Outdoor,

Nafukovacie postele a matrace: Recenzie 10 najlepších

Nafukovacia posteľ má všestranné využitie predovšetkým vo chvíli, kedy je potrebné vytvoriť improvizované lôžko na spanie pre jedného, ale aj pre dve osoby a nechcete alebo nemôžete použiť klasickú matrac. Oproti karimatkám ide rozhodne o pohodlnejšie variantu, pričom ponúkne stále dobrú skladnosť a jednoduchosť prenášanie, manipulácie i údržby. Použitý materiál je poväčšinou dostatočne odolný, s gumovým spodkom a semišovým vrchným poťahom.

Využiteľnosť nafukovacie postele je tak pri kempovaní, kedy ju možno použiť ako matrac do stanu alebo auta, tak vo chvíli, keď k vám zavíta návšteva a chce sa zdržať cez noc. Nafukovacia dvojposteľ je navyše mnohokrát vybavená oddelenými vzduchovými komorami, vďaka ktorým nedochádza k rušeniu (alebo len málo) pri pretáčaní a prevaľovanie. Nájdu sa však aj nevýhody nafukovací matrace, a to nedostatočná tepelná izolácia od zeme, nutnosť vyfukovanie a nafukovanie (ideálne je matrac s kompresorom), alebo bolesť chrbta pri dlhodobom používaní.

Zohľadniť by ste mali nielen hmotnosť, rozmery, hrúbku a nosnosť matraca, ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či je pre dva alebo pre jedného a či obsahuje pumpičku na nafukovanie a náhradné lepenie. Na základe parametrov, testy a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie nafukovacie postele a ich recenzie.

Najlepšie nafukovacie postele – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších nafukovacích postelí z testov a hodnotení pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Intex King 68755Coleman Comfort Bed Double NPIntex Ultra Plush Queen 64458Bestway Air Bed Komfort Foamtop 67486Intex Junior Twin Downy Bed 66950Campingaz Quick Bed double NP 188Intex Classic Downy Queen 68765Coleman DuraRest SingleIntex Pillow Rest 64122Intex Twin 64132
Dĺžka203 cm188 cm203 cm203 cm191 cm188 cm203 cm190 cm191 cm191 cm
Šírka183 cm137 cm152 cm152 cm76 cm137 cm152 cm82 cm99 cm99 cm
Výška22 cm22 cm46 cm46 cm22 cm19 cm22 cm22 cm42 cm42 cm
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 nafukovacích postelí

Intex King 68755

Intex King 68755 recenzie a test

Nafukovacia posteľ pre dvoch Intex King ponúkne dostatok priestoru pre dvoch nocľažníkov. Dokazujú to jej rozmery, pretože posteľ je 203 centimetrov dlhá a jej šírka je veľmi dobrých 183 cm, čo je porovnateľné s klasickou posteľou. Zaujme jej celková kvalitná konštrukcia, ktorá má vplyv aj na pohodlnosť. Využité je unikátna technológia vnútorných výstuh s názvom I-Beam.

Výška postele je štandardných 22 centimetrov, čo zaistí potrebnú izoláciu od zeme. Kladom je aj jej nosnosť. Určená je aj pre ťažšie jedinca, pretože výrobca stanovuje túto hodnotu na výške 273 kg. Kladom je aj odolný materiál, určený na všestranné použitie.

Matrac je príjemná na dotyk, ktorý zaistí semišová vrstva. Spodná vrstva zaujme vodeodolnou úpravou, čo zvyšuje jednoduchosť údržby, avšak do vody by ste ju brať nemali, aby ste nezničili hornú semišovú vrstvu. Vďaka systému 2v1 ju možno nafúknu ručnou aj nožnou pumpou, či možno využiť elektrické riešenie.

Veľmi priestranná, nízka cena, pohodlná
Dlhšia doba nafukovanie

Coleman Comfort Bed Double NP

Coleman Comfort Bed Double NP recenzie a test

Nafukovacia dvojposteľ Coleman Comfort Bed Double NP je zaujímavou matracov, ktorá vžíva celkom 2 komory, čo zvyšuje pohodlnosť spanie. Pre svoje rozmery je určená pre nocovanie dvoch jedincov. Jej dĺžka je 188 centimetrov, šírka potom 137 cm. Celková nosnosť postele je 270 kilogramov.

Výška matraca je optimálnych 22 centimetrov. Po zabalení má kompaktné rozmery a váhu okolo 3,5 kg, čo umožní relatívne jednoduché prenášanie. Konštrukcia je vybavená Airtight systémom, ktorý má vplyv na dokonalú tesnosť jednotlivých ventilov.

Na odolnosť má vplyv hlavne heavy duty PVC, ktoré dokáže odolať aj drobnému nechcenému prepichnutiu. Vďaka semišové vrstve je povrch matraca veľmi príjemný na dotyk. Významnou vlastnosťou sú už spomínané dve komory, ktoré eliminujú nepríjemné hojdania pri pohybe jednej z osôb.

Systém Airtight, 2 nezávislé komory, kvalitné PVC
Jeden z nafukovacích otvorov v ploche na ležanie môže nepríjemne prekážať

Intex Ultra Plush Queen 64458

Intex Ultra Plush Queen 64458 recenzie a test

Nafukovací matrac pre dvoch Intex Ultra Plush Queen 64458 má veľmi kvalitnú konštrukciu, kedy je využitý obvodový rám, ktorý zaistí veľkú stabilitu a tiež veľkú podporu. Využité je tiež moderné technológie s označením Fiber-tech, vďaka ktorej nedochádza k žiadnym deformáciám. Zároveň sa matrac prispôsobuje ľudskému telu, ktorému ponúkne veľkú oporu.

Má kvalitný materiál, príjemný na dotyk, ktorý zároveň eliminuje nechcené skĺznutiu posteľnej bielizne. Rozmery sú 152 centimetrov na šírku a ďalej 203 centimetrov na dĺžku. Čím vyniká, to je výška, ktorá je 46 cm. Tým zaisťuje aj dokonalú izoláciu od chladnej zeme alebo podložky.

Určená je pre 2 osoby, ktoré si môžu užiť aj príjemné pohodlnosti semišu, ktorým je potiahnutá. Vďaka dostatočne veľkému otvoru môže byť pomocou elektrickej pumpy nafúknutá už len za 120 sekúnd. Tá je navyše integrovaná v konštrukcii.

S kompresorom, výška postele, vinylová spodná strana
Hlučnosť pri posunovaní

Bestway Air Bed Komfort Foamtop 67486

Bestway Air Bed Komfort Foamtop 67486 recenzie a test

Nafukovacia posteľ Bestway Air Bed Komfort Foamtop 67486 ponúkne až výnimočný komfort. A to z dôvodu, že je vybavená takzvanou pamäťovou penou. Tá ponúkne ako dokonalú oporu pre ľudské telo, tak sa mu tiež skvele prispôsobí. Svojou konštrukciou aj materiálmi je určená pre použitie v interiéroch, nie vonku pri kempovaní.

Určená je pre 2 osoby, čo jasne dokazujú aj jej rozmery. Jej šírka je 152 centimetrov a pokiaľ ide o jej dĺžku, tak je to štandardných 203 cm. Čím rozhodne zaujme, to je jej veľká nosnosť, ktorá má hodnotu celých 295 kilogramov.

Posteľ má tiež zabudovaný kompresor, ktorý zabezpečí bezproblémové nafúknutie. Stačí zapojiť do zásuvky a zapnúť. Vďaka jeho výkonu je posteľ nafúknutá približne do 5 minút. Celková hmotnosť postele má hodnotu 13,3 kilogramy, čím sa radí k ťažším matracom, a to aj s ohľadom na vyššiu konštrukciu.

Pamäťová pena, zabudovaná pumpa, nosnosť
Vyššia cena a hmotnosť

Intex Junior Twin Downy Bed 66950

Intex Junior Twin Downy Bed 66950 recenzie a test

Nafukovací matrac na spanie Intex Junior Twin Downy Bed 66950 je pre svoje rozmery ideálnou voľbou napríklad do auta alebo deti. Jej dĺžka je 191 centimetrov a jej šírky 76 centimetrov. Je určená pre jednu osobu, ktorá vďaka nosnosti 136 kilogramov môže vážiť aj viac, než je štandard. Vďaka použitiu špeciálneho vinylu je matrac odolná proti prípadnému oteru

Pohodlnosť a pevnosť zaisťujú ako kvalitné pozdĺžne výstuhy, tak nemožno zabúdať tiež na výstuhy vnútorné, ktoré sú značené ako I-Beam. Kým vrchná čítať je doplnená príjemným semišom, spodná ponúkne kvalitné vodeodolnou úpravu.

Ventil vo variácii 2v1 umožní nafukovanie ako ručnou alebo nožnou pumpou, tak i variantom elektrickú. Vďaka kvalitnému PVC je matrac tiež odolná voči poškodeniu, vrátane nežiaducemu drobnému prepichnutie. Povrch matraca sa tiež ľahko čistí.

Lacná matrac, úzka konštrukcia, skladnosť
Nič zásadné sme nenašli

Campingaz Quick Bed double NP 188

Campingaz Quick Bed double NP 188 recenzie a test

Nafukovacia posteľ do stanu či auta Campingaz Quick Bed double NP 188 je ideálnou voľbou na kempovanie predovšetkým vďaka svojej nižšej výške 19 cm. Určená je pre spánok 2 osôb, ktoré môžu využívať rozmery matraca, ktorá je 137 centimetrov široká a 188 centimetrov dlhá. Zaujme svojím ľahkým materiálom, pretože váži okolo 3 kilogramov. To sa hodí hlavne pri jej prenášaní v batohu.

Tento matrac využíva tiež unikátne Airtight, ktorý sa podpisuje na tesnosti ventilu, vďaka čomu by sa malo zabrániť úniku vzduchu, avšak niektoré užívateľské recenzie zmieňujú mierne unikanie vzduchu. Kvalitu potvrdzuje aj využitie 40 prstencov, ktoré sú súčasťou konštrukcie, ktorá zaistí pohodlie.

Matrac zaujme aj svojou kvalitou, aj príjemným semišom na povrchu. Ľahko sa čistí a udržiava. Súčasťou balenia je aj opravná sada, ktoré je určená na zalepenie dier, ku ktorým by došlo pri zvlášť nešetrné manipulácii.

Nižšia výška optimálne do stanu, nízka váha, opravná sada
Poistný ventil by mohol byť s automatickou klapkou

Intex Classic Downy Queen 68765

Intex Classic Downy Queen 68765 recenzie a test

Nafukovacia dvojposteľ Intex Classic Downy Queen 68765 má všestranné využitie ako doma v interiéroch, tak sa dokonale hodí aj pri cestovaní. Tomu napomáha možnosť zloženia do kompaktných rozmerov, rovnako ako nízka váha. Vyrobená je z kvalitného vinylu, ktorá sľubuje odolnosť, rovnako ako istotu veľmi jednoduché údržby.

Horná časť je semišová, vďaka čomu je matrac príjemná na dotyk. Spodná časť má vodeodolnú úpravu, čo zlepšuje údržbu, aj využiteľnosť v rámci kempovanie. Jej výška je priemerných 22 cm, čím dostatočne izoluje od podlahy a poskytne potrebné pohodlie.

Posteľ je určená pre 2 osoby. Dokladá to nielen jej celková nosnosť, ktorá má hodnotu 273 kilogramov, ale aj jej rozmery. Pokiaľ ide o dĺžku, je klasická s hodnotou 203 centimetrov. Jej šírka činí 152 centimetrov a je tak dostatočne priestranná.

Veľká matrac pre dvoch, cena/výkon, vankúšiky a pumpička v balení
Nič zásadné sme nenašli

Coleman DuraRest Single

Coleman DuraRest Single recenzie a test

Nafukovacia posteľ Coleman DuraRest Single je všestranným pomocníkom pri spaní mimo domova. Jej veľkou prednosťou je integrovaný obal Wrap’n’roll, do ktorého ju možno po použití jednoducho zabaliť a transportovať. Ďalej zaujme svojou nízkou hmotnosťou okolo 1,3 kg, ktorá uľahčí prepravu hlavne pri rôznych turistických cestách.

Pohodlnosť prespanie potvrdzujú aj jej rozmery. Dĺžka 190 centimetrov je plne dostačujúca, a to isté platí o dobré šírke o hodnote 82 cm, vďaka ktorej možno umiestniť napríklad do auta. Veľkým kladom je jej nosnosť, ktorá činí 148 kg a celkovo využíva 24 prstencov.

Unikátom je nielen systém Airtight, ale aj systém s názvom Double Lock, ktorý sa podpisuje na maximálnu tesnosti a eliminuje úniky vzduchu. Materiálom je odolný PES eliminujúci poškodenia a zaisťujúce ľahkú údržbu.

Nízka váha, možno ju zložiť do batohu, odolnosť
Nie je samonafukovacia

Intex Pillow Rest 64122

Intex Pillow Rest 64122 recenzie a test

Nafukovacia posteľ s kompresorom Intex Pillow Rest 64122 využíva integrovanú elektrickú pumpu určenú pre napätie v rozmedzí 220 – 240 V. Vďaka jej výkonu dokáže matrac nafúknuť už len za 2 minúty. Zaujme tiež systémom Fiber-Tech, ktorý len potvrdzuje celkovú kvalitu prevedenia a konštrukcie tohto riešenia.

Nosnosť tohto matraca je 136 kilogramov. Jej rozmery sú 191 na dĺžku a 99 na šírku. Pre jednu osobu tak poskytne dostatok pohodlia, ktoré ďalej podporuje hebký a na dotyk veľmi príjemný semišový materiál, ktorým je potiahnutá.

Vďaka stabilnej konštrukcii ponúkne maximálnu pohodlnosť spánku. Tú podporuje aj zvýšená konštrukcia, kedy je telo vyššie od chladnej podlahy. Vďaka použitiu zosilneného materiálu je eliminované náhodné poškodenie napríklad vplyvom prepichnutie. Súčasťou balenia je praktická taška, určená k jednoduchšiemu transportu.

Semišový povrch, integrovaný kompresor, priestranná
Nutnosť zdroje elektriny

Intex Twin 64132

Intex Twin 64132 recenzie a test

Nafukovacia posteľ Intex Twin 64132 je určená pre pohodlné prespanie všade tam, kde je k dispozícii zdroj elektrickej energie. To preto, že tento model má integrovanú elektrickú pumpu s napätím v rozmedzí 220 – 240 V. Tá zaujme hlavne veľkým výkonom. Po zapojení a zapnutí stačia približne 2 minúty a posteľ je plnohodnotne nafúknutá.

Zaujímavý je tiež jej systém Deluxe Pillow Rest, ktorý zaisťuje maximálnu možnú pohodlnosť pri spánku. Na tú má vplyv ako to, že sa jedná o matrac vyššej výšky, tak aj to, že je na jej hornom povrchu príjemná a tiež na dotyk veľmi hebký materiál.

Dobrá konštrukcia zaistí maximálnu stabilitu, rovnako ako dobré parametre. A to hlavne nosnosť, ktorá je dobrých 136 kilogramov. K celkovému pohodliu prispievajú aj jej rozmery, pretože je dlhá 191 centimetrov a široká je 99 cm.

Zabudovaný kompresor, systém Deluxe Pillow Rest, vyvýšená posteľ
Chýba lokalizovaný návod

Ako vybrať nafukovací matrac

Nafukovací matrac na spanie je dobrým pomocníkom, keď hľadáte pohodlný spánok pri kempovaní v stane, dlhšej ceste autom, alebo ak potrebujete ubytovať hostí a nemáte k dispozícii iná pevné lôžka. Ako a podľa čoho vybrať to najlepšie riešenie?

Rozmery

V prvom rade je na mieste si uvedomiť, či má byť vašou voľbou jednolôžko, a teda nafukovací matrac pre 1 osobu, alebo hľadáte dvojposteľ, a teda nafukovaciu posteľ pre dve osoby. Od toho sa následne odvíjajú samotné rozmery, ktoré matrac má.

Základom je dĺžka, ktorá sa zvyčajne pohybuje v rozmedzí od 180 až po 200 centimetrov. Dôležitú úlohu tu má šírky, kedy jednolôžkové varianty majú veľkosťou do 100 centimetrov, od ktorých začínajú dvojlôžkové modely. Tie pohodlné sa pýši šíri okolo 180 cm.

Výška postele

Tá ovplyvňuje v prvom rade celkovú pohodlnosť a mäkkosť, ktorú má. Ďalej nezabúdajme na vlastnosť súvisiace s izoláciou od chladnej zeme. Zvlášť, keď je vyberaná nafukovací matrac do stanu, ktorá bude ležať na studenej zemi. Klasická nafukovacia posteľ má výšku čiže hrúbku okolo 20 centimetrov. Je však možné zaobstarať aj modely vyššej, s hodnotou okolo 40 cm, ktoré sú optimálne pre domáce použitie.

Povrch matraca a materiál

Nafukovací matrac by mala byť hlavne príjemná na dotyk. Väčšina výrobcov túto požiadavku rieši tým, že horná časť je potiahnutá jemným semišom, ktorý je na dotyk veľmi príjemný. Ďalej sa jedná o materiál, ktorý sa aj veľmi dobre udržiava.

Samotná posteľ by mala byť aj praktická. Aj preto je spodná časť mnohokrát gumová. To zaistí ľahkú údržbu, dochádza k eliminácii kĺzanie na nerovnom povrchu a vodeodolnosť daného plastu sa hodí hlavne pri spaní v prírode.

Materiál ľahko súvisí s povrchom nafukovacie postele. Vo väčšine prípadov je použité PVC, PES, alebo ďalšie materiály. Rolu hrá ich hrúbka, prípadne ich kombinácie. Všetko sa podpisuje hlavne na odolnosti a tiež na elimináciu rizík, ako je prepichnutie či nosťou prirezania neopatrnou manipuláciou.

Nafukovanie (ventil a kompresor)

Jednoduchšie modely majú ventil, ktorý umožní nafukovanie matrace nožnou alebo ručnou pumpou, prípadne pomocou elektrického kompresora. Lepšie modely možno označiť ako nafukovacia posteľ s kompresorom. Ten je v matraci zabudovaný, a tak ju stačí pripojiť do siete. Pri výbere môže hrať úlohu aj doba nafukovanie, ktorá sa môže pohybovať v rozmedzí 2 – 5 minút.

Hmotnosť

Tá hrá úlohu hlavne vo chvíli, keď nafukovaciu posteľ zaobstarávate na túry a spanie v prírode. Najľahší modely môžu vážiť ľahko cez 1 kilogram. Štandardné však váži okolo 3 kilogramov a vyššie postele nad 10 kg. Vyššia hmotnosť môže logicky komplikovať hlavne jednoduchosť transportu.

4.6/5 - (31 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.