Elektronika,

Najlepšie slúchadlá do uší: štuplové, kôstky | Recenzie, test

Slúchadlá do uší ocení každý, kto miluje hudbu a chce si ju dopriať na každom kroku. Hlavné pozitíva sa týkajú kompaktných rozmerov, nízkej váhy a všestranného použitia. Ich popularitu dokazuje aj široká škála výrobcov a modelov. Tento výber sa venuje primárne káblovým slúchadlám, v inom článku potom vyberáme bezdrôtové športové slúchadlá.

Delí sa do dvoch základných kategórií, a to na slúchadlá štuple a kôstky. Majú mierne odlišné prevedenie, kedy sa štuple nasadzujú hlbšie do ucha, zatiaľ čo kôstkové slúchadlá nie. Kôstky do uší sú univerzálne na každý deň pre každú príležitosť. Štupľové slúchadlá dobre zvládajú aj športové aktivity a lepšie filtrujú okolitý hluk.

Kvalitné slúchadlá do uší by mala v prvom rade dobre sedieť svojmu majiteľovi, z tohto dôvodu by pri každých štupľových slúchadiel mali byť náhradné štuple v rôznych veľkostiach. Ďalej je dobré dbať na kvalitu prevedenia, najmä ak sa jedná o slúchadlá do mobilu, kde je prekrúcanie kábla každodennou záležitosťou. Nezabudnúť je potreba tiež technické parametre, ktoré ovplyvňujú kvalitu reprodukovanej hudby, alebo prítomnosť mikrofónu a ovládacej časti. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie slúchadlá do uší a ich recenzie.

Najlepšie slúchadlá do uší (štuple, kôstky) – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších slúchadiel do uší z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Sony MDR-EX110LPMarshall Mode EQSennheiser MX 365Koss The PlugBeats urBeatsApple EarPods MD827ZM/AJBL T110Creative EP-630Skullcandy Ink'd 2 MicSoundMAGIC E10
Frekvenčný rozsah5 - 24 000 Hz20 - 20 000 Hz20 - 20 000 Hz10 - 20 000 Hz20 - 20 000 Hz-20 - 22 000 Hz6 - 23 000 Hz20 - 20 000 Hz15 - 22 000 Hz
Citlivosť103 dB99 dB110 dB112 dB112 dB-96 dB106 dB102 dB100 dB
Impedancia16 ohm39 ohm32 ohm16 ohm18 ohm32 ohm16 ohm16 ohm16 ohm16 ohm
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 slúchadiel do uší

Sony MDR-EX110LP

Sony MDR-EX110LP recenzie a test

Slúchadlá štuple Sony MDR-EX110LP zaujmú nielen svojou kompaktnosťou, ale aj tým, že ponúka kvalitný zvukový prejav. Z ich parametrov môžeme spomenúť napríklad unikátny rozsah s hodnotou 5 Hz až 24 kHz, alebo hodnotu citlivosti, ktorá činí 103 dB. Nijako zlá nie je ani impedancia pýšiace sa 16 ohmov, táto hodnota patrí medzi najnižšie, aká sa naprieč slúchadlami do uší vyskytuje.

Slúchadlá sa k zariadeniu pripájajú klasicky pomocou kábla a jeho dĺžka je s hodnotou 1,2 metra je plne dostačujúcim riešením. Kábel je zakončený 3.5 mm jackom. Vďaka svojej všestrannosti sa môžu hodiť ako na bežné počúvanie, tak aj na šport.

Majú ergonomický tvar, vďaka ktorému dobre drží a zároveň ani po dlhšej dobe netlačia. Pre nízky odpor sa perfektne hodí aj na zvukovo menej výkonné zariadenia. Kladom je tiež ich dizajnová ponuka prevedenia, pretože sú k dostaniu v celej rade zaujímavých farebných variantov.

Farebný dizajn, frekvenčný rozsah, dobre drží, zahnutý konektor do L
Relatívne tenký kábel

Marshall Mode EQ

Marshall Mode EQ recenzie a test

Štupľové slúchadlá Marshall Mode EQ zaujmú už názvom značky, ktorá je v oblasti hudby skutočnú jednotkou. Zaujmú však i samotnými parametrami – využívajú 9 milimetrové meniče s unikátnou pohyblivou cievkou, hodnota ich frekvenčného rozsahu je dostatočných 20 Hz až 20 kHz a impedancia slúchadiel s citlivosťou činí 39 ohm, respektíve 99 dB.

Slúchadlá sú káblová s ukončením na klasický 3,5 milimetrový jack. Dĺžka kábla je štandardných 1,2 metrov a kábel je unikátny svojim integrovaným mikrofónom. Možno ich používať ako na počúvanie hudby, tak aj na telefonovanie vo forme handsfree.

Zaujme tiež ich vzhľad, ktorý je čierny v kombinácii s celým radom zlatých prvkov. Vie ponúknuť skvelý dynamický zvuk s úplne minimálnym skreslením. Odporúčané sú hlavne hudobníkom, ktorí chcú byť verní značke. Jediné negatívum je absencia ovládanie hlasitosti, prípadne prepínanie pesničiek priamo na kábli.

Štýlový vzhľad, dynamický zvuk, mikrofón
Bez ovládanie hlasitosti na kábli

Sennheiser MX 365

Sennheiser MX 365 recenzie a test

Slúchadlá kôstky Sennheiser MX 365 prináša kvalitný stereo zvuk pre každého milovníka hudby a vie zaujať aj svojou všestrannosťou. Hodí sa ako na bežné počúvanie, tak aj na športovanie. K mobilnému telefónu, alebo prehrávači, sa pripájajú pomocou 3.5 mm jacku a to káblom, ktorý má úplne štandardnú dĺžku 1,2 metra.

Model zaujme tiež technickými parametrami. Frekvenčný rozsah sa hodnotami od 20 Hz do 20 kHz nijako nevymyká štandardom a hodnota impedancia činí 32 ohmov. Ďalej rozhodne nesklame ani hodnota citlivosti, ktorá činí 110 dB. Zamrzí však absencia mikrofónu, vďaka ktorému strácajú táto Pecková sluchátka schopnosť fungovať ako handsfree. Rovnako na nich nenájdeme ani ovládanie hlasitosti, alebo prepínanie pesničiek.

Príjemné sú však ako kompaktné rozmery slúchadiel, tak i nízka hmotnosť. Dôraz je braný aj na moderný dizajn a v tomto smere nesklame tvar, rovnako ako ani široký výber farebných variantov, vrátane červenej alebo oranžovej farby. Podľa niektorých recenzií kôstky horšie drží v ušiach a nutné tento názor brať do úvahy.

Farebné vyhotovenia, dobrá citlivosť, dynamický stereo zvuk
Horšie drží v ušiach, bez mikrofónu a ovládanie na kábli

Koss The Plug

Koss The Plug recenzie a test

Slúchadlá do uší Koss The Plug patrí do kategórie otvorených in-ear slúchadiel s úplne vynikajúcimi parametrami, hlavne potom v oblasti mohutných basov. To okrem nich potvrdzuje tiež hodnota frekvenčného rozsahu, ktorá u tohto modelu činí 10 Hz až 20 kHz. Prepojenie s prehrávačom alebo mobilom je riešené káblom s 3,5 mm konektorom jack.

Dĺžka kábla je 1,2 metrov, čo plne vyhovuje všestrannému použitie. Kábel bohužiaľ nepatrí medzi najkvalitnejšie a rovnako ako u iných modelov patrí k najslabšiemu miestu slúchadiel. Medzi zaujímavé parametre je ich citlivosť s hodnotou 112 dB rovnako ako dobrá impedancia, ktorá činí 16 ohmov.

Okrem veľmi netradičného, unikátneho a samozrejme tiež pohodlného prevedení zaujmú aj svojím výborným odhlučnením. Štuple z tvarovej peny sa stlačia, vloží do ucha a vytvarujú sa presne podľa neho. Slúchadlá Koss sú spojené, ako je u značky zvykom, s doživotnou zárukou.

Moderný dizajn, doživotná záruka, špičkové basy
Obyčajný tenký kábel, horšia dostupnosť náhradných štupľov

Beats urBeats

Beats urBeats recenzie a test

Slúchadlá do mobilu Beats urBeats možno samozrejme pripojiť aj k rade iným zdrojom hudby, ako je klasický MP3 prehrávač, alebo notebook. Slúchadlá sú káblová a na ich konci je štandardný 3.5 mm jack. Jeho dĺžka je 1,2 metra, čo je hodnota štandardná a väčšine užívateľov aj vyhovujúce.

Konštrukcia zaujme aj prítomnosťou mikrofónu, vďaka ktorému je možné po pripojení k telefónu používať aj na volanie. Majú tiež veľmi kvalitné zvukové podanie, čo dokladajú ich jednotlivé parametre citlivosti, rozsahu, alebo impedancia. Na kábli sa nachádza aj ovládanie, ktoré však, ako vyplýva z recenzií spotrebiteľov, nemusí dobre fungovať s každým telefónom.

K dispozícii sú celkom 4 páry ušných nástavcov, ktoré zaisťujú, že budú slúchadlá na všetkých ušiach vždy dokonale sedieť. Rovnako tak nechýbajú ani praktické puzdro. Milovníkov dizajnu môže zaujať ich štýlový vzhľad, ktorý je podporený výberom z niekoľkých farebných kombinácií.

Mikrofón, vrátane púzdra, 4 nástavce
Nepraktické umiestnenie mikrofónu

Apple EarPods MD827ZM/A

Apple EarPods MD827ZM/A recenzie a test

Kôstky do uší Apple EarPods MD827ZM/A sú vhodným riešením k akémukoľvek iPhonu. Jedná sa o moderné a kompaktné slúchadlá vo veľmi štýlovom dizajne. Ich súčasťou je praktické puzdro, ktoré sa hodí ako pre ich uloženie, tak i pre prenášanie. Slúchadlá Apple EarPods zaujmú aj svojou pohodlnosťou počas dlhšieho nosenia.

Súčasťou konštrukcie je aj mikrofón. Možno ich tak vyžiť ako na počúvanie, tak i na telefonovanie. Praktickou vlastnosťou je vylepšené ovládanie využiteľné tak v súvislosti s hudbou, tak i hovorom. To všetko bez nutnosti mať v ruke aj telefón. Ovládať možno i hodnotu hlasitosti.

Ponúknu tiež kvalitný zvukový zážitok s hlbokými basmi a pripojenie k mobilnému telefónu aj iným prehrávačom je riešené káblom, konkrétne konektorom 3,5 mm audio jack, ktorý disponuje 4 póly. Ako u väčšiny konkurenčných kvalitných slúchadiel je najväčšou slabinou tenký kábel, ktorý je náchylný k poškodeniu.

Vrátane obalu, mikrofón, praktické ovládanie
Veľmi tenký kábel

JBL T110

JBL T110 recenzie a test

Slúchadlá do uší JBL T110 zaujmú dobrým výkonom pre počúvanie hudby a sú vybavené tiež mikrofónom pre prípadné telefonovanie. O kvalitu zvukového prejavu sa starajú 9 mm meniče a o to, aby slúchadlá dobre sedela v ušiach, zase 3 nástavce do uší s veľkosťami S – M – L.

Poteší tiež možnosť ich ovládania, ktoré je umiestnené priamo na kábli. Ten mojej dĺžku 120 centimetrov a na jeho konci sa nachádza konektor 3,5 mm jack, ktorý je určený na prepojenie s telefónom, MP3 prehrávačom, ale aj s akýmkoľvek iným zariadením, napríklad tabletom.

Kvalitu hudby, zaisťuje technológia nesúci názov JBL Pure Bass Sound. Kvalitu potvrdzujú tiež parametre ako je frekvenčný rozsah 20 Hz – 22 kHz, citlivosť 96 dB, alebo impedancia 16 ohmov. Pecková slúchadlá dobre sedí v ušiach a majú tiež príjemne nízku hmotnosť.

Mikrofón a ovládanie, nízka hmotnosť, JBL Pure Bass Sound
Základný model, kvalita kábla

Creative EP-630

Creative EP-630 recenzie a test

Slúchadlá do uší Creative EP-630 prekvapí kvalitou zvuku, o ktorú sa starajú neodymové magnety, majúce vplyv na dokonalú čistotu prejavu. Unikátna je tiež medený kábel bez prímesi kyslíka, ktorý maximalizuje schopnosť dokonalého prenosu zvuku. Všetko potvrdzuje tiež úplne unikátny frekvenčný rozsah 6 Hz až 23 kHz.

Dobrá je tiež hodnota citlivosti, ktorá je 106 dB a všetko podtrhuje dobrá impedancia, ktorá činí 16 ohmov. Slúchadlá sa k telefónu ale aj inému zariadeniu pripájajú pomocou 3,5 mm jacku, ktorý je pozlátený pre čo najlepší prenos. Ten sa nachádza na konci kábla, ktorého dĺžka je 120 cm.

Kladom tohto modelu je rozhodne aj veľmi unikátny nízka váha s hodnotou iba 9 gramov. Poteší tiež gumové štuple, ktoré dobre tlmí všetky okolité zvuky. Zo skúseností spotrebiteľov sa tiež nechá vyčítať, že táto štupľové slúchadlá veľmi dobre drží v ušiach.

Frekvenčný rozsah, pozlátený jack, medený kábel
Iba 2 farebné varianty

Skullcandy Ink’d 2 Mic

Skullcandy Ink'd 2 Mic recenzie a test

Štupľové slúchadlá Skullcandy Ink’d 2 Mic ponúka unikátny moderný dizajn, ktorý je preslávený štýlovou lebkou. Nejedného spotrebiteľa poteší tiež rad zaujímavo vyzerajúcich farebných kombinácií. K prehrávaču či mobilu sa pripájajú cez 3,5 mm jack.

Okrem dizajnu poteší tiež plochý kábel pôsobiace kvalitným dojmom, ktorý by sa mal menej zamotávať než bežný kábel guľatý. Kábel je navyše o 10 centimetrov dlhší, než býva u konkurencie zvykom – je dlhý presne 130 centimetrov. Jeho súčasťou je aj mikrofón, čo umožní po pripojení k telefónu volania. Okrem mikrofónu je na kábli tiež jednoduchý ovládač, umožňujúce ľahký príjem hovoru.

Pozitívna je tiež dojem z celkového počúvania. Za zmienku stojí použitá technológia Supreme Sound, ktorá sľubuje agresívne basy, prirodzené vokály a precízne výšky. Poteší tiež dobrú hodnotu frekvenčného rozsahu, ktorý je 20 Hz – 20 kHz.

Plochý kábel, technológia Supreme Sound, štýlový dizajn
Horšie spracovaný kábel

SoundMAGIC E10

SoundMAGIC E10 recenzie a test

Slúchadlá k telefónu SoundMAGIC E10 zaujmú nízkou hodnotou impedancie, ktorá je 16 ohmov. Vďaka tomu sa hodí ako ku smartphonu, tak aj k ďalším menej výkonným prehrávačom. Celkovo nadchnú kvalitou počúvania, to potvrdzuje nielen ich citlivosť s hodnotou 100 dB, ale tiež frekvenčný rozsah 15 Hz až 22 kHz.

Unikátna je rozhodne aj ich kvalitné konštrukcia, ktorá je tvorená kovom. Kvalitný je aj kábel, ktorý má dĺžku 1,2 metra a je krútený. Na jeho konci je štandardný 3,5 mm jack pripojiteľný do radu zariadení, od mobilného telefónu, MP3 prehrávač, po notebook či tablet.

K dispozícii je rad nástavcov. Konkrétne 3 oválne, 3 ploché a 1 pár klasických silikónových. Táto sada zaisťuje, že budú v uchu sedieť dobre naozaj každému. Pri cestovaní rozhodne príde vhod praktické puzdro a k dispozícii je tiež klip pre pripevnenie k odevu.

Kovová konštrukcia, kvalitný kábel, sada nástavcov
Absencia mikrofónu

Ako vybrať slúchadlá do uší

Slúchadlá do uší využije každý milovník hudby a to ako doma, v posilňovni, tak na cestách. Ako a podľa čoho vybrať tie pravé? V prvom rade je vhodné prihliadnuť k ich konštrukcii. Tu existuje dvojica variantov a to štuple, ktoré sa zasúvajú priamo do sluchovodu a tak lepšie drží a izolujú. Druhým variantom sú takzvané kôstky, ktoré sa umiestňujú len do ušnice. Ponúknu určitú univerzálnosť, ale zároveň aj horšie tlmenie zvukov z okolia.

Kvalita zvuku

Aj so slúchadlami do uší si možno dopriať veľmi kvalitné podanie zvukové produkcie, je však potrebné vybrať slúchadlá s dobrými parametrami a jedným z nich je frekvenčný rozsah. Štandardom by mala byť hodnota 20 – 20 000 Hz, čím väčšie však dané rozpätie bude, tým väčší hudobný rozsah basov a výšok zvládnu. Ľudské ucho však väčšinou širší rozsah nezaznamená a preto aj táto spomínaná hodnota možno brať ako dostatočná.

Ďalšou dôležitou hodnotou je citlivosť previazaná s impedanciou čiže odporom. Čím je citlivosť vyššia, tým hlasnejšie vie daný model hrať. Štandardné hodnoty začínajú na čísle 100 dB. Impedancia uvádza opôr meničov a čím je hodnota menšia, tým viac sú slúchadlá použiteľná u menej výkonných prehrávačov, alebo aj u mobilných telefónov.

Pripojenie

V tejto kategórii sú bežné káblové slúchadlá do uší. Sú vybavené káblom, na ktorého konci je 3,5 mm jack. U lepších modelov je možné nájsť pozlátený konektor. Úlohu pri výbere hrá hlavne dĺžka kábla, ktorá je bežne aspoň 1,2 metra. Kábel by mal byť rozhodne kvalitné, čím podčiarkuje celkovú životnosť aj správny prenos zvuku.

Druhou možnosťou sú slúchadlá bezdrôtové. Tá sa pripájajú k telefónu alebo prehrávačom pomocou Bluetooth či NFC. Ich veľkým kladom je práve absencia kábla. Negatívom to, že je napája batéria s určitou výdržou.

Mikrofón

Medzi klasickú funkciu slúchadiel patrí prepojenie s mobilom sa zámerom počúvania hudby. Lepšie slúchadlá k telefónu však disponujú aj mikrofónom. Vďaka tomu je možné počúvať nielen hudbu, ale možno ich využiť aj na telefonovanie, a to bez nutnosti telefón vybrať z vrecka, alebo tašky.

Ovládanie

Tiež nie je samozrejmosťou, ale niektoré slúchadlá do uší ho majú. Nachádza sa na kábli a umožní napríklad prijatie hovoru. Tie najlepšie ponúknu funkcie ako je možnosť preskakovanie jednotlivých prehrávaných skladieb, alebo môžu disponovať tlačidlami pre zvyšovanie alebo znižovanie hlasitosti.

Dizajn

Aj ten je pri výbere dôležitý, a pokiaľ ide o jeho praktickú rovinu, mali by byť slúchadlá do uší v prvom rade čo možno najľahší. Ďalej by mali mať tvar, ktorý zaistí, že budú dobre a pohodlne sedieť v ušiach.

Dizajn však môže byť posudzovaný aj z estetickej stránky. Zaujať môžu nielen rôzne tvary, ale aj farebné prevedenia. Okrem klasickej bielej a čiernej farby je u niektorých výrobcov na výber z veľkej škály pestrých farebných kombinácií a štýlov.

4.5/5 - (15 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.