Kozmetika,

Najlepšie štetce na líčenie: sady, na make up ai. | Recenzie

K nanášaní make-upu sa používajú špeciálne štetce, ktoré umožnia kozmetiku dokonale rozprestrieť presne tam, kde je to potrebné. To všetko navyše v len tak jemnej vrstve, ako by to pomocou prstov alebo iné pomôcky zrejme nebolo možné. Avšak nie je štetec ako štetec. Pri výbere je potrebné poznať základné typy týchto výrobkov a vhodnosť na použitie pre rôzne líčenie.

Kozmetické štetce sa delia na syntetické (umelé) a na štetce s pravými chlpy. Syntetické sa používajú predovšetkým na prácu s krémy, štetce s prírodným chlpom sú vhodné najmä pre použitie pri aplikácii púdrov.

S jedným štetcom každopádne nemožno vystačiť, ideálnym riešením je sada obsahujúca štetca pre rôzne produkty od make-upu cez očné tiene až po púder. Než si teda začnete vyberať kozmetické štetce, prečítajte si nasledujúce riadky. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie štetce na líčenie a ich recenzie.

Najlepšie štetce na líčenie – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších štetcov na líčenie z testov a hodnotení pre rok 2024.

VzhľadModelMateriálTvarVhodný pre 
Sigma Flat Kabuki F80 recenzie a testSigma Flat Kabuki F80SyntetickýPlochýTekutý aj krémový make-up
Dermacol Master Brush by PetraLovelyHair recenzie a testDermacol Master Brush by PetraLovelyHairSyntetické5 rôznych štetcovVšetky typy líčenia
BrushArt Face recenzie a testBrushArt FaceSyntetické aj prírodné12 rôznych štetcovVšetky typy líčenia
Notino Glamour Collection Travel Brush Set with Pouch recenzie a testNotino Glamour Collection Travel Brush Set with PouchSyntetické6 rôznych štetcovCestovná sada štetcov
Makeup Revolution Ultimate Brush Collection recenzie a testMakeup Revolution Ultimate Brush CollectionSyntetické9 rôznych štetcovDarčeková kozmetická sada
EcoTools On-The-Go Style recenzie a testEcoTools On-The-Go StyleSyntetické6 rôznych štetcovKozmetická sada
Royal and Langnickel Moda Total Face recenzie a testRoyal and Langnickel Moda Total FaceSyntetické6 rôznych štetcovCestovná kozmetická sada
Freedom ProArtist recenzie a testFreedom ProArtistSyntetické4 rôzne štetceMalá cestovná sada
I Heart Revolution Unicorns Dream recenzie a testI Heart Revolution Unicorns DreamSyntetické5 rôznych štetcovKozmetická sada
Sigma Beauty Brush Value recenzie a testSigma Beauty Brush ValueSyntetické5 rôznych štetcovKozmetická sada

Zobraziť celú ponuku

Recenzie 10 kozmetických štetcov

Sigma Flat Kabuki F80

Tento syntetický štetec je pomenovaný podľa tradičného japonského divadla kabuki, ktoré sa vyznačuje okrem iného nápadným majstrovským líčením hercov. Slúži na rýchle a presné aplikáciu make-upu, čo umožňuje aj svojím špeciálne plochým tvarom. Vďaka tomuto profilu dokážete make-up nanášať dokonale rovnomerne a s citom.

Plochý štetec na make-up Sigma Beauty Kabuki je veľmi vhodný pre nanášanie mejkapu vo vrstve pre stredné až vysoké krytie. Možno ho použiť na tekutý i krémový make-up. Je pri líčení úsporný, pretože umelé štetiny nepohlcujú aplikovaný make-up. Tak nedochádza k zbytočným stratám, hodí sa ako pre skutočných profesionálov, tak pre začiatočníkov, ktorí s líčením ešte svoje skúsenosti ešte len získavajú.


Dermacol Master Brush by PetraLovelyHair

Dermacol Master Brush je kompletná sada štetcov na líčenie, ktorá bola vytvorená v spolupráci s českou expertkou na kozmetiku a súčasne populárnou YouTuberkou (známu pod pseudonymom PetraLovelyHair). Nájdete v nej päť štetcov, s ktorými možno zvládnuť aj naozaj náročné líčenie. Čo všetko sada ponúka? Základné štetec na očné tiene D81, štetec na aplikáciu očných tieňov v záhybe oka D74, ďalej praktický skosený štetec na tieňovanie D73, štetec na očné tiene a detaily D83, sadu dopĺňa ešte štetec na rozmazávaniu D82. Jemné štetiny štetcov obsiahnutých v sade, sú zárukou šetrného kontaktu s očným okolím, údržba štetcov je veľmi jednoduchá a vhodne zvolený výber umožňuje vykonávať prakticky všetky moderné techniky líčenie očí.


BrushArt Face

Pre naozaj dokonalé líčenie sa skvele hodí štetce na make-up zo sady BrushArt Face. Tá ponúka pre skúsenejších v obore líčení bohatú škálu štetcov, ktoré k perfektnému nalíčenie potrebujete. Veľký štetec s umelými vláknami je určený primárne na nanášanie púdru, dva menšie mäkké štetce pomôžu dokonale aplikovať lícenku a rozjasňujúci púder alebo bronzer v minimálnej vrstve. To všetko podľa recenzií s úplne dokonalou presnosťou. Ďalšie štvorica plochých štetcov s prírodnými štetinami a so zaguľatenou alebo rovno špičkou umožní dosiahnuť nanesením očných tieňov úžasného odtieňa farieb na očiach, zatiaľ čo kefka dokonale upraví riasy a obočie. Nechýba ani skosený plochý štetec, ktorý slúži k precíznemu vykreslenie obočie. A pre zvýšenie celkového efektu je tu ešte menší štetec, ktorý dokonale rozotrie rúž na perách.


Notino Glamour Collection Travel Brush Set with Pouch

Byť elegantná a správne vždy nalíčená, a to aj pri cestovaní. Luxusná cestovná sada kozmetických štetcov Notino Glamour Collection uľahčí každodenné dokonalé nalíčenie a umožní docieliť skutočne profesionálnych výsledkov. Na cestovanie je možné celý komplet šiestich štetcov uložiť do praktickej polyuretanovej taštičky na zips vyvedené v obľúbenom módnom rose-gold odtieni. Takto bude všetkých šesť najpotrebnejších kozmetických štetcov stále pekne po ruke. V sade nájdete štetca na púder, špeciálne štetec na make-up, štetec na obočie aj linky a dva menšie štetce na očné tiene. Rukoväte štetcov sú drevené, uchytenie štetín z lešteného hliníka. Medzi pochvaly sady sa radí príkladná ergonómia.


Makeup Revolution Ultimate Brush Collection

V elegantnej sade Ultimate Brush Collection je uložených hneď deväť luxusných štetcov, s ktorými sa dá zvládnuť aj to najnáročnejšie líčenie. Medzi silné stránky patrí všestrannosť a kvalitné prevedenie. Nachádza sa tu nenahraditeľný štetec na rozmazávaniu očných tieňov, štetec na korektor, štetec špeciálne určený na make-up, jemný mäkký štetec na púder v dvoch veľkostiach, kontúrovacia štetec, štetec na rozjasňovač, menšie štetec na detaily, skosený štetec na obočie a nechýba ani čistič štetcov. Štetce sú zhotovené z jemných syntetických vlákien a spoľahlivo drží tvar, nevypadávajú z nich jednotlivé štetiny a pri kontakte s pokožkou sú veľmi príjemné.


EcoTools On-The-Go Style

Praktická sada štetcov na líčenie EcoTools On-The-Go Style sa hodí na použitie doma i na cestách. Pomocou tejto sady kozmetických štetcov možno docieliť dokonalého denného aj večerného líčenia na profesionálnej úrovni. Sada obsahuje štetec na tieňovanie a vytvorenie prechodov, štetec na púder, líčka, špeciálne štetec na blending a skosený štetec na vytváranie očných liniek. K tomu patrí o cestovná taška, do ktorej sa všetko pohodlne vojde. Vlákna sú tvorené zo 100% taklonovými štetinami. Rukoväte sú vyrobené z bambusu a objímky štetín sú z recyklovateľného hliníka. Jedná sa teda o vysoko ekologický výrobok ohľaduplný k prírodnému prostrediu.


Royal and Langnickel Moda Total Face

Šesťdielna moderná kozmetická sada štetcov na líčenie Royal and Langnickel umožní vytvoriť dokonalý make-up pre každú dennú dobu. Hodí sa pre domáce použitie i pre prácu vizážistov. K sade patrí praktický cestovný kufrík, ktorý dokáže poslúžiť v prípade potreby aj ako stojan pre jednoduchú aplikáciu make-upu. V sade sa nachádza klasický štetec na make-up, mäkký štetec na púder, skosený štetec na očné linky, jemný štetec na očné tiene, nanášacie štetec na rúž a špeciálne štetec na tvárenku. Štetce a objímky sú zhotovené zo syntetických vlákien, rukoväte sú z mäkkého, poddajného akrylu. Sada sa dodáva v rôznych farebných prevedeniach (čierna, biela a purpurová). Kladom sady je skvelý pomer ceny a výkonu.


Freedom ProArtist

Menšia cestovná sada štetcov na líčenie Freedom ProArtist bohato pokryje bežné nároky na líčenie pre akúkoľvek príležitosť. V sade sú zastúpené základné typy štetcov pre vytvorenie kompletného moderného looku aj na cestách. V sade sa nachádzajú syntetické štetca tých najpotrebnejších a najčastejšie používaných typov, teda klasický štetec pre make-up, mäkký štetec na nanášanie púdru, štetec, určený na očné tiene a samozrejme aj štetec na finálnu úpravu obočia. K prednostiam sady pochopiteľne možno pripísať aj minimálne rozmery a hmotnosť, vhodnosť štetcov pre použitie na tekuté, krémové aj púdrové zložky make-upu a tiež veľmi jednoduchú údržbu štetcov samotných. Pre zachovanie hygienickej čistoty a dlhodobé jemnosti aj pružnosti štetín sa odporúča pravidelné čistenie štetcov, najlepšie po každom použití.


I Heart Revolution Unicorns Dream

Čo majú štetce na líčenie I Heart Revolution spoločné s jednorožcom? Jedná sa o štýlový žartík dizajnéra, ktorý dal držátkům štetcov aj štetce samotným v tejto elegantnej sade nezvyčajný dizajn. Svojim skrutkovicovým povrchom totiž pripomínajú roh bájneho jednorožca, navyše sú aj štetiny štetcov dúhovo sfarbené – preto sa v preklade sada nazýva jednorožca sen.

V luxusnom puzdre nájdete päť štetcov, s ktorými je možné zvládnuť všetky úskalia nanesenie kozmetických prípravkov a vytvorené dokonalého make-upu. Aké štetce to sú? Pochopiteľne základný mäkký štetec na nanášanie púdru, štetec na rozjasňovač, jemný štetec na rozmazávaniu očných tieňov, plochý štetec na očné tiene a skosený štetec, určený tiež na očné tiene.


Sigma Beauty Brush Value

Najpopulárnejšia, najžiadanejšia, a teda tiež najpredávanejšia sada štetcov na líčenie so značkou Sigma – to je sada Beauty Brush Value. Čo je na nej tak lákavého? Tvorí ju totiž skvele vybraná sada piatich dokonalých štetcov, s ktorými je vytvorenie perfektného make-upu hračkou, a navyše otázkou chvíľky. V sade Sigma Beauty Brush Value sa nachádza štetec na rozmazávaniu a tieňovanie typu E25, ktorý je vhodný predovšetkým na zarovnanie prechodov a vytvorenie stratených línií. Ďalej nájdete štetec E30, určený na vykonanie detailov a miešanie tieňov aj krycích línií pozdĺž rias, nadýchaný štetec E40 umožňujúci nenápadné spájanie rôznych častí make-upu, štetec s označením F35, určený v prvom rade pre použitie rozjasňovače a hornú časť líc. Päticu uzatvára plochý štetec Kabuki F80 pre dokonalé zmiešanie práškových aj tekutých líčidiel.


Ako vybrať štetce na líčenie

Pre každú činnosť, ktorá súvisí s vytvorením správneho make-upu a dokonalým nalíčením, je vhodný iný štetec. A aký použiť podľa zvolenej činnosti?

Klasický štetec na nanášanie make-upu

Pre tento účel sa vždy používa väčšie a mäkký štetec, môže byť guľatý alebo sploštený. Vždy každopádne s kvalitnými štetinami. Veľmi dôležité je štetec na nanášanie make-upu po použití vyčistiť a zbaviť opatrne (bez poškodenia štetín) zvyškov kozmetického výrobku. Len tak zostane mäkký a pružný.

Plochý štetec na korektor

Plochý štetec je ďalší nevyhnutnosťou, ktorá by nemala v kozmetickej výbave schádzať. Kratšom štetcom možno potom ľahšie dosiahnu na menej dostupné miesta. Tuhý štetec na pery je potom vhodný na mastné prípravky a rúž, ktorú si možno naniesť ľahko a rovnomerne. Štetce na rúž sú často vysúvací a ľahko prenosné.

Veľký a mäkký štetec na púder alebo lícenku

Aplikáciu púdru je určite najlepšia vykonávať štetcom. Zabudnite na hubky, ktoré sú občas k púdru dodávané. Jedine štetec zaručí skutočne rovnomerné rozprestretie púdru po celej tvári.

Skosený štetec na obočie

Ak používate na úpravu obočia tiene, vosk, pomádu či gél, vyberte si na prácu skosený štetec, ktorý vám umožní pracovať s maximálnou presnosťou.

Malý štetec na očné tiene

Menšie štetček sa osvedčuje skvele pri aplikácii očných tieňov do vnútorného kútika oka a pri zdôrazňovaní tenkých liniek. Najlepšie je ten s krátkymi chlpmi, trochu zaoblený.

4.5/5 - (25 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.