Dielňa,

Kompresory: test, recenzie | Najlepšie do auta, dielne ai.

Mať vždy pripravený po ruke zdroj vzduchu je užitočná a praktická vec a nemyslíme teraz ručné pumpičky a hustilky. Každý čas od času potrebuje dofoukat cyklistické koleso, pneumatiky automobilu, lopta pre deti, alebo letný záhradný bazén. So všetkými týmito úlohami si hravo poradí akýkoľvek kompresor, ktorý si zaobstaráte. Podľa toho, či žijete v byte, či rodinnom dome, sa mení tiež nároky, ktoré na kompresor budete pravdepodobne mať.

Základné a kompaktný bezolejové kompresory, ktoré nemajú vzduchový zásobník, sú ľahké a relatívne tiché. Hodí sa používateľom do bytu pre nafukovanie čohokoľvek, od balónikov na detskú party až po nafúknutí kôl kolobežky. Pomocou stlačeného vzduchu trysky možno tiež vykonávať efektívne upratovanie tam, kam sa nemáte inak šancu dostať.

Ak ste majiteľom rodinného domu, chaty, garáže, alebo dielne a vzduchový kompresor by ste radi využili aj na iné činnosti, než len nafukovanie a ofukovanie, jednoznačne vyberajte zo silnejších kompresov, ktoré sú opatrené vzdušníkom – vzduchovým zásobníkom. S týmto plnohodnotným kompresorom možno vykonávať veľa kutilských činností, napríklad sponkovať, striekať farbu, používať praktické pneumatické náradie, alebo si s napojením na hadicu s vodou zostaviť vysokotlakový čistič.

Rozlišujeme olejové a bezolejové prevedenie s tým, že bezolejové kompresory možno bez obáv používať pre tlakovanie výčapného zariadenia. Pokiaľ chcete mať mobilný tlakovou jednu stále pri sebe i na cestách, kúpte si malý kompresor do auta. Autokompresor je napájaný 12 V, teda z bežnej automobilovej zásuvky a aj keď majú malé dodávané množstvo vzduchu za minútu, tlak zostáva stále vysoký, takže nie je problém fúkať pneumatiky, ležadlá, či člny pohodlne, bez fyzickej námahy.

Vybrali sme na základe parametrov, testy a používateľských skúseností najlepšie kompresory rôzneho prevedenia, výkonu a ceny. Či vyberáte domáce hobby kompresor alebo výkonnejší model, zistite v nákupnom radcovi na konci článku, na aké údaje si dať pozor.

Najlepšie kompresory – TOP 10

V tabuľke je výber 10 najlepších kompresorov z testov a hodnotenia pre rok 2024.


Zobraziť celú ponuku

Porovnanie parametrov

 Scheppach HC 25Metabo Basic 250-24 WScheppach HC 53dcGüde 300/10/50Einhell BAC 200/20Scheppach HC 24 VEinhell TH-AC 190 KitGüde AirPower 190/08/6Black-Decker ASI 300EXTOL PREMIUM CC 120
Príkon1500 W1500 W2200 W1850 W900 W1500 W1100 W1100 W--
Napájanie230 V230 V230 V230 V230 V230 V230 V230 V12 V / 230 V12 V
Maximálny tlak8 bar8 bar10 bar10 bar8 bar10 bar8 bar8 bar11 bar6,9 bar
ViacViacViacViacViacViacViacViacViacViac

Recenzie 10 kompresorov

Scheppach HC 25

Scheppach HC 25 recenzie a test

Vzduchový kompresor Scheppach HC 25 je najobľúbenejším domácim kompresorom na trhu. Boduje svojou priaznivou cenou a veľmi dobrými parametrami, ktoré sú pre hobby použitie úplne dostatočné a zvládne utiahnuť aj nenáročné základné pneumatické náradie. Pumpa je mazaná olejom a do tlakovej nádoby sa zmestí 24 litrov vzduchu, jeho výkon zodpovedá príkonu – 1500 W a za minútu dodá 158 litrov vzduchu.

Konštrukčne sa jedná o najrozšírenejší variantu, nechýba teda transportné kolieska, praktické madlo a dva ukazovatele tlaku – manometre. Každý manometer je u jednej tlakovej koncovky s tým, že jedna má regulovateľný tlak a druhá dávkuje vzduch priamo zo vzdušníka. Stav oleja je možné kontrolovať veľmi ľahko pomocou priehľadu, nezabúdajte na včasnú výmenu, alebo doplňovanie.

Napájanie prebieha štandardným káblom do 230 V zásuvky a pracovný tlak je slušných osem barov, čo pohodlne stačí na hustenie, ofukovanie a takisto na ďalšie menej náročné operácie. Hmotnosť produktu je 24 kilogramov, čo však pri transporte pomocou koliesok nie je zas toľko podstatná informácia. Celkovo sa jedná o vhodného pomocníka k domu, alebo do garáže.

Skvelý pomer cena / výkon
Pre náročnejšie operácie slabší výkon

Metabo Basic 250-24 W

Metabo Basic 250-24 W recenzie a test

Svoje zastúpenie má aj obľúbená značka Metabo, jej olejový piestový kompresor nesie označenie Basic 250-24 W. Jedná sa o základné, prvotriedne zostavený kompresor s príkonom 1500 W, ale k príkonu relatívne nízkym maximálnym dodávaným množstvom vzduchu s hodnotou 95 litrov za minútu. S touto hodnotou nie je výrobok vhodný pre pneumatické náradie, však odfuk, nafukovanie hračiek, člnov, alebo pneumatík zvládne úplne bez s prehľadom.

Zaujať môže svoju nižšou hlučnosťou oproti obdobným konkurenčným modelom. Taktiež vyniká dobrým studeným štartom vďaka tlakovému spínaču s odľahčeným ventilom. Výrobca zakomponoval ochranu proti preťaženiu či praktický manometer, ktorý obsluhu informuje o aktuálnom tlaku vo vzduchovom zásobníku. U pripojovacieho ventilu je manometer druhý, ktorý ukazuje nastavenú hodnotu tlaku, ktorý prúdi do tlakovej hadice.

Za kvalitu výrobca ručí rozšírenú zárukou 10 rokov na tlakovú nádobu a jej prehrdzaveniu. Aby kompresor slúžil bez problému roky, je potreba veľmi málo a to kontrola oleja, jeho prípadná výmena, alebo doplnenie. Maximálny tlak, ktorého Metabo dosiahne činí 8 barov a sekunduje mu 24 litrov objemná tlaková nádoba.

Kvalitné prevedenie, nižšia hlučnosť
Menšie dodávaný výkon

Scheppach HC 53dc

Scheppach HC 53dc recenzie a test

Ak hľadáte naozaj silný kompresor do dielne, ktorý sa nezľakne každodenného používania, práca s pneumatickým náčiním, alebo menšieho komerčnej prevádzky, rozhodne popremýšľajte nad týmto olejovým kompresorom. Scheppach HC 53dc na prvý pohľad vyniká osadením dvoma piestami, čím zjednodušene povedané dodáva dvakrát toľko výkonu, než ostatné modely.

S príkonom 2200 W nafúka za minútu 272 litrov vzduchu, čo bez problémov utiahne aj náročné pneumatické náradie. Pracovať v dielni je s týmto modelom teda radosť – má zásobník na 50 litrov vzduchu a dokáže dodávať tlak maximálne až 10 barov. Profesionálne použitie sa teda len ponúka a náročného domáceho majstra rozhodne nesklame. Konštrukcia je klasického razenia, v spodnej časti sa nachádza transportné kolieska a o pohodlnú manipuláciu sa stará pogumovaná rukoväť s držadlom.

Hoci sa jedná o výkonnú jednotku, hmotnosť je stále prijateľných 41 Kg a rozmerovo je tiež nejedná o veľké zariadenia, ktoré by vám zabralo veľa miesta. Kompresor ponúka dva výstupy vzduchu a na oboch je možná regulácia tlaku. V recenziách sa objavujú pripomienky na občasné horšie spracovanie v podobe povolených skrutiek a podobne, ktoré je nutné prípadne dotiahnuť. Nie sú to teda fatálne nedorobky, ktoré by ohrozovali životnosť zariadenia, alebo jej obsluhu.

Bezkonkurenčný výkon, priaznivá cena
Miestami horšie spracovanie

Güde 300/10/50

Güde 300/10/50 recenzie a test

Výkonnostný a cenový kompromis sa skĺbi v kompresore Güde 300/10/50, kde za priaznivú cenu dostanete jedno piestový olejový kompresor s príkonom 1850 W. Ten dokáže dodať 194 litrov vzduchu za jednu minútu, čo stačí pre základné pneumatické náradie, ktoré sa vám môže v dielni naskytnúť. Ofukovanie, nafukovanie čohokoľvek vrátane kolies automobilu, motocykla alebo bicykla je samozrejme úplne bez problému, vďaka vysokému 10 tí barovému tlaku, ktorého je kompresor schopný.

Na tlakovú nádobu ponúka výrobca 10 rokov záruku. K dispozícii sú dva manometre – prvá ukazuje úroveň tlaku vo vzduchovom zásobníku a druhý nastaviteľný tlak pre dva výstupy. Bohužiaľ oba výstupy sa regulujú jedným kohútom, takže obaja vždy dávajú rovnaké množstvo tlaku.

Napájanie kompresora je štandardný z 230 V zásuvky. Je nutné čas od času skontrolovať stav a hladinu oleja a prípadne ho vymeniť, alebo doplniť. Hladina akustického hluku dosahuje bežné úrovne 95 dB a hmotnosť na to, že sa jedná o kompresor s veľkým vzdušníkom, tiež nie je veľká, len 36 kilogramov. V klasickej konštrukcii nechýba pojazdové kolieska a robustná rukoväť pre pohodlné premiestňovanie.

Slušný výkon, 50 litrový vzdušník
Jedna regulácia tlaku pre oba výstupy

Einhell BAC 200/20

Einhell BAC 200/20 recenzie a test

Základným modelom bezolejového kompresora so vzduchovým zásobníkom je Einhell BAC 200/20. Tento piestový kompresor je vhodný k rodinným domom, na záhradu či na chate pre dofukovanie pneumatík, ofukovanie neporiadku z ťažko dostupných miest a nafukovanie bazénov, hračiek, alebo lôpt. Bohužiaľ relatívne malé dodávané množstvo vzduchu znemožňuje použitie pneumatického náradia, ale k tomu tiež nie je konštruovaný.

Množstvo dodávaného vzduchu má hodnotu 80 litrov za minútu a pracovať dokáže s tlakom až ôsmimi barov. Má tiež relatívne malý zásobník na vzduch – 20 litrov. Čo je pre hobby užívateľov však veľmi príjemné je jeho prevádzka bez oleja – odpadáva tak takmer jediná starosť, ktorá vyžaduje pri klasických kompresorov údržbu.

Prevedenie je opatrené automatickým tlakovým spínačom, jedným manometrom a jedným tlakovým výstupom, ktorý sa však nechá regulovať, alebo úplne uzavrieť. Príkon tohto menšieho kompresora je len 900 W a s nízkymi parametrami koliduje tiež hmotnosť, ktorá je príjemných 15,7 kilogramov. Manipulácia vďaka pojazdovým kolieskam a madlu je jednoduchá a príjemná.

Nízka cena, bezolejová prevádzka
Nízky výkon

Scheppach HC 24 V

Scheppach HC 24 V recenzie a test

Na prvý pohľad netypický kompresor Scheppach HC 24 V zaujme svojim vertikálnym usporiadaním, ktoré je výnimočne úsporné na miesto. Vertikálne kompresor predstavuje inovatívne zariadenie, ktoré má skvelý výkon a zároveň minimálne nároky na údržbu – jedná sa totiž o bezolejové prevedenie. Pri jeho prevádzke tak nie je potreba čokoľvek strážiť a kontrolovať, prinesiete si kompresor, zapojíte do 230 V zásuvky a fúkate.

Tlaková nádoba má kapacitu 24 litrov vzduchu a elektromotor príkon 1500 W. Bohužiaľ sa však od výrobcu nedozvieme, akého výkonu je piestová pumpa schopná, údaj maximálneho dodávaného množstva vzduchu nie je dohľadateľný. Vieme však, aký tlak pumpa dokáže dodať a ten má hodnotu 10 barov. Z toho sa nechá predpokladať, že základné pneumatické náradie nebude problém s týmto kompresorom obslúžiť.

Unikátne prevedenie je veľmi hospodárne na priestor – pôdorys má hodnotu 34 cm na 30 cm a výška činí 66 cm. S týmito údajmi nemá kompresor konkurenciu a zmestí sa kamkoľvek – pod stôl, do rohu či do skrine. Prenášať ho je nutné vo vlastných rukách, pretože nemá transportné kolieska – váha 16,2 Kg v tom však príliš nebráni.

Vertikálne usporiadanie zaberá minimum priestoru
Výrobca neuvádza dodávané množstvo vzduchu

Einhell TH-AC 190 Kit

Einhell TH-AC 190 Kit recenzie a test

Pre všestranné zaobchádzanie a mobilné použitie je ako stvorený bezolejový kompresor Einhell TH-AC 190 Kit, ktorý je zabudovaný do tvaru kufríka, vrátane robustného a pohodlného madlá pre časté prenášanie. Váha tohto modelu je iba 6 kilogramov a vojde sa všade, či už do kufra vášho vozidla, alebo do skrine či police. Napájanie prebieha cez bežnú sieťovú 230 V zásuvku a model nemá zabudovaný vzdušník> natlakovaný vzduch je priamo distribuovaný do tlakovej hadice.

Súčasťou tejto praktickej konštrukcie je rozsiahle príslušenstvo, ktoré si všetko odnesiete v tele kompresora. Je to hustilka pneumatík, vyfukovacie trysková pištole a sada adaptérov. Tlakomer čiže manometer, je prítomný na jednom z príslušenstva, na tele kompresora sa nachádza iba otvor s rýchlospojkou s on / off tlačidlo.

Technické parametre napovedajú, že sa nejedná o silný kompresor, ktorý by bol stavaný pre prácu s pneumatickým náradím – k tomu naozaj nie je konštruovaný. Jeho miesto je u nafukovanie a ofukovanie. Príkon je 1100 W a piestové pumpa dovedie tlačiť tlakom až 8 barov. Maximálne dodávané množstvo vzduchu je vcelku dobré a zodpovedá príkonu zariadení, 83 litrov vzduchu za minútu.

Prevedenie formou kufríku, skladný a bezúdržbový
Vyššia hlučnosť, bez vzdušníka

Güde AirPower 190/08/6

Güde AirPower 190/08/6 recenzie a test

Kompaktný kompresor Güde AirPower 190/08/6 urobí skvelú prácu a nezaberie takmer žiadne miesto. Ide o bezolejový kompresor čo znamená takmer nulové nároky na jeho údržbu. Napájaný je z bežnej siete 230 V zásuvkou.

Malé a kompaktné rozmery budú vyhovovať každému, kto chce praktického pomocníka na prevažne fúkanie pneumatík, ofukovanie nečistôt, alebo fúkanie lôpt, bazénu, či člnov a kajakov. Elektromotor s príkonom 1100 W dokáže rozpohybovať piest pumpy k výkonu až 8 barov a pracovného výkonu 145 litrov vzduchu za minútu. Na takto malé zariadenie sa jedná o veľmi dobrý výkon. Pneumatické príslušenstvo však k nemu nepripájajte, na to má výkone málo a navyše malý vzdušník.

Vzdušník s objemom šesť litrov vzduchu na to, k čomu je kompresor vhodný, stačí. V porovnaní sa však jedná o malú hodnotu, vykúpenú teda práve kompaktnými rozmermi. Gude AirPower nie je problém kamkoľvek vziať, váži iba 8,5 kilogramu a je vybavený robustným a praktickým madlom.

Kompaktné rozmery, dobrý výkon
Nízka kapacita vzdušníka

Black-Decker ASI 300

Black-Decker ASI 300 recenzie a test

Nemáte na váš budúci kompresor vysoké nároky, ide vám predovšetkým o to, aby spoľahlivo nafúkal všetky vaše bicykli, a to či už sa nachádzate doma, alebo na cestách? Kompresor do auta Black-Decker ASI 300, má napájanie ako na klasickú 230 V sieť, tak z automobilovej zásuvky na 12 V. Poslúži skvele ako doma, tak tam, kde budete mať k dispozícii vaše vozidlo.

Keďže sa jedná o malý prenosný kompresor s celkovou hmotnosťou len 2,8 kilogramu, nečakajte ktovie ako zázračný výkon. Maximálne dodávané množstvo stlačeného vzduchu má hodnotu 13 litrov za minútu, dokáže však vyvinúť tlak až 11 barov. Príkon sa u autokompresorov neuvádza rovnako tak ako nie je prítomná tlaková nádoba.

V kompaktnom kompresora do auta nájdeme manometer s prehľadnou stupnicou, ktorý je navyše podsvietený a umožňuje tak pohodlnú prácu aj pri nočných podmienkach v prípade, že sa vám stane defekt. Užitočná je tiež funkcia automatického odpojenia po dosiahnutí požadovaného tlaku v pneumatike alebo úložný priestor ako napájacieho kábla, tak tlakovej hadice. Výrobca ku kompresoru dodáva tiež 3 kusy nástavcov pre fúkanie matracov, lôpt a ďalšieho športového príslušenstva.

Možnosť napájania na 230 V i 12 V
Krátka tlaková hadička, hodilo by sa madlo

EXTOL PREMIUM CC 120

EXTOL PREMIUM CC 120 recenzie a test

Ak vyberáte iba autokompresor, Nenaleťte na lacné čínske plastové kompresory, ktoré sa najdlhšie za pár mesiacov odlúčia na večnosť. Tento pevný celokovový kompresor do auta EXTOL PREMIUM CC 120 vám bude spoľahlivým parťákom na cestách dlhé roky. Má dlhý napájací kábel aj tlakovú hadicu, takže nafúkať všetky štyri kolesá z napájania cigaretové zástrčky nie je žiadny problém.

Extol na svoje kompaktné rozmery zvládne dodať až 24 litrov vzduchu za minútu a piest bezolejové pumpy dokáže vyvinúť tlak s veľkosťou 6,9 barov. Napájanie je možné len a len z automobilovej zásuvky na 12 V, takže vás aspoň nenapadne kompresor vyberať z auta na iné činnosti a v momente defektu a jeho nezastupiteľné pomôcť bude presne tam, kde ho chcete mať.

Okrem koncovky na auto ventilček možno nasadiť dodávané nástavce pre plnenie najrôznejších hračiek, oddychových pomôcok a športového náčinia. Hmotnosť kompresora činí len 1,6 kilogramu a rozmery sú tiež veľmi kompaktné – vo vašom kufri tento kompresor do auta žiadne miesto nezaberie.

Kovové bytelné prevedenie, dlhá hadica aj kábel
Napájanie len 12 V z cigaretové zástrčky

Najpredávanejšie kompresory

Najpredávanejšie kompresory na trhu sú tie od značiek: Scheppach, Güde, Xiaomi, Metabo, Tagred, Herkules, Parkside (Lidl). Obľúbené a profi kompresory nielen do dielne sú aj Makita, Nuair prípadne Bosch, Stanley, ktoré určite nájdete v odborných testoch kompresorov. Vyhľadávaný je taktiež malý kompresor na 220V, ktorý predáva Kraft&Dele.

Ako vybrať kompresor

Keďže si domov kompresor nekupujeme každý rok, je dobré pred jeho nákupom poriadne zvážiť, na čo budeme jeho schopnosti využívať, ako často, prípadne či ho budeme odvážať napríklad na chate. Pre domáce a hobby použitie sa v drvivej väčšine vyskytuje piestový kompresor. Sú to tiež všetky tie, ktoré sú zastúpené v recenziách. Skrutkový kompresor pracuje na odlišnom princípe a doma sa s ním nestretnete – používa sa v priemysle a ťažkých prevádzkach, či veľkých dielňach, pre naše potreby teda stačí vedieť len to, že existuje.

Druh kompresora

Olejový kompresor

Ide o technické prevedenie, kde je prevádzková jednotka mazaná olejom. Ten je nutné pred prvom uvedení kompresora do prevádzky do zariadenia naliať v dostatočnom množstve, následne strážiť jeho hladinu a po určitom čase ho vymeniť. Keďže spolu s vyfukovaným vzduchom dochádza tiež k uvoľňovaniu stopového množstva oleja, nie sú tieto kompresory vhodné na tlakovanie piva, alebo ofukovanie čohokoľvek spojeného s jedlom a nápojmi. Olejové kompresory sú spravidla výkonnejšie a vhodnejšie pre spotrebiteľov s vyššími požiadavkami.

Bezolejový kompresor

Táto konštrukcia kompresora pre svoj chod olej nepotrebuje – je nahradený inými materiálmi. Keďže pri vyfukovaní stlačeného vzduchu nedochádza k uvoľňovaniu oleja, ani ničoho iného, možno s ním pracovať bez obáv v gastronomických prevádzkach. Často sú tiež bezolejové kompresory konštruované bez vzduchového zásobníka a tým pádom v kompaktnom prevedením, vážiaci len zlomok kompresorov klasických. Takéto prevedenie môže mať tvar kufríka s náradím a jedná sa o veľmi praktického pomocníka pre všetkých remeselníkov, ktorí jazdia za svojimi klientmi alebo pre tých z vás, ktorí pendlujú medzi chatou a bytom.

Objem tlakovej nádoby a výstupný výkon

V závislosti na tom, či chcete, alebo potrebujete okrem nafukovanie a odfukovania používať zariadenie aj k ďalším pokročilým činnostiam, budú vás zaujímať práve tieto parametre. Pre používanie základného pneumatického náradia, ako býva brúska či uťahovák na kolesá, stačí modely s dodávaným množstvom vzduchu 150 litrov za minútu a viac.

Všeobecne pod túto hodnotu je práca s náradím na stlačený vzduch problematická a neodporúča sa – menej výkonné jednotky utiahnu napríklad sponkovačku. Aby pneumatické náradie perfektne po určitý čas fungovalo, je tiež dobré mať adekvátny objem tlakovej nádoby, teda 50 litrov a viac. Pri základných a lacnejších prevedení je najčastejšie tlaková nádoba s objemom 25 litrov, pohodlne stačí na fúkanie, ofuk, sponkovanie, či prácu s farbou, avšak práca s ďalším náradím nebude komfortné a kvôli nedostatku vzduchu bude často dochádzať ku strate výkonu.

Príkon a maximálny pracovný tlak

Príkon elektromotora do určitej miery kopíruje celkový výkon vzduchového kompresora a začína zhruba u 1100 W a končí v prípade najvýkonnejších hobby kompresorov na hodnote 2500 W. So vrůstajícím príkonom je kompresor silnejší, zvládne tlakovať viac vzduchu a tým pádom je používanie aj pre náročných pneumatické náradie. Zhruba od príkonu 1500 W sa začínajú objavovať výkonnejšie jednotky, ktoré zvládnu prácu so základnými pneumatickými nástavcami.

Pracovný tlak býva u plnohodnotných kompresorov aspoň 8 barov, tie lepšie ponúknu barov až 10. Treba podotknúť, že maximálny pracovný tlak nie je najdôležitejším parametrom pre vyberanie výkonného kompresora, tým je údaj o dodávanom množstve vzduchu za minútu.

Kompresory do auta nemajú od výrobcov príkon uvedený, keďže ide o malé zariadenia a nie je toľko tento údaj podstatný. Zvládajú však pracovať s rovnakým množstvom barov a ich maximálne dodávané množstvo vzduchu je násobne menší – zhruba 10 až 30 litrov vzduchu za jednu minútu.

Hmotnosť, hlučnosť a napájanie

Od celkovej výkonnosti sa odvíja tiež hmotnosť zariadenia. Kompresor sa vzdušníkom bude vždy kvôli tlakovej nádobe oveľa ťažšie ako kompaktné kompresor bez neho. Výrobcovia tento údaj takmer vždy uvádzajú v špecifikáciách, a preto ho nie je problém dohľadať. S vyššou hmotnosťou sa nechá bojovať použitím koliesok, ktoré sú vo veľkej miere prítomné. Následná manipulácia pojazdom je relatívne komfortný a na krátke premiestňovanie úplne dostatočná.

Podľa prevedenia a konštrukcie sa tiež odvíja hlučnosť – zatiaľ čo plnohodnotné kompresory sú pri tlakovaní relatívne hlučné, kompaktné modely majú svoju hlučnosť o poznanie nižšia. Všetko sa odvíja od potrebného výkonu, ktorý po kompresora požadujete. Kompresory do auta patrí medzi najmenej hlučné jednotky a je to práve tým, že majú najmenší výkon.

Všetky domáce kompresory, či už olejové, bezolejové, so vzduchovým zásobníkom, alebo bez neho, majú napájanie z bežnej 230 V zásuvky. Autokompresor sú opatrené zástrčkou do autozapaľovača, napájaného na 12 V. Tie teda možné používať iba z tejto automobilovej zástrčky a z žiadne iné nie.

Príslušenstvo

Ku kompresora dostanete vo väčšine prípadov špirálovú tlakovú hadicu, tá býva vo väčšine prípadov dlhá len niekoľko metrov – ak by ste potrebovali byť viac mobilné, nechá sa bez problémov dokúpiť dlhšia. S ňou väčšinou obdržíte ofukovacie pištoľ a nástavec na dofukovanie kolies s manometrom.

Ak máte kompresor s dostatočným výkonom, môžete na neho pripojiť pneumatické náradie. Toho je veľká ponuka a pre predstavu zmienime to najobľúbenejší náradie, ktorým môže byť brúska, pneumatické kladivo, pneumatický uťahovák, nitovačka, sponkovačka, alebo nožnice na plech.

Aj menej výkonné kompresory zvládnu prácu so striekacou pištoľou, s ktorou bude nanášanie farby na najmä veľké plochy radosťou a ušetrí vám veľa práce so štetcom. Zaujímavá je tiež pieskovacia pištoľ na očistenie materiálu od korózie a nečistôt, alebo špeciálne vodné pištole, ktorá prúdom vody a tlakom vzduchu dokáže urobiť improvizovaný, avšak veľmi účinný, tlakový čistič.

4.3/5 - (19 votes)

Recenzie a hodnotenia, porovnanie, rebríčky a testy pre ľahší výber produktov a nákupnú inšpiráciu.