Domácnosť,

Osobné váhy: test, recenzie | Najlepšie inteligentné ai.

Osobná váha je dôležitým pomocníkom pre všetkých, ktorí si chcú, alebo potrebujú, strážiť svoju telesnú hmotnosť. Stačí sa na ňu postaviť a behom chvíle sa zobrazí presná hodnota. Praktické využitie nájde pri chudnutí, ale aj pri následnom strážení priberaniu. Diagnostická osobná váha je takisto obvyklou súčasťou výbavy športovcov.

Základné rozlíšenie je na mechanické a digitálne osobné váhy. Prvý typ sa vyznačuje nízkou obstarávacou cenou a menšou presnosťou merania, zatiaľ čo druhý typ nemusí zobrazovať iba hmotnosť ako takú. Inteligentná osobná váha vie zmerať napríklad aj množstvo vody v tele, množstvo tuku, alebo svalov. Vďaka tomu sú výsledky váženia oveľa presnejšie a máte konkrétny prehľad o skladbe svojho tela.

Kvalitná osobná váha by tak nemala len presne vážiť, ale tiež podať ďalšie dôležité informácie o vašom tele. Mali by ste myslieť na maximálnu nosnosť a v prípade inteligentné osobné váhy aj počet ľudí, ktorým dokáže sledovať telesné údaje. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie osobné váhy a ich recenzie.

Najlepšie osobné váhy – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších osobných váh z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 AEG PW 5653BKGallet Trézlidé PEP 817ETA Kate 4780 90000Garmin IndexSoehnle StandardLeifheit EXACTA DeluxeXiaomi Mi Smart ScaleETA Judy 5780 90000AEG PW 5644 WHLeifheit BB Comfort Select
Presnosť váženia100 g100 g100 g100 g1000 g100 g50 g100 g100 g100 g
Typ batérieAAAAAAAAAAA-CR2032AAAAAAAAAAA
Počet batérií4234-24226
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 osobných váh

AEG PW 5653BK

AEG PW 5653BK recenzie a test

Inteligentná osobná váha AEG PW 5653BK má veľmi vydarený dizajn, ktorý kombinuje čiernu farbu a nerez. Kombinuje tiež zaujímavé materiály, kedy okrem spomínaného nerezu nechýba tiež bezpečnostné sklo. Určená je pre široké spektrum ľudí, keďže jej maximálna nosnosť je 150 kilogramov. Zaujme rýchlosťou merania, rovnako ako presnosťou. Hodnoty zobrazuje digitálny displej a vážiť je možné v kilogramoch aj v librách.

Unikátom je prepojenie váhy s aplikáciou v smartfóne, kde sa hodnoty ukladajú a analyzujú ako v podobe hmotnosti, tak v podobe telesného tuku, vody, svalovej hmoty a kostí. Ďalej sa tu zobrazujú informácie o spotrebe kalórií a tiež výpočet hodnoty BMI.

LCD display je veľmi dobre čitateľný a nechýba ani integrovaná pamäť váhy, ktorá je určená až pre 8 osôb. O zdroj energie sa starajú 4 AAA batérie a ich životnosť predlžuje funkcia automatického vypnutia. Hmotnosť váhy je relatívne nízka a robí len 1,8 kg.

Mobilná aplikácia, pamäť pre 8 osôb, vyššia nosnosť
Dodávaná bez batérií

Gallet Trézlidé PEP 817

Gallet Trézlidé PEP 817 recenzie a test

Diagnostická osobná váha Gallet Trézlidé PEP 817 dokáže človeka nielen zvážiť a ukázať tak jeho hmotnosť, dokáže tiež ale ukázať množstvo tuku v jeho tele, množstvo svalovej hmoty, alebo celkovú hmotnosť kostí. Na základe zistených údajov odporučí aj optimálny príjem kalórií. Má tiež pamäť na posledný váženie, čo sa hodí pri sledovaní postupe chudnutí.

Váha je vhodná pre každého až do hmotnosti 150 kilogramov, čo je jej maximálna nosnosť. Zaujme tiež presným vážením, a to na 100 gramov. Hodnota sa zobrazuje na dostatočne veľkom a prehľadnom LCD displeji s bielym podsvietením.

S použitím všetkých členov domácnosti nie je problém, pretože si dokáže zapamätať až 10 osôb. Tiež poteší jej automatické funkcie – váha sa zapne nárastom a vypne sa po 30 sekundách nečinnosti. O zdroj energie sa starajú 2 kusy AAA batérií.

Pamäť pre 10 osôb, rad dodatočných informácií, automatické vypnutie a zapnutie
Nedá sa prepojiť s mobilným telefónom

ETA Kate 4780 90000

ETA Kate 4780 90000 recenzie a test

Digitálna osobná váha ETA Kate 4780 90000 má veľmi vydarený čierny dizajn, ktorému dominuje moderná sklenená plocha. Zaujme možnú použiteľnosťou až 10 osôb, pre ktoré má pripravenú vlastnú pamäť. Okrem váženia hmotnosti dokáže ponúknuť aj telesnú analýzu a výpočet BMI. Na základe toho odporučí maximálny príjem kalórií pre držanie ideálnej váhy.

Nameraná váha má presnosť 100 gramov a zobrazí sa na výraznom LCD displeji s modrými číslicami. Potešujúce je maximálna nosnosť, ktorá je až 180 kilogramov. Váha ďalej dokáže spočítať aj množstvo tuku, vody, rovnako ako svalov a hmotnosť kostí.

Medzi príjemné funkcie patrí automatické zapnutie pri zaťažení, alebo automatické vypnutie počas nečinnosti. Nechýba moderné a jednoduché dotykové ovládanie pre nastavenie parametrov, ktorých je celkom 5. Kvalitu potvrdzuje záruka v dĺžke 3 roky.

Dotykové ovládanie, nosnosť 180 kg, moderný vzhľad
Bez prepojenia s mobilom

Garmin Index

Garmin Index recenzie a test

Smart osobná váha Garmin Index zaujme hlavne zručností zdieľať všetky namerané dáta prostredníctvom Garmin Connect alebo Garmin Connect Mobile. Osobná váha disponuje veľkou pamäťou až pre 16 rôznych užívateľov. Unikátom je aj jej kompatibilita s rôznymi šport testery a fitnes náramky. Ďalší z moderných funkcií je tiež prítomnosť Wi-Fi modulu, nechýba ani BLE alebo ANT +.

Okrem samozrejmého váženie hmotnosti ponúkne aj hodnoty pre množstvo tuku v tele, podiel vody, hmotnosť svalov a kostí, alebo výpočet hodnoty BMI. Samozrejmá je tiež jej vysoká presnosť a poteší aj vydarený dizajn v bielej farbe, s výraznejším čiernym displejom.

Funkčnosť zaisťujú 4 AA batérie, ktoré sú schopné dodávať energiu po veľmi dlhú dobu. Vážení môže prebiehať aj u jedincov s váhou až 180 kilogramov. Hmotnosť samotnej váhy je trochu vyššia a činí 2,8 kilogramu.

Prepojenie s radom zariadení, vysoká nosnosť, Wi-Fi
Vyššia cena

Soehnle Standard

Soehnle Standard recenzie a test

Mechanická osobná váha Soehnle Standard je vhodná pre toho, kto hľadá predovšetkým jednoduchosť a vystačí si iba s meraním hmotnosti. Aj napriek jednoduchosť prevedenie toho však dokáže ponúknuť relatívne dosť, napríklad prevedenie, ktoré v sebe kombinuje ako plastové materiály, tak kvalitný kovové prvky.

Vážení prebieha mechanickú formou, a to tak, že ručička ukazuje na ciferníku váhy vašej presnú hmotnosť. Nie je nutné nastavovať akékoľvek prvotné hodnoty, alebo nastavovať pri vážení rôzne osoby, skrátka si len postavíte a vážite sa. Presnosť váženia je vzhľadom ku konštrukcii vyhovujúce, a to na 1 000 gramov.

Nosnosť váhy je pre väčšinu optimálna a činí 130 kilogramov. Vďaka svojmu prevedeniu nevyžaduje batérie a tak je využiteľná kedykoľvek, bez rizika vybitia. Jej hmotnosť činí rovné 2 kilogramy a kvalitu prevedenia podtrhuje výrobcu rozšírenou zárukou na tri roky.

Jednoduché prevedenie, prevádzka bez batérií, dobrá nosnosť
Nižšia presnosť

Leifheit EXACTA Deluxe

Leifheit EXACTA Deluxe recenzie a test

Osobná váha s meraním tuku Leifheit EXACTA Deluxe je ideálnym pomocníkom pre všetkých, ktorí chcú zistiť konkrétne hodnoty o svojom tele. Teda údaje, ako je váha, množstvo vody, hmotnosť svalov a samozrejme aj množstvo tukových zásob. Nie je určená len pre jednu osobu, keďže do jej pamäti sa zmestí až 12 rôznych osôb, ktoré si pred vážením zvolí svoj profil.

Nosnosť je veľmi dobrá, činí 180 kilogramov a nechýba ani bezpečnostné funkcie upozorňujúce na preťaženie. LCD displej okrem nameraných hodnôt zobrazuje aj stav batérií, používané sú hneď 2 a to typu CR 2032, ktoré sa u iných modelov objavov málokedy.

Celistvý moderný dizajn podtrhuje unikátne bezpečnostné sklo a celkovú kvalitu potvrdzuje 3 ročná záruka. Poteší aj vysoká presnosť váženia, ktoré je v odchýlke iba 100 gramov. Samotná hmotnosť váhy je bežná – má 1,8 kilogramu.

Nosnosť, doplnková merania, pamäť pre 12 osôb
Nemá Smart funkcie

Xiaomi Mi Smart Scale

Xiaomi Mi Smart Scale recenzie a test

Inteligentná osobná váha Xiaomi Mi Smart Scale zaujme primárne svojou unikátnou presnosťou, ktorá je pri vážení iba 50 gramov. Ďalším kladom je jej maximálna nosnosť, ktorá má hodnotu 150 kilogramov. Inovatívny je takzvaný G-senzor z mangové ocele, ktorý dokáže detekovať aj tie najmenšie zmeny v hmotnosti. Tiež využíva 3 rôzne algoritmy pre maximálnu presnosť dát.

Okrem hmotnosti namerané v kilogramoch, alebo librách, dokáže zmerať aj hodnoty tuku a tiež svalov. Dáta sú pomocou Bluetooth prenášané priamo do aplikácie MiFit, ktorá je dostupná na zariadenia s operačným systémom minimálne Android 4.4 a iOS 7.0.

Páči sa nám tiež štýlový dizajn s LED displejom, ktorý je skrytý a rozsvieti sa až pri vážení. Použité na neho bolo celkovo 161 diód. O prevádzku sa starajú 4 klasické tužkové batérie, ktoré majú označenie AA. Váha zaujme i pamätí, do ktorej možno uložiť až 16 osôb.

Štýlový dizajn, presnosť merania, export dát do aplikácie
Vyššia cena

ETA Judy 5780 90000

ETA Judy 5780 90000 recenzie a test

Osobná váha ETA Judy 5780 90000 má veľmi štýlový vzhľad s povrchom s imitáciou kože. Tá zaujme aj praktickosťou v podobe jednoduchej údržby. Má tiež systém automatického vypnutia i zapnutia, pre čo najvyššiu úsporu energie v batériách. Jej všestrannosť jasne potvrdzuje aj nosnosť, ktorá je 180 kilogramov. Napájanie je riešené veľmi jednoducho a to pomocou dvoch AAA batérií. Nechýba notifikácia, ktorá upozorní na ich vybitia.

Zobrazenie hodnoty váženie prebieha prostredníctvom veľkého LCD displeja, ktorý je ľahko čitateľný. Hodnoty možno zobrazovať ako v kilogramoch, tak aj v librách. Displej sa aktivuje sám pri zaťažení váhy.

Presnosť je veľmi dobrá a maximálna odchýlka činí 100 gramov. Poteší tiež automatické nulovanie pre možnosť opätovného použitia. Jednoduchý prenos a manipuláciu tiež podporuje fakt, že táto váha váži len 1 kilogram.

Nosnosť, presnosť merania, nízka hmotnosť váhy
Iba váži

AEG PW 5644 WH

AEG PW 5644 WH recenzie a test

Osobná váha s meraním svalov a vody AEG PW 5644 WH je skvelým pomocníkom, ako zistiť detailné hodnoty o svojom tele. Okrem spomínaných informácií ponúkne aj štandardne celkovú hmotnosť, rovnako ako hodnoty tuku a tiež hmotnosť kostí. Na základe toho, vďaka zadaným dátam, vie spočítať BMI index a hodnú BRM, ktorá udáva doporučený výdaj kalórií.

Nie je určená len pre jednu osobu, do jej pamäti sa vojde až 10 osôb. Zaujme dizajnom aj prevedením, má rozmery 30 x 30 centimetrov a jej doska je mliečnej farby, vyrobená z bezpečnostného skla. Súčasťou konštrukcie je veľký a dobre čitateľný LCD displej.

Hmotnosť dokáže merať v kilogramoch, rovnako tak ako v librách. Jej nosnosť je dobrých 180 kilogramov. Kladom je aj presnosť váženia, ktorá má odchýlku maximálne 100 gramov. K jej fungovanie slúži 2 AAA batérie a na ich vybíjanie upozorňuje praktický indikátor.

Meranie rôznych dát, výpočet BMI a BRM, presnosť váženia
Len pre 10 ľudí

Leifheit BB Comfort Select

Leifheit BB Comfort Select recenzie a test

Osobná váha Leifheit BB Comfort Select vyzerá skvele a to vďaka kombinácii čierneho dizajnu s nerezovým prevedením. Jej ďalšou prednosťou je prítomnosť radu pokročilých funkcií. Vie nielen vážiť, ale dokáže tiež zistiť množstvo vody v tele, alebo hodnoty tuku. Tieto informácie nezobrazí len na displeji, ale v spojení s moderným program možno dané dáta vyhodnocovať a ukladať tiež v počítači.

LCD displej sa nenachádza na váhe. Je prenosný, bezdrôtový a ukazuje všetky namerané hodnoty priamo v ruke používateľa. Váha nie je určená len pre 1 osobu, má integrovanú pamäť, do ktorej je možné uložiť celkom až 8 osôb.

Maximálna hmotnosť váženej osoby činí 150 kilogramov. Presnosť váhy je dobrá, udávaná hodnota odchýlky je 100 gramov. Kvalitu prevedenie podčiarkuje záruka v dĺžke 3 roky a napájanie je riešené pomocou 3 AAA batérií.

Bezdrôtový displej, vyhodnotenie v PC, záruka 3 roky
Len pre 8 osôb

Ako vybrať osobnú váhu

Osobná váha už dávno nie je len produkt, pomocou ktorého je možné zistiť konkrétnu hmotnosť danej osoby. Pri jej výbere je možné zohľadniť niekoľko ďalších parametrov, od ktorých sa odvíja konkrétny typ danej váhy.

Digitálna osobná váha

Prevedenie, ktoré možno považovať za moderné a bežné, určené pre menej náročných zákazníkov. Digitálna osobná váha disponuje predovšetkým displejom, na ktorom zobrazuje namerané hodnoty. Tie sú spojené s vysokou mierou presnosti. Okrem hmotnosti môžu niektoré váhy zistiť a zobraziť hodnoty, ako je množstvo svalovej hmoty, množstvo tuku, množstvo vody, alebo váhu kostí. Všetky informácie sú zobrazené na spomínanom displeji.

Inteligentná diagnostická osobná váha

Tento druh váhy vychádza z najprepracovanejších typov digitálnych osobných váh. V tomto prípade možno okrem hmotnosti zistiť aj váhu kostí, svalov, vody alebo tuku. Niektoré ponúknu aj výpočet BMI a BRM. Ich hlavnou prednosťou je funkcia, kedy smart osobné váha dokáže danej hodnoty nielen zobraziť na displeji, ale možno ich bezdrôtovo prenášať do mobilnej aplikácie. Tu sa ukladajú, vyhodnocujú a poskytujú štatistické dáta.

Mechanická osobná váha

Najjednoduchšie riešenie, založené na mechanickom ukazovateli hmotnosti. Mechanická osobná váha zobrazuje výhradne iba hmotnosť. Jej presnosť nie je úplne najvyššie, na druhú stranu vedia fungovať úplne bez napájania, teda bez použitia batérií. Z daných prevedenie je najlacnejší.

Nosnosť

Priemernému jedinci by mali súčasné modely plne vyhovovať. Ak niekto váži viac, mal by myslieť na to, akú má osobná váha nosnosť. Modely s najnižšou nosnosťou majú limit okolo 130 kilogramov, na trhu sú však aj také, ktoré majú nosnosť 150, ale aj 180 kilogramov. Také by už mali vyhovovať každému.

Použiteľnosť pre viac osôb

Kvalitná digitálna osobná váha, ktorá zisťuje aj ďalšie dodatočné informácie, nemusí byť používaná iba jednou jedinou osobou. Do pamäte je možné uložiť osôb viac. Jednoduchšie modely ponúknu kapacitu pre 6 osôb, čo by malo plne stačiť aj bežné rodine. U tých najlepších nie je problém predvoliť 15 aj viac osôb.

Napájanie

Týka sa tých, kde je prítomný displej zobrazujúci hodnoty. Osobná váha je najčastejšie napájaná batériami. U väčšiny modelov sa používajú 2 až 4 AAA batérie. Sú však aj také typy váh, kde sa používajú klasické tužkové batérie AA. Stretnúť sa tiež môžete s batériami s označením CR, čo sú placaté batérie.

Presnosť váženia

Digitálna osobná váha je na tom v tomto parametri značne lepšie ako tá mechanická. Väčšina modelov ponúkne presnosť okolo 100 g, čo je úplne dostatočná hodnota. Sú však aj modely, u ktorých odchýlka klesá na 50 gramov. Takéto váhy sú vhodné pre tých, ktorí potrebujú tie najpresnejšie hodnoty, napríklad športovci. Mechanická osobná váha má presnosť nižšia, pretože môže byť pomocou ručičky hmotnosť zle odhadnutá, rovnako ako preto, že mechanizmus meranie nie je skrátka najlepší. Pri mechanickej váhy býva odchýlka okolo 1 000 gramov.

4.5/5 - (10 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.