Starostlivosť o telo,

Masážne kreslá: Test, recenzie najlepších + Ako vybrať

Masážne kreslo pozná väčšina ľudí pravdepodobne z kúpeľného prostredia, wellness alebo rôznych kozmetických salónov. S masážnym kreslom sa môžete stretnúť aj v salónikoch na letiskách, alebo v nákupných centrách. Tu sa jedná o dômyselná zariadenia určené pre komerčné použitie, ktorá dokážu naozaj dôkladne premasírovať celé telo.

Masážne kreslo si však často po tejto skúsenosti chce zaobstarať aj rad ľudí k sebe domov. Najmä ak máte náročné povolanie, môže byť také kreslo ideálnym nástrojom na odbúranie stresu, únavy i svalových ťažkostí. Sú skrátka skvelá k regenerácii, kedy dokážu uľaviť přetěžovaným partiám a môžu pochopiteľne pomôcť odbúrať toľko rozšírenú bolesť chrbta, alebo bolesť v kríži.

Vybrať si masážne kreslo však nemusí byť úplne jednoduché. Na trhu existuje veľké množstvo produktov, medzi ktorými je naozaj veľké cenové rozpätia. Zatiaľ čo tie najlacnejšie modely sú vybavené vibračnými motormi a iba niekoľko málo masážnymi bodmi, kvalitné masážne kreslá ponúknu vzduchovú masáž, kedy počet masážnych bodov, airbagov, môže dosahovať až stovky.

Veľké rozdiely sú aj medzi poskytovanými druhy masáží a počtom prednastavených programov. Tie najlepšie masážne kreslá vie takzvanú 3D masáž, alebo navodiť stav beztiaže. Oproti tomu vyhrievanie možno nájsť aj medzi lacnejšími modelmi a všetky spája obdobný materiál povrchovej úpravy, ktorú býva syntetická koža rozdielnej kvality. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie masážne kreslá a ich recenzie.

Najlepšie masážne kreslá – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších masážnych kresiel z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 inSPORTline MarvyninSPORTline MateoIDEA BOB K38inSPORTline KostaroinSPORTline DuglesvidaXL 60045inSPORTline GambinoinSPORTline ScaletainSPORTline RubinettoHalmar Pulsar
Vzduchová masážÁnoÁnoNieÁnoÁnoNieNieÁnoÁnoNie
Počet masážnych airbagov2898-2828-4657-
3D masáž / stav beztiažeÁno/ánoÁno/ánoNie/nieÁno/ánoÁno/ánoNie/nieNie/nieNie/nieÁno/ánoNie/nie
Hmotnosť81 kg140 kg45 kg86,5 kg88 kg-25 kg53,5 kg124 kg-
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 masážnych kresiel

inSPORTline Marvyn

inSPORTline Marvyn recenzie a test

Masážne kreslo inSPORTline Marvyn je produktom z vyššej cenovej kategórie, ktorý vám ponúkne 28 masážnych airbagov. Výrobca tu použil ako materiál syntetickú kožu, ktorá sa ľahko udržuje. Nemusíte sa obávať umelého vzhľadu, použitá syntetika je prakticky k nerozoznanie od pravej kože.

S týmto produktom si užijete masáž celého tela, môžete si ľubovoľne nastaviť sklon opierky chrbta a nôh. Dĺžkovo nastaviteľné sú potom dokonca aj opierky lýtok a využiť môžete tiež vyhrievanie chrbta. Kreslo možno nastavovať pomocou diaľkového ovládača, pričom je tu na bočnej opore tiež LED indikátor. Iba nosnosť by mohla byť o niečo väčší, než je stanovených 100 kg.

Z ďalších funkcií zaujme funkcia stavu beztiaže, alebo 3D masáž, ktorá je doménou iba tých skvele vybavených modelov. Z klasických prednastavených programov tu nájdeme uvoľňujúcu masáž, relaxačnú masáž alebo masáž krku a ramien. Možno masírovať lokálne, bodovo alebo celkovo a nechýbajú ani 3 vlastné programy.

Kvalitné prevedenie, 3D masáž, množstvo funkcií, pomer cena/výkon
Nižšia nosnosť

inSPORTline Mateo

inSPORTline Mateo recenzie a test

Elektrické masážne kreslo inSPORTline Mateo patrí medzi absolútnu špičku na trhu, čo potvrdzuje už jeho vyššia cena. Za veľa peňazí toho ale tiež veľa dostanete. Samozrejmosťou je v tejto cenovej kategórii precízne kvalita spracovania, pričom ako materiál sa použila syntetická koža. Nosnosť je 150 kg a jeho celková váha činí 140 kilogramov.

Produkt ponúka v rámci vzduchovej masáže celkovo 98 masážnych airbagov a ďalej 8 magnetov v oblasti opierky nôh. Magnetická masáž je v tomto modeli unikátna a v rámci modelov sú jej vybavené naozaj len tie najlepšie. Chrbát má vyhrievanú podložku a všetky prvky, vrátane opory chrbta a opierky nôh, možno nastaviť prakticky do ľubovoľných polôh.

Okrem toho kreslo ponúka naozaj všetko, na čo si len dokážete spomenúť. Napríklad tu nájdete integrovaný MP3 prehrávač, slúchadlá alebo polohovateľný displej. Kreslo má samozrejme pamäť, ponúkne vám 3D masáž, 5 druhov ďalších masáží a 8 prednastavených programov. Môžete využiť kompletné, lokálne alebo bodové masáže v 3 manuálnych programoch. Všetko podtrhuje 5 stupňov intenzity a rýchlostí, alebo stav Zero Gravity.

Kvalita spracovania, 3D masáž aj magnetická masáž, veľké množstvo masážnych programov
Vyššia cena

IDEA BOB K38

IDEA BOB K38 recenzie a test

Relaxačné kreslo IDEA BOB K38 patrí medzi základné masážne kreslá za pomerne priaznivú cenu, dovoliť si ho tak môže prakticky každý. Okrem toho vyzerá s poťahmi z imitácie brúsenej kože pomerne luxusne. Ako základné kreslo pre relaxáciu tiež nepôsobí nejako zvlášť atypicky, takže splynie so zvyškom interiéru.

Zariadenie má 4 vibračné motory, vyberať si môžete z prednastavených 8 masážnych programov a elektrické ovládanie umožňuje ich ľahkú voľbu. Pomôže vám na stuhnutú šiju i boľavé bedrá, pretože môžete zvoliť chrbtovou alebo bedrovou masáž a obe tieto masáže možno ovládať individuálne.

Kreslo je čiastočne polohovateľné, unavené nohy si môžete položiť na špeciálnu výsuvnú podložkou. Výrobca myslel aj na praktickú stránku veci, na boku je vrecko, do ktorého môžete uschovať časopis, diaľkový ovládač, alebo čokoľvek čo potrebujete mať pri ruke. Nebudete tak musieť nikdy zbytočne vstávať od prebiehajúcej masáže.

Oddelená masáž bedrovej oblasti a chrbta, pekný vzhľad, nízka cena
Iba základné prednastavené programy

inSPORTline Kostaro

inSPORTline Kostaro recenzie a test

Polohovacie masážne kreslo inSPORTline Kostaro je produktom pre náročnejších, čo je zrejmé aj z vyššej cenovky a v tejto vyššej cenovej kategórii môžete očakávať veľa funkcií. V tomto prípade sa jedná o 28 masážnych airbagov z čoho je zrejmé, že vie vzduchovú masáž. Vybrať si môžete celkom 5 druhov masáží, je tu 6 prednastavených programov a 5 programov manuálnych.

Samozrejmosťou je možnosť zamerať sa na jednobodovou, lokálnou aj celkovú masáž. Zvlášť môžete masírovať hornú, alebo spodnú časť tela. Masírovať si môžete nechať tiež paže, lýtka alebo chodidlá a pás pomocou vzduchových vankúšov. Voliť je možné zo 3 stupňov rýchlosti a intenzity, nechýba ani pokročilá 3D masáž.

Toto kreslo disponuje schopnosťou uviesť vaše telo do polohy nadväzujúcej stav beztiaže. Kreslo ďalej ponúka možnosť vyhrievania chrbta, reproduktory s bluetooth, ovládač s LCD displejom a mnoho ďalšieho. Samozrejmosťou sú bohaté možnosti polohovanie, nosnosť je skvelých 150 kg a jeho váha činí 86,5 kg.

Kvalita prevedenia, 3D masáž i masáž chodidiel, veľké množstvo a variabilita programov
Vyššia cena

inSPORTline Dugles

inSPORTline Dugles recenzie a test

Relaxačné masážne kreslo inSPORTline Dugles zaujme na prvý pohľad svojím futuristickým dizajnom. Vybrať si ho môžete v niekoľkých farbách, vďaka ktorým zapadne do každého moderného interiéru. Oblé elegantné tvary skrývajú masážne technológie z vyššej cenovej hladiny.

K dispozícii máte 28 masážnych airbagov, tie sa postarajú o prvotriednou masáž ako celého tela, tak jednotlivých partií. Nastaviť si môžete zvlášť chrbát i nohy a nechýba ani obľúbená možnosť vyhrievania chrbta. K dispozícii je diaľkový ovládač pre jednoduché nastavenie a LED indikátor umiestnený v bočnej opore. Nosnosť je 120 kg a váha kreslá činí rovných 88 kilogramov.

Kreslu nechýba zaujímavá funkcia navodzujúce stav beztiaže. Na výber máte 5 druhov masáží, pričom je tu tiež 6 prednastavených programov. Tie môžu pomôcť ako uľaviť od bolesti, osviežiť alebo uvoľniť, tak si dopriať intenzívnu masáž. Masírovať sa môže zvlášť horná a dolná polovica tela, okrem toho je tu 5 manuálnych programov pre lokálnú, bodovú a celkovú masáž a 3 vzduchové masáže.

Prevedenie a dizajn, 3D masáž, pomer ceny a výkonu
Bez displeja

vidaXL 60045

vidaXL 60045 recenzie a test

Masážne kreslo vidaXL 60045 je vybavené 10 masážnymi bodmi na masáž hlavy, krku a nôh. Jeho klasický vzhľad sa bude hodiť do ľubovoľného štandardne zariadeného interiéru. Môže vďaka tomu osloviť tiež staršie osoby, ktorí po mnohých rokoch zamestnania môžu mať rôzne zdravotné ťažkosti spojené s chrbtom. V tejto súvislosti je tiež priaznivé, že ho kúpite za nízku cenu.

Masážny body využívajú vibrácií, ktoré majú 3 rôzne intenzity. Tieto úrovne môžete meniť pomocou diaľkového ovládania, ktorým je kreslo tiež vybavené. Je tu jednoducho nastaviteľných 10 masážnych programov, pričom v tejto cenovej relácii disponuje produkt dokonca aj vyhrievaním sedadla.

Kreslo je čiastočne polohovateľné, možno sklopiť operadlo dozadu a podložku nôh vysunúť smerom nahor. Vďaka tomu si môžete do kresla prakticky ľahnúť a poteší tiež časovač doby trvania masáže.

Klasický vzhľad, vyhrievanie sedadla, nízka cena
Slabší materiál

inSPORTline Gambino

inSPORTline Gambino recenzie a test

Masážne kreslo inSPORTline Gambino ponúka moderný dizajn, ktorý zapadne do každého štýlovo zariadeného interiéru a čalúnenie je prevedené z celkom príjemnej syntetickej kože. Vyberať si môžete z troch farieb, a síce čierne, hnedé a veľmi atraktívne oranžové. Kreslo sa nachádza v rozumnej cenovej hladine a jeho nosnosť je 110 kg.

Na tomto kresle sa nám veľa páčila jeho kompaktnosť, rozhodne nepôsobí prehnane monštróznym dojmom. Samozrejme je to dané tým, že sa ešte nejedná o úplne nekompromisné masážne riešenie. Napriek tomu si možno vyberať z 3 druhov masáží, ktoré ponúka stláčanie, poklepávanie, alebo kombináciu oboch.

Ďalej sú tu 3 automatické a 3 manuálne programy a všetky masáže môžete nastaviť v dvoch rýchlostiach. K dispozícii sú 4 masážne airbagy, vzduchová masáž teda prítomná je. Je tu aj praktické vrecko na mobilný telefón a kreslo umožňuje prehrávať hudbu cez bluetooth prostredníctvom vstavaných reproduktorov.

Atraktívny dizajn, kompaktnosť, nízka obstarávacia cena
Základné vybavenie a programy

inSPORTline Scaleta

inSPORTline Scaleta recenzie a test

Relaxačné masážne kreslo inSPORTline Scaleta boduje najmä vyhrievanou masážou oblastí okolo krku a ramien a tento druh masáže je možné využívať aj samostatne. Jedná sa o kreslo, ktoré je vstupnou bránou medzi naozajstná masážne kreslá. Jeho cena už nie je najnižšia, ale zároveň vám už ponúkne rad pokročilých funkcií.

Toto kreslo si pritom stále drží relatívne elegantný tvar, nevyzerá príliš prekombinovane a zapadne svojim jednoduchým dizajnom do väčšiny miestností. V zásade neurazí ani v klasickom, ani v modernom interiéri. Využívať môžete 6 masážnych airbagov, a okrem toho tiež 3 druhy masáží.

K dispozícii je 5 prednastavených programov, kde nájdete masáž celkovú, masáž zameranú na krk a ramená a masáž zameranú na oblasť pása, stehien a zadku. V tejto cenovej kategórii by sa už mohla objaviť aj 3D masáž, ktorá bohužiaľ chýba. Z ďalšej výbavy možno spomenúť bluetooth reproduktory a držiak na fľašu. Nosnosť je dobrých 150 kg a celková hmotnosť len o málo presahuje 50 kilogramov.

Pokročilé programy, extra masáže pre krk a pre oblasť pásu, pomer ceny a výkonu
Chýba 3D masáž a Zero Gravity

inSPORTline Rubinetto

inSPORTline Rubinetto recenzie a test

Relaxačné kreslo inSPORTline Rubinetto patrí medzi profesionálne produkty, ktoré ocenia jednak komerčná sféra, tak mnohí nároční spotrebitelia. Ovládať ho môžete dokonca cez mobilnú aplikáciu, kreslo má pevnú konštrukciu a čalúnenie je vykonané veľmi precízne s využitím syntetickej kože. Nosnosť kresla je 150 kg.

Nájdete tu celkom 57 masážnych airbagov a zaujme 8 prírodných magnetov, ktoré sú určené pre magnetickú terapiu. Samozrejmosťou v tejto vysokej cenovej kategórii je už 3D masáž, vrátane bohatých možností nastavenia všetkých možných variantov masáží. Masáže sú tu celkom 4 druhy a je tu 8 prednastavených programov s možnosťou 3 programov manuálnych.

Voliť možno tiež intenzitu masáže, rýchlosť masírovanie, a dokonca samotné masážne hlavice možno v 5 stupňoch nastaviť na rôznu šírku. Nie je potrebné sa obávať ani o polohovateľnosť, ktorá je naozaj veľká. Kreslo vás vie uviesť do polohy, ktorá vám navodí pocit stavu beztiaže. Využiť ďalej môžete vyhrievanie chrbta a rad ďalších funkcií.

Precízne spracovanie, 3D masáž a magnety, široké spektrum funkcií
Vyššia cena

Halmar Pulsar

Halmar Pulsar recenzie a test

Relaxačné kreslo Halmar Pulsar je vstupným modelom do sveta masážnych kresiel, za veľmi priaznivú cenu toho však ponúka pomerne veľa. K dispozícii máte celkom 9 masážnych programov, kde možno voliť rôzne úrovne intenzity masáže, a to po 9 krokoch.

Kreslo zvládne masáž všetkých problematických častí tela. Môžete si nechať masírovať nohy, bedrá či hornú časť chrbta. Pre bežnú relaxáciu je tu automatický masážny program a možno využiť aj časovača, ktorý ide nastaviť na 10, 20 a 30 minút.

Kreslo je masívne bytelné konštrukcie, takže sa nemusíte obávať o jeho životnosť. Poťahy sú zo syntetickej kože a na boku sú praktické vrecká, kde si môžete uložiť napríklad časopisy, knihu alebo diaľkový ovládač. Vzhľadom k nízkej obstarávacej cene tu nenájdeme žiadnu pokročilú masážnu techniku, ako je vzduchová masáž, 3D masáž, ani vibračná masáž.

9 masážnych programov, prehľadný ovládač, nízka cena
Len základné prevedenie

Ako vybrať masážne kreslo

Už v úvode nášho prehľadu sme si povedali, že na masážne kreslá väčšina z nás narazila na verejných miestach, kde sú spravidla prevádzkované tie najlepšie modely súčasnosti. Takáto profesionálne relaxačné kreslá však majú svoju cenu, a ak to myslíte s obstaraním masážneho kresla vážne, neoplatí sa šetriť.

Zdravotné hľadisko

Masážne kreslá nie sú určené na to, aby vyriešila vážny zdravotný problém. Problémy so zdravím je nutné vždy riešiť prostredníctvom lekára. Masážne kreslo je však užitočný pomocník, ktorý môže poskytnúť úľavu pri rade zdravotných ťažkostí a náročnom životnom tempe.

Predtým, než si zakúpite niektorý produkt, musíte sa rozhodnúť, či vám ide o obyčajnú relaxáciu, uvoľnenie a odpočinok napríklad po ťažkom pracovnom dni, kedy si vystačíte s lacnejším kreslom, alebo oceníte širokú škálu funkcií a bohaté možnosti masáží, kde až zistíte, čoho sú tieto moderné masážne zariadenia naozaj schopné.

Lacné masážne kreslo

Ak je váš prípad ten prvý, zaujíma vás najmä celkové uvoľnenie a chcete si skrátka kúpiť kreslo, ktoré je niečím viac než len obyčajným kreslom, zoženiete na trhu produkt spravidla za veľmi prijateľnú cenu. Za takú cenu pôjde o úplne základné masážne kreslo so základnými funkciami a obmedzenou možnosťou polohovania. Táto kreslá sama o sebe na prvý pohľad vyzerajú veľmi podobne, ako akékoľvek iné kreslo bez masážnych funkcií. Bez problémov vám tak zapadnú do akéhokoľvek interiéru.

Funkcie kvalitných masážnych kresiel

Skvele vybavená masážna kreslá zvládajú masírovať nielen chrbát, ale napríklad aj nohy, chodidlá, ruky a mnoho ďalších partií za pomocou veľkého množstva masážnych airbagov. Čím viac vzduchových airbagov kreslo má, tým kvalitnejšie a lepšie vzduchovú masáž ponúka. Takáto kresla možno nastaviť do mnohých polôh a dosiahnuť tak ideálneho uvoľnenia.

Už základné modely masážnych kresiel zvládajú celkovú masáž chrbta a mnohokrát aj niektorých konkrétnych chrbtových partií či ramien zvlášť. Pokročilejšie stroje potom logicky s rastúcou cenou pridávajú možnosť masírovať ďalšie partie, pridávajú viac druhov masáží a stupňov intenzity.

Drahšie modely vie tiež 3D masáž, kedy sa masážne hlavice pohybujú v troch osiach. Nedochádza teda iba k pohybu nahor, nadol a do strán, ako u lacnejších kresiel, ale aj smerom dopredu a dozadu.

Zaujímavou funkciou je aj stav beztiaže, niekedy nazývaný ako Zero Gravity. Ide o stav, keď sa masážne kreslo nastaví do rovnakej polohy, v ktorej cestujú kozmonauti do vesmíru. V tejto polohe sú stehná a lýtka nad úrovňou srdca a váha jednotlivých častí tela je rovnomerne rozprestretá. V tejto polohe si telo najlepšie oddýchne, dôjde k uvoľneniu tlaku a organizmus tak môže čerpať novú energiu. Bohužiaľ, stav ako zažijú kozmonauti po opustení Zemskej príťažlivosti nečakajte, naprostý relax však áno.

Ďalšia výbava a vlastnosti

Niektorá kresla ponúkajú aj terapiu pomocou magnetov. Potom sú tu aj ďalšie funkcie, ktoré súvisia najmä s ovládaním a komfortom. Rad modelov disponuje diaľkovým ovládaním, drahšie majú dokonca display a iné zase ponúkajú bluetooth reproduktory a možnosť komunikácie s vaším mobilným telefónom. U väčšiny dobre vybavených modelov je samozrejmosťou časovač, ten však možno nájsť aj u lacných vyhotovení relaxačných kresiel.

3.8/5 - (27 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.