Kozmetika,

Šampóny proti vypadávaniu vlasov: Recenzie 10 najlepších

Strašiak menom vypadávanie vlasov. Je to vec, s ktorou sa pravdepodobne každý niekedy za život stretne, v rôznej intenzite a veku. Mužov s prerednutými vlasmi, ktorí sú na svoj stav pyšní je len veľmi málo, a ešte o to menej je žien. K typickým príznakom vypadávanie vlasov u mužov patrí koliesko na vrchnej časti hlavy, alebo takzvané kúty, ktoré po stranách hlavy vedú od čela. S kvalitnou starostlivosťou sa však nechá tento stav zachrániť a rast vlasov obnoviť a pomáha k tomu výrazným podielom práve šampón proti vypadávaniu vlasov.

Prečo vypadávajú vlasy? Dôvodov je hneď niekoľko a ako u žien, tak u mužov sú príčiny rozdielne. U mužov sa vytráca najviac vlasov medzi 20 – 30 rokom, kedy je v ich tele najviac zastúpený hormón testosterón, ktorý má na padanie vlasov vplyv. Ďalej to je do veľkej miery dedičnosť, kedy frázy „pozri sa na svojho otca a podľa toho uvidíš“ sa zakladá do veľkej miery na pravde, zlá životospráva, nadmerné fajčenie, alebo stres.

Ženy majú najväčší problém s vypadávaním vlasov vždy, keď u nich dôjde k výraznej hormonálnej nerovnováhe. Môže sa tak diať počas tehotenstva, po pôrode, v období menopauzy a podobne. K rednutie vlasov dochádza aj pri poruche štítnej žľazy, krvného obehu, pri nedostatku železa a samozrejme tiež na základe genetických dispozíciou.

Vlasy v cykle 6 rokov prirodzene padajú a namiesto nich rastú vlasy nové. V závislosti na veku a faktoroch vyššie sa však rast nových vlasov spomaľuje, až sa môže zastaviť úplne. Šampón proti padaniu vlasov obsahuje účinné látky a zložky, ktoré rast vlasov stimulujú. Ich najväčším úsilím je stimulovať vlasové folikuly, aby opäť plnili svoju úlohu.

Ak však trpíte silným rednutím vlasov a tieto šampóny neprináša žiadny veľký úspech, je vhodné navštíviť lekára, ktorý odporučí adekvátnu liečbu. Silné padanie vlasov môže ukazovať tiež na iné, závažné ochorenia. Preto v prípade významnej a náhlej straty vlasov nečakajte na návštevu lekára príliš dlho. Na základe parametrov, testy a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie šampóny proti padaniu vlasov a ich recenzie.

Najlepšie šampóny proti vypadávaniu vlasov – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších šampónov proti vypadávaniu vlasov z testov a hodnotení pre rok 2023.


Zobraziť celú ponuku

Recenzie 10 šampónov proti vypadávaniu vlasov

Alpecin Hair Energizer Coffeine Shampoo C1

Bezpochyby najobľúbenejšie šampón proti vypadávaniu vlasov Alpecin Hair Energizer Coffeine Shampoo C1 je vďaka prítomnosti kofeínu veľmi efektívnym prípravkom pre mužov pre stimuláciu rastu zdravých vlasov. Okrem podpory rastu nových tiež zabraňuje ich vypadávaniu a posilňuje vlasový korienok. Je určený pre všetky typy vlasov a jeho objem je 250 mililitrov. Nie sú v ňom navyše obsiahnuté silikóny, ani iné zmäkčovacie látky, ktoré sa bežne do klasických šampónov používajú a pre vypadávajúce vlasy nie sú nijako priaznivé. Ďalšími podpornými zložkami sú napríklad niacín či zinok, ktoré tiež podporujú rast vlasov. Šampón má príjemnú vôňu a vlasy po aplikácii zanecháva jemné, lesklé a zdravo vyzerajúce. V jeho prospech hovoria aj stovky kladných recenzií samotných spotrebiteľov, ktorí na neho často nedajú dopustiť.


Plantur 39

Šampón proti vypadávaniu vlasov pre ženy Plantur 39 je určený najmä pre farbené až poškodené vlasy, ktoré rednú a vypadávajú. Jeho hlavnou úlohou je stimulácia rastu vlasov, regenerácia poškodených vlasov i ochrana ich farby. Vlasové vlákno spevňuje, posilňuje tiež vlasové korienky a chráni ich pred hormonálnym vyčerpaním. Medzi ženami sa jedná o jeden z najobľúbenejších prípravkov s veľmi bohatým zložením. Nájdeme v ňom kofeín, ktorý je považovaný za jeden z najdôležitejších aktivátorov, zinok pre zdravý rast vlasov, niacín, ktorý podporuje krvný obeh vo vlasovej pokožke a panthenol, ktorý zadržiava vo vlasu potrebnú vlhkosť. Objem balenia je 250 ml, možno však zaobstarať aj cestovné balenie s objemom 50 ml. Najlepšie výsledky s ním dosahujú ženy po 40, pre ktoré je prevažne určený.


Kérastase Densifique Bain Densité Homme

Šampón proti vypadávaniu vlasov pre mužov Kérastase Densifique Bain Densité Homme prechádza rednutie vlasov a zamedzuje ich vypadávaním. V zložení nájdeme účinné látky biotín, ktorý zlepšuje kvalitu vlasovej cibuľky, alebo taurín, ktorý stimuluje rast vlasov. Prípravok pôsobí preventívne proti vypadávaniu, obnovuje hustotu vlasov a tiež zbavuje vlasov všetkých nečistôt i mastnoty. Vlasy sú po aplikácii svieži a vytvára pocit ľahkej vlasovej pokožky. Z recenzií zaznieva chvála ako na jeho účinky, tak tiež na veľmi príjemnú pánsku vôňu. Efekt je podľa recenzií znateľný veľmi skoro a hodí sa aj pre každodenné použitie. Veľkosť je 250 ml, čo pri bežnom používaní vystačí na niekoľko týždňov.


Vichy Dercos Energising

Šampón proti padaniu vlasov Vichy Dercos Energising je ďalším z popredných vlasových prípravkov, ktoré sa tešia veľkej obľube. Určený je primárne pre ženy, ktoré na ňom oceňujú okamžité výsledky, dodaný objem, konzistenciu a fakt, že stačí na vlasy naniesť len malé množstvo. Vlasy sú pri používaní silnejší, pevnejší a menej vypadávajú. Šampón je vhodný pre všetky typy vlasov a je určený pre časté použitie. Účinnou látkou je AMINEXIL, čo je špeciálna molekula pôsobiaci proti vypadávaniu, konkrétne teda pôsobí proti tuhnutiu kolagénového puzdra, ktorému uchováva elasticitu a vláčnosť. Obsahuje tiež vlasom prospešné vitamíny PP, B5 a B6. Základné balenie obsahuje 200 ml šampónu, kúpiť však možno tiež 100 ml balenie, alebo 400 ml s integrovanou praktickou pumpičkou.


Alpecin Sport CTX

Šampón na vypadávanie vlasov Alpecin Sport CTX je kofeínový šampón pre mužov, ktorí majú zvýšený výdaj energie. Hodí sa pre väčšinu športovcov trpiacich týmto problémom. Jeho unikátne zloženie obsahuje kofeín, taurín a mikroživiny zinok, horčík a vápnik. Vhodný je pre všetky typy vlasov aj vlasovej pokožky. Vlasy posilňuje, bráni vypadávaniu existujúcich vlasov a tiež je dôkladne čistí. Účinné látky sa tiež starajú o posilnenie vlasových korienkov. Účinok sa podľa hodnotenia spotrebiteľov dostavuje postupne, je veľmi dobre znášanlivý (pokožka hlavy nesvrbí) a parfumácie je veľmi príjemná. Dodáva sa v balení 250 ml, ktoré vydržia pri bežnej aplikácie až niekoľko týždňov.


Lee Stafford Hair Growth

Prípravok proti vypadávaniu vlasov Lee Stafford Hair Growth je ďalším, veľmi dobre hodnoteným a obľúbeným šampónom proti vypadávaniu vlasov. Primárne je určený pre ženy a všetky typy vlasov. Konzistencia je príjemná, vlasy sa po umytí krásne rozčesávajú, sú plné života a lesklé. Účinné zloženie s komplexom Pro-Growth posilňuje vlasy zvnútra a zaisťuje ich optimálnu hydratáciu. Obsahuje rastlinné proteíny, ktoré sú doplnené extraktom z jablka, citrónu a zeleného čaju. Vlasom je tak dodaná plná starostlivosti, ktorá ich chráni pred vplyvmi okolitého prostredia. Tiež je zameraný na pokožku hlavy, ktorú čistí a hydratuje. Obsahuje 200 ml šampónu a v menšom, alebo väčšom balení v ponuke nie je.


La Roche-Posay Kerium

Šampón proti vypadávaniu vlasov La Roche-Posay Kerium je takzvane unisex, môžu ho teda používať ako muži, tak ženy. Spoľahlivo pôsobí proti vypadávaniu vlasov, vlasovú pokožku vyživuje a posilňuje v nej tiež vlasové vlákno. Nespôsobuje mikropodráždenie a ak už existuje, eliminuje ho. Vlasy tiež šetrne umýva, je hypoalergénny a testovaný pod prísnym dermatologickým dohľadom. Aktívne látky v ňom obsiahnuté sú madecassoside, ktorý potláča vypadávanie vlasov vitamín B5, ktorý podporuje rast zdravých vlasov a arginine, ktorý podporuje tvorbu vlasovej hmoty aj výživu vlasovej cibuľky. Obsahuje tiež termálnu vodu z La Roche-Posay ktorá hydratuje, vyživuje a pôsobí antioxidačne na celej pokožke hlavy.


Ducray Anaphase +

Ducray Anaphase + je krémový šampón vhodný na ošetrujúcim prípravkom proti vypadávaniu vlasov. Účinné zloženie zahŕňa monolaurín a komplex vitamínov, kde dominujú vitamíny B5, B6 a B8. Prípravok proti vypadávaniu vlasov stimuluje ich rast, zabraňuje predčasnému vypadávaniu, posilňuje vlasové vlákna a znižuje ich lámavosť. Vlasy tiež regeneruje a vyživuje. Je určený špeciálne pre poškodené vlasy, ktorým pomáha najviac. Spotrebitelia v recenziách chváli kvalitu, šetrnosť aj efekt, ktorý sa dostavuje aj s použitím veľmi malého množstva. Niektorým dokonca tento šampón odporúčajú lekári. K dostaniu je v 200 ml balení, alebo vo väčšom 400 ml balení.


Alpecin Double Effect

Šampón s kofeínom Alpecin Double Effect je veľmi univerzálnym a všestranným šampónom pre mužov. Fľaštička obsahuje 200 ml šampónu, ktorý je vhodný pre všetky typy vlasov aj pokožky. Zabraňuje predčasnému vypadávaniu, rednúce vlasy vyživuje a chráni. Okrem toho zbavuje vlasy tiež lupín, odtiaľto práve názov Doubble Effect. Vlasy spoľahlivo umýva a čistí aj pokožku hlavy. Vypadávanie vlasov a lupiny sú najčastejšie problémy, ktoré sa u mužov vyskytujú, tento produkt je teda rieši naraz. Okrem kofeínového komplexu obsahuje tiež octopirox, ktorý bojuje práve so spomínanými lupiny. Spotrebitelia ho hodnotia ako kvalitný a účinný, oceňujú tiež absenciu silikónov.


Plantur 21

Nutri-kofeionvý šampón Plantur 21 je určený pre ženy, poťažmo teda pre všetky farbené, jemné, alebo poškodené vlasy. Chráni vlasy proti predčasnému vypadávaniu, posilňuje vlasové korienky a priamo do vlasových vačkov dodáva energiu. Účinné zloženie obsahuje kofeín, ktorý významne podporuje rast vlasov, biotín, ktorý sa stará o energetickú rovnováhu, zinok ako dôležitý stopový prvok. Ďalej tiež vápnik a horčík, ktoré zvyšujú obranyschopnosť vlasových korienkov. Účinné látky začínajú pôsobiť už po 120 sekundách, a to priamo vo vlasových folikuloch. Spotrebitelia okrem spomínaného oceňujú aj príjemnú vôňu a viditeľne pevnejšie vlasy už po krátkej dobe používania. Balenie obsahuje 250 mililitrov prípravku a v inom balení k dostaniu nie je.


Ako vybrať šampón proti padaniu vlasov

Vybrať si kvalitný šampón na vypadávanie vlasov nie je žiadna veľká veda, dôležité je rešpektovať pre koho je prípravok určený a ďalej sa zamerať na zloženie, podľa ktorého môžeme vyčítať, či je pre vás šampón vhodný viac, alebo menej. Niektoré šampóny sú hypoalergénne, iné zase kombinujú starostlivosť s ďalšími častými problémami, ktorými sú napríklad lupy.

Určenie

Šampóny proti padaniu vlasov sa rozdeľujú pre mužov a ženy. Menej často sa možno stretnúť aj s univerzálnymi, ktoré sú vhodné pre obe pohlavia. Keďže sú však dôvody, prečo u mužov a u žien vypadávajú vlasy, odlišné, je lepšie aplikovať aj šampón, ktorý je svojím zložením zameraný iba na jedno pohlavie.

Účinné látky a zloženie

Medzi najbežnejšie aktívne látky, ktoré sa vyskytujú v tomto druhu šampónov, patrí vitamíny, kofeín, zinok, niacín, panthenol a veľa ďalších. Možno naraziť aj na prírodný konopný šampón, avšak kofeínový šampón je ďaleko bežnejšie. Práve kofeín patrí medzi najdôležitejšie aktivátory vlasových korienkov, ktorý sa rýchlo dostáva k vlasovému folikulu, kde zabraňuje škodlivým účinkom testosterónu, respektíve forme tohto hormónu, DHT (dihydrotestosterón). Zvyšuje cirkuláciu krvi a zintenzívňuje prísun výživných látok. Často sa tiež v zložení vyskytujú výťažky z bylín, olejov, plodov, ktoré slúžia aj ako aktivátory.

Typ vlasov

Hoci je väčšina prípravkov vhodná pre všetky typy vlasov a vlasovej pokožky, existujú aj také, ktoré sú vhodné pre farbené vlasy, alebo pre vlasy jemné až poškodené. U týchto šampónov sa dbá predovšetkým na prírodné zloženie, ktoré by nemalo obsahovať parabény, sulfáty ani silikóny. Tie síce zvyšujú penivosť a lesk, pre jemné a poškodené vlasy však moc prínosné nie sú.

Objem

Väčšina šampónov proti vypadávaniu vlasov obsahuje 200 – 250 mililitrov prípravku. Je to ideálne balenie na doma i na cesty, ktoré vydržia niekoľko týždňov. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj veľká 400 ml balenie, ktoré môžu byť osadená praktickým dávkovačom, pumpičkou. Nezriedka sa tiež môžete stretnúť s cestovným balením tohto šampónu, ktoré je v fľaštičke s objemom 50 ml a ľahko ho tak vezmete so sebou aj do lietadla do príručnej batožiny.

4.4/5 - (60 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.