Deti,

Odrážadlá: recenzie | Najlepšie pre deti od 1, 2, 3 rokov ai.

Odrážadlo pre deti je dopravným prostriedkom detí od 1 až 2 rokov, pričom je pre neho typické, že postráda pedále a pohyb zaisťuje samotné dieťa odrážaním sa od zeme. Prvou vecou, na ktorú sa zamerať v tomto sortimente, je to, či sa jedná o odrážadlá, alebo naopak o odstrkovadlá.

Detské odstrkovadlo (odrážadlo pre najmenších)

Detské odtstrkovadlo, inak tiež odrážadlo pre najmenších je určené deťom, ktoré doteraz nezvládajú samostatný pohyb. Prináša im hlavne pomoc pri držané rovnováhy a presunu z miesta na miesto, pričom nezriedka slúži zároveň ako hračka. Majú podobu detských autíčok, kombinovaných chodítok, transportných boxov alebo trojkoliek.

Cyklo odrážadlo (odrážací bicykel bez pedálov)

Jednostopové cykloodrážadlo je skvelou voľbou pre tie deti, pre ktoré je bicykel ešte príliš komplikovaný. Odrážací bicykel bez pedálov tak môže priniesť dobrú prípravu pri budúcom učení jazdy na bicykli. Dieťa si osvoja istotu pohodlného posedu alebo správneho držania tela. Naučia sa aj lepšie držať rovnováhu, rovnako ako základy riadenia a nutnosti reagovať na prekážky.

Kľúčovými parametrami pri výbere je odporúčaný vek, výška postavy dieťaťa, rozmery alebo nosnosť odrážadlá. Na základe parametrov, testy a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie odrážadlá a ich recenzie.

Najlepšie odrážadlá pre deti – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších odrážadiel z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku


TIP:

Porovnanie parametrov

 First Bike StreetLIFEFIT PICCOLO 12"Sulov RapidoWORKER PelicanBuddy Toys BPC 5110 MercedesWeina GO GO prince girlsZopa Easy-WayNicko 2v1 miniTaf toys 4 v 1Zopa Zooter Cow
Nosnosť35 kg36 kg45 kg50 kg23 kgNeuvedeno20 kg20 kgNeuvedeno20 kg
Hmotnosť3,9 kg3,8 kg4,6 kg3,3 kg3,3 kg5 kg2 kg2,3 kg2,3 kg2 kg
UrčenieUniverzálnyUniverzálnyUniverzálnyUniverzálnyPre chlapcovPre dievčatáUniverzálnyUniverzálnyUniverzálnyUniverzálny
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 odrážadiel

First Bike Street

First Bike Street recenzie a test

Odrážadlo First Bike Street je vyrobené z unikátneho materiálu sklolaminátového polyamidu, ktorý na iných odrážadle takmer nenájdete. Jeho prednostné je nízka váha, vysoká pevnosť, pružnosť a dlhá životnosť. Vďaka tomu je model mierne drahšie, než konkurenčné modely, vzhľadom ku kvalite sa však nechá obstarávacia cena bez problému akceptovať.

Model je určený pre deti od 2 rokov a výška sedadla je nastaviteľná od 34,5 do 44,5 centimetrov, odrážadlo tak s dieťaťom do doby prvého usadnutí na bicykel rastie. Jeho celková hmotnosť činí 3,9 kilogramov a maximálne zaťaženie je výrobcom udávané 35 kg. Riadidlá majú obmedzený rozsah otáčania, nikdy sa nepretočí, čo je zámerne urobené pre vyššiu bezpečnosť. Nikde nie sú žiadne skrutky, alebo ostré hrany, o ktoré by sa mohlo vaše dieťa poraniť.

Pneumatiky s veľkosťou 12,5″ majú jemnú vzorku a sú nafukovacie, ráfiky sú zhotovené z polyamidu takisto bez žiadnych ostrých hrán. K dispozícii je ručná brzda, ktorá brzdí zadné koleso, vedie tak dieťa k návyku, ktorý je potrebný pri jazde na bicykli. Má pohodlné jazdecké sedlo a reflexné polepy na bokoch rámu a vidlici bicykla.

Revolučný rám zo sklolaminátového polyamidu, nízka hmotnosť a vysoká pevnosť
Ľahko vyššia cena

LIFEFIT PICCOLO 12"

LIFEFIT PICCOLO 12

Odrážadlo pre dievčatká LIFEFIT PICCOLO 12″ zaujme svojím vzhľadom, pretože kombinuje šedú a výraznejšie fialovú farbu. Dizajn má na svedomí jedno z talianskych štúdií, čo pridáva na unikátnosti. Ide o variant, ktorá je určená už deťom od 3 rokov, čomu zodpovedá aj celá rad ďalších parametrov, ako je odľahčené prevedenie.

Minimálna výška postavy je 90 centimetrov, pričom nie je problém upraviť ako výšku riadidiel, tak výšku sadala. V prvom prípade môže byť ich výška od 54 do 59 centimetrov, a v prípade druhom je možné voliť posed od 33 až do 40 centimetrov. Šírka riadidiel je 40 cm, čo potvrdzuje kompaktnosť odrážadlá.

Celková hmotnosť je 3,8 kilogramu, čo potvrdzuje celkovú kvalitu konštrukcie. Tá má vplyv aj na nosnosť, ktorá činí presne 36 kilogramov. Zaujímavé je tiež to, že súčasťou konštrukcie sú tvrdené plastové ráfiky a ďalej penová kolesá, ktoré majú rozmer 12 palcov.

Unikátny dizajn, kvalitná konštrukcia, nastaviteľnosť
Vyššia hmotnosť

Sulov Rapido

Sulov Rapido recenzie a test

Detské odrážadlo Sulov Rapido je ideálnym modelom pre všetkých rodičov, pre ktorých je primárna obstarávacia cena, avšak stále berú ohľad na kvalitu. Tento výrobok tieto dva parametre spája, je vhodný pre deti od dvoch do piatich rokov a jeho celková hmotnosť činí ľahko vyšších 4,6 kilogramov. Maximálna nosnosť je výrobcom stanovená na 45 kg.

Rám je vyrobený z odľahčenej ocele a ráfiky sú pre dosiahnutie nízkej hmotnosti a dobrých jazdných vlastností hliníkové. Samotná kolesá majú veľkosť 12 palcov a sú nafukovacie. Poteší ručná brzda, ktorá brzdí zadné koleso a výškovo nastaviteľné ako sedlo, tak i riadidlá.

Riadidlá majú výškový rozsah 53 – 60 cm a sedadlo je nastaviteľné od 39 do 47 centimetrov. Praktické sú tiež dodané blatníky ako pre predné, tak pre zadné koleso. Na koncoch riadidiel sú gumové gripy pre istý úchop a lepšiu ovládateľnosť. Na dĺžku má odrážadlo 86 centimetrov a zelená farba je univerzálna, vhodná ako pre chlapcov, tak dievčatá.

Nízka obstarávacia cena, odľahčený oceľový rám a hliníkové ráfiky
Vyššia hmotnosť 4,6 kg

WORKER Pelican

WORKER Pelican recenzie a test

Odrážadlo pre deti WORKER Pelican zaujme svojim veľmi atraktívnym pomerom ceny a kvality, má tiež nízku hmotnosť 3,3 kg, ktorá z neho robí veľmi ľahký a dobre ovládateľný model. Podľa popisu výrobca je vhodné pre deti až od 3 rokov, jeho maximálne zaťaženie je 50 kilogramov, čo je nadpriemerná hodnota.

Riadidlá majú šírku 42 centimetrov a sú výškovo nastaviteľné. Sedlo je tiež výškovo nastaviteľné a to od 40 do 45 centimetrov. Na dĺžku má odrážadlo rovných 80 centimetrov, čo je tiež štandardný rozmer. Rám je skonštruovaný z odľahčenej ocele a bantamové kolesá sú nafukovacie s veľkosťou 12 palcov.

Zadné koleso je brzdené ručnou brzdou ovládanou z riadidiel, jej funkčnosť však spotrebitelia nie vždy chváli, pre jej bezproblémový chod je často nutné jej seštelování. Rovnako zaznievajú výhrady k plastovým krytkám skrutiek kolies, ktoré na nich zle drží. Hrazda riadidiel je pre vyššiu bezpečnosť chránená penovou ochranou a gripy na riadidlách sú gumové s dobrou adhéziou. Poteší tiež prítomnosť plastových blatníkov na oboch kolesách.

Výborný pomer cena/výkon, nízka hmotnosť, zadná brzda, blatníky
Horšie držiace plastové kryty matíc kolies

Buddy Toys BPC 5110 Mercedes

Buddy Toys BPC 5110 Mercedes recenzie a test

Plastové odrážadlo Buddy Toys BPC 5110 Mercedes zaujme svojím vzhľadom, pretože jeho dizajn pripomína jeden z luxusných vozidiel, konkrétne potom Mercedes-Benz SLS. Určené je aj pre tie najmenšie deti, pretože minimálny vek pre použitie je výrobcom stanovený na 1,5 roka čiže 18 mesiacov od dátumu narodenia.

Okrem zaujímavého dizajnu nadchne aj praktickosť. Nechýba treba úložný priestor umiestnenia po sedadlom, rovnako ako nosnosť, ktorý činí 23 kilogramov. Praktickou vlastnosťou je tiež stabilita, pretože vďaka 4 kolesám sa netreba obávať pádu, alebo trebárs aj naklonenie. Navyše zaujme i hmotnosť vystavujúci len 3,3 kilogramov, ktorá rodičom výrazne uľahčí manipuláciu.

Súčasťou je volant, ktorý je riešený ako hrací pultík. Napájaný je jednoducho pomocou dvoch AA batérií, ktoré sa dajú v prípade potreby ľahko vymeniť. Pri jazde ponúka rôzne melódie, ktoré môžu deti idúce vo vozidle jednoducho ovládať.

Lákavý dizajn, pre najmenších, hracie volant
Dieťa sa nenaučí rovnováhe

Weina GO GO prince girls

Weina GO GO prince girls recenzie a test

Odrážadlo Wein GO GO princa girls je určené pre tých najmenších slečny, pretože minimálny vek je už 12 mesiacov. Vhodné je pre deti až do 3 rokov veku, pretože tu už môže byť limitujúcu. Ide o variant označovanú ako 2v1, a to v kombinácii odstrkovadlá a chodítka pre najmenších.

Na prvý pohľad zaujme aj dizajn, ktorý je unikátny a hravý, čo podčiarkuje tiež použitie ružovej farby. Ďalej nechýba ani zaujímavý volant, ktorým je možné nielen určovať konkrétny smer jazdy, ale je možné použiť aj integrovaný klaksón.

Keďže je využité hneď 4 koliesok, je zaistená maximálna možná stabilita, kedy dieťa nemusí udržiavať rovnováhu. Produkt je kompletne vyrobený z kvalitného plastu, a jeho celková hmotnosť je 5 kilogramov, čo vzhľadom k rozmerom nie je úplne najmenšie hodnota. Pre deti to môže znamenať viac námahy.

Bezpečný pohyb, varianta 2v1, ružový dizajn
Vysoká hmotnosť

Zopa Easy-Way

Zopa Easy-Way recenzie a test

Detské odrážadlo Zopa Easy-Way je určené aj tým najmenším, pretože vek pre jeho použitie stanovuje výrobca na 18 mesiacov. Aj keď je základom materiálu plast, dokáže zaujať tým, že využíva technológiu s názvom silent wheels, vďaka čomu je jazda aj po pevnom povrchu výrazne tichá.

Aj keď je odstrkovadlo určené pre najmenších, poteší to, že jeho nosnosť činí celých 20 kilogramov. To vďaka kvalite konštrukcie, ktorá je aj napriek použitiu plastu robustná a pevná. Napriek tomu je veľmi ľahká, pretože celková hmotnosť je 2 kilogramy, vďaka čomu deti nemusia vyvinúť nijako veľkú silu.

Vďaka 4 kolieskam je zaistená tiež stabilita a bezpečnosť. Plastové prevedenie je plusom aj pre jednoduchú údržbu. Trebárs pomocou tlaku vody, alebo vďaka kompaktným rozmerom v sprche, alebo vo vani, kde ho možno umyť pomocou vody a handričky.

Nízka hmotnosť, 4 kolieska, silent wheels
Len pre najmenších

Nicko 2v1 mini

Nicko 2v1 mini recenzie a test

Drevené odrážadlo Nicko 2v1 mini zaujme práve svojím materiálom. Je to prírodné, kvalitné, odolné a trvanlivé drevo. Označenie 2v1 navyše odkazuje k tomu, že je možné z klasického odrážadlá vytvoriť trojkolku, čím sa výrazne rozšíri možnosti použitia a tiež možnosti zábavy pre dieťa.

Svojou konštrukciou je určené aj pre tie najmenšie deti, a to hneď od 18 mesiacov veku. K tomu prispieva možnosť využitia troch koliesok, čo sa kladne podpisuje na celkovej stabilite. Zároveň sa dieťa dokáže samo učiť potrebnú rovnováhu, čo prispieva k jeho rozvoju.

Aj cez drevenú kontrakciu je zaistená nízka hmotnosť, a t o iba 2,3 kilogramov. Nosnosť je výrobcom stanovená na dobrých 20 kilogramov. Kladom je určite aj možnosť nastaviteľné výšky sedadla. To môže byť od zeme v rozmedzí od 23 až po 27 centimetrov. Nechýba tiež riadidlá vybavená dorazmi.

Riešenie 2v1, kvalitná drevená konštrukcia, nastaviteľné sedadlo
Absencia brzdy

Taf toys 4 v 1

Taf toys 4 v 1 recenzie a test

Plastové odrážadlo Taf toys 4 v 1 zaujme už svojím názvom, hlavne vďaka číslovke 4. Tá upozorňuje práve na to, že sa možno stretnúť s celou radou možností konkrétneho využitia. Konkrétne je to klasické odstrkovadlo, ďalej je to vozítko, chodítko, a tiež box na detské hračky. K všestrannosti prispieva okrem iného aj to, že sa jedná o verziu pre deti už od 9 mesiacov.

Ide o interaktívnu hračku, ktorá dokáže nielen zabaviť, ale pozitívne sa podpisuje aj na rozvoji motorických schopností. Pomôže tiež v snahe robiť bezpečne prvé krôčiky, čím sa rozširujú možnosti jeho použitia. Úložný priestor umožní mať všetko ľahko po ruke.

Plastové prevedenie je spojené s istotou ľahké údržby, ale aj nízkej hmotnosti, ktorá činí len 2,3 kilogramov. Unikátna prednosťou je tiež zabudovaná brzda, ktorá predchádza rôznym nepríjemným okamihom a zranenia.

Varianta 4v1, už od 9 mesiacov, interaktívne hračka
Plastová konštrukcia

Zopa Zooter Cow

Zopa Zooter Cow recenzie a test

Odrážadlo Zopa Zooter Cow je určené pre širokú škálu detí. Pokiaľ ide o tie najmenšie, môžu mať iba 1,5 roka. Jazdiť na ňom môžu aj staršie deti, a to nielen vďaka nosnosti, ktorá robí veľmi dobrých 20 kilogramov, ale aj celkovo pohodlné konštrukciu.

Praktickou súčasťou nie je len mäkké, polstrované sedadlo. Súčasťou je tiež unikátna technológia koliesok s názvom silent wheels, ktoré zaručujú, že jazda po pevnom povrchu bude príjemne tichá. Kladom je aj vydarený dizajn v motívoch, ako je včielka, kravička, alebo nemenej podarená lienka.

Aj napriek kovový materiál je dosiahnutá v prvom rade nízka hmotnosť. Tá činí len 2 kilogramy, čo deťom pohyb podstatne uľahčuje. Tiež nemožno zabúdať na ľahkú údržbu, kedy je možné nečistoty odstrániť handričkou, alebo prúdom tlakovej vody.

Ľahké prevedenie, kovová konštrukcia, atraktívny dizajn
Nižšia nosnosť

Ako vybrať odrážadlo

Prvou vecou, na ktorú sa zamerať v tomto sortimente, je to, či sa jedná o odrážadlá, alebo naopak o odstrkovadlá. Do prvej kategórie je možné zaradiť hlavne varianty, ktoré už sú prepracovanejšie, viac sa blíži jazde na bicykli, a podporujú deti v tom, aby držali rovnováhu. Druhý variant je určená čisto tým najmenším deťom, ktoré ešte nezvládajú samostatný pohyb, a tak im môže priniesť hlavne pomoc pri držané rovnováhy a presunu z miesta na miesto.

Vek dieťaťa

Veľmi dôležitým parametrom výberu je rozhodne vek konkrétneho dieťaťa. Teda to, od koľkých rokov je odrážadlo vhodné. Ponuka na trhu je celkom veľká a u rady modelov je minimálnou hranicou napríklad aj jeden rok. Väčšinou sa však možno stretnúť s modelmi, ktoré sú určené deťom od troch rokov. Úlohu by ďalej malo hrať aj to, ako ich dieťa vysoké. Rada výrobcov má nastavený minimálny vek a výšku, ktorá napríklad v prípade trojročných detí predstavuje okolo 90 centimetrov.

Materiál

V podstate tým najjednoduchším, často tiež najľahším a mnohokrát aj najlacnejším materiálom je plast (plastová odrážadlá), ktorý je spojený s variantmi pre najmenších. Ďalej nechýba kov (kovová odrážadlá), a to či už v podobe odľahčenej ocele, alebo aj hliníka. Dané riešenie už je spojené tiež s celkom dobrou odolnosťou a pevnosťou. Pre milovníkov prírodných materiálov pripravila rad výrobcov aj varianty z dreva (drevené odrážadlá), ktoré nielen skvele vyzerajú, ale je s nimi spojené aj pozitívum kvalitatívne.

Nastaviteľnosť, nosnosť a typ kolies

Pokiaľ ide o vzrast dieťaťa, je vhodné hľadieť na možnosti nastavenia. Štandardom u rady modelov bývajú ako nastaviteľné riadítka, a to do rôznych výšok, tak i nastaviteľné sedadlo. Vďaka tomu možno konštrukcii dieťaťu výrazne prispôsobiť.

Ďalej treba hľadieť aj na celkovú nosnosť odrážadlá, ktorá ľahko približuje to, pre aké deti je určené. U tých pre najmenšie deti sa obvykle bavíme o nosnosti okolo 20 kilogramov. U tých, ktoré sú pre staršie potomkov, zvyčajne atakuje hranicu nosnosti 40 kg.

Kolesá môžu byť nafukovacie, bantamové či plastová. Plastové kolesá majú väčšinou odrážadlá pre domáce využitie, nafukovacie kolesá zase odrážadlá imitujúce bicykel, pričom tlmí vibrácie a zaisťujú patričnej komfort pri jazde.

Vzhľad a prevedenie

Aj ten je pri výbere pomerne dôležitým kritériom. V prvom rade je to z dôvodu, že v súvislosti so vzhľadom sa nemusí vždy nutne jednať len o prevedenie, ktoré pripomína detský bicykel. Môže sa jednať o typ, ktorý pripomína trojkolku, alebo ktoré má hneď 4 kolesá. Tie najprepracovanejšie možnosti sú unikátne v tom smere, že patrí do kategórie licencovaných a využívajú vzhľad a znaky reálnych automobilov (napríklad Mercedesu).

Zaujímavosťou na trhu sú modely nesúci označenie 2v1, ktoré môžu slúžiť ako odrážadlo, kombinované napríklad s chodítkom, alebo trojkolkou. Stretnúť sa možno aj s modelmi, ktoré sú označené ako 4v1, ktoré môžu deťom pomôcť s prvými samostatnými krôčikmi, rovnako ako majú priestor pre uloženie hračiek a slúži aj ako transportné boxy.

4.5/5 - (24 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.