Kozmetika,

Najlepšie masky na vlasy: suché, poškodené ai. | Test, recenzie

Pre každú ženu sú vlasy dôležitou súčasťou imidžu. Hoci za úpravy vlasov u kaderníka často padajú tisíce, je tu predsa len niečo, na čo ženy často zabúdajú – maska na vlasy. Prečo je vlastne dôležitá? Má svoju nezastupiteľnú úlohu v starostlivosti o vlasy ako také, pomáha plnohodnotné regenerácii a obnovuje kvalitu vlasov. V snahe vlasy nezanedbať sa často používa vlasovej kozmetiky viac, ako je potrebné, alebo volíme prípravky nevhodného zloženia.

Prevažná väčšina žien si vlasy farbia, čo ich kvalite a zdravie neprospieva. Poškodzuje je príliš časté umývanie vlasov, časté používanie fénu, kuliem alebo vlasových žehličiek. Vlasom ani nepomáha, ak sa češú za mokra. Vhodné tiež nie sú niektoré módne účesy, ktoré môžu byť síce aktuálne trendy, avšak za vlasy ťahajú a nepôsobí komfortne.

Maska na vlasy v týchto prípadoch vždy pomôže, zároveň je však ideálny zmeniť samotný prístup k starostlivosti o vlasy. Základom je používať kvalitnú vlasovú kozmetiku, vysušovať vlasy opatrne a pokiaľ možno prirodzenou cestou. Ak už vlasy farbíte, snažte sa uprednostniť šetrnú farbu.

Najúčinnejšiu masku na vlasy vyberáme podľa toho, aké vlasy máme, prípadne čo naše vlasy trápi. Najviac rozšírené sú masky na poškodené vlasy, ktoré nemusia byť v ideálnom stave z mnohých dôvodov. Existujú aj na farbené vlasy, suché, alebo univerzálne na všetky typy vlasov. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie masky na vlasy a ich recenzie.

Najlepšie masky na vlasy – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších masiek na vlasy z testov a hodnotenia pre rok 2023.


Zobraziť celú ponuku


TIP:

Recenzie 10 masiek na vlasy

Kérastase Blond Absolu Cicaflash

Hydratačná maska na vlasy Kérastase Blond Absolu Cicaflash je k dispozícii v balení s objemom 250 ml a je určená pre zosvetlené alebo melírované vlasy. Vďaka jej aplikácii budú vaše blond vlasy jasnejšie, hydratovanejšie a bez zaťaženia. Prípravok je obohatený o kvet plesnivce alpského s antioxidačnými účinkami, ktorý je označovaný za takzvaný čistý nesmrteľný kvet a dokáže zjemniť a upokojiť citlivé vlasy. Ide pomerne o novinku na trhu, ktorá zatiaľ nemá veľké množstvo užívateľských recenzií, ale ženy na tento vlasový prípravok reagujú pozitívne.


Gestil Wonder

Najúčinnejšia maska na vlasy Gestil Wonder je k dispozícii v balení s objemom 300 a 500 ml a je unikátna svojím zložením s výťažkami z bambusu. Vďaka týmto zložkám pomáha obnoviť poškodené vlasy, ktoré sú poničené častým farbením alebo melírovaním. Okrem toho je zloženie obohatené o výťažky z býčích žliaz a liečivých bylín. Túto masku je možné používať bez problémov taktiež dlhodobo a po dlhú dobu je schopná vlasom dodať mladistvý vzhľad a vitalitu, vrátane zacelenie rozštiepených vlasových končekov. Ženy si pochvaľujú, že táto maska zanecháva vlasy lesklé, hebké a jemné na dotyk, pričom sa po aplikácii masky tiež dobre rozčesávajú.


Olaplex Professional N°3 Hair Perfector

Maska na vlasy Olaplex Professional N°3 Hair Perfector ošetruje farbené vlasy, kedy podľa výrobca dokáže ošetriť vlasové vlákno, a pritom neovplyvňovať trvanlivosť farby. Prípravok zakúpite v balení 100 ml a je možné ho používať ako prevenciu, kedy chráni vlasy pred poškodením ďalším farbením, tak pre zníženie negatívnych dopadov po farbení. Prípravok je schopný regenerovať vlas zvnútra, nie iba na povrchu, a to vďaka chemickej receptúre, ktorá obnovuje disulfidové väzby. Nie je pritom použité silikónu ani minerálnych olejov. Rad zákazníčok si po aplikácii pochvaľuje nadýchané a lesklé vlasy.


Garnier Fructis Banana Hair Food

Garnier maska na vlasy Garnier Fructis Banana Hair Food známej kozmetickej značky je ďalším z produktov, ktorý hĺbkovo vyživuje vlasy. Výrobca uvádza, že 98% zložiek obsiahnutých vo výrobku je na prírodnom základe, pričom zvyšok tiež podlieha prísnemu dermatologickému testovania, čo zaisťuje dobré znášanie masky. Balenie má 390 ml a mnoho zákazníčok si pochvaľuje absenciu parabénov, peknú vôňu a priaznivý pomer ceny a kvality. Vlasy sa pritom dlho lesknú a možno ich ľahko rozčesať.


Kallos KJMN

Prírodná maska na vlasy Kallos KJMN ponúkne výživu vlasov mliečnym proteínom Keratínom, ako naznačuje už názov výrobku. Kúpite ju vo veľkom balení 1000 ml a poskytuje regeneráciu, hydratáciu a ochranu vlasových vlákien. Dodá im jemnosť a hodvábny lesk. Užívateľky si pochvaľujú najmä možnosť vlasy dobre rozčesať a tiež oslnivý lesk, hebkosť a hladkosť vlasov. Navyše v neposlednom rade príjemne vonia a má dobrý pomer veľkosti a obstarávacej ceny.


Revlon Professional UniqOne All In One

Maska na vlasy z kokosového oleja Revlon Professional UniqOne All In One sa dá zakúpiť v balenie 150 ml a je vhodná pre všetky typy vlasov. Môžete ju kúpiť tiež v rôznych vôňach, napríklad ako spomínaný kokosový olej. Práve kokos si v používateľských recenziách rad žien pochvaľuje. Prípravok je možné aplikovať ako na suché, tak na mokré vlasy a nemusí sa oplachovať. Nie je pritom potrebné aplikovať veľké množstvo, ani sa to neodporúča, pretože by sa nemuselo dosiahnuť ideálneho účinku.


L’Oréal Professionnel Serie Expert Absolut Repair Lipidium

Maska na vlasy L’Oréal Professionnel Serie Expert Absolut Repair Lipidium sa predáva v balení 500 ml a pomáha s obnovou vlasových lipidov, ako sľubuje už názov produktu. Tie sa bežne z vlasov vytrácajú v súvislosti s aplikáciou chemických kozmetických prípravkov a vystavovaním nadmernému teplu fénovanie alebo žehlenie. Prípravok je tak ideálny na poškodené vlasy. Ženy si zvyčajne po aplikácii prípravku pochvaľujú vlasy jemné na dotyk, najmä pri aplikácii na suchšie vlasy. Vlasy hĺbkovo hydratuje a dodáva im maximálnu silu.


Kérastase Résistance Masque Thérapiste

Maska na vlasy Kérastase Résistance Masque Thérapiste sa ponúka v balenie 200 ml a obsahuje výťažok z tzv. rastliny znovuzrodenie, ktorá má účinky na obnovu vlasového vlákna. Zloženie obsahuje tiež 6 aminokyselín, ktoré dokážu primerane vyživovať poškodené vlasy. Mnoho žien si v používateľských recenziách pochvaľuje dobrú konzistenciu zaisťujúce optimálne nanášania a ľahké vymývanie masky po jej aplikácii.


Maria Nila Colour Refresh Pearl Silver

Maska na vlasy Maria Nila Colour Refresh Pearl Silver je k dispozícii v balení s objemom 100 ml a zaujímavá je tým, že výrobca sľubuje zvýšenie intenzity farby na vlasy. Dokonca je možné s touto maskou korigovať odtieň. U zosvetlených vlasov vďaka fialovým pigmentom dokáže neutralizovať ich žltý nádych, ktorý po farbení vzniká. Vďaka tomu tak môžete dosiahnuť dokonalé platinové blond farby. Ženám sa v používateľských recenziách páči jednoduchá aplikácia a ľadový nádych, ktorý dodáva blond vlasom.


Wella Professionals Fusion

Maska na suché vlasy Wella Professionals Fusion vlasy obnovuje a zjemňuje. Prispieva k ich ochrane pred poškodením a lámaním, navyše je možné ju zaobstarať aj vo väčšom balení s objemom 500 ml. Jednotlivé zložky masky majú schopnosť prenikať hlboko do vlasového vlákna a vďaka tomu zacelí jeho poškodeniu. Výrobca sľubuje vysoký lesk a hebké vlasy. Užívateľky, ktoré majú s produktom skúsenosť, si vo svojich recenziách pochvaľujú citeľné zlepšenie už po prvej aplikácii.


Ako vybrať masku na vlasy

Ako sme naznačili v úvode, masky na vlasy sú jedným z dôležitých prostriedkov, ktorým možno docieliť zdravých, silných a vitálnych vlasov. Existuje celý rad produktov pre rôzne typy vlasov, ktoré dokážu pozitívne ovplyvniť ich stav. Zdravé vlasy sú nielen dobre vyživované, ale tiež pôsobí na pohľad zdravo. Maska vlasy nadýcha, dodá lesk, hebkosť a ľahšie rozčesávanie.

Typ vlasov a spôsoby ošetrenia

Na rôzne produkty možno nájsť pozitívne aj negatívne ohlasy, to je samozrejme pochopiteľné. Negatívne ohlasy sú však často spôsobené tým, že je maska na vlasy zvolená nesprávne. Najmä ide o nesprávnu voľbu prípravku vo vzťahu k vlastnostiam vašich vlasov. Ak vám niektorý z prípravkov nevyhovuje, je potrebné trochu experimentovať a vyskúšať prípravok iný. Pozitívna skúsenosť ostatných ľudí nemusí nutne znamenať pozitívnu skúsenosť vašu.

Pri voľbe vhodnej masky na vlasy si tak najprv ujasnite, či máte vlasy suché, či máte problém s ich lámavosťou, s rozštiepenými končekmi a podobne. Na suché vlasy pomáhajú hydratačné zložky masky, ktoré dnes obsahuje väčšina z nich. Ak vás trápia treba krehké lámavé vlasy, existujú produkty, ktoré cielene obsahujú výťažky posilňujúci vlasovú štruktúru.

Tiež je potrebné sa zamyslieť nad tým, aké kozmetické prípravky na vlasy používate. Ak používate napríklad prípravky na zosvetlenie vlasov či si nechávate aplikovať melír, sú pre takéto vlasy určené špeciálne masky, ktoré dokážu odstrániť nepekný žltý nádych vlasov a dodať im žiaduci efekt platinové blond.

Niektoré typy žien uprednostňujú výrobu svojpomocne. Domáca maska na vlasy môže byť zhotovená z nespočet bežne dostupných surovín, vždy sa tak jedná do istej miery o experimentovanie a stabilné výsledky možno len ťažko zaručiť. Ak ste však domáci výrobe naklonení, môžete vyskúšať jeden z mnohých receptov, postupov a vyskúšať si efekt na vlastných vlasoch. Najobľúbenejšie je v tomto smere horčičná maska na vlasy, alebo avokádová maska na vlasy.

Správna aplikácia masky na vlasy

Pre ideálnu aplikáciu masky a dosiahnutie čo najlepších výsledkov je nutné dodržať postup určený výrobcom na etikete vybraného kozmetického výrobku. Všeobecne však možno povedať, že masku zvyčajne nanášame ihneď po umytí vlasov a dôležité je pred aplikáciou masky vlasy čo najviac vysušiť ručníkom.

Prečo je dôležité aplikovať masku ihneď po umývanie vlasov? Je to z toho dôvodu, že v tento moment sú vlasy úplne čisté a ich póry sú otvorené. Z toho dôvodu sú tiež viac prístupné vstrebávanie liečivých účinkov, ktoré maska na vlasy má. Po nanesení masky je nutné vlasy zabaliť buď do mikroténového sáčku, alebo do potravinovej fólie. Nasleduje zabalenie ručníkom a maska sa nechá pôsobiť spravidla po dobu 30 minút.

Po tejto dobe je potreba vlasy opláchnuť a aplikovať kondicionér. Následne počkajte niekoľko minút a znovu vlasy opláchnite. Kondicionér aplikujeme z toho dôvodu, že uzatvára štruktúru vlasového vlákna, čo je po aplikácii masky žiaduce, zabráni sa tým strate vyživujúcich látok.

Dobu aplikácie konkrétne masky však vždy vyčítajte z príbalového letáku. Každá maska na vlasy je iná, a tak sa časy môžu výrazne líšiť. Niektoré masky sa aplikujú aj len 5, alebo 10 minút. Existujú tiež produkty, ktoré sa aplikujú cez noc, a obyčajne sa maska používa dvakrát do týždňa.

4.4/5 - (21 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.