Záhrada,

Nadzemné bazény: Recenzie nafukovacích, s konštrukciou

Nadzemný bazén je možnosťou, ako sa vykúpať a osviežiť aj inde ako na kúpaliskách, riekach a rybníkoch. Kto má u svojho domu záhradu, môže si vonkajší bazén zaobstarať, postaviť, napustiť vodou a kúpať sa. Záhradné bazény sa líšia nielen veľkosťami, teda rozmery a hĺbkou, ale aj typom filtrácie (piesková a kartušová) alebo materiálom.

Nafukovací bazén alebo s pevnou konštrukciou?

Jedna z kľúčových otázok pri výbere je spojená s typom konštrukcie. Nafukovací bazén stačí po obvode nafúknuť, napustiť vodou a samonosné riešenie sa postará o pripravenosť na použitie. Nadzemný bazén s pevnou konštrukciou je zase treba klasicky postaviť a spevniť, čo sa podpisuje na jeho kvalitatívnych vlastnostiach.

Bazén na záhradu je možné zaobstarať ako kompletné hotovú zostavu so všetkým. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie nadzemné bazény a ich recenzie.

Najlepšie nadzemné bazény – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších nadzemných bazénov z testov a hodnotenia pre rok 2024.

VzhľadModelVariantaTyp konštrukcieTvar 
Marimex Tampa recenzie a testMarimex TampaS filtráciouNafukovaciaKruh
Intex Easy Set recenzie a testIntex Easy SetBez filtrácieNafukovaciaKruh
Marimex Tahiti recenzie a testMarimex TahitiS filtráciouRúrkováObdĺžnik
Bestway Steel Pro Max recenzie a testBestway Steel Pro MaxBez filtrácieRúrkováKruh
Marimex 3,66x0,91m recenzie a testMarimex 3,66x0,91mBez filtrácieNafukovaciaKruh
Intex Frame Family recenzie a testIntex Frame FamilyBez filtrácieRúrkováObdĺžnik
Bestway Power Steel Deluxe recenzie a testBestway Power Steel DeluxeS filtráciouRúrkováKruh
Intex Ultra Frame recenzie a testIntex Ultra FrameS filtráciouRúrkováKruh
Marimex Florida recenzie a testMarimex FloridaS filtráciouRúrkováKruh
Bestway Steel Frame Pool recenzie a testBestway Steel Frame PoolS filtráciouRúrkováObdĺžnik

Zobraziť celú ponuku


TIP:

Porovnání parametrů

 Marimex TampaIntex Easy SetMarimex TahitiBestway Steel Pro MaxMarimex 3,66x0,91mIntex Frame FamilyBestway Power Steel DeluxeIntex Ultra FrameMarimex FloridaBestway Steel Frame Pool
Rozmer3,66 m3,05 m5,49 x 2,74 m3,05 m3,66 m2,2 x 1,5 m4,27 m4,88 m4,57 m4,04 x 2,01 m
Hĺbka0,91 m0,76 m1,32 m0,76 m0,91 m0,6 m1,07 m1,22 m1,22 m1 m
FiltráciaKartušová-Piesková---KartušováKartušováPieskováKartušová
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 nadzemných bazénov

Marimex Tampa

Marimex Tampa recenzie a test

Nadzemný bazén Marimex Tampa patrí do kategórie tých samonosných. Má horný nafukovací golier, ktorý sa napustí vzduchom, vďaka čomu možno bazén rýchlo sprevádzkovať a používať. Zaujme i jeho priemer, ktorý činí 3,66 metrov, čo plne dostačuje treba celej rodine.

O kvalitu vody sa stará kartušová filtrácia, ktorá je súčasťou balenia tohto bazéna. A to vrátane filtračnej vložky. Hĺbka bazéna je 0,91 metra, čím sa môže javiť ako dobré riešenie aj pre neplavcov. Jeho celková hmotnosť je aj napriek jednoduchšie prevedenie 17,1 kilogramov.

Samozrejmé sú praktické prvky, ako napríklad vypúšťací ventil, rovnako ako kvalitný materiál starajúci sa o pevnosť a celkovo dlhú životnosť. Je tiež veľmi odolný, pretože udrží 6,7 m3 vody, čo je celkový objem, ktorý toto riešenie bazéna ponúkne.

Samonosné prevedenie, možno pripojiť aj pieskovú filtráciu
Bez pumpy

Intex Easy Set

Intex Easy Set recenzie a test

Nafukovací bazén Intex Easy Setje je unikátom z hľadiska konštrukcie. Má desetiúhelníkovou základňu, ktorá je doplnená o hornú nafukovací golier. Ten sa napustí vzduchom, bazén sa naplní vodou a je pripravený na kúpanie.

Ide o kruhový tvar, ktorý má celkový priemer 3,05 metrov. Hĺbka bazéna je 0,76 metrov, čím sa hodí aj pre neplavcov, alebo pre deti. Jeho celková hmotnosť je pomerne priaznivá, pretože je 10 kilogramov. Napriek tomu ide o kvalitné prevedenie, ktoré zvládne udržať 3,9 m3 vody.

Súčasťou balenia nie je filtrácia, ktorú je nutné zaobstarať zvlášť. Kladom je možnosť rýchleho zostavenia, kedy už po 10 minútach je možné začať s napúšťaním vody, ktorá dá bazéne potrebný výsledný tvar. Samozrejmá je tiež kvalita, alebo integrovaný vypúšťací ventil, vďaka ktorému je možné vodu ľahko vypustiť.

Jednoduchá konštrukcia, rýchle zostavenie, vypúšťací ventil
Menšie prevedenie

Marimex Tahiti

Marimex Tahiti recenzie a test

Nadzemný bazén s pevnou konštrukciou Marimex Tahiti zaujme už svojím tvarom. Nie je to kruhový, ale oválny bazén. Ohromí nielen týmto prevedením, ale aj svojimi celkom dobrými rozmermi, ktoré robia 2,74 x 5,49 x 1,32 m. Je tak vhodný aj pre kúpanie a osvieženie väčšieho počtu ľudí.

Jeho kvalita je spojená s využitím trojvrstvového PVC a tiež s využitím vinylového dna. Zaujme tiež rýchlosť jeho montáže, ktorú je možné stihnúť za 1 hodinu. Potom je možné ho začať napúšťať vodou, ktoré sa do bazéna vojde približne 17,2 m3.

Vzhľadom na konštrukciu je potrebné počítať aj s vyššou váhou, ktorá činí 141 kilogramov. Proti konkurencii zaujme aj hĺbka, ktorá je 1,32 metrov. Okrem všetkého potrebného pre stavbu treba povedať, že súčasťou balenia je aj piesková filtrácia, alebo aj krycia plachta, schodíky a podložka.

Veľké prevedenie, vrátane príslušenstva
Vysoká váha

Bestway Steel Pro Max

Bestway Steel Pro Max recenzie a test

Bazén s konštrukciou Bestway Steel Pre Max zaujme už tým, že jeho konštrukcia je vyrobená z ocele, ktorá je naviac ošetrená proti prípadnému hrdzaveniu. Ďalej nechýba ani pevná fólia, ktorá napomáha dlhej životnosti. Všetko dopĺňa vinylový povrch, ktorý je vonkajšou časťou bazéna.

Model má kruhové prevedenie, ktoré ponúkne priemer 305 centimetrov. Výška tohto bazéna je 76 centimetrov, čo znamená, že sa do neho zmestí približne 4 500 litrov vody. Jeho rúrková konštrukcia je spojená s unikátnym systémom Seal and Lock, ktorý sa podpisuje aj na veľmi rýchle montáži.

Zaujímavý je aj vzhľadom, pretože vnútorný dekor má mozaikové prevedení. Obsahom balenia je iba bazén a všetko s ním spojené, bez doplnkov ako treba filtrácia, ktorú treba zaobstarať samostatne.

Systém Seal and Lock, nehrdzavejúca konštrukcia, odolné prevedenie
Bez filtrácie

Marimex 3,66x0,91m

Marimex 3,66x0,91m recenzie a test

Nafukovací bazén na záhradu Marimex 3,66×0,91 je možné zaradiť medzi nadzemné plastové bazény, pretože je vyrobený z odolného PVC, ktoré sa podpisuje na jeho kvalite. Ďalej je jeho konštrukcia spojená s horným golierom, ktorý zaisťuje možnosť ľahkého postavenie do 10 minút, aj držanie správneho tvaru.

Vzhľad je špecifický tým, že z vonkajšej strany imituje ratan. Jeho priemer o hodnote 3,66 metrov umožní kúpanie aj viac ľudí naraz. Vhodný je aj pre neplavcov, pretože hĺbka činí 0,91 metrov. Celkový objem vody, ktorá sa do bazéna vojde, je stanovená na 6,6 m3.

Dodávaný je ako jeden kompletný balík o prijateľné váhe 14,3 kilogramov. Ide o variant bez príslušenstva, kedy súčasťou nie sú schodíky, ani filtrácia. Samozrejmosťou konštrukcie sú však priechodky určené pre jej napojenie, rovnako ako nechýba praktický ventil pre jej vypustenie.

Zaujímavý vzhľad, dobré rozmery
Bez príslušenstva

Intex Frame Family

Intex Frame Family recenzie a test

Vonkajší bazén Intex Frame Family na prvý pohľad upúta svojím tvarom. Ten na rozdiel od konkurencie nie je kruhový, ale obdĺžnikový. Zaujme tiež konštrukcia, hlavne materiál, ktorým je kov. Ten zaistí ako odolnosť a dlhú životnosť, tak stabilitu, kedy udrží celých 1662 l litrov vody.

Rozmery bazéna sú 2,2 x 1,5 x 0,6 m, čo dáva dostatok priestoru pre kúpanie. Ďalej nechýba zaistenie pevnosti vďaka použitiu trojvrstvového PVC. To odolá nielen bežnému používaniu, ale aj rôznym rozmarom počasia a pôsobeniu vlhkosti.

Pri tejto možnosti je dodávaná bez filtrácie, a to v balení s celkovou hmotnosťou 16 kilogramov. V tom je všetko potrebné pre stavbu bazéna. Tá je veľmi intuitívne a v spojení s návodom by nemala zabrať viac času, ako 30 minút. Potom je možné začať napúšťať vodu.

Obdĺžnikový tvar, rýchle postavenie, kovová konštrukcia
Bez príslušenstva

Bestway Power Steel Deluxe

Bestway Power Steel Deluxe recenzie a test

Nadzemný bazén s filtráciou Bestway Power Steel Deluxe zaujme už na prvý pohľad. Svojím vzhľadom môže pripomínať laminátové bazény, ale stále ide o odolný vinylový povrch a veľmi pevnú fóliu. Kladom je tiež jeho vonkajší dizajn, ktorý dokáže dokonale pripomínať ratan.

Konštrukcia bazéna je rúrková, kedy je použité kvalitného kovu, ktorá je doplnený o antikoróznu úpravu. Vďaka jednoduchosti je možné bazén plnohodnotne zostaviť už za 45 minút od jeho vybalení z krabice. Na záhrade tak vyrastie konštrukcia o rozmerom 427 x 107 cm čiže bazén s veľkým priemerom 4,27 metrov.

Hĺbka bazéna robí veľmi dobrých 1,07 metrov. Súčasťou balenia, ktoré váži 62 kilogramov, je nielen plachta pod bazén a plachta na prikrytie, ale aj schodíky. Ďalej nechýba ani kartušová filtrácia, ktorá je spojená s výkonom, ktorý zaistí prietok 2.574 l / h.

Vrátane filtrácie, veľké prevedenie, ratanový design
Hmotnosť balenia

Intex Ultra Frame

Intex Ultra Frame recenzie a test

Záhradný bazén Intex Ultra Frame má podpornú pozinkovanú kovovú konštrukciu, ktorá sa stará ako o jeho stabilitu, tak odolnosť a dlhú životnosť. Konštrukcia je doplnená o odolnú fóliu z PVC, ktorá tvorí vnútornú časť. Celý bazén tak bez problémov udrží 19156 litrov vody, ktorá sa do neho po napustení vojde.

Nezaujme len svojou veľkosťou, ktorá ponúkne priemer 4,88 metrov. Kladom je tiež vyššia ako trhová výška, a to 1,22 metrov, čo je spojené s hĺbkou vody 91 centimetrov. Problémom nie je ani rýchla, rovnako ako intuitívne montáž.

Celé balenie bazénu má hmotnosť 136 kg, keďže je v ňom všetko, čo treba. Nechýba kartušová filtrácia s čerpadlom, ktoré má výkon 5 678 litrov za hodinu a výtlačnú výšku 1 meter. Ďalej sú súčasťou balenia tiež schodíky pre tento typ bazéna, ktoré ponúknu maximálnu nosnosť veľmi dobrých 136 kilogramov.

Veľké rozmery, všetko príslušenstvo, kvalitné prevedenie
O niečo dlhšia montáž

Marimex Florida

Marimex Florida recenzie a test

Nadzemný bazén s pieskovou filtráciou Marimex Florida má klasické, teda kruhové prevedenie. A to výrazne väčší, než je zvykom, pretože jeho celkový priemer činí veľmi zaujímavých 4,57 metra. Ďalej zaujme konštrukcie, kde nechýba pevné a odolné kovové prvky, ktoré sú navyše ošetrené pre elimináciu vzniku prípadnej korózie.

Samotná výška tohto bazéna je 1,22 metrov, čo po napustení po prípustnú hranicu znamená, že sa dá kúpať v hĺbke 1,07 metra. Celkový objem vody v tomto bazéne predstavuje 16,8 metrov kubických.

V balení, ktoré váži 75 kilogramov je všetko pre zostavenie bazénu, ďalej tiež schodíky a kvalitná piesková filtrácia s označením ProStar3, ktorá umožní za hodinu činnosti prečerpať 3,8 metrov kubických vody a napomôcť tak jej celkové čistote. Dodávaná je bez pieskovej náplne.

Dobrá veľkosť, odolná konštrukcia, vrátane filtrácie a príslušenstva
Filtrácia bez piesku

Bestway Steel Frame Pool

Bestway Steel Frame Pool recenzie a test

Bazén Bestway Steel Frame Pool ponúkne veľkú stabilitu, a to hlavne vďaka podpornej oceľovej konštrukcii. Kvalitu vnútornej časti, ktorá je v kontakte s vodou, zabezpečuje pevná fólie, na ktorú je aplikovaný kvalitný vinylový povrch. Konštrukcia zaujme aj svojim tvarom, ktorý je obdĺžnikový, nie kruhový.

Ide o bazén celkom veľký, pretože jeho rozmery je 404 x 201 x 100 centimetrov. Jeho celková hĺbka je rovný 1 meter, čo zároveň znamená, že sa do neho zmestí približne 6 478 litrov vody. Aj napriek veľkosť a kvalitu konštrukcie sa nie je nutné obávať zložité montáže. Všetko môže byť hotové už do hodiny po vybalení z krabice.

V balení nie je len bazén a všetky jeho prvky. Sú tu aj bezpečnostné schodíky s výškou 107 cm, ktorá zodpovedá tomuto bazénu. Ďalej je tu pribalená aj kartušová filtrácia s čerpadlom, ktoré pomôže čistenie vody tým, že prečerpá 2 006 litrov za hodinu prevádzky.

Robustné prevedenie, schodíky a filtrácia, montáž do 1 hodiny
Iba kartušová filtrácia

Najpredávanejšie bazény

Najpredávanejšie bazény na trhu sú tie od značiek: Marimex, Intex, Bestway. Kvalitné nadzemné bazény je možné zaobstarať už za menej ako 400 EUR, na opačnej strane potom stoja luxusné bazény na kľúč alebo pevné (drevené) od výrobcu Karibu.

Ako vybrať nadzemný bazén

Prvým kritériom výberu by mal byť konkrétny typ s ohľadom na konštrukciu. Najjednoduchšie riešenie je to, ktoré možno označiť ako nafukovací bazén. Vyznačuje sa lemom a tým, že ho stačí nafúknuť, napustiť a drží. Ďalej ide o bazén s konštrukciou, ktorá je tvorená obvodovým plášťom a vnútorné, najčastejšie PVC fóliou. Tretím variantom sú plastové bazény, ktoré už sú využívané skôr pre usadenie do krajiny, pretože sú dodávané ako jeden celok.

Tvar a veľkosť

Dôležité je, aby sa nadzemný bazén na požadované miesto vošiel. Najprv je potrebné zohľadniť tvar, pričom existujú hneď tri druhy. Známou klasikou je guľatý bazén, ktorého veľkosť je udávaná v priemere. Najmenší môžu mať 1,5 metra, zatiaľ čo tie najväčšie až okolo 6 metrov. Bežné riešenie začínajú na 3 metroch v priemere.

Oválne a obdĺžnikové bazény sú svojou konštrukciou veľmi podobné. Veľkosť už je udávaná pomerom strán. Tie základné a menšie začínajú na rozmeroch 3 x 2 metre. Tie určené pre najnáročnejších môžu ponúknuť aj rozmery okolo 10 x 5 metrov.

Hĺbka bazéna

Nadzemné bazény môžu mať aj rôznu hĺbku. Štandardné prevedenie svojou hĺbkou začínajú na hodnote 1 metra a môže rásť až na 1,5 metra. Dôležitým kritériom pri výbere je určenie toho, kto sa v ňom bude kúpať, pretože je potrebné, aby z dôvodu bezpečnosti dosiahol na dno.

Niekedy možno v parametroch nájsť aj výšku bazéna. Tá je vždy vyššia ako hĺbka a predstavuje hodnotu, ktorá je od zeme po horný lem bazéna. Po neho sa však voda nenapúšťa, keďže tá končí vždy pod okrajom. Aj preto je mnohokrát možné hĺbku regulovať, avšak s ohľadom na sanie filtrácie.

Filtračné zariadenie

Kartušová filtrácia

Okrem tých variantov, ktoré sú dodávané bez filtrácie, sa možno stretnúť s dvoma variantmi. Je to bazén s filtráciou kartušovú, ktorá je lacnejším riešenie, jednoduchšie sa čistí, ale s ohľadom na kvalitu filtrácie má určité medzery.

Piesková filtrácia

Druhým variantom je nadzemný bazén s pieskovou filtráciou. Tá je síce drahšie a ľahko náročnejšie na údržbu, ale pre udržanie špičkovo čistej vody je tým najlepším riešením. Pri výbere bazénu s filtráciou je potrebné hľadieť aj na to, či obsahuje aj čerpadlo, rovnako ako svoju náplň – napríklad piesok.

Príslušenstvo

Je vhodné zaobstarať taký nadzemný bazén, ktorý bude mať vo svojom balení všetko. Nielen veci určené na realizáciu konštrukcie a postavenie. Medzi ďalšie príslušenstvo, ktoré sa hodia mať, je už spomínaný typ filtrácie. Ďalej sa môžu hodiť aj druhy rôznych plachiet. Ako tá, ktorá je krycia a chráni bazén pred nečistotami, tak i plachta pod bazén, ktorá ho chráni pred poškodením a lepšie izoluje. Ďalším možným príslušenstvom sú schodíky. Ich výška by mala zodpovedať výške bazéna. Druhým dôležitým parametrom je ich nosnosť, ktorá u väčšiny výrobcov býva celkom dostatočná.

4.2/5 - (12 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.