Malé spotrebiče do kuchyne,

Napeňovače mlieka: Recenzie 10 najlepších

Napeňovač mlieka umožní vytvoriť požadovanú mliečnu konzistenciu pre rôzne typy káv, ktoré sa bez mliečnej peny nezaobídu. Patrí sem napríklad caffé latte, cappuccino, ale aj príprava ľadových káv alebo horúcej čokolády. Niektoré, predovšetkým pákové kávovary, nedisponujú funkciou šľahanie mlieka, a tak je penič mlieka v podstate nutnosťou.

Šľahač na mlieko môže mať tri rôzne podoby. Najobľúbenejšie je elektrický napeňovač mlieka, ktorý má zabudované vykurovacie teleso, programy pre rôzne nápoje a elektrický šľahač, vďaka čomu sa mliečna pena pripraví rýchlo. Ručný napeňovač mlieka sa vyznačuje ohrevom na sporáku, manuálnym pohonom a nižšou cenou. Posledný je potom frapovač čiže batériový šľahač mlieka, vhodný predovšetkým na prípravu frappé.

Zohľadniť by ste mali nielen objem nádoby, príkon, materiál, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či vie pripraviť studenú penu alebo či okrem našľahanie zaistí tiež ohrev mlieka. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber obsahujúce najlepšie napeňovače mlieka a ich recenzie.

Najlepšie napeňovače mlieka – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších napeňovačov mlieka z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Krups XL20004ESeverin SM 9684Guzzanti GZ 002Severin SM 3590Orion 0,5 lTescoma PresidentGuzzanti GZ 006Philips CA6502/65Severin SM 9495Kela Maito
MateriálNerezNerezPlastNerezNerezNerezNerezNerezNerezNerez
Hmotnosť1 kg1,4 kg0,9 kg0,1 kg0,3 kg0,1 kg1,1 kg0,8 kg0,9 kg0,1 kg
Studená penaNieÁnoNieNieÁnoÁnoÁnoÁnoNieÁno
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 šľahačov mlieka

Krups XL20004E

Krups XL20004E recenzie a test

Elektrický napeňovač mlieka Krups XL20004E je unikátny v tom, že dokáže ponúknuť hneď 3 požadované programy, spojené s rozdielnym výsledkom. S týmto jedným pomocníkom tak nie je problémom pripraviť dokonalé cappuccino, rovnako ako café latté a v neposlednom rade dokáže ponúknu tvorbu klasického horúceho mlieka do kávy.

Vďaka unikátnej konštrukcii a systému prípravy nedôjde ani k tomu, že by sa mlieko pripálilo, rovnako ako k tomu, že by došlo k prekypeniu a jeho vyliatie z prístroja. Samozrejmosťou je príprava spojená s využitím akéhokoľvek druhu mlieka.

Príkon tohto modelu je 500 W a zaujme svojou 360 stupňovú základňou, ktorá uľahčí použitie i manipuláciu. Celkový hmotnosť je 1 kilogram. Objem nádoby spojený s množstvom použitého mlieka činí 0,3 litrov.

Celkom 3 programy, ľahká údržba, eliminácia pripálenia
Vyššia obstarávacia cena

Severin SM 9684

Severin SM 9684 recenzie a test

Napeňovač mlieka Severin SM 9684 poteší hodnotou svojho príkonu, ktorá je 500 W. To sa pozitívne podpisuje na samotnom výsledku práce. Kladne hodnotený je tiež objem hlavnej nádoby určené na mlieko, ktorý je dobrých 500 mililitrov. Zaujme tiež moderný vzhľad, ktorý kombinuje biele s nerezovým prevedením.

Vďaka svojej kvalite si tento model dokáže poradiť ako sa studeným, tak samozrejme aj teplým mliekom. Pripraviť je možné požadovanú konzistenciu ako do nápoja, ktorým je cappuccino, tak do nápoja, ako je café latté. Hmotnosť je 1,4 kilogramy.

Vďaka 360 stupňovému systému je zaistená dobrá manipulácia a čiastočne bez káblový prevádzku. Nadstavce možno jednoducho meniť vďaka magnetickému uloženia. Zaujímavé je využitie indukčné metódy, na základe ktorej dochádza k ohrevu. Nechýba praktická poistka proti prípadnému prehriatiu, alebo systém automatického vypnutia.

Indukčný ohrev, možnosť umývania v umývačke, objem nádoby
Chýbajúce návod

Guzzanti GZ 002

Guzzanti GZ 002 recenzie a test

Šľahač mlieka Guzzanti GZ 002 je automatickým pomocníkom pri výrobe mliečnej meny. Tú je možné pripraviť v rôznej konzistencii, podľa druhu nápoja. Tým môže byť cappuccino, café latté, rovnako ako macchiato. Poteší rýchlosť prípravy, kedy mlieko môže mať požadovanú konzistenciu už za 90 sekúnd od zapnutia. Na to má vplyv aj príkon o hodnote 350 W.

Objem hlavnej nádoby je 250 mililitrov. Toto množstvo môže plne postačovať až na prípravu 4 šálok obľúbeného nápoja, skôr však počítajte s dvoma šálkami. Okrem vytvorenia peny je možné produkt použiť aj ku klasickému ohrevu, a to na teplotu 70 stupňov. Pri penenie teplota mlieka nepresiahne 68 stupňov Celzia.

Ovládanie je veľmi jednoduché, založené na použití jedného tlačidla. Konštrukcia využíva magnetického podstavca, ktorý je odnímateľný. Zaujmú ako kompaktné rozmery, tak aj nízka hmotnosť vystavujúci len 0,87 kilogramov.

Cena/výkon, jednoduché ovládanie, rôzne nápoje
Nie je dobre vidieť ryska výšky náplne

Severin SM 3590

Severin SM 3590 recenzie a test

Frapovač Severin SM 3590 zaujme svojou unikátnou konštrukciou. Jedná sa o ručného pomocníka so špeciálnou koncovkou, ktorá dokáže mlieko v nádobe jednoducho a rýchlo napeniť. V závislosti na množstve to môže byť už za niekoľko sekúnd.

Napájanie je veľmi jednoduché, a to pomocou 2 AA čiže tužkových batérií, vďaka ktorým dosiahne maximálny počet otáčok v hodnote 11 500 za minútu. Batérie sa umiestni do plastovej konštrukcie, z ktorej vedie nerezová a jednoducho umývateľná aj ľahko pracujúci metla.

Vďaka ergonomickému spracovania je zaistený jednoduchý úchop. Ten podporuje aj veľmi malá hmotnosť, ktorá je iba 0,1 kilogramov. Súčasťou konštrukcie je pulzný spínač, ktorý dokáže zaistiť jednoduché zapnutie aj vypnutie, v prípade dosiahnutia potrebnej hustoty mlieka a jeho peny.

Kompaktné prevedenie, rýchle napenenie
Horšie sa otvára priestor pre batérie

Orion 0,5 l

Orion 0,5 l recenzie a test

Ručný napeňovač mlieka Orion 0,5 l je v nerezovom prevedení, ktoré nielen, že dobre vyzerá, ale tiež poteší kvalitou spracovania a jednoduchou údržbou. Nie je problémom ani umývanie v umývačke riadu. Súčasťou konštrukcie je aj praktické sitko.

Samozrejmosťou je všestrannosť, kedy je možné napeniť nielen studené mlieko, ale aj mlieko na latté, alebo capuccino, rovnako ako nechýba možnosť jenom klasického ohriatie mlieka. Objem je dostatočný aj pri príprave viac šálok, pretože jeho hodnota je 0,5 litrov. Nádoba je predsa celkom kompaktný s priemerom 8 centimetrov, na výšku potom má 17 centimetrov.

Ľahko sa s ním manipuluje, a to vďaka nízkej hmotnosti, ktorá činí 0,3 kilogramov. Ak by bolo potrebné mlieko zohriať, je produkt určený na akýkoľvek typ sporáku výnimkou indukcie. Teda na plyn, klasickú elektrinu aj na sklokeramickú dosku.

Nerezové prevedenie, objem 500 ml
Nie je na indukciu

Tescoma President

Tescoma President recenzie a test

Frapovač Tescoma President je unikátnym ručným pomocníkom pre prípravu dokonalého kávového nápoja s našľahaným mliekom. Konštrukcia zaujme ako kompaktnými rozmermi, tak aj tým, že súčasťou je aj ochranné puzdro, ktoré prináša istotu bezpečného skladovania.

Všestrannosť zaujme tým, že je možné vyšľahať ako mlieko studené, tak i teplé. Hodí sa na frappé, ale aj latté, rovnako ako cappuccino, či na horúcu čokoládu. Vďaka šľahacia špirále je zaistený rýchly výsledok. Dobu šľahanie možno regulovať podľa toho, aké konkrétne konzistencia mlieka je potrebné dosiahnuť.

K výrobe bol použitý kvalitný plast a nerez. Spoľahlivosť potvrdzuje záruka výrobcu, ktorá je pekných 5 rokov. Napájanie je veľmi jednoduché, pomocou mikrotužkových čiže AAA batérií. K pohonu perfektne postačí iba dve. Dlhodobé použitie uľahčí aj nízka váha.

5 rokov záruka, aj na studenú penu
Balenie neobsahuje batérie

Guzzanti GZ 006

Guzzanti GZ 006 recenzie a test

Penič mlieka Guzzanti GZ 006 je automatickým pomocníkom do kuchyne, ktorý pomôže pri tvorbe dokonalého kávového nápoja. Zaujme jednoduché použitie, a to vďaka ovládanie iba jedným tlačidlom. Okrem horúceho nápoja je možné využiť funkcia Cold na prípravu ľadovej kávy.

Celkový objem je 0,5 litra, čo postačí na prípravu mlieka až pre 6 jednotlivých šálok, samozrejme s ohľadom na typ nápoja. Vďaka magneticky uchytenému nástavcami je zaistená bezproblémová údržba a celkové čistenie. Príkon 650 W má pozitívny vplyv na rýchlosť prípravy mliečnej peny.

Nechýba možnosť prepínať teplotu pomocou jednotlivých výkonnostných stupňov. Vďaka hmotnosti len 1,1 kg je samozrejmosťou aj ľahká manipulácia. Medzi bezpečnostné a úspornú funkcii sa radí automatické vypínanie pri nečinnosti.

Dobrý objem, automatické vypnutie, funkcia Cold
Vyššia cena

Philips CA6502/65

Philips CA6502/65 recenzie a test

Elektrický napeňovač mlieka Philips CA6502/65 zaujme už na prvý pohľad svojim čiernym dizajnom s nerezovým spodným obvodom. Samozrejmosťou je tiež istota nepriľnavého povrchu, ktorý eliminuje problémy s pripaľovaním. Možné je využitie na tvorbu ako studené, tak aj teplé peny, čím sa rozširuje škála nápojov, na ktoré možno tento model použiť.

Celkový objem hlavnej nádoby je 0,12 litrov, čo dostačuje na prípravu 2 šálok nápoja. Pena je hotová pomerne rýchlo, a to zhruba za 130 sekúnd od uvedenia prístroja do chodu. Ten zaujme aj jednoduchou manipuláciou, pretože má hmotnosť prijateľných 0,76 kilogramov.

Ovládanie prístroja je veľmi jednoduché, a to vďaka použitiu 1 tlačidla. Nechýba príslušenstvo v podobe metly a veka, kedy oboje je možné vkladať do umývačky. Kladom je prepracovaný mechanický systém šľahanie pre maximálnu jemnosť výslednej peny.

Pekný dizajn, teplá i studená pena, jemnosť peny
Malý objem a vyššia cena

Severin SM 9495

Severin SM 9495 recenzie a test

Elektrický šľahač mlieka Severin SM 9495 zaujme podareným dizajnom, ktorý je spojený s čiernou farbou a kvalitné brúsenou ocelí. Má tiež veľmi dobré parametre príkonu, ktorý činí 500 W. To sa podpisuje na rýchlosti, s akou je pena pripravená. Tú možno využiť na rôzne druhy kávových nápojov, rovnako ako na prípravu horúcej čokolády.

Celkový objem hlavnej nádoby je menšia, a to zhruba 0,18 litrov, čo postačí na nižšej jednotky šálok. Unikátom je odnímateľná kanvička na mlieko, ktorá uľahčí manipuláciu, ale tiež ju možno ľahko udržiavať, pretože ju možno umývať v umývačke.

Ohrev mlieka možno u tohto modelu využívať až do hodnoty 65 stupňov Celzia. Nástavce sú vďaka magnetickému systému ľahko vymeniteľné. Vďaka indukčnej technológii ohrevu je eliminované riziko pripálenia. Nechýba tiež automatické vypnutie, aj poistka preto prehriatiu prístroja.

Štýlový dizajn, indukčný ohrev, možnosť umývania v umývačke
Nevie studenú penu

Kela Maito

Kela Maito recenzie a test

Frapovač Kela Maito je ručným pomocníkom pre jednoduchú prípravu peny z mlieka. Možno ho použiť na výrobu peny na cappuccino, latté, rovnako ako macchiato, ale aj na prípravu ľadovej kávy. Zaujmú jeho kompaktné rozmery, vďaka čomu sa ľahko zmestí do kuchynského šuplíku. Jeho výška je iba 20 centimetrov a priemer držadla 3,5 cm.

Zaujme kvalita prevedenia, kedy na držadlo je použitý ABS plast a v prípade samotného šľahača je to nerezová oceľ. Samozrejmosťou je aj nízka hmotnosť, ktorá je porovnateľná s ostatnými frapovač. Vďaka batériovému napájanie nie je problém vytvorenie peny v podstate kedykoľvek a kdekoľvek.

Hustotu peny možno jednoducho regulovať a potom šľahač jednoducho vypnúť pomocou jedného tlačidla, ktorým sa ovláda. Spodná nerezová časť je umývateľná, čo podporuje jednoduchosť údržby. Vysoké otáčky zaistí rýchle vytvorenie potrebnej peny.

Na teplú i studenú penu, kompaktné rozmery
Nič zásadné sme nenašli

Ako vybrať napeňovač mlieka

Šľahač mlieka je dobrým pomocníkom pri príprave rôznych druhov káv, kam patrí teplé alebo studené mlieko. Praktické využitie nájde aj počas prípravy horúcej čokolády. Na trhu sa možno stretnúť s tromi konkrétnymi typmi.

Typ šľahače

Elektrické napeňovače mlieka

U tohto typu je príprava mlieka a mliečnej peny najjednoduchšie. Ide o konštrukciu využívajúce elektrinu, ktorá sa postará nielen o prípadnej nahriatie mlieka na požadovanú teplotu, ale aj o našľahanie mlieka. Svoju prácu tu odvedie motoriek a vykurovacie teleso. Nevýhodou, ktorú elektrické napeňovače mlieka majú, je ich vyššia obstarávacia cena.

Ručné napeňovače mlieka

Ručné šľahače zaujmú ako dobrým našleháním mlieka, tak aj cenovou dostupnosťou. Navyše nepotrebujú k svojmu pohonu elektrickú energiu. Samotné šľahanie prebieha výhradne ručne, pomocou mechanizmu v podobe zabudovaného šľahača. Správnej teploty ručné napeňovače mlieka dosiahnu tým, že sa v nich ohrieva priamo na sporáku.

Frapovače

Treťou kategóriou sú takzvané frapovače, ktoré sú unikátne hlavne tým, že sú určené primárne na frappé. Teda na studený šľahaný nápoj, prípadne ľadovú kávu. Jedná sa o ručný šľahač na batérie, ktorý má otočný mechanizmus so špirálou, ktorý mlieko našľahá. Kladom je všestrannosť použitia. Negatívom dlhšia doba prípravy, aj v závislosti na kvalite mlieka.

Objem nádoby

Týka sa modelov ručných a tiež elektrických. Čím väčší objem nádoby napeňovač mlieka má, tým viac peny dokáže vytvoriť. Od toho sa samozrejme odvíja aj počet šálok kávy, ktoré možno pripraviť. Tie najmenšie sú určené zhruba na 1 – 2 šálky, u tých veľkých to môže byť v závislosti na nápoji 6 – 8. Medzi väčšie varianty patrí objem okolo 500 ml, medzi menší objem okolo 150 ml.

Typ napájania

Ak sa nejedná o ručný napeňovač mlieka, je potrebné riešiť aj typ napájania. Pri elektrickom napeňovača hrá primárnu úlohu hodnota príkonu. Čím je vyššia, tým rýchlejšie je mlieko nielen ohriate, ale môže byť aj napenené. Ideálna je hodnota príkonu okolo 500 W. Menej výkonné varianty majú príkon okolo 350 W. V prípade frapovače hrá úlohu predovšetkým to, či je napájaný pomocou AA alebo AAA batérií a koľko ich je potreba.

Materiál a údržba

Typ materiálu má vplyv nielen na vzhľad, ale aj na to, aby sa mlieko nepripaľovalo, alebo aj na to, ako jednoducho sa daný napeňovač mlieka udržiava. Základom by mala byť pri klasických elektrických alebo ručných hladká nepriľnavá vrstva. Pokiaľ je možné jednotlivé časti umývať v umývačke, je to len plus. U frapovače by mala byť šľahacia časť umývateľná, čo je dnes brané ako štandard.

Typ pripravovaných nápojov

Kvalitný penič mlieka by mal zvládnuť vytvoriť mlieko požadovanej konzistencie na rôzne druhy nápojov. Príkladom je latté, cappuccino, ale aj macchiato. Chýbať by nemala tiež štandardné funkcie spojená iba s ohrevom mlieka, alebo možnosť našľahať si mlieko studené, a to v súvislosti s prípravou ľadovej kávy.

4.5/5 - (10 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.