Šport,

Stoly na stolný tenis: Recenzie 10 najlepších

Ak patríte medzi vyznávačov stolného tenisu, čiže ping pongu a chcete si pingpongový stôl zaobstarať domu, alebo do svojho iného vhodného priestoru, určite by ste mali výberu venovať dostatok pozornosti. Jedna z hlavných vecí pri pořizování je spravidla to, či sa vám stôl do vnútorného priestoru vôbec zmestí, prípadne či ak máte dostatok priestoru na svojej záhrade, alebo inom pozemku. Na túto skutočnosť dávajte veľký pozor, je dôležité mať za stolom aj okolo neho dostatok miesta, aby ste sa, pokiaľ možno, vôbec pri hraní neobmedzovali.

Pri pořizování stola je dobré brať do úvahy aj to, či sa dá stôl sklopiť, rozložiť, alebo je pevne pripevnený k rámu. Skladací pingpongový stôl vám ušetrí veľké množstvo miesta a dobrú disponibilitu v prípade prepravy iste tiež oceníte. Preč sú doby, kedy skutočne bytelný bol iba betónový pingpongový stôl – súčasné modely sú robustné podobne, ponúkajú ďaleko lepší hracie schopnosti a váži len zlomok hmotnosti.

Stoly na stolný tenis sa od seba tiež podstatne líšia systémom skladania, kvalitné modely ho majú pomerne dobre prepracovaný, takže ho zložiť, alebo rozložiť, dokážu zvládnuť i deti. Skladacie pingpongové stoly majú aj tú výhodu, že pri sklopení jednej strany môžete trénovať sám proti sebe, čo u pevných, alebo lacných rozkladacích pingpongových stolov nemožno.

Vedľa materiálu dosky, rámu a celkovej hmotnosti je dôležité hľadieť aj na hrúbku dosky, spravidla platí, že čím je doska hrubšia, tým lepšie. Niektoré profesionálnejšie stoly môžu mať však silu dosky menšiu, za to však majú o to lepšie spracovaný podporný rám. Hľadieť by ste ďalej mali na prítomnosť transportných koliesok, možnosť výškovo nastaviť nožičky, alebo napríklad prítomnosť držiaku na pingpongové rakety. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie pingpongové stoly a ich recenzie.

Najlepšie pingpongové stoly – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších pingpongových stolov z testov a hodnotení pre rok 2024.

VzhľadModelHmotnosťPoužitieSklápací mechanizmus 
inSPORTline Balis recenzie a testinSPORTline Balis64 kgVnútornéNie
inSPORTline Power 700 recenzie a testinSPORTline Power 70070 kgVnútornéÁno
Sponeta S3-46i recenzie a testSponeta S3-46i75 kgVnútornéÁno
Joola Transport recenzie a testJoola Transport90 kgVnútornéÁno
Joola Mini Table recenzie a testJoola Mini Table5,7 kgVonkajšie i vnútornéÁno
inSPORTline Pinton recenzie a testinSPORTline Pinton70 kgVnútornéÁno
inSPORTline Outdoor 100 recenzie a testinSPORTline Outdoor 10085 kgVonkajšie i vnútornéNie
Cornilleau 300 S Crossover recenzie a testCornilleau 300 S Crossover57 kgVonkajšieÁno
Joola EXTERNA recenzie a testJoola EXTERNA128 kgVonkajšieNie
inSPORTline Rokito recenzie a testinSPORTline Rokito48 kgVonkajšieÁno

Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 inSPORTline BalisinSPORTline Power 700Sponeta S3-46iJoola TransportJoola Mini TableinSPORTline PintoninSPORTline Outdoor 100Cornilleau 300 S CrossoverJoola EXTERNAinSPORTline Rokito
Materiál doskyMDFMDFDrevoMDFMDFMDFSDMCLaminátSklenená vlákna, polyesterACP
Hrúbka dosky15 mm15 mm19 mm19 mm11 mm15 mm5 mm5 mm-4 mm
Profil rámu15 x 30 mm20 x 30 mm36 mm25 mm19 mm15 x 30 mm48 mm50 mm50 x 40 mm30 mm
Nastaviteľná výška nôhÁnoNieNieÁnoNieÁnoNie-NieÁno
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 pingpongových stolov

inSPORTline Balis

inSPORTline Balis recenzie a test

Ping pong stôl inSPORTline Balis je veľmi obľúbený stôl do interiéru a nadchne určite každého hobby hráča. Veľkou výhodou je jeho nízka cena a skladnosť, stôl sa dá jednoducho zmontovať a demontovať, takže nie je problém ani s jeho premiestnením. Pri nedostatku času na hranie sa tak dajú po zložení nôh dosky oprieť jednoducho o stenu, čím značne ušetrí miesto a priestor môžete využiť na iné účely.

Tento stolnotenisový stôl tvoria dve kvalitne nalakované dosky, ktoré zaisťujú lepší vzhľad a dlhšiu životnosť aj pri častejšom používaní. Ich hrúbka je pritom 15 milimetrov, čo je bežná hodnota. Samozrejmosťou je u tohto pingpongového stola tiež sieťka s klipsy, takže nemusíte dodatočne utrácať peniaze za dokupovanie vybavenia.

Rám stola je tvorený oceľovou konštrukciou a jeho celková hmotnosť činí 64 kilogramov. Poteší výškovo nastaviteľné nohy v prípade nerovného povrchu a profil rámu má rozmery 15 x 30 milimetrov. Doska je z najčastejšie používaného dreveného materiálu s názvom MDF a spotrebitelia najviac oceňujú nízku obstarávaciu cenu a dobré, kvalitné spracovanie, ktoré na domáce hranie úplne dostačuje.

Dobrý pomer cena/výkon, skladnosť
Bez sklápacieho mechanizmu

inSPORTline Power 700

inSPORTline Power 700 recenzie a test

Stôl na stolný tenis inSPORTline Power 700 je kvalitný stôl za rozumné peniaze, je navrhnutý do vnútorných priestorov a plne zodpovedá všetkým požiadavkám pravidiel Medzinárodnej Federácie Stolného Tenisu. Skvele tak poslúži ako amatérskym hráčom, tak i profesionálom.

Jedna z hlavných výhod je jeho sklápací systém Twin-Multi Security, ktorého obsluha je veľmi jednoduchá a komfortná. Po zložení stôl ušetrí v miestnosti veľa miesta a vďaka jeho kolieskam je presun tiež hračkou. Potešujúci je tiež prítomnosť dvoch držiakov na rakety a zásobníka na osem loptičiek, ktoré však pochopiteľne nie sú v cene. Súčasťou dodávky je však sieťka, čo oceňujeme.

Rám je vyrobený z pevnej oceľovej konštrukcie, ktorá zaisťuje potrebnú pevnosť stola. Celková hmotnosť je 70 kilogramov a hrúbka dosky 15 mm. Nechýbajú ani transportná kolieska, ktoré majú priemer 125 mm, a ich veľkosť pomáha ľahšie manipulácii. Materiál dosky MDF je veľmi obľúbený a má výborné vlastnosti.

125 mm transportná kolieska, držiaky na rakety a loptičky, skladací mechanizmus Twin-Multi Security
Chýbajú nastaviteľné nohy

Sponeta S3-46i

Sponeta S3-46i recenzie a test

Kvalitný stôl Sponeta S3-46i je perfektným pingpongovými stolom pre tréningové účely. Tento stôl je vyrobený v Nemecku a je určený pre vnútorné hranie. Súčasťou balenia sú držiaky na sieťku aj sieťka samotná. Veľkou výhodou sú transportné kolieska, ktoré uľahčia jeho premiestňovanie.

Majú priemer 125 mm, takže nie je problém stôl previesť aj napriek nejaké tie nerovnosti, napríklad prahy. Nohy sú tvorené z ocele, čím zaisťujú úplnú stabilitu. Má veľmi jednoduchú montáž a jeho hmotnosť je 75 kilogramov. Jedna z mnohých predností je funkcia sklopenie jednej strany stola, takže je možné využívať stôl aj keď nemáte protihráča.

Prevedenie hracej dosky je v zelenej farbe a hrúbka dosky je 19 mm. Vďaka držiakom na rakety a loptičky sa nemusíte báť ich straty a zašantročenia, sú umiestnené na stredu stola z každej strany. Spomenúť môžeme tiež dobrú silu rámu, ktorá je 36 milimetrov a snáď len jedinú absenciu, ktorou sú výškovo nastaviteľné nohy.

Možnosť sklopenia jednej strany, transportná kolieska, kvalitné spracovanie
Dlhší čas na zmontovanie

Joola Transport

Joola Transport recenzie a test

Stôl na stolný tenis Joola Transport je pingpongový stôl pre pokročilých hráčov a profesionálov. Odporúčaný je do interiéru s dostatočným miestom pre hranie, takže možno využiť v kluboch, športových strediskách a na ďalších športoviskách. Montáž i demontáž stola je schopný vykonať aj menej zdatný jedinec a skladací mechanizmus vďaka dvojitej poistke je veľmi bezpečný.

Stôl zodpovedá európskym normám a jeho súčasťou je samozrejme ako sieťka, tak držiaky. Hrúbka dosky je 19 mm a oceľový rám má rozmery 25 milimetrov. Veľkou výhodou sú určite pojazdové kolieska, ktoré sú po 4 na každej strane, takže pri premiestňovaní má pingpongový stôl úplnú stabilitu.

Pevný rám zaisťuje vysokú odolnosť aj pri vyššom zaťažení, o čom svedčí aj jeho celková hmotnosť 90 kilogramov. Stoly Joola sú známe svojou kvalitou a funkčnosťou a nie inak je tomu aj v tomto prípade, preto má tento model mierne vyššiu cenu, než zdanlivo podobné modely.

Sklápací mechanizmus, pojazdový mechanizmus so 4 kolesami na každej strane
Adekvátne vyššia cena

Joola Mini Table

Joola Mini Table recenzie a test

Tak trošku iným pingpongovými stolom je Joola Mini, ktorý je určený skôr pre rekreačné účely. Jeho hlavnou prednosťou sú určite malé rozmery, oproti iným pingpongovými stolom je robený v mini verzii takže sa hodí na rodinné dovolenky, športové akce, do kancelárie, alebo napríklad do detskej izby.

Jeho transport a skladnosť je proti plnohodnotným stolom na stolný tenis famózna. Má rozmery 90 x 45 cm a jeho celková hmotnosť činí len 5,7 kilogramov. Samozrejmosťou je sieťka, ktorá je v cene balenia. Veľmi obľúbený je tiež na firemných akciách, alebo na oslavách všetkého druhu. Stôl je jednoducho zložiteľný, dáte ho prakticky do každého auta a môžete tak ihneď vyraziť v ústrety zábave.

Pevná MDF doska aj cez malé rozmery prináša kvalitnú hru ako na profesionálnych stoloch, jej hrúbka je 11 mm. Priemer oceľového rámu je potom 19 mm, čo zaisťuje zodpovedajúcu stabilitu. Nikoho neprekvapí, že nohy stola nie sú výškovo nastaviteľné rovnako tak ako skutočnosť, že nemá žiadne držiaky na rakety a loptičky.

Nízka cena, ľahká manipulácia
Prevažne pre rekreačné účely

inSPORTline Pinton

inSPORTline Pinton recenzie a test

InSPORTline Pinton je kvalitným stolom pre stolný tenis a je určený pre vnútorné hranie v klubovniach, športových strediskách a všade tam, kde je dostatok priestoru. Súčasťou balenia je sieťka s rýchloupínacími klipmi, ktoré umožní jednoduché nasadenie a okamžité hranie. Stôl tvorí kvalitná MDF doska s hrúbkou 15 milimetrov.

Veľkou výhodou tohto stola je určite jeho ľahké premiestňovanie vďaka 8 pojazdovým kolieskam s priemerom 50 mm. Profil rámu je 15 x 30 mm, čím zaisťuje úplnú stabilitu. To okrem iného dokladá aj hmotnosť s hodnotou 70 kilogramov.

Vďaka brzdovému mechanizmu je zamedzené posunutie stola počas hrania a jedna z ďalších výhod tohto modelu je možnosť sklopenia len jednej polovice stola, čo umožnuje hranie v jednom. Systém skladania a rozkladania stola je jednoduchý, funkčný a komfortný, poteší aj cenová dostupnosť a kvalitné spracovanie.

Sklápací mechanizmu aj jednej polovice, brzdový systém
Chýbajú úchyty na rakety a loptičky

inSPORTline Outdoor 100

inSPORTline Outdoor 100 recenzie a test

Kvalitný a odolný stôl inSPORTline Outdoor 100 je navrhnutý pre vonkajšie účely, ako je ostatne zrejmé už z jeho názvu. Nie je to však podmienka, rovnako dobre ako poslúži vonku, poslúži aj v interiéri. Dosku stola tvorí materiál SDMC, ktorý je prelomovú technológií a využíva kombinácie hliníka, živicového kompozitu a opäť hliníka.

Samozrejmosťou sú oficiálne rozmery stanovené Medzinárodnou Federáciou Stolného Tenisu, hrať, alebo trénovať na ňom tak môžu aj profesionáli. Jeho nespornou výhodou je odolnosť voči všetkým vonkajším vplyvom i cez to, že hrúbka dosky stola je len 5 mm. Celková hmotnosť potom činí 85 kilogramov, čo odkazuje na dobrú bytelnost.

Rozstup nôh je 200 x 95 cm, má modré prevedenie a v cene je zahrnutá sieťka s rýchloupínacími klipmi. Dlhú životnosť podporuje aj masívna konštrukcia s priemerom profilu 48 mm, čo zamedzuje akémukoľvek rozkývániu aj pri dennom používaní.

Vonkajší stôl, kvalitné bytelné spracovanie, SDMC doska
Nemá pojazdový mechanizmus

Cornilleau 300 S Crossover

Cornilleau 300 S Crossover recenzie a test

Vonkajší stôl na stolný tenis Cornilleau 300 S Crossover umožňuje športové vyžitie tiež vonku. Hracia doska vyrobená z laminátu má výborné vlastnosti a chráni stôl proti nepriaznivému počasiu, nevadí mu ako sneh, mráz, dážď ani UV žiarenie. Hracia doska je pevne spojená s kovovým rámom a jej hrúbka je 5 milimetrov.

Stôl je vybavený dvoma kolieskami o priemere 150 mm, vďaka nim si poradí s presunom aj na horšom podklade. Pre docielenie dokonalej roviny poslúži výškovo nastaviteľné nohy a poteší tiež, že stôl umožňuje jednu polovicu stola zafixovať, takže si môžete potrénovať aj sám proti sebe. Súčasťou konštrukcie je aj úložný priestor pre loptičky a rakety, čo iste poteší.

Na kolieskach výrobca zakomponoval brzdy, ktoré sa postarajú o to, aby sa aj počas nejnáruživější hry stôl neposunul ani o kúsok. Hrúbka dosky činí 5 mm a materiál rámu je pozinkovaná oceľ. Balenie obsahuje aj sieťku, ktorú možno ľubovoľne nastavovať. Rám je s 50 milimetrovým profilom dostatočne robustný a prekvapí aj jeho celkom nízka hmotnosť 57 kilogramov.

Brzdový systém a veľké kolesá, sklápací mechanizmus, outdoor použitie
Vyššia obstarávacia cena

Joola EXTERNA

Joola EXTERNA recenzie a test

Pingpongový stôl Joola EXTERNA je vynikajúcou voľbou pre vonkajšie hranie stolného tenisu. Stôl je úplne odolný všetkým poveternostným vplyvom a je určený pre kempingy, verejné miesta a ďalšie verejné priestranstvá. Vďaka svojim dokonale spracovaným nohám z pozinkovaného profilu zaistí pri hraní úplnú stabilitu, o čom okrem iného svedčí aj jeho celková váha 128 kilogramov.

Veľkosť stola zodpovedá bežným rozmerom pre stolný tenis, je odolný voči UV žiareniu a ďalším výkyvom počasia. Jeho dosku tvorí zmes skleného vlákna a polyesteru, bohužiaľ je však nedohledatelná jej hrúbka. Tento stôl je vhodný pre trvalé umiestnenie na von, a preto neprekvapí, že nemá transportná kolieska, ani sklápací mechanizmus.

Súčasťou balenia je kovová sieťka, ktorá tiež odoláva všetkým poveternostným vplyvom a o jej životnosť nemusíte mať obavy. Profil rámu je 50 x 40 milimetrov a pokiaľ hľadáte stôl pre trvalé umiestnenie von, je tento model ideálnou voľbou.

Odoláva všetkým poveternostným vplyvom, kovová sieťka, trvanlivé spracovanie
Bez koliesok a možnosti sklopenia

inSPORTline Rokito

inSPORTline Rokito recenzie a test

Stôl na stolný tenis inSPORTline Rokita je určený prevažne pre vonkajšie hranie. Má veľmi dobré herné vlastnosti a vďaka ACP materiálu hernej dosky je odolný voči nepriaznivému počasiu. Jedná sa o ideálnu voľbu na chaty, chalupy, alebo iné rekreačné miesta.

Veľkou výhodou je sklápací mechanizmus, ktorý umožňuje tréning pre jedného hráča. Vďaka 8 pojazdovým kolieskam sa dá so stolom jednoducho manipulovať a to aj na väčších nerovnostiach. Kolieska sú opatrené brzdou, takže nedôjde pri hraní k žiadnemu posunu a hra bude plynulá za väčšiny okolností.

Ku každému balenie je sieťka s rýchloupínacími klipmi a poteší, že sa dá stôl vyrovnať v prípade nerovností. Celková hmotnosť pingpongového stola činí 48 kilogramov, hrúbka dosky je 4 mm a kvalitný rám je vyrobený z profilov s rozmermi 30 milimetrov.

Sklápací mechanizmus, 8 pojazdových koliesok, nízka hmotnosť stola
Menšia hrúbka hracej dosky

Ako vybrať stôl na stolný tenis

Každý z nás pred kúpou stola na ping pong by mal zvážiť, ako moc daný stôl využije a čo od neho očakáva. Každý stôl je tak trošku iný a je ich ohromné množstvo. Ak ste, alebo sa chystáte stať profesionálnym hráčom a predpokladáte, že u stolného tenisu vydržíte, mali by ste sa pozerať po kvalitnejších a drahších stoloch od popredných výrobcov.

Vonkajší pingpongový stôl

Veľmi dôležité pri kúpe vonkajšieho stola na ping pong je ich odolnosť proti poveternostným vplyvom a zmenám počasia. Stôl by mal mať také vlastnosti, aby všetkým týmto vplyvom odolával a aj dlhodobo zachoval svoju funkciu a vzhľad. Ďalšia z vecí, na ktoré je dobré dať si pozor, je určite možnosť vyrovnania stola do roviny, väčšina vonkajších povrchov totiž nie je úplne rovná a hra by potom nebola ideálna.

Súčasná ponuka vonkajších stolov na stolný tenis sa neobmedzuje iba na všetkom dobre známe betónové pingpongové stoly. Mnoho stolov môže byť aj skladacích a vďaka veľkým transportným kolieskam je s nimi manipulácia veľmi jednoduchá. Také stoly vám navyše doprajú oveľa lepšiu kvalitu hry, než stoly s betónovým povrchom. Ak aj napriek to zamýšľate zaobstarať celoročný pingpongový stôl umiestnený trvalo vonku, k dispozícii je rada stolov s veľmi dobrými hernými vlastnosťami aj odolnosťou voči vplyvom počasia.

Vnútorný pingpongový stôl

U interiérového pingpongového stola naozaj veľmi dobre zvážte, či naňho máte skutočne dostatok miesta. Aj v jeho okolí by malo byť dostatok priestoru a nemali by sa tu nachádzať žiadne pevné prekážky, o ktoré by ste si mohli skôr alebo neskôr privodiť zranenie. Vyhnite sa tým najlacnejším stolom, na ktoré môžete v ponukách obchodov naraziť, je dosť možné, že sa skôr alebo neskôr doska prehne a dobrá kvalita hry bude razom preč.

Najlacnejšie modely stolov na stolný tenis sú často iba rozkladacie, nemajú žiadny pokročilý mechanizmus a komfort zloženie a rozloženie tak nie je príliš veľký. K manipulácii s takým stolom je často potrebné dvoch osôb a aj napriek tomu tento proces trvá dlhšie. Lepšie pingpongové stoly sú vybavené skladacím mechanizmom a niektoré z nich majú systém rozkladania na takej úrovni, že stolnotenisový stôl zvládnu bezpečne pripraviť aj deti.

Spracovanie stola na stolný tenis

Najlacnejším pingpongovým stolom je dobré sa vyhnúť, na prvý dobrou môžu vyzerať kvalitne, ale môže sa po nejakej dobe stať, že sa slabá doska bez potrebného vystuženia skrátka prehne. Je teda vhodné zamerať sa na hrúbku dosky, ktorá sa udáva v milimetroch a tiež na profil rámu, poťažmo spracovanie rámu. Čím je rám robustnejší a doska silnejší, tým lepšie. Materiálom samotnej dosky býva najčastejšie MDF, čo je drevovláknitá doska pojená lepidlom za vysokého tlaku a teploty. Vonkajšie stoly bývajú často z iných materiálov, ktoré sú prirodzene viac odolné voči vlhkosti a zmenám teplôt.

Keď je pingpongový stôl skladací, zamerajte sa na skladací mechanizmus, ktorý by mal byť čo najlepšie spracovaný. Tu platí, že čím je stôl na stolný tenis drahší, tým prepracovanejšie skladací mechanizmus má. Ak vyberáte stôl s pevným rámom, zamerajte sa na profil a spracovanie rámu, ktorý musí byť dostatočne robustný.

Doplnky a funkcie

Skladací pingpongový stôl môže vďaka svojmu mechanizmu ponúkať modifikáciu, kedy môže hráč trénovať hru odrazom o zvislú dosku len sám so sebou. Nenahradí tým samozrejme klasickú dvojhru, ale pre tréning je to zaujímavá modifikácie. Z praktického hľadiska je potom dobré, ak je stôl vybavený transportnými kolieskami a pozor, opäť môžu byť medzi modelmi veľké rozdiely v ich veľkosti. Kolieska môže dopĺňať brzda, alebo výškovo nastaviteľné nohy, ktorými dorovnáte prípadné nerovnosti podkladu, kde je stôl umiestnený. Ako na nie príliš podstatné sa nechá nazerať na držiaky rakiet a loptičiek, ktorými sú niektoré modely vybavené. Tiež by mal výrobca spolu so stolom dodať sieťku a jej držiaky, ktoré sú pre daný model stola vhodné.

4.5/5 - (30 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.