Kozmetika,

Vyberáme krém do solária – Recenzie 8 najlepších

Opaľovanie v soláriu dáva možnosť dosiahnuť atraktívneho odtieňa pokožky celoročne. Je však potrebné používať vhodné krémy, ktoré zaistia nielen zdravé a rovnomerné opálenie, ale budú v soláriu pokožku aj potrebným spôsobom chrániť. Opaľovanie v soláriu je predsa len oveľa intenzívnejšie ako bežné opaľovanie na slnku a prebieha za odlišných podmienok.

Krémy do solária sú špeciálne prípravky, ktoré veľmi často obsahujú zložky podporujúce rýchle zhnednutie, dlhú trvanlivosť opálenie (bronzery) a súčasne zložky, ktoré slúžia k výžive pokožky. Vďaka tomu umožňujú jej správnu a potrebnú hydratáciu. Výnimkou nie sú ani kozmetické prostriedky do solária, ktoré sú súčasne zamerané aj na potlačenie prejavov starnutia (anti-age krémy).

Pokožka opálená do správneho odtieňa dodá telu aj optický dojem štíhlosti a elegancie. V zime je preto práve solárium tým pravým riešením, ako opálenie získať a udržať. So solárnou kozmetikou, ktorá sa hodí pre vašu pokožku, sa vám návštevy viac oplatí, pretože požadovaný efekt bude viditeľnejší a dlhšie vydrží. Na základe parametrov, testov a používateľských skúseností sme pripravili výber zahŕňajúce najlepšie krémy do solária a ich recenzie.

Najlepšie krémy do solária– TOP 8

V tabuľke je výber 8 najlepších krémov do solária z testov a hodnotení pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Recenzie 8 krémov do solária

Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer

Opaľovací krém Oranjito Level 1 Chocolate Bronzer je určený výhradne pre použitie v soláriu, a je vo forme opaľovacieho mlieka v objemné 200 ml verzii. Pomáha docieliť dokonalého a rovnomerného opálenia a súčasne dodáva pokožke toľko potrebnú výživu. Okrem spomínaného tento krém do solária urýchľuje zhnednutie pokožky, ďalej ju tiež chráni pred voľnými radikálmi. Výhodou sú tiež aj protizápalové vlastnosti, alebo že zabraňuje podráždeniu v prípade citlivej pokožky a slúži podľa skúseností aj ako prevencia vzniku nežiaducich vrások. Na povrchu pokožky vytvára jemný zamatový film s dlhodobým výživným aj hydratačným účinkom. Level 1 odkazuje na vhodnosť pre svetlú a citlivú pokožku. Pred aplikáciou stačí krém pretrepať, potom v tenkej vrstve naniesť a rozotrieť.


Oranjito Level 2 Wild Caramel

Solárna kozmetika Oranjito Level 2 Wild Caramel vo forme mlieka, umožní vašej pokožke dosiahnuť efektného opálenie, a pritom dodáva pokožku hydratuje. Rovnomerné zhnednutie pokožky nastane pri aplikácii tohto opaľovacieho mlieka rýchlo, a pritom nebude pokožka vysušená, naopak sa jej dostane aj hĺbkové starostlivosti. Pokiaľ máte citlivejšiu pokožku, iste oceníte aj jeho protizápalové vlastnosti. Funguje súčasne tiež čoby preventívny prostriedok proti vzniku vrások, hoci tento efekt nie je podľa skúseností tak silný. Krémové mlieko neobsahuje samoopaľovacie prísady a je zdravotne nezávadné. Level 2 odkazuje k úrovni mierneho opálenie vašej súčasnej pokožky. Podľa používateľských skúseností sa dobre rozotiera, má dlhú výdrž a príjemne vonia.


Oranjito Level 3 Coconut

Krém do solária s bronzerom Oranjito Level 3 Coconut obsahuje veľké množstvo opaľovacích zložiek. Hodí sa predovšetkým pre tých, ktorí už majú so soláriom nejaké skúsenosti a chcú svoju pleť ešte zdokonaliť. Okrem rýchleho zhnednutie pokožky bráni aj jej vysúšaniu v soláriu a zároveň pokožku povrchovo aj hĺbkovo vyživuje účinnými látkami, čím zaisťuje hydratáciu. Vďaka vysokému obsahu superbronzerov bude trvalosť opálenie predĺžená. Ďalej obsahuje upokojujúce a výživné látky, vitamíny, prírodné extrakty aj ušľachtilé oleje. Kladom je fakt, že podľa skúseností vytvára na pokožke jemný, výživný ochranný film, ktorý zabraňuje vysychaniu aj starnutiu pleti. Zaujímavosťou je jeho o niečo vyššia cena než krémov s označením Level 1 a 2.


Tannymaxx Brown Super Black Dark

Tannymaxx Brown Super Black Dark je pomerne dosť obľúbený opaľovací krém do solária s bronzerom. K jeho významným zložkám patrí predovšetkým bambucké maslo (karité čiže shea butter), kofeín, výťažok z orecha a pre pokožku toľko potrebné vitamíny A, C a E. Pokožku treba ošetriť celú vrátane tváre, len sa vyhnite kontaktu krému s očami. Tento krém neobsahuje žiadne ochranné UV faktory, preto nie je vhodný na opaľovanie na slniečku (ostatne ako všetka solárna kozmetika tohto typu). Poskytuje dostatočnú hydratáciu pokožky, pred opaľovaním v soláriu ho postačí rovnomerne naniesť na telo i tvár. Podľa skúseností užívateľov možno veľmi ľahko vmasírovať, ale odporúča sa po nanesení krému ruke umyť, inak je možné, že sa dlane mierne zafarbí. Čo by sme vytýčili je menší objem (125 ml).


Oranjito Max. Effect Gold Turbo

Kvalitný krém do solária s jemnou mliečnou konzistenciou, ktorý sa hodí pre tých užívateľov, ktorí sú už opálenie a chcú si svoje opálenie dlho udržať, alebo sa chcú ešte trochu viac opáliť. Vďaka tomu, že je krém Oranjito Max. Effect Gold Turbo naozaj veľmi jemný, sa po pokožke krásne rozotiera. V jeho pozitívne hodnotené vôňu ľahko rozoznáte med, ktorý je tiež jednou z dôležitých použitých zložiek. Ďalej krém obsahuje multiaktívny komplex aktívnych látok Max. Effect s najvyššou koncentráciou superbronzerov, hydratačných, upokojujúcich aj výživných látok, vitamíny, prírodné bylinné výťažky, antioxidanty a ušľachtilé oleje. Jedná sa o kozmetický prípravok určený pre už opálenú pleť, kedy umožní ešte väčšie prehĺbenie a zintenzívnenie tmavého bronzového odtieňa opálenia.


Oranjito Bio Light Vanilla

Opáliť sa predovšetkým v tvári a na miestach, kam dosahuje dekolt? Presne na to je určený opaľovací krém do solária Oranjito Bio Light Vanilla, ktorý pomáha k opálenie a súčasne sprostredkuje pokožke potrebnú výživu. Ideálne, ak máte suchú či zmiešanú pokožku. Určený výhradne na tvár a dekolt, preto nevadí ani prirodzene menšie balenie v kelímku o 50 g. Obsahuje aktívne látky chrániace pleť a zabraňujúci jej podráždeniu, hydratačné aj výživné látky, nevyhnutné vitamíny, antioxidanty, prírodné výťažky (BIO), látky s protizápalovými účinkami aj zložky pôsobiace proti efektu starnutia. Navyše tento krém vďaka vysokému obsahu aktívnych látok zintenzívňuje proces tvorby pigmentu a predlžuje bronzový vzhľad pokožky. Podľa ohlasov má možno až moc sladkú vôňu, čo nemusí vyhovovať všetkým.


Tannymaxx Brown Face

Tannymaxx Brown Face je krém na tvár pre opaľovanie v soláriu, bez samoopaľovacie zložky a pre zintenzívnenie opálenie. K účinným zložkám patrí predovšetkým bylinné výťažky, melanín pre okamžitý opaľovací efekt, UV aktívne vitamíny, ktoré chránia pokožku pred voľnými radikálmi a zaisťujúce jej pružnosť. Extrakty Aloe Vera zaisťujú hydratáciu na potrebnej úrovni. Zloženie je tiež vegánskej, čisto z prírodných látok. Aplikácia krému je veľmi jednoduchá a ľahká. Postačí starostlivo a rovnomerne krém naniesť a následne ho zľahka vmasírovať.


Tannymaxx Très Jolie

Nemastný opaľovací krém do solária Tannymaxx Très Jolie Secret Bronzer obsahuje, ako už je z názvu zrejmé, bronzery, ktoré sú takzvanou samoopaľovací zložkou solárnych i ďalších krémov. Tie umožňujú rýchle a dlhodobo trvalé zhnednutie pleti. Jedná sa o úplne neškodný prostriedok bežne používaný v kozmetickom odbore. Solárne krém Très Jolie výrazne podporuje, a vďaka intenzívnej zložke Tan Preparer skracuje, celý opaľovací proces a súčasne regeneruje pokožku. Obsahuje avokádový olej, karnitín a kofeín, čo sú dôležité zložky zabraňujúce podráždenie pleti. Dodávajú pokožke dostatočnú vlhkosť. Navyše sú tu aplikované ProCell systém a DerMoist komplex, ktoré majú za cieľ dosiahnuť vyššieho stupňa regenerácie. Z ohlasov zaznieva nie príliš atraktívne vône, však zase ľahké rozotieranie.


Ako vybrať kozmetiku do solária

Niektorí ľudia si stále ešte neuvedomujú, že krém do solária nemožno nahradiť opaľovacím alebo podobným krémom. Podmienky v soláriu sú špecifické, a preto je potrebné použiť vhodný krém, aby návštevy solária mali zmysel a bolo dosiahnuté požadovaného efektu, rovnako tak opačne pri opaľovaní na slnku.

Zloženie krémov do solária je rôzne, najčastejšie ide o vitamíny (A, E, C), beta-karotén, tyrozín podporujúci tvorbu pigmentu menalinu, látku DHA starajúci sa o sfarbenie kože do hneda, kolagén, panthenol, rôzne výťažky z rastlín a prírodné oleje pre hydratáciu (typicky kokosový, avokádový či mandľový).

Typ pleti a miesto použitia

Krémy do solária je možné rozdeliť podľa rôznych parametrov. Jedným zo základných je bezpochyby typ pleti, ktorý je pri výbere kozmetických prípravkov treba brať primárne do úvahy. Pleť možno rozdeliť na:

  • Citlivú, na ktorú je vždy potrebné nový prípravok najprv opatrne vyskúšať a počkať na prípadnú reakciu.
  • Normálnu, na ktorú ktorá je možné použiť prakticky všetky krémy.
  • Mastnú a zmiešanú, na ktorú je vhodné používať gély a nemastné krémy.
  • Suchú vykazujúce zníženú odolnosť, na tú sa hodí hlavne mlieka a oleje.

Okrem typu pleti je potrebné vziať do úvahy tiež miesto použitia. Napríklad tvár, krk a dekolt majú kožu veľmi namáhanú, a tak potrebuje väčšiu starostlivosť než zvyšok tela. Často sa tak stretnete so špeciálne určenými krémy na tvár. Rovnako zamerané môžu byť tiež krémy na nohy a ich účinnejšie opálenie.

Stupeň opálenie

Typom analýza pokožky nekončí, ešte je potrebné určiť stupeň opálenie. Tie sa všeobecne delia na 4 fázy a niektoré opaľovacie krémy do solária môžu mať danú fázu priamo vo svojom názve (napríklad Level 1 apod.).

Prvá fáza označuje neopálenú pokožku, teda typicky svetlú a citlivú, ktorá tiež potrebuje hydratáciu. Druhá fáza odkazuje k mierne opálenej pokožke, u ktorej chcete predĺžiť opálenie. Tretia fáza je opálená pokožka a so zámerom opálenie prehĺbiť, urýchliť a dodať pokožke výživu. Štvrtá fáza sa týka silno opálenej pokožky, so snahou o hlboké hnedé odtiene.

Konzistencia

Ďalším kritériom, podľa ktorého sa často kozmetika do solária rozdeľuje, je práve konzistencia prípravku. Môže sa jednať o oleje, ktoré sa výborne nanášajú a rozotierajú, avšak bývajú mastnejšie a hodí sa skôr pre suchú pokožku. Ďalej krémová mlieka, jeden z najčastejšie vyrábaných typov opaľovací kozmetiky, vhodné pre väčšinu typov pleti. Tiež klasické krémy s hutnejšie konzistenciou, vhodné na krk, dekolt i tvár. Pre mastnú alebo zmiešanú pleť sú potom ideálne gély, ktoré sa ľahko nanášajú aj rozotierajú. V neposlednom rade potom peny, ktoré nezanechávajú na pokožke mastný film a dobre sa vstrebávajú, avšak mávajú nižšia účinnosť.

4.5/5 - (27 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.