Starostlivosť o telo,

Kulmy na vlasy: automatické, loknovacie ai. | Recenzie, test

Loknovacia kulma na vlasy dokáže na rovných, obyčajných vlasoch vytvoriť ležérne vlny, rovnako ako drobné vlasové prstienky, alebo napríklad výrazné kučery. Výhodou je, že skvelý účes vytvoríte v pohodlí domova a nemusíte tak zakaždým behať ku kaderníkovi. Podobný efekt dokáže tiež kulmofén alebo žehlička na vlasy, avšak oproti žehličke sú kučery vytvorené kulmou pravidelnejšie a dlhšie vydrží.

Konkrétne vlastnosti sa odvíjajú od toho, aký typ kulmy zvolíte, okrem iného s ohľadom na dĺžku vašich vlasov. Kliešťové kulmy sú základným typom, kedy prameň vlasov namotáte a zachytíte do klipu. Podobne sú na tom konické kulmy, tie však neobsahujú klip. Sofistikovanejšie sú potom samonavíjacie automatické kulmy, ktoré samy namotajú vlasy od korienkov. A nakoniec trojkulmy, tie možno využiť pre retro štýl prvorepublikových vĺn.

Zohľadniť by ste mali nielen materiál povrchu (keramický, titánový, turmalínový), priemer hlavice, ale aj špecifických vlastností. Napríklad počet teplotných stupňov a teplotný rozsah, dĺžku kábla, či má studený hrot alebo automatické vypnutie. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie kulmy na vlasy a ich recenzie.

Najlepšie kulmy na vlasy – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších kuliem na vlasy z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Rowenta So Curls CF3710F0Remington Pearl CI95Braun SatinHair 7 EC2BaByliss PRO Curling Iron 2269TTEPhilips StyleCare BHB876/00Remington Pearl Pro Curl CI9532Rowenta CF4132D0BaByliss PRO MiraCurl 2665ERemington Pro Curl Soft CI6325Valera Conix 641.02
Studený vzduchNieNieNieNieNieNieNieNieNieNie
Dĺžka prívodného kábla1,8 m3 m2 m2,7 m2 m3 m-2,5 m1,8 m3 m
Cestovné puzdroNieÁnoNieNieNieÁnoÁnoÁnoNieNie
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 kuliem na kučery

Rowenta So Curls CF3710F0

Rowenta So Curls CF3710F0 recenzie a test

Automatická kulma na vlasy Rowenta So Curls CF3710F0 je skvelým pomocníkom k lokniam, alebo zaujímavý vlnám. Nadchne jednoduchou konštrukciou, ktorá skvele padne do ruky a nijako nezaťažuje zápästia. Samozrejmosťou je aj možnosť zvoliť si jednu zo 4 polôh, ktoré sú jasne označené ako 6s – 8s – 10s – 12s.

Nechýba ani možnosť nastavenia teploty. Rozsah ponúkne hneď 3 konkrétne stupne, kedy je možné zvoliť teplotu na výške 170, ďalej 200 a v prípade potreby až 230 stupňov Celzia. Nechýba ani prítomnosť veľmi rýchleho nahriatie. Na to nie je nutné čakať dlhšie ako 30 sekúnd.

Špecifikom je tiež kvalitný keramický povrch, ktorý využíva aj turmalín, ktorý ponúkne prirodzenú ionizáciu vlasov. K dispozícii má táto kulma takzvaný Insta curling systém, ktorý sa sám postará o to, aby na vlasoch vytvoril dokonale vyzerajúci vlnu.

Insta curling systém, 3 režimy teploty, turmalín
Nie je možné nastaviť na ktorú stranu sa vlasy majú natáčať

Remington Pearl CI95

Remington Pearl CI95 recenzie a test

Konické kulma na vlasy Remington Pearl CI95 zaujme jednoduchosťou, s ktorou sú vyváraní moderné účesy a tiež lokne. Samotný jej povrch je vyrobený zo zdokonalenej keramiky s označením Ultimate, ktorá prináša aj časti pravých perál. Pre dokonalý výsledok je tu možnosť nastavenia teploty v rozsahu od 130 do 210 stupňov Celzia. Teplotné nastavenie je navyše možné uzamknúť.

Súčasťou konštrukcie je LCD displej, kde je možné sledovať konkrétne nastavenia. Disponuje aj funkciou Turbo Boost, vďaka ktorej je zabezpečené veľmi rýchle nahriatie, a to už do 30 sekúnd od zapnutia. Nechýba ani automatické vypnutie po 60 minútach.

Puzdro kulmy je žiaruvzdorné a umožní okamžité uloženie. Vďaka 3 metrovému káblu s otočnou koncovkou je uľahčená celková manipulácia. Naviac má chladnú špičku, s ktorou sú eliminované problémy spojené s možným rizikom popálenia.

Zdokonalená keramika, Turbo Boost, studená špička
Rukavice by mohla byť žáruvzdornější

Braun SatinHair 7 EC2

Braun SatinHair 7 EC2 recenzie a test

Kliešťová kulma Braun SatinHair 7 EC2 je nemeckým výrobkom, čo už samo o sebe odráža jej celkovú kvalitu. Primárne je určená pre farebné vlasy, ktoré nijako neničia. Jej konštrukcia využíva širokého vojne o celkovom priemere 36 milimetrov s keramickým povrchom.

Vďaka funkcii Colour Saver je riziko vyblednutie farieb na vlasoch až o 50 percent nižšie. Samozrejmá je možnosť nastaviť si aj vhodnú teplotu, a to v rámci celých 9 jednotlivých stupňov. Unikátna technológia sa navyše snaží zachovať stálu vlhkosť vlasov.

Doba zahrievania nie je nijako výrazne dlhá a činí 60 sekúnd od zapnutia. Rozsah teplôt začína na teplote 135 stupňov a končí na teplote o hodnote 185 stupňov. Nechýba bezpečnostný systém, ktorý kulmu po 30 minútach automaticky vypne.

Funkcia Colour Saver, priemer hlavice na väčšie vlny
Bez puzdra

BaByliss PRO Curling Iron 2269TTE

BaByliss PRO Curling Iron 2269TTE recenzie a test

Trojkulma BaByliss PRO Curling Iron 2269TTE využíva technológiu Ceramic & Tourmalina, čo je kombinácia dvoch materiálov, ktoré sa starajú o dokonalý výsledok. Ten je spojený tiež so zvýšením lesku vlasov. Eliminované je tiež nežiaduce lámanie vlasov. Ako plynie zo samotného označenia, tak tento model využíva hneď 3 trubice, ktoré napomôžu tvorbe vĺn.

Rýchlosť nahriatie činí obvyklých 30 sekúnd. Potom je ihneď pripravená na použitie. Možné je nastavenie požadovanej teploty. K dispozícii je celkom 5 jednotlivých úrovní, ktoré sú v rozsahu od 140 až po hodnotu 220 stupňov Celzia.

Vďaka káblu o dĺžke 2,7 m nie je problémom jednoduchá manipulácia. Izolačné zakončenie špičky eliminuje popálenia. Vďaka vstavanému stojančeku je možné kulmu ľahko umiestniť kdekoľvek v kúpeľni. Balenie obsahuje tiež praktické ochranné rukavice proti popáleniu.

Jednoduchá manipulácia, technológia Ceramic & Tourmalina
Vyššia hmotnosť

Philips StyleCare BHB876/00

Philips StyleCare BHB876/00 recenzie a test

Samonavíjacia kulma Philips StyleCare BHB876 / 00 prináša systém s názvom Auto Curler, ktorý je založený na šikovnom systému kulmovanie. S tým je spojená rýchlosť úpravy vlasov, kedy na jeden záťah možno upraviť až 2x toľko prameňov ako u klasického ručného prevedenia.

Konštrukcia zaujme tiež inovovaným valcom, ktorý ponúkne nahrievacie plochu väčšie až o 113%. Samotný valec je vyrobený z keramiky a je doplnený keratínom. Kulma kombinuje moderný systém s názvom Curl Boots a tiež natáčacie kryty Smart Curl, vďaka ktorým je možné dosiahnuť dokonalé výsledky.

Táto samonatáčacie kulma dokáže ponúknuť viac ako 27 rôznych kombinácií samotného použitia, čo sa podpíše na rôznorodosti účesu. Nechýba ani možnosť nastavenia. K dispozícii je časovač v 3 úrovniach a ďalej sú dispozícii 3 varianty nastavenia teploty, a to 170, 190 a 210 stupňov.

27 rôznych variantov, Curl Boots, Smart Curl
Iba 3 varianty teploty

Remington Pearl Pro Curl CI9532

Remington Pearl Pro Curl CI9532 recenzie a test

Kulma na vlasy Remington Pearl Pre Curl CI9532 patrí do kategórie takzvaných kónických variantov. Vďaka kvalitnému prevedenie ponúkne dokonalý výsledok už za niekoľko minút. Ide o variant, ktorá je veľká 32 centimetrov, vďaka čomu je zaistená aj jednoduchá úprava. Tomu jasne napomáha tiež tvar tejto kulmy.

Jedinečný je materiál, ktorý je označený ako Pearl Ceramic. Ten kombinuje keramiku a tiež pravé perly. To sa podpisuje na kvalitnom rozloženie teploty, ale aj na šetrnosti pre ľudské vlasy. Samozrejmosťou je tiež veľmi rýchle nahriatie, na ktoré nie je nutné čakať dlhšiu dobu, ako 30 sekúnd. V prípade nečinnosti sa kulma za 60 minút vypne.

Samozrejmá je možnosť nastavenia teplôt. A to v rozsahu od 130 až do 210 stupňov Celzia. Ďalej nechýba LCD displej, ktorý umožní nastavenie kontrolovať. O jednoduché použitie sa stará aj kábel s dĺžkou 3 metre. Súčasťou balenia sú rukavice a žiaruvzdorné puzdro.

Povrch Pearl Ceramic, rýchle nahriatie, rozsah teplôt
Hlavne pre dlhé/polodlhé vlasy

Rowenta CF4132D0

Rowenta CF4132D0 recenzie a test

Lokňovač kulma Rowenta CF4132D0 zaujme primárne množstvom nástavcov, ktoré sú k dispozícii. Celkovo je to 14 dielov. Vďaka tomu je možné vytvoriť doslova akýkoľvek účes, vlny i lokne. Unikátom je tiež výkonná technológia High Heat, ktorá sa podpisuje na rýchlosti i na dlhotrvajúcim výsledku.

Určená je pre akýkoľvek typ vlasov, kde možno použiť nadstavce, ako je špirála, veľká a plochá kulma, kefu a čokoľvek ďalšieho. Vďaka keramickej ploche je zabezpečené dokonalé rozloženie tepla, rovnako ako perfektný výsledok.

Medzi bezpečnostné prvky patrí kontrolné svetlo. V prípade záujmu nie je nutné iba vytvárať vlny, pretože tento model môže byť využitie aj ako žehlička na vlasy. Výmena nástavcov je riešená jednoducho prostredníctvo stlačení jediného tlačidla. Vďaka otočnej šnúre nie je problémom akákoľvek manipulácia.

14 dielov v sade, technológie High Heat, všestranné použitie
Nemá ionizátor

BaByliss PRO Curling Iron MiraCurl 2665E

BaByliss PRO MiraCurl 2665E recenzie a test

Kulma na lokne BaByliss PRO Curling Iron MiraCurl 2665 je takzvaná automatická kulma, ktorá pracuje rýchlo a úplne sama. Jej konštrukcia a technológie zamedzuje lámanie, rovnako ako poškodzovanie vlasov. Pre rôznorodé výsledky je možné nastaviť 3 smermi vytvorených kučier. Nechýba tiež kontrola zahrievania jednotlivých prameňov.

Nahriatie kulmy je veľmi rýchle a je spojené s dobou len 30 sekúnd od jej zapnutia. K dispozícii je možnosť nastavenia teploty v rozsahu 3 variantov. A to o hodnotách 190, ďalej 210 a tiež 230 stupňov Celzia. Akonáhle je nahriatie, ozve sa zvukový signál.

Úsporný režim prepne kulmu za 20 minút do režimu spánku, zatiaľ čo bezpečnostný režim ju za 60 minút kompletne vypne. Dĺžka kábla je plne dostačujúca a je 2,5 metra. Kábel je otočný, čo podporuje jednoduchosť použitia.

Nastavenie smeru, jednoduchá obsluha
Trochu ťažšie do ruky

Remington Pro Curl Soft CI6325

Remington Pro Curl Soft CI6325 recenzie a test

Kulma na vlny Remington Pre Curl Soft CI6325 je označovaná aj ako kliešťová kulma, čomu zodpovedá jej konštrukcia, kedy sú upravované vlasy takzvane zovreté do klieští. Jej priemer je dobrých 25 milimetrov, čo podporuje univerzálnosť použitia na krátke i dlhé vlasy a vlny.

Samotný povrch je nielen keramický, ale je aj antistatický. Zaujme tiež 4 násobnou ochranou, ktorá má ešte jemný sklz, dobré rozloženie tepla a turmalín. Teplotu je možné ľahko zvoliť podľa typu vlasov, a to v rámci 10 možností. Maximálna teplotná hodnota je 220 stupňov Celzia.

Nechýba praktické vlastnosti, ako je indikátor pripravenosti, možnosť použitia u celosvetového napätia, studený koniec, alebo žiaruvzdorný stojan. Dĺžka kábla je 1,8 metrov a je samozrejme otočný.

Univerzálny priemer hlavice, 10 nastavenie teploty
Kratšie kábel

Valera Conix 641.02

Valera Conix 641.02 recenzie a test

Kónická kulma na vlasy Valera Conix 641.02 je vyrobená známou švajčiarskou firmou, ktorá v danom obore patrí medzi tie najlepšie. To potvrdzuje aj tento model. Pokiaľ ide o jej konštrukciu, tak zaujme priemerom, ktorý je v rozmedzí 13-25mm. Ďalej nesklame ani celkovo rýchle zahriatie, a teda aj pripravenosť k celkovému použitie.

Maximálna teplota, ktoré možno dosiahnuť, je 200 stupňov Celzia. Má možnosť pripojenia k rôznemu napätia, čo znamená použitie kdekoľvek na svete. Vďaka izolované studenej špičke je eliminované prípadné spálenie prstov pri chybnej manipulácii, hoci určitý cvik bude rovnako potrebné.

Vďaka káblu o dĺžke 3 metre nie je problémom flexibilný manipulácie. Tento model využíva tiež turmalínové technológie. Tá je založená na prirodzené ionizáciu vlasov, čo sa pozitívne podpisuje na elimináciu statického efektu aj na vzhľade účesu.

Turmalínová technológie, rýchle nahriatie, dlhý kábel
Bez nastavenie teploty

Ako vybrať loknovaciu kulmu na vlasy

Kulma na vlasy by mala byť v prvom rade vybraná podľa svojho typu. Každý typ totiž vytvára iný typ kučier (retro lokne, prstienky, ležérne a pod.). Na trhu aktuálne existujú 4 hlavné varianty.

Typ kulmy

Kliešťová kulma

Ako už napovedá samotný názov, je kliešťová kulma založená na tom, že dôjde k namotanie vlasov, následnému zatvorenie klieští a pôsobení teploty. Výhodou je, že táto teplota pôsobí na vlasy zo všetkých strán. Vďaka tomu sú vlny rovnaké po celej dĺžke.

Konická kulma

V podstate jednoduchšie riešenie kliešťové kulmy. Konická kulma zaujme jednoduchým tvarom, ktorého koniec má kónický tvar a je zahrievaný. Práve na neho sa vlasy namotajú, nechá sa na ne pôsobiť spodnej teplo a vlna je hotová.

Automatická kulma

Loknovačka objavujúce sa pod pojmom samonavíjacia kulma alebo tiež samonatáčacie kulma, sa vyznačuje rýchlosťou vytvorenie vĺn a kučier. Automatická kulma si dané vlasy nielen šetrne sama namotá, ale tiež úplne sama riadi celý proces. Výsledkom je dokonalý vzhľad i rýchle vytvorenie skvelého účesu.

Trojkulma

Trojkulma využíva konštrukciu 3 jednotlivých valcov. Práve tie sa následne tiež vplyvom tepla postarajú o vytvorenie kučier, ktoré sa od klasickej kulmy líšia. Používa sa napríklad na vytváranie retro prvorepublikových vĺn (fingerwaves).

Materiál povrchu

Obvyklý štandard je keramická kulma na vlasy, kde jej keramický povrch rovnomerne rozkladá teplotu a zaisťuje hladký sklz. Kulma na lokne s turmalínom je mnohokrát kombinovaná ešte s keramikou. Je vhodná na hrubé, krepaté vlasy hlavne vďaka optimálnu hydratáciu. Tretím variantom je loknovacia kulma s titánovým povrchom, ktorý je ľahký, odolný voči vysokým teplotám a poškriabaniu a rovnako znižuje prejavy statickej elektriny.

Priemer hlavice

Veľkosť kučier ovplyvňuje priemer hlavice, čo je potrebné brať počas výberu do úvahy. V podstate je možné rozdeliť do troch hlavných kategórií. Prvá je menší priemer hlavice okolo 19 mm, ktorý je ideálny pre krátke vlasy a pravidelné, drobnejšie vlny. Druhá má širšie priemer hlavice okolo 38 mm a hodí sa typicky pre dlhé vlasy a na veľké lokne. Tretia je potom univerzálna, okolo 25 mm.

Regulácia teploty

V prvom rade je dobré vyberať správny model podľa toho, či vôbec umožní teplotu nastaviť. Jednoduché varianty túto funkciu zvyčajne nemajú a nahrievajú štandardne na 200 stupňov. Kvalitné kulma však nastavenie teploty mať môže, a to zvyčajne od 130 do 230 stupňov Celzia. Teplota sa odvíja hlavne od typu vlasov. Čím sú slabšie a menej kvalitnejšie, tým nižšia teplota by mala byť volená.

S ohriatím súvisí aj rýchlosť, s akou sa to dosiahne. Klasické kulmy zvyčajne ponúknu nahriatie zhruba za 1 minútu od svojho zapnutia. U tých najlepších nie je problémom dosiahnuť zhruba 30 sekúnd.

Funkcie a vlastnosti

Dobrou funkciou je možnosť využitia variabilného napätie, ktoré sa obvykle pohybuje v rozmedzí 100 – 230 V a umožní použitie v cudzích krajinách. Hodí sa tiež funkcia spojená s možnosťou nastavenia smeru vĺn, ale aj ich celkovej intenzity.

Rad pokročilých modelov ponúkne schopnosť ionizácie, ktorá je spojená ako s elimináciou elektrizovanie, tak s lepšou kvalitou vlasov. Zabúdať nemožno ani rôzne technológie a funkcie, ktoré využívajú rôznych vlastností na to, aby boli napríklad chránené čerstvo nafarbené vlasy, a nebolo spôsobované jej prípadné blednutiu.

4.3/5 - (29 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.