Starostlivosť o telo,

Najlepšie kulmofény: rotačné, teplovzdušné | Recenzie, test

Kulmofén je kombináciou fénu a kulmy, čo možno odvodiť zo samotného názvu. Oproti klasickej kulme, ktoré sa fúkacia kulma do značnej miery podobá, disponuje navyše kefou pre vyčesávanie vlasov. Kefa a teplý vzduch potom slúži k vysúšaniu a tvarovanie polosuchých i suchých vlasov. Vďaka vymeniteľným kefám a ich rôzne veľkosti, možno navyše kulmofén použiť na krátke, ale aj dlhé vlasy.

Rozlišujú sa dva hlavné typy na základe pohybu kefy. Prvý variantom je statická teplovzdušná kefa, ktorá sa neotáča a vlasy musíte natočiť ručne. Druhým variantom je kulmofén s rotačnou kefou, ktorá sa môže otáčať vpravo alebo vľavo a rýchlejšie s ním vytvoríte požadované vlny. Rotačný kulmofény navyše umožňujú väčšiu reguláciu teploty, intenzity fúkania alebo funkcie pre ochranu vlasov.

Zohľadniť by ste mali nielen materiál kefy, počet teplotných stupňov a teplotný rozsah, rýchlosť fúkania vzduchu, nástavce (trysky, kefy), ale aj špecifické vlastnosti. Napríklad či je s ionizátorom, obojstrannú rotáciou, alebo či má funkciu studeného vzduchu. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie kulmofény a ich recenzie.

Najlepšie kulmofény – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších kulmofénov z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Braun SatinHair 7 AS720Rowenta Brush Activ CF9540F0Revlon RVDR5222EPhilips HP8664/00Valera Turbo Style 1000 603.01BBaByliss PRO BAB2770EBraun SatinHair 1 AS110Remington AS7051Babyliss Pro AS970ESencor SHS 7551
Počet nástavcov2212321447
Studený vzduchÁnoÁnoNieNieÁnoÁnoNieÁnoÁnoÁno
IonizáciaÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoNieÁnoÁnoÁno
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 fúkacích kulm

Braun SatinHair 7 AS720

Braun SatinHair 7 AS720 recenzie a test

Kulmofén s ionizátorom Braun SatinHair 7 AS720 zaujme technológiou Iontec, ktorá dokáže vytvoriť milióny iónov, ktoré sa podieľajú na dokonale zdravých a hladkých vlasoch. Samotná konštrukcia využíva ako hrebeňového nadstavca, tak i guľatej kefy, ktorá zaistí tvorbu kučier. Ide o variant statickú, teda bez rotujúce kefy.

Tento model ponúkne možnosť zvoliť si zo 2 variantov teploty, rovnako ako možnosť zvoliť si 2 varianty intenzity fúkania vzduchu. Má tiež funkciu ochlazovacího stupňa, určenú k výslednej fixáciu vytvoreného účesu na dlhú dobu.

Príkon tohto modelu je 700 W, čo je spojené v podstate s okamžitým teplým fúkaním. Praktický je tiež kábel o dĺžke 2 metre, zaisťujúci ľahkú manipuláciu. Vďaka filtru s mriežkou je eliminované, aby boli vlasy vtiahnuté do prístroja a tým sa mohli aj nepríjemne zamotať.

Pevné hroty, technológie Iontec, ochladzovací stupeň
Nutné držať tlačidlo pre funkciu studeného vzduchu

Rowenta Beauty Brush Activ Premium Care CF9540F0

Rowenta Brush Activ CF9540F0 recenzie a test

Rotačný kulmofén Rowenta Beauty Brush Activ Premium Care pri vysúšanie eliminuje krepovateniu a zanecháva vlasy dokonale lesklé. Vďaka funkcii chladného vzduchu dokáže vlasy aj lepšie zafixovať a udržať vytvorený účes dlhšiu dobu.

Využíva povrch vytvorený z kašíru, kde nechýba tiež prídavok kvalitného arganového oleja z Maroka. Rotačná kefa je automatická, čím sa stará o jednoduchú tvorbu kučier. Na kefke sú umiestnené prírodné diviačie štetiny pre lepší výsledok. S ním je spojená aj funkcia dvojitého ionizátora, ktorý tiež eliminuje nepríjemné elektrizovanie vlasov.

Zaujme ako príkon o hodnote 1 000 W, tak aj to, že k dispozícii sú celkom 3 stupne nastavenia ako rýchlosti, aj teploty. Dĺžka kábla je 1,8 metra. Súčasťou balenia sú aj 2 chrániče kief, vďaka ktorým je predĺžená ich životnosť.

Dvojitý ionizátor, kašmír a arganový olej
Kratšia dĺžka kábla

Revlon RVDR5222E

Revlon RVDR5222E recenzie a test

Kulmofén na vlasy Revlon RVDR5222E je veľmi obľúbený najmä u žien s dlhými vlasmi, disponuje totiž veľkou profesionálnou teplovzdušnou kefou, ktorá je pre nich ideálna. Samotná kefa je kombinovaná s diviačími štetinami, ktoré proces úpravy vlasov zefektívňujú a ľahko tak dosiahnu perfektné výsledky aj začiatočníčky, čo potvrdzujú recenzie.

Zo skúseností užívateliek často zaznieva chvála na veľmi jednoduchú obsluhu, krásny dizajn a dobrú ergonómiu. Oceňujú tiež možnosť nastavenia teploty v 3 stupňoch, hoci úplne studený vzduch bohužiaľ chýba. Niektoré recenzie tiež upozorňujú na vyššiu hlučnosť, hoci to vzhľadom na vysoký počet pozitívneho hodnotenia vyzerá na subjektívnu záležitosť.

Je vybavený funkciou ionizátora, má 2 rýchlosti vysúšania a keramický povrch kefy chráni vlasy pred zbytočným poškodením. Oválny tvar zaisťuje rovnomernú distribúciu tepla a poteší aj otočný napájací kábel, ktorý uľahčuje manipuláciu počas vysúšania. Príkon 1100 W je ľahko vyšší a dodávaný je iba s jedným nástavcom.

Veľký kefový fén, 3 stupne teploty, otočný napájací kábel
Mierne vyššia hlučnosť

Philips HP8664/00

Philips HP8664/00 recenzie a test

Kulmofén s rotačnou kefou Philips HP8664/00 uľahčí a zrýchli starostlivosť o vlasy, pretože tvorbu vĺn zaistí otáčací mechanizmus. Ten možno otáčať v 2 smeroch a docieliť tak požadovaného vzhľadu účesu. Unikátom je aj špeciálna funkcia s názvom Starostlivosť, ktorá sa stará o to, aby vlasy neboli prehrievaniu. Tomu je prispôsobovaná teplota.

Samozrejmá je aj možnosť individuálneho nastavenia. Pokiaľ ide o teplotu, je možné zvoliť jednu z celkom 3 variantov. Pokiaľ hovoríme o rýchlosti, tak sú k dispozícii 2 voľby. Kladom je keramický povrch kombinovaný s turmalínom, ktorý dokáže zabezpečiť prírodnú ionizáciu vlasov.

K dispozícii sú v balení 2 rôzne rotačné kefy. Jeden väčší s priemerom 50 mm a druhý menší, zasúvacie, ktorý má priemer 30 milimetrov. Dĺžka kábla je 1,8 metrov a celkový príkon je dobrých 1 000 W.

Turmalín, 2 kefy, dva smery otáčania
Bez studeného vzduchu, silná rukoväť pre menšie ruky

Valera Turbo Style 1000 Tourmaline 603.01B

Valera Turbo Style 1000 603.01B recenzie a test

Cestovný kulmofén Valera Turbo Style 1000 Tourmaline 603.01B disponuje príkonom 1 000 W, čo sa pozitívne podpisuje na rýchlom dosiahnutí potrebnej teploty. Tú je samozrejme možné regulovať. K dispozícii sú 2 možnosti nastavenia teploty. S tým súvisí aj možnosť nastavenia výkonu fúkania, kedy je možné zvoliť tiež 2 režimy. Kladom je tiež prítomnosť funkcie studeného vzduchu.

Tento model využíva výhody turmalínu. Látky, ktorá dokáže prirodzene ionizovať, a tak zlepšovať stav vlasov a eliminovať akékoľvek elektrizovanie. Vďaka 3 rôznym nástavcom je možné zvoliť si účes presne podľa potreby a požiadaviek.

K dispozícii je kefa s vysúvacími hrotmi s priemerom 20 mm a ďalej kefa bez štetín s priemerom 25 mm. Vďaka kompaktným rozmerom a cestovnému puzdru nie je problém použitia a úprava vlasov doslova kdekoľvek.

Cestovné puzdro, turmalínová technológie, 2 režimy nastavenia
Skôr pre krátke vlasy, niektoré ohlasy zmieňujú príliš horúci vzduch

BaByliss PRO BAB2770E

BaByliss PRO BAB2770E recenzie a test

Fúkacia kulma BaByliss PRO BAB2770E je variantom, ktorá disponuje príkonom o hodnote 800 W (vzduch tak nemusí byť príliš horúci, čo môže niektorým užívateľkám viac vyhovovať), rovnako ako rotačné technológiou, ktorá má vplyv na rýchlosť a jednoduchosť vytvorenie dokonalého účesu.

Využíva teplovzdušnej kefy, ktorý sa otáča a ktorý má na svojej konštrukcii diviačie štetiny, ktoré sú ideálne aj na dlhšie vlasy. Nechýba možnosť nastavenia režimu teploty zo 2 variantov, podľa konkrétneho typu vlasov. Zvoliť je možné aj 2 druhy rotácie, podľa záujmu o výsledný vzhľad účesu.

V balení sa nachádzajú 2 kefy. Jeden s veľkosťou 40 milimetrov a druhá väčšia, ktorá má veľkosť 50 milimetrov. Nechýba ani využitie studeného vzduchu ktorý pomáha k fixácii. O dokonalý vzhľad vlasov a elimináciu elektrizovanie sa stará funkcia ionizácie, ktorá je u tohto modelu dostupná. Zaujme aj dostatočná dĺžka prívodnej šnúry, ktorá má 2,7 metrov.

Dlhý kábel, ionizácie, nižší príkon (chladnejší vzduch)
Rotácia nemožno využiť u studeného vzduchu

Braun SatinHair 1 AS110

Braun SatinHair 1 AS110 recenzie a test

Teplovzdušná kulma Braun SatinHair 1 AS110 je označovaná aj ako ondulačná kefa, ktorá disponuje funkciou rolovanie. To eliminuje ako zamotávaniu, tak i prípadné poškodzovanie vlasov. Kladom daného produktu je to, že vlasy možno tvarovať nielen za mokra, ale bez problémov aj za sucha. Unikátna je tiež praktická uvoľňovacie funkcie.

Základom je 1 nástavec, ktorý má priemer 18 milimetrov. Samozrejmosťou je možnosť nastavenia teploty vzduchu, a to v 2 variantoch. Ďalej je možné nastaviť intenzitu prúdenia, taktiež vo 2 nastaveniach. Prítomná je tiež praktická ochranná funkcia proti prehriatiu.

Príkon tohto modelu je 200 W a slúži k základnej úprave, bez ionizácie a bez studeného vzduchu. Kladom je dĺžka kábla s hodnotou 2 metre, ktorá sa podpisuje na jednoduchosti používania. Model je určený skôr pre kratšie vlasy.

Cena/výkon, 2 režimy prúdu vzduchu, dĺžka kábla
Jednoduchý model bez ďalších funkcií

Remington AS7051

Remington AS7051 recenzie a test

Fúkaciu kulmu na vlasy Remington AS7051 popisujú spotrebitelia v recenziách ako tradičný kulmofén, ktorý robí presne to, čo sa od neho očakáva. Značným bonusom je dodávané príslušenstvo, ktoré číta celkom 4 nástavce. Vybrať si môžete z termálnej kefy, kefy pre objem, kefy so zaťahovacími štetinami alebo z koncentrátora.

Je všestranný a vďaka množstvu nástavcov dobre poslúži aj ako fúkacia kulma na krátke vlasy. S vhodným nástavcom efektívne a rýchlo vyfúka aj vlasy dlhé, ako potvrdzuje nejedna spokojná užívateľka. Disponuje dvoma rýchlosťami fúkania a taktiež dvoma možnosťami nastavenia teploty vzduchu.

V porovnaní s inými má prijateľne nízku hmotnosť 650 gramov a ako negatívum možno spomenúť príliš veľkú/objemnú rukoväť, ktorá sa niektorým užívateľkám horšie drží. Ďalším negatívom môže byť pre niekoho absencia ionizačnej funkcie, hoci tu kompenzuje veľmi dobrým pomerom cena/výkon.

Veľké množstvo nástavcov v cene, dobrý pomer cena/výkon, menšia hmotnosť 650 gramov
Objemnejšia rukoväť

Babyliss Pro AS970E

Babyliss Pro AS970E recenzie a test

Teplovzdušná kefa na vlasy Babyliss Pro AS970E zaujme kvalitným spracovaním a veľkým množstvom nástavcov. Hlavná fúkacia kefa na vlasy je rotačná, má priemer 50 milimetrov a disponuje mäkkými štetinami – je ideálna na tvarovanie dlhších vlasov.

Menšia kefa s tuhými štetinami slúži na dodanie objemu, plochá kefa vlasy uhladzuje a rovnacia kefa vlasy zjemňuje a dodáva im lesk. Kulmofén je vďaka tomu veľmi všestranný pomocník, s ktorým zvládnete aj náročný styling. Poteší tiež možnosťou nastavenia dvoch teplôt, a to vrátane studeného vzduchu.

Príkon je 650 W, čo je ideálny pomer pre stále dobrý výkon a úsporu elektrickej energie. Praktický je taktiež otočný napájací kábel pre pohodlnejšie zaobchádzanie, ktorý je navyše so svojou dĺžkou 2,5 metra nadpriemerne dlhý. Samozrejmosťou je v tejto cenovej kategórii aj funkcia ionizácie, ktorá zabraňuje krepateniu vlasov.

Rotačná kefa na vlasy, 4 vymeniteľné nástavce, kvalitné spracovanie
Nič zásadného

Sencor SHS 7551

Sencor SHS 7551 recenzie a test

Teplovzdušná kulma na vlasy Sencor SHS 7551 zaujme jednak svojou prívetivou obstarávacou cenou a rovnako aj veľkým počtom najrôznejších nástavcov, ktoré u väčšiny kulmofénov len tak nenájdete. Výrobca ich dodáva rovno 7 a nájdete v nich niekoľko okrúhlych kief s rôznou dĺžkou a šírkou, kulmovacie kliešte, rovnaciu kefu alebo koncentrátor.

Štandardný príkon 1000 W je zárukou dobrého výkonu a poteší možnosť nastavenia teploty fúkania v dvoch stupňoch. Poteší aj špeciálne tlačidlo iba pre studený vzduch, ktorým často nedisponujú ani výrazne drahšie modely. Vzhľadom aj na prítomnosť menších kief je ideálny aj ako kulmofén na krátke vlasy.

Podľa niektorých predajcov sa jedná o najpredávanejšiu kulmu na trhu, ponúka sa už mnoho rokov a nespočet pozitívnych recenzií toto tvrdenie ľahko potvrdzujú. Z ďalších vlastností je možné spomenúť otočnú koncovku napájacieho kábla, závesné očko, ionizáciu so svetelnou indikáciou alebo bezpečnostnú poistku proti prehriatiu.

Veľmi bohaté príslušenstvo, výbavou porovnateľná s drahšími modelmi, ionizačná funkcie
Iba statické prevedenie

Najpredávanejšie kulmofény

Najpredávanejšie kulmofény na trhu sú tie od značiek: Rowenta, Philips, Braun, Remington, Babyliss. Lacné a kvalitné sú aj ETA, Sencor, alebo kulmofén Lidl, ktorý sa občas vyskytne v predaji.

Ako vybrať kulmofén

Kulmofén je zaujímavou kombináciou klasického fénu z ktorého vychádza teplý vzduch, a ďalej kulmy, ktorá dokáže vlasom dodať vlny a vytvoriť požadované lokne. Pri výbere je možné ísť dvoma cestami, a to podľa konkrétneho typu.

Statický alebo rotačný kulmofén?

Statický kulmofén je klasické riešenie, ktoré funguje na princípe primárne manuálnej práce. To znamená, že vlasy treba na nástavec ručne natočiť a potom nechať pôsobiť samotný vzduch. Ten je vysuší a tiež im dodá potrebný vlnitý tvar. Keďže ide skôr o jednoduchšie modely, podpisuje sa to hlavne na menej možnostiach s ohľadom na nastavenia, alebo ochrane vlasov a celkovom výsledku.

Modernejším riešením je rotačný kulmofén, ktorý pracuje v podstate automaticky, pretože sa nadstavec sám otáča – rotuje. Tým si vlasy sám jednoducho namotá a zaistí vytvorenie účesu. Aj keď je toto riešenie drahšie, dokáže ponúknu pozitíva ako je voľba smeru, možnosť rôznych reguláciou teploty a intenzity fúkania, rovnako ako funkcie určené pre ochranu vlasov a dokonalý vzhľad.

Materiál kefy

Ďalšie kritérium výberu je spojené aj s tým, z akého materiálu je kefa fúkacie kulmy vyrábaný. Pomaly sa ustupuje od nerezovej ocele, ktorú už na trhu takmer nenájdete. Do popredia sa však dostáva hlavne keramika, ktorá je šetrná pre sklz vlasov. S tou, alebo tiež s titánom, môže byť kombinované aj využitie turmalínu. Ten je unikátny pre svoje šetrné, a hlavne ionizačné vlastnosti, prispievajúce k dokonalému výsledku.

Nastavenie teploty a fúkania

Fúkacia kulma by mala byť schopná ponúknuť aj možnosť nastavenia teploty. Celkom obvyklé sú hneď 2 režimy stupňov. Ten prvý je spojený s teplotou vzduchu okolo 190 stupňov Celzia, čo je hodnota skôr pre jemné vlasy. Druhý režim môže podľa konkrétneho typu dosahovať aj teploty 250 stupňov, čo sú teploty odporúčané skôr pre pevné a tvrdé vlasy.

Okrem klasickej teploty by mala teplovzdušná kulma ponúknuť ešte možnosť nastavenia intenzity čiže rýchlosti fúkania. Platí podobná informácie, ako v predchádzajúcom prípade. Väčšina modelov ponúkne 2 režimy. Vhodné nastavenie je volené podľa toho, ako mokré vlasy sú upravované, alebo ako rýchlo sa má dosiahnuť konkrétneho výsledku.

Funkcie a vlastnosti

Kulmofén môže mať aj rad doplnkových funkcií, ktoré majú vplyv na daný výber. Jednou z oceňovaných je možnosť využitia studeného vzduchu. Ten sa podpíše na lepšiu fixáciu účesu, ktorý lepšie a dlhšie držia. Ďalšou vlastnosťou, ktorá má vplyv na kvalitu je ionizácie. Tá podporuje lesk, rovnako ako eliminuje aj prípadné elektrizovanie vlasov. Tejto funkcie môže byť dosiahnuté tiež použitím spomínaného turmalínu.

Nástavce a ich typy

Teplovzdušná kefa sa môže líšiť aj počtom rôznych nástavcov. Obyčajné a jednoduché modely majú iba jediný, pokročilé ich môžu ponúknuť napríklad aj 5. Vyberané by mali byť hlavne podľa potrieb, ktoré sú spojené s výsledným účesom. Chýbať tak nemusí treba tvarovacia koncovka, praktická plochá kefa, ale tiež rôzne ondulačná nástavce. Niektoré kefy môžu mať prírodné štetiny, iné zaťahovací plastové tŕne. V ponuke príslušenstva nemusí chýbať ani rôzne moderné koncentrátory vzduchu.

4.1/5 - (44 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.