Deti,

Ohrádky pre deti: Recenzie 10 najlepších detských ohrádok

Detská ohrádka vytvára bezpečné útočisko pre našich najmenších a najmilších. Používa sa najmä pre ich vlastnú bezpečnosť, aby si dieťa neublížilo, ak ho nemáme zrovna na očiach. Vďaka ohrádke si tak môžete odskočiť bez obáv napríklad do vedľajšej miestnosti, alebo variť a nemusíte sa o bábätko obávať.

Ohrádka pre deti je tak vedľa detskej postieľky ďalšie nevyhnutnosťou, ktorá spríjemní každý všedný deň strávený s vaším dieťaťom. Samozrejme by mala spĺňať všetky bezpečnostné normy, ktoré zabezpečia jeho absolútnu bezpečnosť. Detská ohrádka by mala byť predovšetkým stabilná a mala by mať pevnú konštrukciu, aby zvládla hrajúci i skákajúci dieťa.

Spravidla sa stretneme s dvoma hlavnými typmi, prvá je drevená ohrádka a druhou cestovná ohrádka, ktorá býva vyrobená z textílie, sieťoviny a môže mať rôznu konštrukciu. Zatiaľ čo lacnejšie prevedenie sú náročnejšie na zloženie, existujú aj také, ktoré zložíte ľahko a behom okamihu.

Menej rozšírené sú plastové, prípadne kovové. Práve kovové a drevené sú vhodné pre väčšie deti, pretože ponúka veľmi dobrú stabilitu a dobre odolajú detskému vyvádzanie. Textilné sú určené skôr deťom menším, majú tiež mäkké steny, čím sa minimalizuje možnosť akéhokoľvek poranenia. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie ohrádky pre deti a ich recenzie.

Najlepšie ohrádky pre deti – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších detských ohrádok z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Caretero QuadraPuppolina 150x150 cmSummer Infant Pop ´n PlayBRIGHT STARTS Your Way Ball PlayChicco Fruit SaladBabyDan Park a KidScarlett BrankoMilly MallyPuppolina 120x120 cmWIKY Ohrádka Krtko
Dĺžka93 cm150 cm122 cm113 cm94 cm115 cm200 cm100 cm120 cm120 cm
Šírka93 cm150 cm122 cm176 cm94 cm115 cm140 cm100 cm120 cm104 cm
Výška77 cm65 cm66 cm53 cm74 cm76 cm70 cm75 cm65 cm36 cm
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 detských ohrádok

Caretero Quadra

Caretero Quadra recenzie a test

Ohrádka pre bábätko Caretero Quadra je zhotovená v látkovom prevedení so sieťovými priehľady všetkými smermi, vďaka ktorým môže dieťa krásne sledovať svoje okolie. Z vnútornej strany je štvorica úchytov, ktoré môžu dieťaťu pomôcť, keď sa učí postaviť. Z bočnej strany sú dvierka na zips, ktoré sú veľmi praktické.

V spodnej časti je mäkká matraca a ohrádka je krásne farebná. Konštrukcia je pevná a kvalitná, o bezpečnosť dieťaťa sa tak nie je nutné obávať. Dokladá to napokon aj vyššia váha, ktorá je 8,9 kg. Na druhej strane môže byť, najmä pre ženy, už problematická pri prenášaní a pri cestovaní.

V zloženom stave má ohrádka 22,5 x 23,5 x 84 cm a možno ju vložiť do tašky, ktorá je súčasťou balenia. Po rozložení potom ohrádka poskytne dieťaťu priestor 93 x 93 x 77 cm (š, d, v). Výrobok je určený pre deti do hmotnosti 15 kg a ohrádka stojí na nožičkách.

Pevná konštrukcia, praktická dvierka na zips, nízka cena
Vyššia hmotnosť

Puppolina 150x150 cm

Puppolina 150x150 cm recenzie a test

Detská ohrádka 150×150 Puppolina je typickým zástupcom drevených ohrádok. Jedná sa teda o klasickú ohrádku, ktorá nemá naspodku žiadnu výstelku. Je už uvedených väčších rozmerov a je z mäkkého borovicového dreva, čo vysvetľuje jej prijateľnú cenu.

Výrobca ponúka tento produkt v niekoľkých farebných prevedeniach, pričom celkové spracovanie výrobku je na vysokej úrovni. Drevo je dobre opracované a dieťaťu tu nehrozí možnosť sa v tomto ohľade o konštrukcii akokoľvek poraniť.

Spracovanie je veľmi pekné. Ak máte radi prírodné materiály a nechcete umelé vlákna, pričom ani nepotrebujete ohrádku skladať na cesty, je táto pevná ohrádka dobrou a bezpečnou voľbou. Pre hrajúce sa deti poskytuje naozaj veľa priestoru, s prehľadom sa ich do nej zmestí aj viac.

Kvalitné opracovanie dreva, veľa priestoru, priaznivá cena
Nevhodná na prenášanie

Summer Infant Pop ´n Play

Summer Infant Pop ´n Play recenzie a test

Cestovná ohrádka Summer Infant Pop’n Play, ako už názov napovedá, je ohrádka, ktorú si so sebou vezmete bez problémov napríklad na letné radovánky k vode. Naozaj dobre sa totiž rozkladá a celý mechanizmus je jednoduchý a ľahko sa s ním pracuje. Vďaka tomu to zvládne prakticky ktokoľvek a behom okamihu.

Hmotnosť je navyše veľmi rozumná, konkrétne teda 5 kg. Ohrádka má na výšku 66 cm a jej tvar je riešený ako šesťuholník. V dolnej časti nájdete mäkkú, žiarivo zelenú matrac, ktorá je vodotesná a nevadí ju ani vlhké podložia. Bočnice ohrádky sú sieťované a v šedej farbe.

Využijete ju nielen na záhrade, ale tiež napríklad na pláži alebo v parku. Je vybavená praktickou cestovnou taškou a v spojitosti s jej nízkou váhou je prenášanie skrátka radosť. Nie je problém ju použiť aj ako zabezpečenú hraciu plochu pre dieťa v interiéri.

Ľahké zloženie, dno odolné proti vlhkosti, prijateľná hmotnosť na prenášanie
Tenšie materiály

BRIGHT STARTS Your Way Ball Play

BRIGHT STARTS Your Way Ball Play recenzie a test

Ohrádka pre dieťa BRIGHT STARTS Your Way Ball Play môže mať po rozložení rozmery 113 x 176 x 53 centimetrov, čo zmieňujeme ihneď na začiatku, pretože na obrázku môže pôsobiť oveľa menšie, než v skutočnosti je. Ohrádka je vybavená malou hrazdičkou, na ktoré sú zavesené rôzne loptičky a ďalšie prvky na hranie.

Prvkov na hranie a podnetov pre dieťa je tu naozaj veľa. Nájdete tu treba hrkálky aj zrkadlo, kde môže dieťa pozorovať svoj odraz a zabaviť sa. Výrobca sa snažil o zapracovanie mnohých prvkov pre rozvoj pozornosti dieťaťa, čo je pozitívne. Podložka ďalej dokáže vydávať zvukové a svetelné efekty, zvuky napodobňujú malého sloníka a elektroniku napája batéria.

Celá ohrádka je v krásnych pestrých farbách a od rozloženia si upúta pozornosť dieťaťa. Materiály, ktorými je polyester a plast, by mohli mať lepšie spracovanie, ale vzhľadom k vysokej variabilite, ktorá dieťa len tak neomrzí, sa jedná o zaujímavú voľbu.

Mnoho podnetov pre dieťa, svetelné a zvukové efekty, úplne uzatvárateľná na suchý zips
Slabšie materiály

Chicco Fruit Salad

Chicco Fruit Salad recenzie a test

Skladacia ohrádka Chicco Fruit Salad patrí medzi látkové ohrádky sa sieťovanými priezory. Ide tiež o jednu z ohrádok, ktorá dieťa oddeľuje od zeme nožičkami. Vnútorný priestor pre hranie je o veľkosti 94 x 94 centimetrov a výška ohrádky je 74 cm. Určená je pre deti do 15 kg.

Rovnako ako ďalšie modely podobnej konštrukcie, tak aj tu nájdete štyri úchopy v hornej časti ohrádky, ktoré pomôžu dieťaťu sa postaviť. Je tu tiež praktická rozopínateľná bočnice. Vnútro ohrádky je z rozmanitých materiálov, ktoré podporujú hmatový vývoj dieťaťa a obsahuje aj prvky, ktoré upútajú jeho zrakovú pozornosť.

Výrobok možno pomerne ľahko zložiť, pričom má potom rozmery 25 x 25 x 87 cm, ale na prenášanie potom bude pre mnohých pomerne ťažká. Jej hmotnosť je rovných 11 kg, čo je pomerne dosť, na druhú stranu to vyvažuje veľmi pevná konštrukcia, ktorá sa premietla aj do vyššej ceny.

Veľmi pevná konštrukcia, bočnice na zips, kvalita materiálov
Vysoká hmotnosť

BabyDan Park a Kid

BabyDan Park a Kid recenzie a test

Detská ohrádka BabyDan Park a Kid je jedným z mála modelov, ktorý má kovovú konštrukciu. Tá spĺňa samozrejme normu EN12227:2010 a ponúka multifunkčné riešenie, ktoré je v spodnej časti vybavené hracie matracov, ktorú môžete vyprať v práčke.

K multifunkčnému využitie možno spomenúť, že ohrádka nemusí byť úplne zatvorená, otvoriť ju možno z oboch strán a po dokúpení kovaní tiež môže slúžiť ako stenová zábrana. Skvele poslúži ako ochrana k prístupu ku krbu, ku schodisku a podobne. Z bezpečnostného hľadiska sa tak nejedná len o ohrádku, ale o komplexné riešenie mnohých situácií.

Ohrádku môžete tiež nastaviť a predĺžiť ľubovoľne zvoleným počtom menších a veľkých dielov. Vstup do ohrádky je široký a veľmi jednoduchý, možno ho ovládať jednou rukou. Výška bočných zábran je 76 cm a celkový obvod potom 360 cm, nie je však guľatá, ale tvaru päťuholníkového, ako je zrejmé z obrázku.

Variabilita použitia, modulárne riešenie, kovová pevná konštrukcia
Vyššia cena

Scarlett Branko

Scarlett Branko recenzie a test

Drevená ohrádka Scarlett Branko je zhotovená z tvrdého bukového dreva, pritom jej cena je vcelku priaznivá. Ponúkne tiež veľmi veľa vnútorného priestoru, konkrétne 140 na 200 cm, vďaka čomu je využiteľná pre hranie aj viacero detí. Výška bočníc je potom 70 cm a na dne nájdete žinenku, ktorá je v rôznych farebných prevedeniach a môžete si s jej pomocou uspôsobiť vzhľad podľa svojho gusta.

Ohrádka podľa výrobca samozrejme plní všetky platné normy, ktoré sú požadované pre konštrukciu detského nábytku. Bočnice má niektoré priečky vyberateľné, vďaka čomu možno dieťaťu umožniť priechod dovnútra a von. Praktickejšie by bolo použitie klasických vrátok, pretože bočnice sú pomerne vysoké.

Inak má výrobok jednoduchú montáž a vcelku stabilnú konštrukciu. Veľká priestrannosť prirodzene zvádza na použitie aj pre väčšie deti, kde by sa už mohlo stať, že zdatnejší dieťa zvládne s ohrádkou posunúť. V tomto prípade je potom vhodné použiť dodatočné kotvenie.

Mnoho priestoru, vyberateľné priečky pre prístup detí, kvalitná žinienka
Horšie prístup pre rodičov

Milly Mally

Milly Mally recenzie a test

Ohrádka pre deti Milly Mally je ďalším zástupcom, ktorý je vyvedený z textilných materiálov sa sieťovanými bočnicami. Cenovo predstavuje medzi porovnateľnými produktmi zlatú strednú cestu. Je samozrejme skladacia a to na rozmer 22 x 21 x 95 cm. S taškou na prenášanie má ale pomerne vyššiu hmotnosť, ktorá je 10 kg.

Ak ohrádku rozložíte, ponúkne priestor 100 x 100 centimetrov. Na dne ohrádky je mäkká pestrofarebná matrac, na ktoré sú rôzne motívy a obrázky zvieratiek, ktoré určite upútajú detskú pozornosť. Z bočnej strany je priechod na zips.

Celkovo je výrobok zhotovený z kvalitných materiálov a pôsobí dostatočne pevným dojmom. Výrobca použil tiež veľmi pekné farby a ich zladenie, a tak pôsobí ohrádka veľmi príjemne a v interiéri bude robiť len parádu.

Priestrannosť v danej kategórii, bočnice na zips, materiály a konštrukcia
Hmotnosť

Puppolina 120x120 cm

Puppolina 120x120 cm recenzie a test

Detská ohrádka 120×120 Puppolina je zástupcom produktov z klasických prírodných materiálov, teda z dreva, konkrétne je použitá borovice. Ohrádka poskytne rozumné rozmery 120 x 120 centimetrov, ktoré nie sú ani málo, ani príliš moc. Nezaberie tak neúmerne veľa priestoru, s ktorým nie každý môže plytvať.

Ohrádka má priaznivú cenu, ale dodáva sa bez matraca, ktorú však možno dokúpiť. Výrobok spĺňa všetky potrebné európske normy pre deti do 3 rokov veku. Drevo je veľmi dobre opracované, ale môžete nájsť ostrejšie hrany.

Výrobok je možné veľmi jednoducho zmontovať pomocou dodávaných skrutiek, bohužiaľ tu chýbajú vyberateľné priečky pre jednoduchší prístup. Možno vyberať z niekoľkých farebných variant, ktorými sú biela a transparentná biela, jelša, gaštan a buk.

Cenová dostupnosť, ľahká konštrukcia, farebné varianty
Nevyberatelné priečky

WIKY Ohrádka Krtko

WIKY Ohrádka Krtko recenzie a test

Detská ohrádka Wiky Krtkovo ihrisko poteší najmä svojou nízkou cenou, ale aj naozaj peknými a pestrými obrázkami na motívy rozprávky o Krtkovi. Výrobok je podľa popisu vhodný pre deti od 3 rokov, aj keď je na ilustrácii dieťa bez pochýb oveľa mladší, a ponúka priestor pre hranie 120 x 104 x 36 cm.

Priestor ihriska možno vyplniť pestrofarebnými loptičky, ktoré sú u malých detí veľmi obľúbené. Bohužiaľ však nie sú súčasťou balenia, čo je ale vzhľadom k nízkej cene produktu pochopiteľné.

Prevedenie je z materiálov na báze PVC a ako sme už spomenuli, vyzerá naozaj pekne. Vyhrajú si v ňom chlapci aj dievčatá, ktorí milujú Krtka, to znamená, že pravdepodobne úplne všetci. Ohrádku možno ľahko skladať a manipulovať s ňou tak nebude nikdy pôsobiť problémy. Vzhľadom k použitým materiálom má tiež veľmi nízku hmotnosť a určená je skôr pre menšie deti.

Jednoduché rýchle použitie, veľmi pekné prevedenie, výborná cena
Nižšej bočnice

Ako vybrať ohrádku pre deti

Detská ohrádka je neoceniteľným pomocníkom, ktorý bude milovať každý rodič. Zabezpečuje, že je vaše dieťa v bezpečí, aj keď na neho na chvíľku nemáte priamy dohľad. Ohrádky pre deti sa ponúkajú v rôznych materiálových prevedeniach. Väčšinou sú buď textilné so sieťovanými priehľady alebo plastové, drevené, prípadne kovové. Každý typ má svoje charakteristické vlastnosti, a preto je vhodný pre iný účel použitia.

Detská skladacia ohrádka so sieťkou

Veľmi populárny sa v poslednej dobe stala práve ohrádka so sieťkou. Je to z toho dôvodu, že je možné ju bez problémov kedykoľvek jednoducho zložiť a to s ňou tiež umožňuje ľahko cestovať. Môžete tak dieťaťu ponúknuť hrania v bezpečnom priestore prakticky kdekoľvek, či už doma v interiéri, na záhrade, alebo na dovolenke pri rybníku či pri mori. Vziať si ju možno skrátka prakticky kamkoľvek.

Ak uvažujete používať ohrádku ako cestovnú, určite sa zamerajte na jej hmotnosť, pretože ju pravdepodobne budete často prenášať. Ohrádku možno spravidla zložiť do veľmi kompaktných rozmerov a často vo výbave býva tiež transportný obal.

Tento typ má spravidla tiež nižšiu obstarávaciu cenu, než pevné konštrukcie. Aj to je dôvod, prečo sú natoľko obľúbené. Textilná detská ohrádka navyše môže hrať rôznymi farbami, býva inšpirovaná celým radom obrázkov a hračiek, ktoré podnecujú aktivitu dieťaťa. Niektorí však upozorňujú, že sieťované priehľady nie sú príliš vhodné pre zrak dieťaťa, ktoré cez ne pozoruje okolitý svet a pre staršie deti tiež nemusí byť textilná ohrádka už dostatočne stabilná.

Pevná konštrukcia detskej ohrádky

Ako vyplýva z nadpisu, tento typ detských ohrádok má tú kľúčovú vlastnosť, že ich konštrukcia je skutočne pevná. Sú spravidla drevené, ale stretnete sa aj s kovovými. Vyhotovenie môžu byť z tvrdého alebo mäkkého dreva, od čoho sa odvíja ich odolnosť. Je potrebné si dávať pozor najmä na spracovanie, aby sa dieťa nemohlo o niečo poradiť.

V mnohých prípadoch sa táto detská ohrádka nedodáva s matracou, či ak chcete s žinenkou. Bude ju tak musieť často dokúpiť. Nevýhodou týchto modelov je tiež nepochybne ich vyššia cena. Mnoho rodičov ale na klasické materiály nedá dopustiť a nespornou výhodou je vyššia stabilita, ktorá umožňuje umiestnenie aj starších detí. Tie najväčšie modely dokážu pojať aj niekoľko hrajúcich sa detí, čo u iných typov konštrukcie nemožno.

Plastová detská ohrádka

Okrem vyššie spomenutých ohrádok v kombinácii sieťoviny a textilu, sa používajú aj rôzne materiály na báze PVC. Tie majú tú výhodu, že sú veľmi ľahko umývateľné. Ľahko sa tak udržujú a okrem iného majú tiež nízku hmotnosť. Používať ich možno prakticky kdekoľvek.

Obmedzením môže byť kratšia životnosť, v niektorých prípadoch tiež stabilita, ale to samozrejme záleží na prevedenie konkrétneho modelu. Rovnako ako textilné ohrádky, tiež tu si môže výrobca vyhrať s mnohými farbami a prvky, ktoré upútajú detskú pozornosť. Ich zastúpenie na trhu však nie je tak široké, pretože ich obľúbenosť nie je taká, ako v prípade textilných ohrádok.

Bezpečnosť predovšetkým

Keď sa rozhodnete pre obstaranie detské ohrádky, určite sa sústreďte na výrobky, ktoré sú certifikované pre predaj na slovenskom trhu. U nich máte vyššiu záruku, že spĺňajú všetky európske normy smerujúce k čo najvyššej bezpečnosti dieťaťa. Ide najmä o použité materiály, ich zdravotnú nezávadnosť a o celkovú bezpečnosť a stabilitu konštrukcie.

4.2/5 - (21 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.