Kozmetika, Recenzie,

Najlepšia kyselina hyalurónová? Iuvenio Recenzie

Určite vám neuniklo, aké skvelé účinky na pleť má kyselina hyalurónová. V mladej pleti sa tvorí prirodzene, avšak staršej pleti je vhodné kyselinu hyalurónovú doplniť, aby si udržala zdravý vzhľad.

Kyselina hyaluronová zaisťuje hydratáciu v pleti, pretože dokáže nadviazať až 10000-násobok svojej hmotnosti. Bez optimálneho množstva vody stratí pleť žiarivosť a pevnosť. S pribúdajúcim vekom dochádza k vysušovaniu pleti a pribúda vrások. Preto sa kyselina hyalurónová stala obľúbenou zložkou pleťových kozmetických výrobkov, ktorých aplikácia je jednoduchšia a príjemnejšia ako napríklad formou injekcií.

Skvelé výsledky a úspechy žne česká firma Iuvenio, ktorej poprednou zložkou v kozmetických prípravkoch je práve kyselina hyalurónová. Využíva ju v dvoch formách, nízkomolekulárnej a vysokomolekulárnej, pričom každá zastáva inú funkciu. Iuvenio sa sústredí na prenos aktívnych látok do pleti neinvazívnou cestou vďaka vedeckým a technologickým inováciám. Anti-age séra a krémy sú určené pre každý typ pleti a bojujú s konkrétnym problémom danej pokožky. Hlavnou úlohou je vizuálne ubrať pleti na vráskach a na veku. Na úkor funkčnosti a kvality značka neuprednostňuje zmyslové zážitky založené na parfumácii či farbivách.

Prečo IUVENIO?

Táto česká značka vstúpila na trh len nedávno a stojí za ňou lekárka Helena Hlaváčková. Triumfom je nanovlákenné sérum obsahujúce nízkomolekulárnu kyselinu hyalurónovú spolu s ďalšími vysoko účinnými látkami. Preniká do pokožky, kde zjemňuje vrásky a zmenšuje opuchy okolo očí. Všetky produkty, ktoré Iuvenio súčasne ponúka, sa môžu pochváliť absenciou dráždivých látok, silikónov, parfumácie a farbív. Značka sa okrem účinnosti produktov zameriava aj na minimalistické kampane a jednoduchosť obalov. Perfektne spája vedu s krásou, o čom napísal okrem iných aj časopis Forbes.

Výrobca sľubuje skvelú absorpciu do pokožky, čo zaisťuje maximálnu účinnosť. Nielen krémy, ale aj čistiaci gél oceňujú používatelia ako veľmi jemné k ich citlivej pleti. Sú vhodné aj pre tých, ktorí sa stretávajú s alergiou na bežnú kozmetiku. Pleť nielen upokojujú, ale aj zjemňujú bez upchatých pórov. Účinky produktov sú znateľné zhruba po týždni, vrátane zmenšených vrások a menej viditeľných kruhov pod očami. Priaznivé účinky si všimol nejeden módny časopis a ich čitatelia a čitateľky. Ocenenie objav roku získalo v roku 2020 sérum Crosslinked v súťaži prestížneho časopisu Harper´s Bazaar v kategórii Anti-age produkty. Ďalším oceneným produktom je Nano sérum. Umiestnilo sa na 3. mieste v súťaži Cosmopolitanu v kategórii Starostlivosť o pleť – najlepšie luxe sérum.

EKO smart beauty

Iuvenio sa zameriava nielen na maximálnu účinnosť svojich produktov, ale sústredí sa aj na ekologickosť. Pri kúpe produktov si je možné vybrať možnosť ekologického zabalenia. Balíček obsahuje ekologickú papierovú lepiacu pásku, ktorá lepí vďaka prírodnému kaučukovému lepidlu. Pásku môžete bez problémov odložiť na kompost, kde sa rozložia bezo zvyšku. Rovnako ako kartónová krabica, ktorá je potlačená farbami na vodnej báze. Hodvábny papier so sójovou potlačou, v ktorom svoje produkty nájdete, pochádza zo šetrného lesného hospodárstva s certifikáciou. Výplň balíčka je vyrobená z kukurice a na komposte sa rozloží do dvoch týždňov. Zostávajúce plastové obaly sú plne recyklovateľné, preto výrobca užívateľa nabáda k správnemu triedeniu odpadu.

Krémy a séra s kyselinou hyalurónovou – Recenzie

V tabuľke sú 4 najlepšie séra a krémy s kyselinou hyalurónovou od Iuvenio. Dva kozmetické sety obsahujú kombináciu samostatných produktov.

VzhľadModelTyp 
NANO recenzie a testNANOHyalurónové sérum
CROSSLINKED recenzie a testCROSSLINKEDSérum na oči a tvár
CALM recenzie a testCALMKrém s kyselinou hyalurónovou
PRO 01 recenzie a testPRO 01Intenzívne peptidové sérum
Set pre mladú pleť recenzie a testSet pre mladú pleťČistiaci gél, nočný krém, peeling
Set pre zrelú pleť recenzie a testSet pre zrelú pleťOčné a pleťové sérum, kolagén krém, nočný krém

Zobraziť celú ponuku

kyselina hyalurónová iuvenio kyselina hyaluronóvá iuvenio

NANO – hyalurónové sérum

Iuvenio vyrába toto pleťové sérum z nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej, peptidov Recelline a Clodessine, vitamínov B3, C a E a obsahuje aj pantenol. Je tvorený priamo aktívnymi látkami, čo zaisťuje maximálnu účinnosť preniknutím hlboko do pokožky bez použitia konzervačných látok a parfumácie. Obsahuje iba koncentrované aktívne látky v najčistejšej podobe.

Skúsenosti užívateľov: Recenzie sú veľmi priaznivé, užívatelia si chvália jemnosť k pokožke a po pár dňoch používania pozorujú na pleti rozdiel. Pokožka je oveľa hydratovanejšia a napnutejšia, bez zväčšených pórov či začervenania. Niektorí uvádzajú, že jedna dávka séra nestačí na celú pleť, niektorí s tým naopak nesúhlasia. Väčšina recenzentov si sérum pochvaľuje.

Vyskúšali sme: Už pri samotnej príprave Nano séra je jasné, že sa jedná o niečo unikátne, niečo špeciálne. Sérum po nakvapkaní 12 kvapiek vody vystačí na tvár akurát a po aplikácii zostáva svieži pocit. Po týždni používania je zlepšenie pleti zrejmé. Pleť je jemná, hydratovaná a vrásky aj kruhy pod očami sa zmenšujú.

CROSSLINKED – sérum na oči a tvár

Obsahuje zasieťovanú kyselinu hyalurónovú, tvoriacu hydrogélové mikročastice, ktoré sú zásobníkom aktívnych látok. Ich uvoľňovanie prebieha postupne, čím je zaručená dokonalá hydratácia. Táto forma kyseliny hyalurónovej má hustejšiu konzistenciu ako nezasieťovaná a dostane sa aj k hlbokým vráskam, ktoré redukuje vďaka postupnému uvoľňovaniu vody v pleti. Okrem hydratácie sa postará o zmenšenie kruhov pod očami a redukciu vrások, a to aj hlbších. Rozjasňuje pokožku a zmenšuje póry. Okrem kyseliny hyalurónovej obsahuje rovnako ako nano sérum aj vitamíny, peptidy a panthenol a po jeho použití sa odporúča naniesť hydratačný krém.

Skúsenosti užívateľov: Prvou prednosťou z pohľadu užívateľov je jemnosť séra. Pozitívne je hodnotené aj rýchle vstrebávanie do pokožky. Pleť užívateľov je vypnutá a rozjasnená, kruhy pod očami miznú. Väčšina si podľa recenzií plánuje zaobstarať sérum znova.

Vyskúšali sme: Sérum je ľahké a naozaj rýchlo sa vstrebáva. Opuchy pod očami sú ráno menšie a pleť sa zdá byť oddýchnutejšia. Konzistencia je vyhovujúca a sérum vôbec nelepí. Už po týždni sú zmeny pozorovateľné.

CALM – krém s kyselinou hyalurónovou

Jeho hlavnou úlohou je upokojenie a spomalenie starnutia pleti s pomocou betaglukánov. Tie sa získavajú z kvasiniek a húb. Ďalej obsahuje ureu, bambucké maslo, mandľový olej, pantenol a kyselinu hyalurónovú v nízkomolekulárnej aj vysokomolekulárnej podobe. Krém zvyšuje obranyschopnosť pokožky voči negatívnym vplyvom, ako alergény, cigaretový dym či nečistoty. Obsiahnuté aktívne látky podporujú aj kožný mikróbiom a tvorbu vlastného kolagénu v pleti, zmenšujú vrásky a vylepšujú textúru pokožky. Pleť je chránená pred oslabením, ktoré sa prejavuje pálením, svrbením alebo začervenaním.

Skúsenosti používateľov: Je veľmi cenený používateľmi trpiacimi rezaceou. Pleť je o poznanie jemnejšia. Krém nie je mastný a dobre sa rozotiera, podľa recenzií zaistil upokojenie a hydratáciu pokožky a zmenšil začervenanie.

Vyskúšali sme: Krém krásne zjednotí farby pleti a upokojuje. Hydratačný krém sa najskôr zdá byť príliš hustý, veľmi rýchlo sa však vstrebáva a nezanecháva mastnú pleť. Pri každodennom používaní si poradil so začervenanou pokožkou. Jeden z najlepších krémov s kyselinou hyalurónovou.

PRO 01 – peptidové sérum

Cieľom intenzívnej kúry PRO 01 je ochrana pleti pred oxidačným stresom spôsobujúca jej starnutie. Využíva na to koncentrovaný peptid Clodessine, aktívnu časť proteínu dlhovekosti Klotho, ktoré podporujú produkciu antioxidačných enzýmov (superoxid dismutáza, kataláza) likvidujúce voľné kyslíkové radikály. Aktivuje tak prirodzené omladzujúce procesy v pleti, spevňuje ju a vypína, rozjasňuje a hydratuje, k čomu dopomáha aj prítomnosť kyseliny hyalurónovej. Sérum je v strihačkách, bez konzervantov a teda v čistej podobe, vhodné najmä pre nočnú starostlivosť.

Skúsenosti užívateľov: Podľa ohlasov sa sérum rýchlo vstrebáva a na odporúčanie použiť po jeho aplikácii. hydratačný krém je pleť krásne hydratovaná. Tiež konzistencia je príjemná a nežmolkuje.

Set pre mladú pleť

Ošetrujúci set pre starostlivosť o mladú pleť obsahuje 3 produkty a je určený na večernú aplikáciu. Skladá sa z kozmetických produktov, ktoré Iuvenio predáva aj samostatne, takže môžete len doplniť svoju súčasnú rutinu. Prvým je čistiaci gél URBAN, ktorým dostanete preč make-up a nečistoty, plus dodáte hydratáciu. V jeho zložení nájdete kyselinu hyalurónovú, aloe vera, vitamín E a panthenol. Druhým je nočný krém RETOUCH s menej agresívnou formou retinolu (HyRetin). Ten pomáha znižovať začervenanie pleti či produkciu kožného mazu a lepšie riešiť výskyt akné. Tretím je peeling RESTART, ktorý získal cenu v PRO-AGING BEAUTY AWARDS časopise Harper's Bazaar a druhé miesto v súťaži Cosmopolitan Beauty Awards 2022, kategória najlepší peeling. Jeho funkciou je odstraňovať odumreté kožné bunky, čistiť póry či vyhladzovať nerovnosti.

Set pre zrelú pleť

Ošetrujúci set pre starostlivosť o zrelú pleť obsahuje 3 produkty a je určený na rannú aj večernú aplikáciu. Rovnako ako pri sete pre mladú pleť aj tento sa skladá z produktov, ktoré je možné zakúpiť jednotlivo. Cieľom tohto kozmetického balíčka je bojovať proti starnutiu pleti, takže ide o kozmetiku zameranú na redukciu vrások, dehydratáciu a spevnenie povädnutej pleti. Tomu sa venuje hlavne sérum CROSSLINKED, ktoré má svoju vlastnú recenziu vyššie. Druhým je krém VITAL riešiaci problém s poklesom vlastného kolagénu, jeho aktiváciou produkcie v pleti. A tretím je nočný anti-age krém MOON s retinolom, konkrétne s jeho nástupcom HyRetin, ktorý je bezpečnejší ako čistý retinol a nedráždi pleť pri každodennom používaní.

Kyselina hyalurónová

Hyaluronan alebo glykosaminoglykan, ako sa kyselina hyaluronová tiež nazýva, je právom považovaná za prírodný zázrak. Nachádza sa v kožnej tekutine, očiach a kĺboch a jej molekuly sú odolné proti vonkajšiemu tlaku vďaka tvaru gule. Pretože kyseliny vplyvom starnutia v ľudskom tele ubúda, začali ju vedci získavať z iných zdrojov, konkrétne z kohútych hrebienkov. Dnes už sa však pestuje z baktérií, ktoré sa geneticky modifikujú.

Keď vedci objavili kyselinu hyalurónovú náhodou pri odsávaní tekutiny z kĺbu, začali ju používať na liečbu popálenín či pri operácii očí. Výnimkou nie je ani plastická chirurgia, kde sa využíva na vyplnenie pier či odstránenie vrások. Užívať je možné niekoľkými spôsobmi. Ako doplnok stravy, v očných kvapkách alebo injekciách. Najčastejšie na ňu narazíte vo forme krému alebo séra.

Účinky kyseliny hyalurónovej na pleť

Vekom začnú kĺby aj pleť trpieť kvôli úbytku hyaluronanu. Preto sa začala pridávať aj do pleťovej kozmetiky. Obrovskou výhodou je, že sa v tele prirodzene nachádza a nemá negatívny vplyv na funkciu tvárových svalov ako botox.

 • Jej úlohou je udržiavanie pružnosti a hydratácie v tele.
 • Priťahuje vodu a dokáže zadržať až 10000-násobok svojej hmotnosti.
 • Riziko podráždenia pleti kvalitne vyrobenou kyselinou hyalurónovou je minimálne, pretože sa v tele prirodzene vyskytuje.

Nízkomolekulárna vs. Vysokomolekulárna

Tieto dve formy kyseliny hyalurónovej sa líšia molekulovou hmotnosťou. Každá z nich má iný vplyv na vašu pleť.

 • Nízkomolekulárna kyselina hyalurónová – preniká až hlboko do škáry (tzv. dermis). Tam stimuluje kožné bunky a dokáže ovplyvňovať procesy v pokožke. Zvyšuje v nej tvorbu kolagénu a redukuje vrásky.
 • Vysokomolekulárna kyselina hyalurónová – Na rozdiel od nízkomolekulárneho typu nevniká tak hlboko do pokožky. Za úlohu má hydratáciu povrchu kože a tvorbu ochranného filmu. Chráni pokožku pred smogom, dymom a ďalšími nepriaznivými vplyvmi.

Starostlivosť o pleť s IUVENIO

Aby po sebe kozmetické produkty zanechali perfektné výsledky, musia sa správne aplikovať. U väčšiny kozmetických značiek si musíte najskôr vybrať produkt, ktorý je vhodný pre váš tie pleti. U Iuvenio však nemôžete siahnuť vedľa, pretože všetky produkty sú vhodné pre každý typ a vek pleti. Podporujú totiž prirodzené procesy v pokožke, čím riešia konkrétny problém danej pleti. Najlepšie výsledky dosiahnete každodennou rutinou s kompletnou ponukou Iuvenio. Avšak aj použitím jedného produktu dosiahnete prekvapivé výsledky.

Ranná a večerná rutina

 • Krok 1 ráno aj večer – Začať by sa malo čistením pleti. Je dôležité pre zdravie pokožky a pomáha sa vstrebaním následnej starostlivosti. Čistiaci gél URBAN pleť vyčistí aj hydratuje. Aplikujte pomocou tampónu a neoplachujte.
 • Krok 2 ráno aj večer – Po čistiacom géle by ste mali naniesť esenciu FRESH, ktorá pleť zjemní a pripraví ju na použitie séra. Zvyšuje aj jeho účinnosť. Naniesť môžete ako čistiaci gél. Užívatelia si ho často prelejú do spreja a osviežujú pleť aj počas dňa.
 • Krok 3 ráno aj večer – Pleť je pripravená na použitie séra. Naniesť ho môžete jemným rozotretím alebo vklepaním. Séra NANO aj CROSSLINKED sú univerzálne, preto ich možno použiť aj na očné okolie.
 • Krok 4 ráno – Po vstrebaní séra sa odporúča použitie hydratačného krému CALM alebo VITAL, ktorý vyberte podľa vlastných preferencií.
 • Krok 4 večer – Večer nastupujú nočné krémy MOON alebo RETOUCH, podľa toho, aká problematická vaša pleť je. Retouch rieši nedokonalosti a je ľahší. Moon zbaví pleť predovšetkým únavy a starnutie.

Tipy pre starostlivosť o pleť

Pre niekoho môže byť kompletná rutina príliš zdĺhavou a drahou záležitosťou. Produkty však fungujú aj samostatne, preto je tu zopár tipov, čo pre starostlivosť o pleť zvoliť vo vašom prípade.

 • S jedným produktom a účinne – Úplným favoritom v účinnosti je NANO sérum, s ktorým dosiahnete výsledky veľmi rýchlo.
 • Lacnejšia, rýchlejšia, ale účinná starostlivosť – Bez čistenia sa nezaobídete, preto zvoľte čistiaci gél URBAN spolu s boosterom VITAL pre hydratáciu pleti. Pri použití ráno aj večer vydržia produkty až 2 mesiace.
 • Rutina pre aknóznu a problematickú pleť – Čistiaci gél URBAN má protizápalový a antimikrobiálny efekt, NANO sérum sťahuje póry a nočný RETOUCH je zameraný na boj proti akné.
 • Najobľúbenejšia rutina – Užívatelia si najviac chvália kombináciu čistiaceho gélu URBAN, esencie FRESH, séra CROSSLINKED, krému VITAL a nočnej starostlivosti MOON.
4.3/5 - (38 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.