Elektronika,

Najlepšie bluetooth reproduktory (prenosné) | Recenzie, test

Bluetooth reproduktor využije každý, kto nechce počúvať hudbu zo slúchadiel, alebo z nekvalitného reproduktora u mobilného telefónu. Je nepostrádateľným pomocníkom na každej party, či už ste doma, alebo pod stanom v prírode. Vďaka bezdrôtovej technológii prenosu je ľahko škárovateľné s rôznymi zariadeniami. Ak však napríklad MP3 prehrávač bluetooth nemá, stále je možné spolu zariadenia prepojiť AUX káblom s 3.5mm jackom.

Bezdrôtový reproduktor zaujme hlavne svojou mobilitou. Jedná sa o prenosné zariadenie kompaktných rozmerov a vďaka integrovanému akumulátoru môže fungovať doslova kdekoľvek. Najlepšie modely ponúknu aj skvelé výkonnostné parametre s perfektným podaním zvuku. Mnoho modelov v konštrukcii schováva rovno niekoľko reproduktorov, typicky dva výškové a jeden basový, čo sa odráža na kvalite a výkone.

Kvalitný prenosný reproduktor má mnoho dôležitých parametrov, ktoré je pri kúpe potrebné zohľadniť. Reproduktor k mobilu by mal mať zodpovedajúcu kapacitu batérie a výdrž, adekvátny výkon a vždy poteší moderné podpora rýchleho párovania skrze NFC, či zabudované FM rádio. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie prenosné bluetooth reproduktory a ich recenzie.

Najlepšie prenosné bluetooth reproduktory – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších prenosných bluetooth reproduktorov z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku


TIP:

Porovnanie parametrov

 JBL Charge 3Niceboy RAZEJBL GoLAMAX Beat Sentinel SE-1Bose SoundLink Mini Bluetooth Speaker IISony SRS-XB12Niceboy SOUNDtubeLAMAX Beat Street ST-1JBL Flip 4Marshall Kilburn II
NFCNieÁnoNieNieNieNieNieNieNieNie
OdolnosťIPX7IPX7-IPX6-IPX67IPX4-IPX7IPX2
HandsfreeÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoNie
Kapacita batérie6000 mAh2200 mAh600 mAh2200 mAh-1400 mAh2200 mAh-3000 mAh-
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 bluetooth reproduktorov

JBL Charge 3

JBL Charge 3 recenzie a test

Bluetooth reproduktor JBL Charge 3 je jednoznačný bestseller prenosných zariadení pre počúvanie hudby. Jedná sa o zariadenie, ktoré vie fungovať aj ako PowerBank a tým pádom počas prehrávania nabiť streamující mobil. Sympatická je rozhodne odolnosť, ktorá má krytie IPX7, čo znamená, že dokáže vydržať aj pod vodou v hĺbke do 1 metra po dobu okolo 30 minút. Možno si ho teda bez obáv zobrať aj k vode.

Vďaka integrovanej batérii s kapacitou 6 000 mAh je zaistená ako dlhá doba hrania, tak i dostatok energie pre spomínané dobíjanie. Na jedno nabitie zvládne hrať až po dobu 20 hodín a po pripojení na nabíjačku je dosiahnuté plného nabitia za zhruba 4,5 hodiny.

Dobrá je celkom nízka hmotnosť, ktorá je iba 800 gramov. Z hudobných parametrov zaujme rozsah, ktorý je v rozmedzí 65-20 000 Hz, však zaujmú aj kompaktné rozmery reproduktoru, ktoré robí 213 × 87 × 88,5 mm. K dispozícii je USB port určený práve na pripojenie mobilného telefónu alebo flashky, mikrofón, alebo vstup AUX pre priame prepojenie 3.5mm jack káblom.

Veľmi kvalitná reprodukcia, batérie 6000 mAh, krytie IPX7
Vyššia obstarávacia cena

Niceboy RAZE

Niceboy RAZE recenzie a test

Prenosný reproduktor Niceboy RAZE je určený pre všetky zariadenia, ktoré podporujú technológiu Bluetooth 4.2. Zaujme celková odolnosť ako voči mechanickému poškodeniu, tak aj voči vode. Odolnosť potvrdzuje štandard nesúci označenie IPX7. Kvalitu hudby obstaráva 45 milimetrové reproduktory a celkový výkon činí 2 x 6 W.

Tento model má integrovanú batériu s kapacitou 2 200 mAh. Na plné nabitie dokáže dodávať energiu k hraniu zhruba 8 hodín a lákadlom je celkovo nízka hmotnosť, ktorá činí len 400 gramov. Zaujmú tiež výraznejšie a ľahko dostupná ovládacie tlačidlá.

Okrem Bluetooth párovanie nechýbajú tiež konektory ako je AUX, rovnako ako klasický USB konektor pre pripojenie USB flash disku, alebo pre pripojenie napájacieho kábla. Ďalej je možné využiť technológiu pre rýchle spárovanie NFC. Doplnkovou funkciou je možnosť využitia mikrofónu a tak v prípade pripojeného telefónu uskutočniť pohodlne hovor.

Mikrofón, NFC, nízka váha
Slabšia výdrž 8 hodín

JBL Go

JBL Go recenzie a test

Bezdrôtový mini reproduktor JBL Go je vyrábaný v celej rade veľmi výrazných a tiež veľmi pestrých prevedeniach. Má veľmi kompaktné rozmery, ktoré sú len 68,3 x 82,7 x 30,8 mm. Model však zaujme aj veľmi nízkou hmotnosťou, ktorá činí len 130 gramov. Spárovanie so zariadením ako je telefón prebieha cez Bluetooth 4.1.

Celkový dosah reproduktora môže byť až 10 metrov. Okrem počúvania hudby ho možno využiť aj ako handsfree. Ďalej disponuje konektorom AUX 3,5 mm jack a má tiež integrovanú batériu s kapacitou 600 mAh. Pokiaľ dôjde k jej plnému nabitie, vydrží reproduktor hrať až 5 hodín.

Celkový hudobný výkon je presne 3 W. Jeho konštrukcia disponuje jednoduchým ovládaním, alebo praktickým očkom pre zavesenie šnúrky. Nechýba tiež USB vstup a doba nabíjania sa pohybuje okolo 1,5 hodiny. Oproti modelom rovnakej značky tento model neponúka žiadne nadštandardné krytie.

Farebné vyhotovenia, nízka váha, kompaktné rozmery
Slabšie výkon 3 W

LAMAX Beat Sentinel SE-1

LAMAX Beat Sentinel SE-1 recenzie a test

LAMAX Beat Sentinel SE-1 je braný ako outdoor reproduktor, a to pre svoju slušnú odolnosť. Krytie IPX6 je zárukou odolnosti ako proti prachu, tak aj proti vode. Okrem streamovanie hudby cez Bluetooth je možné vyžitie aj FM rádia, ktoré navyše disponuje pamäťou. Do výbavy reproduktora patria ďalej praktický prehrávač MP3 a a tiež WAV súborov.

Súčasťou je tiež vstup 3.5mm jack, alebo slot na micro SD kartu či klasický USB vstup. Tento model je okrem počúvania možné použiť aj ako handsfree vďaka prítomnému mikrofónu. Samozrejmosťou je podpora oboch hlavných mobilných operačných systémov a to ako Android, tak iOS.

Vstavaná batéria má kapacitu 2 200 mAh, ktorá zodpovedá až dvadsiatich hodinám hrania. Vstavané reproduktory sa starajú o dobrý výkon, ktorý činí 2 x 5 W. Zaujme aj veľmi nízka váha, ktorá je iba 390 gramov.

Všestranné použitie, batérie a výdrž, nízka váha
Subjektívne slabší výkon

Bose SoundLink Mini Bluetooth Speaker II

Bose SoundLink Mini Bluetooth Speaker II recenzie a test

Reproduktor k mobilu Bose SoundLink Mini Bluetooth Speaker II ponúkne v prvom rade veľmi elegantný vzhľad, vďaka ktorému skvele padne do väčšiny domácností. Okrem vzhľadu má tiež veľmi dobré spracovanie a dobré zvukové výsledky, výstupný výkon je 20 W. Bluetooth spárovanie možno využiť ako na prehrávanie hudby, tak nie je problémom využiť reproduktor tiež ako handsfree.

Po vytvorení spárovania ponúkne dosah celých 9 metrov a okrem toho je schopný na prehrávanie využiť tiež AUX 3.5mm vstup. Bose disponuje tiež USB portom a jeho celková váha je pomerne optimálne a činí 670 gramov.

Na jedno nabitie batérie dokáže hrať až 10 hodín a okrem elegantného vzhľadu má aj zaujímavé kompaktné rozmery, ktoré sú len 5,1 × 18 × 5,8 cm. Samozrejmosťou je tiež schopnosť nabíjať batériu aj počas prevádzky, teda počas prehrávania hudby. Výrobca bohužiaľ nezmieňuje kapacitu integrovanej batérie.

Štýlový dizajn, výdrž 10 hodín, kvalita zvuku
Výraznejšie basy

Sony SRS-XB12

Sony SRS-XB12 recenzie a test

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB12 je malý, ale veľmi všestranný prenosný reproduktor. Svojou veľkosťou sa zmestí presne do ruky, môžete ho vďaka dodanému pútku kamkoľvek zavesiť a nevadí mu ani voda. Má krytie IP67 a vzhľadom k rozmerom prekvapivo silný zvuk s dobrými basmi, ktoré zaisťuje technológia Extra Bass.

Bezdrôtový prenos zvuku je riešený pomocou Bluetooth 4.2, ktorý má dosah až desať metrov. Frekvenčný rozsah je od 20 do 20000 Hz a prekvapí aj jeho nízka hmotnosť, ktorá činí 243 gramov. Zvukový výkon je stanovený na 5W a pri plnom nabití dokáže hrať až 16 hodín, čo je na takto malý reproduktor skvelá hodnota. Zaisťuje ju batéria s kapacitou 1400 mAh, ktorú nabijete zhruba za 4 až 5 hodín.

Reproduktor sa tu nachádza iba jeden a jeho menič má priemer 46 milimetrov. Uskutočniť možno cez neho tiež hovory, čo môže byť v niektorých situáciách praktické. Vzhľadom k malým rozmerom nenájdeme žiadne ďalšie rozhranie, je však možné pripojiť ďalšie dva reproduktory, čím sa výkon násobí a dodáva efekt priestorového zvuku.

Vodoodolnosť, čistý zvuk a kvalitné spracovanie, dlhá výdrž batérie, kompaktné rozmery, pútko na zavesenie
Pre niektorých nižšia maximálna hlasitosť

Niceboy SOUNDtube

Niceboy SOUNDtube recenzie a test

Prenosný reproduktor Niceboy SOUNDtube so zaujímavým oblým dizajnom a farebnou linkou nezaujme len pre svoj vzhľad. Zaujme tiež pre celkový výkon, ktorý činí 10 W a samozrejmosťou je tiež jednoduché párovanie skrze bluetooth. Dosah je plne dostačujúcich 10 metrov a okrem počúvania možno reproduktor využívať tiež jo handsfree.

Zaujímavou funkciou je FM rádio, ktoré je vybavené digitálnym tunerom. Všetko dopĺňa slot na micro SD kartu a k dispozícii tak príde vhod integrovaný MP3 prehrávač, ku ktorému možno pripojiť aj flashdisk s písničkama. Použitie aj v zhoršených podmienkach zaistí stupeň krytia IPX4.

Dobíjací akumulátor má kapacitu 2 200 mAh a vďaka nemu dokáže hrať až po dobu približne 9 hodín. Ďalej ponúkne funkciu powerbanky, kedy ho možno vyžiť na dobitie mobilného telefónu alebo aj akéhokoľvek iného zariadenia.

Funkcia powerbanky, integrovaný prehrávač, dobrá výdrž
Iba IPX4 krytie

LAMAX Beat Street ST-1

LAMAX Beat Street ST-1 recenzie a test

Bezdrôtový reproduktor LAMAX Beat Street ST-1 nie je určený len ku streamovanie hudby pomocou Bluetooth, príjemne poteší tiež praktické FM rádio s pamäťou. Poteší tiež integrovaný MP3 prehrávač pre ľahký počúvanie vlastnej hudby. Tú možno mať priamo na micro SD karte, pre ktorú je pripravený slot a nechýba tiež klasický USB vstup, či konektor pre 3,5 mm jack.

Samozrejmosťou je kompatibilita ako sa zariadením s OS Android, tak aj so zariadením s iOS. V prípade prehrávača nechýba tiež pamäť na poslednú skladbu. Párovanie prebieha veľmi jednoducho, a to skrze Bluetooth 2.1. Technológiu pre rýchle škárovanie NFC tu nenájdeme, rovnako tak ako akýkoľvek stupeň krytia.

Z technických parametrov zaujmú kompaktné rozmery, ktoré sú len 5,6 × 6,2 × 18,7 cm. Príjemnou je tiež nízka váha, a to iba 390 gramov. Okrem produkcie hudby z reproduktora možno pripojiť aj slúchadlá. Model možno využívať aj ako POWERBANK, avšak výrobca neuvádza kapacitu akumulátora. Doba hrania je až 8 hodín a výkon činí 10 W.

MP3 prehrávač a rádio, PowerBank a handsdree, kompaktné rozmery a nízka hmotnosť
Základná odolnosť, menej kvalitný príjem rádia

JBL Flip 4

JBL Flip 4 recenzie a test

Prenosný reproduktor JBL Flip 4 zaujme svojím prevedením, lebo je k dostaniu v celej rade výrazných a pestrých farebných kombinácií. Poteší aj outdoor prevedenie, ktoré jasne potvrdzuje stupeň odolnosti IPX7. Okrem reproduktorov, ktoré ponúkajú výkon RMS o hodnote 16 W, je jeho súčasťou tiež mikrofón. Preto ho možno využiť aj ako hlasné handsfree.

Integrovaná batéria má kapacitu 3 000 mAh čo zodpovedá výdrži hranie až okolo 12 hodín. Unikátom je funkcia s názvom JBL Connect, vďaka ktorej možno vzájomne prepojiť viac reproduktorov do jednej audio zostavy. Zaujmú kompaktné rozmery, ktoré sú 6,8 × 17,5 × 7,0 cm.

Váha je priaznivá a činí len 515 gramov. Dobrým parametrom je aj frekvenčný rozsah s hodnotou 70-20 000 Hz. Celkom zaujímavým prvkom je aj praktické pútko, ktoré uľahčia ako prenášanie, tak i možné zavesenie kdekoľvek to bude potrebné.

JBL Connect, krytie IPX7, nízka váha
Vyššia cena

Marshall Kilburn II

Marshall Kilburn II recenzie a test

Bluetooth reproduktor Marshall Kilburn II je produktom preslávené značky a svojím dizajnom má pripomínať gitarové kombo. V tom tkvie jeho veľký unikát. S telefónom sa prepája štandardne skrze Bluetooth a integrovaný akumulátor bohužiaľ nemá Dohľadateľnú kapacitu, podľa slov výrobca však dokáže ponúknuť dobu prehrávanie až v dĺžke 20 hodín.

Vzhľadom na vykonanie je potrebné počítať s väčšou hmotnosťou, ktorá je 2,5 kilogramu, praktické madlo však zjednodušuje prenášanie. Rozmery tohto modelu sú 243 × 162 × 140 milimetrov a v konštrukcii nechýba tiež AUX konektor 3,5 mm jack. V tomto inovovanom modeli je prítomná zvýšená odolnosť proti vode IPX2, nevadí mu padajúce kvapky a jeho konštrukcia je odolnejšia s vystuženými rohmi.

Veľmi unikátna je podpora kodeku EDR aptX a tiež možnosť manuálne vyladiť výšky a basy. Vnútri zariadenia nájdeme celkom tri reproduktory, ktoré majú v súčte výkon 36W, ktorý patrí v rámci kategórie medzi tie najvyššie a zaisťujú všesmerový zvuk. Poteší rýchle nabíjanie, kedy už za 20 minút je reproduktor nabitý na 3 hodiny počúvania a možnosť reproduktor spárovať s až 2 zariadeniami naraz.

Unikátny dizajn, kvalitná produkcie hudby, aptX kodek, výkon 36W, nastavenie výšok a basov
Hmotnosť 2,5 kg

Ako vybrať bezdrôtový reproduktor

Pri výbere Bluetooth reproduktora je vhodné prihliadať na plánovanému použitiu. Môže sa jednať o tri varianty a to buď využitie na cesty, na doma, či kombinácia oboch možností. Od toho sa budú následne odvíjať parametre, ktoré súvisia s odolnosťou, vzhľadom, váhou, alebo tiež výdržou.

Konektivita

Už podľa názvu produktu je jasné, že bluetooth reproduktor sa páruje práve pomocou tejto technológie. Môže byť však vybavený i ďalšími technológiami, medzi ktoré sa radí napríklad moderné NFC, ktoré slúžia na rýchle spárovanie zariadenie jednoduchým dotykom. Výnimočne sa možno stretnúť aj s využitím Wi-Fi pripojenie. Napriek bezdrôtovým technológiám sú však k dispozícii aj možnosti klasického prepojenie pomocou kábla a to najčastejšie pomocou audio kábla AUX s koncovkou 3,5 mm jack.

Výkon a kvalita zvuku

Dôležitá vec, ktorá hrá úlohu pri výbere prenosného reproduktora, je rozhodne jeho výkon. Ak je pod 10 W, ide o vykonanie skôr menej výkonné, ideálny na cesty a pre nenáročných spotrebiteľov. Optimálna varianty sa výkonnostne pohybujú nad touto hodnotou. K dostaniu sú však aj výrobky s výkonom nad 20 W, ktoré už sú vďaka dobrým parametrom určené aj do domáceho prostredia. Nemožno zabúdať ani údaje, ako sú frekvenčný rozsah, citlivosť, alebo zabudovaný ekvalizér.

Kapacita batérie a jej výdrž

O tom, ako dlho bude bezdrôtový reproduktor hrať, rozhoduje primárne kapacita integrovanej batérie, tá je najčastejšie v rozmedzí 2 000 – 3 000 mAh. Jedná sa spolu s výkonom o dôležitý údaj, ktorý vás musí zaujímať najmä, ak si budete prenosný reproduktor brať so sebou na výlety, alebo do prírody. Ideálne výdrž by mala začínať na hodnote okolo 10 hodín. Na trhu možno však nájsť aj modely, ktoré sú podstatne lepšie a dokážu bez prerušenia hrať trebárs aj po dobu 20 hodín. Rovnako tak ale existujú aj modely, ktoré majú výdrž treba len hodín 5.

Rozmery a hmotnosť

Keďže sa jedná o produkt určený hlavne na cesty a vhodný na prenášanie, mali by byť rozmery skutočne kompaktný. Dnes nie je nič výnimočné, ak má prenosný reproduktor rozmery obdobné, ako mali mobilné telefóny pred dvadsiatimi rokmi – pohybujú sa tak v jednotkách desiatok centimetrov. Špeciálnym produktom môže byť mini reproduktor s naozaj malými rozmermi, rovnako ako obrie bluetooth reproduktor určený na veľké oslavy a party.

Prenosný reproduktor by mal ponúknuť aj nízku váhu. Tá sa odvíja hlavne od jeho konštrukcie a najlepšie modely môžu vážiť napríklad len pár sto gramov. Drvivá ponuka modelov sa pohybuje od 400 gramov do 800 g, stretnúť sa však možno aj s tými, ktoré váži kilogramy.

Funkcie a vlastnosti

Tento typ reproduktorov ponúka tiež mnoho užitočných vychytávok. Môže ísť o integrované FM rádio s pamäťou, integrovaný MP3 prehrávač so slotom na micro SD, alebo iné pamäťové karty. Ďalej môže zaujať aj funkcia powerbanky, pomocou ktorej je možné z akumulátora reproduktora nabíjať cez USB konektor všetky bežné zariadenia, mobilný telefón nevynímajúc. Reproduktory, ktoré majú integrovaný mikrofón, je možné využiť aj ako handsfree. Zaujímavou vlastnosťou môže byť aj outdoor prevedení, kedy reproduktor dokáže odolať ako pádom, tak i niekoľkým desiatkam minút pod vodnou hladinou. Odolnosť je definovaná stupňom krytia IPX.

4.5/5 - (15 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.