Kozmetika,

Najlepšie riasenky: vodeodolné ai. | Test, recenzie

Riasenka patrí medzi najzákladnejšie druh dekoratívnej kozmetiky určenej pre ženy. Špeciálna farba sa nanáša štetcom priamo na riasy, najčastejšie na hornej, ale možno aj na spodné riasy, ktoré sú výrazne menšie. Je veľmi ľahko dostupná, výber z niekoľkých druhov je v každej drogérii, obsiahly sortiment však komplikuje rozhodovanie, ktorú si zaobstarať.

Najlepšie maskara by rozhodne nemala dráždiť oči, mala by sa ľahko nanášať a práca s ňou by vám nemala robiť väčšie problémy. Okrem farby je veľmi dôležitý kefka, ktorý je nevyhnutnou súčasťou. Môže mať mnoho tvarov, podôb a tiež niekoľko materiálov, z ktorých je zhotovený. Niektorým ženám vyhovuje zahnutá kefka, iným kónický, klasický do špirálky, alebo silikónový.

Oči každej ženy sú iné, a preto produkt, ktorý vyhovuje vašej kamarátke, nemusí vyhovovať vám. Kvalitná maskara má za úlohu štyri veci – dodať riasam objem (zahustiť je), predĺžiť, natočiť a ideálne vydržať celý deň. Dobrou správou je, že mnoho značkových riaseniek tieto veci bravúrne zvláda, je tak len na vašich preferenciách, ktorú vyskúšate a aká vám bode svojou konzistenciou a prevedením kefky vyhovovať.

Hovoríte si, načo sa trápiť každé ráno s úpravou rias, keď môžete mať umelé? Tu je niekoľko dôvodov, prečo sa im dlhodobo vyhnúť. Umelé riasy vyzerajú vo väčšine prípadov neprirodzene, páčivé sú spravidla prvý a druhý týždeň, potom začínajú značne vypadávať a je nutná ďalšia návšteva kozmetického štúdia. Vaše vlastné riasy oslabujú a ich budúce obnova je behom na dlhú trať. V tomto prípade potom môže prísť vhod sérum na rast mihalníc, ktoré riasam pomôže v ich obnove a posilnenie.

Každé oko má správnu dĺžku rias aj ich hustotu v závislosti na veľkosti oku. Takéto riasy, ak sa správne nalíči riasenkou, pôsobí prirodzene a vo výsledku ďaleko lepšie. Existuje aj špeciálna riasenka na obočie, prípadne hypoalergénna špirála pre veľmi citlivé oči. Špeciálna je vodeodolná špirála na oči, ktorú oceníte obzvlášť v daždivých dňoch, alebo pri pobyte pri vode. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber obsahujúce najlepšie riasenky a ich recenzie.

Najlepšie špirály na oči – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších špirál na oči z testov a hodnotení pre rok 2023.


Zobraziť celú ponuku


TIP:

Recenzie 10 riaseniek

Max Factor 2000 Calorie

Vodeodolná riasenka Max Factor 2000 Calorie je najpredávanejšia maskara a stálica v tomto segmente kozmetiky. Pre veľkú časť žien je práve tento model najobľúbenejšou špirálou z drogérie (dm) a stále sa k nej vracia. Má vodeodolné zloženie, takže vás nenechá v štichu ani za dažďa, pri zasneženom zimnom počasí. Podľa popisu dodá riasam až o 300% väčší objem a je tiež vhodná pre citlivé oči. Už pri aplikácii prvej vrstvy má veľmi slušné výsledky. Kefka je rovný a fľaša obsahuje 9 ml čiernej farby. Nerobia hrudky, nevytvára pavúčie nôžky, riasy sú stále mäkké, nezaťaženej. To sú časté klady, ktoré spotrebiteľky s týmto produktom spájajú.


Maybelline Lash Sensational

Maskara pre citlivé oči Maybelline Lash Sensational je už tiež rokmi preverený produkt, na ktorý nedá veľa žien dopustiť. Okrem toho, že výborne oddeľuje riasy, predlžuje ich a zväčšuje ich objem je tiež vodeodolná. Nerozmaže sa ani pri kontakte s vodou, ani pri kontakte so slzami. Jej dobrá štruktúra má dlhotrvajúci efekt, zamedzuje podráždenie očí a samotnej riasy posilňuje a vyživuje. Vďaka tvarovanému aplikátora sa na riasy dobre nanáša a tiež sa s ním riasy ľahko natáčajú. Nezlepuje sa ani nežmolkuje a balenie má objem 9,5 mililitra.


Collistar Mascara Infinito

Objemová riasenka Collistar Mascara Infinito je dodávaná vo väčšej fľaštičke s objemom 11 mililitrov. Maximalizuje objem rias, úžasne je natáča a vďaka tomu získate neodolateľný pohľad, ktorý vydrží po celý deň. Špirála na oči síce nie je vodeodolná, ale aj cez to veľmi dobre drží. Tiež aplikácie, vďaka zbrusu novému aplikátoru je veľmi jednoduchá a rýchla. Kefka dokáže rozdeliť jednotlivé riasy a spolu so správnou technikou nanášania sa tak dostane farba všade tam, kam je potreba. Aplikátor má z jednej strany štetinky na nanášanie a z druhej hrebienok na prečesávanie, poťažmo teda predlžovanie rias.


Max Factor Masterpiece Max

Predlžujúca špirála Max Factor Masterpiece Max je radom žien označovaná ako najlepšia špirála pre extra dlhé riasy. Inovatívne tvarovaná kefka je síce rovný, ale z oboch strán má inú štruktúru, ktorá je určená na nanášanie a na následné predlžovanie. Už pri prvej aplikácii je efekt veľmi výrazný. Riasenka nežmolkuje, ani sa nelepí. Náplň má intenzívnu čiernu farbu, ktorá je ideálna pre výrazný pohľad. Objem je 7,2 mililitrov, čo je v porovnaní mierne podpriemerné.


L’Oréal Paris Paradise Extatic

Predlžujúca maskara L’Oréal Paris Paradise Extatic je spotrebiteľovi veľmi obľúbený produkt, časť žien výsledok tejto riasenky hodnotí tak dobre, že je porovnateľný aj s umelými riasami. Špeciálne tvarované štetinky sú zárukou precízne aplikácie, malý kefka totiž obsahuje viac ako 200 jednotlivých vlákien. Vďaka tomu štetinky zachytí naozaj každú riasu a nanesú na ňu farbu. Na rozdiel od iných produktov, tu výrobca sľubuje závratný objem a dĺžku už pri prvej aplikácii, čo má za následok spomínaný kefku a kvalitné, Nehrudkujúca a nelepiace sa farba.


Bourjois Volume Glamour

Bourjois Volume Glamour je ženami popisovaná ako kvalitná riasenka pre dosiahnutie čo možno najväčšieho objemu rias. Dosahuje toho intenzívnymi čiernymi pigmenty, ktoré už po niekoľkých ťahoch zdvojnásobujú ich objem a veľký lesk. Riasy prirodzene tvaruje a vďaka fixačným účinkom nehrozí obtiskování, zlepovanie rias, alebo tvorba žmolkov. Kefka má valčekový tvar s kónickou špičkou, vďaka ktorej ľahko nanesiete farbu aj ku kútiku oka. Zloženie obsahuje prírodný vosk a silikónový kaučuk, ktorý zosilňuje riasy.


L’Oréal Paris False Lash XFiber Xtreme Resist

Dvojfázová špirála na oči L’Oréal Paris False Lash XFiber Xtreme Resist je tým najlepším, čo si môžete zaobstarať na celodenný pobyt pri vode. Jedná sa o vodeodolnú riasenku, ktorá má dvojfázové nanášania. Najprv sa aplikuje podkladová báza pre vytvorenie objemu a dlhotrvajúceho efektu a v druhom kroku ochranná vrstva, ktorá zároveň riasy oslnivo predlžuje. S každou stranou aplikátora sa mení tiež kefka, ktorý je špeciálne prispôsobený práve na tú aplikáciu, ku ktorej je určený. Vďaka tomu je vždy dosiahnuté výborné výsledky. Objem produktu je 7,4 ml a farba je čierna.


Maybelline Total Temptation

Riasenka pre objem Maybelline Total Temptation patrí medzi obľúbené modely tých žien, ktoré potrebujú, alebo chcú, predovšetkým oslnivý objem. Tomu je prispôsobená aj objemová kefka s krátkymi štetinami, ktorý pojme na jedno namočenie veľa farby. Je zároveň aj dobre pružný, čo pomáha pri následnom vrstvenie. Konzistencia riasenky je krémová a ako bonus aj parfémovaná kokosovým olejom, nielenže pekne vonia, ale prináša aj lepšie vlastnosti. Riasy sú tak vďaka nemu jemnejšia na dotyk a vyzerajú prirodzene. Fľaštička má objem 8,6 mililitrov, čo možno považovať za priemer.


L’Oréal Paris Lash Architect 4D

4D maskara L’Oréal Paris Lash Architect 4D je výborným produktom, ktorý zastáva všetku starostlivosť o riasy v jednom jedinom balení. Riasenka perfektne predlžuje, natáča, tvaruje a dodáva riasam potrebný objem. Okrem toho je tiež vyživuje a posilňuje. Spomínané majú za následok dve obsiahnuté látky – jojoba a panthenol. Kefka má inovatívny tvar, vďaka ktorému sa s ním dobre pracuje a skvelé výsledky sú viditeľné už po prvej vrstve aplikácie farby. Táto luxusná riasenka je v čiernej farbe, má nadpriemerný objem 10,5 ml a hoci nie je vodeodolná, aj napriek tomu skvele vydrží celý deň.


Rimmel Extra Super Lash

Lacná špirála na oči Rimmel Extra Super Lash aj napriek svojej nízku cenu dokáže veľké veci, preto je medzi ženami toľko obľúbená. Táto sa stará predovšetkým o očarujúce objem a predĺženie rias. Nevytvára hrudky a jednotlivé riasy od seba dobre oddeľuje, takže sa nezlepujú a vyzerajú veľmi prirodzene. Má kefku, ktorá sa zužuje do špičky, čím sa s ním dobre pracuje aj na vnútornej strane oka. Nie je vodeodolná, ale aj cez to podľa hodnotenia žien vydrží celý deň. Jedno balenie obsahuje 8 mililitrov farby.


Ako vybrať riasenku

Výber riasenky nemožno úplne konkretizovať, lebo oči každej ženy sú iné, a preto každé bude vyhovovať iný produkt, iný kefka. Úlohou riaseniek je dodať objem, predĺžiť, natočiť a riasy zahustiť. Mala by tiež vydržať celý deň, a ak je vodeodolná, potom by nemala mať problém s kontaktom s vodou, alebo so slzami. Ženám s malými očami pristanú skôr decentnejšie dekorácie, ženám s väčšími očami intenzívnejšie dekorácie. Vždy by mal byť výsledný efekt prirodzený a hlavne by ste sa mali cítiť dobre.

Typy maskár

V závislosti na uvedenom môže byť kvalitná špirála na oči univerzálna, zvláda teda dobre všetky kroky líčenie, alebo môže byť zameraná prevažne len na jednu konkrétnu činnosť. V druhom prípade sa môže líšiť zloženie farby, jej konzistencie, a hlavne aplikátor čiže kefku.

K dostaniu je potom predlžujúca maskara, tvarujúci, alebo objemové. Pre veľmi citlivé oči je vhodná hypoalergénny riasenka, ktoré je ešte šetrnejší, než tie bežné. Okrem štandardnej čiernej je obľúbená aj hnedá špirála na oči, možno sa však stretnúť aj s radom ďalších odtieňov. Existuje aj riasenka na obočie, ktorá je tiež dostupná v celej palete odtieňov.

Vodeodolnosť

Jedna z najvýraznejších vlastností je odolnosť riasenky voči vode, poťažmo slzám. Bežná riasenka túto schopnosť väčšinou nemá a preto, ak vyberáte špirálu napríklad na dovolenku k moru, je vhodné sa na tento parameter zamerať.

Aplikátor

Rôzne tvarované aplikátory viac či menej uľahčujú nanášanie farby, prečesávanie, alebo predlžovanie. Kefka môže byť zahnutá, kónická, alebo klasicky valcová. Štandardný aplikátor je malinká kefka, možno sa však stretnúť aj so silikónovým aplikátorom, alebo plastovým. Obľúbené sú tie, ktoré majú z každej strany iný profil. Raz stranou sa tak nanáša farba a druhou stranou sa riasy efektívne predlžujú a natáča.

Podporné látky

Riasenka, to nie je len farba v rôznych odtieňoch a rôzne konzistencie. Kvalitné špirály môžu obsahovať tiež prírodné vosk, silikónový kaučuk, výťažok z jojoby, alebo panthenol. Pre obnovu, výživu a posilnenie rias slúžia tiež ricínový olej a arganový olej.

Ako správne nalíčiť riasy

Mať kvalitnú riasenku, ktorá vám vyhovuje, je jedna vec. Druhou, možno aj dôležitejšie časťou úspechu je aplikácia. V prvej fáze sa tvorí objem, kedy sa každá riasa ťahom od korienka až po konček musí pokryť farbou. Nanášanie sa môže opakovať a vždy sa riasy ťahajú smerom von, to je teda na vnútornej strane oka do kútika, na vonkajšej strane oka smerom von a uprostred sa vyťahujú riasy rovno. V druhej fáze sa riasy už len predlžujú. Farba sa nanáša už len na končeky a vyťahuje sa smerom od oka. V závislosti na tom, aké dlhé riasy chcete mať, sa tento postup opakuje.

4.4/5 - (47 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.