Upratovanie,

Najlepšie robotické vysávače: s mopom ai. | Test, recenzie

Automatické spotrebiče už dávno nezahŕňajú len klasiku typu umývačiek a práčok. Robotický vysávač si s upratovaním poradia za vás a zvládne pritom vysať aj vytrieť. Oproti klasickému vysávaču bude mať aj ten najlepšie hodnotený robotický vysávač neistú pozíciu, na druhú stranu súčasné modely zvládnu vysávať psie chlpy, koberce a naplánovať upratovanie na dobu, kedy nie ste doma.

Hoci dominuje najpredávanejším robotickým vysávačom jedna značka, zmestili sa do nášho výberu aj ďalšie kvalitné a výkonné modely. Na základe hodnotenia a testov sme vybrali tie najlepšie robotické vysávače a pripravili ich recenzie, aby bol váš výber jednoduchšie. Mimo to poradíme, ako robot vysávač funguje a aký vybrať, či už do malého bytu alebo prístupné domácnosti.

Robotický mop alebo robotický vysávač?

Automatický vysávač zvládne ako suché, tak mokré upratovanie. Takéto modely sú označované ako hybridné a skrývajú sa pod označením robotický vysávač s mopom (s vytieraním). Samotný robotický mop môže mať podobu jednoduchého, ale aj sofistikovanejšieho prístroja.

V oboch prípadoch je navigácia a spôsob pohybu po miestnosti jedným z hlavných kritérií, ovplyvňujúce celkový výsledok, predovšetkým u väčšieho a členitého bytu. Pri lacných modeloch je problém, že postrádajú senzory a namiesto nich používajú nárazníky, ktoré nemusia byť praktické, ak máte v miestnosti krehký nábytok alebo veci, typicky vázy.

Systematický pohyb je tiež dôležitý, predovšetkým u väčšie plochy, na zaistenie kompletného upratovania a efektívneho využitia času. S tým súvisí aj schopnosť nadviazať na nedokončený upratovanie, ak sa v priebehu musel ísť dobiť.

Najlepšie robotické vysávače – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších robotických vysávačov z testov a hodnotenia pre rok 2023. Zo základných parametrov nepodceňujte výšku vysávača, aby sa vám robot nezasekávala pod nábytkom. Najnižší robotický vysávač má cca 6 cm, ale kvalitné nízke vysávače sú prevažne až od 7,5 cm vyššie. Výbava a funkcie ako rotačná kefa, UV lampa, senzor pre detekciu nečistôt alebo zamedzenie pádu zo schodov sú tiež medzi rozhodujúcimi faktormi. Hlbšie informácie sú rozpísané pri jednotlivých recenzií.

VzhľadModelTypNavigáciaPokrytie plochy 
Xiaomi Roborock S7 recenzie a testXiaomi Roborock S7Mop / VysávačÁno250 m2
iRobot Roomba i7+ recenzie a testiRobot Roomba i7+VysávačÁnoBez obmedzenia
Symbo xBot 5 PRO WiFi recenzie a testSymbo xBot 5 PRO WiFiMop / VysávačÁno-
Xiaomi Mi Robot Vacuum EU recenzie a testXiaomi Mi Robot Vacuum EUVysávačÁno250 m2
Rowenta RR7675WH X-Plorer Serie 75 Animal recenzie a testRowenta RR7675WH X-Plorer Serie 75 AnimalMop / VysávačÁno-
Concept VR-3000 recenzie a testConcept VR-3000Mop / VysávačÁno-
iRobot Roomba e5 recenzie a testiRobot Roomba e5VysávačÁno100 m2
Tesla RoboStar T60 recenzie a testTesla RoboStar T60Mop / VysávačÁno-
ETA Raggio Eco 3225 90000 recenzie a testETA Raggio Eco 3225 90000VysávačÁno-
iRobot Braava jet m6 recenzie a testiRobot Braava jet m6Mop / ZametačÁno92 m2

Zobraziť celú ponuku


TIP:

Porovnanie parametrov

 Xiaomi Roborock S7iRobot Roomba i7+Symbo xBot 5 PRO WiFiXiaomi Mi Robot Vacuum EURowenta RR7675WH X-Plorer Serie 75 AnimalConcept VR-3000iRobot Roomba e5Tesla RoboStar T60ETA Raggio Eco 3225 90000iRobot Braava jet m6
Výška9,65 cm9,2 cm7,9 cm9,6 cm9,7 cm7,5 cm9 cm7,8 cm10,5 cm9 cm
Oddeľovač oblastíSenzory, virtuálna stenaVirtuálna stenaMagnetická páskaMagnetická páskaVirtuálna stenaMagnetická páskaVirtuálna stenaVirtuálna stenaVirtuálna stenaVirtuálna stena
Výdrž robota180 minut75 minut100 minut150 minút150 minut150 minút90 minut110 minut80 minut90 minut
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Aký je najlepší robotický vysávač s mopom?

Xiaomi Roborock S7 hodnotíme ako najlepší robotický vysávač s mopom v našom porovnaní, vhodný aj na zvieracie chlpy a vysoké koberce. Hlavnou prednosťou je kvalitný systém vytierania, vysoký sací výkon, vylepšená kefa a perfektná navigácia na zmapovanie priestoru. Viac v samostatnej recenzii.

Recenzie 10 robotických vysávačov

Xiaomi Roborock S7

Xiaomi Roborock S7 recenzie a test

Robotický vysávač Xiaomi Roborock S7 je veľmi pokročilým modelom, ktorý využíva najnovšie technológie na dosiahnutie najlepších výsledkov a podľa užívateľských recenzií mu to ide veľmi dobre. Hlavnou prednosťou je technológia LiDAR, vďaka ktorej dokáže veľmi dobre spracovať mapu priestoru s automatickým rozdelením na jednotlivé miestnosti, ktoré je možné spojiť či rozdeliť, stanoviť zakázané oblasti, nastaviť plány a postupy pri upratovaní, prípadne uložiť viac máp až pre 4 podlažia. Problémom nie je ani členitosť priestoru, stoličky alebo sušiak na bielizeň. Akurát pri kúpeľňovej rohožke má problém a je potrebné ju pred upratovaním odstrániť.

Keďže sa jedná o robotický vysávač 2v1, dokáže vám povysávať koberce aj vytrieť tvrdé podlahy. Model S7 má navyše efektívny systémom sonického vibračného mopovania a zvláda suché škvrny lepšie ako iní roboti. Vysávať a mopovať vie zvlášť aj dohromady. Zo skúseností je ale potrebné pri upratovaní vrátane mopovania namočiť dopredu handričku. Dávkovanie vody totiž nezvládne rovnomerne namočiť celú plochu handričky, takže potom bude stierať len jeho časťou. Je tu tiež snímač kobercov, ktorý okrem iného zaistí zdvihnutie mopovacej podložky a koberec tak nenamáča. Ak máte psa alebo vysoké koberce, poteší vás slušný sací výkon 2500 Pa a predovšetkým vylepšená gumová rotačná kefa, ktorá oproti štetinkovému lepšie odvádza nečistoty a sťažuje zamotávanie vlasov, poprípade zvieracích chlpov. Nevýhodou je trochu nepríjemný zvuk, ktorý kefa vydáva na podlahách s povrchovou štruktúrou dreva pri jazde v smere proti letom dreva.

Vďaka veľkej batérii s kapacitou 5200 mAh dokáže pracovať 3 hodiny a za túto dobu si poradí až s 250 m2. Oproti svojmu predchodcovi má výrazne väčšiu nádržku na vodu (300 ml) a zvláda tak vytrieť zhruba 200 m2. Ovláda sa prevažne pomocou smartfónu, cez ktorý ho môžete poslať na upratovanie konkrétnych miestností. Môže byť ovládaný hlasom, zvládne upratovanie plánovať a pre technologických nadšencov ponúkne mnoho ďalších vychytávok. Aplikácia je prehľadná, menšou nevýhodou je absencia slovenčiny.

Výborný pomer cena/výkon, kvalitné vytieranie a lepšia kefa, pokročilá navigácia, nízka hlučnosť
Aplikácia nie je v slovenčine

iRobot Roomba i7+

iRobot Roomba i7+ recenzie a test

Robotický vysávač iRobot Roomba i7+ patrí medzi najmodernejšie automatické vysávače súčasnosti, a to vďaka využitiu súčasných vrcholných technológií robotiky. S funkciou inteligentného mapovania Imprint sám zmapuje dôkladne priestor a informácie si uloží pre ďalšie vysávanie, umožňuje plánovanie upratovania na čas, kedy nebudete doma a disponuje aj funkciou dvojité upratovanie, čo ocenia domácnosti s malými deťmi alebo domácimi miláčikmi.

Súčasťou samotného vysávača je veľmi dôležitá základňa Clean Base, v ktorej sa vysávač dobíja, ale aj tu automaticky vysýpa integrovaný zberný kôš. Vnútri sa nachádza veľký sáčok na nečistoty, ktorý dokáže pojať až 30 zberných košov robota. Prevádzka tohto modelu tak vďaka tejto funkcii nevyžaduje žiadnu vašu pozornosť, a to až po niekoľko týždňov.

Podľa skúseností a recenzií spotrebiteľov je robotický vysávač skutočne samostatný, má intuitívne ovládanie a oceňujú aj ovládanie a plánovanie skrze aplikáciu mobilného telefónu. Po čas upratovania je vysávač veľmi tichý, hlučnejší je len pri vyprázdňovaní zásobníka v základni Clean Base, čo však trvá iba cca 5 sekúnd.

Automatické vysypávanie zberného koša, ovládanie cez aplikáciu, inteligentné plánovanie upratovania
Hlučnejší pri vyprázdňovaní zásobníka vysávača

Symbo xBot 5 PRO WiFi

Symbo xBot 5 PRO WiFi recenzie a test

Robotický vysávač s mopom Symbo xBot 5 PRO WiFi hodnotia používatelia vo svojich recenziách veľmi pozitívne, oceňujú výborný pomer cena/výkon, vysávač dokáže upratovať skutočne kvalitne a na jeho funkčnosť si v podstate nesťažujú. Ako možné negatívum uvádzajú iba zvukové informácie v angličtine, hoci jeho ovládanie prostredníctvom mobilnej aplikácii je samozrejme v slovenčine.

Disponuje 6 tich čistiacimi režimami a je ideálny na všetky typy tvrdých podláh, a to vrátane kobercov s nízkym vlasom. Využíva inteligentnou navigáciu Smart GYRO a so svojím vysokým sacím výkonom je vhodný aj pre upratovanie zvieracích chlpov. Ako oddeľovač miestností slúži magnetická páska, ktorá až na výnimky, ktoré spomínajú používatelia, funguje spoľahlivo.

Zásobník na nečistoty má objem 300 ml a zásobník na vodu pre mopování 200 ml. Značnou výhodou je jeho nízka výška iba 7,9 cm, vďaka ktorej sa vojde pod väčšinu nábytku, ale aj pod postele. Pre čistý vzduch disponuje dvojicou filtrov - primárnym a HEPA filtrom. Má senzory proti pádu zo schodov a na jedno nabitie dokáže upratovať až 100 minút.

Výborný pomer cena / výkon, výborné vysávanie aj vytieranie, výška iba 79 milimetrov
Zvukové informácie sú v angličtine

Xiaomi Mi Robot Vacuum EU

Xiaomi Mi Robot Vacuum EU recenzie a test

Robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum je šikovný vysávač, ktorý si poradí ako s tvrdými podlahami, tak s kobercami. Disponuje výkonným 55W elektromotorom, ktorý má sací tlak až 1800pA. Veľmi inovatívne je možnosť robotický vysávač ovládať skrz aplikácii cez smartphone a to pomocou WiFi. Aplikácia sa volá Mi Home a je dostupná ako na Android, tak i na iOS.

Xiaomi Mi Robot Vacuum disponuje dvanástimi rôznymi senzormi, z ktorej najzaujímavejšie je laserový LDS senzor, ktorý sa nachádza v korunke na vrchu zariadenia. Tento senzor sa otáča o 360° a svoje okolie nascenuje 1800x za sekundu. Veľmi dobre tak detekuje schody, múry a ďalšie prekážky. Za zmienku stojí tiež technológia SLAM algoritmu, ktorá dopredu spočíta optimálnu trasu.

Robotický vysávač Xiaomi má veľmi slušnú kapacitu batérie, ktorá činí 5200mAh. Vďaka nej dokáže pracovať až 150 minút a za túto dobu dokáže vysať priestor o veľkosti až 250 m2. Obsahuje HEPA filter, špeciálne čistiaca kefka a váži 3,8 Kg. Ako oddeľovač oblastné sa u tohto modelu používa magnetická páska.

Ovládanie cez mobilnú aplikáciu, 12 senzorov, algoritmus SLAM, výdrž 150 minút
Nie je vhodný na koberce s dlhým vlasom

Rowenta RR7675WH X-Plorer Serie 75 Animal

Rowenta RR7675WH X-Plorer Serie 75 Animal recenzie a test

Robotický vysávač na psie chlpy Rowenta RR7675WH má sací výkon až 2700 Pa a PET kefu, vďaka čomu veľmi efektívne zvláda vysávať nielen zvieracie chlpy, ale aj ďalšie nečistoty na podlahe vášho bytu. Integrovaná batéria mu zaisťuje dostatok energie až na 150 minút kontinuálneho upratovania a poteší, že jeho súčasťou je aj mop.

Za vyzdvihnutie stojí jeho pokročilý navigačný systém, ktorý sám výrobca nazýva ako inteligentný a Hi-tech. K navigovanie a orientácii v priestore využíva laserovú navigáciu, kameru a ďalšie bočné kamery na bokoch s technológiou TOF. Dobrú orientáciu potvrdzujú aj skúsenosti užívateľov, vysávač sa nikde nezasekáva a len minimálne naráža do prekážok.

Jeho prevádzka je tichá a k nízkej hlučnosti prispieva aj fakt, že pri upratovaní, na rozdiel od iných, nevydáva žiadne zvuky. Komunikácia a jeho ovládanie prebieha cez aplikáciu Rowenta Robots v mobilnom telefóne. Oproti konkurencii tiež boduje ďalšie službou, a tou je garancia opraviteľnosti po dobu 10 tich rokov. V diskusii k tomuto vysávaču však zaznela informácia, že vie uložiť iba mapu jedného poschodia, v prípade druhého poschodia mapa prepíše tú pôvodnú, čo je škoda.

Dlhá výdrž 150 minút, PET kefa na zvieracie chlpy, účinná navigačná technológie
Je schopný uložiť len jednu mapu

Concept VR-3000

Concept VR-3000 recenzie a test

Robotický vysávač Concept VR-3000 je ďalším moderným zariadením, ktoré nielenže spoľahlivo povysáva podlahové plochy všetkého razenia, ale je tiež ovládaný jednoducho pomocou mobilnej aplikácie. Vďaka jeho prevedenie 2v1 zvláda ako vysávať, tak i vytierať. Osadený je výkonným BLDC elektromotorom, ktorý má silu 1800 Pa a bez všetkého tak zvládne vysať aj koberce s dlhším vlasom.

Čistoty upratovania dosiahne pomocou trojstupňovej filtrácie, v ktorej nechýba ani HEPA filter. Prevádzková doba na jedno nabitie je 150 minút, počas ktorej zvládne upratať aj veľké priestory. Konkrétnu hodnotu plochy však výrobca neuvádza, čo je trochu škoda. K dispozícii je 5 režimov upratovania, ktoré obsahujú napríklad program Auto Smart, alebo TURBO režim. Zásobník na prach má pomerne vyšší objem 0,6 l a okrem ovládania smartphonom ho možno ovládať aj diaľkovým ovládačom.

Vybavený je pokročilou technológiou mapovania prostredí, kde dominuje gyroskop. Hlučnosť po čas upratovania je výrobcom uvádzaných 55 dB, takže je pri práci i pomerne tichý. Samozrejmosťou sú funkcie automatického dobíjania, elektronicky riadené dávkovanie vody počas mopovania, funkcia proti nárazu alebo pádu zo schodov či magnetický pásik, ktorý slúži ako virtuálna stena. Okrem spomínaných možností ovládania vie pracovať aj s domácimi asistentmi Alexa a Google Home.

2v1, kvalitné upratovanie, tichý chod, ovládanie cez mobilnú aplikáciu a domáce asistenty
Nedohledatelná veľkosť pokrytie plochy

iRobot Roomba e5

iRobot Roomba e5 recenzie a test

Robotický vysávač iRobot Roomba e5 dokáže podľa skúseností spotrebiteľov bezproblémovo prekonávať prahy, ľahko a automaticky sa tak dostane po celom byte. Sací motor 2. generácie je dostatočne výkonný a navyše disponuje HEPA filtrom, ktorý je veľmi účinný. V recenziách tiež zaznievajú pozitíva ku zbernému košu AeroForce, ktorý je možné jednoducho vypláchnuť tečúcou vodou.

Disponuje funkciou odloženého štartu a dokáže spolupracovať aj s virtuálnou stenou, ľahko si tak určíte priestor, kde vysávač nemá upratovať. Praktická je tiež funkcia ANTITANGLE, ktorá zabraňuje zamotania sa do káblov alebo do kobercov s dlhým vlasom.

Systém Dirt Detect využíva akustickú detekciu nečistôt, vysávač teda sám rozpozná viac znečistené miesta a intenzívnejšie sa im venuje. Zvláda vysávať aj malé miesta s priemerom 1 m2 a má senzory proti pádu zo schodov, alebo automatický návrat do nabíjacej stanice. Bohužiaľ si však nevytvára mapu prostredia, a tak ho nemožno poslať do konkrétnej miestnosti a jeho upratovanie je do väčšej miery náhodné, ako upozorňujú užívatelia v recenziách.

Prekonáva bez problémov prahy, jednoduché umývanie nádoby tečúcou vodou, dobrý výkon
Menej pokročilá orientácia v priestore

Tesla RoboStar T60

Tesla RoboStar T60 recenzie a test

Robotický vysávač s vytieraním Tesla RoboStar T60 boduje hlavne svojou nízkou výškou 78 mm, vďaka ktorej sa vojde spoľahlivo pod nábytok alebo pod posteľ. Nemá síce ovládanie skrze aplikáciu mobilného telefónu, za to k nemu výrobca dodáva samostatné diaľkové ovládanie, ktoré je pre mnoho spotrebiteľov lepšou alternatívou, ako je mnohokrát spomenuté v recenziách.

Disponuje gyroskopický navigáciou a má 3 programy upratovania, vybrať si môžete z automatického programu, kruhového a naplánovaného. Ideálnej je pre všetky typy tvrdých podláh vrátane nízkych kobercov. Na jedno nabitie dokáže pracovať až 110 minút a sám sa následne vráti do nabíjacej stanice, hoci mu to niekedy trvá dlhšie, ako je zrejmé v zákazníckych skúsenostiach.

Má dvojicu dlhých kief, ktoré fungujú efektívne a dostanú sa aj do rohov, kde môžu mať podobné produkty problémy. Zvláda zbierať aj zvieracie chlpy a sám si reguluje výkon s ohľadom na typ podlahy. Má trojnásobnú filtráciu vrátane HEPA filtru, jednoduché dotykové ovládanie a nízku obstarávaciu cenu.

Nízka výška 7,8 cm, automaticky reguluje sací výkon, súčasťou diaľkové ovládanie
Dlhšie mu trvá nájsť dobíjaciu základňu

ETA Raggio Eco 3225 90000

ETA Raggio Eco 3225 90000 recenzie a test

Robotický vysávač ETA Raggio Eco 3225 90000 má veľmi dobrý pomer cena / výkon a užívatelia ho na základe svojich recenzií hodnotí pozitívne. Laserová navigácia funguje spoľahlivo, má senzory proti pádu zo schodov a Anti-collision systém, ktorý rozpoznáva prekážky bezdotykovo. Disponuje tromi stupňami výkonu a vďaka dvom bočným kefkám sa dostane spoľahlivo pozdĺž stien i do rohov.

Samozrejmosťou je automatický návrat do nabíjacej stanice a je vhodný pre všetky typy tvrdých podláh aj kobercov s výškou vlasu do 1 cm. Zvláda prekonať prekážky do 1,5 cm, s bežnými prahy si teda hravo poradí. Zo zaujímavých funkcií môžeme spomenúť diagnostiku porúch, alebo upozornenie na nutnú údržbu konkrétnej časti automatického vysávača.

Dokáže si vytvárať mapy vysávaného priestoru a možno u neho nadefinovať až 10 zón pre upratovanie, alebo naopak zón, ktorým je potrebné sa vyhnúť. Na jedno nabitie zvládne upratovať 80 minút a disponuje Wi-Fi konektivitou s možnosťou ovládania cez mobilnú aplikáciu.

Dobrá laserová navigácia, vytvorenie mapy, bezdotykové rozpoznanie prekážok
Väčšia výška 10,5 cm

iRobot Braava jet m6

iRobot Braava jet m6 recenzie a test

Robotický mop iRobot Braava jet m6 je mnohými spotrebiteľmi v recenziách hodnotený ako najlepší automatický mop, ktorý si môžete v súčasnosti kúpiť. Veľkou výhodou je kompatibilita s niekoľkými robotickými vysávačmi tejto značky, obe zariadenia spolu dokážu komunikovať a zaistí tak najlepšie možné upratovanie, aké dnes robotický pomocníci na upratovanie dokážu.

Využíva inteligentné mapovanie Imprint s technológiou vSLAM a navigáciu iAdapt 3.0. Pred mopom rozprašuje čistiaci prostriedok systémom Precision Jet Spray a disponuje inteligentným plánovaním upratovania. Z ďalších funkcií môžeme spomenúť režim virtuálnej steny, program pre lokálne upratovanie alebo funkciu Keep Out Zone, vďaka ktorej sa vyhne nadefinovaným miestam.

Zvláda automaticky detekovať koberce, na ktoré nenabehne, a aj cez to prekonáva prahy, hoci podľa skúseností spotrebiteľov sa mu to nie vždy podarí. Ako nevýhodu tiež zmieňujú vyššiu cenu samotného mopu aj vyššiu cenu príslušenstva, napríklad náhradných mopovací utierok.

Skvelá funkčnosť, kompatibilný s vysávačmi Roomba i7, i7+ a S9+, suché aj mokré upratovanie
Drahšie príslušenstvo

Ako vybrať robotický vysávač

Robotické vysávače bohužiaľ úplne nenahradí bežné manuálne vysávanie napríklad tyčovým vysávačom. Napriek tomu sú schopnými pomocníkmi do domácnosti a postarajú sa o rutinné upratovanie. Podľa čoho vybrať robotický vysávač a na čo si dať pozor?

Povrch a filtrácia

Modely z vyššej cenovej kategórie si poradí ako s tvrdou podlahou, tak i kobercom. Na koberca je potrebné si dať väčší pozor, pretože sa líši model od modelu, ako dlhý vlas koberca dokáže zvládnuť. Lepšie je prístroj nepreceňovať a voliť jeho použitie predovšetkým na tvrdé podlahy, typicky dlažba, lino alebo plávajúca podlaha. Tam nájde svoje využitie aj robotický mop alebo vysávač s vytieraním, ktorý zvládne suché aj mokré upratovanie. Myslite aj na výšku prahu, väčšina zvládne okolo 1 cm, časť až 2 cm prahy.

S povrchom súvisí aj filtrácie. Stretnete sa tak s modelmi s, tak bez HEPA filtru (vhodný pre alergikov). Niektoré robotické vysávače sú doplnené o UV lampu, ktorá pomáha eliminovať baktérie a vírusy na podlahe.

Výdrž a výkon

Robotické vysávače používajú ako zdroj energie batériu, typicky niklovou alebo lítiovú, prípadne nejakú ich derivácii. Výdrž sa pohybuje okolo 100 až 180 minút a súčasne s tým disponujú funkciou automatického dobitie v priebehu vysávania a následného pokračovania. Túto vlastnosť je potrebné si pri výbere ustrážiť, ale väčšina lepších modelov ju má.

Výkon robota nie je porovnateľný s bežným vysávačom, ale to zrejme čaká málokto. Plno modelov má funkciu detekcie nečistôt, kedy sa venuje výrazne znečisteným oblastiam dôkladnejšie. Výkonnosť zvyšujú aj špeciálne kobercové kefy alebo módy s dočasným zvýšením sacieho výkonu na obtiažnych povrchoch ako sú koberce.

Navigácia a orientácia

K orientácii využíva robotický vysávač rôzne metódy ako kamery, ultrazvukové senzory, lasery alebo mechanické (nárazové) senzory. Spôsob orientácie a navigácie respektíve priebeh upratovania bude v rôznych cenových kategóriách odlišný. Lacné robotické vysávače majú bežne mechanické senzory, ktoré si s náročným priestorom tak dobre neporadí. Medzi najlepšie možno radiť laserové senzory, ktoré sa orientujú aj v tme a zvyšujú tak všeobecnú flexibilitu upratovania.

Robotovi možné prispôsobiť, respektíve vymedziť priestor k upratovaniu pomocou zábran. Je ním napríklad virtuálna stena, ktorá môže pomocou infračerveného lúča miestnosť rozdeliť, ale aj (u niektorých modelov) vymedziť priemer oblasti, čo sa hodí napríklad okolo kŕmenie pre zvieratá. Ďalšou alternatívou sú rôzne kocky a majáky, ktoré obmedzujú / prenáša signál. Jednoduchšie metóda je magnetická páska, ktorú nalepíte na podlahu.

4.7/5 - (13 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.