Kozmetika,

Krémy na pigmentové škvrny: na tvári, rukách ai. | Recenzie

Slnečné lúče prinášajú na Zemi život a sú veľmi dôležité aj pre náš vlastný organizmus. Niektoré z účinkov slnečného žiarenia na naše telo však nie sú celkom žiadané. K takýmto účinkom rozhodne patrí pigmentové škvrny, ktoré sa na tele objavujú pod vplyvom prílišného prílivu slnečných lúčov.

Dlhý čas strávený na slnku aktivuje v našej koži tzv. melanocyty. Tieto bunky vytváranie v pokožke melanín, látku, ktorá zohráva dôležitú úlohu v v pigmentácii našej kože. Osoby, ktoré sa rady opaľujú, môžu po určitom čase zistiť, že sa na ich koži (typicky na tvári a rukách) objavujú esteticky nepekné pigmentové škvrny. Pigmentové škvrny má na svedomí nielen naše najbližšie hviezda, ale aj ďalšie faktory ovplyvňujúce tvorbu melanínu.

V prvom rade dochádza k hyperaktivite melanocytov pod vplyvom starnutia. Hnedé fľaky na koži preto spôsobujú, že pokožka vyzerá staršie a unavenejší. Odstránenie pigmentových škvŕn možno vykonať niekoľkými spôsobmi. Niekedy je na mieste kozmetický zákrok laserom, inokedy však stačí pravidelné používanie správneho krému určeného na zmiernenie pigmentácie.

Pri výbere správneho krému na pigmentové škvrny musíte vziať do úvahy typ vašej pokožky, ale aj aktívne látky obsiahnuté v týchto krémoch či to, či je vhodné ich používať na noc, alebo radšej ako ochranu cez deň. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie krémy na pigmentové škvrny a ich recenzie.

Najlepšie krémy na pigmentové škvrny – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších krémov na pigmentové škvrny z testov a hodnotení pre rok 2023.


Zobraziť celú ponuku


TIP:

  • Pleťový peeling IUVENIO RESTART
    • Zjednocuje a rozjasňuje pleť, zmierňuje vrásky.
    • Čistí a sťahuje póry, odstraňuje čierne bodky.
  • Odporúčame tiež IUVENIO FRESH
    • Essence pripravuje pleť pre lepšie vstrebávanie aktívnych látok.
    • Zvyšuje potenciál séra alebo krému.

Recenzie 10 krémov na pigmentové škvrny

Eucerin Anti-Pigment

Eucerin Anti-Pigment je denný krém na pigmentové škvrny vhodný pre všetky typy pleti. Okrem toho, že prípravok pleť zjednotí a zosvetlí pigmentové škvrny, zabráni aj vzniku nových škvŕn vďaka ochrannému faktoru SPF 30. Ten pri pravidelnom používaní ochráni pleť pred negatívnym vplyvom slnečných lúčov. Eucerin Anti-Pigment okrem iného obsahuje thiamidol, ktorý znižuje tvorbu melanínu v pokožke, čím efektívne redukuje pigmentové škvrny. Užívateľky si na tomto krému pochvaľujú príjemnú konzistenciu, ľahké vstrebávanie a fakt, že neupcháva póry.

Avène D-Pigment

Avène D-Pigment je nočný krém na pigmentové škvrny špeciálne prispôsobený pre suchú až veľmi suchú pokožku. Poskytuje farebné zjednotenie pleti a zosvetlenie pigmentových škvŕn spoločne s ochranou pred vznikom nových nepríjemných fľakov. Hlavnými aktívnymi látkami sú melanyd a retinaldehyd, ktoré znižujú nadmernú tvorbu kožného farbiva. V prípravku nájdeme tiež pre-tokoferyl, ktorý má antioxidacnej účinky, ktoré zbavujú pleť nebezpečných voľných radikálov. Užívateľom sa na Avène D-Pigment páči viditeľné výsledky po pravidelnej aplikácii a jednoduchá aplikácia.

RYOR Marine Algae Care

RYOR Marine Algae Care je krém proti pigmentovým škvrnám, ktoré je možné používať ako vo dne, tak v noci. Ideálne je najmä pre starnúcu a zrelú pleť, ale hodí sa univerzálne pre akýkoľvek typ pleti. Nielen, že prípravok dokáže pleť farebne zjednotiť, zároveň s tým pomáha vyhladzovať drobné vrásky a má liftingový efekt. Pravidelná aplikácia RYOR Marine Algae Care navracia pokožke elasticitu. Efektívne účinky tohto krému má na svedomí jeho zloženie, v ktorom okrem iného nájdeme kyselinu hyalorunovou, arganový maslo či kmeňové bunky z morských rias. Užívatelia oceňujú jemnú parfumáciu krému, viditeľné výsledky a hydratačný účinok.

Dermacol Whitening

Dermacol Whitening je bieliaci krém proti pigmentovým škvrnám vhodný na denné i nočné používanie. Aktívne látky v tomto kréme obmedzujú tvorbu melanínu a tým pomáhajú urýchliť vybielenie pleti. Okrem toho pravidelná aplikácia Dermacol Whitening pokožku tiež hydratuje a regeneruje. Blahodarné účinky tohto krému má na svedomí vysoký obsah vitamínu E. Ten pôsobí antioxidantnými účinkom. V zložení nechýba panthenol, ktorý pleť upokojuje a vyživuje. Užívatelia na krému oceňujú veľmi príjemnú konzistenciu a fakt, že je hypoalergénny.

Revolution Skincare Granactive Retinoid 2%

Revolution Skincare Granactive Retinoid 2% je sérum pre korekciu tónu pleti, ktoré je vhodné ako prostriedok proti pigmentovým škvrnám. Okrem zjednotenie farebnosti pleti pomáha aj vyhladiť drobné vrásky a podporovať prirodzenú obnovu buniek pokožky. Pravidelná aplikácia Revolution Skincare Granactive Retinoid 2% navracia pleti pružnosť a zanecháva ju bez škvŕn. Tento výrobok môžu s pokojom používať aj vegáni, pretože neobsahuje živočíšne produkty a nebol testovaný na zvieratách. Užívatelia oceňujú predovšetkým rýchly účinok spolu s jeho príjemnou konzistenciou a jednoduchým nanášaním.

Ducray Melascreen

Ducray Melascreen je sérum proti pigmentovým škvrnám, ktoré možno používať cez deň aj v noci. Hlavný účinok tohto séra tkvie v schopnosti zjednotiť farebnosť pleti vplyvom na melanín v pokožke. Medzi hlavné zložky zloženie Ducray Melascreen patrí napríklad kyselina azealová či kyselina glykolová. Naopak tu nenájdeme žiadne parfumových látky či škodlivé parabény. Užívateľom sa na tomto sére najviac páči jeho efektívne depigmentačný vlastnosti a tiež fakt, že pokožku po aplikácii nenecháva mastnú.

Eucerin Anti-Pigment korektor

Eucerin Anti-Pigment lokálny korektor je emulzia určená na zjednotenie hyperpigmentované pleti. Existujúce škvrny by mali začať miznúť s týmto prípravkom počas 2 týždňov pravidelné aplikácie a zároveň by Anti-Pigment korektor mal zamedzovať vzniku novej pigmentácie. Štruktúra emulzie je gélová a nemastí. V zložení nájdeme okrem iného veľmi dôležitý thiamidol, ktorý priamo ovplyvňuje tvorbu melanínu v pokožke. Užívatelia na tomto produkte oceňujú predovšetkým jednoduchú aplikáciu a vysokú účinnosť.

Delia Cosmetics White Fusion C+

Delia Cosmetics White Fusion C+ je rozjasňujúci BB krém na pigmentové škvrny, ktorý je vhodný pre všetky typy pleti. Pleť je po pravidelnej aplikácii tohto BB krému rozjasnená, hydratovaná a bez nepríjemných pigmentových škvŕn. Delia Cosmetics White Fusion C+ tiež vyhladzuje drobné vrásky a má liftingový účinok. Veľkou výhodou tohto krému je relatívne vysoká ochrana proti UV žiareniu v podobe ochranného faktora SPF 30. Pri vystavenie slnku sa vám s touto ochrannou nebudú tvoriť nové pigmentové škvrny. Podľa používateľov sa krém veľmi príjemne nanáša a neupcháva póry.

La Roche-Posay Pigmentclar

La Roche-Posay Pigmentclar je denný krém na pigmentové škvrny vhodný pre všetky typy pleti. Používanie tohto krému zjednotí tón pleti, zosvetlí už existujúce pigmentové škvrny a zabráni vzniku nových. Aplikácia La Roche-Posay Pigmentclar poskytuje pokožke ochranu pred UV žiarením (SPF 30). Okrem toho pomáha krém pokožku tiež čistiť. V zložení nájdeme vitamín E, vitamín C a antioxidacnej kyselinu ferulovú. Recenzie užívateľov oceňujú príjemnú konzistenciu i vôňu.

Revolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling Solution

Revolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling Solution je chemický peeling určený pre domáce použitie. Aplikácia chemického peelingu pokožku čistí do hĺbky, odstraňuje odumreté bunky a zbavuje sa nahromadených nečistôt z ovzdušia. Pravidelné používanie Revolution Skincare 30% AHA + BHA Peeling Solution pleť rozjasňuje a zbavuje nepríjemných pigmentačných škvŕn. Tento produkt je vhodný aj pre vegánov, pretože neobsahuje žiadne živočíšne zložky a nie je testovaný na zvieratách. Recenzie užívateľov vyzdvyhují účinky tohto peelingu na uvoľnenie pórov a výslednú hladkosť pokožky.

Ako vybrať krém na pigmentové škvrny

Pri výbere správneho krému na pigmentové škvrny musíte vziať do úvahy stav vašej pokožky mimo pigmentácie a tiež skúsiť prísť na to, čo stojí za vašej hyperpigmentácií. Jednotlivé aktívne látky obsiahnuté v prípravkoch na pigmentové škvrny sú zamerané na rôzne problémy, ktoré pigmentové škvrny na tvári, rukách a inde spôsobujú. Škvrny na koži nikdy nezmizne cez noc a ak aplikácie krému nepomáha, je potrebné vyhľadať starostlivosť odborníkov.

Príčina pigmentových škvŕn

Hnedé škvrny na koži nevyzerajú pekne a môžu byť dôsledkom mnohých faktorov. Tým najčastejším je prílišné vystavovanie sa slnečným lúčom, najmä ak pokožku nedostatočne chránime. Po celú dobu pobytu na slnku by sme mali používať výrobky s ochranným faktorom SPF. Vplyv na pigmentáciu však môže mať aj hormonálna imbaláncia, a to predovšetkým v obdobiach, kedy sa hormonálna skladba v tele náhle zmení. Pigmentové škvrny na tvári či na rukách sa preto objavujú napríklad v tehotenstve či pri začatí hormonálnej antikoncepcie.

Veľkú úlohu v hyperpigmentácii hrá aj vek. Preto sa vzniknutým fľakom niekedy hovorí tiež starecké škvrny. Spolu s hormonálnymi zmenami počas menopauzy sa tiež celkovo znižuje počet melanocytov v koži, ktoré sú tak viac sústredené na určitých miestach a vytvárajú tieto škvrny. Vinu za vznik nechcené pigmentácie môžu niesť niektoré lieky či následky zranení. Na základe príčiny hyperpigmentácie sa potom môžete (najlepšie po odbornej konzultácii) rozhodnúť, či vám na ich odstránenie bude stačiť bieliaci krém na pigmentové škvrny, alebo je nutné siahnuť po o niečo drastickejším riešení.

Aktívne látky

Aktívnych látok, ktoré krém na pigmentové škvrny na tvári môže obsahovať, je celý rad a s rôznymi efektmi. Veľmi obľúbený je napríklad derivát vitamínu A, retinol. Táto látka je účinná aj proti iným známkam starnutia či proti akné. Z vitamínov je tiež dôležitý vitamín C, ktorý má antioxidacnej účinky a umožňuje pokožke efektívnejšie sa brániť proti negatívnym externým vplyvom z prostredia (či už sa jedná o UV žiarenia či o znečistení ovzdušia). Aktívne látky priamo ovplyvňujúce tvorbu melanínu by rozhodne v týchto krémoch tiež nemali chýbať. Do tejto kategórie patria napríklad arbutín či melatonín.

Typ pokožky a doba aplikácie

Ak svojej pokožke nechcete uškodiť, musíte pred nákupom myslieť na to, že nie každý produkt je možné použiť na všetky typy pleti. Najmä ľudia so suchou a citlivou pleťou by si nemali zahrávať a radšej vždy zaobstarať výrobok vhodný presne pre ich typ pokožky. Pre maximalizáciu efektu tiež vždy dávajte pozor na to, kedy je vhodné krém proti pigmentovým škvrnám aplikovať. Denné krémy sa líši zložením od tých nočných. Niektoré prípravky možno potom používať počas akejkoľvek dennej doby.

Ako sa zbaviť pigmentových škvŕn?

Keď krém na pigmentové škvrny na tvári (popr. na rukách) nedokáže hyperpigmentáciu vyriešiť, nezúfajte. Stále možno nájsť riešenie, ktoré fľaky na tvári natrvalo odstráni. Patrí k nim okrem iného:

Chemický peeling

Chemický peeling predstavuje aplikáciu ovocných kyselín, ktoré pomáhajú odstrániť odumreté bunky v pokožke a tým sa zbaviť pigmentových škvŕn. Ide o cenovo relatívne dostupnú variantu, ale k úplnému zmiznutiu škvŕn budete musieť procedúru podstúpiť niekoľkokrát.

IPL

Aplikácia intenzívneho pulzného svetla zmení rozmiestnenie pigmentu a pigmentované časti pokožky sa po niekoľkých dňoch od zákroku sami odlúpnu.

Laser

Laserové lúče sú schopné preniknúť hlboko do kože a ich aplikácia pomáha pokožku regenerovať a zbavovať sa odumretých buniek. Cenovo náročnejšie riešenie.

4.1/5 - (45 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.