Kozmetika,

Najlepšie krémy na ruky: suché, popraskané ai. | Test, recenzie

Krém na ruky sa stal nepostrádateľným kozmetickým prípravkom, ktorý používa rad ľudí, nielen žien, ale aj mužov. Ostatne s vysušenou pokožkou na rukách sa niekedy stretol snáď každý. Väčší problém je to samozrejme u ľudí, ktorých ruky sú viac namáhané, napríklad pri rozličných manuálnych prácach. Suché ruky sa môžu prejaviť pri ťažšie manuálnej práci, ale napríklad aj pri častom umývaní riadu, kde dochádza k styku s agresívnymi umývacími prostriedkami.

Nemusí to byť ale iba práca ako taká, ktorá môže pokožku na rukách nadmerne zaťažovať. Vplyv na našu pokožku má napríklad zima a zimnej suchý vzduch. Ostatne suché ruky pozorujeme často práve v tomto ročnom období. Niekedy za vysušenou pokožkou môže stať tiež prehnane časté umývanie rúk a agresívna kozmetika.

Krém na ruky je potreba vyberať do značnej miery podľa zloženia. Je vhodné si vybrať taký krém, ktorý prípadne neobsahuje alergény, ktoré zle znášate. Niektoré krémy majú viac prírodné zloženie, niektoré sú tiež bez parfumácie a iné môžu mať pridanú arómu.

Medzi najčastejšie látky, ktoré sa v kréme na ruky môžu vyskytovať, patrí vitamín E, bambucké maslo, jojobový, alebo arganový olej a rad ďalších. Nie je to však len o zložení a vôni, niekto má rád krémy, ktoré sa rýchlo vstrebú, iný má radšej krémy mastnejšie. Produkty môžu mať tiež rôznu veľkosť balenia a jeho vykonanie, hojne obľúbený je tak napríklad krém na ruky s pumpičkou, s ktorým sa pracuje naozaj ľahko. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahrňujúce najlepšie krémy na ruky a ich recenzie.

Najlepšie krémy na ruky – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších krémov na ruky z testov a hodnotenia pre rok 2023.

VzhľadModelObjemBalenieÚčinná zložka 
Neutrogena Hand Care recenzie a testNeutrogena Hand Care75 mlTubaVitamín E
EOS Fresh Flowers recenzie a testEOS Fresh Flowers44 mlFľaštičkaAloe vera, bambucké maslo
L’Occitane En Provence Karité recenzie a testL’Occitane En Provence Karité150 mlTubaBambucké maslo, mandľový extrakt, kokosový olej
Nivea Repair & Care recenzie a testNivea Repair & Care75 mlTubaAloe Vera
Natural Beauty Arad recenzie a testNatural Beauty Arad250 mlTubaDunaliella, minerály mŕtveho mora
Bioderma Atoderm recenzie a testBioderma Atoderm50 mlTubaBambucké maslo
Indulona Profi recenzie a testIndulona Profi100 mlTuba-
tianDe Krém na ruky s hadím tukom recenzie a testtianDe Krém na ruky s hadím tukom80 mlTubaHadí tuk
Le Petit Olivier Argan Oil recenzie a testLe Petit Olivier Argan Oil100 mlFľaštička s pumpičkouArganový olej
Nivea Men Original recenzie a testNivea Men Original150 mlPlechová krabičkaVitamín E

Zobraziť celú ponuku

Recenzie 10 krémov na ruky

Neutrogena Hand Care

Neutrogena krém na ruky Hand Care slúži k okamžitej hydratácii pokožky. Krém má ľahkú a nemastnú textúru, takže sa veľmi dobre a rýchlo vstrebáva. Samotné zloženie je založené na nórskej formulu, kde nájdete glycerín a panthenol. Tieto látky zmäkčujú a vyživujú pokožku, regenerácia je zaistená vďaka obsahu vitamínu E. Tento vitamín chráni pred vysychaním, ale aj pred starnutím pokožky. Užívatelia kladne hodnotí účinky krému a zároveň je vhodný pre tých, ktorí nemôžu z nejakých dôvodov používať parfumované krémy. Jeho objem je 75 ml a dodávaný je v klasickej tube, navyše sa jedná o veľmi obľúbený produkt naprieč spotrebiteľmi.


EOS Fresh Flowers

Eos krém na ruky Fresh Flowers je určený pre zdravie, krásu a mladistvý vzhľad vašich rúk. Týmto schopnostiam by malo krému dopomáhať jeho zloženie, kde je použité 96% ingrediencií na organickej báze. Výrobca teda kládol dôraz na prírodné zložky, čo je dobre. V kréme je využité bambucké maslo, ktoré dodáva jemnosť a hĺbkovú hydratáciu, ďalej je tu ovsený extrakt pre spevnenie a vyživenie pokožky a sú tu zastúpené tiež antioxidačné vitamíny C a E. Použité aróma a vonné zložky sú tiež na prírodnej báze, vôňa však je možná až príliš intenzívna. Krém sa dodáva v netradičnom, ale veľmi praktickom balení a jeho objem je 44 mililitrov.


L’Occitane En Provence Karité

L’occitane krém na ruky En Provence Karité obsahuje 20% bambuckého masla, táto látka perfektne zjemňuje pokožku a je tak v krémoch na ruky obľúbená. Krém sa veľmi dobre vstrebáva a poskytuje suchej pokožke ochranu a dlhodobú hydratáciu. Medzi zložkami tohto kozmetického prípravku sú tiež antioxidanty, ako vitamín E, ktorý pomáha s výživou pokožky. Vôbec výživa pokožky je silnou stránkou tohto krému a používatelia si ho preto veľmi chvália. Aróma je na báze jazmínu a ylangylangu. Drobnou prekážkou môže byť mierne vyššia cena, za ktorú dostanete krém v tube s objemom 150 ml.


Nivea Repair & Care

Krém na suché ruky Nivea Repair & Care pomáha pri problémoch s drsnou a suchou kožou na vašich rukách. Krém je určený na hĺbkovú hydratáciu, ktorá je podporená aloe vera, regenerácia pokožky je zase zaistená vďaka jojobovému oleji. Výhodou je, že krém zároveň nie je mastný. Tiež užívatelia, ktorí si krém zakúpili, vo svojich recenziách zmieňujú, že prípravok naozaj nezanecháva nepríjemný pocit mastných rúk. Krém naopak pokožku osvieži a má príjemnú ľahkú vôňu, dodávaný je v tube a objem jeho balenie je 75 mililitrov.


Natural Beauty Arad

Arad krém na ruky Natural Beauty je určený nielen na ruky, ale aj na nechty. Jeho zloženie vsádza na 26 minerálov z Mŕtveho mora a riasu zvanú Dunaliella. U tohto lieku výrobca uvádza, že bolo použité špeciálne technológie výroby, pričom sa jedná o originálny izraelský výrobok. Okrem toho, že krém naštartuje hydratačný procesy pokožky, nie je mastný a je len len ľahko parfumovaný. Odbúrava tiež alergické reakcie pokožky a celkovo pokožku upokojuje. Niektorí používatelia vo svojich recenziách dokonca zmieňujú, že môže pomáhať pri liečbe lupienky. Dodávaný je v klasickom balení v tube a jeho objem je pomerne veľkorysí, 250 mililitrov.


Bioderma Atoderm

Krém na ruky Bioderma Atoderm je vďaka svojim hydratačným účinkom vhodný pre suchú, až pre veľmi suchú pokožku. V prípade problémov pomáha veľmi rýchlo, čím dodá požadovanú úľavu. Aj z týchto dôvodov je vhodný pre ťažko pracujúcich ruky, keď je pokožka viac zaťažovaná. Výrobca uvádza, že krém má hypoalergénne zloženie, takže pokožku ďalej nezaťažuje. V ingredienciách prípravku nájdete aj takzvanú hnedú riasu, ktorá dodáva pokožke pevnosť. Používatelia sa zhodujú, že krém nezanecháva pocit mastných rúk, dodávaný je v bežnej tube a jeho veľkosť je skôr menších 50 ml.


Indulona Profi

Krém na popraskané ruky Indulona Profi je u nás veľa známym a zavedeným produktom. Hodí sa na odmastenú pokožku, ale aj na veľmi vysušenú a popraskanú pokožku. Výrobca uvádza, že zloženie je vhodné aj pre jedincov s citlivejšou pleťou. Kozmetický prípravok sa dobre rozotiera a ako je u tohto produktu zvykom, počítajte s tým, že je trochu mastnejšie. Záleží teda na tom, či vám to vyhovuje, alebo nie. Pre namáhané ruky však poskytuje veľmi dobrú ochranu a má aj priaznivú obstarávaciu cenu pri objeme 100 ml.


tianDe Krém na ruky s hadím tukom

Starostlivosť o ruky TianDe s hadím tukom je určená k výžive a upokojenie pokožky rúk. Dosahuje to vďaka stimulácii krvného obehu a regeneračných schopností pokožky. Liek by mal tiež zabraňovať starnutiu kože, ruky sú po jeho použití mäkké a hladké. V zložení prípravku nájdete štandardné ingrediencie, ako je napríklad glycerín. Na druhú stranu je tu veľmi zaujímavá zložka, ktorou je hadie tuk. Ten má antibakteriálne a antiseptické účinky a pôsobí protizápalovo. Užívatelia kladne hodnotí dobrú vstrebateľnosť a skutočnosť, že nie je mastný. Dodávaný je v tube s objemom 80 ml.


Le Petit Olivier Argan Oil

Krém na ruky s pumpičkou Le Petit Olivier Argan Oil má prakticky dávkovač, vďaka ktorému sa vám s ním bude veľmi dobre pracovať. V zložení tohto francúzskeho výrobku nájdete arganový olej a včelí vosk. Tiež sú tu bežne používané zložky v krémoch na ruky, ako je glycerín. Vďaka kombinácii účinných látok je krém schopný intenzívne vyživovať vysušenú pokožku, pokožku rúk dokáže zmäkčiť a tiež regenerovať. Výrobca sľubuje účinky aj na veľmi suchej pokožke a užívatelia vo svojich recenziách kladne hodnotí striedmou parfumáciu, ktorá sa vyznačuje jemnou vôňou. Objem fľaštičky s pumpičkou je štandardných 100 mililitrov.


Nivea Men Original

Krém na ruky pre mužov Nivea Men Original je určený špeciálne pánom, ako už napovedá jeho názov. Môžete ho použiť nielen na ruky, ale aj na tvár a na telo. Slúži na dôkladnú hydratáciu pokožky a veľmi príjemne osviežuje ihneď po aplikácii. Konzistencia krému je nelepivá, takže sa okamžite vstrebáva do pokožky a tiež nezanecháva na pokožke mastný povlak. Ingrediencie, ako je vitamín E, chráni pokožku pred škodlivými vplyvmi a ľudia v recenziách oceňujú tiež veľmi peknú mužnú vôňu. Dostanete ho v peknom a netypickom balení, ktoré je vyvedené v plechovej krabičke a jej objem je 150 mililitrov.


Ako vybrať krém na ruky

Výber tohto kozmetického prípravku môže byť veľmi individuálnou záležitosťou. V každom prípade by sme však mali zohľadniť, aké problémy s pokožkou na rukách vlastne máme. Niekto môže mať pokožku iba ľahko vysušenú, u niekoho sú problémy so suchou pokožkou výraznejšie, ktoré potom vedú až k jej popraskaniu. Niekto tiež pokožku na rukách viac namáha, iný menej.

Vlastnosti

Pretože pri výbere krému na ruky hrajú veľkú úlohu osobné preferencie, určite máte sami predstavu o tom, čo od krému očakávate. Ide tu najmä o vlastnosti ako je roztierateľnosť, vstrebateľnosť alebo vôňa. Tieto vlastnosti dokážete veľmi jednoducho a rýchlo rozpoznať už pri prvom nanesení krému. Krémy na ruky bývajú často rôzne parfumované, sú aj ľudia, ktorí preferujú neparfumované produkty.

Dôležitý je pocit, aký krém na rukách po nanesení zanecháva, mal by vašu pokožku príjemne osviežiť. Vaše ruky by mali byť po nanesení starostlivosti o ruky hladké a jemné. Ako nežiaduce sa naopak často uvádza zanechanie mastného filmu. Niektorí ľudia však majú mastnejšie krémy radšej v domnení, že lepšie hydratujú suchú pleť.

Dostatočná hydratácia

Ak sme vyššie spomínali mastnejšie krémy, tak je treba povedať, že pre hydratáciu nie je až tak dôležité, ako je krém na ruky mastný, ale skôr pravidelné mazanie krémom, ktoré by ste tak nemali zanedbávať. Jedine týmto postupom zaistíte svojej pokožke pravidelnú hydratáciu a dostavia sa výsledky. Pre ruky je dôležitá tiež hydratácia celého organizmu, preto je podstatné, a to najmä v letných mesiacoch, nezanedbávať dostatočný príjem tekutín.

Účinné zložky krémov na ruky

Častou a bežnú ingrediencií krémov na ruky je napríklad glycerín. Ten zaisťuje optimálnu hydratáciu a oživuje vzhľad pokožky. Prípravky na ruky obsahujú tiež panthenol, ktorý predovšetkým zvlhčuje, zjemňuje a má upokojujúce a regeneračné účinky. Bežne výrobcovia používajú tiež antioxidačné vitamíny C a E. Tieto vitamíny sa vyznačujú tým, že chráni pokožku pred vysychaním a zabraňujú predčasnému starnutiu pleti. Okrem toho pokožku spevňujú a zaisťujú tak jej lepšiu ochranu pred škodlivými vonkajšími vplyvmi.

Niektorí výrobcovia vo svojich výrobkoch vsádzajú aj na ďalšie ingrediencie, medzi ktoré patrí bambucké maslo. To zaisťuje hĺbkovú regeneráciu a dodáva pokožke jemnosť a vláčnosť. Pre svoje hydratačné a vyhladzujúce účinky patrí medzi populárne zložky tiež arganový olej a regenerujúce jojobový olej. Častou ingredienciou je aloe vera, ktorá sa pridáva pre svoje upokojujúce a protizápalové účinky.

Pozor na alergény

Dajte si pozor aj na to, že niektoré krémy môžu obsahovať určité alergény. S ohľadom na nariadenie Európskej únie je výrobca povinný tieto látky uvádzať na obale. Typicky sa jedná napríklad o rôzne alkoholy. Alergény môžete nájsť ale aj u prípravkov, ktoré si zakladajú na prírodnom zložení. Napríklad také vyššie spomínané aloe vera, ktoré sa často v kozmetických prípravkoch na pleť používa, môže niektorým ľuďom vyvolávať alergickú reakciu. Krém na ruky tak musíte voliť najmä podľa toho, aké máte skúsenosti s reakciami svojej pokožky na rôzne látky, či už je ich pôvod syntetický, alebo prírodný.

4.5/5 - (24 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.