Malé spotrebiče do kuchyne,

Sady hrncov: recenzie, test | Najlepšie hrnce na indukciu, plyn ai.

Sada hrncov by mala byť základným vybavením každej kuchyne. Či už sa jedná o kuchyňu novú, alebo o potrebu vybaviť kuchyňu existujúce. Sada riadu je spojená zvyčajne s širokým výberom rôznych variantov, ktoré majú ako odlišný dizajn hrncov, tak aj rôzne materiály, rozmery a objemy. V súčasnej dobe obsahuje väčšina sád tiež hrnca na indukciu.

Sada hrncov je dobrou voľbou aj z hľadiska skladnosti, a to vďaka takzvanej možnosti hrnca stohovať. Opomenúť nemožno ani často výhodnejšie ceny, ktoré sú u sady hrncov nižší, než ak by boli jednotlivé varianty kúpené samostatne. Najrozšírenejšie sú nerezové hrnce, ktoré dopĺňajú hliníkové hrnca s keramickou povrchovou úpravou. Takmer všetky nerezové riady je možné používať na indukčných, sklokeramických a plynových sporákoch.

Vždy by ste mali vyberať z radov overených výrobcov, u ktorých máte istotu, že sa hrniec po pár mesiacoch nerozpadne. Ďalej by ste mali zohľadniť materiál a obsah sady hrncov, aby v sade bolo všetko, čo vyžadujete. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie sady hrncov a ich recenzie.

Najlepšie sady hrncov – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších sád hrncov z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Tescoma PresidentKolimax ProfessionalG21 Gourmet MagicTescoma HOME PROFI 725013.00Banquet GloryTescoma Presto 716511.00Lamart K16202428Tefal Duetto+ G719SA74Tescoma Ultima 780610Orion GRANDE
Druh ohrevuPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, Sklokeramika
Ohrev v rúreNieNieÁnoNieNieNieÁnoÁnoNieÁno
Záruka60 mesiacov120 mesiacov48 mesiacov60 mesiacov24 mesiacov60 mesiacov24 mesiacov120 mesiacov60 mesiacov24 mesiacov
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 sád riadu

Tescoma President

Tescoma President recenzie a test

Sada hrncov Tescoma President môže byť označená ako luxusný riad, vyrobený z veľmi kvalitného nerezu. Medzi ďalšie prednosť zahŕňajú existenciu veľmi silného sendvičového dna, ktoré sa stará o skvelé rozloženie tepla. To všetko sa spája v riešení od známej a hlavne rokmi preverené značky Tescoma.

Celkom je v tejto sade k dispozícii 5 hrncov, ktoré majú aj nerezovo-sklenené pokrievky. Vďaka tomu možno pri varení ľahko kontrolovať pripravované jedlo. Súčasťou sú 2 hrnce, ďalej 2 kastróly a jeden praktický rajnica s dlhšou rukoväťou. Rukoväte sú u všetkých hrncov rovnako z nerezu a sú izolované – vďaka čomu nie je dôvod mať obavy zo spálenia počas samotného varenia.

Kladom je tiež všestrannosť, pretože sú hrnce určené na všetky typy varných dosiek, vrátane moderných indukčných. Vnútri nádob je aj odmeriavací stupnica, vďaka ktorej možno naliať vždy správne množstvo tekutiny. Zaujme aj rozšírená záruka v dĺžke 5 rokov.

Celkom 10 dielov, sklenené pokrievky, odmeriavací stupnice
Bez možnosti ohrevu v rúre

Kolimax Professional

Kolimax Professional recenzie a test

Sada riadu Kolimax Professional je variantom od českého výrobcu, ktorá obsahuje celkom 10 kusov – to znamená 5 hrncov a k nim 5 pokrievok. Sada je navrhnutá ako pre domáce, tak i profi použitie. Tomu zodpovedá aj materiál – k výrobe bola zvolená prvotriednej chirurgická nehrdzavejúca oceľ, ktorá nesie označenie CrNi 18/10. Tá sa podpisuje na odolnosti i dlhej životnosti.

Riad je určený na akýkoľvek sporák, vrátane indukcie. Má tiež 3x brúsený vnútorný povrch, vďaka ktorému sa potraviny nijako výrazne nelepí. Samozrejmá je tiež ľahká údržba, vrátane možného umývanie v umývačke. Nechýba sendvičové dno s názvom A-THERM INDUCTION.

Masívne úchyty sú izolované a tak sa nie je nutné obávať popálenia pri varení. Hrnce možné navyše umiestniť aj do rúry, a to vrátane pokrievok – všetko odolá teplote až do výšky 300 stupňov Celzia. Pokrievky majú parný ventil pre odvod prebytočnej pary a zníženie tlaku.

Do rúry aj s pokrievkami, brúsený vnútorný povrch, chirurgická oceľ
V sade nie je panvička

G21 Gourmet Magic

G21 Gourmet Magic recenzie a test

Kvalitné hrnce na indukciu, plyn aj elektriku G21 Gourmet Magic sú podľa spotrebiteľov veľmi pevné, majú hrubé dno, ale zároveň nie sú zbytočne ťažké. Mnoho z nich ich hodnotí ako jeden z najlepších riadov na indukciu v pomere cena/výkon. Nerezová oceľ obsahuje 18% chrómu a 10% niklu, povrch hrncov je potom opatrený nepriľnavým povrchom Ilag.

Súprava sa skladá zo 4 rôzne veľkých hrncov s pokrievkami, najmenší objem je u rajnice s 1,5 litrom, naopak najväčší hrniec má objem 4 litre a pokrievku s priemerom 24 centimetrov. Výhodou tejto sady je aj panvička s nepriľnavým povrchom a všetky kusy riadu je možné používať aj v rúre, hoci len do maximálnej teploty 180 stupňov Celzia.

Všetky hrnce majú vytvarovanú výlevku, a aj všetky pokrievky disponujú rovno dvoma cedníkmi – s menšími a väčšími otvormi. Všetko je možné umývať pohodlne v umývačke riadu a recenzie užívateľov vyzdvihujú, že po umytí hrncov nevyteká z madiel voda. Týmto častým problémom u iných hrncov trpí podľa skúseností iba panvička.

Pevné madlá bez dier, vylievacie aj cediace otvory na všetkých kusoch, nepriľnavý povrch Ilag
V rúre iba do 180 °C

Tescoma HOME PROFI 725013.00

Tescoma HOME PROFI 725013.00 recenzie a test

Nerezová sada hrncov Tescoma HOME PROFI už podľa svojho názvu odkazuje na to, že je možné ju použiť ako v domácej, tak i profesionálnej kuchyni. Je vyrobené zo špičkovej nerezovej ocele s označením 18/10 a disponuje dostatočne silným sendvičovým dnom. To má vplyv na distribúciu tepla, ale aj celkovú úsporu času a v konečnom dôsledku aj peňazí, pretože udrží jedlo dlhšie teplé.

Úchyty sú nielen široké pre istotu dobrého uchopenie, ale aj masívny s veľmi dobrou izoláciou. Konštrukcia umožňuje použitie na akomkoľvek type sporáku, vrátane sklokeramiky a indukcie. Poteší aj predĺžená záručná doba, ktorá je 5 rokov.

V súčte je v sade 13 jednotlivých dielov, celkom sa jedná o 2 hrnce s pokrievkou, ktoré sú doplnené ešte 3 kastróly s pokrievkou. K tomu všetkému sa pridávajú 2 rajnice a zaujímavý bonus v podobe praktického Mliekovar.

Aj na profesionálne použitie, 13 dielov, kvalitné prevedenie aj dno
Nemá sklenené pokrievky

Banquet Glory

Banquet Glory recenzie a test

Sada nerezových hrncov Banquet Glory má výborný pomer ceny a výkonu, hrnce sú lacné a je možné ich používať na akomkoľvek zdroji tepla, tj na indukcii, elektrickom sporáku aj na plynovom. Vzhľadom k nízkej cene celej tejto sady je potrebné sa uspokojiť iba so základným prevedením, pokrievky nemajú cediace otvory a ani hrnce nedisponujú miestom na vylievanie vody.

Riad je vyrobený z kvalitnej nerezovej ocele 201, hrúbka stien je 32 milimetrov a dno má hrúbku 50 mm. Sú to menšie hodnoty, ktoré idú na vrub opäť nízkej cene, avšak spotrebitelia v recenziách nepíšu nič o zlej kvalite. Pokrievky sú vyrobené z pravého skla a potešia, že je v nich otvor na odvod pary.

Tri väčšie hrnce majú dve madlá, iba najmenšia rajnica a panvica má jednu rukoväť. Výhodou je pre každý kus riadu vlastná pokrievka, čo u mnohých drahších sád hrncov nie je štandardom. Madlá sú vyrobené z bezpečného plastu, pozor si treba dávať iba pri plynovom sporáku, kedy sa nesmie dostať do kontaktu s plameňom variča.

Lacné nerezové hrnce na indukciu, pomer cena/výkon, veľká sada riadu
Bez vylievacieho prelisu

Tescoma Presto 716511.00

Tescoma Presto 716511.00 recenzie a test

Sada hrncov Tescoma Presto patrí jednoznačne do skupiny kvalitného nerezového riadu. Okrem špičkového použitého materiálu nechýba ani využitie extra hrubého sendvičového dna. Zaujmú tiež pokrievky, ktoré kombinujú nerez a odolné sklo, čo umožní jednoduchú kontrolu akéhokoľvek pripravovaného jedla.

Vďaka plastovým úchytom, ktoré majú dobrú izoláciu, nie je problém bezpečné prenášanie aj v dobe varenia. Samozrejmosťou je aj možnosť umývanie hrncov v umývačke. Konštrukcia je zaujímavá aj tým, že vo vnútri hrncov je stupnica, ktorá pomôže pri odmeriavanie tekutín. Nechýba ani praktické otvory, ktoré umožnia jednoduché cedenie bez nutnosti využiť cedník.

Celkovo táto sada obsahuje 11 dielov. Radí sa sem hrniec s pokrievkou, ktorý je doplnený ďalšími 3 kastróly, ktoré tiež obsahujú pokrievky. Zabúdať nemožno ani rajnica s pokrievkou a praktickou lievikom. Všetko dopĺňa panvicu s priemerom 24 centimetrov.

Otvory na cedenie, stupnice na odmeranie, vrátane panvy
Plastové úchyty

Lamart K16202428

Lamart K16202428 recenzie a test

Sada riadu Lamart K16202428 je unikátny tým, že je vyrobená z hliníka. To má za výhodu celkovú nízku hmotnosť a teda aj jednoduchú manipuláciu. Vnútorný povrch je kvalitné s keramickou úpravu, ktorá zaisťuje nepriľnavosť povrchu. Jedlo tak možno pripravovať aj bez tuku a bez rizika pripálenia a prichytenie na dne, alebo na stenách.

Riad je možné využívať na všetkých typoch varných plôch, a to vrátane indukčných. Má tiež veľmi zaujímavý dizajn v červenej farbe. Celkom sa táto sada pozostáva z 8 jednotlivých dielov, pričom 4 diely sú varné nádoby a ďalšie 4 diely sú pokrievky.

Vďaka poklicím zo skla je možné ľahko a jednoducho sledovať samotnú prípravu pokrmov. Použitý materiál je úplne neškodný a neobsahuje látky ako PTFE a PFOA. Vďaka modernému prevedenie je možné tiež použitie v bežnej teplovzdušnej rúre.

Keramický povrch, vhodné do rúry, bez toxických látok
Bez panvičky

Tefal Duetto+ G719SA74

Tefal Duetto+ G719SA74 recenzie a test

Sada hrncov na indukciu Tefal Duetto+ G719SA74 má veľmi podarené a kvalitné spracovanie, hrúbka stien aj dna je veľká, a preto na túto sadu ponúka výrobca dlhú záruku 10 rokov. Poslúži spoľahlivo ako sada hrncov na plyn, sklokeramiku, indukciu aj elektrické sporáky.

Že sa jedná o prémiové prevedenie poznáte podľa praktických doplnkov. Pre ľahké zlievanie sú pokrievky opatrené dvoma pármi otvorov – menšími a väčšími, hrnce disponujú vylievacou hubičkou a špecialitou sú vnútorné hladinové ukazovatele, ktoré oceníte pri každodennom varení.

Pokrievky sú vyrobené zo skla a rukoväte sú k hrncom nitované, čo je veľmi kvalitný spoj. Rukoväte nie sú navyše duté, takže z nich napríklad po umývaní v umývačke riadu nevyteká voda. Pripomienky spotrebiteľov v recenziách smerujú iba k tomu, že sada neobsahuje hoci jedinú panvičku.

Veľmi kvalitná sada hrncov, ľahké cedenie aj zlievanie, vnútorné hladinové odmerky
Sada bez panvičky

Tescoma Ultima 780610

Tescoma Ultima 780610 recenzie a test

Nerezové riady Tescoma Ultima 780610 má hneď niekoľko unikátov. Tým prvým je patentovaný systém regulácie pary a ďalším unikátny systém cedenie. To zaisťuje konštrukcia pokrievok, ktoré je možné jednoducho umiestniť aj do nádoby v rámci 3 pracovných polôh. Navyše kombinujú nerez a sklo, vďaka čomu je možné ľahko sledovať celý priebeh varenia.

Na konštrukcii je použitá najlepšia nehrdzavejúca oceľ nesúci označenie 18/10. Samozrejmé je tiež sendvičové dno, ktoré má 3 vrstvy. Vnútri hrncov sú praktické rysky, ktoré pomôžu odmerať množstvo tekutiny. Poteší tiež možnosť použitia na každom type sporáku.

Na celej balenia je päťročná záručná doba, ktorá dokazuje kvalitu a spoľahlivosť. V balení je k dispozícii celkom 10 dielov zahŕňajúce 1 rajnicu, 2 hrnce a tiež 2 kastróly. Zvyšnými prvkami je celkom 5 pokrievok, teda pre každú nádobu jedna.

Sada 10 kusov, patentovaná regulácia pary, odloženie pokrievok
Nie je možné vložiť do rúry

Orion GRANDE

Orion GRANDE recenzie a test

Sada riadu na indukciu Orion GRANDE je kompletná sada do novej domácnosti, v ktorej nič nechýba. Skladá sa z troch hrncov a troch pokrievok, ďalej z jednej panvice a obsahuje aj pekáč o rozmere 35x22x8 cm, ktorý je vybavený ešte nerezovým roštom na pečenie.

Všetky kusy tejto sady disponujú veľmi kvalitným antiadhéznym povrchom PFLUON GRANIT, ktorý je podľa recenzií a skúseností spotrebiteľov skutočne nepriľnavý a umožňuje prípravu jedál len s minimom tuku. Hrnce, pekáč aj panvica sú vyrobené z pevnej hliníkovej zliatiny, ktorá dáva riadu patričnú robustnosť.

Hrnce majú objem 1,4 litra, 2,4 litra a najväčší z nich má objem 4,2 l. Hrnce majú silné sendvičové dno, ktoré vo výsledku šetrí energiu a predlžuje životnosť. Aj keď nie je sada nerezová, je uspôsobená na použitie na indukcii, sklokeramike, plyne aj na elektrických varičoch. Snáď jedinou nevýhodou je absencia vylievacej náustky na hrncoch a absencia otvorov na zlievanie na pokrievkach.

V sade panvica aj pekáčik, vhodné do rúry až na 200 °C, antiadhézny povrch PFLUON GRANIT
Hrnce bez cedenia a náustky na zlievanie

Ako vybrať sadu hrncov

Materiály

Sada hrncov by mala byť vybraná s prihliadnutím na to, z čoho je konkrétne vyrobená. Pokiaľ ide o materiál samotných varných nádob, jasne dominuje nerezová oceľ. Môže sa jednať o chirurgickú, ale aj jej o klasické varianty. Ďalej existujú hrnce vyrobené z hliníka, ktoré zaujmú svojou ľahkosťou. Tie majú často keramický povrch. Ďalej rozhoduje i materiál pokrievok. Tie bývajú buď celé nerezové, alebo môžu byť kompletne sklenené. Niekedy môže sada riadu dané materiály kombinovať a pokrievky majú obvod z nerezu a stred zo skla.

Počet dielov v sade

Pamätať treba aj na to, že vyberať je vhodné aj podľa počtu dielov. Toto číslo, ktoré je uvádzané, však zahŕňa ako varnej nádoby, tak i samotnej pokrievka. Sada hrncov, ktorá je skôr menšia, môže obsahovať okolo 6 – 8 dielov. U tých najväčších sád hrncov sa bavíme o počte dielov 12 a viac, čo už je sada určená aj pre početnejšie rodiny. Čím viac dielov sada ponúkne, tým je spojená s všestrannejším použitím, pokiaľ ide o prípravu najrôznejších pokrmov.

Obsah sady riadu

Je potrebné zohľadniť aj k tomu, čo všetko konkrétne sada riadu obsahuje vzhľadom k typov samotných nádob. Tie sa líšia tak svojím objemom, tak aj svojimi rozmermi. Pokiaľ ide o jednotlivé sady, v tých zvyčajne dominujú rôzne veľké hrnce, ktoré dopĺňajú menšie rajnice. Sada hrncov však môže obsahovať aj panvu, rovnako ako nádoby na varenie mlieka, alebo aj rôzne druhy pekáčov.

Druh ohrevu

Súčasné moderné sady hrncov ponúknu všestranné využitie, pokiaľ ide o typ sporákov. Ťažko hľadať model, ktorý by nešiel využiť na plyne, na liatine, na sklokeramike, alebo na indukciu. V tomto ohľade panuje maximálnu všestrannosť. Nie každá sada môže byť použitá v rúre – U niektorého riadu to nie je možné, u iného áno. Následne je dobré prihliadnuť na rozsah teplôt, na ktoré je možné riad zahrievať. Tá býva v rozmedzí 140 – 300 stupňov Celzia.

Praktické vlastnosti a funkcie

Medzi tie najpokročilejšie môžeme zaradiť napríklad unikátny systém regulácie pary, alebo možnosť praktického odkladanie pokrievok, s ktorým prišla u niektorých radov značka Tescoma. Medzi ďalšie klady rôznych sád hrncov môže patriť aj teflón jednotlivých hrncov, rovnako ako sklenené pokrievky, skrz ktoré možno ľahko kontrolovať prípravu. Prácu v kuchyni ale môžu uľahčiť napríklad aj otvory v pokrievkach, ktoré zabezpečia možnosť obsah cedit bez sitku. Rad modelov ponúkne aj vnútorné rysky, ktoré pomôžu ľahko odmerať potrebné množstvo vody určenej na prípravu.

4.2/5 - (42 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.