Kozmetika,

Sérum na rast mihalníc: Recenzie 10 najlepších

Sérum na rast mihalníc je jedným z kozmetických prípravkov pre ženy, ktoré pomáhajú k rastu rias. Dlhé a husté mihalnice zvýrazňujú tvár a dodávajú na atraktivite, takže po nich prirodzene túži väčšina. Nie každá žena však mala to šťastie na patričnú genetickú výbavu, a preto je možné prírode pomôcť týmito špeciálnymi preparáty.

Horné viečko vášho oka by malo mať 80 až 150 rias, na spodnom viečku potom typicky rastie od 70 do 80 rias. Jedna riasa rastie 3 až 6 mesiacov, medzi prvými 30 až 45 dni riasa rastie, neskôr sa rast zastaví, a po zhruba 100 dňoch riasa vypadne a rastie na jej mieste nové.

Sérum na rast mihalníc podporuje ich rast a vedie k ich zahustenie a zvýraznenie, je tak skvelým doplnkom každej riasenky. Obsahuje totiž aktívne látky, ktoré ovplyvňujú vývojový cyklus mihalníc. Séra jednak predlžujú fáze rastu, ale aj zabraňujú ich predčasnému vypadávaniu. Vďaka tomu dochádza k efektu zahusťovanie mihalníc.

Je dôležité vybrať taký produkt, ktorý vám bude fungovať a nebude dráždiť okolie očí ani oči samotnej. V tejto súvislosti možno spomenúť prípravky s prírodnými zložkami, ktoré sú najšetrnejšie. Rozdiely okrem zloženia sú tiež v objeme balení a samozrejme obstarávacej cene. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie séra na rast mihalníc a ich recenzie.

Najlepšie séra na rast mihalníc – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších sér na rast mihalníc z testov a hodnotenia pre rok 2023.

VzhľadModelTypMnožstvoVýrobca 
FacEvolution Hairplus recenzie a testFacEvolution HairplusRastové4,5 mlFacEvolution
Long 4 Lashes Lash recenzie a testLong 4 Lashes LashMultiaktívne3 mlLong 4 Lashes
Eveline Cosmetics SOS Lash Booster recenzie a testEveline Cosmetics SOS Lash BoosterObnovujúci, rastové10 mlEveline Cosmetics
Tolure Cosmetics Hairplus recenzie a testTolure Cosmetics HairplusRastové3 mlTolure Cosmetics
Di Angelo Cosmetics No1 Lash recenzie a testDi Angelo Cosmetics No1 LashRastové6 mlDi Angelo Cosmetics
Delia Cosmetics Creator recenzie a testDelia Cosmetics CreatorRastové7 mlDelia Cosmetics
Eveline Cosmetics Advance Volumiere recenzie a testEveline Cosmetics Advance VolumiereRegeneračné, aktivačné10 mlEveline Cosmetics
L’Oréal Paris Clinically Proven recenzie a testL’Oréal Paris Clinically ProvenRastové1,9 mlL’Oréal Paris
Sesderma Seslash recenzie a testSesderma SeslashRastové5 mlSesderma
FacEvolution Nuvega recenzie a testFacEvolution NuvegaRastové, veganské3 mlFacEvolution

Zobraziť celú ponuku

Recenzie 10 sér na rast mihalníc

FacEvolution Hairplus

Sérum na mihalnice FacEvolution Hairplus zakúpite v fľaštičke s aplikátorom s objemom 4,5 ml. Predáva sa tiež v rámci sady, ktorá obsahuje kapsule, ktoré sú určené na podporu rastu vlasov a ich množstvo je 30 g. Pokiaľ sa jedná o samotnej sérum, pripravte sa na vysokú cenu. Väčšina užívateliek sa ale zhoduje v tom, že robí krásne husté mihalnice, rovnaké, ako má žmurkacia panenka. Mihalnice spevní a urobí je dlhšia aj hustejšia. Problémy môžu nastať v prípade, ak budete mať na zložky prípravku alergickú reakciu, kedy potom môže dôjsť k podráždenie okolia očí.


Long 4 Lashes Lash

Sérum na rast mihalníc Long 4 Lashes Lash je k dispozícii vo fľaštičke s aplikátorom s objemom 3 ml. Prípravok podčiarkne krásu vašich očí, pretože vyživuje, a tým tiež mihalnice posilňuje. Aplikácia je priloženou tyčinkou veľmi jednoduchá a nebude s ňou mať problém väčšina užívateliek. Ženy, ktoré si produkt zakúpili, kladne hodnotí zlepšenie rastu mihalníc, ich predĺženie aj zväčšenie objemu. Kozmetický prípravok je pre patričný efekt nutné používať po dlhšiu dobu, ale aj cez malé balenie vydrží pri každodennej aplikácii mesiac a vtedy je už výsledok viditeľný.


Eveline Cosmetics SOS Lash Booster

Eveline sérum na riasy SOS Lash Booster obsahuje regeneračné zložky, ktoré pomáhajú rastu rias. Využité je tu účinkov arganového oleja, ktorý riasy vyživuje a zahusťuje po zhruba mesiaci používania prípravku. Nájdete tu medzi účinnými zložkami tiež kyselinu hyalurónovú, ktorá intenzívne riasy hydratuje a stimuluje. Ďalej prípravok obsahuje D-panthenol, známy tiež ako provitamín B5, ktorý riasy tiež regeneruje a posilňuje. Fľaštička má objem 10 ml a obsahuje aplikátor podobne ako u riasenky.


Tolure Cosmetics Hairplus

Hairplus sérum na riasy nielen, že podporuje a urýchľuje ich rast vďaka aktívnym látkam, ale tiež je schopné sa podobne starať aj o obočie. To je tiež dôležitou súčasťou tváre, ktorá zvýrazní a skrášli vaše oči. Zakúpiť prípravok môžete vo fľaštičke s aplikátorom s objemom 3 ml, a aj cez malý objem vydrží naozaj dlho, čo potvrdzujú tiež užívateľky, ktoré si tento produkt zakúpili a vyskúšali. Mihalnice po aplikácii sú zhruba po mesiaci krásne a dlhé, u niekoho však môže byť táto doba nástupu efektu dlhšia.


Di Angelo Cosmetics No1 Lash

Výživa na mihalnice Di Angelo Cosmetics No1 Lash obsahuje peptidy, ktoré dokážu podporiť tvorbu vlastných aktívnych vyživujúcich látok v tele. Okrem toho obsahuje veľké množstvo ďalších aktívnych látok, ktoré rast a vyživovanie rias podporujú. Zákazníčky, ktoré sa tento produkt rozhodli vyskúšať oceňujú skutočnosť, že neštípe do očí. Spokojnosť s výsledkami je potom rôzna, niekto si ho chvália, niekto rozdiel nezaznamenal. Prípravok môžete zakúpiť v balení s objemom 6 ml, pričom nevýhodou môže byť vyššia cenovka.


Delia Cosmetics Creator

Sérum na rast rias Delia Cosmetics Creator môžete používať ako na riasy, tak na obočie. Zabraňuje vypadávaniu, zahusťuje je a posilňuje. Práve vďaka posilneniu mihalníc získavajú na svojom objeme. Medzi aktívne zložky patrí D-panthenol, teda provitamín B5 a peptidy podporujúce tvorbu keratínu. Ohlasy na efekt tohoto prípravku sú rôzne, ale väčšina užívateliek si ho chvália, Skutočne zaznamenali zlepšenie stavu svojich rias. Upozorniť možno len na to, že by sa nemal produkt dostať do očí, pretože v nich môže štípať. Objem fľaštičky je 7 ml, čo je v porovnaní nadpriemerné, a cena je veľmi priaznivá.


Eveline Cosmetics Advance Volumiere

Sérum na rast mihalníc Eveline Cosmetics Advance Volumiere kúpite za veľmi výhodnú cenu v fľaštičke s objemom 10 ml. Riasy regeneruje, obnovuje a funguje ako základ riasenky pred nanesením make-upu. Preto má tvar riasenky tiež aplikátor. Môžete ho však tiež použiť klasicky po odlíčení pred spaním. Väčšina užívateliek používa tento prípravok práve ako základ pod riasenku. Zlepšuje tiež vyživovanie, čo aktívne zabraňuje vypadávaniu rias. Efekt zahustenie a predĺženie je potom otázkou individuálnych skúseností, platí však, že s ohľadom na cenu a množstvo sa jedná o výhodný produkt.


L’Oréal Paris Clinically Proven

Rastové sérum na mihalnice L’Oréal Paris Clinically Proven má výhodu v tom, že nedráždi oči, čo zmieňujú tiež užívateľky vo svojich recenziách. Zakúpite ho vo fľaštičke, ktorá má objem iba 1,9 ml, na druhú stranu cenovo vychádza vcelku dobre. Vyživuje, a teda riasy posilňuje a spevňuje, recenzie po aplikácii sú v tomto ohľade kladné. Hodí sa napríklad tiež na regeneráciu rias po používaní riasenky, alebo ak ste si nechali urobiť umelé riasy. Najmä umelé riasy dávajú tým prirodzeným zabrať a výživa pre nich je po ich nosení viac ako vhodná.


Sesderma Seslash

Výživa na mihalnice Sesderma Seslash je k dispozícii v balení s objemom 5 ml, pričom obstarávacia cena patrí k priemeru. Samotné sérum by malo podporovať a urýchľovať rast vašich rias. Môžete ho ľahko a jednoducho aplikovať doma a je šetrnejší než typická trvalá na riasy, po ktorej niekedy oči štípu. Okrem rias sa hodí tento produkt na použitie aj na obočie. To stmavuje, zvýrazňuje, a tým dodáva vašej tvári ďalší prvok zvýrazňujúce vaše oči. Účinnosť prípravku môže byť však samozrejme značne individuálna, ako vypovedajú užívateľské recenzie.


FacEvolution Nuvega

Sérum na mihalnice FacEvolution Nuvega je unikátny celou radou prírodných aktívnych zložiek, ktoré podporujú rast rias. Obsahuje flavóny z fazule Mungo a tiež výťažky z ďateliny lúčnej. Okrem toho má v sebe peptidy stimulujúce tvorbu aktívnych látok, ktoré podporujú riasy v raste. Tento kozmetický prípravok okrem iného spĺňa požiadavky, ktoré ho radia medzi výrobky vhodné pre vegánov. Neobsahuje konzervanty a nedráždi. Podľa užívateľských recenzií riasy po aplikácii stmavnú a predĺži sa. Nevýhodou môže byť vysoká cena, pričom objem fľaštičky je 3 ml.


Ako vybrať sérum na rast mihalníc

Ako sme už spomenuli v úvode nášho prehľadu kozmetických produktov na zahustenie a predĺženie rias, tak presne po takých riasach túži prakticky každá žena, ktorá dbá o svoj vzhľad. Existuje mnoho prípravkov pre ženy ako súčasť každodenného skrášľujúceho rituálu, ale niektoré sú tak trochu zahalené pod rúško tajomstva. Patrí medzi ne práve taktiež sérum na riasy, kedy konkrétne produkty nemusia mať zodpovedajúce alebo očakávaný účinok u všetkých žien rovnaký.

Pretože výsledky môžu byť u rôznych produktov odlíšené a čo funguje niekomu inému, nemusí fungovať vám, poďme sa teraz pozrieť na to, čo by vás pri výbere vhodného séra na vlasy malo zaujímať predovšetkým. Možno sa vám tak podarí lepšie vybrať práve ten najvhodnejší produkt.

Zloženie séra na mihalnice

Medzi absolútne zásadné patrí pri výbere vhodného produktu jeho zloženie. Sérum na riasy si aplikujete do oblasti očí, a tak môžu niektoré látky vyvolávať alergické reakcie. Tie môžu byť u rôznych ľudí odlišné, niekto sa s nimi stretne, iný nie. V každom prípade urobíte najlepšie, ak sa zameriate radšej na séra s čisto prírodným zložením, kde je pravdepodobnosť nežiaduce reakcie organizmu oveľa nižšia.

Ako sme si už povedali v úvode, tak séra obsahujú aktívne látky, ktoré ovplyvňujú vývojový cyklus rias. Mnohé séra spravidla obsahujú ricínový olej na riasy, alebo D-panthenol. Jedná sa o biotín, ktorý je prirodzenou súčasťou rias, chráni ich, vyhladzuje a dodáva im atraktívny lesk. Veľmi dobrá je aj kyselina hyaluronová, ktorá hydratuje kožu v okolí. Ich korienky potom nevysychajú, a to podporuje prirodzený rast mihalníc.

Peptidy a ich účinky na riasy

Kozmetika sa ako odbor neustále vyvíja a veľkú revolúciu tu znamenali látky nazývané peptidy. Tie sa používajú aj v mnohých iných oblastiach, ale čo je pre nás v súvislosti s rastom rias dôležité, je najmä skutočnosť, ako stimulujú naše telo k tvorbe vlastných aktívnych látok. V prípade rias je to najmä keratín, ktorý dodáva riasam pevnosť, riasy posilňuje a v konečnom dôsledku im dodáva aj objem.

Čomu sa vyhnúť?

Ak sme sa zatiaľ zmienili o tom, čo je pre riasy prospešné, tak naopak vyhýbať by ste sa mali látkam ako je prostaglandín, čo je syntetická látka, ktorá môže mať nežiaduce účinky ako je podráždenie okolia očí alebo očí samotných. Medzi menej žiaduce látky možno zaradiť tiež hormóny, prostamidy, parabény alebo parfumy.

Správna aplikácia séra na riasy

Aby ste zaznamenali účinok séra na riasy, je potrebné dodržať určité postupy jeho aplikácie. Predovšetkým by ste nemali byť netrpezliví a očakávať zázraky cez noc. Takto naozaj séra nefungujú. Sérum na riasy je potreba pre dosiahnutie výsledkov aplikovať pravidelne, práve pravidelnosť je tu kľúčom k úspechu.

Aplikovať sérum je potreba denne, ideálne každý večer po dôkladnom odlíčení rias, a to bez použitia olejového odličovače. Ten totiž uzatvára mihalnicové folikuly, a tak by sa aktívne látky séra nemohli vstrebať. Sérum následne nanášajte aplikátorom podobne, ako robíte očnú linku, a to čo najbližšie korienkom mihalníc.

4/5 - (35 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.