Malé spotrebiče do kuchyne,

Najlepšie Wok panvice 2024 | Recenzie

Panvica Wok má pôvod v ázijskej kuchyni pre ktorej jedla je priamo prispôsobená. Hlboké dno a veľký objem čínskej panvice umožňuje časté premiešavania všetkých ingrediencií pohromade. Typický je pre ňu tiež nepriľnavý povrch a dobré rozloženie teploty. Príprava môže prebiehať ako vyprážaním, tak aj dusením, opekaním či varením. Niektoré wok panvice možno navyše vložiť i do rúry a celkovo je možné mäso a zeleninu spracovávať s minimom tuku.

Materiál panvice je často v kombinácii rôznych druhov, pričom najčastejšie používaný je hliník a nerez. Medzi obľúbené patria tiež keramická a liatinová panvica Wok. Keramický povrch je typický pre pomalší a zdravú prípravu s dobrou nepriľnavosti. Liatinový povrch zase pre vysokú odolnosť (bohužiaľ aj s ňou spojenú váhu) a vysokú vodivosť tepla. Takmer každá panvica Wok možno použiť na indukciu vďaka elektromagnetickému dnu.

Zohľadniť by ste mali nielen priemer panvice, hmotnosť, materiál vnútorného povrchu, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či je daná panvica wok s pokrievkou, indikátorom teploty, vhodná do rúry alebo s materiálom na umývanie v umývačke riadu. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie panvice wok a ich recenzie.

Najlepšie panvice wok – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších panvíc Wok z testov a hodnotení pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Tefal TalentProTescoma i-PREMIUMLamart LT1076Tefal Expertise C6201952Banquet GraniteTescoma CantonStaub WokLamart LT1094Kela WOKTescoma GrandCHEF
MateriálHliníkNerezKeramikaHliníkHliníkOceľLiatinaHliníkLiatinaNerez
IndukciaÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Do rúryÁnoNieNieÁnoNieNieÁnoNieÁnoÁno
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 panvíc Wok

Tefal TalentPro

Tefal TalentPro recenzie a test

Panvica Wok na indukciu Tefal TalentPro sa pýši nielen dnom, ktoré je oceľové, ale aj veľmi silné. Vďaka tomu je zaistený špičkový rozvod tepla, ale aj minimálne deformácie. Priemer tejto panvice je 28 centimetrov. Zaujme ako svoju vnútornú, tak i svoju vonkajšiu nepriľnavou úpravou, čo uľahčuje jej celkovú údržbu. Povrch nesie názov Titanium Excellence a dá sa na neho používať aj kovové náčinie.

Využíva modernej indikátor teploty Thermo-Spot, ktorý dá najavo, kedy je dostatočne nahriata na zhruba 180 stupňov Celzia. Práca je vďaka robustnej rukoväti veľmi pohodlná, tá zaujme aj svojou chrómovou vložkou.

Unikátom je tiež 6 vrstvový povrch na minerálnej báze. Váha panvice je 1,35 kilogramov. Okrem indukcie sa hodí aj na plyn, rovnako ako je možné používať ju aj na elektrine. Hodí sa aj do rúry, s obmedzením teploty na 175 stupňov Celzia.

6 vrstvový materiál, nepriľnavý Titanium Excellence, Thermo-Spot
Vyššia váha

Tescoma i-PREMIUM

Tescoma i-PREMIUM recenzie a test

Panvica Wok Tescoma i-PREMIUM je zaujímavou panvicou s priemerom, ktorý činí dobrých 28 centimetrov. Využíva masívne dno, ktoré je vyrobené z nerezovej ocele. Zaujme ale aj antiadhézny povlak vnútornej časti, ktorý znižuje priľnavosť. Vonkajší povrch je smaltovaný, čo pridáva na kvalite, ale aj zaujímavom vzhľadu.

Rukoväť poteší svojou ergonómiou. Je vyrobená z kombinácie nerezovej ocele a tiež plastových dielov. Láka tiež dobrú hmotnosťou, ktorá má hodnotu 1 kilogramu. Celá panvica sa ľahko udržuje, pretože je možné umývanie v umývačke riadu.

Kvalitu potvrdzuje záruka výrobcu, ktorá činí 5 rokov od nákupu. Všestrannosť nadchne aj tým, že ide o panvicu využiteľnú ako na plyne, sklokeramike, ale aj na modernom indukčnom sporáku.

Nepriľnavý povrch, masívne dno, na indukciu
Rukoväť s plastom

Lamart LT1076

Lamart LT1076 recenzie a test

Keramická panvica Wok Lamart LT1076 zaujme ako týmto materiálom, tak aj zaujímavým bielym designom. Vďaka svojmu prevedeniu sa pýši v prvom rade rýchlym a tiež rovnomerným rozvodom a prenosom tepla. Chváliť sa môže tiež tým, že má veľmi nízku váhu. Tá činí iba 0,829 kilogramov. Jej rozmery sú klasické, pretože hovoríme o priemere 28 centimetrov.

Jednoduchú prípravu jedál zaisťuje tiež antiadhézny povrch s označením Ceramic Non-stick, vďaka ktorému sa jedlo na panvici nijako nepripaľuje. Materiál zaujme aj svojou nezávadnosťou bez použitia PFOA, PTFE a neobsahuje žiadne toxické látky.

Samozrejmosťou je ergonomická rukoväť v protišmykovej úprave. Praktické je použitie na akomkoľvek sporáku, vrátane indukcie. Na nízkej váhe sa podpisuje tiež hliníkové prevedenie, čo je materiál použitý na vonkajšej konštrukcii panvice.

Nízka váha, keramický povrch, nezávadný materiál
Chýba pokrievka

Tefal Expertise C6201952

Tefal Expertise C6201952 recenzie a test

Panvica Wok na indukciu Tefal Expertise C6201952 je vhodná aj na ďalšie druhy sporákov vrátane plynu a tiež elektriny. Zaujme svojou kvalitou, ktorú dokladá 6 vrstvový povrch, ktorý je označený ako Titanium Excellence. Samotné dno ďalej využíva veľmi silnú vrstvu nerezovej ocele, ktorá má vplyv na dobré rozloženie aj prenos tepla.

Že je panvica dokonale rozohriata, to jednoducho ukáže praktický indikátor s označením Thermo-Spot. Okrem sporákov je možné panvicu vložiť i do rúry. Tu je možné jej použitie pri teplote do 175 stupňov. Jej celková dĺžka je 48,6 centimetrov. Jej priemer je klasických 28 centimetrov. Dno panvice je možno až moc široké pre ľahké prehadzovanie pri ázijskom varení.

Váha tohto modelu činí 1,17 kilogramov. Zaujme tiež tým, že jej rukoväť je vyrobená z nerezovej ocele. Kladom je použitie kvalitných materiálov, ktoré neobsahujú olovo, kadmium, ani PFOA a iné látky.

Aj do rúry, vysoká odolnosť, Thermo-Spot
Veľká šírka dna

Banquet Granite

Banquet Granite recenzie a test

Panvica Wok Banquet Granite zaujme hlavne svojím vzhľadom. Využívaný je unikátny granitový dekor, vďaka ktorému veľmi zaujímavo vyzerá. Jej stena má hrúbku 3 mm, čo sa podpisuje aj na dobrom držanie tepla. Jej priemer je klasický s hodnotou 28 centimetrov a výška panvice je 7,8 centimetrov.

Povrch zaujme ako tvrdosťou alebo tým, že je nepriľnavý, ale aj odolnosťou voči poškriabaniu. Pre jednoduchú manipuláciu je k dispozícii takzvaná soft-touch rukoväť, ktorá zaistí plynulý a jednoduchý úchop aj počas prípravy jedla.

Panvica je vhodná na všetky sporáky, vrátane elektriny, plynu a indukcie. Jej údržba je vďaka možnosti umývanie v umývačke veľmi jednoduchá. Zaujme tiež nízkou váhou, ktorá je príjemných 0,905 kg. Vďaka svojmu prevedeniu je taktiež odolná voči väčším nárazom.

Odolnosť voči nárazom, nízka cena, granitový vzhľad
Plastové držadlo

Tescoma Canton

Tescoma Canton recenzie a test

Panvica Wok Tescoma Canton je vyrobená z kvalitnej ocele, čo zaisťuje jej odolnosť, rovnako ako dlhú životnosť, aj dobrú distribúciu tepla. Patrí medzi väčšie modely, čo dokladá aj jej priemer o veľkosti 30 centimetrov. Okrem indukcie je vhodná pre použitie na elektrickom sporáku, rovnako ako na plyne.

Nechýba ani kvalitný antiadhézny povrch, ktorý eliminuje pripaľovanie, hoci sa v recenziách občas uvádza pripaľovaniu po okrajoch, čo môže byť nešvár aj v dôsledku celkového tvare panvice. Ten môže mať vplyv aj na horšie rozprestrenie tepla vplyvom malého dna. Hmotnosť je ľahko pod kilogram.

Vďaka možnosti umývanie v umývačke je ľahká tiež jej údržba. Zaujme aj rukoväť. Tá je síce vyrobená z plastu, ale v úprave, ktorá pri použití nepáli. Vďaka svojmu tvaru sa tiež veľmi dobre drží a pri práci nevykluzuje. Súčasťou panvice nie je pokrievka a celkovo patrí do lacnejšieho spektra.

Priemer 30 cm, kvalitná oceľ, pre veľké množstvo surovín
Rozprestrenie tepla vplyvom menšieho dna

Staub Wok

Staub Wok recenzie a test

Liatinová panvica Wok Staub je vyrobená zo smaltovanej liatiny. Vďaka tomu sa dokáže pýšiť ako dlhou životnosťou, tak i odolnosťou. Má tiež veľmi dobré vlastnosti, pokiaľ ide o odvádzanie tepla. Je odolná voči korózii a zaujme aj svojim vzhľadom. Táto panvica patrí s priemerom 30 centimetrov medzi väčšie modely na trhu. Priemer dna má hodnotu 15,5 centimetrov.

Celkový objem panvice je 4,4 litrov. Táto panvica Wok je s pokrievkou, ktorá zvyšuje všestrannosť použitia. Bez pokrievky je jej výška 8,5 centimetrov. S jej použitím je tento rozmer presne 12 centimetrov.

Vzhľadom k materiálu je potrebné počítať s vyššou hmotnosťou, ktorá je 5,2 kilogramov. Nechýba istota všestrannosti, kedy je použiteľná na akomkoľvek variči a tiež v rúre. Rovnako je možné jej umývanie v klasickej umývačke riadu.

Smaltovaná liatina, odolnosť, s pokrievkou
Pomerne ťažká, vyššia cena

Lamart LT1094

Lamart LT1094 recenzie a test

Panvica Wok Lamart LT1094 je vyrobená z kvalitného hliníka, ktorý sa podpisuje na odolnosti, ale aj prijateľné váhe. Zaujme vnútorný povrch nesúci označenie Marble, vďaka ktorému je dno nielen odolné proti oteru, ale tiež bráni prípadnému pripaľovaniu. Materiál je naviac nezávadný, pretože neobsahuje PTFE, rovnako ako PFOA.

Priemer tejto panvice je klasický s hodnotou 28 centimetrov. Jej celková výška je 7,2 centimetrov a pokrievka nie je jej súčasťou. Hmotnosť, ktorú aj vďaka hliníkovému prevedení disponuje, má hodnotu 1,2 kilogramov. Aj vďaka tomu sa s ňou ľahko pracuje.

Určená je ako na plyn a elektrinu, tak aj na indukciu. Nechýba kvalitne spracovaná rukoväť, ktorá zaistí bezproblémový úchop aj prácu počas varenia. Samozrejmé je jednoduché čistenie a tiež údržba. Výhodou je aj jej nízka cena, vďaka ktorej patrí medzi najlacnejšie wok panvice na trhu.

Lacná wok panvica, nepriľnavý povrch, jednoduchá údržba
Trochu vyššia hmotnosť

Kela WOK

Kela WOK recenzie a test

Liatinová panvica Wok s pokrievkou Kela je dobrou voľbou pre toho, kto hľadá všestrannosť pri príprave, čo práve pokrievka môže ponúknuť. Ďalej však panvica zaujme aj svojou veľkosťou. Jej priemer je celých 36 centimetrov. Priemer dna má hodnotu 15,5 centimetrov. Určená je ako na elektrinu a plyn, tak nie je problémom ani použitie na indukčnom sporáku.

Vnútornej i vonkajší povrch panvice je liatinový, čo znamená tiež vysokú kvalitu alebo držanie tepla. Ďalej je možné použitie v rúre až do 180 °C. Vplyvom materiálu je potrebné počítať s vyššou hmotnosťou, ktorá je v tomto prípade 4,612 kilogramov.

Okrem pokrievky sú v balení tiež prútiky, pinzeta a rošt, čo rozširuje možnosti využitia v kuchyni. Nedisponuje raz, ale má hneď 2 rukoväte na oboch stranách, vďaka čomu sa jednoduchšie prenáša prázdna, ale aj plná.

Vrátane pokrievky, kvalitná liatina, príslušenstvo
Veľká váha

Tescoma GrandCHEF

Tescoma GrandCHEF recenzie a test

Oceľová panvica Wok Tescoma GrandCHEF má kvalitné indukčné dno starajúci sa o dobrý rozvod tepla. Okrem indukcie je určená aj na plynové, alebo elektrické sporáky. Pre svoju konštrukciu sa však hodí aj k tomu, že ju možno používať v rúre, čo zvyšuje možnosti prípravy jedál. Jej rozmery sú s priemerom 28 centimetrov klasikou.

Kladom je tiež kvalita prevedenia, čo potvrdzuje záruka v dĺžke 5 rokov. Samozrejmosťou je aj jednoduchá údržba, ktorá je spojená s možnosťou použitia v umývačke riadu. Nechýba unikátny transparentné povrchová úprava, vďaka ktorej panvicu nijako nemení svoj vzhľad.

Zaujme tiež kvalitná nerezová rukoväť, ktorá je tepelne izolovaná a ponúkne dobrý úchop, a to aj plné panvice. Tú vďaka 2 kovovým kvalitným nitom bez problémov udrží. Model zaujme aj svojim dizajnom s nádychom hliníka.

Aj do rúry, kvalitná rukoväť, cena/výkon
Nič zásadné sme nenašli

Ako vybrať panvicu wok

Panvica Wok nemusí byť nutne určená len na prípravu ázijských pokrmov, pretože v kuchyni nájde aj celý rad ďalších možných použití. Podľa čoho panvicu vybrať?

Rozmery

Prvé, čo rozhoduje, je rozhodne veľkosť, konkrétne priemer. Klasické varianty tohto riadu majú priemer o veľkosti 28 centimetrov, poprípade 30 centimetrov. Možno sa ale stretnúť aj s variantmi väčšími, napríklad 35 centimetrov, ktoré však využijú skôr profesionálni kuchári alebo početnej domácnosti. Veľkosť by mala zodpovedať obvyklému počtu porcií.

Materiál povrchu a rukoväte

Materiál panvice Wok má vplyv na odolnosť, priľnavosť povrchu, množstvo použitého tuku aj samotnú dĺžku prípravy jedla. Okrem toho, že by mal byť kvalitný, nemal by byť tiež zdravotne závadný, aby sa z neho počas zahrievania nevylučovali akékoľvek toxíny a ďalšie nežiaduce látky.

Vnútorný povrch by mal byť nepriľnavý, vďaka čomu je eliminované nežiadúce pripaľovanie, a tým aj spálenie jedla. Tiež je na mieste vyberať podľa odolnosti vnútornej povrchovej úpravy, a to s ohľadom na elimináciu rizika poškriabaniu. Možno tak miešať jedlo aj kovovým riadom, bez rizika znehodnotenia vnútorného povrchu.

Najčastejším je hliníková panvica Wok s vysokou vodivosťou tepla a nízkou váhou. Často tiež narazíte na hliníkové jadro s granitovým, mramorovým či teflónovým povrchom s vplyvom na nepriľnavosť a zachovanie vitamínov a minerálov v jedle.

Liatinová panvica Wok je nenáročná na údržbu a vďaka dobrej tepelnej vodivosti je vhodná napríklad pre rýchle orestovaní mäsa. Na druhú stranu je výrazne ťažšia ako panvice z iných materiálov. Obľúbená je tiež keramická panvica Wok, ktorá je optimálna pre zdravú a pomalú prípravu jedla.

Rukoväť je zvyčajne plastová, ale môžete naraziť aj na drevenú alebo kovovú s protišmykovou povrchovou úpravou. Okrem materiálu je dobré hľadieť aj na dobrú ergonómiu, aby sa vám s panvou dobre pracovalo.

Druh ohrevu

Niektoré panvice Wok môžu byť vhodné aj do klasickej rúry, a to na zapekanie, alebo udržanie jedla dlhší čas pri dostatočnej teplote. Čo sa týka sporáku, respektíve varnej dosky, tak elektrické a plynové si poradí so všetkými materiálmi. Plynová platnička by potom mala mať ideálne dvojitý či trojitý plameň.

Vzhľadom k rastúcej obľube indukčného varenia je potreba dať pozor na to, aby bola panvica Wok na indukciu prispôsobená, teda aby mala elektromagnetické indukčné dno. Na panvici môže byť grafický symbol, prípadne ju možno otestovať priložením magnetu na dno panvice.

Hmotnosť

Tú ovplyvňuje ako použitý materiál, tak veľkosť panvice. Všeobecne platí, že čím je panvica ľahší, tým sa s ňou lepšie manipuluje. Či už ide o jej ukladanie, alebo prehadzovania jedla. Priemer je zhruba okolo 1 kilogramu, pričom liatinová panvica je podstatne ťažšia. Jej váha môže byť v rozmedzí 4 – 5 kilogramov. Tu už je manipulácia podstatne komplikovanejšia.

Príslušenstvo

Vo väčšine prípadov je panvica Wok predávaná samostatne. Niektorí výrobcovia však ponúkajú aj panvicu Wok s pokrievkou, čo rozširuje možnosti jej vyžitia pri príprave jedál. U niektorých modelov je v rámci príslušenstva k dispozícii napríklad špeciálne rošt na zavesenie na prípravu v pare, rovnako ako sa môže jednať o kuchársku pinzetu, alebo i palice. Vďaka tomu je možné výrazne zvýšiť celkovú autenticitu, ktorá je s prípravou spojená.

4.6/5 - (37 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.