Domácnosť,

Najlepšie automatické kávovary – Recenzie presovačov 2018

Ak hľadáte presovač na prípravu kávy väčšiemu počtu osôb, typicky do kancelárie, reštaurácie, verejných priestorov alebo početnej rodine, automatický kávovar bude vhodnou voľbou. Vyznačuje sa jednoduchosťou, rýchlosťou, čistotou a nie je problém s ním pripraviť desiatky šálok denne.

Kvalitných automatických kávovarov je dnes k dostaniu veľa a k výberu toho správneho do vašej kuchyne, je potrebné zohľadniť niekoľko parametrov a vlastností. Vybrali sme preto na základe hodnotenia a testov tie najlepšie automatické kávovary a pripravili ich recenzie, aby bol váš výber jednoduchšie.

Aj keď vám domáci kávovar nedokáže navodiť kaviarenskou atmosféru, pripraviť perfektné espresso, cafe latté alebo cappuccino zvedie na jednotku. Na rozdiel od pákových kávovarov zvládnu tie automatické ako mletú, tak zrnkovú kávu, a to vďaka integrovanému mlynčeka. Disponujú tiež samočistiacimi funkciami, ktoré priebežne udržujú kávovar v čistote, čo predlžuje životnosť spotrebiča a postará sa o stále skvelú chuť.

Najlepšie automatické kávovary – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších automatických kávovarov pre rok 2018. Niektoré podstúpili test kávovarov a môžu sa pýšiť titulom víťaz alebo finalista. Rozdielnosť medzi modelmi je predovšetkým vo funkciách a výbave, ktoré sme bližšie popísali v jednotlivých recenziách.

VzhľadModelRozhranieZásobník na voduZásobník na mlieko 
DeLonghi Magnifica ECAM 22.110Tlačidlové, bez displeja1,8lNie
DeLonghi Intensa ECAM 23.460Tlačidlové, základný display1,8lÁno
DeLonghi Intensa ECAM 23.420Tlačidlové, základný display1,8lNie
Krups Espresseria EA8050PETlačidlové, grafický display1,8lÁno
Krups EA815570Tlačidlové, grafický display1,7lNie
DeLonghi PrimaDonna ECAM 28.465Tlačidlové, základný display1,8lÁno
DeLonghi PrimaDonna ESAM 6900Dotykové, multifunkčný display1,4lÁno
DeLonghi Dinamica ECAM 350.55Dotykové, grafický display1,8lÁno
Saeco Incanto HD8914/09Tlačidlové, grafický display1,8lNie
Philips HD8651/09Tlačidlové, bez displeja1lNie

Porovnanie parametrov

 DeLonghi Magnifica ECAM 22.110DeLonghi Intensa ECAM 23.460DeLonghi Intensa ECAM 23.420Krups Espresseria EA8050PEKrups EA815570DeLonghi PrimaDonna ECAM 28.465DeLonghi PrimaDonna ESAM 6900DeLonghi Dinamica ECAM 350.55Saeco Incanto HD8914/09Philips HD8651/09
Príkon1450 W1450 W1450 W1450 W1450 W1450 W1350 W1450 W1850 W1400 W
Výkon čerpadla15 barov15 barov15 barov15 barov15 barov15 barov15 barov15 barov15 barov15 barov
Zásobník na kávu250 g250 g150 g275 g260 g250 g250 g300 g250 g180 g
Hrubosť mletiaÁno, 13 možnostíÁno, 13 možnostíÁno, 13 možnostíÁno, 3 možnostiÁno, 3 možnostiÁno, 13 možnostíÁno, 13 možnostíÁno, 13 možnostíÁno, 5 možnostíÁno, 5 možností
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 automatických kávovarov

DeLonghi Magnifica ECAM 22.110

Espresso DeLonghi Magnifica ECAM22.110B recenzia

Model DeLonghi Magnifica ECAM 22.110 patrí medzi najpredávanejšie kávovary vôbec. Vďaka jednoduchému tlačidlovému ovládanie zvládne pripraviť espresso s výbornou cremou naozaj každý. Tichý mlynček na kávu zvládne namlieť zmes v širokej škále hrubosťou vďaka trinástich stupňovému rozsahu. Štandardom je príprava dvoch šálok naraz rovnako tak ako tryska s vodnou parou, alebo pre horúcu vodu. Jednoduchosť kávovaru nesie absenciu integrovaného zásobníka na mlieko, vďaka čomu nezískate kávové špeciality s našľahaným mliekom, ale musíte využiť práve spomínanú trysku.

Kávovar spĺňa všetky hlavné požiadavky na prípravu skvelého espressa. Tlak čerpadla 15 barov je úplne dostatočný a nádoba na vodu s objemom necelých 2 litrov vystačí bohato na prípravu desiatok šálok kávy. Rovnako tak zásobník pre kávu má bežnú kapacitu 250 gramov ako na zrnkovú kávu, tak mletú. Príjemnou funkciou je predparenie kávy vďaka čomu sa zvýši aróma a chuť následného espressa. Automatické preplachovanie sa postará o čistotu ústrojenstva prístroja. Mrzuté môže pre niekoho byť absencia funkcie predhrievanie hrnčekov, ktoré by pre dokonalý pôžitok z kávy mali byť pred extrakciou teplé. Túto neduhu však možno zvládnuť pomocou trysky a horúcej vody, ktoré DeLonghi samozrejme má.

Ak hľadáte prístroj s najlepším pomerom cena / výkon od osvedčeného výrobcu, bez častého využitia mliečnych kávových nápojov, je pre vás DeLonghi Magnifica ECAM 22.110 s titulmi finalista produktu roka v rokoch 2014, 2015 a 2016 ideálnou voľbou. CELÁ RECENZIA

Pomer cena / výkon, dve espressa, predparenie kávy, kompaktné rozmery

Absencia zásobníka na mlieko, chýba nahrievanie šálok

DeLonghi Intensa ECAM 23.460

Espresso DeLonghi Intensa ECAM 23.460 recenzia

Ďalším bestsellerom od svetovo osvedčeného výrobcu je kompaktný automatický kávovar DeLonghi Intensa ECAM 23.460, ktorý proti vyššie zrecenzovanému modelu má integrovaný zásobník na mlieko, vďaka čomu sú možnosti prípravy zase o kus väčší. Výhodu automatické práca s mliekom využíva kávovar naplno a to najmä v príprave cappuccina alebo caffe latte. Jedným stlačením tlačidla vám prístroj pripraví hotový nápoj s husto našľahaným mliekom.

Našľahané mlieko ocenia tiež vaše ratolesti, zatiaľ čo vám môže urobiť veľkú radosť funkcie Moje káva. Uložíte si do pamäti prístroja vašu ideálnu kombináciu prípravy, ktorú budete mať vždy rýchlo k dispozícii.

Praktickosť automatického kávovaru dopĺňa 1,8 litov veľká nádoba na vodu, kvalitné mlynček sa trinástimi stupňami nastavenia hrubosti mletia, alebo integrované nahrievanie šálok. S príkonom 1450 W bude presovač pripravený na produkciu kávy do niekoľkých minút a potom je už len na vás, koľko silných espresso, alebo lahodných cappuccino káv pre vašu rodinu, alebo kolegami urobíte.

Cappuccino jedným stlačením, funkcie Moje káva

Slabé nahrievanie šálok

DeLonghi Intensa ECAM 23.420

Espresso DeLonghi Intensa ECAM23.420 recenzia

Model DeLonghi Intensa ECAM 23.420 poskytuje možnosť individuálneho nastavenia parametrov prípravy podľa toho, aké espresso vám vyhovuje. Pre dokonalé nastavenie je prítomný displej, kde všetky parametre uvidíte a následne ich môžete uložiť do funkcie Moje káva, vďaka ktorej si ľahko a vždy pripravíte rovnakú kávu podľa vášho gusta.

Kapacita zásobníka na vodu má objem 1,8 litra a dá sa ľahko odňať, to oceníte pri doplňovaní vody, pri čistení, alebo pri výmene vodného filtra. Rovnako tak mlynček na kávu zodpovedá vysokému štandardu kávovarov DeLonghi sa 13 stupňami nastavenia hrubosti, hoci rovnako tak ako ďalšie automatické kávovary v tejto rade, mlynček disponuje iba kovovým systémom bez keramických kameňov, ktoré kávu namelú šetrnejšie.

Uspokojiť sa budete musieť iba s tryskou na paru a horúcu vodu, svoj zásobník na mlieko tento model nemá. Na prípravu cappuccina budete teda musieť zvlášť pripraviť espresso a zvlášť napeniť mlieko pomocou pary.

Funkcia moja káva, informačný displej

Absencia nádoby na mlieko, iba 150g zásobník na kávu

Krups Espresseria Automatic EA8050PE

Espresso Krups Espresseria Automatic EA8050PE recenzia

Svoje zástupca má tiež Krups, v tomto prípade konkrétny model Espresseria Automatic EA8050PE. Ide o najmenší dostupný plnoautomat na svete vrátane zásobníka na mlieko. Ak máte kuchyňu menších rozmerov a bez cappuccina si deň nedokážete predstaviť, môže byť tento presovač pre vás skvelou voľbou.

Napriek kompaktným rozmerom zachováva kávovar všetky štandardy pre výkonné automaty. Zariadenie obsahuje 1,8 litrovú nádobu na vodu, 15 tí barový kompresor a nadštandardné 275 gramový zásobník na mletú kávu. Snáď len mlynček s tromi stupňami nastavení vás môže trochu obmedzovať pri experimentovanie, na výborné espresso však aj toto rozhranie stačí bohato. Kónický mechanizmus mlynčeka má za následok tiež vyššia hlučnosť, než býva pri automatických modeloch štandardom.

Jednoduchému ovládaniu sekunduje grafický display, vďaka ktorému nie je problém pripraviť rôzne druhy káv naozaj ľahko. Príjemné je tiež ovládanie v českom jazyku, čo spolu so skvelým dizajnom a kompaktnosťou robí skvelého pomocníka do vašej kuchyne.

Kompaktné rozmery, 275 g zásobník na kávu

Hlučnejší mlynček, menšie rozsah nastavenia mlynčeka

Krups EA815570

Espresso Krups EA815570 recenzia

Štýlový automat Krups EA815570 rozžiari nejeden interiér a samozrejme pripraví skvelú kávu. Nie je veľa kávovarov s takou elegantnou farbou a výkonnostnými parametrami. Príkon stroja je bežných 1450 W, efektívnosť čerpadla 15 barov a zásobník na kávu je ľahko nadštandardná – pojme 260g kávy.

Krups EA815570 nezaberie v kuchyni, alebo kancelárii príliš miesta, jedná sa dokonca o najmenší automatický kávovar v tejto kategórii. Stroj nemá integrovaný zásobník na mlieko, musíte si teda vystačiť s naparovacou tryskou, pomocou ktorej si mlieko na prípravu cappuccina, caffe latte a ďalších mliečnych kávových špecialít pripravíte sami.

Mlynček na kávu má tri stupne nastavenia sily hrubosti a je kónického tvaru, ktoré sú špecifické vyššie hlučnosťou pri mletí. V praxi oceníte prehľadný grafický display, ktorý vám pri príprave bude sekundovať.

Štýlový dizajn, kompaktné rozmery, väčší objem zásobníka kávy

Kónický hlučnejší mlynček, absencia zásobníka na mlieko

DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM 28.465 M

Espresso DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM28.465 recenzia

Medzi náš výber sa dostal aj zástupca vyššej rady, a to konkrétne model PrimaDonna S De Luxe ECAM 28.465 M. Tento prístroj najlepšie vystihne spojenie „úplná automatizácia“. Príprava espressa, cappuccina, caffe latte a latte macchiato prebieha naozaj len jedným stlačením tlačidla a výsledok vás ohromí.

Vďaka kvalitnému spracovaniu a zodpovedajúcim parametrom je vhodný do spoločných priestorov a kancelárií, kde hravo zvládne robiť desiatky káv denne. Ďalšími dôležitými prednosťami je tichý mlynček a parné zariadenia. Mlynček je nastaviteľný do 13 tich polôh a vyniká nízkou hlučnosťou pri mletí. Patentovaný systém na cappuccino používa pre dokonalú mliečnu penu novú technológiu na výrobu bubliniek v mlieku – mliečna pena tak vydržia omnoho dlhšie, je hustejšia a vyššie.

Kávovar disponuje proti iným dvom boilery na horúcu vodu, čo pomáha rýchlejšie príprave niekoľkých káv po sebe. Jednoduché ovládanie pomocou kokových tlačidiel doplnené dvojriadkovým displejom s češtinou a ďalšími jazykmi robí z tohto kávovaru všestranného pomocníka domu aj do kancelárie.

Dva bojlery na horúcu vodu, plne automatickú prevádzku

Pre kancelárske využitie menšie zásobník vody a kávy (1,8 litra a 250 g)

DeLonghi PrimaDonna Exclusive ESAM 6900

Espresso DeLonghi PrimaDonna Exclusive ESAM6900 recenzia

Prístroj PrimaDonna Exclusive ESAM 6900 je luxusnejší variantom tohto výrobcu. Najväčším lákadlom je funkcia pre prípravu čokolády. Do špeciálnej nádobky pripravíte jedným tlačidlom vynikajúcu krémovú čokoládu.

Veľký farebný display prehľadne zobrazuje všetko, čo sa s kávovarom deje a vďaka nemu je ovládanie stroja jednoduché aj pre menej technicky zručných užívateľa. Samozrejmosťou je príprava espressa a mliečnych kávových nápojov v takej sile, intenzite a objeme, ktorý práve chcete.

Údržba prebieha ako inak než tiež plne automaticky a ak predsa len bude niekedy od vás kávovar potrebovať asistenciu, dozviete sa to ihneď akustickým signálom a prehľadne na farebnom displeji. Nechcete kompromisy? Potom je pre vás tento model ako stvorený.

Funkcie na prípravu čokolády, plná automatizácia

Menšie nádoba na vodu (1,4l)

DeLonghi Dinamica ECAM 350.55 B

Espresso DeLonghi Dinamica ECAM 350.55 recenzia

Plnoautomatický kávovar DeLonghi Dinamica ECAM 350.55 B prináša invenciu najmä v ovládaní. Z ovládacieho panela tohto kávovaru zmizla tlačidla a nahradil je dotykový panel s prehľadným grafickým displejom. Jednodielny ovládací panel sa udržuje ľahko v čistote, na rozdiel od klasických mechanických tlačidiel.

V ponuke kávovare nedochádza k žiadnemu prekvapeniu. Automat je schopný jedným tlačidlom pripravovať rôzne druhy espressa a mliečne kávové nápoje. Rovnako tak technické parametre sú úplne v poriadku a zodpovedajú štandardom súčasných automatov. Nádoba na vodu je 1,8 litra, na kávu 250 gramov, na mlieko 250ml a mlynček sa trinástich stupňami hrubosti.

Klavírovo čierna farba uhranie, však nesie stopy najmenšieho zašpinenie a prachu. Z recenzií sa tiež ozýva náchylnosť k poškrabaniu nerezové dosky od šálku. Pre domácich kaviareň je však tento model správnou voľbou a obohatí nejeden interiér.

Dotykový ovládací panel

Farba náchylná na prach, ľahké poškriabaniu nerezové dosky

Saeco Incanto HD8914/09

Espresso Saeco Incanto HD8914 recenzia

Saeco Incanto HD8914 / 09 je prvotriedny automat so všetkými hlavnými funkciami v prémiovom kabáte. Model je vyrobený z nerezovej ocele, a preto je v kuchyni, alebo kancelárii neprehliadnuteľný.

Vyššia príkon, než býva u konkurencie zvykom, pomôže k rýchlejšiemu nahriatie a príprave kávy. Konkrétne má tento automat príkon 1850 W, tlak kompresora 15 barov a kapacitu zásobníka na kávu 250 gramov. Zaobísť sa musíte bez zásobníka na mlieko, však o mliečne kávové špeciality neprídete, len musíte mlieko dať do externej nádoby vedľa stroja a vložiť nasávacie trysku.

Samozrejmosťou je možnosť prípravy viac káv naraz a variabilita v množnosti prípravy espressa, čo oceníte ako vy, vaša rodina, tak kolegovia vo vašej kancelárii.

Nerezové šasi, vysoký príkon

Externá nádoba na mlieko

Philips HD8651/09

Espresso Philips HD8651 recenzia

Recenzie zakončíme modelom Philips HD8651 / 09, čo je základný plnohodnotný automat s veľmi jednoduchým ovládaním. Tento stroj je vhodný ako domáci kávovar a to najmä kvôli malej kapacite nádoby na vodu, ktorá činí len jeden liter. Inak sú parametre porovnateľné s bežnými prístrojmi a na výsledku každého espressa to nič nemení, je skvelé.

Presovač má trysku na paru, ktorú ľahko napeníte mlieko, alebo nadávkujete horúcu vodu pre doplnenie hotového espressa, alebo na zaliatie čaju. Zaujmú tiež keramické mlynčeky s piatimi stupňami nastavenia, vďaka ktorým sa vám nestane, že by káva bola namletá zle, alebo ju mlynček prepálil.

Kompaktné rozmery majú za následok absenciu integrovanej nádoby na mlieko. Automatické odvápnenie a čistenie nie je na tak vysokej úrovni automatizácie ako u vyspelejších automatov a tak bude vyžadovať čas od času vašu starostlivosť.

Jednoduchá obsluha, keramické mlynčeky

Malý objem na vodu

Aký automatický kávovar kúpiť?

Pri výbere automatického kávovaru by ste mali mať predstavu o tom, nakoľko bude váš stroj vyťažený. Pre niekoľko šálok kávy denne si vystačíte s kompaktnejším kávovarom s menším zásobníkom na vodu, kávu a s menšou nádobou na kávový odpad. V kancelárii iste oceníte, že po naplnení si ho nebudete musieť po desiatkach šálok všimnúť. Pre viac osôb sa bude hodiť kávovar, ktorý je schopný pripraviť dve šálky naraz, čo veľká časť automatických kávovarov umožňuje.

Voda, káva, odpad

Všetky automatické kávovary majú zásobník vody, ktorú je potrebné dopĺňať. Ako často to budete robiť, záleží na kapacite zásobníka, ktorá sa pohybuje od necelého litra až po niekoľko litrov vody. Zaujímavým doplnkom zásobníkov vody sú vodné filtre, ktoré filtrujú nežiaduce látky ovplyvňujúce chuť a vôňu kávy, redukujú množstvo vápnika vo vode a predlžujú životnosť spotrebiča.

Rovnako ako pri vode, tak nádoby na kávu a kávový odpad sa líšia hlavne v objeme, ktorý dokážu pojať. Zásobníky na kávu sú spojené s mlynčekom kávy, kde môžete porovnávať jeho schopnosti. Obyčajnejšie mlynčeky na kávu ponúknu iba niekoľkostupňovej manuálne nastavenie hrubosti – často vyžaduje rozobratie časti kávovaru. Na druhej strane sú mlynčeky elektricky nastaviteľné, či dokonca automatické, ktoré zmes namelú podľa druhu vami zvolenej kávy.

Mlieko a naparovacia tryska

Môžete si tiež zaobstarať kávovar s integrovaným zásobníkom na mlieko. Kávovar potom pripraví až desiatky rôznych druhov nápojov automaticky. Stroje bez zásobníka na mlieko disponujú naparovacia tryskou, kde si pomocou pary a externej nádoby mlieko našľaháte sami. Výhodou trysky býva aj funkcia dávkovanie horúcej vody, vďaka ktorej ľahko dolejete kávu, alebo zalejeme čaj.

Príkon a tlak kávovaru

Všeobecne sa odporúča zvoliť príkon 1500 W a viac. Presovač s týmto príkonom vám pripraví nápoj do 5 minút. Ak vás však chvíľka navyše nezabije, nič sa nedeje, keď siahnete po príkonom nižším. Tlak kávovaru sa už tak ľahko prejsť nedá a závisí na ňom priamo kvalita pripravenej kávy. Pre automatické kávovary je štandardom, že disponujú tlakom 15 barov a viac.

Najlepšie automatické kávovary – Recenzie presovačov 2018
4.9 (97.5%) 8 votes