Outdoor,

Športové tašky: TOP do fitka, posilňovne ai. | Recenzie

Športová taška typického podlhovastého tvaru je dôležitou vecou, či už idete do fitness centra, alebo na futbalový tréning. Uložíte do nej všetko potrebné, čo je na výkon športu potreba. Výrobcovia ponúka rôzne dizajny a môžu byť v prevedení čisto dámskom, pánskom, alebo unisex.

Športová taška možno tiež nosiť rôznymi spôsobmi, čo je dané použitým systémom popruhov. Najčastejšie sa nosí cez rameno na ramennom popruhu alebo cez dlhšie ucha. Mala by byť tiež vhodne členená, pretože uloženie vecí na šport, čistého i špinavého oblečenia, prináša špecifické požiadavky.

Modely sa od seba teda líši najmä dizajnom, tvarom a hlavne veľkosťou, ak chcete vnútorným objemom. Podľa športových aktivít sú fitnes tašky menšie, alebo väčšie. Ako materiál sa najčastejšie používa polyester, ktorý je pre tento typ tašiek najpraktickejšie možností. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie športové tašky a ich recenzie.

Najlepšie športové tašky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších športových tašiek z testov a hodnotení pre rok 2023.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Adidas TIRO XL W/WNike VAPOR POWER MUnder Armour UNDENIABLE DUFFLE 3.0 MDAdidas LIN CORE DUF SGNike GYM CLUBPuma PRO TRAINING IIAdidas GOOD TOTE SOLNike BRASILIA MEDIUM DUFFELReebok ACTIVE CORE SMALL GRIPThe North Face APEX GYM DUFFEL
Výška36 cm30 cm32 cm20 cm23 cm34 cm36 cm33 cm23 cm38 cm
Hĺbka36 cm19 cm28 cm15 cm30 cm32 cm15 cm30 cm23 cm25 cm
Hmotnosť--350 g---216 g--785 g
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 športových tašiek

Adidas TIRO XL W/W

Adidas TIRO XL W/W recenzie a test

Športová taška na kolieskach Adidas TIRO XL W/W je produktom známej značky, ktorú nie je potrebné nijako predstavovať. Táto taška sa vyznačuje svojou veľkosťou, čo deklaruje už v názve – XL. Celková dĺžka tašky je 80 cm a objem má rovných 114 litrov.

Práve preto tu uložíte všetky veci na dlhšie športové sústredenia, alebo napríklad na šnúru futbalových zápasov. Praktická sú v tomto prípade tiež transportné kolieska, aj keď ju teda viac naložíte, môžete športové potreby premiestňovať pohodlne. Ďalej má široká ucha aj ramenný popruh, materiál je odolný a pevný v prevedení unisex.

Výhodou je jednoduché prevedenie s dvoma oddeliteľnými priestory, nebude sa vám miešať špinavé prádlo od čistého a úplne to dostačuje, náročnejšie členenie by mohlo uberať na veľkorysé priestrannosti. Ako je zrejmé, je to produkt, ktorý ocenia skutoční športoví nadšenci či profesionáli. Neprekvapí samozrejme ani o niečo vyššia cena, ktorá je tu ale obhájiteľná.

Priestranná, transportné kolieska, vhodná pre profesionálne použitie
Pre niekoho až moc veľká

Nike VAPOR POWER M

Nike VAPOR POWER M recenzie a test

Športová taška cez rameno Nike VAPOR POWER M je strednej veľkosti s celkovou dĺžkou 52 cm a objemom 30 l. Je decentného vzhľadu a určená je pre mužov. Overený výrobca by mal byť zárukou kvality, použitý materiál pôsobí pevne. K dispozícii sú široká polstrovaná ucha aj dobre polstrovaný ramenný popruh.

V taške je niekoľko vreciek a samozrejme vrecko oddeľujúce špinavé oblečenie a topánky či výstroj. Na boku zaujme dvojica menších vreciek s rozmermi asi 15 x 20 cm, ktoré môžu slúžiť na drobnosti, bez toho aby ste museli otvárať hlavný úložný priestor.

Taška určite znesie hodnotenie okom náročnejšieho športovca, ktorý požaduje kvalitnú športovú tašku rozumných rozmerov a nechce so sebou ťahať prehnane veľký model. Hranatejší tvar navyše zaručuje dobré využitie priestoru.

Kompaktná a priestranná, pre náročných, predné kapsičky
Chýbajú vnútorné vrecká na drobnosti

Under Armour UNDENIABLE DUFFLE 3.0 MD

Under Armour UNDENIABLE DUFFLE 3.0 MD recenzie a test

Športová taška Under Armour UNDENIABLE DUFFLE 3.0 MD je modelom prvotriedneho výrobca, ktorý si zakladá na kvalitných materiáloch a spracovanie, v tomto ohľade sa netreba obávať. Použitý materiál je patentovaný výrobcom a je extra priedušný a vodu odpudzujúci. Dĺžka je 63,5 cm a objem 61 litrov.

Taška pôsobí pevne, má navyše rad vychytávok, ako napríklad kapsičku na slúchadlá. Vnútri nájdete aj bezpečnú kapsu na doklady a hlavné vrecko má časť oddeľujúce obuv alebo špinavé oblečenie. Na boku je ďalší priestorné vrecko na zips a tašku zdobí výrazné kontrastné logo výrobca.

Využiť môžete dlhého ramenného popruhu, ktorý si každý nastaví podľa vlastných potrieb. Samozrejmosťou sú polstrovaná ucha, ale niektorí spotrebitelia zmieňujú, že by mohli byť širšie. Určená je pre mužov, hľadajúcich praktickú tašku na šport strednej veľkosti.

Priestranná, kvalita materiálu, praktické detaily
Ucha by mohla byť širšia

Adidas LIN CORE DUF SG

Adidas LIN CORE DUF SG recenzie a test

Športová taška Adidas LIN CORE DUF SG je určená predovšetkým ženám, ktoré sa pri ceste do posilňovne nezaobídu bez štipky štýlu. Ponúka sa vo viacerých farebných variantách, a to napríklad v ružovej, alebo v tmavom prevedení opatrenom hravými ornamenty. Na taške nechýba výrazný nápis “adidas”.

Veľkosť je pre ženy tak akurát, na dĺžku má 37 cm a objem je 21 litrov. Cez pekný dizajn je taška na cvičenie praktického tvaru, takže toho pojme na svoje rozmery dostatok. Vnútro je klasicky členený na dva oddiely, pričom jeden je určený na špinavé oblečenie či topánky.

Oddiel na špinavé veci je elastický, takže stlačí priestor zabraný špinavými vecami na minimum. Mimo tašky na boku je praktická sieťované vrecko a nosiť ju môžete na ramene alebo za ucha, ktoré sú príjemne polstrované.

Kompaktná a dostatočne priestranná, praktické prevedenie, farebné varianty
Slabšie dno

Nike GYM CLUB

Nike GYM CLUB recenzie a test

Dámska športová taška Nike GYM CLUB je pre všetky ženy, ktoré si potrpia na maximálnom štýlu. Tomu je tu podriadené všetko, má módny tvar, mnoho farebných kombinácií a samozrejme výrazný nápis “NIKE”. Fitness taška má na dĺžku 56 cm a objem 31 litrov. Priestor je dostatočný, ale módne skosené strany a pozdĺžny zips môže byť horšie z hľadiska uloženie vecí i prístupu.

Vnútorný priestor inak ponúka ďalšie oddelenú kapsu na zips a vrecko na zips potom nájdete aj z vonkajšej strany tašky. Zaujme mnohými spôsoby nosenia, ako cez ramenný popruh, tak dlhšie ucha umožní nosenie nielen v ruke, ale aj na ramene ako kabelku. Vybavená je ďalej polstrovaním popruhov, ktoré je odnímateľné.

Tašku môžeme odporučiť predovšetkým na fitness aktivity, má však aj veľmi všestranné použitie. Ak ste športovo založení telom i dušou, určite s ňou môžete vyraziť aj do ulíc mesta, ničomu to vadiť nebude.

Mnoho spôsobov nosenia, všestranne využiteľná, módny vzhľad
Menej praktické vnútro

Puma PRO TRAINING II

Puma PRO TRAINING II recenzie a test

Športová taška Puma PRO TRAINING II patrí medzi väčšie športové tašky a je opatrená kolieskami. Pokiaľ ju teda viac naložíte, všetky veci si so sebou vezmete veľmi pohodlne. Môžete ju zároveň použiť napríklad aj na dlhšie cestovanie. Celková dĺžka tašky je 78 cm a objem 85 litrov.

Okrem toho, že ju odveziete na kolieskach, môžete využiť nastaviteľného ramenného popruhu, a to v dostatočnom rozsahu. Inak sú tu klasická dve ucha, ktorá síce majú polstrovanie, ale vzhľadom k rozmerom tašky by mohla byť širšie.

Do vnútorného priestoru je dobrý prístup, čo je predpoklad pre jednoduché uloženie i väčšieho športového vybavenia. Hlavné vrecko ponúka klasické členenie oddeľujúce špinavé veci. Tašku zdobia menšie logo výrobca a má decentný, ale zároveň moderný dizajn. Prevedenie je unisex.

Priestranná, transportné kolieska, vhodná aj na cestovanie
Ucha sú užšie

Adidas GOOD TOTE SOL

Adidas GOOD TOTE SOL recenzie a test

Športová kabelka Adidas GOOD TOTE SOL je už od prvého pohľadu zameraná na ženy. Pokiaľ chcete vyraziť do fitka a nehodláte úplne opustiť elegantný štýl, tak je určená práve vám. Na športovú tašku má predsa len menej tradičný tvar, takže je bez problémov využiteľná všestranne, do práce aj do mesta.

Taška zaujme výraznou červenou farbou, logo výrobca je len malé a decentné. Hlavný priestor je dostatočne veľký a je tu väčšie množstvo praktických kapsičiek či priehradiek, ktoré pomôžu s organizáciou ďalších vecí. Na boku je sieťované vrecko.

Nejdete tu tiež nastaviteľný ramenný popruh aj dlhšie uši do ruky, ktoré ju umožňujú nosiť ako veľkú kabelku cez rameno. Keďže taška nie je klasického podlhovastého tvaru, tak uvádzame pre lepšiu predstavu celkové rozmery, ktoré sú 15 x 53 x 36 cm a objem je takmer 30 l.

Atypické pojatie, vhodná ako kabelka do mesta, bohaté členenie
Netradičný dizajn nie je pre všetkých

Nike BRASILIA MEDIUM DUFFEL

Nike BRASILIA MEDIUM DUFFEL recenzie a test

Športová taška Nike BRASILIA MEDIUM DUFFEL je v unisexové prevedení, a teda môže potešiť mužov aj ženy. Charakteristická je najmä elegantným a trochu nenápadným dizajnom, hoci tu nájdete väčšie logo výrobca. Na polstrovanie ramenného popruhu je nápis “NIKE”.

Taška je vyrobená z pevných, výrobcom patentovaných materiálov odolných vode, zvládne tak i náročnejšie podmienky. Má tiež odolné dno. S dĺžkou 71 cm a objemom 58 l patrí k tým väčším modelom v kategórii. Pri väčšom naložení by sa hodila aj kolieska, ktoré tu však nie sú. Nosiť ju môžete aj cez rameno vďaka dostatočnému rozsahu ramenných popruhov. Ucha na nosenie v ruke sú polstrovaná.

Hlavný priestor je dobre prístupný a vzhľadom k hranatějším tvarom tašky tiež dobre využiteľný. Samozrejmé je delenie priestoru, ktoré poskytuje úschovu na mokré alebo špinavé veci či topánky. Je tu množstvo vnútorných vreciek, z vonka potom nájdete len kapsu sieťovanou.

Priestranná, športovo elegantné prevedenie, kvalitné materiály a dno
Chýbajú kolieska

Reebok ACTIVE CORE SMALL GRIP

Reebok ACTIVE CORE SMALL GRIP recenzie a test

Športová taška Reebok ACTIVE CORE SMALL GRIP je určená všetkým ženám. Vybrať si možno z viacerých farieb a jej dĺžka je 43 cm a objem 27 litrov. Existuje aj väčšie prevedení, ktoré je vhodné naopak pre mužov.

Vnútri je klasické delenie na špinavé a čisté veci, okrem toho je tu niekoľko vnútorných vreciek, ktoré pomôžu s organizáciou drobnejších vecí. Ku všetkému je dobrý prístup a to vďaka typickému otvoru do tvaru U. Taška je tiež klasického hranatějšího tvaru, teda s dobre využiteľným vnútorným priestorom.

Ďalej je z vonkajšej strany postrannej vrecko so zipsom na ďalšie drobnosti a samozrejmosťou je nastaviteľný ramenný popruh s polstrovaním, aby netlačil na ramenách. Polstrovaním však nie sú opatrené ucha, čo je trochu škoda. Taška je za veľmi priaznivú cenu.

V dámskej i pánskej veľkosti, dobre riešený vnútorný priestor, cena
Ucha bez polstrovanie

The North Face APEX GYM DUFFEL

The North Face APEX GYM DUFFEL recenzie a test

Športová taška The North Face APEX GYM DUFFEL je trochu atypicky riešeným kúskom na vaše športové aktivity. Hoci je zatváranie hlavného vrecka dvojcestným zipsom pozdĺžne, teda bez typického prevedenia do U, tak vďaka strihu je dovnútra dobrý prístup. Je to skôr pánska športová taška, počítajte s tým, že je trochu vyššia. Vďaka tomu má ale aj pri dĺžke iba 53 cm objem až 45 l.

Vedľa pozdĺžneho zapínanie hlavného vrecka je ďalší otvor na špinavé veci či topánky, ktorý je čiastočne sieťovaný. Tento priestor je opäť prístupný pozdĺžnym dvojcestným zipsom a sú tu tiež bočné vrecká na drobnosti.

Využiť môžete ramenný popruh aj ucha na nosenie v ruke. Taška má odolné a pogumované dno, čo je praktické z pohľadu odolnosti proti predratiu. Zaujme určite aj svojim netradičným dizajnom a bohužiaľ aj o niečo vyššou cenou.

Priestranná a kompaktná, pogumované dno, kvalitné prevedenie
Vyššia cena

Ako vybrať športovú tašku

Výber tašky na šport podlieha najmä mnohých osobným preferenciám. Niekto ocení maximálne praktické riešenia a decentný vzhľad, iný chce za každú cenu pútať pozornosť, a tak dáva prednosť štýlovejším kúskom a vôbec to nie je zle. K športu sa skrátka hodí výrazná logá, potlače a bláznivé farby. Môžete tak doladiť svoj športový outfit k dokonalosti.

Značná časť je v unisex prevedení, samozrejmosťou sú však modely určené zvlášť mužom a zvlášť ženám, odlišujú sa hlavne dizajnovým spracovaním. Či už preferujete akýkoľvek variant, sú tu predsa len niektoré parametre, na ktoré je vhodné sa pri výbere tašky zamerať, či už mierite do posilňovne, športové haly, na tréning či na ostré športové stretnutia.

Veľkosť a tvar

Každá taška by mala pojať všetko, čo si so sebou na šport beriete. Zamerajte sa na to, ako tašku budete najčastejšie používať. Spravidla platí, že na bežné cvičenie do posilňovne postačia menšia športová taška, lebo prezlečenie, obuv a fľaša s pitím dáte všade. K tomu možno ešte energetická desiata alebo pár doplnkov stravy pred a po tréningu, ale to je naozaj všetko.

Ak však robíte tímový šport, vyrážate niekam na sústredenie alebo na turnaj, už sa vám hodí profesionálnejšie, a hlavne väčšie riešenie, do ktorého všetko športové náčinie pohodlne uložíte. Keď viete, že sa s taškou budete pešo presúvať na väčšie vzdialenosti, určite využijete model s kolieskami. Takéto tašky dobre poslúži aj ako cestovná batožina.

Z pohľadu tvaru tašky je potom otázka, ako dobre bude využitý vnútorný priestor. Väčšina športových tašiek je podlhovastých, ale s ohľadom na maximálnu praktickosť sú lepšie tie hranatejší, kde je ku všetkému dobrý prístup a reálne najviac miesta. Pokiaľ na priestore tak nelipnete, môžete napríklad do posilňovne zvoliť dizajnové modely, ktoré majú módne valcové alebo zaoblené tvary. Niekto tiež volí športový batoh, ale taška na rameno je v meste cestou do posilňovne určite štýlovejší a mnohokrát ponúka väčší objem.

Materiál

Väčšina športových tašiek je z umelých textilných materiálov. Sú praktické, bývajú odolné voči vode a k športu sa skrátka hodí viac než napríklad kožená taška. Dôležitá je pevnosť, pričom u športovej tašky sa všeobecne počíta, že do nej môžete dávať aj ťažšie veci, treba závažia na cvičenie.

Ak zvolíte kvalitne prevedený model osvedčeného výrobca, nemali by ste mať s nosnosťou problémy. Tašku často rôzne povaľujeme po zemi a životnosti tak prispieva zosilnené dno, ktoré má rad modelov. Niekedy býva dno pogumované a často je opatrené nožičkami.

Spôsob nosenia

Spôsobov, ako možno športovú tašku nosiť, je hneď niekoľko. Dá sa povedať, že všetky sú vybavené ramenným popruhom, ktorý máva polstrovanie, ktoré zabráni otlakom. Popruh je možné regulovať podľa potreby, takže by ste sa mali zamerať na to, či vám rozsah nastavenia dĺžky vyhovuje. Takto sa spravidla taška nosí, ak je viac naložená. Ramenný popruh je spravidla odopínateľný.

Ďalšou možnosťou je niesť ju ako klasickú tašku za ucha. Tu sa hodí opäť polstrovanie, ktoré býva snímateľné. Sňať ho môžete najmä ak využijete tretí spôsob, ako tašku nosiť. Možno ju jednoducho prehodiť cez rameno ako kabelku a tašku tak budete mať pod pažou. Sú na to ale vhodné najmä tašky, ktoré majú dlhšie uši, bývajú takto uspôsobené módnejšie tašky oblejších tvarov. Musíte tiež počítať s tým, že pri tomto spôsobe nosenia tašku tak nenaložíte, pretože by vám bola nepohodlná.

4.4/5 - (18 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.