Veľké spotrebiče do kuchyne,

Recirkulačný digestor pod skrinku: Recenzie 10 najlepších

Podskrinkový recirkulačný digestor patrí medzi najmenšie prevedenie na trhu, pričom sa podobá vstavanému digestorovi svojím výkonom aj cenou. Je určený hlavne do menších kuchýň, ideálne v panelových bytoch. Charakteristikou podskrinkového odsávača pár je možnosť umiestnenia priamo pod skrinku, ale aj voľne nad sporák.

Podskrinkový digestor bez odťahu

Ak žijete v byte bez komína, je recirkulačné digestor bez odťahu jasným riešením. Takýto odsávač pár funguje v režime recirkulácie, kedy vzduch prechádza cez tukový alebo uhlíkový filter. Ten ho zbaví pachov a následne je čistý vzduch vypustený späť do kuchyne. Podvesné digestory pod skrinku môžu okrem recirkulačného režimu ponúknuť aj klasický odťah komínom alebo ventilačnou šachtou.

Pri výbere by ste mali mať jasno, či chcete len recirkuláciu alebo aj odťah, prípadne či má byť digestor s uhlíkovým filtrom. Z parametrov potom možno zohľadniť sací výkon, šírku digestora alebo jej hlučnosť. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber obsahujúce najlepšie podskrinkové recirkulačné digestory a ich recenzie.

Najlepšie podskrinkové recirkulačné digestory – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších podskrinkových digestorov z testov a hodnotenia pre rok 2023.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Mora OP 620 BREMPIRE PD 101060 bielyElectrolux LFU216XGuzzanti ZRW 60 XWhirlpool WSLCSE 65 AS XMora OP 512 WFaber 2740 PB X A60Mora OP 622 XGuzzanti GZC 60 WHITEMora OP 620 W
Typ osvetleniaHalogenŽiarovkaLEDŽiarovkaHalogenHalogenHalogenHalogenLEDHalogen
Počet motorov1111112211
Počet rýchlostí3333333333
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 podskrinkových digestorov

Mora OP 620 BR

Mora OP 620 BR recenzie a test

Podskrinkový recirkulačný digestor MORA OP 620 BR je určený na inštaláciu pod kuchynskú skrinku o rozmere 60 centimetrov. Taká je teda šírka odsávača. Zaujme tiež celkovým výkonom, ktorý bude 181 metrov kubických za hodinu. K dispozícii je hneď 7 rôznych odťahov, kadiaľ vzduch prúdi.

Okrem napojenia na komín je možné využívať aj funkciu recirkulácie vzduchu. Jednoduché ovládanie zaistia prepínač v 3 stupňoch. Súčasťou výbavy je aj spätná klapka a ďalej tiež 2 tukové umývateľné filtre. Okrem nasávanie par ponúkne tento model tiež 28 W halogénové osvetlenie.

Hlučnosť tohto riešenia je prijateľných 64 dB. Energetická trieda tohto spotrebiča nesie označenie E, čo je v podstate štandardom danej kategórie. Konštrukcia má tiež svetelnú signalizáciu prevádzky, alebo predné nábehovú sklenenú lištu, ktorá usmerňuje pary na tie správne miesta.

7 odťahov, 2 tukové filtre, odťah i recirkulácia
Horšie montáž

EMPIRE PD 101060 biely

EMPIRE PD 101060 biely recenzie a test

Recirkulačný odsávač pár EMPIRE PD 101060 je vyrobený v bielej farbe a je vybavený elegantným pevným sklom. Jedná sa o klasický kvalitný model, ktorý ponúka dva systémy odsávanie vzduchu. Ak vám to situácia vo vašom domove umožňuje, možný je odťah do komína ako horným odťahom, tak spodnom. V tomto prípade je dôležité reflektovať priemer odvodovej príruby, ktorá je 120 mm.

Druhou možnosťou je recirkulácia vzduchu aktívnym uhlíkovým filtrom, ktorý však nie je súčasťou balenia. Samozrejmosťou je spätná klapka a poteší možnosť zariadení umiestniť pod skrinku. Výška k vrcholu príruby je 180 mm a šírka digestora je 60 centimetrov.

Je vybavený motorom s príkonom 100 W, ten má maximálny sací výkon 166 m3/h. Minimálna hlučnosť je 50 dB a pri najvyššom výkone dosahuje hlučnosti 61 dB. K dispozícii sú tri rýchlostné stupne, osvetlenie bežnou 28 W žiarovkou a tukové kovové sendvičové filtre. Tie je možné mať v umývačke, čo ušetrí veľa nepríjemné práce.

Recirkulácia aktívnym uhlíkovým filtrom, horný i zadný odťah, spätná klapka
Osvetlenie by mohlo byť silnejší

Electrolux LFU216X

Electrolux LFU216X recenzie a test

Podskrinkový odsávač pár Electrolux LFU216X zaujme svojím pekným dizajnom, jeho prevedenie je nerezové a na exkluzivite dodáva tiež jeho veľké LED svetlo, ktoré spoľahlivo osvieti celý pracovný priestor pod ním. Ovládanie je intuitívne, k dispozícii sú dva posuvné ovládače, ktorými sa ovláda spomínané osvetlenie a výkon.

Bohužiaľ je nedohledatelný príkon motora, známe sú však jeho ďalšie dôležité parametre, ktoré naskrz potešia. Maximálny výkon odťahu je 208 m3 za hodinu pri hlučnosti 67 dB, čo je ľahko nadpriemerná hodnota. Naopak pri nízkej rýchlosti dosahuje hlučnosť len 51 dB. Jeho ročná spotreba elektrickej energie je 60,7 kWh a patrí do energetickej triedy D.

Tuková filtrácia je v tomto prípade riešená hliníkovú drôtenú kazetou, ktorá je umývateľná v umývačke a má účinnosť 86%. Filtre sú celkom v 60 centimetrovej digestore dva a počet rýchlostí je štandardne 3. Je ju možné zapojiť tak s odťahom do komína, alebo bez neho s recirkuláciou vzduchu. Umožňuje len horné pripojenie odťahu a nemá spätnú klapku.

Veľké LED svetlo, umývateľné tukové filtre, elegantné nerezové prevedenie
Bez spätné klapky

Guzzanti ZRW 60 X

Guzzanti ZRW 60 X recenzie a test

Recirkulačný digestor Guzzanti ZRW 60 X ponúkne aj možnosť klasického využitia s pripojením na odťah. Je určený pre klasickú inštaláciu pod skrinku alebo voľne nad sporák. Šírka činí štandardizovaných 60 cm a priemer odťahového hrdá je stanovený na 100 milimetrov.

Zaujme možnosť odťahu, ktorý nie je iba horný, ale disponuje aj odťahom zadnom, rovnako ako spätnou klapkou. Celkový výkon je v závislosti na režime až 181 m3 za hodinu, pričom najmenší je 148 m3/h. Celkovo je možné zvoliť si hneď z 3 režimov rýchlosťou.

Rýchlostiam zodpovedá aj hlučnosť. Tá najnižšia je 58 dB, zatiaľ čo najvyššia je 64 dB. Nechýba praktická žiarovka na osvetlenie sporáka, čo je veľmi praktický doplnok. Energetická trieda je na rozdiel od konkurentov označená písmenom D, a je tak o niečo úspornejšie. Súčasťou sú 2 látkové tukové filtre, s možnosťou dokúpenia uhlíkového.

Úspornejšie trieda D, prijateľná hlučnosť
Horšie kvalita avšak zodpovedá nízkej cene

Whirlpool WSLCSE 65 AS X

Whirlpool WSLCSE 65 AS X recenzie a test

Digestor pod skrinku Whirlpool WSLCSE 65 AS X ponúkne istotu štandardná inštalácia aj vďaka tomu, že jeho rozmer je obvyklých 60 centimetrov. Ďalej zaujme aj tým, že je možné využiť klasického odťahu s priemerom hrdla 120 mm, alebo je možné využiť funkciu recirkulácie vzduchu.

Počas prevádzky možno počítať s hlučnosťou v rozmedzí od 62 dB, až do 69 dB, a to v súvislosti s výkonom. Ten je možné meniť, v rámci nastavenia 3 rýchlostí, ktoré sa volia pomocou prepínača. U tej najvyššej dosahuje tento model výkonu odťahu 175 metrov kubických za hodinu. Možný je len horný odťah.

Energetická trieda nesie označenie D. Okrem nerezového strieborného dizajnu zaujme aj halogénová žiarovka. Ako súčasť balenia je dispozícii papierový tukový filter. Uhlíkový je možné v prípade potreby dokúpiť.

3 rýchlosti, štandardné rozmery, dobrý výkon
Iba horný odťah

Mora OP 512 W

Mora OP 512 W recenzie a test

Mora OP 512 W je digestor s recirkuláciou, ale v prípade potreby je možné využiť klasický odťah. V oboch prípadoch určite nesklame výkon tohto riešenia, ktorý činí 183 metrov kubických za hodinu. Výkon možno nastaviť pomocou 3 stupňového prepínača na digestore.

Rozmery sú menšie, než býva zvykom. Šírka tohto modelu je 50 centimetrov. Okrem napojenia na horný odťah je možné ju vyžiť ako cirkulačný digestor. Ďalej nechýba praktické halogénové svetlo, ktorým možno dobre osvietiť pracovnú plochu.

Hlučnosť spojená s plným výkonom je 67 dB, ktorá spolu so spotrebou radí tento model do energetickej triedy E. V prípade napojenia na odťah sa využíva priemeru hrdla 120 milimetrov a pri použití bez odťahu je nutný filter UF-UNI 300×520.

Recirkulácia aj odťah, dobrý výkon, osvetlenie
Podľa ohlasov z diskusií je trochu hlučnejší

Faber 2740 PB X A60

Faber 2740 PB X A60 recenzie a test

Podskrinkové digestor Faber 2740 PB X A60 ponúkne ako odťah, tak recirkuláciu. Súčasťou sú kovové kazetové filtre, ktoré je možné umývať v umývačke riadu. Umožní ale aj klasické zapojenie na odťah do komína, s priemerom odťahového hrdla 120 mm. Možný je ako horné, tak i zadné odťah.

O dobré parametre sa starajú 2 použité motory, vďaka ktorým je možné dosiahnuť výkon až 365 m3 / h. Minimálna hlučnosť je 60 dB a tá maximálna činí 72 dB, samozrejme v závislosti na rýchlosti. Model ponúkne 3 varianty, ktoré sa volia pomocou prepínača.

Energetická trieda nesie označenie E. Model je určený aj pre klasickú montáž pre skrinku. Dôležitým parametrom je šírka, ktorá činí 60 centimetrov. Ďalej zaujme i nerezové prevedenie, alebo integrovaná halogénová žiarovka.

2 motory, vysoký výkon, umývateľné filtre
Hlučnosť spojená s vyšším výkonom

Mora OP 622 X

Mora OP 622 X recenzie a test

Podskrinkový odsávač pár Mora OP 622 X sa hodí tam, kde nie je možné napojenie na klasický odťah. Využiteľný však je aj tam, pretože odťah je jeho druhá funkcia. Okrem strieborného prevedenia zaujme napríklad aj spätná klapka, praktické sklo na usmernenie vzduchu, alebo umývateľné filtre – môžu aj do umývačky riadu.

Odťah do komína je riešený hrdlom 100 mm s možnosťou nahor, alebo dozadu. Konkrétne výkon činí 205 metrov kubických za hodinu, čo je dosiahnuté vďaka využitiu 2 motorov. Nechýba možnosť regulácie výkonu. Prepínač ponúkne hneď 3 rýchlosti voliteľné podľa potreby.

Maximálna hlučnosť je 69 dB, energetická trieda štandardná s označením E a ďalej je tu integrované halogénové svetlo s výkonom 28 W. Samozrejmosťou je inštalácia na voľno alebo pod skrinku. Šírka tohto modelu je potom štandardizovaných 60 centimetrov.

Vyšší výkon, dva motory, spätná klapka
Uhlíkový filter sa dokupuje

Guzzanti GZC 60 WHITE

Guzzanti GZC 60 WHITE recenzie a test

Digestor pod skrinku Guzzanti GZC 60 WHITE vyniká svojim veľmi slušným výkonom a prijateľnou obstarávacou cenou, vďaka ktorej ju dáva prednosť rad spotrebiteľov. Jej udávaný maximálny výkon činí až 320 m3/h, čo je pomerne dobrá hodnota. Zároveň má veľmi nízku hlučnosť, ktorá je výrobcom uvádzaná len na 52 dB.

Jej šírka je 60 centimetrov, jedná sa tak o štandardný plnohodnotný model. Maximálny príkon výkonného elektromotora je 110 kW a k dispozícii sú tri stupne odsávania. Okrem tejto činnosti je vybavená tiež moderným LED svetlom, ktoré má výkon 4W.

Tukový filter proti mastnotám možno doplniť dodatočne tiež uhlíkovým, ktorý nie je v balení. To, že ho možno do zariadenia použiť znamená, že je zároveň tiež recirkulačná. Odťah do komína má iba horný a jeho priemer je 120 milimetrov. Samozrejmosťou je vybavenosť spätnou klapkou a poteší aj jej nízka výška 4 centimetre v predu a 8,5 cm v zadnej časti. Má bielu farbu a výrobca na ňu poskytuje rozšírenú piatich ročnú záruku.

Výborný pomer cena/výkon, nízka hlučnosť a maximálny odťah až 320 m3 za hodinu
Iba horný odťah

Mora OP 620 W

Mora OP 620 W recenzie a test

Kuchynský digestor Mora OP 620 W zaujme už tým, že ponúkne 7 rôznych odťahov, pokiaľ ide o klasické využitie s napojením na komín. Rovnako tak ponúkne aj funkciu druhú, ktorá je označená ako recirkulácie a umožní jej bezproblémové využitie bez odťahu.

Aj keď má len 1 motor, zaujme celkovo dobrým výkonom, ktorý činí 180 metrov kubických za hodinu. Ďalej nesklame ani hodnota maximálnej hlučnosti, ktorá je 64 dB. Celkom sú k dispozícii 3 rýchlosti, čím nijako nevybočuje oproti iným modelom. Energetická trieda je tiež štandardné, a to E.

Túto variantu možno místit samostatne, rovnako ako pod kuchynskú skrinku, čomu zodpovedá šírka digestora 60 cm. Ten má bielu farbu a vo svojej konštrukcii tiež integrovanú halogénovú žiarovku s výkonom 28 W.

Sklenená lišta, 7 druhov odťahu, adekvátna hlučnosť
Pomerne tenký plech

Ako vybrať podskrinkový odsávač pár

Podskrinkový recirkulačný digestor je dnes variantom určenou primárne tam, kde nie je možné využiť klasický odťah do komína. Vie nasávaný vzduch vyčistiť a potom poslať späť do priestoru kuchyne. To ale neznamená, že by podskrinkový odsávač pár neponúkol aj funkciu klasického napojenie na komín. Väčšina modelov na trhu toto vie. V prípade tohto parametra je potrebné hľadieť na smer napojenia – horné, zadné a bočné, rovnako ako na priemer hrdla, ktoré býva v rozmedzí 100 – 120 milimetrov.

Výkon digestora

Je uvádzaný v metroch kubických za hodinu prevádzky. Vyššie výkonu sa odvíja od toho, či má podvesná digestor 1 alebo 2 motory. V prvom prípade môžeme hovoriť o výkone okolo 160 – 180 metrov kubických za hodinu. U dvojica motorov už tomu môže byť od 300 m3/h a vyššie. Čím viac hrncov je na sporáku, tým viac vodných pár vzniká a tým väčší výkon by mal odsávač pár ponúknuť.

S výkonom súvisí aj jeho regulácia nastavením rýchlostného stupňa. Klasikou na trhu sú varianty, ktoré majú 3 rýchlosti. Pomocou prepínača tak možno regulovať výkon podľa potreby – s ohľadom na to, koľko sa toho varí.

Šírka (60/50 cm)

Inštalácia nie je zvyčajne ničím zložitým. Je možná ako realizácia na stenu, tak klasicky pod skrinku. Dôležitým parametrom pri výbere je to, akú má závesný digestor šírku. Tou, ktorá je dnes bežnejšie, aj s ohľadom na veľkosti sporákov, je 60 cm. Na trhu možno nájsť aj varianty, ktoré sú menšie a ich šírka je 50 cm. Správny rozmer je potrebné vybrať podľa šírky skrinky, alebo samotného sporáku.

Hlučnosť

Recirkulačný digestor určite nie je spotrebičom, ktorý by bol výrazne tichý. S tým treba pri výbere počítať. Hlučnosť je zvyčajne udávaná v rozmedzí hodnôt, podľa toho, v akom je digestor výkonu. Obvyklými hodnotami sú tie, ktoré začínajú na 55 dB a končí na hodnote 65 dB. Ide o optimálne hodnoty, s ktorými však ide ruka v ruke aj celkový výkon, spojený práve s hlukom nasávaného vzduchu.

Filtre

Sú neoddeliteľnou súčasťou každého digestora. Ak je zapojený klasicky na odťah, bývajú používané umývateľné kovové filtre, alebo môže byť používaný papierový filter. Keď je využívaná funkcia recirkulácie, mal by to byť digestor s uhlíkovým filtrom. Jedine tak bude zabezpečené, že vzduch bude náležite vyčistený. U niektorých modelov je uhlíkový filter súčasťou. U väčšiny je však nutné dokúpenie zvlášť, pričom po čase bude potrebná jeho obmena.

Osvetlenie, spätná klapka a ďalšie

Čo ďalej môže podskrinkový digestor obsahovať? Môžu to byť klasické alebo halogénové žiarovky. Ďalej netreba zabúdať na spätnú klapku, ktorá je využívaná pri napojení na odťah. Konštrukcie môžu mať aj nábehovú lištu, ktorá lepšie usmerní pary do vhodného priestoru.

4.5/5 - (15 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.