Kozmetika,

Laky na nechty: Test a recenzie 10 najlepších

Lak na nechty je neoddeliteľnou súčasťou kozmetickej výbavy každej modernej ženy. Aj ženy, ktoré preferujú skôr prírodný vzhľad, považujú často lakovanie nechtov za samozrejmosť. Aplikovať možno totiž tiež prírodnú bezfarebnú variantu, ktorá len zvýši lesk a ochráni nechty pred lámaním. Najčastejšie sa laky používajú na nechty na rukách, ale mnoho žien si lakuje aj nechty na nohách. Ak rada chodíte v otvorených topánočkách, patríte k nim iste aj vy.

Okrem už spomínaného priehľadného laku existuje nepreberné množstvo farebných lakov v mnohých odtieňoch. Okrem lesklých odtieňov sú v ponuke aj matné laky na nechty, laky s perleťou alebo s neónovými žiarivými farbami. Záleží len na vás, čo je vám bližšie, a tiež na tom, k akej príležitosti si nechty upravujete.

U lakov na nechty nemusí byť najdôležitejšie čo najvyššia trvanlivosť. Ak rada laky striedate, bohato postačí výdrž kratšia. Pokiaľ naopak chcete životnosť laku predĺžiť, je na to vhodný bezfarebný vrchný lak, tzv. top coat. Zlupovacie lak na nechty zase ponúkne možnosť ho odstrániť už po jednom večierku, plesu alebo iné zvláštne príležitosti a používajú sa aj ako podkladová vrstva pod farebný lak.

Kvalitný lak na nechty sa vyberá podľa toho, čo od neho očakávate. Klasické laky majú mnoho odtieňov, gélové laky prinášajú dokonalý vzhľad, ale môžu vyžadovať LED/UV lampu na vytvrdenie. Niektoré transparentné laky predovšetkým nechty chráni a zamedzujú ich lámaniu a štiepeniu. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie laky na nechty a ich recenzie.

Najlepšie laky na nechty – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších lakov na nechty z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Recenzie 10 lakov na nechty

L’Oréal Paris Color Riche

Gélový lak na nechty L’Oréal Paris Color Riche má objem 13,5 ml a je to vrchný bezfarebný lak na nechty, teda top coat, ktorý chráni farebné laky. Je na gélové báze a vytvrdí sa aj na dennom svetle bez nutnosti použitia LED/UV lampy. Po aplikácii tiež zvyšuje lesk vašich nechtov a ochráni ich pred štiepením a lámaním. Pred aplikáciou je najprv nutné nechať poriadne zaschnúť farebný lak, na ktorý následne nanesiete top coat a opäť ho necháte úplne zaschnúť. Aplikáciou tohto vrchného laku predĺžite životnosť farebného laku o niekoľko dní, rýchlo zasychá, naozaj vydrží, ale trochu horšie môže ísť odlakovať.


Dermacol Neon

Neónový lak na nechty Dermacol Neon tradičného výrobca kozmetiky sa ponúka vo fľaštičkách s objemom 5 ml a bude vám imponovať, ak máte rada naozaj žiarivé farby. Ponúka sa celkovo v štyroch odtieňoch, a to Rio, Kiss, Tropez a Hawai. Už podľa zmyselných názvov sa skvele hodia hlavne ku sviežim letným outfitom. Až po dobu niekoľkých dní sa môžete tešiť z vysokého lesku a z farieb, vďaka ktorým budete neprehliadnuteľná. Ak sa lak skombinuje s top coatom, čo je možné u týchto výrazných farieb jedine odporučiť, tak vám neónové nechty vydržia dobre vyzerať aj dlhšie ako 5 dní.


Dior Vernis

Lak na nechty Dior Vernis je jedným z produktov exkluzívnej francúzskej módnej značky, ktorá stelesňuje eleganciu, dokonalosť a luxus. Vyššia je tak bohužiaľ aj cena tohto laku, ale s tým je skrátka potrebné počítať. Objem elegantného hranatého flakónu je 10 ml. Po aplikácii tohto laku, ktorý sa ponúka v celej plejáde odtieňov, sa môžete tešiť z vysokého lesku a veľmi hladkého povrchu nechtov. Rýchlo zasychá a zabraňuje lámaniu nechtov, veľmi dobre sa tiež aplikuje a ide priloženým štetcom pekne a rovnomerne nanášať. Ženy v používateľských recenziách chváli najmä nádherné farby a dlhú vydrž.


Artdeco Peel off Base Coat

Zlupovaci lak na nechty Artdeco Peel off Base Coat je podkladový lak, ktorý sa aplikuje pod ľubovoľné farebné laky. Môžete tak so svojou manikúrou zažiariť napríklad na večierku či na plese a potom ju ľahko odstránite. V balení je 10 ml a zlupovaci lak sa aplikuje v dvoch vrstvách, ktoré je potrebné nechať dobre zaschnúť po dobu asi 10 minút. Že je lak správne zaschnutý spoznáte podľa toho, že sprehľadní, potom je možné už aplikovať ľubovoľný farebný lak. Lak možno potom skutočne veľmi ľahko odlúpiť, a preto je potrebné si dávať na večierku trochu pozor. Ženám sa páči najmä jeho použitie v kombinácii s lakmi s trblietkami, ktoré sa inak z nechtov zle odstraňujú.


Bourjois 1 Seconde

Prírodný lak na nechty Bourjois 1 Seconde ponúka okrem naozaj rýchleho schnutia tiež praktické prírodné odtiene, ktoré dodajú nechtom predovšetkým lesk. Zvoliť ale môžete tiež z pomerne bohatej palety výrazných farieb. Flakón má objem 9 ml a užívateľky si pochvaľujú skutočne rýchle schnutie, ktoré síce nie je jedna sekunda, ako avizuje názov produktu, avšak je veľmi rýchle a už krátko po aplikácii sa nemusíte prehnane obávať nechcených odtlačkov. Bez nanesenie top coatu lak vydrží ako nový okolo 3 dní, s riadnou starostlivosťou to však možno predĺžiť zhruba na týždeň.


Eveline Cosmetics Total Action

Spevňujúci lak na nechty Eveline Cosmetics Total Action zakúpite v balení 12 ml a jedná sa o bezfarebný lak, ktorý pomôže spevniť vaše lámavé alebo štiepiace sa nechty. Jeho zloženie obsahuje látky vyživujúce nechty a podporujúce ich rast. Zároveň vďaka nemu nechty získajú zdravý lesklý vzhľad a možno použiť aj ako podklad laku farebného. Účinky zlepšujúci stav nechtov potvrdzujú tiež zákazníčky vo svojich používateľských recenziách.


Semilac Paris UV Hybrid

UV lak na nechty Semilac Paris UV Hybrid ponúkne v balení 7 ml možnosť objednať si celú plejádu farieb. Tie sú tu zastúpené od lesklých po matné odtiene. Rovnako tento lak sľubuje efekt gélové manikúry, ľahké nanášanie a zvýšenie odolnosti proti lámavosti. Užívateľky vo svojich recenziách majú na trvanlivosť laku rôzne názory, pričom pre dosiahnutie lepších výsledkov odporúčajú aplikáciu top coatu rovnakej značky. Výrobca zase pre lepší výsledný efekt odporúča aplikovať lak v dvoch vrstvách.


Delia Cosmetics Coral Nail Enamel Hybrid Gel

Gél lak na nechty Delia Cosmetics Coral Nail Enamel Hybrid Gel má flakón s objemom 11 ml a sľubuje žiarivé a sýte farby s vysokým leskom. Tento gélový lak za veľmi dobrú cenu nemusíte nutne modelovať pod UV alebo LED lampou, a napriek tomu podľa užívateliek, ktoré si produkt zakúpili a používajú ho, dlho vydrží. Pre lepšiu výdrž je však odporučené aplikovať aspoň dve vrstvy. Poteší vás tiež skutočnosť, že sa lak nelúpe a veľmi ľahko sa odstraňuje pomocou klasického odlakovača.


Rimmel Super Gel By Kate

Lak na nechty Rimmel Super Gel By Kate je už podľa názvu samozrejme gélový lak, ktorý nemusíte vytvrdzovať pod UV alebo LED lampou. Flakón obsahuje lak s objemom 12 ml a vyberať si možno zo štyroch veľmi podarených farieb. Výrobca uvádza výdrž až 14 dní, čo je bez použitia lampy pri tomto druhu laku naozaj dlhá doba. Je potešujúce, že dlhú výdrž bez porušenia potvrdzujú tiež užívateľské recenzie. Po aplikácii sú nechty lesklé a s 3D efektom.


Dermacol Mini Summer Collection

Lak na nechty Dermacol Mini Summer Collection ponúka extra lesk a svieže pastelové letné tóny. Balenie je s objemom 5 ml, čo by mohlo byť predsa len viac, na druhú stranu je balenie malé a zmestí sa tak aj do malé listové kabelky. V užívateľských recenziách je kladne hodnotená schopnosť laku priľnúť k nechtom, vďaka čomu dobre držia aj bez podkladového laku. Odporúča sa však pre dostatočnú výdrž nanášať v dvoch vrstvách. Ak použijete top coat, vydrží bežne bez porušenia asi 5 dní. Pekne sýtu farbu ale zabezpečí už jedna vrstva laku, takže veľmi dobre kryje. Výhodou je tiež rýchle schnutie.


Ako vybrať lak na nechty

Upravené ruky chce mať každá žena. Sú takou vizitkou, ako sa o seba staráme, sú stále na očiach. A rovnako ako sa staráme o pokožku rúk, zdobíme je šperky, tak nesmieme zabúdať ani na nechty. Lak na nechty umožní nechty skrášliť, ale mnohé tiež posilní a zabráni lámavosti a štiepeniu nechtov, s čím má rad žien problémy. Voľte teda laky zodpovedajúci vašim potrebám.

Gélové nechty a kozmetický salón

Mnohé ženy riešia manikúru doma, ale samozrejme je tiež možnosť navštíviť nechtové štúdio. Tu je však pochopiteľne nutné počítať s vyššími výdavkami, čo nie každý chce. V salónoch sa používajú vysoko kvalitné gélové laky, ktoré vytvoria na nechtoch naozaj pevnú vrstvu, ktorá nechty veľmi dobre chráni a vydrží tak pokojne 3 až 5 týždňov, než postupne odrastie. Gélové nechty sú tiež skvelé na náročné zdobenie.

Lakovanie nechtov doma

Gélové laky môžete používať tiež doma, v tom prípade budete pre naozaj kvalitnú aplikáciu potrebovať pomerne drahú sadu. Tá obsahuje predovšetkým pec na nechty, čiže LED či UV lampu, ktorá je nutná pre správne vytvrdnutí laku. Tiež samotný lak na nechty má o niečo vyššiu cenu a zároveň u gélových lakov nie je tak veľký výber odtieňov, ako je tomu u lakov klasických.

Výrobcovia sa však snažia ženám lakovanie nechtov čo najviac spríjemniť, a tak sa dnes už bežne objavujú gélové laky, ktoré nevyžadujú tvrdnutie v peci na nechty a zároveň poskytnú prémiový vzhľad, ktorý je pre nich tak typický.

Nielen z dôvodu ceny a výberu odtieňov je mnoho žien, ktoré riešia manikúru doma klasickými laky. Je potreba je však nanášať starostlivo, lebo pokiaľ prípravu a lakovanie odbije, výsledok nebude stáť za veľa a lak dlhú dobu nevydržia. Budete tak musieť často používať odlakovač na nechty a asi nie je potreba dvakrát zdôrazňovať, že nechtom časté používanie odlakovača zrovna neprospieva. Vedľa najobľúbenejšieho lesklého laku existuje aj matný lak na nechty a určitú výstredností je lak na nechty meniace farbu, ktorý používajú najmä mladšie ženy na party a oslavy.

Ako nanášať lak na nechty

Lak sa správne nanáša na dôkladne odmastený necht. Môže sa použiť podkladový lak pre lepšie priľnutie farebného laku, ale nie je to nutné. Po rovnomerné aplikácii farebného laku smerom od stredu ku krajom v jednej alebo dvoch vrstvách môžete po zaschnutí naniesť ešte vrchný lak, tzv. top coat, ktorý predĺži životnosť laku. Podkladové laky môžu byť tiež zlupovacie, taký zlupovaci lak na nechty je vhodný pre krátkodobo lakované nechty, napríklad na dôležitú schôdzku, večeru, alebo inú spoločenskú udalosť.

Alternatívy k lakom

Pokiaľ chcete vyskúšať niečo netradičné, potom sú tu umelé nechty, čiže akrylové nechty, ktoré si obľúbila rad žien. Dokážu sa s nimi vymodelovať naozaj dlhé nechty, ktoré možno upravovať do extrémne tenkých, a napriek tomu pevných tvarov. Ponúkajú skrátka možnosti, ktorých s prírodnými nechtami nedocielite.

Chcete mať naopak všetko rýchlo vyriešené? Zbaviť sa nutnosti neustáleho lakovanie, či už doma alebo v salóne? Potom môžu byť riešením nalepovacie nechty, ktoré použijete iba vtedy, kedy si to situácia vyžaduje.

Lakovanie nechtov u detí

Ak máte doma malú parádnicu, iste ste už tiež niekedy počula ono naliehavé žadonění “Mami, ja chcem tiež!”. Klasický lak naozaj nie je pre deti to pravé. Našťastie ale existuje lak na nechty pre deti, ktorý je na vodnej báze, bez chémie, a okrem toho je zlupovaci.

Vďaka takýmto lakom sa môže vyparádiť aj malá slečna a nijako to neuškodí jej citlivým rúčkam. Detský lak na nechty je tak medzi mamičkami čoraz populárnejší a ak sa vám lakovanie nechtov nepodarí malej slečne vyhovoriť, toto je tak ideálne riešenie.

4.1/5 - (23 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.