť počas cestovania. Bezdrôtová prevádzka je však vykúpený potrebou dobíjania a obmedzenou výdržou.

Zohľadniť by ste mali nielen zdroj energie, dobu prevádzky a nabíjanie, materiál britov (oceľové, titánové, keramické), rozsah strihu, nastavenie nástavcov, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či je vodeodolný, má umývateľné nástavce alebo samoostriace čepele. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie strojčeky na vlasy a ich recenzie.

Najlepšie strojčeky na vlasy – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších strojčekov na vlasy z testov a hodnotenia pre rok 2023.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Wahl Lithium Pro LEDRowenta TN1603Braun HC 5030Philips QC5115/15Remington ColorCut HC5035Philips HC9450/15Babyliss For Men E990EETA Eliot 8342Braun HC 5050Moser 1871 Chrom Style Pro
Materiál nožovDiamantové ostrie z oceleOceľTitánOceľOceľTitánJaponská oceľTitánTitánNehrdzavejúca oceľ
Doba prevádzky100 minSieťový50 minSieťovýSieťový120 min160 min40 min50 min90 min
Doba nabíjania-Sieťový8 hSieťovýSieťový1 h3 h1,5 h8 h1 h
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 zastrihávačov vlasov

Wahl Lithium Pro LED

Wahl Lithium Pro LED recenzie a test

Strojček na vlasy Wahl Lithium Pro LED sa dá považovať za profi zastrihávač vlasov nielen svojou vyššou cenou, ale výbornou kvalitou spracovania a celkovým výkonom. Strihač vlasov disponuje oceľovými nožmi s diamantovým ostrím a kvalitnou Lithium Ion batériou, na ktorú zvládne byť v prevádzke až 100 minút. Nabíjanie by malo byť podľa výrobca veľmi rýchle, konkrétnu dobu ale neuvádza.

V prípade potreby je možná aj sieťová prevádzka, v ktorej už nie sú žiadne limity. Oproti väčšine iných strojčekov na strihanie je tu veľké množstvo nástavcov, a to 12. Strihať vlasy s nimi je možné od 1 milimetra do 25 mm. Okrem nich výrobca pridáva nožnice, hrebeň, čistiacu kefku, olej a cestovné puzdro, kam sa všetko príslušenstvo zmestí.

Podľa testov a recenzií spotrebiteľov je výrobok skutočne kvalitný, oceňujú nízku hmotnosť a dobrú výdrž batérie. Naopak pripomínajú absenciu ukazovateľa stavu nabitia, prípadne nemožnosť umývať strojček pod tečúcou vodou. Okrem tlačidla na spustenie nájdeme na tele LED kontrolku, ktorá upozorňuje na nabíjanie.

Nízka hmotnosť a dobrý výkon, 12 vymeniteľných nástavcov, sieťové aj aku použitie
Nezobrazuje stav akumulátora

Rowenta TN1603

Rowenta TN1603 recenzie a test

Strojček na vlasy Rowenta TN1603 je lacný a podľa desiatok recenzií ponúka výborný pomer cena/výkon. Keďže sa nejedná o akumulátorové prevedenie, ale sieťové, odpadá nutnosť riešiť dobíjanie a dobu chodu. Disponuje precíznymi nerezovými čepeľami, ktoré sú podľa výrobca navrhnuté tak, aby vydržali funkčné a ostré po dobu 15 rokov.

Veľkou výhodou, najmä v tejto cenovej kategórii, je možnosť umyť čepele pod tečúcou vodou, čo je pre bežného používateľa vítaná možnosť. Úpravu vlasov je možné vykonávať až v 15 dĺžkach, a to od 1 milimetra do 12 mm. Slúžia na to 4 dodávané zastrihávacie hrebene a iba spomínaná menšia výška strihu môže byť braná ako nevýhoda.

Mašinka na vlasy má dostatočne dlhý napájací kábel s dĺžkou 1,8 metra, a okrem nástavcov je v balení aj čistiaci olej a čistiaca kefka. Na rozdiel od lacných aku strojčekov na strihanie poháňa tento výkonný AC motor, ktorý zaisťuje dlhodobo vysoký výkon a má dlhú životnosť.

Nízka hlučnosť a hmotnosť, výborný pomer cena/výkon, umývateľné čepele
Menší maximálny strih 12 mm

Braun HC 5030

Braun HC 5030 recenzie a test

Zastřihávač vlasov Braun HC 5030 má zaujímavú konštrukciu, rovnako ako nadchne tým, ako je pri práci tichý. Veľkým kladom je jeho údržba, pretože má utesnený vnútro, a tak je plne umývateľný pod tečúcou vodou. Unikátom je tiež pamäťový bezpečnostný zámok SafetyLock, ktorý si pamätá poslednú nastavenú dĺžku používaného strihu.

Pri použití je možné vybrať si jednu zo 17 rôznych dĺžok zastrihávanie, a to od 3 až po 24 milimetrov. Nechýba tiež možnosť využitia hrebeňového nástavca. S tým je možné pracovať v dĺžkach od 14 milimetrov, až po 35 milimetrov.

Použitie je možné ako s pripojením k sieti, tak i na batériu. Tá je typu Ni-MH a jej plné nabitie trvá približne 8 hodín. Potom je schopná ponúknu dobu práce okolo 50 minút. Samozrejmosťou je LED indikátor, ktorý upozorňuje na jej nabitý. Vhodný je aj na cesty, pretože sa prispôsobí napätie medzi 100 V a 240 V.

SafetyLock, sieť aj akumulátor, duálne napätie
Dlhá doba nabíjania

Philips QC5115/15

Philips QC5115/15 recenzie a test

Strihací strojček Philips QC5115 / 15 využíva ultra tichého motora, má ergonomický dizajn a hmotnosť iba 0,2 kilogramami. Ďalej zaujme aj nože, ktoré sú takzvane samoostriace. Vďaka snímateľné hlave možno uľahčiť celkové čistenie a údržbu ako takú. K dispozícii je 1 nástavec vo forme hrebeňa, ktorý sa hodí na dlhšie zostrih.

Klasické nastavenie počíta so strihom menším ako 0,5 milimetrov. S nadstavcom je možné voliť po 2 milimetroch rôzne dĺžky. A to od najmenšej hodnoty 3 mm až po dĺžku 21 milimetrov. Veľká šírka o hodnote 4,1 centimetrov zaistí rýchlosť samotného strihanie celej hlavy.

Dokáže sa prispôsobiť rôznym napätím, čo je praktická vlastnosť pri cestovaní. Strojček je bezúdržbový, a tak nie je potrebné premazávanie špeciálnym olejom. Brity sú vyrobené z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Na rozdiel od mnohých iných modelov neumožňuje batériový prevádzku.

Samoostriace čepele, duálne napätie, dobrá šírka
Bez akumulátora

Remington ColorCut HC5035

Remington ColorCut HC5035 recenzie a test

Strojček na vlasy a fúzy Remington ColorCut HC5035 využíva k svojej práci čepele, ktoré sú vyrobené z nerezovej ocele. Tie disponujú tiež inovatívne funkciou samoostrenia. Unikátom je príslušenstvo, ktoré obsahuje celkom 9 rôznych hrebeňov. Pre jednoduchosť a správnosť výberu je každý z nich vyhotovený v odlišnej a výraznej farbe, čo vysvetľuje jeho názov.

Dokonalý strih zabezpečí možnosť zvoliť rozsah dĺžky začínajúce na 1,5 milimetra a končiace na 25 mm. Možné je zvoliť aj optimálny uhol skosenia, a to v rozsahu od 0,5 až 2 milimetre. V balení nechýba ani nožnice alebo stylingový hrebeň, či veci na údržbu.

Použitie je možné výhradne s pripojením do siete s napätím 230 V. Zaujme tiež ergonomické prevedenie, menej už jeho hmotnosť, ktorá je 0,8 kilogramov. V balení je tiež štetec, ktorý uľahčí údržbu a čistenie po každom použití.

Farebné nástavce, rozsah dĺžok, bohaté príslušenstvo
Prevádzka iba zo siete 230 V

Philips HC9450/15

Philips HC9450/15 recenzie a test

Od pohľadu profesionálny strojček na vlasy Philips HC9450/15 oproti porovnávaným modelom vybočuje jednoduchým dotykovým ovládaním. Tiež disponuje funkciou pamäte, pre jednoduchšie nasledujúce použitie. Nechýba ani funkcia elektronických hrebeňov. To všetko ho radí do varianty pre náročných. Že ide o unikát potvrdzuje aj záruka 3 roky, ktorú dáva samotný výrobca.

Voľba konkrétnej dĺžky ponúkne naozaj veľké rozmedzie, a to od 0,5 mm až po 42 mm. Všetko s presnosťou na 0,1 milimetrov. Vďaka variabilite je možné nastaviť a uzamknúť až 400 rôznych dĺžok zastrihávanie, čo na druhej strane môže aj zbytočne zdržiavať a svoje praktické využitie príliš nenájde. Ďalej nechýba ani 3 ďalšie nástavce určené na rôzne dĺžky vlasov.

V prípade potreby je možné aktivovať funkciu Auto Turbo, ktorá zvýši výkon strojčeka. Zaujme tiež technológia DualCut, ktorá popisuje dvojito ostrenie jednotku britov. Vďaka oceľovému krytu je zaistená celkovo veľká odolnosť tohto strojčeka. Práca je možná s káblom i bez neho.

Dotykové ovládanie, Li-Ion akumulátor (veľká výdrž aj rýchle nabíjanie)
Nutná výmena nástavcov, nie je umývateľný

Babyliss For Men E990E

Babyliss For Men E990E recenzie a test

Pánsky strojček na vlasy Babyliss For Men E990E sa pýši veľmi kvalitnými nožmi z japonskej ocele, ktoré sú presné a veľmi ostré. Recenzie spotrebiteľov ho hodnotia ako profesionálny zastrihávač vlasov, až tak sú s ním spokojní a podľa ich skúseností výborne poslúži aj pri úprave fúzov a skracovaní chĺpkov na tele.

Strojček na vlasy je dodávaný s 8 nástavcami, a okrem toho ponúka možnosť zmenu výšky strihu priamo na tele zariadenia, a to jednoducho otočným prstencom. V tomto prípade je možné výšku nastavovať od 0,6 mm do 3 milimetrov, ďalšími nástavcami je možné zastrihovať vlasy v dĺžke až 28 milimetrov. Časť s nožmi je možné ľahko sňať a pohodlne ich opláchnuť pod tečúcou vodou.

Poháňaný je energiou z kvalitného akumulátora, na ktorého plné nabitie dokáže strihať až 160 minút. Plne nabitý je za 3 hodiny a je možné využiť aj zrýchlené možnosti, kedy je za 30 minút pripravený fungovať 15 minút. Na tele zariadenia sa nachádza prehľadný LCD display, ktorý zobrazuje aktuálny stav batérie a zvolenú dĺžku strihu na nožoch.

Zastrihávač vlasov a fúzov, nastavenie výšky strihu aj bez nástavcov, praktický LCD display
Nič zásadného

ETA Eliot 8342

ETA Eliot 8342 recenzie a test

Elektrický strihací strojček na vlasy ETA Eliot 8342 je možné používať s pripojeným elektrickým káblom do siete, ale aj pri prevádzke na akumulátor. Ten je moderného typu Li-Ion a po 90 minútach nabíjania udrží strihač vlasov v prevádzke 40 minút. Podľa popisu výrobca sa jedná o univerzálny prístroj, možné je s ním skracovať aj fúzy a chĺpky na tele.

Má ergonomický a pekný dizajn, ktorý sa spája s kvalitným spracovaním. Výrobca k nemu dodáva celkom 6 zastrihávacích nástavcov, s ktorými zvládne strihať v dĺžkach od 0,8 mm do 30 milimetrov. Raritou je potom dodávaný prestrihávací nadstavec na vlasy, ktorý pri iných modeloch nebýva súčasťou.

Čepele sa pýšia keramicko-titánovým ostrím, ktoré by malo zostať veľmi dlho ostré. Ovládacie tlačidlo disponuje funkciou zamknutia a na tele sa nachádza aj modro podsvietený display, ktorý ukazuje stav batérie. Výmena nástavcov je jednoduchá, ale podľa jednej recenzie ide niekedy tento úkon stuha. Spotrebitelia tiež upozorňujú na prepravné/skladovacie puzdro, ktoré je určené iba pre samotný strojček na strihanie, a nie na nástavce.

Veľmi dobrý pomer cena/výkon, možnosť až 30 mm strihov, titánovo-keramické ostrie nožov
Puzdro je určené iba pre strojček

Braun HC 5050

Braun HC 5050 recenzie a test

Strihací strojček Braun HC 5050 má kvalitné a odolné spracovanie, rovnako ako ergonomický dizajn. Používať ho možno pripojený k sieti, rovnako ako nie je problém využiť aj prevádzku na akumulátor. Ten vydrží dodávať energiu po dobu 50 minút. Doba nabíjania je dlhšia a činí okolo 8 hodín.

Pri úprave vlasov si možno nastaviť požadovanú výšku strihu. Najkratšia je o dĺžke 3 milimetre, zatiaľ čo najdlhšia je spojené s dĺžkou 35 milimetrov. Možné je aj použitie bez nástavca, kedy je výška 1 mm. Celkovo je vďaka rozsahu možné nastaviť 16 jednotlivých pozícií.

V balení nájdete čistiaca kefka, olejničku, alebo tiež cestovné puzdro a 2 hrebeňové nadstavce. Údržba je veľmi jednoduchá, a to aj vďaka možnosti omývanie pod tečúcou vodou. Praktický je tiež bezpečnostný zámok, ktorý je spojený s pamäťou na posledné nastavenie s ohľadom na dĺžku strihu.

Cestovné puzdro, umývateľný, kombinované napájanie
Doba nabíjania, s nástavcom vyššie minimálny strih

Moser 1871 Chrom Style Pro

Moser 1871 Chrom Style Pro recenzie a test

Kadernícky strojček na vlasy Moser 1871 Chrom Style Pro je určený pre profesionálov, alebo pre domáce strihanie bez kompromisov. Veľmi kvalitné spracovanie a použité komponenty z neho robia jeden z najlepších strojčekov na vlasy na trhu. Má veľmi tichý, stabilný a pokojný chod, čo napokon potvrdzujú aj pozitívne užívateľské recenzie.

Výkon motora je riadený procesorom a strihacie nože tak majú stále rovnakú rýchlosť, nehľadiac na stav akumulátora, alebo aj kvalitu a hustotu vlasov. Svoj podiel na tomto majú aj nové lítiové akumulátory, ktoré majú až 3x dlhšiu životnosť ako bežné batérie, a navyše sú bez pamäťového efektu.

Je možná ako prevádzka čisto na batérii, tak aj prevádzka s napájacím káblom, ktorý má dlhú dĺžku 3 metre. Integrovaná strihacia hlavica Magic Blade má šírku 46 milimetrov a sama o sebe umožňuje nastavenie strihu od 0,7 mm do 3 mm. Tú možno ľahko rozšíriť prídavnými hrebeňmi až na dĺžku 12 mm. Že sa jedná o profi strojček na strihanie vlasov potvrdzuje ďalej odľahčené prevedenie, alebo zvuková signalizácia po skončení nabíjania.

Profi strihací strojček na vlasy, riadená konštantná rýchlosť motora, výborný výkon
Vyššia obstarávacia cena

Najpredávanejšie strojčeky na vlasy

Najpredávanejšie strojčeky na vlasy na trhu sú tie od značiek: Philips, Braun, Rowenta, Remington, Silvercrest (Lidl). Obľúbené a profi strojčeky na vlasy sú tiež Wahl, Moser, Oster a Babyliss.

Ako vybrať strojček na vlasy

Strojček na vlasy nemusí byť určený len k úprave zostrihu na požadovanú dĺžku. Tiež ho možno využiť ako zastrihávač na úpravu kotliet, briadky a fúzov ako takých. Vďaka iným nástavcom si môže poradiť aj s chĺpkami v ušiach, alebo tiež v nose. Od toho sa odvíja hlavne typ a počet rôznych klasických a špeciálnych nástavcov, ktoré ponúkne ako súčasť príslušenstva.

Spôsob napájania

Rozdelenie je možné do troch kategórií. Najjednoduchší strojček na vlasy je možné napájať výhradne zo siete. Musia byť teda pripojený do zásuvky a je potrebné počítať pri manipulácii s káblom. Druhým riešením je akumulátorový prevádzku. Po nabití ho možno využívať bez kábla, čo je rozhodne lepšie pre manipuláciu, no rizikom je, keď sa batéria vybije. Najviac všestrannú možnosťou je variant, kedy možno strojček napájať ako zo siete, tak využiť aj jeho batériu. Túto kombináciu ponúkne väčšina pokročilejších modelov.

Pokiaľ ide o variant s akumulátorom, majú jednoduchšie typy Ni-MH batérii, zatiaľ čo modernejšie Li-Ion. Práve typ batérie má veľký vplyv na dobu nabíjania – u najlepších je okolo 1 hodiny, u horších treba čakať aj 8 hodín. Ďalej je potrebné prihliadnuť na dĺžke prevádzky, ktorá býva v rozmedzí 50 – 120 minút.

Materiál britov

Obvykle ide materiál ruka v ruke s prepracovanosťou zastrihávača vlasov. Obyčajnejšie strojčeky na vlasy a fúzy majú čepele oceľové, ktoré patria k najlacnejším, ale s rizikom rýchlejšieho otupenie. Klasikou sú dnes hlavne titánové čepele. Dlho vydrží a bývajú umývateľné. Unikátom môžu byť čepele keramické, ktoré na bežnom trhu nie sú zase až tak bežné. Výhodou keramických britov je kvalita ostrosti, avšak rizikom ich krehkosť a neomyvatelnost.

Nastavenie výšky strihu

Rozsah je potrebné zohľadniť podľa konkrétnych potrieb využitia a požadovanej dĺžky účesu. Nastavenie výšky strihu možno vykonávať buď mechanicky, elektronicky, alebo za využitie jednotlivých nástavcov. Všetko sa opäť odvíja od celkovej prepracovanosti strihacieho strojčeka. Problémom dnes nie je rozsah od desatín milimetrov, až po niekoľko centimetrov.

Ďalšie vlastnosti

Zastřihávač vlasov sa môže líšiť aj ďalšími pokročilými vlastnosťami. Niektoré modely disponujú funkciou odstávaniu, ktorá eliminuje vznik možných nečistôt. Keď ide o údržbu, existujú varianty, ktoré nie je potrebné olejovať, ale aj varianty s odnímateľnými čepeľami, alebo možnosti plne umývateľné. Medzi ďalšie vlastnosti patrí funkcia bezdrôtového dobíjania v dokovacej stanici. Prepracované typy disponujú tiež displejom, ktorý zobrazuje nastavenie strihu, alebo aj dotykovým ovládaním.

4.2/5 - (33 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.