Starostlivosť o telo,

Strojčeky na vlasy: test, recenzie | Najlepšie zastrihávače vlasov

Strojček na vlasy má hneď niekoľko možností využitia. Možno s ním skrátiť vlasy na určitú dĺžku, pomôže k úprave takzvaných kotliet a podobne ako zastrihávač fúzov môže byť s vhodným nadstavcom využitý k zastrihávanie briadky a udržiavanie upraveného strnisko. Plynulosť a kvalitu strihanie do značnej miery ovplyvňuje výkon motora, ktorý odlišuje profesionálny strojček na vlasy od toho bežného pre domáce použitie.

Strihací strojček môže mať zdroj napájania kombinovaný, sieťový alebo akumulátorový. Sieťový strojček na vlasy trpia prítomnosťou kábla horšie manipuláciou, na druhú stranu má obvykle väčší výkon. Akumulátorový zastrihávač vlasov možno pohodlne využiť počas cestovania. Bezdrôtová prevádzka je však vykúpený potrebou dobíjania a obmedzenou výdržou.

Zohľadniť by ste mali nielen zdroj energie, dobu prevádzky a nabíjanie, materiál britov (oceľové, titánové, keramické), rozsah strihu, nastavenie nástavcov, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či je vodeodolný, má umývateľné nástavce alebo samoostriace čepele. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie strojčeky na vlasy a ich recenzie.

Najlepšie strojčeky na vlasy – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších strojčekov na vlasy z testov a hodnotenia pre rok 2021.

Porovnanie parametrov

 Philips Série 5000 HC5450/80Rowenta TN9300F5Braun HC 5030Philips QC5115/15Remington ColorCut HC5035Philips HC9450/15ETA ROSS 434290000Hyundai HC 802Braun HC 5050Philips HC7460/15
Materiál nožovTitanTitanTitanOceľOceľTitanOceľOceľTitanOceľ
Doba prevádzky90 minSíťový50 minSíťovýSíťový120 min45 minSíťový50 min120 min
Doba nabíjania1 hSíťový8 hSíťovýSíťový1 h8 hSíťový8 h1 h
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 zastrihávačov vlasov

Philips Série 5000 HC5450/80

Philips HC5450-80 recenzie

Strojček na vlasy Philips Séria 5000 HC5450/80 zaujme ako svojou výkonnosťou, tak i veľmi odolnou konštrukciou. Má inovovanú strihacie jednotku, ktorá ponúkne jedinečné titánové britvy. Rovnako tak zaujme nastaviteľnými hrebene, ktoré sa hodia ako na úpravu vlasov, tak na úpravu fúzov. Jednotka disponuje dvojitým ostrím so zníženým trením.

Ovládanie je veľmi jednoduché. Rovnako tak nastavenie. Tento model ponúkne celkom 24 nastavenie dĺžky, ktoré možno uzamknúť do vybranej voľby. Tá môže byť v rozmedzí 0,5 mm až 23 mm. Ďalej nechýba ani hrebeň pre briadku, ktorý má 23 nastaviteľných dĺžok v rozmedzí 1 – 23 milimetrov.

Vďaka kvalitnej batérii je možné použitie až po dobu 90 minút. Batéria je typu Ni-MH, pričom doba nabíjania je veľmi rýchla a trvá 1 hodinu. Použitie je možné aj s pripojením do elektrickej siete. Brity možno ľahko uvoľniť a následne vyčistiť.

Rôzne nastavenie dĺžok, doba použitia, rýchle nabíjanie

Úložný priestor kufríku z papierového kartónu

Rowenta TN9300F5

Rowenta TN9300F5 recenzie

Strojček na vlasy Rowenta TN9300F5 je model vákuový, označený ako 3v1. Unikátom je jeho funkcia ručného vysávača. Využíva 2 samostatné motory, kedy jeden slúži na zastrihávanie. Druhý motor je určený na pohon samotného vysávača, ktorý odstráni rôzne nečistoty treba z oblečenia.

Vákuový systém a inovované turbína odstráni údajne až 99% odstrihnutých vlasov. Vďaka tomu nie je po zastrihávanie nutné upratovať priestor v kúpeľni. Má samoostriace čepele, ktoré zaujmú svojim titánový povrchom. Hračkou je čistenie, a to vďaka odnímateľnému zásobníku aj umývateľným britom.

Vybrať je možné jednu z celkom 17 dĺžok jednotlivého strihu. Ten sa pohybuje v rozmedzí od 0,5 až do 18 milimetrov. Napájanie zo siete poskytuje dostatok výkonu a kábel s dĺžkou 2 metre zase dostatok flexibility pri manipulácii. K dispozícii je 1 nadstavec, ktorý je odnímateľný.

Funkcia vysávača na odsávanie odstrihnutých vlasov

Celkovo neumývateľný, 1 nadstavec

Braun HC 5030

Braun HC-5030 recenzie

Zastřihávač vlasov Braun HC 5030 má zaujímavú konštrukciu, rovnako ako nadchne tým, ako je pri práci tichý. Veľkým kladom je jeho údržba, pretože má utesnený vnútro, a tak je plne umývateľný pod tečúcou vodou. Unikátom je tiež pamäťový bezpečnostný zámok SafetyLock, ktorý si pamätá poslednú nastavenú dĺžku používaného strihu.

Pri použití je možné vybrať si jednu zo 17 rôznych dĺžok zastrihávanie, a to od 3 až po 24 milimetrov. Nechýba tiež možnosť využitia hrebeňového nástavca. S tým je možné pracovať v dĺžkach od 14 milimetrov, až po 35 milimetrov.

Použitie je možné ako s pripojením k sieti, tak i na batériu. Tá je typu Ni-MH a jej plné nabitie trvá približne 8 hodín. Potom je schopná ponúknu dobu práce okolo 50 minút. Samozrejmosťou je LED indikátor, ktorý upozorňuje na jej nabitý. Vhodný je aj na cesty, pretože sa prispôsobí napätie medzi 100 V a 240 V.

SafetyLock, sieť aj akumulátor, duálne napätie

Dlhá doba nabíjania

Philips QC5115/15

Philips QC5115-15 recenzie

Strihací strojček Philips QC5115 / 15 využíva ultra tichého motora, má ergonomický dizajn a hmotnosť iba 0,2 kilogramami. Ďalej zaujme aj nože, ktoré sú takzvane samoostriace. Vďaka snímateľné hlave možno uľahčiť celkové čistenie a údržbu ako takú. K dispozícii je 1 nástavec vo forme hrebeňa, ktorý sa hodí na dlhšie zostrih.

Klasické nastavenie počíta so strihom menším ako 0,5 milimetrov. S nadstavcom je možné voliť po 2 milimetroch rôzne dĺžky. A to od najmenšej hodnoty 3 mm až po dĺžku 21 milimetrov. Veľká šírka o hodnote 4,1 centimetrov zaistí rýchlosť samotného strihanie celej hlavy.

Dokáže sa prispôsobiť rôznym napätím, čo je praktická vlastnosť pri cestovaní. Strojček je bezúdržbový, a tak nie je potrebné premazávanie špeciálnym olejom. Brity sú vyrobené z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Na rozdiel od mnohých iných modelov neumožňuje batériový prevádzku.

Samoostriace čepele, duálne napätie, dobrá šírka

Bez akumulátora

Remington ColorCut HC5035

Remington ColorCut HC5035 recenzie

Strojček na vlasy a fúzy Remington ColorCut HC5035 využíva k svojej práci čepele, ktoré sú vyrobené z nerezovej ocele. Tie disponujú tiež inovatívne funkciou samoostrenia. Unikátom je príslušenstvo, ktoré obsahuje celkom 9 rôznych hrebeňov. Pre jednoduchosť a správnosť výberu je každý z nich vyhotovený v odlišnej a výraznej farbe, čo vysvetľuje jeho názov.

Dokonalý strih zabezpečí možnosť zvoliť rozsah dĺžky začínajúce na 1,5 milimetra a končiace na 25 mm. Možné je zvoliť aj optimálny uhol skosenia, a to v rozsahu od 0,5 až 2 milimetre. V balení nechýba ani nožnice alebo stylingový hrebeň, či veci na údržbu.

Použitie je možné výhradne s pripojením do siete s napätím 230 V. Zaujme tiež ergonomické prevedenie, menej už jeho hmotnosť, ktorá je 0,8 kilogramov. V balení je tiež štetec, ktorý uľahčí údržbu a čistenie po každom použití.

Farebné nástavce, rozsah dĺžok, bohaté príslušenstvo

Prevádzka iba zo siete 230 V

Philips Hairclipper series 9000 HC9450/15

Philips HC9450-15 recenzie

Od pohľadu profesionálny strojček na vlasy Philips HC9450/15 oproti porovnávaným modelom vybočuje jednoduchým dotykovým ovládaním. Tiež disponuje funkciou pamäte, pre jednoduchšie nasledujúce použitie. Nechýba ani funkcia elektronických hrebeňov. To všetko ho radí do varianty pre náročných. Že ide o unikát potvrdzuje aj záruka 3 roky, ktorú dáva samotný výrobca.

Voľba konkrétnej dĺžky ponúkne naozaj veľké rozmedzie, a to od 0,5 mm až po 42 mm. Všetko s presnosťou na 0,1 milimetrov. Vďaka variabilite je možné nastaviť a uzamknúť až 400 rôznych dĺžok zastrihávanie, čo na druhej strane môže aj zbytočne zdržiavať a svoje praktické využitie príliš nenájde. Ďalej nechýba ani 3 ďalšie nástavce určené na rôzne dĺžky vlasov.

V prípade potreby je možné aktivovať funkciu Auto Turbo, ktorá zvýši výkon strojčeka. Zaujme tiež technológia DualCut, ktorá popisuje dvojito ostrenie jednotku britov. Vďaka oceľovému krytu je zaistená celkovo veľká odolnosť tohto strojčeka. Práca je možná s káblom i bez neho.

Dotykové ovládanie, Li-Ion akumulátor (veľká výdrž aj rýchle nabíjanie)

Nutná výmena nástavcov, nie je umývateľný

ETA ROSS 434290000

ETA ROSS 434290000 recenzie

Strojček na vlasy ETA ROSS je vydarený výrobok, ktorý spotrebiteľa zaujme najmä svojou dobrou obstarávacou cenou a výkonom. Jedná sa o bezdrôtový zastrihávač vlasov, čo je veľké plus pre jeho manipulačné zručnosti. Poteší tiež jeho pomerne bohatá výbava, v ktorej je dokonca nabíjacia stanica.

Nabíjanie tak môže prebiehať cez ňu, kedy slúži zároveň ako stojan, alebo priamo napojením na kábel. Okrem toho balenie obsahuje dva nástavce, čistiaci štetec, hrebeň a olej na mazanie britov. Na plné nabitie dokáže strihať po dobu 45 tich minút, nabíjanie je následne pomerne dlhé, môže trvať až 8 hodín. 2,4 V akumulátor je typu NiMH a napája výkonný motorček zaisťujúci plynulé zastrihávanie.

Nástavce sú priamo na strojčeka ďalej nastaviteľné, celkom je tak k dispozícii 10 rôznych dĺžok strihu od 4 milimetrov po 34 mm. Poteší aj funkcia prestrihávanie, alebo jeho ľahká údržba i ovládanie. Z recenzií zaznieva tiež chvála k jeho ergonomickému tvaru, nízkej hmotnosti i hlučnosti. Možno s ním zastrihávať mimo vlasov tiež fúzy a okrem ovládania je prítomná tiež svetelná signalizácia.

Dobrý pomer cena/výkon, nízka hlučnosť, dobré príslušenstvo a ergonomický tvar

Dlhšia doba nabíjania 8 hodín

Hyundai HC 802

Hyundai HC-802 recenzie

Zastrihovač vlasov Hyundai HC 802 je sieťovou variantom, ktorá nedisponuje akumulátorom. O dobrý výsledok sa starajú kvalitné nerezové brity. Samozrejmosťou je možnosť nastavenia dĺžky strihu. A to v rozmedzí od 2 až 5 milimetrov. K dispozícii sú ďalej ešte 4 ďalšie nástavce, ktoré majú jasne a pevne stanovenú výšku strihu, a to 3, 6, 9 a ďalej ešte 13 milimetrov.

Praktickosť umocňuje ako ergonomické prevedenie, tak i hmotnosť o hodnote 0,4 kilogramov. Nechýba tiež praktické doplnenie v podobe pútka na zavesenie. V balení je aj hrebeň, čistiaca kefka a tiež olej na premazanie a údržbu britov.

Dĺžka prívodného kábla je 1,8 metrov, čo je hodnota trochu na hrane pohodlnej manipulácie. Hodnota príkonu činí 8 W a počas prevádzky je potrebné počítať s úrovňou akustického hluku okolo 72 dB. Parametre teda toľko nepredbehne ostatné modely, avšak za veľmi nízku cenu dokáže ostrihať na jednotku.

Nízka cena a dobrý výkon, 4 nástavce, nízka hmotnosť

Prevádzka výhradne len zo siete

Braun HC 5050

Braun HC-5050 recenzie

Strihací strojček Braun HC 5050 má kvalitné a odolné spracovanie, rovnako ako ergonomický dizajn. Používať ho možno pripojený k sieti, rovnako ako nie je problém využiť aj prevádzku na akumulátor. Ten vydrží dodávať energiu po dobu 50 minút. Doba nabíjania je dlhšia a činí okolo 8 hodín.

Pri úprave vlasov si možno nastaviť požadovanú výšku strihu. Najkratšia je o dĺžke 3 milimetre, zatiaľ čo najdlhšia je spojené s dĺžkou 35 milimetrov. Možné je aj použitie bez nástavca, kedy je výška 1 mm. Celkovo je vďaka rozsahu možné nastaviť 16 jednotlivých pozícií.

V balení nájdete čistiaca kefka, olejničku, alebo tiež cestovné puzdro a 2 hrebeňové nadstavce. Údržba je veľmi jednoduchá, a to aj vďaka možnosti omývanie pod tečúcou vodou. Praktický je tiež bezpečnostný zámok, ktorý je spojený s pamäťou na posledné nastavenie s ohľadom na dĺžku strihu.

Cestovné puzdro, umývateľný, kombinované napájanie

Doba nabíjania, s nástavcom vyššie minimálny strih

Philips Hairclipper series 7000 HC7460/15

Philips HC7460-15 recenzie

Strojček na vlasy a fúzy Philips HC7460/15 využíva kvalitné Li-Ion akumulátor, vďaka ktorému je možné jeho použitie aj bez prístupu k elektrickej zásuvke. Doba nabíjania je len 60 minút. Následne je množné použitie počas 120 minút na jedno nabitie. Unikátom sú aj celkom 3 elektronickej hrebene na vlasy, ktoré sú nastaviteľné.

V celkovom súčte ponúkne tento model až 60 rôznych nastavení dĺžky, a to po hodnote 0,2 milimetrov. S využitím nástavcom hovoríme o rozsahu 1 do 7 mm, 7 až 24 mm a 24 až 42 mm. V prípade použitia bez hrebeňa je dĺžka strihu 0,5 milimetrov.

U strihanie hustých vlasov sa celkom automaticky spustí funkcia Turbo, ktorá pridá na výkone. Ďalej zaujme aj technológia DualCut, ktorú charakterizuje dvakrát naostrené strihacia jednotka. Brity navyše disponujú praktickou funkciou samoostrenia.

120 minút prevádzky, automatické Turbo, Li-Ion batéria

Nie je umývateľný pod vodou

Ako vybrať strojček na vlasy

Strojček na vlasy nemusí byť určený len k úprave zostrihu na požadovanú dĺžku. Tiež ho možno využiť ako zastrihávač na úpravu kotliet, briadky a fúzov ako takých. Vďaka iným nástavcom si môže poradiť aj s chĺpkami v ušiach, alebo tiež v nose. Od toho sa odvíja hlavne typ a počet rôznych klasických a špeciálnych nástavcov, ktoré ponúkne ako súčasť príslušenstva.

Spôsob napájania

Rozdelenie je možné do troch kategórií. Najjednoduchší strojček na vlasy je možné napájať výhradne zo siete. Musia byť teda pripojený do zásuvky a je potrebné počítať pri manipulácii s káblom. Druhým riešením je akumulátorový prevádzku. Po nabití ho možno využívať bez kábla, čo je rozhodne lepšie pre manipuláciu, no rizikom je, keď sa batéria vybije. Najviac všestrannú možnosťou je variant, kedy možno strojček napájať ako zo siete, tak využiť aj jeho batériu. Túto kombináciu ponúkne väčšina pokročilejších modelov.

Pokiaľ ide o variant s akumulátorom, majú jednoduchšie typy Ni-MH batérii, zatiaľ čo modernejšie Li-Ion. Práve typ batérie má veľký vplyv na dobu nabíjania – u najlepších je okolo 1 hodiny, u horších treba čakať aj 8 hodín. Ďalej je potrebné prihliadnuť na dĺžke prevádzky, ktorá býva v rozmedzí 50 – 120 minút.

Materiál britov

Obvykle ide materiál ruka v ruke s prepracovanosťou zastrihávača vlasov. Obyčajnejšie strojčeky na vlasy a fúzy majú čepele oceľové, ktoré patria k najlacnejším, ale s rizikom rýchlejšieho otupenie. Klasikou sú dnes hlavne titánové čepele. Dlho vydrží a bývajú umývateľné. Unikátom môžu byť čepele keramické, ktoré na bežnom trhu nie sú zase až tak bežné. Výhodou keramických britov je kvalita ostrosti, avšak rizikom ich krehkosť a neomyvatelnost.

Nastavenie výšky strihu

Rozsah je potrebné zohľadniť podľa konkrétnych potrieb využitia a požadovanej dĺžky účesu. Nastavenie výšky strihu možno vykonávať buď mechanicky, elektronicky, alebo za využitie jednotlivých nástavcov. Všetko sa opäť odvíja od celkovej prepracovanosti strihacieho strojčeka. Problémom dnes nie je rozsah od desatín milimetrov, až po niekoľko centimetrov.

Ďalšie vlastnosti

Zastřihávač vlasov sa môže líšiť aj ďalšími pokročilými vlastnosťami. Niektoré modely disponujú funkciou odstávaniu, ktorá eliminuje vznik možných nečistôt. Keď ide o údržbu, existujú varianty, ktoré nie je potrebné olejovať, ale aj varianty s odnímateľnými čepeľami, alebo možnosti plne umývateľné. Medzi ďalšie vlastnosti patrí funkcia bezdrôtového dobíjania v dokovacej stanici. Prepracované typy disponujú tiež displejom, ktorý zobrazuje nastavenie strihu, alebo aj dotykovým ovládaním.

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.