Recenzie,

E-cigareta SMOK Vape Pen 22 – Recenzia

Naše hodnotenie

Elektronická cigareta SMOK Vape Pen 22 je výborným modelom pre všetkých začiatočníkov, ktorým nestačí akákoľvek bežná AIO e-cigareta, ale chcú tiež robiť veľké množstvo pary. Tento model je síce tiež All In One zariadení, líšia sa však veľkým výkonom, ktorý činí až 50 wattov. Z týchto dôvodov sa používa pre spôsob poťahovanie DL, teda poťah priamo do pľúc (cez elektronickú cigaretu sa priamo nadychujete). Smoktech Vape Pen 22 je tiež dobrým východiskovým modelom pre takzvaný cloud chasing, teda techniku vyfukovanie veľkého množstva pary. Jedná sa o obľúbenú techniku, pri ktorej sa z veľkého množstva pary vytvára rôznorodé triky, počnúc efektnými krúžky.

Okrem veľmi prijateľné obstarávacej ceny má aj ďalšiu nespornú výhodu a tou je jej jednoduchosť. Konštrukcia a prevedenie už snáď nemôže byť jednoduchšie a menej komplikované. Set sa skladá z batérie, vymeniteľné žhaviaca hlavy, sklíčka a vrchného uzáveru, takzvaný top cap. Jednoduché prevedenie si vyberá svoju daň hlavne v podobe absencia regulácie toku vzduchu, ktoré je pevne dané. Podanie chuti liquidu a prokreslenost je však na dobrej úrovni a v rámci cenovej kategórie dosahuje výborné výsledky.

  • Výkonná elektronická cigareta až 50 W
  • Dobrý pomer cena/výkon
  • Veľmi jednoduché zariadenie
  • Vhodná tiež pre Cloud Chasing
  • Vhodná pre začiatočníkov
  • Prevedenie AIO
  • Pomerne veľké sklíčko náchylné k rozbitiu
  • Priemerná notifikácia blikaním
  • Nenastaviteľná intenzita toku vzduchu – air flow

Parametre

Batéria Zabudovaná
Kapacita batérie 1650 mAh
Kapacita clearomizéra 2 ml
Výmenné žhaviace hlavy Áno
Odpor žhaviacej hlavy 0,3 Ω
Výkon 50 W
Náustok Snímateľný, možnosť použiť aj 510
Typ použitia DL (poťahovaní priamo do pľúc)
Nabíjanie Micro USB
Výdrž Až 1 deň
Indikácia stavu batérie Áno
Regulácia prísunu vzduchu Ne
Rozmery 107 x 22 mm
Hmotnosť 90 gramov
Farba Čierna, strieborná, dúhová, červená, modrá

Konštrukcia e-cigarety

E-cigareta SMOK Vape Pen 22 je v prvom rade veľmi malé a kompaktné zariadenie, ktoré však každého prekvapí svojím vysokým výkonom. Jedná sa o rúrkové prevedenie s priemerom iba 22 milimetrov a dĺžkou 107 milimetrov, poteší aj hmotnosť, ktorá je len 90 gramov.

Samotná cigareta sa potom skladá len z niekoľkých častí a pár tesnenia, jednoduchšie elektronickú cigaretu len ťažko nájdete. Základ tvorí batéria s kapacitou 1650 mAh, ktorá má na sebe jediný prítomný ovládací prvok, podsvietené tlačidlo. Priamo na batériu sa naskrutkovaním nasadí vymeniteľná žhaviaca hlava, ďalej sa nasadzuje sklíčko a ako posledný top cap, čiže horný kryt s náustkom. Má horné plnenie, pri ktorom je nutné top cap odskrutkovať, čo zaberie len pár sekúnd. Pozitívne je, oproti ostatným modelom, absencia detskej poistky, ktorá celý proces znepríjemňuje.

Clearomizer a žhaviaca hlava

Keďže je e-cigareta SMOK Vape Pen 22 typu All in one, aotmizér je súčasťou žhaviaca hlavy a mení sa v rámci nej spolu s celou hlavou. Clearomizer obsahuje ju a okrem toho má objem 2 mililitre na liquid, čiže náplň. Tank svojou kapacitou nevybočuje z radu ďalších elektronických cigariet a to z dôvodu legislatívy, ktorá tento objem reguluje. Pri priemernom používaní vydrží táto zásoba liquidu len na niekoľko hodín a preto je nutné počas dňa priebežne dopĺňať, lebo rovnako ako aj iné takto výkonné DL modely, má aj táto pomerne veľkú spotrebu.

Žhaviaca hlava, ako už zaznelo, je vymeniteľná. Meniť by sa mala v závislosti na intenzite používania po týždni až mesiaci. Pre jej dlhú životnosť je potreba však správne poťahovať tak, aby bola hlava stále nasiaknutá a nehrozilo jej spálenie. V tele žhaviaca hlavy sú rovno dve špirálky (dual coil) ku ktorým vedú veľké otvory pre nasávanie liquidu do vatové výplne, v ktorej sú špirálky uložené. Hlava má výborný výkon až 50 W, čo je veľmi dobrý výkon, vhodný pre robenie mrakov páry.

Ovládanie a náustok

Vzhľadom k veľmi jednoduchému a funkčnému prevedeniu sa na tele nachádza iba jedno tlačidlo, ktoré slúži na ovládanie a zároveň plní úlohu informačný. Piatich kľučky sa e-cigareta zapne, piatich kľučky sa tiež vypne. Vždy o tom ste informovaní zablikaním podsvieteného tlačidla. Pre tvorbu pary sa musí tlačidlo stlačiť a držať, podtlakový senzor poťahu v tomto modeli nehľadajme. Akonáhle tlačidlo uvoľníme, blikaním nás informuje o stave kapacity batérie. Pomalé blikanie informuje ešte o dostatočnej kapacite, rýchle blikanie znamená, že kapacita sa blíži ku svojmu koncu a akonáhle bliká tlačidlo veľmi intenzívne, znamená to jediné, vybitú batériu.

V niektorých recenziách a testoch, rovnako ako u predajcov sa môžete dozvedieť, že náustok čiže drip tip, je pevný, nesundavací. Nie je to pravda. Dodaný náustok má síce atypický rozmer, je však vyberacie a nahraditeľný akýmkoľvek vašej náustok s rozmerom 510. Rovnako tak možno 510 náustok nasadiť priamo aj na originálne čím si e-cigaretu predĺžite.

Vhodný liquid, spôsob používania a podávania chuti

S ohľadom na zameranie tejto elektronickej cigarety na tvorbu veľkých oblak pary a poťahovanie priamo do pľúc sa odporúča používať liquid s vyšším pomerom zložky VG. Ideálne potom 70% VG a 30% PG, alebo i 80VG / 20PG. Liquid s týmto pomerom je bohatšia na tvorbu pary a je tiež hustejšie, takže nemá tendenciu pretekať skrze žhaviaca hlavu. DL spôsob poťahovania nie je všeobecne vhodný pre príliš silné nikotínové zmesi a náplne a to opäť z dôvodu veľkého množstva pary, ktoré sa vám do pľúc dostane. Hraničná hodnota nikotínu sa všeobecne uvádza 6 mg, avšak je to len odporúčanie.

Pocitovo je para z e-cigarety SMOK Vape Pen 22 príjemne chladná, na rozdiel od iných modelov, kde už po pár poťahoch je para nepríjemne horúca. Neregulovateľný prísun vzduchu má dva otvory, ktoré sú umiestnené v tele batérie a majú veľmi slušný prietok vzduchu. Podanie chuti a prokreslenost je dobrá, nenadchne, ani neurazí. Ak sa však pozrieme, v akej cenovej kategórii sa pohybujeme a uvedomíme si, že sa jedná o veľmi jednoduchý a základný model, proti podanie chuti nie sú námietky. Základný ovocné, tabakové a ďalšie príchute bezpečne rozpoznáte a pre začiatočníka je výsledok úplne dostačujúce.

Skúsenosti užívateľov

Užívatelia túto elektronickú cigaretu hodnotí veľmi pozitívne. Ak vychádzame z predpokladu, že sa jedná o lacnú, výkonnú a jednoduchú e-cigaretu, márne by sme hľadali rovnocenného súpera. Spotrebitelia hodnotí výborne jej veľký výkon, dobré podanie chuti a na takto výkonný prístroj veľmi malé rozmery a nízku hmotnosť. Nie je problém ju nosiť vo vrecku nohavíc, saka, alebo v bunde a ľahko sa stratí aj v dlani. Ako negatívum zaznieva menšie zásobník na liquid, ktorý sa pri tomto výkone relatívne rýchlo vyčerpá a je teda nutné častejšie doplňovanie. Tiež je potrebné brať do úvahy, ako zaznieva zo skúseností, veľkú náchylnosť na prípadné rozbitie sklíčka pri páde – sklíčka sú našťastie dobre dostupná ako náhradný diel.

Pozrite sa aj na ďalšie elektronické cigarety.

Produkt: SMOK Vape Pen 22
Hodnotenie: 95 %

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.