Elektronika,

Mobilné telefóny Caterpillar (CAT) – Recenzie 5 najlepších

Mobilný telefón Caterpillar je určený pre ľudí, ktorí vedia, čo chcú. Výrobca CAT je preslávený výrobou ťažkých stavebných strojov, a preto nie je náhodou, že aj ich mobilné telefóny sú v prvom rade extrémne odolné. Väčšina modelov sa pýši certifikáciou IP 68 a tiež vojenským štandardom 810 G. Zvládnu bez obáv vodu, pády, extrémne teploty a prostredia, v ktorých by ste sa ani vy sami ocitať nechceli.

Okrem toho, že mobil CAT zvládne takmer všetka prostredie, je tiež výborne vybavený. Výrobca ponúka niekoľko verzií, ktoré sa od seba líšia ako cenou, tak aj technikou. Samozrejmosťou sú dotykové displeje s rozlíšením až Full HD a vysokokapacitné batérie s najvyššou kapacitou 5000 mAh. Takáto batéria dokáže fungovať bez problémov aj niekoľko dní. Samozrejmosťou sú najmodernejšie štandardy Wi-Fi, Bluetooth, alebo aj podpora NFC. Konštrukciu telefónov dopĺňa aj fotoaparát, ktorý je však u všetkých modelov najväčšou slabinou.

Odolný telefón CAT je teda regulárny smartphone v extrémne odolnom prevedení. To však nie je všetko a tie najlepšie mobily CAT majú vo výbave aj integrovanú termovízne kameru FLIR, snímač kvality vzduchu v miestnosti, alebo integrovaný laserový merač vzdialeností, ktorý v žiadnom inom telefóne nenájdete. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie mobilné telefóny Caterpillar a ich recenzie.

Najlepšie mobilné telefóny Caterpillar – TOP 5

V tabuľke je výber 5 najlepších mobilných telefónov Caterpillar z testov a hodnotenia pre rok 2024.

VzhľadModelKonštrukciaOdolnosťDisplay 
Caterpillar CAT B25 Dual SIM recenzie a testCaterpillar CAT B25 Dual SIMBezdotyková s klávesnicouIP672"
Caterpillar CAT S41 Dual SIM recenzie a testCaterpillar CAT S41 Dual SIMDotykováIP68 a 810 G5"
Caterpillar CAT S60 Single SIM recenzie a testCaterpillar CAT S60 Single SIMDotykováIP68 a 810 G4,7"
Caterpillar CAT S31 Dual SIM recenzie a testCaterpillar CAT S31 Dual SIMDotykováIP68 a 810 G4,7"
Caterpillar CAT S61 Dual SIM recenzie a testCaterpillar CAT S61 Dual SIMDotykováIP68 a 810 G5,2"

Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Caterpillar CAT B25 Dual SIMCaterpillar CAT S41 Dual SIMCaterpillar CAT S60 Single SIMCaterpillar CAT S31 Dual SIMCaterpillar CAT S61 Dual SIM
Rozlíšenie320 x 240px1920 x 1080px1280 x 720px1280 x 720px1920 x 1080px
OSNeštandardnýAndroid 7.0Android 6.0Android 7.0Android 8.0
Hmotnosť161 g218 g223 g185 g250 g
ViacViacViacViacViac

Recenzie 5 mobilov CAT

Caterpillar CAT B25 Dual SIM

Caterpillar CAT B25 Dual SIM recenzie a test

Mobil Caterpillar B25 Dual SIM je zástupcom toho najzákladnejšieho prevedení odolného mobilného telefónu. Vychádza z klasickej tlačidlové konštrukcie, má hardvérovú klávesnicu a nedotykový display. Ovládanie teda v porovnaní s dotykovými verziami nie je najrýchlejší a zložitejšie úkony na ňom môžu trvať dlhšie. Preto sa často v recenziách spotrebiteľov dočítame, že je vhodný hlavne na telefonovanie a posielanie SMS.

Váži 161 gramov, má 256 MB RAM a 2 palce veľký display s rozlíšením 320 x 240 bodov. Fotoaparát má rozlíšenie 2Mpix a na slušnej fotenie nedostačuje. Chýba mu GPS modul, Wi-Fi a nemá podporu ani rýchleho internetu LTE. Za to však ponúkne podporu pre dve SIM, čo ľudia, ktorí nad týmto telefónom uvažujú, rozhodne ocenia.

To hlavné, čo telefón ponúka je však odolná konštrukcia, ktorá je tiež vodeodolná. Mobilný telefón má certifikáciu IP67, ktorá potvrdzuje vyššie spomínané vlastnosti. CAT B25 má v ponuke ďalej FM rádio, mp3 prehrávač, alebo praktickú svietidlo. Výborná je výdrž na jedno nabitie a jednoduché rýchle ovládanie pre základné úkony.

Jednoduchý, nenáročná obsluha
Vhodný najmä len na volanie a SMS

Caterpillar CAT S41 Dual SIM

Caterpillar CAT S41 Dual SIM recenzie a test

Mobil CAT S41 Dual SIM je moderne vybavený smartphone dnešnej doby, ktorému nič zásadné nechýba a naopak ponúka extrémne odolné prevedenie. To dokladá certifikácia IP68 a vojenský štandard 810G. Mobilný telefón CAT S41 pre predstavu zvládne fungovať v teplotách od -25 do 55 °C, zvládne pád z výšky 1,8 metra, alebo dokáže prežiť 60 minút v hĺbke 2 metrov pod vodou. Nevadí mu tiež prach, blato, sneh, ani hrubá špina a hrubé zaobchádzanie.

Vysokú praktickosť dokladá aj možnosť vloženia dvoch SIM kariet, alebo prítomnosť všetky konektivity, ktorá vás napadne. GPS modul má aj podporu Glonass, prítomné je tiež Bluetooth, Wi-Fi, NFC, či vysokorýchlostné siete LTE. 32 GB interná úložisko možno rozšíriť pamäťovými kartami a poteší tiež relatívne moderný systém Android 7.0 Nougat.

Samotné prostredie OS je veľmi svižné a bez zbytočného balastu, ktorý by telefón brzdil. V telefóne tak nájdete takmer čistý Android, čo je len dobre. Extrémne vysoká kapacita batérie 5000 mAh má nadpriemernú výdrž, ktorá v praxi zodpovedá niekoľkým dňom bez nutnosti dobíjania. Rovnako poteší podpora rýchleho nabíjania, sklame však fotoaparát. Hoci má rozlíšenie 13 Mpix, fotografie nie sú dostatočne ostré ani za denného svetla.

Veľmi odolný, Full HD display, batéria 5000 mAh
Nekvalitné fotografie z 13 Mpix fotoaparátu

Caterpillar CAT S60 Single SIM

Caterpillar CAT S60 Single SIM recenzie a test

Telefón Caterpillar S60 Single SIM popredne ako inak než extrémne odolný chytrý telefón, ktorý sa pýši hneď dvoma certifikáciami a to IP68 a armádnym štandardom 810 G. Je odolný voči vysokým teplotám, pádom, i vode. Neusadzuje sa na ňom hrubá špina, takže je vhodný pre všetky stavbárov, robotníkov, alebo poľnohospodárov. Na rozdiel od ostatných modelov výrobcu CAT, má tento unikátny funkciu vo forme termovíznej kamery FLIR.

Termo kamera FLIR môže byť nápomocná pri hromade vecí, kde je schopná detekovať tepelné žiarenie. Odhalí teda nielen úniky tepla, ale tiež pomôže pri detekovaní rúr v stene a podobne. Mobil má dotykový 4,7 palca veľký display, ktorý ponúka priemerné rozlíšenie 1280 x 720px zodpovedajúce iba rozlíšenie HD. Display je však krytý ochranným sklom Gorilla Glass 4, čo je veľmi dobrá správa.

V konektivite nechýba nič zásadné, CAT S60 má zabudovanú Wi-Fi, NFC, GPS vrátane Glonass, alebo Bluetooth 4.1. Samozrejmosťou je slot na SD kartu a integrovaná batéria s kapacitou 3800 mAh ponúka priemernú výdrž až dva dni. V útrobách beží 8 jadrový procesor Qualcomm a 3 GB RAM, zamrzí však možnosť len jednej SIM karty, alebo priemerné snímky fotoaparátu.

Integrovaná termovízne kamera FLIR, vysoká odolnosť
Priemerná výdrž batérie, len HD rozlíšenie a jedna SIM

Caterpillar CAT S31 Dual SIM

Caterpillar CAT S31 Dual SIM recenzie a test

Telefón CAT S31 Dual SIM je vysoko odolný telefón s priaznivou obstarávacou cenou. Ponúka odolnosť s certifikáciou IP68 a vojenským štandardom 810 G. Dokáže fungovať pri teplotách od -30 do 55 °C, nevadí mu pády až z dvoch metrov, či zvládne niekoľko desiatok minút kompletne pod vodou. Prašné prostredie, špina, pleseň, alebo vlhko zvláda taktiež bravúrne.

Odolný telefón CAT S31 poteší aj hardvérovou výbavou, ktorá si nezadá s konkurentmi z nižšej strednej triedy. O hladký chod sa stará 4 jadrový procesor Qualcomm Snapdragon MSM8909 ktorému asistujú 2 GB RAM. Poteší tiež vnútornú pamäť 16 GB, ktorá je rozšíriteľná pamäťovými kartami microSD. Tu prítomný operačný systém je Android 7.0, ktorý nie je zahltený zbytočnými aplikáciami a jeho chod je svižný.

Batéria má kapacitu 4000 mAh a pohotovostný čas až 360 hodín, pri bežnom používaní vydrží telefón prevádzkyschopný aj niekoľko dní. Je vybavený ako GPS modulom, tak Wi-Fi, alebo Bluetooth. Má tiež podporu dvoch SIM kariet a poteší tiež prítomnosť 3,5 mm jack konektora pre pripojenie slúchadiel. Z pochopiteľných dôvodov nemá snímač odtlačkov prstov a fotoaparát je aj ako u ďalších telefónov CAT iba priemerný.

Nízka obstarávacia cena, výborná odolnosť, batérie 4000 mAh
Absencia NFC, priemerný fotoaparát

Caterpillar CAT S61 Dual SIM

Caterpillar CAT S61 Dual SIM recenzie a test

Odolný inteligentný telefón Caterpillar CAT S61 Dual SIM sa radí medzi špičku multifunkčných odolných telefónov nielen značky CAT, ale aj všeobecne. Okrem výraznej odolnosti potvrdené certifikáciou IP68 a 810 G ponúka telefón aj rad neštandardných funkcií. Je to vylepšená termovízne kamera, ktorá teraz dokáže čítať až do teploty 400 stupňov Celzia a tiež snímač kvality vzduchu, ktorý užívateľ upozorní na zvýšenú úroveň prchavých organických zlúčenín v priestore.

Tretím unikátnym nástrojom je integrovaný laserový merač vzdialeností, ktorý v žiadnom inom telefóne teraz nenájdete. Spomínaná odolnosť zvládne pády z výšky až 1,8 metrov, 60 minút pod vodou v hĺbke 3 metrov a akékoľvek špinavé a nevľúdne prostredie, ktoré si dokážete predstaviť. K tomu všetkému dostanete moderne vybavený smartphone, ktorý zvládne všetko, čo jeho konkurenti.

Operačný systém Android je tu vo verzii 8.0 Oreo a je tu vo svojej čistej verzii, bez zbytočných nadstavieb a otravného softvéru. Display má veľkosť 5,2 palca a Full HD rozlíšenie. Operačná pamäť má veľkosť 4 GB a vnútorné užívateľská 64 GB, podpora microSD karty je samozrejmosťou rovnako ako možnosť dvoch SIM kariet. Fotoaparát má rozlíšenie 16 Mpix, batérie kapacitu 4500 mAh a váha je pomerne veľkých 250 gramov.

Odolnosť, termálne kamera, snímač kvality vzduchu, laserové meranie vzdialenosti
Vyššia obstarávacia cena, vyššia hmotnosť 250g

Podľa čoho vybrať telefón Caterpillar

Ak uvažujete o zaobstaraní odolného telefónu CAT, máte k tomu pravdepodobne oprávnené dôvody. CAT telefóny sú v podstate určené pre všetkých, ktorí sa často pohybujú, alebo pracujú, vonku. Môže teda ísť o stavbárov, robotníkov, remeselníkov, poľnohospodárov, alebo techniky pracujúci v exteriéri. Často si mobily CAT zaobstarávajú tiež expedičné členovia, alebo športovci pohybujúce sa v extrémnych podmienkach. Všetky telefóny CAT sú odolné a väčšina aj moderne vybavená.

Odolnosť a konštrukcia

Najzákladnejšie mobilné telefóny môžu mať iba stupeň krytia IP67, väčšina modelov však má lepšie IP68 ak tomu ešte certifikáciu vojenského štandardu 810 G. Telefóny sú odolné voči vode, tak samozrejme prachu, plesniam, hrdze, a zvládnu aj pády na betón z bežných výšok, ktoré sú až do zhruba 2 metrov. Ich veľká výhoda je tiež schopnosť práce pri extrémnych teplotách, ktoré môžu dosahovať až -30 stupňov, respektíve až 55 stupňov Celzia. Tie najlepšie modely zvládnu zotrvať až 3 metre pod vodou po dobu 60 minút bez toho, aby sa im niečo stalo. Samozrejmosťou sú ochranné sklá najvyššej kvality, alebo pevné záslepky pre konektory. Okrem dotykových verzií môžete kúpiť aj mobilný telefón klasickej konštrukcie s tlačidlovým ovládaním.

Hardware a software

Vybavenosť telefónu kopíruje obstarávaciu cenu mobilu. Väčšina mobilov CAT je vybavená slušne a málokedy sa stretnete so zásekmi v prostredí. Veľkosť displejov sa pohybuje od 4,7 palcov po 5,2 a rozlíšenie je buď HD, alebo Full HD. Batéria patrí u všetkých telefónov medzi to najlepšie, čo možno v kategórii zaobstarať a istotou sú vždy minimálne 2 dni prevádzky, aj keď v praxi možno dosiahnuť aj dlhšej výdrže. Zodpovedá tomu aj kapacita batérií ktorá môže byť až 5000 mAh. Operačná pamäť rovnako ako procesor sú väčšinou na zodpovedajúcej úrovni, stretnúť sa dá s ôsmimi jadrami procesora a 3 – 4 GB RAM. Tiež konektivita okrem základného nedotykového modelu je štandardnou dnešnej dobe vrátane GPS s Glonass, Wi-Fi a bluetooth modulom, či podporou rýchleho LTE internetu.

V prípade softvéru je vždy použitý operačný systém Android v jeho rôznych verziách (výnimkou je opäť základná nedotykový verzia ktorá OS Android nemá). Samotné prostredie Android je veľmi odladené bez nejakej zásadnej nadstavby a otravných predinštalovaných aplikácií.

Nadštandardné funkcie

Mobilné telefóny Caterpillar okrem výbornej odolnosti môžu ponúkať aj nadštandardné funkcie, ktoré u žiadnych iných telefónov takmer nenájdete. Prvý z nich môže byť integrovaná termovízne kamera FLIR, ktorá dokáže zobrazovať teplotné žiarenie až do teploty 400 stupňov Celzia. Ďalšie netypická funkcia je snímač kvality vzduchu, ktorý je schopný detekovať vysokej úrovne prchavých organických zlúčenín v priestore. Posledným nástrojom, ktorým môže byť mobilný telefón CAT vybavený je integrovaný nástroj pre meranie vzdialeností vybavený laserom.

4.3/5 - (20 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.