Malé spotrebiče do kuchyne,

Rýchlovarné kanvice: test, recenzie | Najlepšie sklenené, nerez ai.

Rýchlovarná kanvica na vodu je praktický kuchynský spotrebič, vďaka ktorému už nie je nutné variť vodu na teplý nápoj s pomocou sporáka. Stačí ju naliať do nádoby a varná kanvica ju ohreje na požadovanú teplotu. Tá nemusí byť vždy 100 stupňov Celzia, pretože pokročilejšie modely s termoreguláciou umožní teplotu zvoliť.

Varná kanvica nie je len praktickým spotrebičom, ale aj dizajnovým doplnkom kuchyne. Preto sa rozlišujú v prvom rade podľa materiálu, farebného prevedenia alebo tvaru. Najobľúbenejšie sú tak sklenené, plastové a nerezové rýchlovarné kanvice, pričom mnohé retro kúsky sú napríklad keramické. Ďalšie delenie potom môže byť na malé a veľké, cestovné alebo bezdrôtové.

Výber by mal byť prispôsobený ako materiálu a farbe varnej kanvice, tak príkonu, objemu alebo špecifickým vlastnostiam (či je s reguláciou teploty a pod.). Niektoré modely v tomto porovnaní určite podstúpili rôzne testy, o čom svedčí aj ich obľúbenosť. Na základe parametrov, testy a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie rýchlovarné kanvice a ich recenzie.

Najlepšie rýchlovarné kanvice – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších rýchlovarných kanvíc z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Gallet Montargis BOU 742ETA Ela 8598 90000Bosch TWK 8613PGorenje K 17 GHyundai VK760Concept RK-0010Guzzanti GZ 200Electrolux EEWA7800Philips HD4646DeLonghi Icona Vintage KBOV2001BG
Príkon2200 W2100 W2400 W2200 W2200 W1000 W2200 W2400 W2400 W2000 W
TeplomerNieNieNieNieNieNieNieNieNieNie
FarbaPriehľadnáNerezČiernaNerez/SkloŠedo bielaBielaPriehľadnáNerezBielaBéžová
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 rýchlovarných kanvíc

Gallet Montargis BOU 742

Gallet Montargis BOU 742 recenzie a test

Sklenená rýchlovarná kanvica Gallet Montargis BOU 742 je vyrobená zo skla, ktoré je číre, čo umožní sledovať probublávající vodu. Tej sa do nej zmestí naozaj veľa, pretože má objem celých 1,7 litra. O rýchle ohriatie sa stará vykurovacie teleso s príkonom 2 200 W.

Zaujme tiež vzhľad, ktorý kombinuje sklo, nerez a čierne prvky. Kábel vedie do podstavca, na ktorom sa môže otáčať o 360 stupňov. Týmto možno potvrdiť, že je to aj bezdrôtová rýchlovarná kanvica. Súčasťou vnútorná konštrukcia je filtračné sitko, ktoré zachytáva prípadné usadeniny vodného kameňa. Ovláda sa priamo na držadle.

Nechýba jednoduchý ukazovateľ množstva vody, alebo bezpečnostné výklopné veko s ovládaním na rukoväti. Vďaka automatickému systému sa kanvica vypne, akonáhle voda dosiahne teplotu bodu varu. Tiež nechýba bezpečnostná poistka pre elimináciu chodu naprázdno.

Bez káblové prevedenie, vydarený dizajn, bezpečnostné prvky
Bez nastavenie teploty

ETA Ela 8598 90000

ETA Ela 8598 90000 recenzie a test

Nerezová rýchlovarná kanvica ETA Ela 8598 90000 zaujme svojim moderným a zaujímavým dizajnom. V konštrukcii nechýba priehľadná časť, slúžiaca ako ukazovateľ hladiny vody. Celkový jej objem je 1,7 litra. Vďaka príkonu o hodnote 2 100 W je zabezpečené aj celkom rýchle ohriatie.

Táto rýchlovarná kanvica na vodu je umiestnená na podstavci, kde sa môže otáčať o 360 stupňov a je to práve on, do ktorého vedie kábel. Kanvica je napájaná cez stredový konektor STRIX. Zapínanie je riešené pomocou praktického prepínača pod rukoväťou. Tu je aj ovládacie tlačidlo na otváranie veka.

Kvalitu prevedenie podporuje 3 ročná záruka na konektor, alebo bezpečnostné prvky. Nechýba ochrana proti prehriatiu alebo chodu na prázdno. Vďaka rovnému dnu je zaistená aj ľahká údržba a rýchla eliminácia vodného kameňa.

Nerezové prevedenie, 3 roky záruka na konektor, rovné dno
Ohrievanie len na 100 stupňov

Bosch TWK 8613P

Bosch TWK 8613P recenzie a test

Plastová rýchlovarná kanvica Bosch TWK 8613P zaujme na prvý pohľad. Kombinuje čiernu farbu s elegantnou striebornou hornou časťou. Hodí sa tak do modernej kuchyne. Jej objem je 1,5 litra. Presné množstvo vody je možné určiť vďaka priehľadnému ukazovateli pod rukoväťou.

Vďaka príkonu 2000 – 2400 W je zabezpečené rýchle ohriatie vody. Nie len na bod varu, pretože je možné voliť rôzne rozsahy teplôt (disponuje reguláciou teploty), ktoré začínajú na hodnote 70 stupňov a končí na rovných 100 stupňov. Nastavenie ponúkne celkom 4 možnosti. Unikátom je funkcia KeepWarm, ktorá vodu udrží po 30 minút o danej zvolenej teplote.

Konštrukcia ponúkne nerezový filter proti vápenatým usadeninám, alebo stredová konektor umožňujúci otáčanie o 360°. Vykurovacie teleso je skryté pod rovným dnom, čo uľahčuje celkovú údržbu. Prítomná je ochrana proti prehriatiu, rovnako ako bezpečnostná aretácia veka.

Nastavenie teploty, funkcia KeepWarm, filter proti usadeninám
Hlučnejšia

Gorenje K 17 G

Gorenje K 17 G recenzie a test

Rýchlovarná kanvica Gorenje K 17 G kombinuje dva veľmi obľúbené materiály. Je to spodná a horná časť z nerezu, zatiaľ čo stredová časť je sklenená. Zaujme tiež výraznejšie spínač v spodnej časti, ktorý ponúkne štýlové modré podsvietenie. Vďaka sklu je možné ľahko vidieť hladinu vody a natočiť správne množstvo ktoré môže byť až 1,7 litra.

Príkon kanvica s hodnotou 2 200 W umožní rýchle ohriatie vody. Táto priehľadná rýchlovarná kanvica nemá reguláciu teploty, a tak varí výhradne na bod varu. Má vyberateľný odvápňovací filter, rovnako ako bezpečnostný horná výklopné veko.

Je umiestnená po podstavci so stredovým konektorom, s možnosťou otáčania o 360°. Ďalej je vybavená kvalitným termostatom STRIX a bezpečnostnými prvkami eliminujúce prehriatiu. Pri budem varu sa ozve upozornenie, že je voda pripravená.

Termostat STRIX, vydarený dizajn, odvápňovací filter
Plastová rukoväť

Hyundai VK760

Hyundai VK760 recenzie a test

Hyundai VK760 je rýchlovarná kanvica s reguláciou teploty, ktorá umožňuje vodu ohrievať na 60 ° C pre horúce nápoje, na 70 ° C na prípravu zeleného čaju, 80 ° C pre čaju biele, 90 ° C vhodné pre instantné nápoje, kávu, alebo polievky a samozrejme dostane vodu aj do bodu varu, kedy je vriaca voda vhodná pre čierne, alebo bylinné čaje. Na prvý pohľad zaujme svojim ľúbivým skleneným dizajnom, ktorý dopĺňajú biele a šedé prvky.

Kanvica je tiež podsvietená niekoľkými farbami, ktoré sa menia v závislosti na tom, na akú vysokú teplotu vodu pripravujete. Jej príkon je 2200 Wattov a možno v nej uvariť na jedno zapnutie 1,5 litra vody. Všetko sú štandardné hodnoty, ako nájdeme aj u iných modelov, čím však vyniká je horné viečko, ktoré nie je na žiadnom pántu, ale je kompletne odnímateľné. Pre niekoho je táto vec otravná, iný ju zase ocenia ako veľmi praktickú.

Vykurovacie teleso je skryté pod rovným nerezovým dnom, čo výrazne uľahčuje údržbu. Má trojnásobný bezpečnostný systém poistky proti prehriatiu a stredový 360 konektor, na ktorý možno kanvicu nasadiť z akejkoľvek strany. Akonáhle voda dosiahne požadovanú teplotu, zaznie zvukový signál a vy tak ihneď budete vedieť, že je voda pripravená.

Elegantný dizajn, regulácia teploty, akustický signál, odnímateľné veko
Veko pri nalievaní vody nedrží na pánte

Concept RK-0010

Concept RK-0010 recenzie a test

Keramická rýchlovarná kanvica Concept RK-0010 zaručene zaujme už na prvý pohľad vďaka materiálu, z ktorého je vyrobená. Jej vydarený dizajn kombinuje bielu farbu s unikátnymi potlačami. Táto malá rýchlovarná kanvica má objem presne 1 liter a je umiestnená na stredovom konektora, kde sa môže otáčať.

Má príkon 1 000 W, ktorý maximálnemu objemu vody plne dostačuje. Tú ohreje vždy na 100 stupňov, bohužiaľ nastavenie teploty tu budete hľadať márne. Okrem kontrolky prevádzky zaujme aj 2násobný bezpečnostný systém, ktorý eliminuje jej spustenie bez napustenej vody. Vnútri je ploché dno, pod ktorým je ukrytá tepelná špirála.

Nechýba nevyhnutné výklopné veko, alebo spodná časť s ochrannou proti vlhkosti. Vďaka keramike je eliminovaný vznik zápachu, ktorý môže vznikať hlavne pri prevedení plastového. Použitý plast je vysokej kvality a je maximálne hygienický.

Keramické prevedenie, podstavec
Nižší objem

Guzzanti GZ 200

Guzzanti GZ 200 recenzie a test

Rýchlovarná kanvica Guzzanti GZ 200 je vyrobená zo skla, čo umocňuje jej elegantný vzhľad. Prispieva aj k praktickosti, pokiaľ ide o určenie množstva vody v kanvici. Celkový objem je 1,7 litra. Pri zapnutí a ohrevu sa rozsvieti podarené modré svetlo, ktoré dobre ladia s čiernymi prvkami.

Príkon 2 200 W zaistí, že sa voda neohrieva nijako dlho. Kanvicu pri manipulácii neprekáža kábel, pretože ten je v základni, ktorá disponuje otočným 360° konektorom. Súčasťou je tiež odnímateľný filter a ďalej ploché dno, čo výrazne uľahčí starostlivosť o kanvicu.

Veko má jednoduché automatické otváranie a nechýba ani ochrana proti prehriatiu. Vďaka niekoľkým plastovým prvkom má váhu len 1,05 kilogramov. Je tu aj samozrejmá funkcia automatického vypnutia po tom, čo sa voda ohreje na bod varu, teda 100 stupňov Celzia.

Sklenený dizajn, modrý neon, odnímateľný filtre
Bez regulácie teploty

Electrolux EEWA7800

Electrolux EEWA7800 recenzie a test

Electrolux EEWA7800 je rýchlovarná kanvica s teplomerom a zaujme v prvom rade tým, že je možné jednoducho nastaviť konkrétny teplotu, a to v rozpätí, ktoré začína už na 50 stupňoch a končí na bode varu. Celkovo je daných možností hneď 9.

Zaujme aj dizajnovo podarené nerez prevedenie, s časťou, ktorú je možné strážiť hladinu vody. Tej je možné do kanvice natočiť 1,7 litra, čo je jej objem. Vďaka príkonu, ktorý je 2 400 W nie je nutné mať obavu z toho, že by ohrev vody trval dlhú dobu. Navyše disponuje inovatívnou funkciou OneCup Turbe, ktorá zrýchli ohrev 200 ml.

Základňa taktiež v nerezu disponuje LCD displejom s ukazovateľom teploty. Tu sú ovládacie tlačidlá, vrátane prvku Keep Warm, ktorý udrží vodu o potrebnej teplote ešte 30 minút. Nechýba automatické vypínanie pri zvolenej teplote, alebo ochrana s názvom Boil-Dry, eliminujúci spusteniu naprázdno – teda bez vody.

Príkon 2 400 W, funkcia OneCup Turbe, nastavenie teploty
Malý uhol otvorenia veka

Philips HD4646/00

Philips HD4646 recenzie a test

Varná kanvica Philips HD4646 / 00 je vyrobená z plastu, čo výrazne znižuje jej váhu. Tiež má objem iba 1,5 litrov, čo znamená aj menšie rozmery. Vďaka tomu môže byť využitá napríklad aj ako cestovné rýchlovarná kanvica tam, kde je zdroj elektriny pre zapojenie stredového konektora. Na ten sa následne postaví samotná kanvice.

Plastové prevedenie má bielu farbu, s priehľadným priezorom, vďaka ktorému je možné sledovať konkrétne hladinu vody. Ovláda sa jednoducho na rukoväti. Vďaka príkonu o hodnote 2 400 W je možné aj plnú kanvicu ohriať celkom rýchlo.

Plnenie kanvice môže prebehnúť klasicky viečkom, alebo pomocou náustky. Konštrukcia zaujme aj plochým dnom pod ktorým je vykurovacie teleso, alebo tiež filter vodného kameňa a celkovo 4 násobný bezpečnostný systém, ktorý eliminuje spustenie na prázdno alebo prehriatia.

Kompaktné prevedenie, výkon
Ohrev len na bod varu

DeLonghi Icona Vintage KBOV2001BG

DeLonghi Icona Vintage KBOV2001BG recenzie a test

Retro rýchlovarná kanvica DeLonghi Icona Vintage je špecifická svojím jedinečným tvarom, ktorý odkazuje na minulosť. S ním dokonale korešponduje aj štýlové béžové prevedenie kanvice. Zabúdať nemožno ani na unikátnosť materiálu. Jedná sa o kvalitné nerezovú oceľ, ktorá je hladko lakovaná do spomínaného odtieňa.

Okrem dizajnu varná kanvica zaujme i svojimi parametrami. O dostatočne rýchly ohrev sa stará príkon s hodnotou 2 000 W. Vody sa do nej zmestí celkom dosť, pretože hodnota jej objemu je 1,7 litra. Nechýba praktická základňa, ktorá je otočná o 360 °, do ktorej sa kanvica jednoducho usadí.

Pod rukoväťou sa nachádza priehľadná časť pre určenie hladiny vody. V spodnej časti elegantný vypínač pre jednoduché zapnutie. Má aj vyberateľné sitko pre zachytenie nečistôt, ktoré je umývateľné. O maximálnu bezpečnosť prevádzky sa starajú 3 stupne ochrany.

Retro dizajn, nerez oceľ, 3 stupne ochrany
Vyššia obstarávacia cena

Najpredávanejšie rýchlovarné kanvice

Najpredávanejšie rýchlovarné kanvice na trhu sú tie od značiek: Silvercrest (Lidl), Bosch, Sencor, Delonghi, Tefal, Electrolux, ECG. Najlacnejšie rýchlovarné kanvice zaobstaráte už od 10 EUR.

Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu na vodu

Rýchlovarná kanvica je jasným pomocníkom pri ohreve vody inak ako klasicky na sporáku. Stačí využiť elektrickej energie a počkať, až výhrevné teleso odvedie svoju prácu. Prvotné kritérium, keď je vyberaná varná kanvica, by malo byť spojené s materiálom.

Materiál

Plastová rýchlovarná kanvica

Plastové rýchlovarné kanvice zaujmú hlavne svojím veľmi ľahkým prevedením. Patrí tiež do skupiny jednoduchších a cenovo najdostupnejších modelov. Možným negatívom môže byť ľahký zápach vody od plastu, ktorý niektorí majitelia zmieňujú.

Sklenená rýchlovarná kanvica

Aktuálne veľký hit sú sklenené rýchlovarné kanvice, vyrobené z varného skla, ktoré odolá aj vyšším teplotám. Kladom je aj možnosť jednoducho vidieť, aká je presná výška vody, ktorou sa kanvica plnia. Veľakrát môže byť doplnená aj LED svetlom, ktoré sa rozsvieti počas varenia.

Nerezová rýchlovarná kanvica

Nerez prevedenie zaujme hlavne svojím luxusným vzhľadom, ktorý sa hodí do moderných a nadčasových kuchýň. Lesklé alebo matné prevedenie v striebornom odtieni zaujme aj svojou vysokou kvalitou. Drobnou nevýhodou môže byť to, že sú na ňom vidieť kvapôčky vody.

Keramická rýchlovarná kanvica

Ako pre svoj materiál, tak aj pre mnohokrát veľmi unikátny vzhľad môžu keramické rýchlovarné kanvice pripomínať klasickú servírovací kanvicu na čaj alebo iný nápoj. Stále je to však klasická varná kanvica. Kladom je nulový zápach pri varení vody, alebo netradičný vzhľad. Negatívom potom výraznejšie krehkosť.

Objem

Kľúčovou vlastnosťou, ktorú rýchlovarná kanvica má, je jej objem. Ten je vhodné vyberať hlavne podľa využitia a toho, koľko šálok vody sa zvyčajne varí. Menšie prevedenie sa spájajú s objemom okolo 1 litra. Tie lepšie môžu ponúknuť objem v rozmedzí 1,5 – 1,7 litra, čo je hodnota, ktorá môže byť označená ako maximálna v bežnom segmente kanvíc.

Príkon

Druhou kľúčovou hodnotou spojenú s výberom je takzvaný príkon. Jednoducho povedané sa jedná o vlastnosť, ktorá ovplyvňuje rýchlosť ohriatie vody, ktorú má varná kanvica v sebe. Čím je príkon vyšší, tým je voda rýchlejšie ohriata. Modely skôr obyčajné majú príkon okolo 1 000 W. Tie najlepšie, určené pre bežné požití, môžu dosahovať hodnoty okolo 2 400 W. Všeobecne platí, že čím je vyššia, tým lepšie. Zároveň ale jeho hodnota môže ísť ruka v ruke s celkovým objemom kanvice. Tým menším stačí príkon nižší.

Regulácia teploty

Úplnou samozrejmosťou u rýchlovarnej kanvice je to, že keď dosiahne bod varu, teda 100 stupňov Celzia, automaticky sa vypne. Toto je funkčnosť jednoduchšie modelov. Medzi tie lepšie už patrí rýchlovarná kanvica s reguláciou teploty. Tá umožní zvoliť si pri ohreve konkrétnej teplotu. Môže sa jednať o rozmedzí, ktoré začína na 50 stupňoch a končí na klasických, teda 100 stupňoch.

Ďalšie funkcie

Určite to sú tie bezpečnostné, ako je automatické vypnutie, eliminácia prehriatia, alebo funkcie zamedzujúce zopnutie, ak v kanvici nie je voda. Ďalšie funkcie môžu súvisieť s udržaním vody na konkrétnej hodnote. Neznámejšieho je funkcia označovaná ako Keep Warm, ktorá u niektorých kanvíc udrží vodu o danej teplote 30 minút, u pokročilých modelov to môže byť dokonca až 60 minút.

4.5/5 - (13 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.