Domácnosť,

Elektrické olejové radiátory: Recenzie 10 najlepších

Elektrický olejový radiátor má oproti klasickým radiátorom tú výhodu, že ho nie je nutné napájať na rozvody tepla, respektíve teplej vody, a možno ho ľahko prenášať medzi miestnosťami. Aj cez to, že ide o typ priamotopu, má v porovnaní s ďalšími typmi najefektívnejší prevádzku z hľadiska spotreby energie. Vytvára príjemnú mikroklímu, je takmer bezúdržbový a má dlhú životnosť.

Olejový priamotop možno využiť ako na občasné prikurovanie, tak na plnohodnotné vykurovanie. Podľa vykurovacieho výkonu olejového radiátora vykúrite miestnosť medzi 20 a 60 m3. Vnútri telesa je silikónový olej, ktorý má veľkú akumulačnú schopnosť, rýchlo sa nahreje (približne do 15 minút) a dlhšie chladne, teda dodáva teplo aj po vypnutí vďaka tepelnej zotrvačnosti.

Zohľadniť by ste mali nielen tepelný výkon a príkon, počet rebier a stupňov výkonu, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či je s ventilátorom alebo bez, prípadne či má termostat funkciu proti zamrznutiu. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber obsahujúce najlepšie olejové radiátory a ich recenzie.

Najlepšie elektrické olejové radiátory – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších elektrických olejových radiátorov z testov a hodnotenia pre rok 2022.


Porovnanie parametrov

 DeLonghi TRD 40820 EConcept RO 3211Rowenta BU2620F0AEG RA 5589DeLonghi KH770925VArdes 472 (B)SENCOR SOH 3211WHConcept RO 3207Sencor SOH 2107BKDeLonghi TRRS0715
Ochrana proti prehriatiuÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno
Počet stupňov výkonu3333333313
Hmotnosť14,89 kg12,9 kg10,2 kg15,5 kg15,48 kg11,59 kg12,3 kg-3,7 kg9,9 kg
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 olejových radiátorov

DeLonghi TRD 40820 E

DeLonghi TRD 40820 E recenzie a test

Olejový radiátor DeLonghi TRD 40820 E má nielen zaujímavú čiernu farbu, ale aj množstvo iných podarených konštrukčných prvkov. Sem sa radí napríklad počet rebier, ktorých je dohromady 8. Radiátor má pochopiteľne aj svoj vlastný termostat, ktorý umožní 3 stupne nastavenia konkrétneho výkonu.

Vďaka zväčšeným rebrám je zabezpečené lepšie prúdenie vzduchu, ktoré je spojené aj s využitím komínového efektu. To sa podpisuje na zlepšenie vlastností až o 25 percent. Nechýba tiež praktický LED panel, ktorý uľahčí ovládanie, rovnako ako zobrazenie aktuálneho nastavenia.

Model je určený do akéhokoľvek interiéru, až do veľkosti 60 metrov kubických vykurovaného priestoru. Jeho hodnota príkonu je 2 000 W. Ponúkne aj možnosť nastavenia časovača, alebo unikátnu ECO funkciu. Vďaka nej je možné za rok usporiť približne 7 percent elektrickej energie.

Zväčšená rebrá, ECO režim, LED panel
Pri pripojení do zásuvky na nočný prúd sa automaticky nezopne

Concept RO 3211

Concept RO 3211 recenzie a test

Elektrický olejový radiátor Concept RO 3211 má neutrálne šedé prevedenie a väčšiu veľkosť, pretože je zložený z 11 rebier. Jeho maximálna hodnota príkonu činí 2 300 W. Výkon však možné regulovať a využiť tak aj hodnoty nižšie, a to konkrétne 1 300 W, prípadne 1 000 W. Nastavenie prebieha pomocou integrovaného termostatu.

Nechýba bezpečnostné funkcie. Sem sa radia nielen poistka proti prehriatiu, ale aj integrovaná ochrana proti zamrznutiu. Jeho hmotnosť je 12,9 kilogramov. Vďaka kolieskam a madlu je však zabezpečená celkom bezproblémová mobilita. Rozmery tohto modelu sú 51 x 28 x 64 cm.

Dĺžka prívodného kábla je 170 centimetrov, vďaka čomu nie je problémom ľubovoľné umiestnenie. Kábel má aj praktické miesto. Zapínanie je riešené pomocou jednoduchého ovládača, ktorý je vybavený svetelnou kontrolkou, ktorá signalizuje prevádzku.

Cena/výkon, 11 rebier, bezpečnostné funkcie
Nemá displej

Rowenta BU2620F0

Rowenta BU2620F0 recenzie a test

Olejový priamotop Rowenta BU2620F0 má zaujímavú konštrukciu, ktorá zaujme nielen tým, že využíva celkom 11 rebier. Zaujme tiež tým, že majú zaoblené hrany, čo lepšie vyzerá, ale aj zvyšuje bezpečnosť. Nechýba ani integrovaný termostat s otočným regulátorom. Práve vďaka nemu je možné zvoliť jeden z 3 výkonnostných stupňov. Maximálna hodnota príkonu je 2000 W.

Prevedenie je riešené v šedej, neutrálnej farbe. Zaujme nižšia hmotnosť, ktorá je len 10,2 kilogramov. Na mobilite sa pozitívne podpisujú aj 4 integrovaná kolieska. Model je aj napriek vyššej príkon určený primárne pre miestnosti s podlahovou plochou okolo 25 štvorcových metrov.

Dĺžka napájacieho kábla je 1,8 metra a výška radiátora dosahuje 64 centimetrov. Má pomerne nízku hlučnosť 35 dB a samozrejmosťou sú ochranné prvky. Jedna ochrana stráži prehriatiu a druhá má na starosti možné prevrátenie. Poteší tiež integrované madlo a bezúdržbové prevedenie bez nutnosti výmeny oleja.

Nižšia hmotnosť 10,2 kg, 360° otočné kolieska a madlo, úsporný ECO režim a dvojaký ochrana
Nízka doporučená plocha miestnosti napriek vyššiemu príkonu

AEG RA 5589

AEG RA 5589 recenzie a test

Olejový radiátor AEG RA 5589 môže byť pomocníkom ako pri dlhodobom vykurovaní, tak aj vo chvíli, keď je potrebné len prikurovať. Atraktívna je aj svojím moderným prevedením, ktoré podporuje čierna farba. Zaujme aj jeho veľkosť, ktorá sa podpisuje na výkone. Je zložený s celkom 11 rebier. Hodnota jeho maximálneho príkonu je dobrých 2 500 W.

Prevádzku možno pomocou termostatu regulovať a nastaviť jeden z celkom 3 výkonnostných stupňov. Vďaka bezpečnostným funkciám sa netreba báť problémov. V prípade zapnutia má ochranu proti prehriatiu. Keď nie je používaný, zaujme tu ochrana proti zamrznutiu.

Hmotnosť tohto modelu je 15,5 kilogramov. Vďaka prehľadnému LED displeju a tiež tlačidlám možno radiátor ľahko nastaviť, rovnako ako je možné kontrolovať aj aktuálne hodnoty. V prípade potreby je možná manipulácia vďaka kolieskam a praktickému úchytu.

Hodnota príkonu, LCD displej
Horšie spracovanie časovača

DeLonghi KH770925V

DeLonghi KH770925V recenzie a test

Olejový radiátor s ventilátorom DeLonghi KH770925V je skvelou voľbou pre každého, kto potrebuje ohriať miestnosť o veľkosti podlahová plochy okolo 60 metrov štvorcových. Vplyv na to má aj hodnota príkonu, ktorá činí až 2 500 W. Ten možno však regulovať, a znížiť aj na 1 000 W. U ventilátora je potrebné počítať s tým, že ide o kombináciu olejového radiátora a konvektora – má totiž vlastné špirálu.

Konštrukcia má klasické biele prevedenie a z hľadiska počtu rebier ich je použité celkom 9. Pri výrobe sa myslelo aj na maximálnu bezpečnosť. Vďaka tomu nechýba dvojica prvkov. Prvým z nich je ochrana proti zamrznutiu. Druhým je samozrejmá ochrana proti prehriatiu.

Unikátom ventilátora len tiež to, že môže byť aktivovaný úplne samostatne. Hmotnosť daného radiátora je vyššia, a to 15,48 kilogramov. Manipuláciu však dokážu uľahčiť inovatívne skladacie kolieska. Nechýba ani praktický predný priestor pre umiestnenie kábla.

Ventilátor, skladacie kolieska, vykurovací výkon
Riešenie ventilátora neposilňuje samotnú účinnosť radiátora

Ardes 472

Ardes 472 (B) recenzie a test

Elektrický olejový ventilátor Ardes 472 je zložený s celkom 9 rebier a ponúkne maximálnu hodnotu príkonu o veľkosti 2 000 W. Ďalej nechýba možnosť regulovať výkon pomocou zabudovaného termostatu. Okrem chodu naplno sú k dispozícii aj stupňa 800 W a ďalej 1 200 W.

Jeho konštrukcia zaujme tiež celkom 4 kolieskami, ktoré sú určené pre ľahkú manipuláciu. Váha tohto modelu je 11,59 kilogramov. Pri vývoji bolo myslené aj na bezpečnosť. Má priestorový termostat, ktorý disponuje funkciou proti zamrznutiu.

Vďaka špeciálnej termickým otvorom je zase zaistená výrazne väčšia efektivita pri vykurovaní miestnosti. Má tiež praktické držadlo, ktoré uľahčia prevoz. Má neutrálnu a štandardnú bielu farbu. Využiteľný je v rôznych nehnuteľnostiach, kde je potrebné prikurovať alebo vykurovať pomocou elektriny.

Dobrá výhrevnosť, ľahká manipulácia
Bez displeja, kvalita návodu

SENCOR SOH 3211WH

SENCOR SOH 3211WH recenzie a test

Olejový priamotop SENCOR SOH 3211WH zaujme svojim dobrým pomerom obstarávacej ceny k výkonu. Má vyšší príkon 2300 Wattov a 11 vykurovacích článkov, respektíve 11 rebier. Vďaka tomuto vyššiemu počtu je vhodný aj do väčších miestností, z popisu výrobcu sa však odporúčaný priestor nedozvieme. K dispozícii sú tri možné nastavenia teploty s výkonom 1000 W, 1300 W a plným výkonom 2300 Wattov.

Má dvojitú ochranu, jedna stráži prehriatiu zariadenia a druhá bezpečnostná funkcie zariadenia včas vypne v prípade prevrátenia. Okrem toho má tiež funkciu proti zamrznutiu a samozrejmosťou je jeho bezúdržbová prevádzka, kedy nie je po celú dobu životnosti potrebné meniť olej. Výrobca ho opisuje ako bezhlučný a preto je vhodný aj do spální.

Je vybavený štyrmi pojazdovými kolieskami, madlom a priestorom pre navinutie napájacieho kábla. Vykurovacie články sú spolu spojené patentovanou technológiou, ktorá prináša vyššiu účinnosť a nižšiu teplotu vonkajších hrán. Jeho rozmery sú 642x524x285 milimetrov a váži 12,3 kg, čo je v porovnaní s konkurenčnými modelmi skôr nižšia hodnota.

Spoľahlivý a kvalitný radiátor, 11 rebier a vyšší príkon 2300 Wattov, patentovaná technológia konštrukcie
Bez informácie o odporúčanom priestore

Concept RO 3207

Concept RO 3207 recenzie a test

Olejový radiátor Concept RO 3207 je určený skôr do menších priestorov s podlahovou plochou okolo 20 metrov štvorcových. Tomu zodpovedá aj maximálny príkon 1 500 W. K dispozícii sú 3 stupne nastavenia výkonu, a tak možno využiť aj hodnotu 600 a ďalej 900 W.

Kladom je bezpečnosť. Má tepelnú poistku, ktorá ho v prípade akýchkoľvek problémov ihneď vypne. Tiež nechýba nemenej praktická integrovaná ochrana proti prípadnému zamrznutiu. Model nadchne neutrálne bielou farbou a menšími rozmermi, pretože má 7 rebier.

Vzhľadom k rozmerom zaujme aj nižšia váha, ktorá uľahčí manipuláciu. Tú podporí tiež integrovaná kolieska. Dĺžka kábla je štandardný a je 1,7 metrov. V konštrukcii sa našlo tiež miesto pre uchytenie a umiestnenie daného kábla.

Cena/výkon, regulácia výkonu
Absencia časovača

Sencor SOH 2107BK

Sencor SOH 2107BK recenzie a test

Elektrický olejový radiátor Sencor SOH 2107BK je veľmi kompaktný priamotop, ktorý nájde svoje uplatnenie v menších priestoroch, alebo vykurovaných priestoroch ako dodatočný zdroj tepla. Jeho menšia veľkosť aj výkonnosť ho predurčujú práve na tieto miesta a s tým je nutné dopredu počítať. Jeho príkon je 700 Wattov a vybavený je siedmimi výhrevnými telesami.

Vďaka malým rozmerom 312x140x391 a hmotnosti len 3,7 kilogramov je priamo predurčený k prenášaniu a častej manipulácii. Vybavený je pevným madlom a stabilným podstavcom, ktorému však chýba pojazdné kolieska. Napájací kábel má dĺžku 1,4 metra a pre väčšinu situácií bude postačovať. Konštrukcia má elegantné čierne prevedenie a je zhotovená z kvalitného kovu.

Má ľahko nastaviteľný termostat a o jeho behu sa dozviete pomocou svetelnej indikácie. Bezúdržbová prevádzka vás zbaví akýchkoľvek starostí, olej nie je po dobu jeho životnosti potrebné dopĺňať. Má bezhlučnú prevádzku a dobré akumulačné schopnosti po vypnutí. Prítomná je dvojstupňová ochrana, kedy pri dosiahnutí teploty elektroniky 100 ° C zariadenia dočasne vypne a pri 140 stupňoch Celzia radiátor vypne úplne.

Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť, elegantné čierne prevedenie
Skôr do malých priestorov

DeLonghi TRRS0715

DeLonghi TRRS0715 recenzie a test

Olejový radiátor DeLonghi TRRS0715 je pomocníkom ako pre vykurovanie, tak i prikurovanie. Ide o model, ktorý je vhodný do miestností s maximálnym objemom vykurovaného vzduchu okolo 45 metrov kubických. Radiátor zaujme tiež svojimi kompaktnými rozmermi, ale aj svojim podareným oblým dizajnom v šedej farbe.

Hodnota príkonu je 1 500 W a nechýba možnosť regulácie. A to v celkom 3 jednotlivých stupňoch. Zaujme systémom Real Energy, ktorý dokáže zvýšiť efektivitu. Ďalej má celkom 7 rebier, ktoré sú patentovaná a ponúkajú o 35 percent lepšiu distribúciu tepla.

Nechýba funkcia bezpečnostného termostatu, ktorý eliminuje prehrievanie, rovnako ako funkcia proti zamrznutiu. Hmotnosť je 9,9 kilogramov a jednoduchú manipuláciu zaistí už namontovaná kolieska. Kábel je možné ukryť do pripraveného priestoru.

Vylepšené rebrovanie, dobrý pomer príkon/objem miestnosti
Bez časovača (v drahšie verzii SE)

Ako vybrať olejový radiátor

Elektrický olejový radiátor je vhodné vybrať podľa niekoľkých kritérií, predovšetkým potom podľa toho, ako často a kde bude používaný.

Počet rebier

Prvá vec, na ktorú hľadieť, je počet rebier. Tie sa podpisujú nielen na tom, ako bude olejový radiátor veľký, ale aj na tom, ako dobre bude kúriť a ako výraznú ponúkne možnosť akumulácie. Medzi bežný štandard patrí najmenšie, ktoré majú 7 rebier, rovnako ako väčšie modely, ktoré ich majú približne 9, a tie najväčšie až 11.

Príkon a vykurovací výkon

Výkon súvisí so samotným vykurovaním. Je obvyklé, že hodnota príkonu korešponduje s počtom rebier. Medzi najmenej výkonné olejové priamotopy patria tie s príkonom okolo 1 500 W, ktoré vykúri miestnosť medzi 35 a 40 m3. Priemerné radiátory majú 2 000 W a schopnosťou vykúriť miestnosť o 50 m3 a medzi najvýkonnejšie tie, kde už hovoríme o hodnotách 2 500 W a vyšších, ktoré zaistí teplo v miestnostiach do 60 m3. Ide o hodnoty najvyššieho príkonu, ktorý môže byť v prípade potreby regulovateľný.

Termostat a možnosti nastavenia

Bežným štandardom je, že olejový radiátor ponúkne 3 stupne nastaviteľného výkonu, podľa aktuálnych potrieb. Tiež je vhodné myslieť na využitie termostatu, ktorým možno nastaviť požadovanú teplotu, a tak zabezpečiť automatické vykurovanie. Naraziť môžete tiež na olejový radiátor s ventilátorom, na ktorom možno nastaviť aj samotnú ventilačné funkciu.

Hmotnosť a mobilita

Keďže ide o mobilný kúrenie, je pri výbere vhodnej prihliadnuť tiež k hmotnosti. U najľahších olejových radiátorov je potrebné počítať s tým, že atakujú hranicu 10 kilogramov. Sú ale aj modely ťažšie, ktoré môžu vážiť nad 15 kg. K mobilite prispieva existencie koliesok, ktoré už patria medzi štandard. Niekde sú iba 2, inde hneď 4. Tiež môže existovať madlo, pomocou ktorého možno s radiátorom lepšie manipulovať.

Bezpečnostné funkcie

Elektrický olejový radiátor je, alebo by rozhodne mal byť, vybavený poistkou proti prípadnému prehriatiu. Ak je detekovaná vysoká teplota, dôjde v rámci ochrany k automatickému vypnutiu. Ďalšie bezpečnostné funkciou môže byť ochrana proti zamrznutiu. Pri nižších teplotách je daný stav eliminovaný, aby nedošlo k prípadnému poškodeniu.

Ďalšie funkcie a vlastnosti

Určitú úlohu pri výbere môže mať aj dizajn, a to ako prevedenie jednotlivého rebrovanie, tak i farba. Klasikou je biela, elegantná je farba šedivá a moderným odtieňom je farba čierna. Medzi ďalšie veci, ktoré zohľadniť pri výbere, patrí napríklad dĺžka napájacieho kábla, ktorá je zvyčajne 1,7 metrov. U niektorých nechýba priestor pre jeho uloženie. Kvalitné olejové radiátory ponúknu aj jednoduché a praktické nastavenie pomocou tlačidiel a tiež LCD displeja, na ktorom je možné všetko kontrolovať a v prípade potreby upraviť.

4.4/5 - (8 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.