Malé spotrebiče do kuchyne,

Sady hrncov: recenzie, test | Najlepšie hrnce na indukciu, plyn ai.

Sada hrncov by mala byť základným vybavením každej kuchyne. Či už sa jedná o kuchyňu novú, alebo o potrebu vybaviť kuchyňu existujúce. Sada riadu je spojená zvyčajne s širokým výberom rôznych variantov, ktoré majú ako odlišný dizajn hrncov, tak aj rôzne materiály, rozmery a objemy. V súčasnej dobe obsahuje väčšina sád tiež hrnca na indukciu.

Sada hrncov je dobrou voľbou aj z hľadiska skladnosti, a to vďaka takzvanej možnosti hrnca stohovať. Opomenúť nemožno ani často výhodnejšie ceny, ktoré sú u sady hrncov nižší, než ak by boli jednotlivé varianty kúpené samostatne. Najrozšírenejšie sú nerezové hrnce, ktoré dopĺňajú hliníkové hrnca s keramickou povrchovou úpravou. Takmer všetky nerezové riady je možné používať na indukčných, sklokeramických a plynových sporákoch.

Vždy by ste mali vyberať z radov overených výrobcov, u ktorých máte istotu, že sa hrniec po pár mesiacoch nerozpadne. Ďalej by ste mali zohľadniť materiál a obsah sady hrncov, aby v sade bolo všetko, čo vyžadujete. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie sady hrncov a ich recenzie.

Najlepšie sady hrncov – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších sád hrncov z testov a hodnotenia pre rok 2021.

Porovnanie parametrov

 Tescoma PresidentKolimax ProfessionalFlorina AlexTescoma HOME PROFI 725013.00BANQUET 48RW121810DTTescoma Presto 716511.00Lamart K16202428Tefal Uno A701SC84Tescoma Ultima 780610Orion Luxur L
Druh ohrevuPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, SklokeramikaPlyn, Indukcia, Sklokeramika
Ohrev v rúreNieNieNieNieNieNieÁnoÁnoNieNie
Záruka60 mesiacov120 mesiacov24 mesiacov60 mesiacov24 mesiacov60 mesiacov24 mesiacov24 mesiacov60 mesiacov24 mesiacov
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 sád riadu

Tescoma President

Tescoma President recenzie

Sada hrncov Tescoma President môže byť označená ako luxusný riad, vyrobený z veľmi kvalitného nerezu. Medzi ďalšie prednosť zahŕňajú existenciu veľmi silného sendvičového dna, ktoré sa stará o skvelé rozloženie tepla. To všetko sa spája v riešení od známej a hlavne rokmi preverené značky Tescoma.

Celkom je v tejto sade k dispozícii 5 hrncov, ktoré majú aj nerezovo-sklenené pokrievky. Vďaka tomu možno pri varení ľahko kontrolovať pripravované jedlo. Súčasťou sú 2 hrnce, ďalej 2 kastróly a jeden praktický rajnica s dlhšou rukoväťou. Rukoväte sú u všetkých hrncov rovnako z nerezu a sú izolované – vďaka čomu nie je dôvod mať obavy zo spálenia počas samotného varenia.

Kladom je tiež všestrannosť, pretože sú hrnce určené na všetky typy varných dosiek, vrátane moderných indukčných. Vnútri nádob je aj odmeriavací stupnica, vďaka ktorej možno naliať vždy správne množstvo tekutiny. Zaujme aj rozšírená záruka v dĺžke 5 rokov.

Celkom 10 dielov, sklenené pokrievky, odmeriavací stupnice

Bez možnosti ohrevu v rúre

Kolimax Professional

Kolimax Professional recenzie

Sada riadu Kolimax Professional je variantom od českého výrobcu, ktorá obsahuje celkom 10 kusov – to znamená 5 hrncov a k nim 5 pokrievok. Sada je navrhnutá ako pre domáce, tak i profi použitie. Tomu zodpovedá aj materiál – k výrobe bola zvolená prvotriednej chirurgická nehrdzavejúca oceľ, ktorá nesie označenie CrNi 18/10. Tá sa podpisuje na odolnosti i dlhej životnosti.

Riad je určený na akýkoľvek sporák, vrátane indukcie. Má tiež 3x brúsený vnútorný povrch, vďaka ktorému sa potraviny nijako výrazne nelepí. Samozrejmá je tiež ľahká údržba, vrátane možného umývanie v umývačke. Nechýba sendvičové dno s názvom A-THERM INDUCTION.

Masívne úchyty sú izolované a tak sa nie je nutné obávať popálenia pri varení. Hrnce možné navyše umiestniť aj do rúry, a to vrátane pokrievok – všetko odolá teplote až do výšky 300 stupňov Celzia. Pokrievky majú parný ventil pre odvod prebytočnej pary a zníženie tlaku.

Do rúry aj s pokrievkami, brúsený vnútorný povrch, chirurgická oceľ

V sade nie je panvička

Florina Alex

Florina Alex recenzie

Kvalitné hrnce na indukciu Florina Alex je samozrejme možné použiť aj na iných doskách a sporákoch, vrátane sklokeramiky, elektriny i plynu. Celkovo má táto sada 6 dielov, čo znamená, že sa skladá z 3 hrncov a zo 3 pokrievok. Hrnce majú objem 2,1 litra, 2,9 L a posledný 3,9 litrov.

Hrnce sú vyrobené z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Veľkým pozitívom je silné dno, ktoré má celkom 5 vrstiev. Vďaka tomu je zaistené dokonalé rozloženie tepla počas varenia. Pokrievky sú sklenené pre ľahkú možnosť kontroly prípravy jedla. Disponujú tiež praktickým parným ventilom, ktorý znižuje prípadný tlak a množstvo pary.

Rukoväte sú vyrobené zo žiaruvzdorného nylonu a tak nehrozí popálenie pri chytení aj počas varenia. Hrnce zaujmú jednoduchosťou údržby, ktorá zahŕňa aj možnosť vloženia riad do umývačky. Steny hrncov sú silné presne 0,5 milimetrov.

5 vrstvové dno, silné steny, aj na indukciu

Nie je možné vložiť do rúry

Tescoma HOME PROFI 725013.00

Tescoma HOME PROFI 725013.00 recenzie

Nerezová sada hrncov Tescoma HOME PROFI už podľa svojho názvu odkazuje na to, že je možné ju použiť ako v domácej, tak i profesionálnej kuchyni. Je vyrobené zo špičkovej nerezovej ocele s označením 18/10 a disponuje dostatočne silným sendvičovým dnom. To má vplyv na distribúciu tepla, ale aj celkovú úsporu času a v konečnom dôsledku aj peňazí, pretože udrží jedlo dlhšie teplé.

Úchyty sú nielen široké pre istotu dobrého uchopenie, ale aj masívny s veľmi dobrou izoláciou. Konštrukcia umožňuje použitie na akomkoľvek type sporáku, vrátane sklokeramiky a indukcie. Poteší aj predĺžená záručná doba, ktorá je 5 rokov.

V súčte je v sade 13 jednotlivých dielov, celkom sa jedná o 2 hrnce s pokrievkou, ktoré sú doplnené ešte 3 kastróly s pokrievkou. K tomu všetkému sa pridávajú 2 rajnice a zaujímavý bonus v podobe praktického Mliekovar.

Aj na profesionálne použitie, 13 dielov, kvalitné prevedenie aj dno

Nemá sklenené pokrievky

BANQUET 48RW121810DT

BANQUET 48RW121810DT recenzie

Nerezové hrnce BANQUET 48RW121810DT zaujmú už na prvý pohľad a to materiálom, z ktorého je zhotovená ako konštrukcia samotných hrncov, tak i pokrievka. Tie navyše disponujú praktickými otvormi, ktoré umožnia jednoduché zlievanie tekutiny bez nutnosti použitia sitku. Sada je vhodná na všetky druhy a typy sporákov a varných dosiek.

Celkom sada obsahuje 10 kusov. V balení tak nájdete 1 rajnicu, ktorý dopĺňajú celkom 4 hrnca. Tie zaujmú škálou objemov, ktorá začína na hodnote 1,9 litra a končí na hodnote 4,7 litra. Samotný rajnicu má objem presne 1 liter. V balení je tiež 5 praktických pokrievok.

Konštrukcia zaujme i spracovaním – samotná stena každého hrnca zo sady má hrúbku 0,5 milimetrov. Samozrejmosťou je aj kvalitné dno, ktoré má 2 milimetre, to zaistí dobrú distribúciu tepla. Všetko zo sady je možné umývať v umývačke riadu.

Pokrievky s dierami, kompletný nerez, celkom 10 kusov

Sada bez panvičky

Tescoma Presto 716511.00

Tescoma Presto 716511.00 recenzie

Sada hrncov Tescoma Presto patrí jednoznačne do skupiny kvalitného nerezového riadu. Okrem špičkového použitého materiálu nechýba ani využitie extra hrubého sendvičového dna. Zaujmú tiež pokrievky, ktoré kombinujú nerez a odolné sklo, čo umožní jednoduchú kontrolu akéhokoľvek pripravovaného jedla.

Vďaka plastovým úchytom, ktoré majú dobrú izoláciu, nie je problém bezpečné prenášanie aj v dobe varenia. Samozrejmosťou je aj možnosť umývanie hrncov v umývačke. Konštrukcia je zaujímavá aj tým, že vo vnútri hrncov je stupnica, ktorá pomôže pri odmeriavanie tekutín. Nechýba ani praktické otvory, ktoré umožnia jednoduché cedenie bez nutnosti využiť cedník.

Celkovo táto sada obsahuje 11 dielov. Radí sa sem hrniec s pokrievkou, ktorý je doplnený ďalšími 3 kastróly, ktoré tiež obsahujú pokrievky. Zabúdať nemožno ani rajnica s pokrievkou a praktickou lievikom. Všetko dopĺňa panvicu s priemerom 24 centimetrov.

Otvory na cedenie, stupnice na odmeranie, vrátane panvy

Plastové úchyty

Lamart K16202428

Lamart K16202428 recenzie

Sada riadu Lamart K16202428 je unikátny tým, že je vyrobená z hliníka. To má za výhodu celkovú nízku hmotnosť a teda aj jednoduchú manipuláciu. Vnútorný povrch je kvalitné s keramickou úpravu, ktorá zaisťuje nepriľnavosť povrchu. Jedlo tak možno pripravovať aj bez tuku a bez rizika pripálenia a prichytenie na dne, alebo na stenách.

Riad je možné využívať na všetkých typoch varných plôch, a to vrátane indukčných. Má tiež veľmi zaujímavý dizajn v červenej farbe. Celkom sa táto sada pozostáva z 8 jednotlivých dielov, pričom 4 diely sú varné nádoby a ďalšie 4 diely sú pokrievky.

Vďaka poklicím zo skla je možné ľahko a jednoducho sledovať samotnú prípravu pokrmov. Použitý materiál je úplne neškodný a neobsahuje látky ako PTFE a PFOA. Vďaka modernému prevedenie je možné tiež použitie v bežnej teplovzdušnej rúre.

Keramický povrch, vhodné do rúry, bez toxických látok

Bez panvičky

Tefal Uno A701SC84

Tefal Uno A701SC84 recenzie

Hrnce na indukciu Tefal Uno A701SC84 sú vyrobené z kvalitnej ocele v leštenom modernom prevedení. Konštrukcia využíva sendvičové 3 vrstvové dno, vďaka ktorému je zaistený kvalitný rozvod tepla aj úspora energie – hrúbka je 2,9 mm. Ďalej nechýba pokrievka z odolného skla, skrze ktoré možno sledovať priebeh samotného varenia. Tie majú pevné nitované rukoväte.

Istotou je všestranné použitie nielen na indukciu, ale aj na plyne, elektrine, rovnako ako na sklokeramickej doske. Vďaka unikátnemu vnútornému povrchu možno variť aj s minimom oleja, bez rizika pripálenia. Vnútorný povrch má aj praktické hladinové rysky.

Celkom táto sada obsahuje 10 jednotlivých dielov. 5 z nich sú pokrievky a to pre každú nádobu. Tých je rozmanitá škála – základom sú 3 praktické hrnce, ktoré sú ďalej doplnené jedným vysokým hrncom a jedným rajnice. Okrem varenia je možné hrnca použiť aj v rúre.

Použitie v rúre, 10 kusov v sade

Bez otvorov na cedenie

Tescoma Ultima 780610

Tescoma Ultima 780610 recenzie

Nerezové riady Tescoma Ultima 780610 má hneď niekoľko unikátov. Tým prvým je patentovaný systém regulácie pary a ďalším unikátny systém cedenie. To zaisťuje konštrukcia pokrievok, ktoré je možné jednoducho umiestniť aj do nádoby v rámci 3 pracovných polôh. Navyše kombinujú nerez a sklo, vďaka čomu je možné ľahko sledovať celý priebeh varenia.

Na konštrukcii je použitá najlepšia nehrdzavejúca oceľ nesúci označenie 18/10. Samozrejmé je tiež sendvičové dno, ktoré má 3 vrstvy. Vnútri hrncov sú praktické rysky, ktoré pomôžu odmerať množstvo tekutiny. Poteší tiež možnosť použitia na každom type sporáku.

Na celej balenia je päťročná záručná doba, ktorá dokazuje kvalitu a spoľahlivosť. V balení je k dispozícii celkom 10 dielov zahŕňajúce 1 rajnicu, 2 hrnce a tiež 2 kastróly. Zvyšnými prvkami je celkom 5 pokrievok, teda pre každú nádobu jedna.

Sada 10 kusov, patentovaná regulácia pary, odloženie pokrievok

Nie je možné vložiť do rúry

Orion Luxur L

Orion Luxur L recenzie

Nerezové hrnce Orion Luxur L sú špecifické tým, že použitý nerez je nielen na konštrukciu samotných hrncov, ale aj na konštrukciu pokrievok. Unikátom je aj termo akumulačné sendvičové dno, ktoré napomáha celkovému udržaniu tepla, vďaka čomu sa šetrí hlavne náklady spojené s prípravou pokrmu.

Táto sada môže byť použitá na akomkoľvek sporáku, vrátane sklo keramiky a indukcie. Samozrejmá je ľahká údržba s využitím umývačky riadu. V balení je celkom 8 dielov, 4 z toho jednotlivé hrnce s objemom 1,4 – 3 litre a zvyšné 4 kusy sú pokrievky.

Okrem varenia je možné tiež vloženie do rúry, a to s maximálnou teplotou 140 stupňov Celzia. Tej odolajú ako hrnca, tak pokrievky. Riad zaujme aj kvalitnými veľkými úchytky, ktoré uľahčujú celkový úchop a tiež samotnú manipuláciu.

Vhodné do rúry, termoakumulačné dno

Do rúry len pri teplote 140 stupňov

Ako vybrať sadu hrncov

Materiály

Sada hrncov by mala byť vybraná s prihliadnutím na to, z čoho je konkrétne vyrobená. Pokiaľ ide o materiál samotných varných nádob, jasne dominuje nerezová oceľ. Môže sa jednať o chirurgickú, ale aj jej o klasické varianty. Ďalej existujú hrnce vyrobené z hliníka, ktoré zaujmú svojou ľahkosťou. Tie majú často keramický povrch. Ďalej rozhoduje i materiál pokrievok. Tie bývajú buď celé nerezové, alebo môžu byť kompletne sklenené. Niekedy môže sada riadu dané materiály kombinovať a pokrievky majú obvod z nerezu a stred zo skla.

Počet dielov v sade

Pamätať treba aj na to, že vyberať je vhodné aj podľa počtu dielov. Toto číslo, ktoré je uvádzané, však zahŕňa ako varnej nádoby, tak i samotnej pokrievka. Sada hrncov, ktorá je skôr menšia, môže obsahovať okolo 6 – 8 dielov. U tých najväčších sád hrncov sa bavíme o počte dielov 12 a viac, čo už je sada určená aj pre početnejšie rodiny. Čím viac dielov sada ponúkne, tým je spojená s všestrannejším použitím, pokiaľ ide o prípravu najrôznejších pokrmov.

Obsah sady riadu

Je potrebné zohľadniť aj k tomu, čo všetko konkrétne sada riadu obsahuje vzhľadom k typov samotných nádob. Tie sa líšia tak svojím objemom, tak aj svojimi rozmermi. Pokiaľ ide o jednotlivé sady, v tých zvyčajne dominujú rôzne veľké hrnce, ktoré dopĺňajú menšie rajnice. Sada hrncov však môže obsahovať aj panvu, rovnako ako nádoby na varenie mlieka, alebo aj rôzne druhy pekáčov.

Druh ohrevu

Súčasné moderné sady hrncov ponúknu všestranné využitie, pokiaľ ide o typ sporákov. Ťažko hľadať model, ktorý by nešiel využiť na plyne, na liatine, na sklokeramike, alebo na indukciu. V tomto ohľade panuje maximálnu všestrannosť. Nie každá sada môže byť použitá v rúre – U niektorého riadu to nie je možné, u iného áno. Následne je dobré prihliadnuť na rozsah teplôt, na ktoré je možné riad zahrievať. Tá býva v rozmedzí 140 – 300 stupňov Celzia.

Praktické vlastnosti a funkcie

Medzi tie najpokročilejšie môžeme zaradiť napríklad unikátny systém regulácie pary, alebo možnosť praktického odkladanie pokrievok, s ktorým prišla u niektorých radov značka Tescoma. Medzi ďalšie klady rôznych sád hrncov môže patriť aj teflón jednotlivých hrncov, rovnako ako sklenené pokrievky, skrz ktoré možno ľahko kontrolovať prípravu. Prácu v kuchyni ale môžu uľahčiť napríklad aj otvory v pokrievkach, ktoré zabezpečia možnosť obsah cedit bez sitku. Rad modelov ponúkne aj vnútorné rysky, ktoré pomôžu ľahko odmerať potrebné množstvo vody určenej na prípravu.

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.