Malé spotrebiče do kuchyne,

Remosky: Recenzie 5 najlepších

Remosky si najmä staršia generácia moc dobre pamätajú, v dobách nedávno minulých bola veľmi obľúbeným kuchynským pomocníkom a veľmi hojne sa používala. Remoska je v podstate malá všestranná prenosná rúra, ktorá má ohrev zhora. Vykurovacie teleso je zabudované do odnímateľného veka, ktoré je zároveň pokrievkou. Vďaka tejto mobilite zažíva v posledných rokoch renesanciu, a to nielen u nás, ale aj v Európe a v ďalších kútoch sveta.

Remosku môžete používať ako doma, tak si ju jednoducho vziať aj na dovolenku, na chate, alebo na camping. Použitím meniča ju možno napájať aj z autobatérie, takže s ňou môžete pripravovať plnohodnotná jedlá aj na dovolenke v kempe, pri vode, na rybách, alebo kdekoľvek inde. Prevedenie existujú väčšie, vhodné pre celú rodinu, alebo kompaktné menšie, ktoré sú ideálne pre cestovanie. Nezaberie veľa miesta a má hmotnosť maximálne niekoľko kilogramov.

Remoska vie variť, dusiť, smažiť, grilovať aj piecť. Veľmi ľahko v nej pripravíte omáčky, rizoto, vajíčka, pečené stehno, zemiaky, alebo buchtu či iný dezert. Návodov a receptov je na internete mnoho a existuje len málo pokrmov, ktoré by ste v nej neboli schopní urobiť. Je to naozaj univerzálny kuchynský spotrebič. Okrem varenia sa v nej efektívne nechá jedlo aj ohrievať, a to vďaka nepriľnavému povrchu, ktorý všetky súčasné modely majú.

Remoska alebo Pečenka?

V ponuke pečúcich hrncov prípadne pečúcich panvíc, jasne dominujú dvaja konkurenti, a to remoska a pečenka. Kým remoska je rokmi zaužívaný názov pre tento typ spotrebiča a zároveň aj ochranná známka, pod ktorou prebieha výroba rovnomennou firmou, pečenka je opäť rovnaký spotrebič, rúra na pečenie, len od iného výrobcu. Pečenku vyrába firma ETA a podľa hodnotenia spotrebiteľov je rovnako kvalitný a výkonná, ako typická remoska. Záleží teda len na vašich preferenciách, či si kúpite remosku alebo pečenku.

Pečiaca misa je veľmi jednoduchý spotrebič, čo sa do konštrukcie týka, a to vrátane ovládania. Vyrába sa v rôznych veľkostiach – výškach a priemeru. Veko môže byť nepriehľadné, alebo s malým presklenným otvorom, ktorým sa nechá proces kontrolovať. Niektoré vyspelejšie modely majú aj reguláciu teploty, tých je však len pár. Na základe parametrov, testy a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie remosky a ich recenzie. Navyše sme pripravili aj nákupného radcu, s ktorým si s výberom konkrétneho typu hravo poradíte.

Najlepšie remosky (pečiace hrnce) – TOP 5

V tabuľke je výber 5 najlepších remosiek z testov a hodnotenia pre rok 2022.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 ETA Pečenka 0133 90000Remoska ORIGINAL R21ETA Pečenka MAX 0133 90010Remoska Grand R22ETA Pečenka MINI 1133 90000
Priemer misy28 cm22 cm28 cm29 cm21 cm
Výška misy11 cm10 cm11 cm11 cm7,4 cm
Hmotnosť2,5 Kg2 Kg3,1 Kg3 Kg2,2 Kg
ViacViacViacViacViac

Recenzie 5 remosiek

ETA Pečenka 0133 90000

ETA Pečenka 0133 90000 recenzie a test

Pečenka ETA 0133 90000 je klasický pečiaci hrniec, remoska, ktorá dokonale nahradí klasickú veľkú rúru na pečenie. Oproti nej je však až o 80% úspornejšie čo sa do spotreby elektrickej energie týka. Zabudované výhrevné teleso má predĺženú záruku až na 5 rokov, čím výrobca ETA dokazuje vysokú kvalitu, za ktorú si stojí. Teleso má príkon 475 Wattov, čo je priemerná hodnota pri takto veľkej remosky.

Panvica na pečenie je štvorcového tvaru, u ktorého oceníte vyššiu praktickosť, než je tomu u klasického okrúhleho prevedenia. Zmestí sa do nej napríklad viac kuracích stehien. Jej rozmer je 28 x 28 centimetrov a hĺbku ponúka 11 centimetrov. S hmotnosťou 2,8 kilogramov sa tak skvele hodí aj na cestovanie, pre ktoré je ako stvorená. ETA Pečenka 0133 90000 zvláda bravúrne variť, dusiť, piecť, zapekať a ohrievať už hotové pokrmy.

Samotný objem panvice je 4,3 litra, s ktorými patrí medzi najväčšie pečenky, ktoré môžete kúpiť. Veko má sklenený priezor pre možnosť kontrolovať stav pokrmu aj počas procesu bez toho aby ste museli remosku otvoriť. Nádoba je ľahko vyberateľná a ľahko umývateľná. Súčasťou balenia je tiež stabilný podstavec a povrch pracovnej nádoby je opatrená nepriľnavým teflónom. Ovláda sa iba jedným tlačidlom on / off, čím je jej obsluha viac ako jednoduchá. Poteší tiež 1,5 metra dlhý napájací kábel.

Veľký objem 4,3 L, sklenený priehľad vo veku, 5 rokov záruka na vykurovacie teleso
Poklop musí zapadnúť do plastovej poistky – nutné dobre porovnať

Remoska ORIGINAL R21

Remoska ORIGINAL R21 recenzie a test

Ako samotný názov napovedá, jedná sa o typické prevedenie pečúceho hrnca. Remoska ORIGINAL R21 je menších rozmerov a preto sa viac než do kuchyne u vás doma hodí na chatu, na cesty, alebo ako druhá rúra, ak budete variť menšiu porciu jedla. Priemer misy je 22 centimetrov a hĺbka 10 centimetrov. Kruhové prevedenie zaistí dobré miešanie surovín a nebudú vám zostávať v rohoch nezmiešaný časti jedla.

Hmotnosť rovné dva kilogramy potvrdzuje tvrdenia vyššie a to, že je tento model vhodný na cestovanie viac než akýkoľvek iný. Pečiaca misa je potiahnutá nepriľnavým teflónom a má odizolované uši, za ktoré môžete remosku pohodlne chytiť, aby hrozilo spálenie. Má jeden ovládací prvok, ktorým je ON/OFF tlačidlo. Regulácia teploty nie je možná a teplota sa pohybuje medzi 160 – 180 stupňami celzia, čo je optimálna hodnota pre prípravu väčšiny pokrmov.

Objem panvice je 2 litre, čo zodpovedá kompaktným rozmerom. V ich dôsledku nie je ani potreba prílišný príkon a preto tu výrobca umiestnil zakrytou vykurovacou špirálu s príkonom 400 Wattov. Okrem vykurovacieho veka a vriacej nádoby dostanete tiež podkladací stojan, na ktorom môžete jedlo v remoske pohodlne variť. Tento model nemá vo veku priehľad, čo považujeme za jedinú nevýhodu, ktorú táto originálna remoska má.

Kompaktné rozmery, až 5x nižšia spotreba elektrickej energie
Bez okienka vo veku pre ľahkú kontrolu pripravovaného pokrmu

ETA Pečenka MAX 0133 90010

ETA Pečenka MAX 0133 90010 recenzie a test

Multifunkčná remoska ETA Pečenka MAX 0133 90010 dokáže pripraviť všetky jedlá ako tá klasická a ešte dokáže niečo navyše. Vďačí tak bohatému príslušenstvo, ktoré číta napríklad grilovací rošt pre grilovanie mäsa, rýb či zeleniny. Ďalej je v balení stredová forma na múčniky, pomocou ktorej pripravíte výbornú bábovku a ďalej päť kusov ihiel na špízy, ktoré ešte viac rozširujú možnosti tohto rokmi prevereného spotrebiča.

Pečenka MAX má veľké rozmery a obdĺžnikový tvar nádoby na pečenie, vďaka čomu dosahuje celkového objemu 4,3 litrov. Jej rozmery sú 28 x 28 centimetrov a vysoká je 11 centimetrov. Takto veľký pečiaci hrniec potrebuje pomerne výkonné vykurovacie teleso a tiež ho má – príkon činí 475 W. Ovládanie zvládne úplne každý, na pečenie veku je jediné tlačidlo, ktorým sa uvádza do prevádzky, alebo sa vypne.

Z recenzií ani popisu nie je takmer čo vytknúť, niektorí spotrebitelia si len sťažujú na nemožnosť oddeliť napájací kábel, alebo zložiť prenosná madlá, ako tomu bolo u pôvodných modelov. Toto prevedenie má však veľmi praktický priehľad uprostred veka, ktorým môžete po čas procesu varenia všetko ľahko kontrolovať. Ďalej sú v ňom umiestnené špeciálne ventilačné otvory. Ako pozitívne hodnotíme tiež 1,5 metra dlhá napájací kábel, ktorý umožňuje dobrý akčný rádius.

Bohaté príslušenstvo, presklené okienko uprostred pečúceho veka
Napájací kábel nemožno oddeliť od vykurovacieho veka

Remoska Grand R22

Remoska Grand R22 recenzie a test

Ak vás zaujíma, aká je najpredávanejší remoska, potom verte, že je to práve táto. Remoska Grand R22 ponúka úctyhodný priestor pre vaše varenie. Kruhový pečiaci hrniec má priemer 29 centimetrov a hĺbku 11 cm. Celkovo ponúka objem o veľkosti 4 litrov a v tomto prevedení bohužiaľ nemá pečiace veko otvor pre priebežnú kontrolu variaceho procesu. Ovládanie je veľmi jednoduché, prebieha len jedným tlačidlom, ktorým sa vypne a zapne.

Vďaka špeciálnej povrchovej úprave Teflon DuPont CLASSIC sa pokrmy nepripekajú, nie je nutné používať veľa oleja a tukov, čím je vaše jedlo o poznanie zdravší. Misa má odizolované úchyty pre jednoduché prenášanie a vo výbave nechýba samozrejme podkladací podstavec, bez ktorého by bolo ťažké remosku používať. Skvele poslúži v kuchyni ako kompaktné prevedenie klasické rúry na pečenie a takisto aj na cestách, na chate, chalupe, alebo na dovolenke.

Zvláda piecť, zapekať, variť, dusiť, ohrievať smažiť, grilovať, pripravovať toasty, alebo napríklad vajíčka. Pripravíte v nej dokonca pizzu, zemiakové placky, koláč, buchty, torty, bábovky a veľa ďalších vecí, ktoré máte radi. Stojan je vyrobený z tepelne odolného plastu, a teda je veľmi ľahký. Samotná misa je vyrobená z hliníka, čo opäť hrá v prospech nízkej váhy, ktoré má hodnotu celkovo iba tri kilogramy.

Najpredávanejšie remoska, skvelý príkon 580 W, priemer misy 29 cm
Bez okienka vo veku pre ľahkú kontrolu pripravovaného pokrmu

ETA Pečenka MINI 1133 90000

ETA Pečenka MINI 1133 90000 recenzie a test

Pečenka ETA MINI je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí si chcú zaobstarať remosku na časté cestovanie, alebo na chatu a kamkoľvek, kde je málo miesta. Jedná sa o kompaktné prevedenie plnohodnotného kuchynského spotrebiča, príkon má vzhľadom k menším rozmerom menšie – 380 Wattov a rovnako tak sú na tom aj rozmery – 21 x 21 centimetrov a hĺbka len 7,4 cm. S týmito parametrami má objem 3 litre, čo je však stále dobrý priestor na prípravu jedla pre viac osôb.

Toto prevedenie pečiaceho hrnca má vo veku, kde je umiestnené aj vykurovacie teleso, sklenené okienko, ktorým sa ľahko nechá kontrolovať stav a proces pečenia, varenia, smaženie, zapekanie, alebo už čohokoľvek, čo sa v pečence rozhodnete kuchtiť. Aj tento model dosahuje až 80% úspory oproti klasickej rúre, čo ocenia predovšetkým vaša peňaženka. S príkonom 380 W je tiež vhodná pre napájanie cez menič z autobatérie – plnohodnotný pokrm si tak ľahko pripravíte aj v kempe, alebo v prírode.

Vďaka hranatému tvaru remosky je tento model praktickejšie, než je tomu u klasickej okrúhle pečiace panvice. Nádoba je ľahko vyberateľná z podstavca, má nepriľnavý teflónový povrch a celková zostava váži iba 2,2 kilogramami. Prívodný kábel má dĺžku 1,5 metra a držadlá sú robustné a odizolovaná, nemusíte sa tak báť, že by ste sa pri manipulácii s remoskou spálili.

Sklenený priehľad vo veku
Výška misy len 7,4 cm

Ako vybrať remosku

Výber je relatívne jednoduchou záležitosťou, pretože samotný elektrický spotrebič nie je, kto vie ako zložité zariadenie. Skladá sa z nádoby na pečenie, veka, ktoré má v sebe zabudované výhrevné teleso a z podstavca, do ktorého sa horúca pečiaca panvica usadzuje. Ovládanie prebieha často len jedným čudlík, ktorým sa remoska zapne a vypne. Môžete tiež naraziť na modely, ktoré umožňujú regulovať teplotu. Inak žiadne displeja, žiadne časovača, iba kus robustného a bytelného spotrebiča, ktorý vám vydrží roky.

Ohrev je veľmi rýchly, a preto je s remoskou rýchlejšia a príjemnejšie práce, než s plnohodnotnou rúrou na pečenie. Jedlá pripravované v remoske navyše nestrácajú svoju typickú vôňu a chuť, ak pripravujete mäso, je u neho výhoda, že nevysychá. Pred výberom sa tiež rozhodnite, či potrebujete sklenený priehľad do pečiace panvice. Ďalej už len prihliadajte k rozmerom, tvaru a prípadne značke.

Príkon, objem a tvar panvice

Tieto parametre patria medzi tie najdôležitejšie, ktoré u remosiek rozlišujeme. Elektrická pečiaca misa môže mať príkon od 300 W až zhruba po 600 W, nájdu sa aj veľké remosky s vyšším a malé remosky s nižším príkonom, ale tých je úplné minimum. Tvar panvice je najčastejšie kruhový, alebo hranatý, menej často je potom obdĺžniková. Každý tvar má svoje pre a proti a preto záleží na každom, pre ktorý tvar sa rozhodne. Údajom, podľa ktorého sa dá dobre orientovať vzhľadom k veľkosti pečiaceho hrnca, je objem – ten býva od 2 litrov až po litrov 5.

Priemer a výška misy, hmotnosť

Rozmery patrí medzi ďalšie údaje, v ktorých sa remosky líšia. Priemery sú najčastejšie 21 cm u malých a 28 cm u veľkých prevedení, samozrejme existujú aj atypické výnimky. Hĺbka panvice býva najčastejšie 10 – 11 centimetrov, na trhu sú aj modely, ktoré sú plytké viac. Hmotnosť vás bude zaujímať predovšetkým, ak plánujete s remoskou veľa cestovať, alebo sa s ňou presúvať napríklad medzi bytom a chatou. Najčastejšie je hmotnosť od 2 kilogramov do 4 Kg, samozrejme vždy v závislosti na celkovej veľkosti.

Príslušenstvo

Všetky remosky sú dodávané v zostave pečiaca nádoba, v ktorej sa pripravuje jedlo, horné veko, ktoré slúžia ako pokrievky a zároveň vykurovacia časť a podstavec, do ktorého sa celá táto zostava umiestni. Použitý materiál je najčastejšie kov, o podstavcov sa môžeme stretnúť aj s teplo odolným plastom. Niektoré ďalšie remosky majú ďalej v balení grilovacie rošty, kde možno plnohodnotne grilovať mäso, ryby aj zeleninu. Ďalej vídame pečiace nástavce napríklad na bábovku a ďalšie.

4.4/5 - (27 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.